KERKELIJKE DIENSTEN VAMOS A VER Venray opent ook in 1981 het Intern Motocross-seizoen i Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap PEEL EN MAAS Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Het St. Rochus-kapelletje aan de Langstraat Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Winterwandelingen in Venray en omgeving VAN 13 TOT EN MET 20 DECEMBER Aanstaande zaterdag, 13 decem ber, is er om 19.00 uur weer een viering voor Jongeren van 12 t.m. 17 jaar in het zaaltje onder de sa- kristie van de Grote Kerk. Iedereen is daarbij van harte welkom. Thema: Zonder geweld - een held. Voorganger: pater Falco. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. fam. Peters Gerardus van Bracht Maria Stiphout-Claessens (fam. Claessens) Wilhelmus Too- nen en Anna Catharina Niessen. Zondag: derde zondag van de ad vent. 8.00 leesmis, int. overl. paro chianen; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. ouders Janssen-van Gerven en zoon Piet nederlandse hoogmis, int. Harrie Swaghoven jrd. Teng Wilmsen ouders van Vegchel- Muysers. Maandag: 9.00 oude stichtingen Tiny Heuts; 19.00 Antoinetta Maes- sen en fam. Huub van Rijt. Dinsdag: 9 00 Jozef Peeters Nel lie Raedts; 19.00 ouders van Veg- chel-Muysers ouders Coenen- Houtackers. Woensdag: 9.00 overl. ouders Seij kens Janssen en Antoon Seijkens Sjang Janssen uit dankbaarheid (JW); 19.00 Sophia Pleket-Verbeek (KW) Wilhelm van Meijel, echt genote, ouders en kinderen. Donderdag: 9.00 Harrie v. d. Werff ouders Greefkens-Potten ouders Kersten-Daniëls en zoon Piet en bij zondere intentie; 19.00 BOETEVIE RING. Vrijdag: 9.00 Martinus Franssen- Beclet; 15.00 (kapel St .Jozefkloos ter) huwelijkssluiting Maria Swin- kels en Wim Minten; 19.00 overl. fam. Bouten-Verschuren Elisabeth F ra nssen-Tihon. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kers; 19.00 Gerrit Thomassen Hen ri Camps Maria Ponjée-Huybers uit dankbaarheid. Mededelingen Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters- Ka rin Weyers en Louise Driessen. Huwelijksafkondiging: Maria Swinkels en Wim Minten. Donderdagavond is er om zeven uur een boeteviering ter voorbe reiding op het Kerstfeest. Naar aanleiding van de gepleeg de vernielingen op het oude kerk hof (Peel en Maas 21/11) verzoe ken wij de nabestaanden, waar mee wij geen kontakt konden hebben, omdat persoonlijke ge gevens ontbreken, zich binnen 14 dagen in verbinding te stellen met de heer J. Verbeek, Juliana- singel 9, telefoon 04780-82832. Akolieten: Zaterdag: 19.00 M. van Pelt en L. Trui jen. Zondag: 8.00 Nard Kronenberg en Eric van Gerven (lezer: R. Janssen); 9.30 Mare Linskens en Bernadetle Corzilius; 11.00 T. de Bruyn en W. Bisterveis. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Leon Stoffels en Manon Vullings. Woensdag en vrijdag: 19.00 Peter Thijssen en Liset Jacobs. Zondag 14 dec.: derde zondag van de Advent. Zaterdag 13 dec.: 13.30 GEZINS MIS met als thema: LET OP! HET WORDT KERSTMIS. Zondag: H. Mssen 7.30 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avond mis. Vrijdag: 19 00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededelingen: 1. Zondag 21 december 18.00 avond mis, Boeteviering als voorberei ding op het Kerstfeest en dins dag 23 december 19.00 avondmis en boeteviering. 2. Zaterdag 20 december 's avonds om 8 uur en zondagmiddag 21 de cember om 4 uur Kerstconcert door de Venrayse Koren in de Paterskerk. 3. Eerste Kerstdag wordt om 9.45 u. communie gebracht aan zieken en thuiszittenden. Willen dege nen die daarvan gebruik maken dit tijdig opgeven aan de pasto rie .TeL 80202. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Linskens Nella Verblak: en Anna Custers- Vergeer Giel Troisfontaine overl. ouders van der Putten-Dirckx en zoon Bèr. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 overl. ouders van Vegchel-Muysers; 10 15 Johanna Veldhuizen-v. d. Heu vel; 11.45 Jeannette Tillemans-Jan- sen; 18.00 Thea Hendriks-van Els (v.w. de buurt). Maandag. 8.00 overl. echtgenoot; 19.00 Mechelina Cleven-Maassen en Giel Troisfontaine en zoon René. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius ;19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. en Konrad Thijssen. Woensdag: 8.00 tot zekere inten tie; 19.00 Antoon Luypers en fam. Vermeulen-Dijkmans en Boeren- van Wees. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Lam- bertus de Lauw en zoon Peter en overl. ouders Rongen-Buijssen en overl. fam. Vrijdag: 8.00 Maria Akkermans- Kersten; 19.00 gezinsmis, Petronella Linders-Laukens en Rombout Ap pels (v.w. Derde Orde). Zaterdag: 8.00 om zegen over een gezin. Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Arnoud Verhaeg en Hans Kerst j ens. Zondag: Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes; 10.15 Geert Claes en Eric Arts; 11.45 Peter en Martijn Smelt; 18.00 Jacq Smetsers en Hans van Geenen. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Edgar Janssen en Robert Arts; 19.00 Leo èn Johan Pouwels. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Ronnie Wind rath en André Basten. Dinsdag en donderdag: 19.00 Mar- tien Leenders en Tonnie Vermeulen. Zaterdag 13 dec. Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: overl. fam. Hendriks. Zondag 14 dec.: gezongen euch. Derde zondag van de advent. Zaterdag: 9.00 avondmis voor overl. Piet Wismans voor overl. ouders Ebus-Janssen uit dank baarheid (Th.). Samen zingeu wc ad- ventsliederen. Zondag: 8.0 Oleesmis voor overl. familie van Gerven-van Rhijn; 9.00 leesmis voor overl. familie v. Rooy- Hendriks en zonen en voor overl. familie Hurekamp; 10.00 hoogmis v. overl. familie van Rossum-Janssen voor overl. familie Daniëls-Mun- sters voor overl. Peter Muijzers. Advents-liederen met het kerkelijk zangkcor. 11.30 leesmis voor overl. ouders van Qool-van Breemen; 18.30 avondmis voor overl. Martien de Lauw. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. familie; 19.00 avondmis voor overl. ouders Wim Boom en Gertruda Lu- cassen. Dnsdag: 8.00 leesmis voor overl. Harry Arts en Catharina Cuijpers; 19.00 avondmis voor overl. Harry Custers als jaargetijde voor overl. Hans Gommans en overl. familie. Woensdag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Lomme; 19.00 avondmis voor overl. Leo Janssen (buurt) voor overl. familie Sijbers-Mölders. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derks; 19.00 avondmis voor overl. ouders Raaymakers-van Bree. Vrijdag: 8.00 leesms voor vader en kinderen en voor overl. moeder; 14.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Schellekens-Cremers; 19 00 avondmis voor overl. Martinus Tonen als jaargetijde. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Derks; 19.00 avondmis voor overl. ouders Wim Boom en Ger truda Lucassen voor overl. Mia Willemse-van Helden en voor Opa en Theo. Mededeling: Zondag onder de mis van 11.30 u. kleutercrèche in de kleuterschool vlak b(j de kerk. Leidsters: Christel Versleijen en Jolanda van Nies. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 P. van Weert, T. Fran ken; 9.00 J. de Bruyn, M. Wiliemse; 10 00 Th. Urselman, A. Millen, S. Fijneman; 11.30 F. Vercauteren, J. Linskens; 18.30 O. Geurts, M. van Amptiing. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 J. Linskens, F. Linskens; 19.00 E. Smits, U. van Weert. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 M. v. d. Heuvel, W. Aben; 19.00 B. Trimbos, S. Rongen Zondag 14 december a.s., Derde Zondag van de Advent, om tien uur viering van het H. Avondmaal in de aula van Den Hoebert aan de West singel, waarin voorgaat Drs. J. Hei ne. De koliekten zijn bestemd voor de diakonie en het plaatselijk kerke- werk. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. ook UW weekblad viering om 10.00 uur Kindercrèche wordt verzorgd door Trudy Vullings en Lydia v d. Bosch. Misintentie: Grootvader Wolf, Johannes v. Mil en echtgenote Christina Reynders, overl. hr. Leo Zegers. Woensdag 7 dec.: Boetedienst om 19.00 uur Zaterdag: 19.00 overl. fam. Pee- ters-Verstegen Willem Camps en Philomena Swemers. Zondag; 8.30 Theo Camps en An na Verhoeven; 10.00 jaard. Toon Kleuskens gest. jaard. overl. fam. Litjens en echtgenoten (Gemengd Koor). Maandag: 9.00 Piet Rutten (v.w. de buurt). Dinsdag: 9.00 Francisca Manders- Emons; 20.00 Kerstviering N.K.V. (in Gemeenschapshuis) (Jongeren koor). Woensdag: 9.00 overl. fam. Min- Verbeek; 14.00 Kerstviering Bejaar den (Kinderkoor). Donderdag: 9.00 tot eerherstel; 19.30 Kerstviering L.V.B. (in Ge meenschapshuis). Vrijdag: 9.00 gest. jaard. Gerardus Derks; 18.00 uit dankbaarheid. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Vande- venne-Thuijls Willem Janssen Chris van Aarssen Jan Haegens. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19,00 Sjackie Wilmsen, Leon Hendrix, Jan Rutten, Ronny Pelzer. Zondag: 8.30 Hans Holtackers, Frits Dupont, René Theeuwen, Re né Willems; 10.00 Ivo Franssen. Roel Foikerts, Jurgen van Soest, Michel van Dijk. Dinsdag: 20.00 Hans Holtackers, Ronny Pelzer. Woensdag: 14.00 Paul Janssen, Roland Tacken. Donderdag: 19.30 Sjackie Wilm sen. Ivo Franssen. Vrijdag: 18.00 Frits Dupont, Leon Hendrix. Zaterdag 13 dec. H. Lucia, maagd en martelares. 19 uur zondagsdienst: maandd. Theodorus Hub. Peeters; maandd. Maria Heidens-Snellen; Jos Driessen (koll.) (kinderkoor). Zondag: derde zondag van de ad vent. 8.30 Ism. overl. fam. v. Dijck- Strik; 10 uur Hgm. maandd Mar- tn Hub. Stevens; maandd. Mathijs Geurts; Hendrina Rutten-Sijmons en overl. fam.; jrd. Maria Roelofs- Thuis; overl. fam. Janssen-Dries- sen; gest. jrd. Peter Rongen en zoon Martin. Dinsdag. 8 uur lsm. overl. vader (L.) Woensdag: 8 uur lsm. tot zekere •intentie (C.). Donderdag: 8 uur lsm Jacobs Bal- tissen Vrijdag: 8 uur lsm. tot zekere in tentie (C.). Zaterdag 19.00 zondagsdienst: Boeteviering als voorbereiding op het a.s. Kerstfeest, gest Hgm. Ger Kemmelings Anna Maria Geurts, Anna Marg. Kemmelings; Jos Dries sen (koll.); Mathijs Geurts (koll.) - (dameskoor). Kerstziekencommunie: Degenen die niet regelmatig de communie aan huis ontvangen en dit met Kerstmis wél zouden willen, willen dezen zien op (laten) geven bij de pastorie van de parochie 3e zondag van de Advent. Misdienaars: Mark Donders en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys; Hoogms: Edwin Dinghs en Hans van de Ven. Zaterdag: 19.00 Jan Cremers. Zondag: 8.00 Josephina Seykens- Collin; 10.00 jrd. voor Jacobus Wis mans en Petronella Cleven. Maandag: 19.00 overleden familie Gooren-Dinghs. Dinsdag: 8 00 overleden familie Rambags-Kuypers. Woensdag: 8.00 overl. familie Gel- Wie de splitsing Langstraat-Hoe- bertweg passeert, zal ongetwijfeld zijn oog laten vallen op het kapel letje, dat daar zo fraai staat te pronken op het gazon. En wie de moeite neemt om dat kapelletje eens nader te bekijken, vindt er een goed onderhouden monumentje, maar.... zonder beeldje. Terwijl bekend is, dat er vroeger minstens 2 beeldjes in hebben gestaan Als buurtbewoners houdt Jan van Toor het kapelletje regelmatig schoon en ook de muren krijgen af en toe een beurt met de witkwast. Zoals met zovele veldkapelletjes in het Venrayse land het geval is, is er weinig of niets bekend van de stichter of een stichtingsdatum. Men kan zich afvragen waarom dit veld- kapelletje, dat al voorkomt op een kaart uit 1819/1820, zo dicht bij de „grote" Veltumse kapel moest wor den opgericht. Immers, St. Rochus werd als patroon tegen besmettelij ke ziekten óók al in de grote kapel vereerd, tesamen met Sint Hubertus en Sint Antonius Abt. En in de klei ne kapel stonden destijds beelden van St. Rochus en St. Lucia, terwijl ook St. Antonus Abt hier genoemd werd. Dat betekende dus wel „een concentratie van heiligen" op een klem stukje Veltumse grond. Alleen Sint Rochus een beeldje uit de 17e eeuw bleef tenslotte over. Het staat nu veilig opgeborgen in het gemeentehuis. Piet Clephas heeft enkele jaren geleden met subsidie van Rank Xerox een getrouwe kopie ge maakt van dit beeldje. Daar kwam zelfs de TROS naar kijkenDe aangekondigde t.v.-uitzendmg ging echter niet door omdat de film mis lukt was. De keurig nagemaakte Rochus is nooit, zoals toch wel de bedoeling was, in het kapelletje geplaatst, hoe wel men in feite niet bang behoeft te zijn voor diefstal. Het nisdeurtje en de smeedijzeren kandelaars zijn stevig verankerd. Hel traliedeurtje van vroeger werd vervangen door eeri kunstig gesmeed poortje. Dat werd gemaakt door de cud-buurt- bewoner Giel van Houdt naar een ontwerp van Piet van Dongen. Gradje Custers stelde daarvoor het materiaal èn zijn werkplaats be- beschikbaar. De naam „St. Rochus" is op kunstige wijze in het deurtje aangebracht. Tot september 1967 stond het ka pelletje 'n tiental meters naar vo ren. Het lag er, met enkel a huisjes, als het ware in een kuil, beneden het wegdek. Dit had bij slecht weer nog al eens een overstroming tot ge volg. Aan deze wel moeilijke toestand werd een einde gemaakt toen de Langstraat in 1967 moest worden verlegd. Ter plaatse van het kapel letje veranderde de Langstraat in Hoebertweg. Onder grote publieke belangstel ling werd het kapelletje opgetakeld. Toen het tussen hemel en aarde zweefde, viel de vloer er uit. Omdat ook de hijskraan moeilijkheden met het takelen kreeg en met de voor wielen van de grond kwam, moest er een bulldozer aan te pas komen om zowel de kraan als het kapelle tje weer op de grond te krijgen. Driemaal per jaar trok op de feestdagen van de drie Veltumse heiligen een kleine processie naar de grote kapel. Bij het kleine ka pelletje werden dan een paar wees gegroetjes gebeden. Als iemand in Heide of van de Deumeseweg was overleden werd het stoffelijk overschot met kar en paard naar Venray gebracht. Op de heenweg werd bij het kapelletje ge beden en op de terugweg gooiden de boeren het stro, waarop de kist had gestaan, ongevraagd in „de koel". En tenslotte: wanneer iemand een lang en pijnlijk ziekbed had, ging men naar Veltum. Men liep dan al biddende van het Rochuskapelletje naar het kruisbeeld bij de Veltum se kapel en terug, net zo lang totdat de zieke was overleden. „Iemand doodbiddert" noemde men dat Eens is daar een vrachtwagen ge kanteld, beladen met 9 pony's, en op weg naar „de Bossche Merret". De paardjes werden uit de vrachtwa gen geslingerd. Drie „schoten" er het kapelletje binnen: dood. In to taal waren er 7 pony's bij dit onge val gedood, of moesten worden afge maakt. Oudere generaties, zoals de fami lies van Houdt, Volleberg en Derks, hebben zich in het verleden over het kapelletje bekommerd. Een nieuwe generaties moet zich nu zor gen maken over het behoud van dit kleine Venrayse monumentje. lings-Verhoeven. Tevens tot intentie van offeraars. Donderdag: 8.00 Lei Duykers. Vrijdag: 8.00 Matthias Vollen- bergh. Zaterdag: 19.00 voor overleden ouders (J.). Derde zondag van de advent. Gezinsbijdrage: De meeste paro chianen hebben hun gezinsbijdrage reeds voldaan. Wij zijn daar zeer dankbaar voor. Zonder deze finan ciële bijdragen zou Uw kerk onmo gelijk kunnen functioneren!!! Mo gen wij hen, die hun bijdrage nog niet gaven of overmaakten, vragen dit nu te doen. Het jaar 1980 loopt immers ten einde. Kijk' U eens na of U uw bijdrage al gegeven hebt. Hartelijk dank bij voorbaat! Zaterdag 13 dec.: 19.00 lsm. v. Ge rard Wllemse lsm. v. Helm Claes sens. Zondag: 8.00 lsm. voor Harry Manders lsm. voor Martinus v. d. Poel en Maria v. d. Poel-v. d. Berg; 10.00 hgm. als weekd. v. Anna Bou ten maandd. v. pastoor de Bot; 11.15 lsm. als weekd. v. Maria Loo- nen-Scheffers lsm. tot bijz. inten tie (L-L). Maandag: 19.00 lsm. v. overl. ouders Remtjes-Hesen Maria Ach- ten-van Dijck en overl. ouders. Dinsdag: 19.00 lsm. tot bijzondere intentie (S.) lsm. v. Anna Bouten (vanw. oude buurt en kennis). Woensdag: 19.00 lsm. als jrd. voor Teng Manders lsm. tot bijzondere intentie (V.). Donderdag: 19.00 lsm. voor Anna Bouten (G) lsm. voor overl. fam. Verstegen-Moorrees. Vrijdag: 19.00 lsm. uit dankbaar heid (O) lsm. v. Frans Verkoeyen en overl. fam. Verkoeyen-Janssan. Zaterdag. Boeteviering. 19.00 lsm. jrd. v. Gerrit Bouten en overl. fam. lsm. voor Helm Claessens. Misdienaars: Mart en Tonn Hee- sen. Akolieten: za 19.00 André Peeters en Lucen Peeters; zo 8.00 J. Jans sen; 10.00 R. Duijkers, Th. v. Kem pen en W. van Meijel; 11.15 Roel Janssen en Twan Hegger. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Hubers-Loonen. Zondag: 8.30 H. Mis voor Gonda Baghus; 10.00 maandd. voor Toon Marcellis; 11.30 H. Mis voor Marian van Haperen namens de familie Maandag: 19.00 H. Mis voor An toon Verheijen. Dinsdags 8.00 H. Mis voor Mar tien Hendriks. Woensdag: 8.00 H. Mis tot zekere intentie. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Nic. van Beers; 19.45 H. Mis tot intentie van het zorgenkind. Vrijdag: 14.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het huwelijk van Wilma Claessens en Peter Hendrix; 19.00 BOETEVIERING en H. Mis voor Marian van Haperen namens familie. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Ge rardus Coenen en Aleida Coenen- Spreeuwenberg. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Peter Peettrs en Wilfried van Dijk. Zondag: 8.30 Willy Hendriks en Karei Dekkers; 10.00 Joost van Elzakker en Jos Bovee; 11.30 Ko Flnsenberg en Francis v. d. Hoff. Weekdagen: Rob Koonings en Roel Emonts. Mededelingen: 1. BOETEVIERINGEN zijn op vrij dag 19 dec. en dinsdag 23 dec. 's avonds om 7 uur. Aansluitend is er een H. Mis. 2. Gelegenheid tot persoonlijke biecht: maandag 22 dec. en dins dag 23 dec. van 6-7 u. 's avonds. 3. De NACHTMIS is dit jaar om 11 uur verzorgd doo.* het Ge mengd Koor VIVACE. 4. Als er zieken of bej-aarden zijn die met Kerstmis niet naar de kerk kunnen komen en toch graag de H. Communie willen ontvangen, dan komen we die graag thuis brengen op eerste Kerstdag, tussen negen uur en half tien 's morgens. Wilt U het dan a.u.b. tijdig laten wetenl 5. Op EERSTE KERSTDAG zijn de H. Missen om 10 uur verzorgd door het koor; en om 11.30 uur, verzorgd door het kinderkoor. Op TWEEDE KERSTDAG zijn de H. Missen om 9 uur en 10 uur. Zaterdag 13 dec. feest van St. Lu cia. 7 uur Hoogmis voor Antoon Poels en Catharina van Dooren. Zondag: 3e zondag van de Advent. 10.00 gez. Mis voor Martien v. d. Zanden; 11.30 fam. Poels-Jacobs uit dankbaarheid. Maandag: 8.30 H. Mis voor Joh. van Osch. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor Johan na Pubben-Janssen. Woensdag: 8.30 jgt. Gerardus Emonts, echtg. en kind.; 900 Boete viering voor klassen 6, 5, 4; 9.30 Boeteviering voor klassen 3, 2, 1. Donderdag: 8.30 jgt. Gerardus Bis terveis, Anna Maria Peeters en overl. familie. Vrijdag: 8.30 jgt. Petrus Joh. Poels en Wilhelmina van Veghei. Zaterdag 20 dec.: In de H. Missen dit weekeinde is een boeteviering opgenomen als voorbereiding op Kerstmis. 7 uur gez. Mis Johannes van Keysteren. Misdienaars: Zondag: 10.00 en zaterdag Jolan da Kousemaker, Natsha Arts; 11.30 Angelique v. d. Linden .Marga Ron gen. Kollektanten: Zaterdagavond 7 uur J. van Hoof; bondag 10.00 Emonts; 11.30 Arts. N.B Dec. 28. 29, 30, 31 5 H. Mis- cen zullen gelezen women voor de stichtingen die dit jaar niet kunnen gelezen worden. Volgende week zul len de namen bekend worden. Zaterdag: 9 uur tot int. van fam. Claessens. Zondag: 10 uur v. overl. ouders Janssen-Timmermans. Maandag: 8 uur fam. Arts v. bijz. Intentie. Dinsdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Woensdag: 8 uur dank voor de oogst. Donderdag: 8 uur voor Hr. van Deutekom. Vrijdag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zaterdag: 19 uur uit dankbaar heid. Zondag 14 dec. 3e zondag van de Advent. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. P. Cleven. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. zal. P. Kusters-Knops; 11.15 Hgm. voor le vende en overl. fam. van Meij Poels. Maandag: 8 uur lsm. zal. Hub Burgers. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Sef L ders en overl. ouders. Woensdag: 8 uur ism .zal. Wina van de Goor v.w. buurt; 's avoi im half 8 H. Mis voor L V.B. Kei avond. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ce< van Wylick-Engelen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Ber Ooi en zoon Wim; 's avonds 8 uur H. Mis KPJ Zaterdagavond om 7 uur Hgm. z Maria Ewals-Holtackers. Akolieten: Chr. van Dongen, Janssen, Eric v. d. Ligt. Misdienaars: Geurts, v. Dorigenj Derde zondag van de advent. Zondag: 8 uur H. Mis voor Bef Ewals-Fleuren; 10 uur. Hoogmi jaargetijde voor Vader Drabbel Akolieten; Geert Gielens en Ma tien Janssen. Misdienaars van de week: Johi ny en Marco van Kempen. Maandag: 8 uur H. Mis voor Ton Seijkens. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Ja Janssen en overleden familielede Janssen-Gielen. Woensdag. 8 uur H. Mis voor Pi Michels en Arnold Gielens. Donderdag: 8 uur H. Mis v<x Toon Huisman van vrienden. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor overleden ouders Janssen-Gellinj Zaterdag: 19.30 Avondmis vu Lien Peeters-Janssen. Zaterdag 13 dec.: 19.00 Avondm voor Gerrit Koopmans (buurtva eniging) en fam. Weerdenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthe voor Antoon Linssen; 10.00 Hoof mis voor Pierre Koopmans, Ren Buyzen. overl. ouders Hermani Derkx. Maandag: 8 45 H. Mis voor ovec ledenen van de Karmel en v.b.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fan Weerdenburg en tot int. van ei gezin. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere v« de H. Jozef voor fam. Vrijssen t een persoonlijke int. Donderdag: 8.45 H. Mis t.e.v. H. Jozef v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere vt de H. Jozef tot zekere int. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo prximo es el terce domingo del Adviento; celebramfl también la Fiesta de la Imaculada a las once y cuarto Misa con müsii y platica en Castellano. Despu^s. la Misa reunln con un cafelit© en M salita del convento. Que harén iJi ninos en la Fiesta de Navidad? Catl tarèn villancicos? Avisen con tiem po al Padre Juan asi que él pued arreglar dia y hora de la Misa di Gallo .Hasta lav ista! NOTICIAS CULTURALES El centro sigue preparando fiestas navidenas. Ël miércoles d esta semana se ha reunido en 4 Ayuntamiento otra vez la Comisió Comunal para estudiar los deseos los estranjeros. El Padre Juan pi blicara Ia semana próxima un resö men de esta rcunión. Hasta Ia visU Evenals de laatste twee jaren gaat de M.C.V. „Janslust" uit Ven ray weer ender auspiciën van de K.N.M.V. en de F.IM. het Inter nationale Motocross-seizoen in ons land openen en wel op 1 februari a.s. Dit gaat dan sinds de oprich ting van de M.C.V. in 1961 de 35e wedstrijd worden. Op nationaal niveau was Janslust al lang een begrip in de motoerpss- sport, terwijl men dit de laatste ja ren internationaal ook al aardig aan het worden is. Steeds meer bezoe kers vooral bij gunstig weer, weten de weg te vinden naar het prachtige Janslust-circuit aan de Deurnese- weg. Hopelijk voor de organisatie zal ook nu het weer zich van de goede kant laten zien opdat er weer door vele duizenden genoten kan wor den van deze spectaculaire tak van de motorsport. Aan de M.C.V. „Janslust" zal het niet liggen. In de loop der jaren heeft men de klap pen van de zweep echt wel goed leren kennen. Er zal weer voor een programma van de bovenste plank gezorgd worden. In de 500 cc klasse die weer in drie manches om de „Rank Xerox Venray'' trophee zul len gaan strijden komen alle Ne derlandse H rijders uit de 500 cc met de top uit de 250 cc klasse aan de start. De M.C.V. zal er ook alles aan doen om een zo sterk moge lijk veld buitenlanders te krijgen om het de Nederlanders zo moeilijk mogelijk te maken. Vrijwel zeker is men reeds van de top uit Engeland, Finland, Zweden, Duitsland en Frankrijk. Ook met enkele bekende Belgen is men in onderhandeling. Zeker is de organisatie pas als de contracten getekend via de lande lijke bonden retour zijn bij de MCV „Janslust". Als bijprogramma heeft Venray de primeur van de nieuwe door de K.N.M.V. ingestelde Superklasse. Deze klasse bestaat uit de niet ge contracteerde H rijders uit 250 cc klasse met de senioren uit de 500 cc en de 250 cc klasse. Zo rijden dus de coureurs uit 250 cc en de 500 cc klasse tegen elkaar, wat extra strijd te zien zal geven. Verder komen aan de start de 250 cc junioren. Gezien de ongevallen die het af gelopen seizoen hier en daar zijn geweest zal de M.C.V. „Janslust" haar toch al veilige circuit nog meer hieraan aanpassen, zonder de aantrekkelijkheid van het circuit te minderen. Noteert U deze datum alvast in uw agenda. Op zondag 14 december worden er in Venray, Merselo en Leunen winterwandelingen georganiseerd door de Wandelsport Federatie Ven ray De opzet is om voor de deel nemers een gezellige wandeling uit tc zetten in de mooie omgeving van Leunen, Merselo en Venray. De afstand bedraagt ongeveer 6 'km. Onderweg wordt de route enkele malen onderbroken om sportieve opdrachten uit te voeien. Deze han delingen kunnen door jong en oud worden gedaan. Wij nodigen dan ook iedereen uit om op deze winterse zondagmiddag in groepen, zoals familiegroepjes, buurtgroepjes, met vrienden of vriendinnen, van ongeveer 3 lot 6 deelnemers aan deze wandeling deel te nemen. De groepen mogen ook kleiner of groter zijn. Alle deelnemers ontvangen een speciale herinneringssticker, terwijl voor de opdrachten enkele prijzen te verdienen zijn. De kosten bedra gen 1.50 per deelnemer. Voor deze familie-wandelingen kunt U starten op zondag 14 decem ber van 13.00 - 14.00 uur in Wijk centrum NoordWest, Venray (hoek Ursulastraat-Hoenderstraat) en café Martens, A lb ionstraat te Leunen. Heeft U meer zin een mooie bos wandeling door de mooie natuur van Merselo, dan kunt U ook daarvoor op zondag 14 december terecht. We hebben ook twee mooie natuurwan delingen uitgezet in het bosrijk Merselo en omgeving Deze natuur wandeling is ook ongevee.- 6 km lang. De start is van 13.00 - 14.01 uur vanuit café Janssen, GrootdoiJ 38a, Merselo. De wandeling is zon der opdrachten, de kosten bedragd ook 1.50 per persoon en de deel nemers ontvangen ook een herinne ringssticker. Voor de liefhebber die graag eel meer dan 6 km. wil wandelen be staat er de mogelijkheid om onda •begeleiding van de heer J. vat Meijel de afstand van 20 km. af I leggen Deze deelnemers startet eerder en wel om 12.00 uur precia vanaf café Janssen, Grootdorp 38a Merselo. De kosten voor deze tod bedragen ook 1.50 per deelnemer Voor meer inlichtingen: Mevr. G van Ham-Frederix, Kerkpad 1, Ven ray, tel. 04780-83765. Doe mee zondag II decembQ want: Venray wandelt! Materiële schade Op de kruising Wester Thien- weg-Mgr. Hanssenstraat te Oostru was het niet verlenen van voorran oorzaak dat de vrachtauto, bestuur door de 24-jarige J. R. en de per- sonenatuo, bestuurd door de 36- jarige F. J., beiden uit Venray, me elkaar in botsing kwamen. Op de Puttenweg was het gla<! de wegdek mede oorzaak dat personenauto's bestuurd door de 2' jarige J. B. uit Venray en de 4; jarige P. F. uit Amsterdam met kaar in botsing kwamen. Ook was het gladde wegde oorzaak dat op de Ysselsteynsew* de personenauto bestuurd door 21-jarige M. K. uit Ysselsteyn in ee slip geraakte en via een sloot tege twee bomen botste. De auto wei totaal vernield terwijl de bestuurde er met lichte verwondingen vani kwam. Op de Mgr. Hanssenstraat 1 Oostrum was het gladde wegde oorzaak dat de 22-jarige autob stuurder, A. T. zijn auto niet me( tijdig tot stilstand kon brengen e tegen de voorgesorteerde auto va de 57-jarige J. V., eveneens Venray, botste.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 10