m VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Ysselsteyn Ruim 250 jaar 'n kapel ter ere van Sint Antonius Parochie Leunen Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS ook üw krant Voorkoming misdrijven Rectoraat Veulen Rectoraat Heide 4 van 6 tot en met 13 december Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Johan Moorrees, Antonetta Custers. zoon Martin en schoonzoon Piet Wim van den Munckhof en overl. familie St. Nicolaasgilde Maria Stiphou't-Olaessens (fam. Claessens). Zondag: Tweede zondag van de advent. 8.00 leesmis, int. Wilhelm Wilms en Hendrina Huisman; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhel mus Janssen Anna en Sjang Zee- gers ouders Poels-Koplen en fam.; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Ja cob Janssen en Anna Janssen-Wijn- hoven Gerrit Gossens Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk (van L.). Maandag: Onbevlekte Ontvange nis van de heilige maagd Maria. 9.00 oude stichtingen Antoon van Osch; 19.00 Constant Pijls overl. fam. van Goch-Stein Harrie van Meijel. Dinsdag: 9.00 Mathieu Arts overl. fam. Heggen-Baggen; 19.00 Antoon Janssen Teng Verhaegen. Woensdag: 9 00 Jacobus van Bee- sel, echtgenote Petronella Corlen- bach en kinderen Martinus en Anna voor een overledene; 19.00 jrd. Jan Kersten overl. ouders Lau- rensse-Maessen Martinus v.d. Ven en overl. fam. Donderdag: 9.00 Antoon Leonard Janssen Rie Wolke-Greefkens. Vrijdag: 9.00 Nellie Raedts; 11.00 40-jarig jubileum als amanuensis van L. Klokke op de scholenge meenschap Jerusalem; 19.00 Peter Johan Aben en Maria Louisa Fleur- kens overl. ouders Aben-v. d. Mond Jan Kersten en overl. ouders van Dommelen Petronella Janssen-van Dijck. Zaterdag: H. Lucia, maagd en martelares 9.00 ouders Neeteson- Custers; 19,00 fam. Peters Gerar- dus van Bracht Maria Stiphout- Claessens (fam. Claessens). Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Mariëtte van Aarssen en Army Driessen. Huwelijksafkondiging: Bernadet- te Timmermans (Wanssum) en Hans v. d. Heuvel. Akolieten: Zaterdag: 19.00 T Verbeek en A. Noijens. Zondag: 8.00 Mare Linskens en Bernadettc Corzil'ius (lezer. M. Janssen); 9.30 Nard Kronenberg en Ene van Gerven; 11.00 C. Hendriks en G. de Groot. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Tom K enigen en Henri Wi lil ems. Woensdag en vrijdag: 19.00 Karin Bloemen en Bcrti Bouten. Vrijdag: 11.00 40-jarig jubileum: Nicole Schwachöfer en Colette Tcru nissen. Zondag 7 december: Tweede zondag van de Advent. H. Miissen 7.30, 9.00 11.45; hoogmis 10.15 gezon gen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18 30 avondmis gezinsvie ring. Misintenties: Zaterdag: 18.30 voor overleden fa milie. Zondag: 7.30 overl. ouders Akker mans-Timmermans en voor de pa rochie; 9.00 Teng Stevens; 10.15 overl. ouders Spee-Arts; 11.45 Piet Camps (v.w. buurt); 18.00 fam. Mi- chiels-Wijnen. Maandag: 8.00 Elisa Gregoria Palm en t.e.v. H. Geest; 19.00 An- dries van der Sterren. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 ouders Kleuskens-Achten en t.e.v. St. An tonius uit dankbaarheid. Woensdag: 8.00 Clarita Romijn- Snijders; 19.00 uit dankbaarheid. Donderdag: 8.00 Sjang E\yals; 19.00 overl. ouders Peters-Arts. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius; 19.00 gezinsmis; Petronella Schaeffers-Derksen (v.w. Derde Or de). Zaterdag: 8.00 Gijsberlha van den Dop-Spronsen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Wdlly v. d. Beke- rom en Geert Koppes. Zondag: 9.00 Eric Arts en Geert Claes; 10.15 Peter en Martijn Smelt; 11.45 Hans van Geenen en Jacq Smetsers; 18.00 Ricky Douwes en Peter Schoenmakers. Maandag, woensdag, vrijdag: 800 Martien Leenders en Marcel Bas- tiaans; 19.00 Pepijn Dobbelaar en Mattie Hendriks. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Twannie Peeters en Frans Philip- sen. Dinsdag en donderdag: 19.00 Ron nie Windrath en Jhonnie Jans-Be- ken. Zaterdag 6 dec.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: overl. fam. Swinkels-Mi- chels. Zondag 7 dec. gezongen euch. vie ring om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Iris Kroon en Miriam Claessens. Misintentie: overl. fam. Lenssen-Geurts; overl. hr. L. Zegers; overl. mevr. N. Hermans. Woensdag 10 dec. Euch. viering om 19.00 uur. Tweede zondag van de advent. Zaterdag: 19.00 avondmis voor cverl. Jacoba Engels voor overl. Peter Muijzers voor overl. Theo Born (buurt). Gezinsmis verzorgd door de kinderen van de basisschool „De Kemp" met zang van het kin derkoor „De Vredesklokjes". Zondag: 8.00 leesmis voor overl. Noul Creemers en Tiny Phiilipsen; 9.00 leesmis voor overl. Jan Barents (buurt); 10.00 hoogmis voor overl. ouders KusLers-Ewalts voor het verkrijgen van priesterroepingen. Nederlandse gezangen van dc ad- veent met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Jan van Haren en Mcnsi Zegers voor overl. Romboul Appels (buurt); 18.30 u. avondmis voor overl. Petronella Baeten-Martens. Maandag: Hoogfeest van de On bevlekte Ontvangenis van de heilige maagd Maria. 8.00 leesmis tot het verkrijgen van priesterroepingen; 19.00 avondmis voor overl. familie Albers-Huijbers voor overl. Rom- bout Appels. Dinsdag: 8 00 leesmis voor overl. familie Rutten-Rutten; 19.00 avond mis voor overl. ouders Laurensse- Maassen voor overl. Thea Pijpers- Rongen (buurt). Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (Th.); 19.00 avondmis voor overl. broeder Gommans en over leden ouders voor overl. Thea Hendriks-van Els (Th.). Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Martin Hoedemaekers19.00 avondmis voor overl. Peter Pelzer voor overl. Wilhelmina van Zwa- men-Barents. Vrijdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Wintjes; 19.00 avondmis voor overl. Petronella Baeten-Mar tens voor overl. Peter Muijzers. Zaterdag: H. Lucia, maagd en martelares. 8.00 leesmis voor overl. vader Wilhelmus Steememan en zoon Henny19.00 avondmis voor overl. Piet Wismans voor overl. ouders Ebus-Janssen uit dank baarheid (Th.). Mededeling: Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: Mej. Marjo Rouvroye. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 C. v. d. Brand, M. Janssen; 9.00 R. Beerkens, M. Wil- lemse; 10.00 Th. Urseknan, A. Mil- len, S. Fijneman; 11.30 J. Dommeck, C. de Bruyn; 18.30 M. Fijneman, G. Krijnen. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 S. Rongen, R. Siebers; 19.00 B. Ver stegen, M van Ampting Donderdag, vrijdag, zaterdag: 800 G Hout, J. Linskens; 19.00 O. Geurts, R. Oomens. Zondag 7 december a.s. om tien uur dienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel; predikant is Drs. J. Heine. De collecten zijn bestemd voor de Oecumenische arbeid van de Her vormde Kerk en het plaatselijk kerke werk. Na de dienst gezamenlijk koffie drinken in de koffiekamer. Om vijf uur Vesperdienst, even eens in de aula. Zaterdag: 19.00 Wim Kessels (v.w. familie Baltussen) overl. fam. Hulsman Chris van Aarssen (Gem. Kcor). Zondag: 8.30 Piet Rutten (v.w. ne ven en nichten); 10.00 overl. fam. Fleurkens-Broeks Piet Dupont. Maandag: 9.00 gest. jaard. Antoon en Wilhelmina Vertieijen. Dinsdag: 9.00 voor de overledenen van hen die offerden met Allerzie len. Woensdag: 9.00 overl. fam. Hen- drickx-JenniSkens. Donderdag: 9.00 gest. jaard. Hu- berlus Janssen en Wilhelmina van Dijk. Vrijdag: 9.00 Francisca Mandcrs- Emens; 15.00 voor het bruidspaar Maasscn-Kleuskens. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Pee- lors-Verstegen Willem Camps en Philcmena Swemers. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Paul Janssen. Ro land Tacken. Michel van Dijk, Jur- gen van Soest. Zondag: 8.30 Ivo Franssen. René Willems, René Theeuwen, Ronny Pelzer; 10.00 Frits Dupont, Hans Holtackers, Paul Donders, Roel Fol- kerts. Vrijdag: 15.00 Ivo Franssen en René Willems. Zaterdag 6 dec. H. Nicolaas. 19.00 Zondagsdienst: tot zekere intentie (C.)Jos Driessen (koll.)Mathijs Geurts (koll.); jrd. Johannes Wolters en Gertruda Peeters. (dameskoor). Zondag: Tweede zondag van de advent. 8.30 gest. lsm. Ger Nelissen, Johanna Geurts en Mart. Nelissen; overl. ouders Holleman-Verwaay en Johannes Verwaay; 10.00 Hgm. Ant. Rongen, Hubertina Houba, Pater Hiercnymus Rongen en El. Brünc- ken; overl. fam. Jenniskens-Jans- sen; maanddienst Mechtilde Zegers- v. d. Meer. Maandag: Onbevlekte Ontvange nis van de Heilige Maagd Maria, 19.00 gez. H. Mis ter ere van de Heilige Maagd Maria: tot zekere intentie (A.). Dinsdag: 8 uur lsm. tot zekere in tentie (C.). Woensdag: 8 uur lsm. tot zekere intentie (A.). Donderdag: H. Damascus I, paus. 8 uur lsm. Petrus Antonius Freriks. Vrijdag: H. Johanna Francisca de Chantal. 18.00 gez. H. Mis uit dank baarheid b.g.v. 80ste verjaardag van mevr. G. Peters-Rongen. Zaterdag: H. Lucia, maagd en martelares. 19.00 Zondagsdienst: maandd. Theodorus Hub. Peeters; maandd. Maria Heidens-Snellen; Jos Driessen (koll.); (kinderkoor). Hans van de Ven; Marcel Duykers en Urban Vollenbergh. In de Hoog mis: Mike en Patrick Kleeven. Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid (T.). Zondag: 8.00 Hendrik Philipsen; 10.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijd durende Bijstand. Maandag: 19.00 overl. fam. van Dijk. Feest van Maria Onbevlekt Ontvangen. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Dinghs- Kemmelings. Woensdag: 8.00 jrd. voor overl. fam. Getlings-Verhoeven. Tevens tot int. van offeraars. Donderdag: 8.00 Dora Willemsen- Martens. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smits. Zaterdag: 19.00 Jan Cremers. Zaterdag: 19.00 1) H. Mis voor Gerard van Bree namens fam. Luycks; 2) H. Mis voor Antoon Ver hei jen. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Arts-Janssen; 10.00 H. Mis voor overl. fam. Peeters-Cox; 11.30 jgt. voor Genit Thoone. Maandag 19.00 H. Mis voor overl. fam. Vergeldt-Smeets. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Lambert Goorcn en echtgenote. Woenrdag: 800 H. Mis uit dank baarheid. V. Donderdag) 8 ob H. Mis voor Ge- ra i-dus Cocnen en Aleida Cccnen- Sprecuwenberg. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor overl. parochianen: mevr. Coenen-Spreou- wenberg, Toon Marcellis en Marian van Haperen. Zaterdag: 19.00 H, Mis vooroveil. fam. Hubers-Loonen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob Koonings en Roel Emonts. Zendag: 8.30 Peter Peeters en Wil- fricd van Dijk; 10.00 Willy Hen driks en Karei Dekkers; 11.30 Joost van Elzakker en Jos Bovce. Weekdagen: Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. In 1722 aldus de geschiedschrij ver, en dus ruim 250 jaar geleden, heeft daar aan de Stationsweg de een of andere gelovige mens een kapel gesticht ter ere van de H. An tonius. Daardoor is deze kapel prak tisch de oudste in onze gemeente. Maar het is bovendien vrijwel zeker, dat daar vroeger op dezelfde plaats nog een kapel gestaan heeft, date^ rende van vóór 1700. Ongetwijfeld heeft de aanwezig heid van de Paters Minderbroeders die zich in 1647 in Venray vestig den, de verering van de H. Anto nius in deze streken bevorderd, en is misschien wel mede aanleiding geweest om deze kapel aan die hei lige toe te wijden. Men mag zijn twijfels hebben over de ouderdom van het houten beeld je dat nog steeds dit kapelletje siert: St Antonius van Padua met het kindje Jezus op zijn arm. Met gro te „drukletters" staat op het voet stuk ANTONIS (zonder U). „Dat stond vroeger ook buiten op het „naambordje'', boven de in gang van de kapel", aldus Teng Jeu ken, die de laatste 20 jaren de zorg voor het kapelletje op zich genomen heeft. „En d'r stond nog in kleine letters bij: brood der armenDat naambordje is op het ogenblik ver wijderd om opnieuw met de origi nele tekst beschilderd te worden. „Volgens de overleveringen moe ten de mensen die op „dees plats" wonen, voor het kapelletje zorgen. Teng is in de buurt van het ka pelletje geboren en getogen en als men thuis iets kwijt was, moest er gauw bij het kapelletje gebeden worden, en zo mogelijk ook een paar centen geofferd worden. Antonius is immers de helper bij verloren voorwerpen. „Later heb ik ook wel eens wat beloofd aan Antonius". zo zegt Teng, „dat deed en doet toch iedereen.... Dat ik altijd m'n be loften gehouden heb, durf ik niet te beweren. Maar dat maakt ik nu wel weer goed met het onderhoud van het kapelletje Het kapelletje ziet er inderdaad goed uit. Het heeft de oorlog ook zonder grote brokken aan zich voor bij zien gaan. Wel heeft men in 195Q het kapelletje na algeheel herstel opnieuw plechtig ingezegend. Pater Briels (namens Venray Vooruit) sprak daarbij de hoop uit, dat Ven ray zijn wegkruisen en -kapellen steeds in ere zal houden. Het Antoniustoeeld staat nog steeds veilig achter glas en een tralie deurtje. Eigenlijk toch niet zó vei lig, want toen ze, nog niet zo lang geleden, hier dc Anloniusveldweg opgeknapt hadden, ging de jeugd met de rijkelijk aanwezige kiezel stenen gooien, om te proberen An tonius van zijn sokkel te krijgen Maar een ijzeren poort zorg: er wel voor dat de vernielzuchtige jeugd niet te dicht bij t beeld kan komen. Toen die poort er nog niet in hing, hebben ze eens een paar vin gers van Antonius zijn hand afge broken. Piet Clephas heeft dat toen weer gerestaureerd en het tralie- deurtje dusdanig veranderd, dat men er niet mèer met de handen tussen kan Ook op de dag van vandaag ko men er nog wel mensen bij Anto nius bidden. Niet meer zo veel als vroeger, maar het gebeurt tcch nog regelmatig. In het offerblok komt bijna niets meer. Toen Teng Jeuken er 20 jaar geleden kwam wonen, was de „opbrengst" zo rond de tweehonderd gulden per jaar. „Onlangs kwam er hier nog iemand die een portemonnee met veel geld verloren had, en bereid was tien procent af te staan aan Antonius als ze die portemonnee te rugvond. Ze heeft 'm inderdaad te ruggevonden, maar toen ze in de gaten kreeg dat ik die tien procent wel uit het offerblok zou halen, toen hcefde het niet meeraldus Teng Jeuken. „Er is er eentje hier geweest die in een dolle bui z'n hele portemon- in het offerblok ledigde. Ruim vijf tig gulden, 's Anderdaags had hij er spijt van, en vroeg ie of hij z'n geld terug kon krijgen Wie er ooit in het kapelletje texverf over de witkalk gestieken heeft, weet Teng niet, maar hij wordt daardoor wel elk jaar gecon fronteerd met het afbladderen van muren en plafond. Gelukkig komt er in de buurt een schilder wonen, en die heeft nu al toegezegd, het in terieur eens goed onder handen te nemen. Dus wat dat betreft, staat men er daar zeer goed voor. De St. Antoniusveldweg is een drukke „sluipweg" geworden, van het Brukske naar de Stationsweg. Het kapelletje is door het links en reChts afslaande verkeer op een driehoekig eiland komen liggen. Teng maait er geregeld het gras, maar feitelijk zou er een leuke groenbeplanting moeten komen, af gezet met b.v. trottoirbanden. „Als ze mij de spullen leveren, ben ik niet te beroerd om de handen uit de mouwen te steken. Dan behoeft zo'n plantsoentje ook niet veel geld te kosten. Tweede zondag van de advent. Eerste zondag van de maand, bij zondere kollekte voor onze eigen kerk. Wij zyn in de dagen van St. Nicolaas. Laat de kerk ook mee de len in uw goedgeefsheid bU gele genheid van dit feest. Zaterdag: 19.00 lsm. voor overl. fam Heldens-v. d. Sterren lsm. v. Helm Claessens. Zondag: 8.00 maandd. v. Mathijs Litjens en echtgen. maandd. voor Jozef Croijmans, echtg. en Martin Crcijmans; 10.00 hgm. als jrd. voor Ant. Loonen en Freder. de Ponti weekd. v. Anna Bouten; 11.15 mnd. v. Harry Heesen lsm. v. Harry Manders (vanw. v. Megenstr.). Maandag: Feest van Maria Onbe vlekt Ontvangenis. 18.30 lsm. voor overl. fam. Versteegcn-Moorrees lsm. voor Harry Manders (vanw. fam. Arts); 19.00 lsm. v. Antoon Verheiden en overl. ouders lsm. v. Johanna van Kempen-Lochtens. Dinsdag: 7.30 maandd. v. overl. ouders en kinderen Baltussen-Loö- nen maandd. v. overl. ouders Mar- tens-Smedts en Henri Martens. Woensdag: 18.30 lsm. v. Anna Bouten (vanw. oude buurt) lsm. voor overl. fam. Willems-van den Munckhof; 19.00 lsm v. Sisca Man- ders-Emons maandd. v. overl. fam. Li t j ens-Rein t j es. Donderdag: 19.00 lsm. tot int. van fam. Loenen-Pouwels weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Vrijdag: 19.00 lsm. v. Anna Bou ten (vanw. buurt) lsm. v. overl. fam. van Vegchel-Hoeijmakers Zaterdag: 19.00 lsm. v. Gerard Willemse lsm. v. Helm Claessens. Misdienaars: 19.00 Twan Hegger. Akolieten: za. 19.00 André Pee ters en Lueien Peeters; zo. 8.00 J. Janssen; 10.00 W. Emonts, R. Kue- nen en W. Heidens; 11.15 Mart en Ton Heesen. Gedoopt: Strijbosch Danielle. Zaterdag S dec.: 3 uur gezongen jubileummis voor fam. van Dijck- Thcmassen; 7 uur gezongen H. Mis voor Henk van Meye). Zondag: Eerste zondag van de maand. Speciale koilekte voor de kerk. 10 uur Hoogmis Marijke Jar.s- sen-Michels; 11.30 voor Peter Math- Gielen en kind. Maandag: Feest van Maria Onbe vlekte Ontvangenis. 3.30 Martien v. d Zanden. Dinsdag: 8.30 Wiel de Rijck. Woensdag: Schcolmis. 8.30 Joh. van Osch. Donderdag: 8.30 stichting voor Handrie Arts - Maria v. <j. Bemt. Vrijdag: 8.30 Margaretha Emonts. Zaterdag: 7 uur Hoogmis Antonius Peels en Cath. van Dooren. Misdienaars: Zondag: 10 uur, woensdag en za terdag: Harm Hendriks en Stan Verhaag; 11.30 Jolanda Kousoina- kcr en Natasha Arts. Kollektantcn: Zaterdagavond 7 uur J. Verhaag; zendag 10.00 J. v. Hoof; 11.30 Emons. Mededelingen: 1. Mensen die nog bloempotten of vazen op het kerkhof hebben staan en die graag zouden willen behouden. worden vriendelijk verzocht die te halen, omdat men van plan Is het kerkhof wat schoon te maken. 2. Omdat we door omstandigheden van ziekte etc. ver achter geraakt zijn met het lezen van de H. Mis sen van stichtingen, stellen we voor om alleen voor deze keer slichtingen samen te voegen en zo een paar H. Missen te lezen voor de maanden die we achter zijn, zodat we met het Nieuwe Jaar van vooraan kunnen begin nen. Als U daar niet mee ak koord zijt, richt U tot het kerk bestuur of de pastoor. Zaterdag 6 dec. 19 uur voor overl. ouders Arts-Herpens. Zondag: 10 uur voor Joh. van Keysteren. Maandag: 8 uur tot int. van Th. Zeegers. Dinsdag: 8 u. overl. ouders Poels- Geurts en dochter. Woensdag: 8 uur voor Henk Na- buurs. Donderdag: 8 uur voor overl. ouders Janssen. Vrijdag:8 uur voor overl. ouders Arts-v. d. Kerkhof. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Claessens. Zaterdag 6 dec. 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans (namens buurtvereniging), voor overl. ouders en fam. Weeydenburg. Zondag: 8.30 H. Mis te Holithees voor fam. Linssen-Versleyen en fam. Sleyen-Stoffels; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Nellen, Johanna van Kempen, overl. ouders Piet Derkx (buurtvereniging), overl. ouders Phi- lipsen-van Dijck, overl. ouders Geurts, Henricus en Josephina Jans sen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel voor onze Paus. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Weerdenburg en overleden vader. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor een goede geest in de congregatie, fam. Weerdenburg en alle weldoeners van St. Jozef. Donderdag: 8.45 H. Mis voor een kloostergemeenschap en een over leden vader. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het Heilig Hart, voor Zr. Elisabeth en haar fam. „Zakkenrollers" een gilde dat he laas nog altijd bestaat en zelfs in aantal schrikbarend toeneemt. Ook in Venray hebben deze lieden recentelijk al enkele malen toege slagen. Omdat deze lieden zich vooral bewegen tussen veel winke lend publiek het risico voor ont dekking van hen is dan kleiner en hebben zij jammer genoeg veel keus in slachtoffers is het vooral tij dens het winkelen met de komende feestdagen oppassen geblazen. Een zakkenroller herken je ner gens aan. Het is een gewoon type mens dat de schijn weggeeft net zo druk bezig te zijn met winkelen als U. Loop dus nooit met te veel geld op zak. Stop geld altijd goed weg. Geef altijd extra aandacht als het druk is en bewaar cheques en be taaipias nooit bij elkaar. Een broek- of jaszak zonder klep of zonder rits is de droom van iedere zakkenroller. Help hem uit die droom door knopen en/of ritsen op zakken te zetten. Loop nooit met een tasje aan de straatkant. Want tassendiefjes ope reren vaak op brommers. Hoe ver der nu Uw tas van de straatkant weg is, des te moeilijker is het om die te pakken. Laat verder noodt merken hoeveel geld U op zak heeft. Een opmer king als „heeft U terug van duizend gulden" is de dieven verzoeken. Uw portemonnee bovenop de boodschap pen leggen ook. Tijdens het winkel „TAS TOE OF HIJ TAST TOE!" *1» zakkenrollers er zo uitzagen, wist je precies wanneer je op moest letten. Inbraak Vorige week werd ingebroken in de supermerkt van C. aan de Vel- tumsc Kleffen. Door verbreking van een deur werd toegang verkregen tot de winkel. Ontvreemd werden 5000 pakjes sigaretten van verschil lende merken en 5 kg. varkensvlees. Totale waarde van het gestolene bedraagt 15.000, Zendag 7 dec. 2e zondag van de Advent. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. cverl. fam. Mulders-van Lipzig. Zondag: 9.45 Hgmh. voor zal. Ida Petr. van Staveren-van Son; 11.15 Hgm. voor zal. Joh. Geurts. Maandag: 8 uur lsm. voor zal. Wim van de Goor v.w. de buurt. Dinsdag: 8 uur lsm. zal, Sef Lin- ders en overl. ouders. Woensdag: 8 uur lsm. overl. ou ders van Oers-Loumans. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Kcenen-Janssen; om 2.15 pl. Hgm. en inzegening huwelijk van bruids paar Henk Obers en Martha Cle phas. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. Piet Cleven. Akolieten: C. Classens, H. Geurts. Tw Jacobs. Misdienaars: Geurts, van Dongen. Tweede zondag van de advent. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Ewals-Fleu- ren; 10 uur Hoogmis: jaargetijde v. Toon Huisman. Akolieten: Henk Mi- chels en Peter Nellen (Heödseweg Misdienaars van de week: John ny Claessens en Maurice Engbersen. Miandag: Onbevlekte Ontvange nis van de heilige Maagd Maria. 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Harrie Rutten. Vrijdag: 8 uur H. Mis tot int. van de familie Droesen-Janssen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Harrie Rutten. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es el segun- do domingo del Adviento: a las once y cuarto, en nuestra capdlla, Overloonseweg 2, Mi sa con cantos y platica en Castellano. Después de la Misa reunion con un cafelito en la salita del convento. Hasta la vis ta! NOTICIAS CULTURALES Después de la fiesta de San Nico- lès la junta ya estè preparando las fieSta navidenas. Suerte y hasta la viSta! Vernielingen J. v. E. deed aangifte van vn nieQing van zijn herenfiets welke had geplaatst op de parkeerpla van het ziekenhuis nabij de tri baan. Beide banden waren dooq sneden. J. v. Z. deed aangifte van vi nielingen aan zijn auto, geparke« voor zijn woning aan de Bevj dingsweg. Een buitenspiegel kapot geslagen en op een spatbo waren grote krassen aangebracht. Het afgelopen weekend werd wi een ruit vernield van de kleuterschi aan de Beukenlaan. Ree tegen auto Een op de Drabbelsweg overstl kend ree heeft dat met de doire! moeten bekopen. Zij botste tegen personenauto, bestuurd door de jarige W. uit Venray. Het dode is op de voorgeschreven wijze gevoerd naar de poelier. Maar eigenaar van de auto zit met e behoorlijke schade. Fietser licht gewon CO! De 12-jarige R. J. reed met z; fiets over de Kolkweg met na* zich nog een fietser. Aan de ree terzijde stond een auto geparkeei Op het moment dat beide fietse R nntn wilrlon r»a<ïCArf»n Irwam Vu die auto wilden passeren kwam hi een bromfietser tegemoet. Daar i fietser R. J. bang was dat hij tegi die bromfietser zou rijden, reed het trottoir op en volgens weer rijbaan op. Hierbij botste hij tegi een personenauto. De fietser kwa el te vallen en werd licht gewond, bestuurder van deze auto is, zon< zijn identiteit bekend te mak» doorgereden. Mogelijk heeft hij de botsing niets gemerkt. Hij woi wèl verzocht zich met de politie i p, verbinding te stellen. ke i. I ren Geen visitekaartje M. K. uit Venray bemerkte di zijn aan de Bevrijdingsweg gepai keerde personenauto door een andf voertuig was aangereden. Die v oorzaker had geen visitekaart achter gelaten. Materiële schade L. C. uit Venray, bestuurd! Zi van een personenauto, wilde van de Deurneseweg rechtsaf de Ves loseweg oprijden en zag toen vj u links een auto aankomen. Hij remd af, maar een achter hem staand bestuurder van een Mercedesbusj zag dat afremmen te laat en boi% daardoor tegen de stilstaande pers^ nenauto. Lichte schade, welke on derlig geregeld werd. F. G. bestuurder van een trd ker met oplegger uit Nieuw Ginnt ken. wilde vanaf de Albionstraj linksaf de weg In de Wieën oprij den, maar op die weg stond de aul van P. W. uit Venray die rechts de Albionstraat wilde oprijdei Over het rijwielpad naderde bromfietser, P. v. d. S. uit Horst. Di bromfietser werd door de bestuui der van de trekker met oplegger nil opgemerkt. De bromfietser kon no wel de trekker met oplegger onl wijken, maar botste daarna tege y de stilstaande personenauto op. D bromfiets werd zwaar beschadigd de personenauto licht. Een personenauto bestuui j door H. C. uit Venray stond op d Zuidsingel stil om linksaf het Bruk» ke in te rijden. Vanaf de richtin Leunseweg kwam de personenauto 5( bestuurd door J. K. uit Venray aan d rijden, met de bedoeling op de krui d sing rechtsaf het Brukske in te rij g den- Hij had daarvoor het rechter knipperlicht ingeschakeld. Op h( laatste mement bedacht hij zich ging rechtdoor, maar dat bedenke p had H. C. natuurlijk niet opgemerkt Bij de dan ontstane botsing blee het bij materiële schade. Op de Wanssumseweg reden di personenauto's bestuurd door de 51 jarige J. G. uit Venray en de 54 jarige P. W. uit Venray achter el kaar. De eerste bestuurder wild! linksaf slaan en dat bemerkte d( achter hem rijdende bestuurder laat. Bij de botsing bleef het bij ma teriële schade. Ter hoogte van de Etudestraa botsten door onvoldoende opletU twee personenauto's tegen elkaai Bij de botsing bleef het bij llchti schade. Op de Jan Poelsweg moest v. V. uit Venray zijn auto afremmen voor een inhalende tegenligger. Dl achter hem rijdende autobestuurde j C. uit Hunsel zag dit afremmen laat en daardoor botste hij tega zijn voorganger op. Ook hier ble« het bij materiële schade. KONT A K GROEP V E N R A V Wij hebben nog steeds onze vas te bijeenkomsten op de maandag3 middagen. We zijn doende om naaf een alternatief ontmoetingscentrum uit te kijken. En wel naar ver warmde en méér accomodatie ge vende ruimte. WAO-er laat wat van je horen kom eens langs. Je kunt er: kaar ten, sjoelen, biljarten, taföl'term'issen en zo je wilt praten. Kom, het doet je goed. Zoek kontakt en bel naar Herman Nooijen, Burg. v. d. LooStraat lft tel. 87498 Venray.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 8