EEN KWART EEUW SOCIALE WERKVOORZIENING SPIO-MEÜWS Hengelsport TRIMCLllB WITTERS CYCLE-CROSS WIELERVIERDAAGSE IN YSSELSTEYN BOWLING BOND VENRAY Zondag te Oostrum Zondag 14 december a.s. organi seert Tour- en Wielerclub Oostrum weer haar jaarlijkse cycle-cross. Het parkoers ligt nabij de Spurkter- dijk te Oostrum en is uitgezet in de bossen op een tameijlk zwaar tra- jekt .De renners, zoals gebruikelijk bij de N.W.B., onder auspiciën waarvan de wedstrijden worden ge reden, zullen starten in twee groe pen. Om 13.30 uur vertrekt de eerste groep waarin opgenomen de junio ren gentlemen. In deze groep rijden verschillen de renners van de organiserende vereniging. Sterk rijdt momenteel Piet Willemssen uit Oirlo, die zijn vader Drees ieder zondag nog achter zich weet te houden. Verder zien we nog Richard Rongen uit Venray en Jos Loonen uit Horst aan de start verschijnen. Of ze de sterk rijden de Frank van Bakel, G. Hendriks en Chr. Alleleijn van een zege al' zullen kunnen houden moet nog be zien worden. Voor eigen publiek zijn ze wellicht tot iets bijzonder in staat, zoals vorig jaar Drees Wil lemssen die toen kampioen werd in Oostrum. De tweede categorie renners, te weten amateurs, senioren en vete ranen, vertrekken om ongeveer 14.15 uur. Hierbij starten de grote ren ners en die zijn n.l. ook nog lid van onze vereniging. Bedoeld wor den Jo Martens en Gerrit Janssens uit resp. Deume en Horst. Overige clubleden zijn Peter Vollenberg uit Wanssum, Pieter Thielen uit Oirlo en Harry Horstermans uit Venray. Naast Jo Martens en Gerrit Jans sen hebben we de favorieten voor de eindoverwinning nog niet gehad. André Peperkamp uit Vierlingsbeek, de gebroeders Jo en Felix Lamber en M. Parren kunnen ook voor ste vige konkurrentie zorgen. Zoals in voorgaande jaren is ge bleken zal er op parkoers in Oos trum een zware strijd te zien zijn. Voor de echte fietsliefhebber dus een reden om te komen kijken. Voor de sterking van de inner lijke mens zal ook gezorgd worden. Op bijgaande foto: Drees Wil len uit Oirlo in aktie tüdens een cycle-cross. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Vanaf woensdag 17 december t/m zaterdag 20 december a.s. wordt in Ysselsteyn weer het jaarlijkse wie- Ierevenement op hometrainers ge organiseerd. Dit jaar zal voor het eerst een VIERDAAGSE worden gehouden, nadat gedurende 7 jaren in succes sie een wielerzesdaagse werd geor ganiseerd. De organisatie is weer in handen èn ten bate van de Stichting Jeugd centrum en de Carnavalsvereniging REKREATIEF EN ELEMENTAIR ZWEMMEN Zaterdag 13 dec. diplomazwem- men A B. Diplomazwemmers om 11.00 uur aanwezi gzijn. 5,mee brengen. De laatste lessen 11.30-12.10 en 12.10-12.50 vervallen wegens diplo- mazwemmen. WEDSTRIJDZVVEMMEN Zondag 4 december: C-competitie te Venray. Aanvang 11.30 uur; in zwemmen 11.00 uur. Zwembad „de Meerpaal". Opstelling: bij de trainers. H.S.V. DE ROERDOMP Zondag ondanks het slechte weer hebben wij er 'n plezierige wed strijd van geamakt. De een klaagde over een slechte vangst, de ander zong en velen maakten kennis met de bodem vanwege de gladheid, die er heerste, doordat er een flink pak sneeuw was nedergedaald. Met 20 deelnemers was de buit. twee visjes, in de twee en een half uur vissen. De einduitslag tegen Vierlingsbeek is als volgt: 1. J. Roeffen, Venray 1850 gr. 2. A. Sanders, Venray 1650 gr. 3. C. Roeffen, Venray 1060 gr. 4. B. v.. d Berken, Venray 850 gr. 5. II. Hendriks, Venray 700 gr. Zaterdag 13 dec. Oranjeboombeker Afferden, bijeenkomst om 13.00 uur. Zondag 14 dec. Venray-Wellerlooi, bijeenkomst 8.00 uur. Indien men in de Maas kan vissen, bijeenkomst bij het Zwembadje. Andere zal er uitgeweken worden naar het grind- gat in Well. Voor deelname opgeven toe uiter lijk donderdag 20.00 uur bij H. v. d. Heuvel, Langeweg 38, Venray. De uitslagen van maandag 1 dec. Magic LineOld Timers 31 Close EncountersAll 10 40 SVCBHurricanes 22 FireballsPinfall Wizzard 04 De uitslagen van dinsdag 2 dec.: ReturnsClub Up 52 31 The Real StrikersSjopins 31 SnoopysThe Strikers 04 SparesSigma's 04 De uitslagen en standen van Hans Thüssen jeugd teams op 30 nov.: gew. verl. Pinclusief Ten 2 2 The Flying Pins 4 0 The Spots 2 2 1 Pinclusief Ten 35 9 2 The Flying Pins 32 12 3 The Spots 7 29 Ysselsteyn. Evenals andere jaren is het Gemeenschapshuis vanaf woens dag iedere avond omgetoverd in een sportpaleis, waar de renners zullen strijden om de sportieve eer. Nadat de ploeg uit de Dilling- straat/Pioniersweg vele jaren ach ter elkaar de eerste plaats behaal de, heeft er nu wisseling van de rennersploeg plaats gevonden, zodat de strijd dit jaar volledig open is. Vele renners uit de ronde van vorig jaar zullen dit jaar kandidaat zijn voor de eerste plaats, zowel in het ploegen- als het persoonlijk klasse ment. Ysselsteyn is ook nu weer ver deeld in 16 wijken, die sportief ieder voor zich de eer van de wijk zullen trachten hoog te houden. De organisatie heeft ook dit jaar weer de medewerking verkregen van een aantal prominente perso- nnen, die ieder dag in de z.g. promi- nentenrit zullen trachten om de or ganisatie een mooi totaalbedrag aan premies rijker te maken en daar naast door hun aanwezigheid een bepaald cachet geven aan deze pro- minentenrit. De prominenten zijn: WOENSDAG: Pastoor van Uden, W .Claessens, raadslid; H. Philipsen, voorzitter dorpsraad en W. Ver- schuuren, hoofd basisschool. DONDERDAG: medische avond: Dokter R. Keijzer, Ysselsteyn, Dok ter van Dongen, America; Dieren arts L. Bollen, Ysselsteyn en Dieren arts Ruimbeek uit Venray. VRIJDAG: Prinsen Carnaval uit: Oostrum, Leunen, Veulen en Yssel steyn. ZATERDAG: sportmensen. Wiel renner Peter Winnen; Motorcrosser Antoon Claessens; Biljarter Gerrit van Asten, handboogschutter Jo v. d. Broek. Deze Ysselsteynse sport mensen presteerden in hun sport zo veel dat hieruit kampioenen of hoge rangschikking voortkwamen. Als speaker zal optreden W. v. d. Heijden en als kamprechter/jury- lid Harry Leysteen of Mevr. v. d. Heijden. Aanvang van de wedstrijden iede re avond om 7.30 uur. Hoe vaak heeft U zich al voorge nomen om weer eens wat aan sport te gaan doen? Maar u komt niet ever de drempel. U denkt, ik wil gaan voetballen, U gaat eens kijken en weet niet wie aan te spreken voor inlichtingen. Na enkele pogingen geeft U dat dan maar op en het resultaat is dat U niet sport. Zo ook met andere moedige po gingen, men heeft niet onmiddellijk plaats en U vergeet dan maar weer wat U zich had voorgenomen. Al deze goede voornemens kun nen onmiddellijk in aktie worden omgezet als U zich aansluit bij de trimclub. Geen plaatsingsproblemen, geen gebrek aan ruimte, training om mee te gaan doen is niet nodig, U begint kalm aan en na regelmatig bezoek gaat U net zo meedoen als al uw voorgangers. Het mooiste is nog dat U. mevrou# samen met uw man kan komen of alleen. Het kost U niets alleen wat inspanning en enige moed om de eerste stap te zetten. We zijn een gemengde groep van 25 trimmers, mensen die iets doen aan hun conditie, dit gezamenlijk doen omdat dat gezellig is en je tot betere prestaties aanzet en je niet zo gauw opgeeft. Neem nog dit weekend een besluit en kom voor je leven lopen. Onze aktiviteitcn: Iedere zaterdagmorgen om 8.00 u. in de Ballonzuilbossen bij de Coo- perbaan, te bereiken via de Beek- weg. „Cooperbaan" is met borden aangegeven, een duurloop van 10 km, 6 km voor dames is ook moge lijk. Iedere woensdagavond om 18.30 tot 19.30 in de sportzaal Langeweg loop en trimoefeningen en balspel. A.s. zondagmorgen 14 december om 9 uur vertrek vanaf Overloon „De Vers' voor loop- en trimoefeningen. Verzamelen 5 min. voor aange geven vertrektijden s.v.p. U bent van harte welkom! Inlichtingen verstrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. basket ball club «enraj Standen per 30 november 1980 Regio Limburg: Heren: 1. Jumpers 76 1 2. Coveco 4 3. Hoppers 3 4. Aeternitas 2 5. Supershot 2 6. Sportula 1 7. Venlo Sport 2 8. Coveco 5 9. Jumpers 76 2 Dames: 1. Jumpers 76 1 2. Paulus 3. Almonte 4. Heeze 5. Bladel 6. Tanitalus 7. EBCG 8. Vido 9. Black Out 10. Tiboria 11. Broek Zaterdag 13 december: Uit: 19.00 BladelDames 1 scheidsrechter wordt nog bekend ge maakt. 17.00 Con BrioJongens Kadetten scheidsrechter: IR. Cruys VrUdag 12 december: 21.30 Servaas: Heren 1—Chick Cuyk scheidsrechter: W. Gilliam tafel Dames 1 Resi en Elly Wester Zondag 14 december: 14.00 Servaas: Meisjes asp.Jolly Jumpers, scheidsrechter: Elly Poels tafel: H. Janssen en H. Frederiks Scheidsrechter examen: a.s. zater dag in de levensschool Bosselaan 4 in Helmond. Veel sukses. Dames 1 heeft in Deurne met veel overmacht een toernooi gewonnen. Proficiat. De wedstrijden tussen de ouders afgelopen zondag was een groot sukses en zeker voor herhaling vat baar. SupershotHeren Jumpers 1 Deze 2 punten zijn erg zwaar be vochten, zo zwaar zelfs dat we de overwinning eigenlijk niet verdien de, maar ja de punten tellen. Er liep bij de Venrayers zoveel mis dat nauwelijks van aantrekke lijk bastketbal sprake was. De ge hele ploeg had duidelijk een off-day vooral aanvallend was het slechts. Een wedstrijd om snel te vergeten. Toch winst met 37-38 voor de Jum pers. Het vizier is gericht op a.s. vrij dag tegen Chick, bedoeld als oefen wedstrijd en om een lekkere pot basketbal te spelen. Alle leden, komt a.s. vrijdag he ren 1 aanmoedigen om 21.30 uur in Servaas. Bü de foto: Het Kadetten team in hun nieu we Unisteam kleuren, geflankeerd door dhr. R. Cruys, trainer en de coach Th. v. d. Werken, hopen in dit lustrum jaar een hoge plaats in de Brabantse competitie te veroveren. Vandaag vrijdag 12 december viert het Werkvoorzieningsschap Venray en om streken zijn 25 jarig bestaan. Dit schap in de volksmond nog steeds beter bekend als de „Stichting Werkplaats" wil dit feest op bescheiden wijze en uitsluitend intern voor het personeel vieren. Een en ander in verband met de iijdsomstandigheden, die geen aanlei ding geven in dit kader hoge uitgaven te doen. Maar desondanks willen wij bij deze gelegenheid een terugblik werpen op de geschiedenis van deze „Stichting Werkplaats". Voor de ouderen onder ons wellicht waardevol om de goede en slechte herinneringen, die hierbij zeker naar boven zullen komen. Voor de jon geren om hen een beeld te geven hoe het „vroeger" allemaal ging. Wij vonden voor deze terugblik o.l. de meest geëigende tekst in een folder welke bij dit Jubileum door de Sociale Werkvoorziening Venray e.o. werd uit gegeven, en waarin Erik Peters de za ken nog eens op 'n rijtje zette. Het begon allemaal in 1955 toen op basis van particulier initiatief de Stichting Werkplaats Venray tot stand kwam. Het Stichtingsbestuur bestond uit de heren E. Bartels (Arbeidsbureau, voorzitter), F. Janssen (middenstand, sekre- taris), L. Laurensse (Groene Kruis), J.v.d. Boom (afd. Sociale Zaken Gemeente Venray), M.v.d. Sterren (L.L.T.B.), J. de Bruijn (K.A.B.), B. Stijns (St.Adelbert) en mej. P.v. Dijck (St.Liduina). Geestelijk adviseur was pater Thomas Pothof O FM. Tot direkteur werd in september van dat jaar de heer A. Vandenberg benoemd. Deze direkteur komt de eer toe, de exploitatie van deze voor de streek nieuwe voorziening op een solide basis gefundeerd te hebben. Het begin was pover. In de bloemisterij van v.Ham vonden de eerste twee werknemers arbeid in de produktie van graf versieringen. Wekelijks werden vele grafkransen vervaardigd voor het Duitse Oorlogskerkhof van Ysselsteyn. Half september 1955 kon de Stichting een barak huren aan de Kruisstraat van de Gemeente Venray. Er was ruimte en werk gelegenheid voor 10 personen, die zich bezig hielden met slijp en braamwerk en met lichte montage-objekten. De bezetting bleef intussen groeien: in twee jaar tot 50 man. Er moest nieuwe arbeidsruimte gevonden worden en die vond men uiteindelijk in de voormalige bierbrouwerij van de Gouden Leeuw en in de Werkplaats van "De Brier" aan de Leunseweg. Centen In de beginjaren lag het loon op f 45,-tot f 55,- dat wekelijks werd uitbetaald in het bekende bruine loonzakje. Het duurde tot 1974 voordat men overging op maandelijkse betaling door overmaking van het loon op een bank- of girorekening. Het loon was inmiddels dusdanig gestegen dat het vrijwel gelijk kwam met de in het vrije bedrijf geldende lonen. In 1959 vindt er een direkteurs wisseling plaats, de heer Vandenberg heeft elders een funktie aanvaard en hij wordt in Venray opgevolgd door de heer P. Rippe, afkomstig uit Heerlen en met zijn 29 jaar tevens de jongste direkteur van een S.W. bedrijf in Nederland. Ook in dit jaar besluit men tot de aankoop van een oude woning aan de Kruisstraat welke als kantoor wordt ingericht. De eerste plannen voor de bouw t/an een echte fabriek beginnen t/aste vormen aan te nemen. Men besluit een fabriek te bouwen aan de Maasheseweg. Op 30 oktober 1961 vindt de aerste steenlegging plaats door de twee allereerste medewerkers Thei van Ooi en Wim Janssen. Dat de bouw al enkele meters bovengronds gevorderd was, deed aan het officiële gebeuren niets af. Venrays toenmalige burgemeester, Mr. Ousters, sprak mede namens zijn collega's van de deelnemende Gemeenten Broekhuizen, Meerlo- Wanssum en Horst zijn tevreden heid uit over deze "dag van vreugde voor de hele streek". „Van oorspronkelijk 15 is de bezetting van de Werkplaats inmiddels uitgegroeid tot ruim 70 man. Deze moesten werken onder zeer slechte arbeids omstandigheden in een veel te kleine ruimte. Men kon hier zelfs wel spreken van krot opruiming", aldus de Burger vader. Op 15 november 1962 vond dan de officiële opening plaats, die werd verricht door de toenmalige Staatssekretaris B. Roolvink. In de nieuwe Werkplaats kende men een grote verscheidenheid in werkzaamheden. De grootste ruimte wordt echter ingenomen door de afdeling sorteren en verpakken van eieren. In opdracht van de Coöperatieve Ven lose Veiling verwerkt de Werkplaats alle te veilen eieren uit Venray en omgeving, soms 124.000 per dag en gemiddeld 700.000 per week. Verder had men slijp-, montage-, assemblage- en verpakkingswerk, terwijl ook lichte metaalbewer kingen werden uitgevoerd. De periode 1962 tot 1967 komt men wat op adem van alle bouw en verbouw-aktiviteiten. Een rustige periode met weinig op merkelijke gebeurtenissen. Omzet De grafkransen die in de eerste jaren vervaardigd werden brachten maar liefst twaalf cent per stuk op, terwijl vier cent verdiend werd aan elk doosje scheerzeep. In 1964 komt de jaaromzet voor het eerst boven de honderd duizend gulden, terwijl in 1980 een eindcijfer in de exploitatierekening genoteerd staat van bijna twintig miljoen gulden. In 1967 gaat de "Stichting Werkplaats over in de "Stichting Sociale Werkvoorziening Venray" met als gevolg, dat de regio Gemeenten gaan deelnemen in het Bestuur. Burgemeester v. Gerven van de Gemeente Broekhuizen volgt de heer Bartels als voorzitter op. Ook in dit jaar neemt men de Buiten Objekten over van de Gemeente en worden plannen ontwikkeld om te starten met een Administratief Werkverband. Het is 1968 als het Administratief Werkverband (ADC) daadwerkelijk van start gaat, als kantoorruimte wordt een pand aan de Marktstraat gehuurd. Ook weer volop bouwaktiviteiten bij de dan alweer 8 jaar in gebruik zijnde Werkplaats aan de Maasheseweg. Zo wordt de bedrijfshal met 200 m2 uitgebreid en bleek ook uitbreiding van de kantoorruimten nodig. Wegens vertrek van Burgemeester van Gerven naar een andere Gemeente neemt de heer L. Laurensse het voorzittersschap in 1969 van hem over. Een oppervlakte vergroting van ruim vijf honderd percent betekende de ingebruikneming van de fabriekshallen van de naar Helmond verhuisde Robur N.V. Deze uitbreiding werd in 1970 gerealiseerd en was hard nodig omdat de Werkplaats volledig uit haar jasje was gegroeid. Bestond het totale personeels bestand bij ingebruikname van de Werkplaats uit zestig mensen nu was het inmiddels gegroeid tot ruim 200 inclusief de 20 jongeren die nog in de Kruisstraat werkzaam waren, de mannen van het Buiten Objekt, de medewerkers van het ADC en het administra tief en leidinggevend personeel. In die tijd waren er ook al zo'n twintig vrouwen op de Werkplaats werkzaam in de leeftijd varieërend van zestien tot vijf en vijftig jaar. Opmerkelijk is dat men bang was voor complicaties wanneer deze vrouwen, welliswaar in een eigen afdeling, maar toch midden tussen het overige personeel (de mannen dus) verblijven tijdens het werk. Met ingang van 1 januari 1971 is de Stichting opgenomen in een Schap en men spreekt voortaan van het Werkvoorzieningsschap Venray en omstreken. Er komt een nieuw Bestuur dat bestaat uit de navolgende leden: de heer L. Laurensse, voorzitter, mevr. P.Rutten-Tielen, vice- voorzitter, G. Schols, A. Steeghs en J. Willems, die het Dagelijks Bestuur vormen. De algemeen bestuursleden zijn: J. Hanssen, H. Franssen, W. Lemmen, J. de Bruijn, mevr. M. Kroft-Schaap en C. Leurs. Adviseurs van het Bestuur waren: de heren C. Bastiaenen, J. Coppel- mans en P. Suyker. De heer G. Lucassen, werkzaam bij de Gemeente Venray, treedt bij het Schap in dienst als full-timer. Nog maar net Schap geworden of men begint alweer hoe kan het bijna anders aan bouwen te denken van een geheel nieuw Industrieel Werkverband, zodat de werkzaamheden op één plaats geconcentreerd kunnen worden. Het ADC verhuist eveneens in 1971 naar ruimere kantoren die gevonden zijn boven het voor malige Edah Kooppark aan de Me rse lose weg. Ook de werkzaamheden van de Buiten Objekten nemen steeds meer toe, tuinen worden aangelegd, sportvelden onderhouden, kasteel ruines worden opgeknapt, stoepen gelegd en zelfs gebouwen worden gemetseld. In 1973 wordt industriegrond aan de Smakterweg aangekocht en start men met de bouw van een nieuwe moderne Werkplaats met een oppervlakte van vier duizend vierkante meter. De kosten hiervan zijn begroot op ruim anderhalf miljoen gulden. Na een voorspoedige bouw kunnen in 1974 al de eerste werkzaam heden in de nieuwe Werkplaats uit gevoerd worden. Het zal echter nog tot 23 juni 1975 duren voordat de officiële opening plaats zal vinden. Men wilde namelijk aan de buitenwereld een bedrijf tonen dat helemaal "af" is. Het viel echter ook uitstekend te combineren met de opening van het nieuwe ADC, dat onderdak had gevonden in de linkervleugel van het voormalig Ziekenhuis aan de Merseloseweg. Zo werd die 23 ste juni in 1975, toen Minister J.Boersma de openings handeling kwam verrichten, een feestdag die menigeen zich nog zal heugen. De Werkvoorzieningsschap bestaat nu uit drie volwaardige Werkverbanden, het industriële, het administratieve en het cultuurtechnische met een totaal personeelsbestand van 331 personen. Het embleem, de groene w met de drie punten, die de drie Werkverbanden voorstellen staat trots op het dak van de Werkplaats. Het Schap met haar drie Werk verbanden neemt een duidelijke plaats in binnen Venray's industrie en ver daar buiten. Het leveren van kwaliteit, binnen de vereiste levertijd en tegen reële prijzen zijn sterke troeven in overlegsituaties met de zeer gewaardeerde opdrachtgevers. Men kan zich nu nog beter pre senteren als een goed uitgerust bedrijf, dat vele mogelijkheden biedt. Juist om de goede sociale en economische aspekten te kun nen blijven waarborgen wordt een professionele aanpak noodzake lijk. Er komt een vierde Werkverband bij en de symboliek van de drie punten gaat verloren. In Horst-Meterik wordt in 1976 een nieuw Werkverband geopend, namelijk de Stichting Werkver band Meterikse Veld. Een samenwerkingprojekt van de Werkvoorzienings-organisaties van Venlo, Helden en Venray onder Venrayse direktie. De Stichting neemt op haar beurt weer deel aan het samenwerkings- projekt "Centrale Proeftuin Het Meterikse Veld". Dit nieuwe objekt betekent een belangrijke verruiming van de aangepaste werkgelegenheid voor hen die afkomstig zijn uit de agrarische sektor maar ook voor diegene, die niet uit die sektor afkomstig zijn maar zich aange trokken voelen tot en aangewezen zijn op dit soort tuinders werkzaamheden in de buiten lucht. Het ADC blijkt een ekonomisch goed renderend Werkverband te zijn geworden en het Bestuur besluit tot diepte-investering door goed keuring te verlenen tot het uitbreiden van de Offset drukkerij. De kelders van het voormalig ziekenhuis worden opgeknapt en geschikt gemaakt voor huisvesting van een drukkerij, een doka en magazijnruimte. De jongste telg in de reeks van Werkverbanden die resorteren onder het Schap Venray is de Werkplaats Evertsoord in, zoals de naam al doet vermoeden, Evertsoord. Deze Werkplaats, specifiek voor geestelijk gehandi capten, is het gevolg van de al in 1972 gestarte regio besprekingen tussen Venlo, Helden en Venray om tot oprichting van zo'n Werkplaats te komen. De Werkplaats is gehuisvest in de voormalige lagere school van Evertsoord en werd in 1979 in gebruik genomen. Momenteel vinden reeds een 20-tal geestelijk gehandicapten daar hun werk. In 1978 begint een nadere samen werking met Helden en Venray. De Adj.direkteur van Venray de heer J.Nooyen wordt waar nemend direkteur in Helden. 1980 wordt het jaar van vergaderen, overleggen, weer vergaderen en weer overleggen met als centraal thema de fusie tussen het Werkvoorzieningsschap Helden en het Schap Venray. Als Werkvoorzieningsschap Noord- Limburg West gaan we samen sterk op naar de volgende 25 jaar. Of de mensen, die in 1955 de beschutte of Sociale Werkplaats hebben opgericht op particuliere basis, een dergelijke ontwikkeling in 25 jaren voorzien hebben weten we niet. Zeker is dat zij mede de grondslag hebben gelegd voor de goed funktionerende Sociale Werk- voorzienings-organisatie die komend jaar in de regio Venray- Helden een arbeidsplaats biedt aan ruim 700 personen.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7