GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting Laten we met z'n allen wat doen aan het milieu Wanneer we aan het begin van het nieuwe jaar het voornemen I hebben gemaakt met z'n allen iets J aan het milieu te doen, dan kan j wellicht bereikt worden, dat Ven- ray een schone gemeente wordt, j Zoals de zaken er thans bijliggen, i kan er beslist niet over een scho- ne gemeente worden gesproken, al doet de dienst van gemeentewer- ken er alles aan om wat anderen zo maar weggooien en vervuilen op te ruimen Winkelsluitingswet in de commissie i Dinsdag 20 januari om half vier komt de commissie voor handel- en middenstandszaken in openbare ver gadering bijeen in kamer 126 van I het raadhuis. i De voornaamste punten, welke I aan de orde komen zijn de stand van zaken met betrekking tot de ontwikkeling van de „Rose Vlek" I en het (nood)winkelcentrum in Landweert alsmede de adviesaan- vra-ge van het college van b. en w. over de verordening Winkelslui- tingswet (de z.g. 10-dagenregeling). Ingevolge deze regeling zal het mogelijk worden dat op ten hoog ste tien dagen per jaar (eventueel voor een deel van de gemeente): a- de winkels 's avonds geopend zijn; b. de straathandel en andere vor men van detailhandel op werk dagen 's avonds mogelijk zijn alsmede op de zogenaamde bij zondere dagen, tw. nieuwjaars dag, Goede Vrijdag na 18.00 u., tweede Paasdag, Hemelvaarts dag, tweede Pinksterdag, 24 de cember na 18.00 uur, eerste en tweede Kerstdag (voor zover niet vallend op een zondag), 31 de cember na 18.00 uur en Konin ginnedag. Volgens het college van b. en w. zijn er afgezien van de markt op Koninginnedag (waarover b. en w j van mening zijn, dat die markt I moet kunnen doorgaan, ook al moeten op die dag de winkels ge- j.sloten zijn) verder geen met naam en datum te noemen gebeurtenis sen, waarvoor de tiendagenregeling -kan worden toegepast. Om nu toch bij daarvoor in aan merking komende gelegenheden zo- J als braderieën, winkelweekakties, I bijzondere plaatselijke festiviteiten enige armslag te hebben, zou deze regeling van kracht moeten wor- I den. Het college vraagt daarbij de bevoegdheid om binnen de door de j raad gestelde grenzen de dagen na- der vast te stellen, waarop van die J regeling gebruik Kan worden ge- maakt. Maar voordat de verordening ter I vaststelling aan de raad wordt j aangeboden zal eerste de commissie j het college moeten adviseren. Herziening bestemmingsplan Centrum De burgemeester van yenray maakt bekend dat de gemeente- raad in zijn vergadering van 16 j december 1980, op grond van het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, heeft besloten te verklaren, dat de vast stelling wordt voorbereid van een j gedeeltelijke herziening van het be stemmingsplan Centrum. De herziening betreft het gebied aan de Leeuwstraat en de Lang- straat, omvattende het op de hoek Langstraat/Leeuwstraat geprojek- j teerde appartementengebouw, de achterzijde van de percelen aan de Langstraat, welke tevens, grenzen aan het parkeerterrein Gouden Leeuw, en het gedeelte van het I parkeerterrein Gouden Leeuw, dat grenst aan het appartementenge- bouw en de achterzijde van de per- celen aan de Langstraat. Het voorbereidingsbesliuit en de daarbij behorende tekening liggen i met ingang van heden voor ieder- een ter inzage bij de afdeling ruim telijke ordening, kamer 201 van het i raadhuis. Venray, 16 januari 1980 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Nemen we maar even als voor beeld de flats in Veltum. Speciaal ten behoeve van de flatbewoners wordt daar tweemaal per week het huisvuil opgehaald. Dus eenmaal meer dan in de wijken. Maar wat gebeurt? Nauwelijks is de vuilniswagen de hoek om of er worden weer zak ken en dozen buiten gezet; niet of slecht dichtgebonden. Enkele uren later is de rommel weer compleet. Bestuurscommissie stelde facetplan Jeugd- en Jongerenwerk vast In de vergadering van de be stuurscommissie Sportzaken, Jeugd- en Jongerenwerk van 8 januari j.l. is het facetplan jeugd- en jonge renwerk aan de orde geweest. Reeds vorige week hebben wij U hierover uitvoerig bericht. Na een discussie over het plan heeft de bestuurscommissie het plan ongewijzigd aangenomen. In dezelfde vergadering stelde de bestuurscommissie ook het facet plan Peuterspeelzaalwerk vast' Dit plan werd eveneens in z'n geheel aanvaard. Zowel het facetplan Jeugd- en Jongerenwerk als het facetplan Peuterspeelzaalwerk zullen een onderdeel vormen voor het ge meentelijk welzijnsplan dat de ko mende maanden zal worden opge steld. Voor vragen over beide plannen kunt u zich richten tot de heer F. Vossen k. 107 op het Raadhuis, toestel 328. Groenmarkt Venray krijgt staartje in Infotiek De vorige week in de schouw burg gehouden Groenmarkt is erg succesvol verlopen. Ook de belangstelling voor de stand van de gemeentelijke dienst Plantsoenen en Bebossing was op perbest. Vooral de 8 foto's van de bossen van onze gemeente trokken veel belangstelling. Besloten is dan ook deze foto's de komende weken tentoon te stel len in de Infotiek, in de hal van het raadhuis. Komt u gerust eens langsc, want behalve kijken naar de foto's kunt u er veel lezen over het gemeente lijk beleid voor verschillende za ken. Baatbelasting Bij Koninklijk besluit van 23 de cember 1980 No. 3, is goedkeuring verleend aan de volgende 3 belas tingverordeningen 1- baatbelasting Henseniusplein 1980; 2. baatbelasting riolering Casten- ray en 3. baatbelasting reconstructie Cas- tenray 1979-1980. Deze verordeningen liggen ter inzage gedurende een termijn van 3 maanden vanaf heden op de af deling belastingen, Raadhuisstraat 1, Venray, kamer 132. Het eerste jaar van de heffing is in alle gevallen 1981. Venray, 7 januari 1981 Burgemeester en wethouders van Venray, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M' Poels, secretaris Ondanks het feit, dat goedwil lende flatbewoners de zaak schoon houden, zijn er toch nog mensen, die het niet zo nauw nemen. Kij ken we b.v. eens in de trappen huizen ,die soms onbegaanbaar zijn vanwege de hondendrollen Heeft men er in getrapt, dan veegt men de schoenzolen doodge moedereerd aan de muren af. Bewoners van hogere verdiepin gen zien er geen been in om fles- IN FEBRUARI NIEUWE RONDE BAARMOEDER- HALS-KANKER ONDERZOEK In februari zal de iweede ronde (tweede cyclus) van het bevolkings onderzoek op baarmoederhalskanker in de gemeente worden gehouden. De ze keer zijn aan de beurt de dames, die geboren zijn in de jaren: 1928, 1931, 1934, 1937, 1940, 1943 en 1946. Tevens zal de keuring plaatsvinden van de dames, die bij de eerste ronde niet zijn verschenen of waarbij het uit- strijkje is mislukt. Het onderzoek zal worden gehouden in de grote Cervixauto van de Stich ting Centraal Bureau voor Keuringen op Medisch-Hygiënisch Gebied welke zal worden opgesteld op de volgende plaatsen en tijden: Oirlo: zaal Rongen. Hoofdstraat op vrijdag 6 februari van 11.15 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 14.15 uur. Oostrum: Gemeenschapshuis, Watermolenstr/ op vrijdag 6 februari van 11.30 tot 12,00 uur en van 13.00 tot 14.30 uur. Venray: Psychiatrisch Centrum Sint Anna, St. Annalaan op maandag 9 februari van 13.30 tot 14.45 uur en van 15.00 tot 16.15 uur; Parkeerterrein bij het raadhuis, Raadhuisstraat op maandag 9 febr. van 18.00 tot 19.45 uur en van 19.30 tot 20.30 uur; dinsdag 10 februari van 13.00 tot 14.45 uur; 15.00 tot 16.30 uur; 18.00 tot 19.15 uur; 19.30 tot 20.30 uur; woensdag 11 februari van .13.00 tot 14.45 uur en van 15.00 tot 16.30 uur. Leunen: Gemeenschapshuis. Albionstraat bij de kerk op woensdag 11 februari van 18.15 tot 19.45 uur. Ysselsteyn: Nabij Rabobank. Lovinckplein op donderdag 12 febrauri van 13.00 tot 14.00 uur en van 14.15 tot 15.15 uur. Merselo: Zaal Arts, Grootdorp op donderdag 12 februari van 13.30 tot 14.45 uur. De kosten bedragen 9,per deel neemster. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter WIJZIGING OPENINGSTIJDEN GEMEENTELIJK ZWEMBAD In verband met herstelwerkzaam heden is het zwembad ,J3e Meer paal'' van Servaas ±6 weken, ge sloten. Daar zwemvereniging Spio voor wat betreft zwemlessen, waterpolo en wedstrijdzwemmen volledig ge bruik maakt van het zwembad van Servaas, ontstaan voor deze ver eniging in verband hiermede grote problemen- Hoewel enig vrij zwemmen zal komen te vervallen, bestaat in het Gemeentelijk Combi-Zwembad de mogelijkheid zwemvereniging Spio de helpende hand toe te steken. Het vrij zwemmen zaterdags van 15.15 - 16.45 uur komt hierdoor te vervallen, terwijl 's morgens tussen 7.15 - 8.00 uur een gedeselte van het bassin zal worden gebruikt. Het vrU zwemmen op zaterdag van 13-00 - 14.45 uur en van maandag t.m. vrijdag 's morgens van 7.00 - 8.30 uur vindt normaal doorgang! sen, dozen en ander afval gewoon over de balustrade te gooien. Toegangsdeuren tot de flat zijn beklad en de ruiten van de berg ruimten beneden zijn stukgegooid- Ondanks de aanwezigheid van glascontainers liggen flessen en -stukken glas her en der verspreid. Het is een trieste opsomming, waar nodig wat aan moet worden gedaan. Gemeente is dag en nacht in de weer met gladheidbestrijding De gemeentelijke gladheidsbe strijders zijn de laatste dagen weer dag en nacht in de weer cm de doorlopende wegen in de gemeente Venray berijdbaar te hcuden. Intussen zijn al de nodi ge tonnen wegen- en kalizout en zand verbruikt sinds de winter vroeg is ingevallen. Alleen al aan zout kost de gladheidsbestryding de gemeente 20.000,per jaar. Omdat er nog al eens klachten binnenkomen over hel niet strooien op binnenwegen is het goed nog even te herinneren aan het stand punt van de gemëërite. De glad- heidsbestrijding „beperkt" zich al leen tot de meest bereden en door gaande wegen welke de stadsbus en de buurtbus volgen. Op binnenwegen wordt niet ge strooid, enerzijds uit milieuvrien delijke overwegingen en anderzijds om de jeugd van sneeuwpret te kunnen laten genieten. Verder mag nog even worden herinnerd aan de verplichting, die iedere burger heeft een uur na de sneeuwval het trottoir sneeuwvrij te maken. Over het algemeen wordt hieraan gelukkig goed de hand ge houden- Rest daarbjj echter het probleem van de straatkolken. Hoewel het geen verplichting van de bewo ners is om straatkolken vrij van sneeuw en ijs te houden, is het toch wel wenselijk dit te doen opdat bü dooi het water meteen kan wegstromen. Voor de dienst van gemeentewerken is het een onmogelijke opgave om alle pun ten sneeuw- en ijsvrij te houden. Vandaar dit vriendelijk verzoek aan de inwoners. DRIE ROUTES De gemeentelijke gladheidbestrij dingsdienst heeft drie routes te rijden in de uitgestrekte gemeente Venray. De strooiwagens volgen de navol gende routes en nemen en passant ook de rijwielpaden langs deze we gen mee: ROUTE 1: Noordsingel, Beekweg, Twistweg, Vredeweg, Ysselsteynse- weg, Heidseweg, Ericaweg, Meer- loseweg, Zandhoek, Hoogriebroek- seweg, O verbroekseweg, Veulense- weg (vanaf Leunen), Lorbaan, Veu- lenseweg, Eykenhofweg, Timmer- mannsweg, Paardenkopweg, Veu- lensewaterweg, Lollebeekweg, Gas- tenrayseweg, Hoofdstraat, Oirlose- weg, Stationsweg (tot Mgr. Hans- senstraat; garage). ROUTE 2: Zuidsingel van Leun- seweg tot Henri Dunantstraat, Hen ri Dunantstraat, Witte Vennenweg, Mgr. Hanssenstraat, Stationsweg, Raadhuisstraat, Overloonseweg, Smakterweg, Spurkt, Loobeek, St. Jozeflaan, Spiykterdijk, Loonsedijk, Daland, Kleindorp, Grootdorp Haag, Schaapskuil, Straat, Weth. Pubben- straat, Coppelenberg, Merseloseweg, Haag, Kempkensberg tot aan Mid- den-Peelweg, Rouwkuilenweg, Steegsepeehveg, Volenseweg, Brug- pas, B ree vennenweg- ROUTE 3: Westsingel, helling Hagelweg, Hoenderstraat, Hoop- weg, Parkweg, helling Notarisberg, Westsingel, Langstraat, Weg" in den Berg, Kulutweg tot Westeinde, Kempweg, Veltumse Kleffen, Zuid singel, Oostsingel, Julianasingel, Wilhelminastraat tot aan politie bureau, Pr. Bernhardstraat tot aan busstation, Oude Oostrumseweg, Paterslaan, Langeweg, Eindstraat, Schoolstraat, Leeuwstraat, Lang straat (tot Westsingel), Patersstraat, Grotestraat, Grote Markt, Markt straat, Hoenderstraat, Ursulastraat, Merseloseweg, Bergweg, Hensenius plein, Poststraat, Hofstraat, Rond weg Brukske. Onderzoek naar Openbaar Vervoer in Venray De Adviesgroep Verkeer en Vervoer is momenteel bezig met een onderzoek naar het funktioneren van het open baar autobusvervoer in onze gemeente. Dit onderzoek i3 opgezet in samenwerking met de Zuid Ooster, de Rjjks Verkeers In spectie en de gemeente Ven ray. Het doel is te komen tot een optimalisering van het Openbaar Vervoer voor de korte en lange termijn. Met andere woorden: een onderzoek naar een betere opzet van het autobusvervoer door wegnemen van knelpun ten, b.v. ten aanzien van de dienstregeling, of meer ser vice door ook de nieuwe wij ken in de dienstregeling op te nemen etc. Door middel van een en quête onder de reizigers wil het A.G.V- achterhalen waar de problemen liggen. Verwacht mag worden dat lang niet iedereen die iets op te merken heeft over het Openbaar Vervoer door deze enquête bereikt wordt. Aan deze greep de vraag: zet uw opmerkingen op papier en stuur ze naar: Onderzoek Openbaar Vervoer Venray Antwoordnummer 31 5800VB Venray Een postzegel is niet nodig. CONCEPT FACETPLAN SPORT De voorbereidingen tot het op stellen van een facetplan voor de sport in het raam van de gemeen telijke welzijnsplannning, hebben het stadium beieikt dat er een con cept facetplan-sport is opgesteld. De gegevens van dit plan zijn mede ontleend aan gegevens van de sportverenigingen. Voordat de bestuurscommissie Sportzaken, Jeugd- en Jongerén- werk het plan zal vaststellen, wil de werkgroep, die het plan heeft voorbereid, iedereen de gelegenheid geven haar of zijn mening te geven. Hierdoor zal een inspraakavond worden gehouden en wel op don derdag 22 januari 1981 in de bur gerzaal van het raadhuis. De avond begint om 19.30 uur. Ook u bent van harte welkom- ledereen die graag een exemplaar wil hebben van deze nota moet kontakt opnemen met mejuffrouw Fleurkens kamer 244 op het raad huis. Bouwvergunning verleend Burgemeester en wethouders van Venray ^hebben in hun vergadering van 14 januari 1981 voor de na volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van een carport aan de Asselberghsstraat 6 x.n.v. W. L. J. M. Volleberg; het 'bouwen van een carport aan de Asselberghsstraat 4 tn.v. G. J. G. A. Janssen; het bouwen van een garage/ berging aan de Stationsweg 59 t.n.v. M M. A. v. Rijswijck; het verbouwen en uitbreiden van de café/woning St. Catha- rinastraat 16 t.n.v. A. L. J. van Dijck; het bouwen van een garage aan de Ys9el9teynseweg 111 tn.v. G. J. Fleurkens; het bouwen van een garage opslagruimte aan de Timmer- mannsweg 75 t.n.v. Volksbund Deutsche Kriegsgraberfürsorge e.v.; het bouwen van een woning garage aan de Lollebeekweg 2 t.n.v. G. C P. Strijbos; het bouwen van een scheidings muur aan de Haalakker 4 t.n.v. J. J. M. Ambrosius; het verbouwen van de woning Laagheidseweg 6 t n.v. J. H. M. Mulder; het intern verbouwen van het gemeentehuls aan de Raadhuis straat 1 t.n.v. Gemeentebestuur Venray; het uitbreiden van een rijwiel stalling aan de Raadhuisstraat 1 t.n.v. Gemeentebestuur Venray. Venray, 16 januari 1981 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M- Defesche PASPOORTEN De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van zijn gemeente die in het ko mende vakantie-seizoen naar het buitenland zullen reizen, om nu reeds een paspoort of toeristenkaart B aan te vragen. Daarbij is het Volgende van be lang. Een paspoort dat meer dan 5 jaar geleden werd afgegeven, is niet meer geldig voor reizen naar Groot Brittannië, Spanje. Portugal, de Scandinavische landen en lan den buiten West-Europa. -T- dat meer dan 5 jaar geleden werd afgegeven- doch minder dan 10 jaar, is nog bruikbaar voor toeristisch verkeer in West- Europa, maar niet voor de hier boven vermelde landen dat meer dan 10 jaar geleden is afgegeven, heeft als reisdocu ment. zijn waarde verloren. In tegenstelling vot paspoorten, die worden afgegeven door de Com missaris der Koningin te Maas tricht, kunnen door mij wel Toe- ristenkaarten B worden verstrekt aan Nederlanders die voor toeris tische doeleinden en voor korte duur naar o-a. België, Luxemburg, Bondsrepubliek Duitsland, Frank rijk, Griekenland, Groot Brittannië en de Kanaaleilanden, Italië, Oos tenrijk, Spanje, Turkije en Zwitser land reizen. Stel uw aanvraag wor een pas poort of toeristenkaart niet uit tot april of later. Niet alleen zijn de legeskosten dan hoger, maar ook omdat gerekend moet worden op vertraging van de afgifte. Voor bedoelde aanvragen en in lichtingen kunt u zich wenden tol de afdeling bevolkingszaken, Raad huisstraat, tel. 04780 - 83838. HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingenmiheuhygiëne maken bekend, dat op 8 december 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van Th. A. M. Hendri, Kleindorp 16, Merselo- Venray, voor een vergunning irigevolge de Hinderwet voor het oprichten, in wefking brengen en in werknig hou den van een landbouwmachinebedrïjf, gelegen aan Kleindorp 16, Merselo- Venray; dat op 10 december 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van F. C. van Rosmeulen. Paardekopweg 19, Ysselsteyn-Venray, voor een vergun ning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden/wijzigen van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan Paar dekopweg 19, Ysselsteyn-Venray; dat op 10 december 1980 bij hen een aanvraag is nigekomen van H. Jansen, Janslust 2, Merselo-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het wijzigen van een varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard en waar pro paan wordt gebruikt, gelegen aan Jasnlust 2, Merselo-Venray; dat op 10 december 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van F. P. C. van Ooi, Drabbelsweg 2, Veulen- Venray, voor een vergunning ingevol ge de Hinderwet voor het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kuikenmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard, gelegen aan de Drabbelsweg 2, Veu- len-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raadhuis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Ven ray, ter inzage en wel tot 16 februari 1981, elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur; na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werk dag van 09,00 uur tot 12.00 uur. Des gewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden ver kregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondelinge be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 4 februari 1981 om 15.00 uur In het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt ge geven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd ge zag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op, dat degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als bo venomschreven en een ieder die aan toont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gele genheid zullen worden gesteld bezwa ren tegen de ontwerp-besch'ikking in te dienen. Venray, 16 januari 1981 Burgemeester en wethouders vnd., namens dezen, Bouwvergunning aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwver gunning te verlenen voor: het uitbreiden van de woning Dionisiusstraat 5 t.n.v. P. H. L- M. Houwen; het verbouwen van het pand Grote Markt 5 t.n.v. Venrode; het verbouwen van een garage/ berging aan de Maasheseweg 76 t.n-v. W. van Beek; het bouwen van een bedienings ruimte en het verbouwen van een luifel aan de Albionstraat 10 t.n.v. Chevron Petroleum Mij; het bouwen van een loods aan de Ysselsteynseweg 79 t.n.v. Fr. Jenniskens; het bouwen van een bedrijfs ruimte in het bestemmingsplan „De Hulst" tn.v- Jeurissen b.v.; het bouwen van een varkensstal aan de Puttenweg t.n.v. A. Jen niskens; het verbouwen van het pand Pr. Bernhardstraat 15 tot kantoor t.n.v. Rühli en Haegens; het bouwen van een terrasover- kapping aan de Hoofdstraat 44a tn.v. J. van Gestel; het plaatsen van een hekwurk en poorten aan de Stationsweg 72 t.n.v. Hermus; het uitbreiden van een kas aan Handrik 1 t.n.v. J. Jacobs. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 19 januari 1981 geduiende veertien dagen vcor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 1200 uur. Ge durende deze termij.i kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 16 januari 1981. De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Uitloting loterij kerstboom verbranding De uitslag van de verloting bij gelegenheid van de kerstboomver branding in Brukske en Veltum luidt als volgt: Brukske: Oranje: 33 45 166 236 258 289 336 348 409 665 715 7.7 885 942; Geel: 128 132 146 659 903 948 977 997; Groen: 12 68. Veltum: Rose: 11 37 59 129 303 338 435 441 509 681 839 925 941; Wit: 59 95 176 227 240 269 300 606 768 780 891 988; Blauw: 524 625 640 671 732 775 813 854 901 905. De gewonnen prijzen kunnen werden afgehaald bij de admini stratie van de gemeentepolitie, Gro testraat 1 tussen 13.30 en 17-00 uur op woensdag 21 en 28 januari a.s. Nieuw boek VAN A TOT Z VENRAY Door het Bureau voorlichting en inspraak van dc gemeente is in samenwerking met Kommunikatie Service Nederland b.v. te Cuyk een nieuwe uitgave verzorgd van het boekje „Venray van A tot Z". Deze gemeentegids komt in de plaats van het sterk verouderde groene boekje onder dezelfde naam van 1976. In de komende dagen zal het boekje huis aan huis worden ver spreid. Het nieuwe „Venray van A tot Z" is geheel anders van opzet. Adverteerders hebben de ruimte gekregen om hun boodschap aan de lezers kenbaar te maken- Daar naast zijn in het boekje tal van foto's opgenomen waardoor de in houd ook aantrekkelijker is gewor den. Het boekje bevat weer een schat van gegevens over allerlei instellingen en verenigingen. Ruime aandacht is besteed aan gemeentelijke zaken, zoals het ge meentebestuur, het ambtelijk appa raat en allerlei zaken waarvoor men bij het gemeentehuis moet zijn. Ook de historie van Venray en de ontwikkeling van de gemeente is uitvoerig beschreven, zodat het boekje zeer wel dienstig is voor scholieren, die een werkstuk over Venray moeten maken. De samenstellers zijn er overi gens van overtuigd, dat het boekje niet compleet is en dat wellicht enkele gegevens inmiddels weer zijn verouderd. Daarom wordt een beroep gedaan op de lezers en ge bruikers van deze nieuwe gemeen tegids rectificaties of aanvullingen door te geven aan het Bureau Voorlichting en Inspraak van de gemeente Venray. het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen

Peel en Maas | 1981 | | pagina 13