GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting UW PORTEMONNEE J. THEUWS MINDER FORSE STIJGING ONROERENDGOED BELASTING Behandeling van de begroting volgens een strak schema LEIDSTER VERF BEHANG Ruit stuk? Geen nood! ZONWERING Op maandag 15 en dinsdag 16 december a.s. zal de gemeenteraad verder gaan met het behandelen van de gemeentebegroting voor het komende jaar. tj Er zijn nog twee (lange) zittingen voor nodig voordat de raad zijn fiat aan deze begroting zal kunnen geven. Iat Op 25 november j.l. is de begrotingsbehandeling be- hl gonnen met het houden van de algemene beschouwin gen. Bij deze gelegenheid hebben de in de gemeente- oojraad vertegenwoordigde politieke groeperingen en par- STRAK VERGADERSCHEMA Voor het eerst zullen de leden van het college en de gemeente raadsleden zich bij de begrotings behandeling moeten houden aan een strak vergaderschema. Dat is opge steld om de begrotingsbehandeling voor het publiek zo interessant en aantrekkelijk mogelijk te laten zijn. Nu weet men van tevoren hoe laat een bepaald begrotingsonderdeel (waarvoor men belangstelling heeft) aan de orde komt. Uiteraard gaat het hie- om een „streef-indeling" van de beschik bare tijd. De raadsvoorzitter, burge meester Defesche, zal evenwel alles in het werk stellen om de debatten zoveel mogelijk binnen het opge stelde strakke schema te houden. STREEF-INDELING Maandag 15 december: d (6 uur vergadertijd) 00 uur: opening. 'aJ 18.00-19.00 uur: pauze. 23.00 uur: schorsing tot 16 december 14.00 uur. 16.00-16.10: opening door de voorz.t- ter. I 16.0-17.10: reactie in eerste instan- I tie van de gemeenteraad op het I schriftelijk antwoord van b. en w. op de algemene beschouwingen van 25 november. 17.00-18.00: antwoord b. en w. op de B. en W. willen meer bezuinigen op begroting en prioriteiten Op maandag en dinsdag a.s. tijen hun zienswijze gegeven op het door het college van b. en w. aangeboden huishoudboek van de gemeen te. De verschillende fracties hebben toen grote moeite gedaan om bezuiniginsvoorstellen aan te dragen om te voorkomen, dat b.v. de onroerendgoedbelasting dras tisch zou worden verhoogd. Deze verhoging was vol gens burgemeester en wethouders nodig om het begro tingstekort van 271.00,te kunnen wegwerken en om een aantal prioriteiten in het komende jaar te kun nen uitvoeren. Het college van b. en w. heeft op zijn beurt de bezuinigingsvoorstellen van de raadsfracties bestudeerd en het antwoord daarop schriftelijk aan de raadsleden toegezonden. Dit schriftelijk antwoord za! uiteraard weer reacie van de ge meenteraad uitlokken terwijl deze reactie weer een mondeling antwoord vergt van het college. Daarmee zal in hoofdzaak de eerste dag gevuld worden. reactie in eerste instantie van de gemeenteraad. Zonodig voorafge gaan door schorsing ten behoeve van beraad b. en w. 18.00-19.00: pauze. 19.00-19.40: vervolg antwoord b. en w. op reacties van de raad in eer ste instantie. 19.40-20.30: gemeenteraad in tweede instantie aan het woord. 20.30-21.00: antwoord b. en w. op hetgeen de raad in tweede instan tie naar voren heeft gebracht. MONDELING ANTWOORD B. EN W. OP ALGEMENE BESCHOUWINGEN Het tweede gedeelte van de ver gader avond wordt besteed aan het mondelinge antwoord van de porte feuillehouders (dat zijn de voor be paalde onderdelen van de begroting verantwoordelijke wethouders óf burgemeester). Ieder lid van het college dat deze avond aan het woord komt heeft 30 minuten spreektijd toegewezen gekregen volgens het onderstaande schema: 21.00-21.30: Wethouder van Oers over onderwas. 21.30-22.00: Wethouder Mevr. Rut- ten-Tielen over sociale zaken. 22.00-22.30 uur: Burgemeester De- fesche over cultuur. 22.30-23.00 uur: Wethouder Schols over volkshuisvesting. 23.00 uur: Schorsing van de verga dering tot de volgende dag 14.00 uur. DINSDAG 16 DECEMBER 14.00 uur: opening. 17.10-19.00 uur pauze. 22.00 uur: sluiting. Direct om 2 uur begint het college van b. en w. met de voortzetting van het mondeling antwoord op de algemene beschouwingen volgens onderstaand schema: 14.00-14.40 uur: Wethouder mevr. Rutten-Tielen over maatschappe lijke zorg. 14.40-15.20 uur: Wethouder van Oers over sociaal cultureel werk. 15.20-15.55 uur: Wethouler Doonen over openbare werken en verkeer. 15.55-16.20 uur: Burgemeester De fesche over werkgelegenheid. 16.20-16.5 Ouur: Wethouder Schols over personeelszaken en organisa tie. 16.50-17.10 uur: Burgemeester De fesche over openbare orde en vei ligheid. 17.10-19.00 uur: Pauze. 19.00-19.30 uur: Wethouder Schols over ruimtelijke ordening. De tijd tussen 19.30 en 22.00 uur kan volgeens het schema worden besteed aan stemmingen (sub)amen- ciémenten, schorsingen, de vaststel ing van de begroting en het behan delen van nog enkele agendapunten. (In de tijden, dat de wethouders aan het wcord komen mogen ook de raadsleden nog hun zegje doen, zo dat het een gesprek „over en weer" wordt.) Toen de gemeenteraad op 25 november j.l. begon met het behandelen van het gemeentelijk huishoudboek voor 1981, was het gevaar levensgroot aanwezig, dat de gemeente Venray in het komende jaar in de rode la cijfers zou raken. Het gegeven was een niet-sluitende begroting met een tekort van 271.000,Daarnaast lag nog een wen senpakket voor het komende jaar met een totaal van 568.00,(inclusief het begrotingstekort). Zou de ^gemeenteraad als hoogste bestuursorgaan van de gemeente onverkort „ja" zeggen tegen de begroting en de prioriteitenlijst, dan zou dit betekenen dat de on- roerendgoedbelasting met maar liefst 22% zou stij gen. Bij de algemene beschouwingen op 25 november bleek, dat vrijwel alle raadsfracties toch wel erg opzagen tegen deze forse verhoging van de onroerendgoed belasting. De fractievoorzitters ontkwamen er dan ook niet aan danig het snoeimes te zetten in de begroting èn de prio- riteiteniijsti en met deze gegevens het college van b. en w. weer aan het denken en werken te zetten. Het resultaat van dit „snoeiwerk" is, dat de raad a.s. maandag en dinsdag met gedeeltelijk nieuwe cijfers te maken krijgt. Gaat de gemeenteraad akkoord met deze nieuwe cijfers, dan zal de onroerendgoedbelasting niet met 22 maar met „slechts" 9% omhoog gaan. Maar dat houdt wel in, dat in het komende jaar de gemeente lijke serviceverlening in een aantal sectoren noodge dwongen minder zal worden en dat enkele op zich zelf zeer wenselijke voorzieningen op de lange(re) baan worden geschoven. Op de eerste plaats hebben burgemeester en wethouders, bijgestaan door de gemeentelijke rekenmeesters, nogmaals de begroting voor het komende jaar met een kritisch oog bekeken aan de hand van de door de gemeenteraad naar voren gebrachte suggesties in de algemene beschouwingen. Daarnaast bleek, dat er voor het komende jaar no® een paar financiële meevallertjes te verwach ten waren, waarvan men eerder geen weet had. BEZUINIGINGEN In de algemene beschouwingen hadden de raadsfracties zelf al voorgesteld de vergoeding aan raads- en commissieleden in 1981 niet te verhogen. Het colegle heeft dit idee overgenomen, hetgeen een bezuiniging betekende. Ook op de kosten van straatverlichting kon worden bezuinigd door de openbare verlchting korter te laten branden. Hoewel dit een vermindering van de service betekent aan het publiek, levert het een aardige bezuiniging op. De subsidiëring van het Wijk- en gezondheidscentrum Landweert werd voorlopig opgeschort, terwijl ook de kosten van onderhoud we gen lager kon worden geraamd. Van de andere kant moest de post „Gemeentewerken" weer iets wor den verhoogd in verband met het huren van glascontainers. Door het mes te zetten in de klei ne subsidies zou volgens b. en w. ongeveer 9.000bezuinigd kunnen worden. Nadat de nieuwe cijfers, ontstaan door deze en andere bezuinigingen, op een rijtje waren gezet bleek, dat het begrotingstekort van 271.000,- kon worden teruggebracht tot totaal 19.000,—. PRIORITEITEN Met hetgeen door de raadsfracties naar voren was gebracht in de al gemene beschouwingen als uitgangs punt hebben b. en w. ook de prio- Aan de openbare kleuterschool „De Flierefluit" ontstaat per 1-2-1981 de vaka- ture van ten behoeve van anderstalige 'kleuters. Het betreft een deeltijdfunktie (6 schooltijden). Kandidaten dienen in het bezit te zijn van de akte voor kleuterleidster. Oe voorkeur gaat uit naar hen die al enige ervaring hebben met het geven van onderwijs aan anderstalige kleuters, de bijscholingscursus voor onderwijsge venden aan anderstaligen 'hebben gevolgd of tenminste 'bereid zijn deze cursus te gaan volgen. Sollicitaties in te zenden aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 500, 5800 A'M Venray, vóór 18 december a.s. en onder vermelding van het vakaturenummer PZ-182. riteitcnlijst voor 1981 nog eens kri tisch bekeken. Zo werden o.m. de kosten perso neelsuitbreiding gehalveerd en de rechtsaf-fietsstroken en de parkeer voorziening voor vrachtwagens in Brukske geschrapt. Door „verhaal op de aannemer" kon de post her stel van scholen worden verlaagd. De bouw van het wükcentrum Veltum de uitbreiding van het gemeenschapshuis in Oostrum werden samengevoegd tot één krediet van f 525.000,Begin 1981 zal de raad zich nader moe ten beraden over de besteding van dit bedrag. Dze en andere bezuinigingen wer den weer op een rijtje gezet en toen bleek dat voor noodzakelijk uit te voeren werken (de z.g. prioriteiten) in 1981 een bedrag van 444.500, nodig zall zijn. Met het begrotingstekort er bij moest derhalve nog dekking worden gezocht voor 463.500,(in plaats van 568.000.—). Een gedeelte kan volgens b. en w. worden gedekt uit de Reserve prio riteiten 1981 en het algemeen voor zieningenfonds. Een ander gedeelte door 'het verhogen va nleger hinder wet en bouwvergunning. ONROERENDGOEDBELASTING Het resterende gedeelte, tot een bedrag van 109.000,zal vol gens het college moeten worden gedekt door verhoging van de on roerendgoedbelasting .De normale verhoging van 6*/» zou niet vol doende zijn. Daarom wordt de ge meenteraad voorgesteld de onroe rendgoedbelasting met nog eens 3°/» tot 9°/# te verhogen. Deze gegevens welke de raad kan lezen in de inmiddels toegezonden schriftelijke beantwoording van de algemene beschouwingen, zullen a.s. maandag en dinsdag centraal staan bij de 'begrotingsbehandeling. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter RAADSAGENDA NA MILJOENENDANS Wanneer de gemeenteraad a.s. dinsdagavond zijn „miljoenen dans" heeft uitgevoerd en na urenlange debatten de gemeente begroting en de prioriteitenlijst voor 1981 en de volgende vier jaar heeft vastgesteld, gaat men over tot de orde van de dag. In dit ge val betekent dat het behandelen van een aantal normale agenda punten. Uiteraard afhankelijk van het per centage, dat de gemeenteraad vast stelt, zal de raad moeten beslissen over de verhoging van de tarieven van de onroerendgoedbelasting met ingang van 1 januari 1981. Het college stelt 9% verhoging voor ,maar het laatste woord hier over is aan de gemeenteraad. Dan wordt van de raad een alge meen besluit gevraagd door het aan gaan van vaste geldleningen in het komende jaar. Het college van b. en w. meent, dat een maximumbedrag van 12.500.000,voorlopig voldoende is om de financiële gevolgen van: de reeds door de raad genomen besluiten tot het doen van kapi taaluitgaven in het jaar 1981; alsmede van de in 1981 door de raad te nemen besluiten tót het doen van nieuwe kapitaaluitgaven te kun nen opvangen. Evenals andeer jaren vraagt het college aan de gemeenteraad een algemene machtiging voor het op nemen van tijdelijk kasgeld tot een maximumbedrag van 20.000.000, Tevens is dan het tijdstip aange broken om voor 1981 vast te iirllen tot welk bedrag krediet in rekening -courant kan worden opgenomen bij de n.v. Bank voor Nederlandse Ge meenten. Voorgesteld wordt dit kre diet te bepalen op 10.000.000,—. Tenslotte wordt de gemeenteraad dan nog geconfronteerd met de vol gende voorstellen: verlenen van medewerking vcor het inrichten van een docu- mentatie-centrum ten behoev» van de Bemadetteschool in Heide; vaststelling exploitatieopzet voor het industrieterrein „De Hulst" en vaststelling begrotingswijziging i.v.m. de bouw van 39 eengezins woningen en 49 bejaardenwoningen in de woningwetsfeer in de kerkdor pen Oirlo, Ysselsteyn, Merselo, Castenray, Leunen en Oostrum. VUURWAPENWET De burgemeester van Venray, hoofd van de plaatselijke politie in de zin van de Vuurwapenwet 1919, maakt ten behoeve van houders van een algemene of bijzondere machti ging tot het voorhanden hebben vuurwapens of munitie bekend, dat het merendeel van deze machtigin gen op 15 januari 1981 zijn geldig heid verliest. Wie na vermelde datum houder van een geldige machtiging wenst te blijven dient zijn machtiging tijdig ter verlenging aan te bieden of een nieuwe machtiging aan te vragen. Bij vernieuwing van de machtiging dienen twee recente pasfoto's te worden bijgevoegd. Bij verienging is dit niet nodig. Aanbieding of aanvraging van de machtigingen kan vanaf heden ge schieden bij de afdeling openbare orde en veiligheid van het raadhuis, kamer 119. Venray, 8 december 1980 De burgemeester voornoemd, mr. H. J. M. Defesche Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het uitbreiden van een zeugenstai aan de Ringweg 3 t.n.v. G. Mi- chels; het uitbreiden van een kippen hok aan de Ringweg 8 t.n.v. G. Michels; het verbouwen en uitbreiden van de woning Endepoel 1 t.n.v. J. Hoedemakers; het bouwen van een orthopedisch atelier achter de woning St. Odastraat 42 t.n.v. G. Litjens; het vert>ouwen van een garage tot wasserette nabij de hoek Bomtekoestraat - Hoenderstraat t.n.v. Venrode; het bouwen van een rundveestal aan de Timmer ma nns weg 41 t.n.v. H. C. J -de Wit; het bouwen van een zeugenstai aan de Spurkt 12 tn.v. M. v. d. Winikel; het bouwen van een woning aan de Hoogriebroekseweg t.n.v. M. L. M. van Zeeland; het bouwen van 69 appartemen ten op de hoek Langstraat/Hen- seniusstraat t.n.v. Stienstra B.V. Heerlem Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 15 december 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kaïmer 201 van het raadhuis, ge opend va n9.00 tot 12.00 uur. Gedu rende deze termijnen kunnen even tuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders worden in gediend. Venray, 12 december 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Bouwvergunningen afgegeven Burgemeester en wethouders van Venray hebben in nun vergadering van 10 december 1980 voor de na volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publikatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van de woning aan de Ardennenlaan 5, t.n.v. J. Emons; het verbouwen van een kantoor aan de Haag 2, t.n.v. L.L.T.B. te Merselo het verbouwen van een woning aan de Julianasmgel 36, t.n.v. G. P. Reijnders; het uitbreiden van de veestal aan Roland 3, t.n.v. Th. W. Vul- lings; het bouwen van een stalruimte aan de Kempkensberg 2, t.n.v. H. M. H. van Ass: het bouwen van een carport aan de Menuetstraat 4 t.n.v. G. J. M. Weijs; het verbouwen van de woning en het aanbrengen van een luifel, Dakdekkerstraat 10, tn.v. P. J. Vissenberg; het bouwen van een natslibbuf- fer aan de Metaalv/eg, t.n.v. Wa terschap Zuiveringschap Lim burg; het plaatsen van een terrein- afscheiding in net bestemmings plan Smakterheide, t.n.v. M. de Bruijn; het bouwen van een epen veld- schuur aan de Laagheidseweg 7, t.n.v. L. Th. M. van Dijok; het bouwen van een kap op een bestaande woning ana de Loo- beek 3a, t.n.v. J. P. J. Kersten; het bouwen van een carport aan de Menuetstraat 6, t.n.v. J. J. W. Geerits Venray 12 december 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Verklaring van geen bezwaar Van Gedeputeerde Staten van Limburg zijn de navolgende verkla ringen van geen bezwaar, zoals be doeld in artikel 50, lid 8, van de Woningwet en eventueel artikel 19 va nde Wet op de Ruimtelijke Or dening, ontvangen, welke zijn ver eist voor het verlenen van de ge vraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een machine- loods werkplaats aan de Vre- deweg 1 t.n.v. L.L.T.B. Land- bouwhuis Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen be zwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publi catie op grond van de Wet Admini stratieve Rechtspraak Overheids beschikkingen (AROB) een bezwaar schrift indienen bij Gedeputeerde Stat envan Limburg te Maastricht. Venray, 12 december 1!)S0 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche De gemeenteraad praat maandag en dinsdag a.s. over Waarom moeten in 1981 de belastingen in de gemeente Ven ray worden verhoogd Het antwoord op die vraag hoort U wanneer U komt luiste ren naar de begrotingsdebatten op maandag 15 december van 16.00 - 23.00 uur en op dinsdag 16 december van 14.00 - 22.00 uur. De gemeentelijke zaak gaat ook U aan Ophalen huisvuil rond de feestdagen Met de feestdagen Kerstmis en Nieuwjaar in het (nu nog „verre") verschiet, is het goed nu al te wij zen op de wijziging van de huisvuil ophaaldienst tijdens en rond deze dagen. De route van donderdag 25 decem ber (1ste Kerstdag) wordt opgehaald op zaterdag 28 december. De route van vrijdag 26 december (2de Kerstdag) komt te vervallen, evenals de route van donderdag. 1 januari. Het is zaak het huisvuil tijdig dat is om 8.00 uur aan de straat te plaatsen ,om teleurstelling te voorkomen. Tevens wordt er op gewezen, dat de Regionale Stortplaats in Hoist- America op zaterdag 27 december geopend is van 9.00 tot 12.00 uur en van 12.30 tot 16.00 uur. Huisvuilophaaldienst neemt na 1 januari geen bedrijfsvuil mee Zoals bekend mag worden ver ondersteld dient cle huisvuilophaal dienst uitsluitend voor het afvoeren van HUISVUIL. Er zijn evenwel bedrijven, die op een onjuiste manier gebruik maken van de vuilnisophaaldienst door BEDRIJFSAFVAL met de vuilnis wagen mee te geven. Met ingang van 1 januari 1981 wordt vuil, dat afkomstig is van be drijven niet meer door de huisvuil- ophaaldaenst geaccepteerd. De be drijven dienen dan zelf voor de af voer van dit vuil zorg te dragen. Speciaal Transport Deume, het bedrijf, dat in de gemeente Venray het huisvuil ophaalt, is vanaf die datum niet meer contractueel ge bonden aan de afvoer van bedrijfs- HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieu hygiëne; maken bekend, dat op 4 no vember 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. van de Pasch, Roffert 3 te Caslenray-Venray, voor een vergunning ingevolge de Hin derwet voor het oprichten, in wer- kin brengen en in werking houden van een kalveropfökbedrijf en var- kensmesterij, waar mest en mest stoffen worden bewaard, gelegen aan de Roffert 3 te Caslenray-Ven ray. maken bekend, dat op 5 no vember 1980 bij hen een aanvraag is ingekomen van J. J. H. Thielen, Horsterweg 27 te Castenray-Venrayt voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden/wij zigen ex artikel 6a der wet van een veehouderij, waar mest en meststof fen worden bewaard, gelegen aan de Horsterweg 27 te Castenray-Ven- ray. De aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen in het raad huis, kamer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 12 januari 1981 elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur en el'ke don derdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschik king op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een monde linge toelichting op de stukken wor den verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schrifte lijk bij ons college worden inge bracht. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn persoon lijke gegevens niet bekend te ma ken. Eveneens kunnen mondeling be zwaren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 30 decem ber 1980, om 15.00 uur in het raad huis, kamer 119, waarbij tevens ge legenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aan vraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aanwezi gen. Zij vestigen er tenslotte de aan dacht op, dat degene die bezwaren hebben ingebracht op de wijze a\s bovenomschreven en een ieder die aantoont, dat hij daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ontwerpbe schikking in te dienen. Venray, 1'2 december 1980. Burgemeester en wethouders voor noemd, namens dezen, het hoofd van algemene zaken en kabinet, A. L. G. Janssen ALLES VOOR UW DIEPVRIES Diepvriesbedrijf Claessens heeft alle soorten groen ten. Deze zijn schoonge maakt, geblancheerd en losgevroren, d.w.z. steeds elke hoeveelheid uitneem- baar. Verpakkingen van 2Vj> kg om snel uw diepvries bij te vullen. Verder ook alle soorten snacks, vis, ijs, fruit, ge bak en aardappelproduk- ten. H. CLAESSENS Deurneseweg 134 Ysselsteyn Telefoon 04785-513 MAKELAARS KANTOOR ARNOLD A VAN DIJK VERKOOP-KOOP TAXATIE ON(T)ROEREND GOED s-HERTOGENBOSCH LEYHOF22 TEL 073-132631 wandbekleding TELEFOON 81523 - VENRAY Voor het slijpen van: (karteD- messen, scharen, handzagen, cirkelzagen (ook widla), lint zagen, kettingzagen, (schaaf) beitels, grasmaaiers, schaat sen, etc. LEENDERS Langstraat 24, Venray, telefoon 04780-84190 DE EERSTE NOORD LIMBURGSE CONTAINER CENTRALE 'beschikt nu over een milieu-vriendelijk stort en afval overslagbedrijf midden in Venray, met gebruikmaking van een pers. U kunt nu voordelig komen storten, o.a. tuin afval, hout en papier, alles tegen een tarief van ƒ11,per m3. Wij halen ook uw afval bij huis af en plaatsen containers met een inhoud van l/2 m3, 1 m3, 1 Vi m3, 6 m3 t.m. 30m3 tegen een zeer voor delig larief. Op het terrein Is er verkoop van metselzand, ballast, vulzand, etc. dat zelf geladen kan worden. Tevens grond-, sloop- en straatwerk gevraagd. Het afval-overslagbedrijf is gelegen aan de Metaal- weg 7, 1e weg links voorbij hoofdingang Rank Xe rox. Adres: Metaalweg 7 en Bergweg 23, tel. 84210, Ven ray. OPGELET! Alle soorten vloerbedekkingen, losse tapijten, perzen enz., bankstellen en auto's worden door ons vak kundig en weer als nieuw gereinigd. Ook totale schoonmaak. Geen ouderwets champoneren! Tevens verhuren wij machientjes voor hen die zelf willen reinigen. Reinigen grandioos en snel. Inlichtingen Documentatie Demonstraties DEALER UNISTEAM VERKOOP VERHUUR Langeweg 50 Venray Telef. 04780-82624 P.S. - Ook gespecialiseerd In water- en brandschade Bel 81315 Schaeffers Glashandel Patersstiaat 14 Daar wordt U nog voordelig geholpen Sntirfe Stoasbolen (Êuiöstnjt 16 Vriiran tri. 04780-86632 H. van Megen HORST ROLLUIKEN SPECIALIST Alles van de hoogste kwa liteit en zeer laag in prijs TELEFOON 04709-2412

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11