VERENIGINGSNIEIIWS PvdA <V >NJ cv EllTERPENIEUWS LV.B. VENRAY JUM MERSELO uk WIJKRAAD BRUKSKE cav mc Venray IN Venrays Mannenkoor K.V.V. Venray Schuttsrij 't Zandakker Gilde St. Jan WIJKVERENIGING VELTUM WIJK NOORD-WEST Limburgse Katholieke INVALIDENBOND ZIEKENOMROEP jfcOEDINGS BOND FNV Nieuws uit Overloon St.Theobaldusgilde Overloon A.s. donderdag 11 dec. om 19.30 u. repetitie met gezamenlijke Venray- se koren in de Paterskerk. Na af loop nog een korte repetitie in de Burggraaf. Woensdag 17 dec. opluistering kerstavond in de Kerkdijk van Ser- vatius, samen met toneelvereniging Oostrum. Verzamelen in uniform om 19.15 uur aldaar. bonderdag 18 dec. om 20.00 uur repetitie voor het gehele koor in de Burggraaf. Zaterdag 20 dec. Kerstconcert in Paterskerk, aanvang 20.00 uur. Ver- kamelen in uniform om 19.45 uur aldaar. Zondag 21 dec. eveneens Kerstconcert in Paterskerk om 16.00 uur. Verzamelen om 15.45 uur. 25 dec. opluistering Kerstmis in Grote Kerk. Aanvang 11 uur. Ver zamelen 10 45 uur aldaar. 1 Jan. Nieuwsjaarsreceptie in de Burggraaf. Hofkoorrepetitie: zondag 14 dec.; idem op zondag 21 dec. in de Burg graaf. Afmelden Hofkoor bij Th. Jans sen. tel. 81079. Afmelden V.M.K. bij H Gommans, tel. 82687 of De Burg graaf. Dnoderdag 11 december: 19.30 repetitie harmonieorkest. VrUdag 12 december: serenade b.g.v. huwelijk Martien Janssen (drumband). Bijeenkomst om 19.00 uur café Volleberg, Hen- seniusstraat. Zaterdag 13 december: Concert in Wanssum. Vervoer on derling te regelen. Bijeenkomst om 19.45 uur gemeenschapshuis Wans sum. Uniform: wit hemd en zwar te vlinderdas. Zondag 14 december: Concert in Horst. Vervoer onder ling te regelen. Bijeenkomst om 19.45 uur in Norbertuskerk in Horst. Niet in centrum-Horst maar via Meterikseweg te berei ken. Donderdag 18 december: 19.30-21.00 repetitie harmonieor kest; 21.00 uur ledenvergadering. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 11 december: 18.30 repetitie jeugdharmonie. Donderdag 18 december: idem. Individuele repetities volgens af spraak met uw leraar voorlopig in Con in x hof. DRUMBAND: Vrüdag 12 december: serenade huwelijk Martien Jans sen - zie harmonieorkest Zondag 14 december: 10.30 reptitie junioren en senioren Zondag 14 december: Concert in Horst - zie harmonie orkest. Donderdag 18 december: 21.00 uur ledenvergadering. Zondag 25 jan. 1981: Concert in Wanssum. Afmelden harmonieorkest bij de •ocretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel- 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. «6824 Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wjj ook nog aan de oud- papicr-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11 tot 12 uur. Agenda: Vrijdag 12 december: 18.30 voor alten en tenoren. 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 14 december: 10.15 Hoogmis in de Paterskerk. Maandag 15 december: 8.30 alleen voor alten. Dinsdag 16 december: 18.30 alleen voor sopranen. Woensdag 17 december: 18.30 „vrije repetitie" met aan sluitend om 19.15 spelavond (hr. Peeters). Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, tel. 81690. Rijbeurten Blitterswijck: Vrijdag 12 dec.: hr. Rötjes, Pastoor Verheggenstr. 20, Blitterswijdk; zondag 14 dec.: hr. Cox, Pr. Bem- hardstraat 43, Venray. Algemeen: Noteren we alvast de kerstconcer ten op zaterdag 20 december om 20.00 uur en op zondag 21 december om 16.00 uur in de Paterskerk. KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 16 december houden wij de Kerstviering. WTe beginnen met een H. Mis in de Paterskerk, aan vang 20.00 uur. Hierna is er een feestelijke koffie tafel in de zaal van „Huize de Kruuze". JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 14 dec.: 10.30 tenoren en bassen; 11.00 het hele koor Maandagavond Geen repetitie sopranen; maar wel op donderdagavond 18 decem ber om 19.00 uur. Dinsdagavond 16 dec.: 19.00 Alten- JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 12 dec.: 18.45 het hele orkest. Vrijdagavond 19 december: 18.45 het hele oricest. „SALTARELLO" Zaterdagavond 13 dec.: 16.30 Repetitie voor allen i.v.m. Kerstmis. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING ..ARS MUSICA" Donderdag 11 dec.: 19.30 repetitie met de gezamenlijke koren van Venray in verband met de Kerstconcerten. Zondag 14 december: 16.00 adventsconcert in de Grote Kerk. De blokfluitgroep o.l.v. mej. Thijssen zal haar medewer king verlenen Dinsdag 16 dec.: 19.30 repetitie voor de bassen, om 20.00 uur voor het hele koor in 't Befke, Kleuterschool, Dr, Poels straat. Zaterdag 20 dec.: 20.00 Kerstconcert met de geza menlijke koren van Venray in de Paterskerk. Zondag 21 dec.: 16.00 eveneens Kerstconcert met de gezamenlijke koren. Dinsdag 23 dec.: 19.30 repetitie voor de sopranen, om 20.00 voor 'het hele koor in de Essel, Ursulastraat. Eerst Kerstdag: 10.00 zingen we Kerstliederen in de Paterskerk, aansluitend 10.15 opluistering eucharistieviering. Tweede Kerstdag: 9 45 zingen we kerstliederen in de kapel van St. Anna, aanslui tend 10.00 uur opluistering eucha ristieviering. Dinsdag 30 dec.: Geen repetitie. Zaterdag 3 jan.: Concert de Kruuze, Leunseweg. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. resp. 81221 of 86159. DAMESKOOR Donderdag 11 dec. om 19.30 repe titie in de Paterskerk, tesamen met de andere Venrayse koren; voor de kerstconcerten. Woensdag 17 dcc. om 20.00 uur in de school „De Essel*' onze kerst viering. vooraf gegaan door een korte repetitie Zaterdag 20 dec. om 20.00 uur en zondag 21 dec. om 16.00 uur in de Paterskerk de jaarlijkse kerstcon certen. tesamen met de andere Ven rayse koren. In uniform. Voor het verdere kerstprogram ma zie „Peel en Maas'1 van vorige week. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Beke- rom, tel. 83332. Heden vrijdag 12 december om 19.30 uur afdelingsvergadering in het Vormingscentrum, Bevrijdings- weg 2a te Venray. Agenda: 1. Opening door de voorzitter. 2. Huishoudelijke zaken. 3. Om 20 uur vertoning dia-serie over (kem)energie. 4. Pauze om 21 uur. 5. Diskussie over het thema (kern) energie met leden van het Ener- gie-Komitee Ver.ray. 6. Om 23 uur rondvraag en sluiting. Wat 'betreft punt 5 moet onze af vaardiging naar het PvdA-kongres onze mening 'kunnen geven over o.a. de vraag „hoe kunnen we de krank zinnige bewapeningswedloop stop pen". Kiezen we voor de aanpak van den Uyl en het partijbestuur, of denken we er beter aan te doen om alle kernwapens af te wijzen? Woensdag 17 dec. is er een kerst avond voor de leden van de LVB afd. Venray. Om half acht is er een H. Mis in de Vredeskerk. Daarna een koffietafel in zaal Thielen .De avond wordt verder ge vuld met kienen. Vrijdag 12 dec.: Vanavond weer een avond vol verrassingen, voor iedereen van 12 tm. 15 jaar. Zaterdag 13 dec.: Geopend van 8 tot half 1 voor iedereen van 15 jaar en ouder. Om 9 uur is er vergadering van de spaaritas, die, zoals bekend, op 28 december gelicht zal worden. Zondag 14 dec.: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zaterdagavond 9 uur optreden van Dimitri van Toren sinds vele jaren een bekende en welkome gast in Free Wheelin. Na zijn middelbare 'schooloplei ding ging Dimitri zich meer en meer toeleggen op muziek. Hij maakte o.a. deel uit van het trio „The Head lines" dat later in gewijzigde bezet ting „The Lettersets" ging heten, tesamen met Pierre Kavtner en Jaap Goedèl. Zich zelf begeleidend op gitaar, deed hij in 1963 mee aan een talen tenjacht. Met zijn eigen liedjes be haalde hij een tweede prijs en mocht een proefopname laten maken. Daar is het niet bij gebleven. Vijftien langspeelplaten zijn tot nu toe van Dimitri uitgebracht. Sommigen ko men na jaren opeens in de hit parade. Er is maar een manier om Dimitri van Toren te leren waarderen: kom luisteren naar zijn optreden. Als troubadour met maar één bedoeling: het publiek boeien. Hallo allemaal, Hier is weer de informatierubriek voor alle jongens en meisjes die van disco houden. Eerst even het programma voor het komende weekend, als disco theek „Perly" weer in net voorlopi ge wijkgebouw van het Brukske te vinden is. Zaterdagavond vanaf 19.00 uur is iedereen boven de 12 jaar welkom. Zondagmiddag vanaf 14.00 uur ons inmiddels beroemde discomatinee, wat voor iedereen toegankelijk is. En we hopen dat er weer net zo'n grote opkomst is als twee weken ge leden. Beide disco's kosten 1.25 toegang. En dan kunnen we het eindelijk officieel bekend maken: zaterdag avond 17 januari om half negen wordt nederlands eerste disco-club voor de jeugd geopend! Deze wordt gevestigd in het gloednieuwe en prachtige wijkgebouw van 't Bruks ke. Een geweldige lichtshow met een lichtmach'ine die 989 schakelmoge lijkheden kent, zal dan in gebruik worden genomen, maar er zal die avond nog veel meer gebeuren. Dat lees je binnenkort nog wel. Alvast tot ziens, a.s. zaterdag! Het feest van St. Nicolaas is voor de kinderen van de leden, de tam boers en fluiters van onze vereni ging een daverend succes geworden. Voor herhaling vatbaar. De organisatie was in goede han den. Hartelijk dank namens de kin deren. De wintercompetitie luchtbuks- schieten is weer gestart in ons Gil- dehuis, café Klomp alhier. Elke maandagavond is weer de club avond voor de leden en dan vindt het schieten plaats. Aanvang 20.30 uur. De inzet is een prachtige wls- seltrophee. Het bestuur verwacht een grote deelname aan dit gebeuren. Het is tevens een goede oefening voor het schieten met de „grote buks". HET VROUWENCAFÉ Het Vrouwencafé Venray vertoont a.s. maandag 15 december te 20.30 uur de film „Een premie voor Irene*', is een gescheiden arbeid ster me twee kinderen en werkt In de fabriek op basis van een stuk loon. De vrouwen werken voortdu rend onder een te hoge temperatuur. Wat de gevolgen daarvan zijn kunt U zelf komen bekijken. Aanvang 20.00 uur te Free Wheel in, Hoenderstraat 10. Entree/ 4,—. brengt MARIONETTTENTHEATER De onlangs opgerichte wijkver- eniging Veltum presenteert voor de kinderen uit Veltum een marionet ten poppentheater. De wijkvereni- ging is erg blij dat rij het theater van Henk Walters uit Arnhem naar Veltum heeft kunnen halen. Zijn poppen hebben internationale erva ring ,tot in Amerika toe. Verder heeft hij verschillende keren opge treden voor de T.V. Wij menen dus met recht te mogen zeggen dat wij niet de „eerste de beste" attraktie presenteren. De titel van de voorstelling is: El- lis in Ciricusland. Op zondag 14 december zijn om 14.30 uur alle kinderen uit Veltum welkom in Coninxhof. Entree is slechts 0.50 per kind. Overigens is deze aktiviteit een van de vele die de wijkvereniging gaat organiseren. Momenteel zitten wij met de ver eniging nog midden in de ledenwer- vingsaktie. De huis aan huis opge haalde aanmeldingsstroken stromen momenteel in grote getalen binnen. Het is nog wat voorbarig om nu al cijfers te noemen, maar de inschrij vingen van dit moment doen ons hoopvol stemmen voor de einduit slag. Over uitslagen gesproken. De uit slag van de balonnenwedstrijd die de wijkvereniging op 22 november georganiseerd heeft, denken wij be gin januari bekend te maken. Er zijn toen ruim 300 ballonnen opge laten en wij kunnen nu al wel ver klappen dat er kaarten terug geko men zijn uit Tsjechoslowakije. Een enorme afstand dus. Kortom, de jonge wijkvereniging Veltum bruist van aktiviteit. U hoort nog van ons. Overigens als wij u niet thuis getroffen hebben met de ledenwervingsaktie, u kunt zich ten alle tijde aanmelden bij Mark Schapendonk, Adelbertweg 28, tel. 85728. De navolgende openbare wijk- raadvergadering, tevens jaarverga dering, zal gehouden worden op dinsdag 16 december a.s. in 't nood- wijkgebouw bij dc Flierefluit. Wij nodigen hierbij iedere bewoner van Brukske uit om hierbij aanwezig te zijn. U bent van harte welkom en voor koffie wordt gezorgd. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen van vergadering van 18 november j.l. 3. Ingekomen stukken en mede delingen. 4. Presentatie van aktiviteiten van afgelopen jaar. 5. Wijkverfraaiing. 6. Rondvraag en mededelingen werkgroepen. 7. Sluiting. <2 0 Uitslagen kaartavonden: Toepen: 1. J. v .d. Zanden 194 p. 2. C. Creemers 195 p. 3. K. Bobbeldijk 196 p. Poedelprijs M. de Lauw 223 p. Rikken: 1. J. Ponjée 2100 2. B Albers 2041 3. P. v. d. Berg 1887 Poedelprijs: G. v. d Voorn 1427 Jokeren: 1. N. Arts 294 2. J. Emonds 296 3. N. v. d. Zanden 319 Middelprijs: A. v. d. Vorle 344 en M. v. d. Werken 344 Door een «kleine telfout met joke ren werd de prijs in eerste instantie aan de verkeerde persoon gegeven. Mogen we vanaf deze plaats nog maals onze verontschuldigingen aanbieden. Verder alle dames en heren bedankt voor het meedoen. DANSEN Wij gaan voor de laatste maal dit jaar weer eens gezellig dansen en wel a.s. vrijdag 12 december en het begint, zoals gewoonlijk, om 20.00 uur. Breng gerust 'n familielid of kennis mee. Zorg ervoor dat het voor de laatste maal dit jaar eens gezellig druk wordt. Dat motiveert ons weer om volgend jaar weer ver der te gaan en onthoudt dan vast de volgende dansavond in januari en wel zaterdag 17 januari in het wijk gebouw „Den Hoender" aan de Ur sulastraat. Wijkbewoners. De jeugdclub komt een dezer da gen met kerstbomen aan de deur. Koop ze en U steunt er een goed doel mee. Verdere mededelingen volgen via de Jeugd van de wijk Noord-West. Verder wensen wij alle wijkbewo ners, vrijwilligers en begunstigers namens de wijkraad Noord-West 'n Gelukkig Kerstfeest en een Zalig Nieuwjaar. Hallo NJN-ers. Afgelopen weekend zijn weer leu ke dingen waargenomen. Honder den kol- en rietganzen zijn over Venray heen getrokken. Jan-Joris zag 14 witgatjes een vrouwtje blau we kiekendief en een bonte kraai. Boena zag op de Maas 2 eider- eenden, grote zaagbekken, nonnetjes en brilduikers. Henk A. zag in de Spurkt nog 7 kleine zwanen en een grote gele kwikstaart Allemaal mooie waar nemingen. Degenen die de jaarlijkse kontri- butie nog niet voldaan hebben, moeten er mee opschieten, anders komen ze op de zwarte lijst. En willen de E.L.'s hun exprom in leveren?. ,Nu de exprom: Zaterdag 13 dec. Peelwerken. Ver trek 8 uur vanaf het Schouwburg plein; 's avonds 8 uur: dia-avond verzorgd door Ton Stapels over de natuur in Cornwall (Engeland) in de Essel. Zondag 14 dec.: excursie van Boe- na naar de Heidse Peel en de Bult, vogels .Vertrek 8 uur. Excursie van Jan-Joris naar de Griendtsveense Peel. Vertrek 8 uur. Verder is er 19 december een a.b.v. in de Essel om half 9 en 20 de cember een hupsavond in de Essel om 8 uur. Hoi, Marcel. jeugdnatuurwacht Jullie 6e klas jeugdnatuurwach ters hebben natuurlijk allemaal de tekening klaar, die op 9 januari 1981 de foyer van de schouwburg, gaat sieren. Zo niet, dan kan dit alsnog. Er zijn voldoende onderwerpen te bedenken', die het milieu en/of na tuur raken. Je weet dat jullie uiter lijk 15 december a.s. de tekennig bij je leerkracht dient in te leveren! Gelijk met het ophalen van de te keningen ,door JNW-hestuursleden, ontvangen jullie allemaal het win ternummer van „De Natuurvriend". Eveneens worden dan materialen bezorgd om, per klas, enkele, mooie kerststukjes te vervaardigen. En dan wordt de derde puzzel wandeltocht gehouden en wel op zondag 28 december a.s. Gestart wordt op het parkeerterrein Vlak water en wel van 9.30 - 10.00 uur. Goed warm gekleed gaan en passend schoeisel te dragen i.» overbodig, hier te vermelden! Wij hopen op een grote opkomst! KERSTBOMEN-AKTIE Evenals vorig jaar zal jeugdkluj? Den Dissel ook dit jaar weer bij U aan de deur komen met kerst bomen. We hebben vergunning voor de wijk Noord-West. Zaiei dag 13 december zullen we bij U aan de deur komen met bomen. Is dit te vroeg voor U, dan kunt li ze ook bestellen zedal we ze later bezor gen. De kwaliteit is nog beter als vorig jaar; de prijs ligt tussen 7.50 en 20 gulden. Dus bewoners van Noord-West, ga niet meer sjouwen dan nodig is, en wanneer U bij ons koopt behoeft U helemaal niet meer te sjouwen. Programma van de donderdagavond klup „de Rimboerakkers" I Door een technische storing zijn deze programmas niet in ons wijk- blad opgenomen, vandaar dat hier het overzicht volgt: 11 december: aardappelstempelen, 18 december: Kerststukjes maken en 25 december: vrij vanwege Eerste Kerstdag. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Zaterdag 13 dec. is het de laatste disco van 1980 voor de normale dis co's. Want op 27 dec. hebben we een Super Disco met vele attracties. Dus reserveer deze datum maar. Voor zaterdag de 13e is het weer vanaf 19.30 tot 22.00 uur disco en de entree is een piek. Van de leiding verwachten we: Elly, Peter-Paul, Antoine en onze vliegende hulp Mie- ke, voor de rest zorgen Bram en Wiel. KERSTMIDDAG VOOR 60-plussers Aan alle 60-plussers van Brukske! De Kerstmiiddag met Engelse sfeer gaat wel door. Kom naar het nood- wij kgebouw vanaf 15-00 uur en ge niet van een gezellige kerstsfeer, op z'n Engels. Dus tot 15 december. STAND AMNESTY INTERNATIONAL IN DE GROTESTRAAT A.s. vrijdagavond 12 december zet de werkgroep van Amnesty rich in voor de vrijheid van me ningsuiting en probeert zij mensen, die om hun mening gevangen ritten vrij te krijgen. A.s. vrijdag kunt u in de stand allerlei informatie krijgen over het werk van Amnesty Inter-» national. Ook zullen in de stand kerst/kor- respondentiekaarten en kunstposters te koop zijn. Als u door het kopen van kaarten of posters het werk van Amnesty wilt ondersteunen, kunt u deze ook bestellen bij de kontakt- persoon van de werkgroep Venray: A. Henneman, Groene Hart 6, Ven ray, tel. 86389. Hallo lui. Eindelijk is hier dan de lang ver wachte uitslag van de ballonnen wedstrijd, welke gehouden is tij dens onze tokkelweek. Zeer zeker de kinderen zullen er wel om gevraagd hebben. Er waren drie ballonnen bij el kaar gebonden en opgelaten. Deze 3 zijn terecht gekomen in Sliedrecht, wat ook de grootste afstand bleek te zijn. Daar er maar één kan win nen, hebben we het lot laten beslis sen. Eerste is geworden: Liesbeth Theeuwen, Luiitstraat 41 te Venray. Van onze kant hartelijk gefelici teerd. En de prijs, de pop, geschon ken door Jachthoorn- en Trompet- tenkorps St. Petrus Banden, kun je bij dhr. Jansen, Harpstraat 33 te Venray af komen halen. Veel ple zier ermee, Liesbeth. Zo dat is dan deze week weer wat wij te melden hebben. Denlken jullie nog aan de vergadering as. zater dag. Van onze kant: tot ziens. Het bestuur. Aan alle 27 me's van Venray. De 27 mc club „FOX HUNTER" is voornemens om op 8 januari 1981 de eerste openbare vergadering te organiseren om 19.30 uur. Alle leden die zich reeds hebben opgegeven als lid krijgen nog bericht. Deze open bare vergadering zal worden gehou den 'in „den Hoender" (gele barak) Ursulastraat 2. Wij hopen dat we met z'n allen kunnen komen tot een goed gesprek over het 27 mc gebeu ren in het algemeen en dat men z'n problemen over bakkies en anten nes en diverse andere vragen naar voren brengen zal. Ook ideeën zijn van harte welkom. Dan willen wij, als FOX HUNTER, gaan bekijken wat wij kunnen en willen organise- xen in 1981. We vinden dat we op de goede weg zitten, gezien het feit dat er rich iedere week weer nieuwe leden bij ons aansluiten. De kontri- bufcie bedraagt over 1981 f 12,Het tweede lid uit hetzelfde gezin 9, de jeugd onder de 17 jaar betaalt 6,per jaar. Nieuwe leden zijn van harte wel kom, men kan zich opgeven bij „De dubbeldekker" Haammakerstraat 30 Veltum of bij „De Zeeridder" Kruis straat 7, Venray. LOTERIJ POPPENAKTIE 1980 2585 G. Willems, Laagriebroekseweg 22, Venray. 5905 M. Lamers, Langeweg 54, Ven ray. 6905 P. J, Kunen, Campagnestraat 4, Castenray. 6052 fam. Madou, Doormanstraat 2, Venray. 5322 fam .Tijssen, Haalakker 23, Oirlo. 4082 P. Fleurkens, Veulenseweg 63, Veulen. 6055 fam. Kessels, Tedderstraat 25, Venray. 0870 H. v. Ass, Kempkensberg 2, Ysselsteyn. 4484 Piet Rutten, Heidseweg 75. Heide. 5968 fam. Stevens, Merseloseweg 23, Venray. 6642 fam. Cuppen, Asselbergsstraat 29, Oostrum. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray (Vervolg op het artikel van 27-11) De laatste jaren is er ongal wat veranderd op het gebied van de kinderzitjes. Sinds kort hebben we het ritje met wieltjes een com binatie van zitje voor de fiets en wandelwagentje. Ook twee rieten ritjes zijn het noemen waard. Het een moet dwars op de bagagedrager gezet worden zodat het kind met beide beentjes aan een kant rit. Het is een soort rieten cocon, de been tjes zijn er helemaal door omsloten. Ook bestaat er een rieten mandje met alleen rug- en twee armleunin gen. Een voordeel van dit zitje is de verstelbare metalen voetsteun, een nadeel is dat er jasbeschermers no dig zijn om het voetje van het kind niet tussen de spaken te laten ko men .Ten slotte is er nog de „We- yer"-zetel. Dit model werd door de Duitse consumentenbond van 22 zit jes als de beste beoordeeld. Het is een kunststoffen kuipje met veilig heidsriem en verstelbare voettsteun. Zeer te spreken waren de Duitsers over de beschermplaatjes die eraan ritten en de jasbeschermers overbo dig maken- Voor meer inlichtingen over fiet sen en fietsers: Echte Nederlandse Fietsers Bond, werkgroep Venray, Mambostraat 148, tel. 37494. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur „Nieuws en aktualiteiten", waar na het verzoekplatenprogramma. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: „Nieuws" en het programma „fijne luistermuriek". vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: „Nieuws en informaties", ver volgens het programma „fijne luistermuriek". Tot slot het programma „Zomaar Muziek" met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma „Fijne luistermu- ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „fijne luistermuziek". donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens „Nieuws en aktua liteiten. het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. AFDELING VENRAY Het is mogelijk om dit jaar een gedeelte van de betaalde bondskon- tributie terug te betalen. Aan deze terugbetaling gelden uiteraard wel enige voorwaarden. Dat zijn: ieder een die op 1 januari 1980 lid was (en nu nog is) van de Voedingsbond F.N.V. krijgt dit geld. Hij of zij moet wel ouder zijn dan 21 jaar. De jon geren, W.A.O., W.W. en 65-plussers ontvangen naar hoogte van de kon- tributie welke zij betalen. Uitgezonderd zijn werknemers in: de sigaren- en sigarettenindustrie/ Die krijgen jaarlijks een uitkering uit het Sfeinkühler of Soti-fonds. De uitkering is maximaal 75,(voor 21 jaar e.o.). Daar het een bijna ondoenlijke opgave is iedereen deze uitkering thuis te brengen, hebben wij ge meend een extra ledenbijeenkomst te organiseren op maandag 22 de cember in café Sijbers, Merselose weg 36 te Venray om 20.00 uur. Om aan deze bijeenkomst toch iets inhoud te geven hebben wij een gastspreker uit Utrecht uitgenodigd. De heer Wil Winter zal dan onge veer 30 min. spreken over het ar beidsvoorwaardenbeleid waarna de aanwezigen in de gelegenheid wor den gesteld tot het stellen van vra gen. Na deze rondvraag zal een gratis tombola gehouden worden waaraan iedere aanwezige kan meedoen. Bij binnenkomst ontvangt ieder een een lotnummer voor de tombola. Na de gratis tomlbola volgt de uit kering van de u toekomende gelden. Ook hadden wij gedacht om voor deze avond uw echtgenoot/echtge note uit te nodigen wat wij hierbij dan ook doem K.V.O. Op 22 en 23 december rijn de laat ste lessen van de gymnastiekcursus. 12 en 13 januari start weer de nieu we gymnastiekcursus van 18 lessen. Opgave met betaling kan een week van te voren bij mevr. Visser-Boer stal. OUD PAPIER Zaterdag 13 december zal het St. Theobaldusgilde in Overloon weer oud-papier ophalen. Er zal om half 10 worden gestart. Zorg er dan ook voor dat U het aan de straat hebt staan. SOLISTENCONCOURS TE REEK Zaterdag 13 en zondag 14 decem ber zullen in Reek weer de jaar lijkse solistenwedstrijden worden gehouden. De volgende leden van het St. Theobaldusgilde zullen hier aan mee doen: als duo op de kleine trom H. Janssen en R. v. d. Berghe. Deze zullen om 13.10 u. moeten optreden. Als slagwerkensemble zullen mee doen: M Philipsen, J. Raaymakers, A. Hendriks en W. Ceijer. Deze zul len om 15.20 uur optreden. Het ein de van het concours is om 18.00 u. We wensen alle deelnemers veel sukses toe op deze wedstrijden. JAARVERGADERING Op maandag 26 jan. 1981 zal het St. Theobaldusgilde haar algemene jaarvergadering houden in het Gil- dehuis. Aanvang is gesteld om half 8 (19.30 uur).

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9