ERKELIJKE DIENSTEN VAMOS A VER TRIMCIUB K Grote Kerk Venray PEEL EN MAAS Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Sint Jozef van Smakt in 'n Castenrayse kapel Parochie Oostrum Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt NATIONALE BOWLING REKREATIE-AKTIE Nieuws uit Overloon VAN 22 TOT EN MET 29 NOVEMBER Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- js, int. Maria Ponjée-Huybers overl. fam. Gommers-Sengers ïlaria Stiphout-Claessens (buurt en losweg) levende en overleden le den van de Koninklijke Harmonie Euterpe. Zondag: Christus Koning van het heelal. 8.00 leesmis /int. An Swin- cels-van Dijck overl, fam, v. d. )eght-v. d. Boogaard moeder Thijssen-Lenssen; 9.30 gregoriaanse loogmis int. Wilhelmus Janssen piet Winnen Lies en Herman Jeu- ken-Verhulsdonk11.00 neder landse hoogmis, int. Jan en Grad Soest Martin Verschuuren en Ton Driesen overl. fam. Noy- Bom. Maandag: 9.00 oude stichtingen; 19.00 Tiny Heuts. Dinsdag: 9.00 Nellie Raedts; 19.00 Elisabeth Franssen-Tihon. Woensdag: 9.00 uit dankbaarheid 1.00 broeder Dabbels overl. fam. Janssen-Huybers en Arnold Jans- :n. Donderdag: 9.00 Z.E.H. pastoor ftmouri Essers, ouders, broers en luster Maria Gertruda Smits, ou ders. broers en zusters kapelaan Janssen en overl. fam. Vrijdag: 9.00 Peter Custers en Haria Ger v. d. Ven; 14.00 25-jarig huwelijksfeest Rongen-S wink els; 18.30 Jan Henckens Fun Odenho- ven en zoon Jan Herman Eibers levende en overleden leden van ons kerkelijk zangkoor. Zaterdag: 9.00 Theo Vermeulen; 15.00 (kapel St. Jozefklooster) 25- arig huwelijksfeest van Grinsven- Jomelissen; 19.00 ouders Kronen- Clancette en zoon Lambert losé Kremer-Vulldnghs Maria Stiphout-Claessens (buurt en Bos weg). Mededelingen: - Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Anita Jacobs en José van Ger- ven. - In verband met het Cecilia feest voor het dames- en herenkoor is vrijdagavond de mis om half ze ven en niet om zeven uur. Akolieten: Zaterdag: 19.00 T. de Bruyn en W. Bistervels. Zondag 8.00 Kees van de Helm en John van Bers (lezer: R. Janssen); |.30 Henny Fassotte en Berend Krofl; 11.00 T. Verbeek en A. No- jens. Misdienaars: Maandag en dinsdag: 19.00 Peter Thijssen en Li sot Jacobs. Woensdag en vrijdag: 19.00 Pe- triin Foels en Erik Wokking. uw Venrays weekblad Zaterdag 22 nov.: 17.00 gelegen heid om te biechten; 18.30 avondmis. Zondag: Feest van Christus Ko ning van het heelal. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mis intenties: Zaterdag: 18.30 Harrie Limskens en Thea Hendriks-van Els (v.w. de buurt). Zondag: 7.30 voor de parochie en alle overledenen (offerbus); 9.00 overl. ouders Stoks-Janssen en zoon Piet; 10.15 jhd. broeder koster Mar- tien Frijns; 11.45 Wim Verlij sdonk en overl. fam. Janssen-Derks; 18.00 overl. ouders Poels-van Dooren. Maandag: 8.00 Gijsbertha van den Dop-Spronsen; 19.00 overl. fam. Janssen-Cup. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 familie Wijnen-Wijnhoven. Woensdag: 8.00 overl. ouders Ak- kermans-Timmermans; 19.00 overl. fam. Veldhuizen. Donderdag: 8.00 Nella Verblakt; 19.00 overl. ouders Rongen-Buijssien en overl. fam. en levende en overl. fam. Wijnhoven-Custers en tot int. van de fam. van Dierendonck. Vrijdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 gezins mis, Gertruda Stevens-Min. Zaterdag: 8.00 Gijsbertha van den Dop-9pronsen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smelt. Zondag: 9.00 Jacq. Smétsers en Hans van Geenen; 10.15 Ricky Dou- wes en Peter Schoenmaekers; 11.45 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 18.00 Willy v. d. Bdkerom en Geert Koppes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Ronnie Windrath en Robert Arts; 19.00 Twannie Peeters en Frans Phi- lipsen. Dinsdag donderdag, zaterdag: 8.00 Marcel Bastiaans en André Basten; 19.00 Marlden Leenders en Matbi Hendriks. Zaterdag 22 nov.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintcntie: fam. Lommen, Dhr. Ze- gers (vanwege de bejaardenbond). Zondag 23 november: Euoh. viering viering om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Yvonne Cy- bnlski, Ficque van Casteren. Mis- intentie: voor de overleden fam. Arts; fam. van Dierendonmlk. Woensdag 26 nov.: Euch. viering om 19.00 uur. Hoogfeest van Christus Koning van het heelal. Patroonsfeest van de Kerk. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Wilhelmus van de Ven voor overl. moeder Anna Kusters-Weerts voor levende en overleden leden van het dameskoor „Venrode". Meerstemmige gezangen en volks zang door het dameskoor V/enrode. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. echtpaar Nout Cremers en Tiny Phi- lipsen; 9.00 leesmis voor overl. Ger- lach van Ass; 10.00 plechtige hoog mis met concelebratie met Lat(jn- Gregoriaanse gezangen door het kerkelijk zangkoor en volkszang. Intentievoor overl. familie van Rossum-Janssen voor overl fami lie Keijsers-Weijs (voor overl. Theo Bom (kerkbestuur) voor overl. Jos Korsmit en voor het be houd van het geloof in onze paro chie. 11.30 Gezongen H. Mis met lie deren van het kinderkoor „De Vre- desklckjes". Intentie: voor overl. Theodora van Haren-Zegers en Theodora Zegers-van der Schans voor overl. familie Oudenhoven- Pouwels; 18.30 avondmis voor overl. ouders Voermans-Leijssen voor overl. Wim Driessen. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Antoon Derks; 19.00 avondmis voor overl. Leo Janssen (buurt) voor beterschap ter ere van de H. Ge- rardus en H. Antonius. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. vader Jeuken en dodhter Jo en overl. familie; 19.00 avondmis voor overl. familie Daniëls-Munsters voor overl. Martinus Jacobs. Woensdag: 8.00 leesmis tot zékere intentie (Th.); 19.00 avondmis voor overl. Toon van Mill. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. Maria Derks; 14.30 plechtige huwelijksinzegening en eucharistie viering voor het bruidspaar Claes- sens-Vermeulen; 19.00 avondmis voor overl. Petronella Baeten-Mar- tens voor overl. Charles Sijbers en dochters Ma en Truus. Vrijdag: 8.00 leesmis uit dank baarheid voor een goede afloop. 19.00 u. avondmis voor overl. Thea Pijpers-Rongen (buurt). Zaterdag: 8.00 leesmis voor alle overledenen van de parochie (koll. Allerzielen); 19.00 avondmis voor overl. Jan van den Heuvel en voor overl. familie van den Heuvel-Al- bers. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van 11.30 kleutercrêchè in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidsters: Wil- ma van Osch en Jacq. Vollen- berg. 2. W(j nodigen alle parochianen uit het patroonsfeest van de kerk a.s. zondag mee te komen vieren! Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 C. v, d. Brand, M. Janssen; 9.00 M. Willemse, Th. Hou wen; 10.00 A. Millen, Th. Urselman, R. Beerkens; 11.30 J. Dommeck, C. de Bruyn; 18.30 S. Fijneman, R. de Vink. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 E. Smits, M. Pelzer; 19.00 O. Geurts, U. van Weert. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 C. Berg, J. Linskens; 19.00 H. Boom, T. Franken. Zondag 23 november a.s., de derde zondag van de Voleinding, om tien uur dienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel, waarin als predikant voorgaat Prof. Dr. N. T. Bakker uit Eindhoven. De koliekten zijn bestemd voor het diakonaatsprojekt en het plaat selijk diaikonaal werk. Zaterdag 22 sept. het feest van de H. Cecilia. De H. Mis van 19.00 uur zal gezongen worden door ons Da mes- en Herenkoor. In dit weekend wordt tevens het oktaaf t.e.v. de H. Machutus gevierd, dit oktaaf zal op zondag 23 november gesloten wor den onder de Hoogmis van 10.00 u. Tevens wordt dit weekend het Hoogfeest van Christus Koning van het heelal gevierd en sluiting van het Kerkelijk jaar Na de Hoogmis zal dan ook het Te Deum gezongen worden. Tijdens dit weekend zal de kol- lekte gehouden worden voor onze koren welke kollekte ten zeerste in uw mildadigheid wordt aanbevo len om onze dank te uiten aan de leden van onze koren voor alles wat door hun gedaan wordt in onze Pa rochiegemeenschap. Zaterdag 29 november opening van het nieuwe kerkelijk jaar of we kunnen zeggen begin van de Ad vent. De H. Mis van 19,00 uur zal een gezinsmis zijn welke geheel zal worden verzorgd door de meisjes en jongens van de 6e klas basisschool. Al de ouders met hun kinderen van de basisschool worden dan ook spe ciaal uitgenodigd om samen met ons allen een begin te maken aan de voorbereiding van het a.s. Kerst feest. Zaterdag 22 nov. Oktaaf t.e.v. de H. Machutus. H. Cecilia. 19.00 uur zondagsdienst: Sjef Dirckx (v.w. 'n vriend P.); overl. fam. Hellegers- MarcelLis; Jos Driessen (koll.); Ma thijs Geurts (koll.); jrd. Aloysius Gommans en 'Karei Achten; tot in tentie van ons Dames - en Heren - koor. Zondag 23 nov. Sluiting van het oktaaf t.e.v. H. Machutus. Hoogfeest van Christus Koning va nhet heelal. 8.30 gest. lsm. Chris Steeghs en Pe tra Smits; 10.00 Hgm. jrd. Francisca Simons Gerard Sehoeber; H. Uijter- hceven en overl. familie. Na de H. Mis TE DEUM als sluiting van het Kerkelijk jaar. Maandag en dinsdag: geen H. Mis. Woensdag: 8 uur lsm. voor het geestelijk en lijdelijk welzijn van een gezin (S.l; uit dankbaarheid (L.); overl. ouders (B.). Donderdag: 8 uur lsm. tot zekere intentie (A.). Vrijdag: 8 uur gest. lsm. P. v. d. Beuken en Petra Lemmen. Zaterdag: 14.00 pl. Huwelijksmis voor het bruidspaar Thea Janssen en Harry Jenniskens; 19.00 zondags dienst: gezinsmis maanddienst Mar tin Hub. Bots; maanddienst Jos Driessen; Mathijs Geurts- ('koll.); uit dankbaarheid (P.)- Jrd... Jean Helle gers (kinderkoor). Het is raar verdeeld met het aan tal kapelletjes in onze kerkdorpen. Mcrsclo heeft er drie. Veulen twee en Ysselsteyn geen. Maar misschien zijn er in Castenrav ook nog men sen die niet weten dat hun kerk dorp ven kapelletje rijk is. Het staat ook zo ver van de grote weg (Lol- lobec-kweg), dat het helemaal niet opvalt. Zelfs als men het adres weet, moet men nog zoeken, omdat niet alleen het kapelletje, maar ook de oude boerderij waarbij het ka pelletje staat, ver van de weg af ligt. Men moet zo'n tweehonderd meter over het erf van de Kinderen Jans sen lopen, om bij dit bouwwerkje te komen, waarop het uitzicht nog belemmerd wordt door enkele bij gebouwtjes. Onder een paar over hangende eikenbomen, diöht tegen een houtwal staat daar dan het ka pelletje. Men vraagt zich terecht af, waar om daar zo eenzaam en verlaten een kapelletje werd gebouwd. Maar dan blijkt er vroeger een veldweg naar Leunen en Venray gelegen te hebben, lang voordat de Castenray se Straat ontstond, die later omge doopt werd tot Lollebeekweg. Die veldweg, ook wel genoemd „Lijk- weg", omdat daarover de overlede nen werden vervoerd naar het Ven- rayse kerkhof, is al weer vele jaren geleden komen te vervalUien het kapelletje bleef er evenwel staan. „Toen ons vader en moeder in 1908 trouwden", zo weten de Kin deren Janssen ons te vertellen, „stond er al een kapelletje". Dat was kennelijk niet altijd goed on derhouden, want er woonde zelfs een uil inVóór 1908, en wel vanaf begin 1800, was deze boerderij in handen van een familie Litjens. Beeldjes van St. Jozef, St. Johan nes en St. Lucia stonden in het ka pelletje opgesteld. Een ietwat vreemde combinatie van heiligen, zou men zo zeggen. Op het eerste gezicht hebben deze drie heiligen alleen hun heiligheid gemeen Overigens werd hier bedoeld Jo hannes de Evangelist en niet Johan nes de Doper. En of het inderdaad een beeltenis is van St. Lucia óf van St. Brigitte (die in de Castenrayse kerk wordt vereerd) is nooit uitge maakt. De beweegredenen om 'n dergelijk kapelletje te stichten, zijn ook hier onbekend. Ook hot jaar waarin dat geschiedde staat niet vast. In het kerkelijk archief van Castenray is er niets van te vinden. De familie Janssen heeft in de vooroorlogse jaren het 'kapelletje goed verzorgd. Tot aan de bevrij ding toe. De beeldjes, ongetwijfeld van hoge waarde, had men toen al uit veiligheidsoverwegingen verwij derd en vervangen door een een voudig Mariabeeld. Toen men na de oorlog terugkeer de van de evacuatie, bleek het ka pelletje geheel verweest te zijn. De een of andere soldaat met geen of weinig religieuse pretenties had een handgranaat in het kapelletje ge worpen, met desatreuze gevolgen. Het Mariabeeldje. vond men echter praktisch onbeschadigd terug Met het herstel van huizen en boerderijen kwam ook de herbouw van het kapelletje aan de orde. Men heeft daarbij de oude standplaats gehandhaafd, op eigen erf. Het is een grof gemetseld kapel letje geworden In een ruime kapel - nds, achter een glasraam en een eikenhouten poortje heeft men een beeldje geplaatst van St. Jozef van Smakt, geflankeerd door enkele kaarsen en kunstbloemen. Het her plaatsen van de originele beélden vond men toch Wel wat al te ge vaarlijk. Van binnen ziet alles er eenvou dig en proper uit. Het getuigt van een gewoon normaal onderhoud zonder veel poespas, maar met een zeker religieus respekt voor wat ooit de aanleiding is geweest om daar een kapelletje te stichten. Buitenom een klein perkje, omzoomd met en kele coniferen. Een paar kleine re paraties buiten, zouden het kapelle tje geen kwaad doen Men mag het jammer vinden dat dit kapelletje zo ver af ligt en Ln de vergetelheid dreigt te geraken. An derzijds mag men toch wel blij zijn dat men na de bevrijding toen men heus wel andere zorgen aan het hoofd had de moeite geno men heeft dit monumentje uit het Rijke Roomsche Leven weer op te bouwen en voor het nageslacht te willen bewaren. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Stap pers, Nel Art sen Chris van Aarssen Jan Haegens overl. ouders Tijs- sen-Peeters uit dankbaarheid (Jongerenkoor). Zondag: 8.30 gest. jaard. Jan Hen driks 10.00 Jan Hulsman gest. jaard. overl. ouders Janssen-Tacken (Gem. Koor en Harmonie). Maandag: 9.00 Vader en Harry Achten. Dinsdag: 9.00 overl. familie Graat- Verhaag. Woensdag: 9.00 Pierre Vandeven- ne. Donderdag; 9.00 tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Vrijdag: 9.00 Marie Louise van den Brandt-Weijs. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Min- Verbeek overl. fam. Siker-Rutten. Misdienaarsbeurten Zaterdag 19.00 Roland Tacken, Jurgen van Soest, Ivo Franssen, Re- né Theeuwen. Zondag 8.30 Ronny Pelzer, René Willems, Hans Holtackers, Jan Rut ten; 10.00 Leon Hendrix, Sjackie Wilmsen, Roel Folkerts, Frits Du- pont. Christus' Koningschap. Misdienaars: Marcel Duykers en Urban Vollenbcrgh; Mike en Pa trick Kleeven; Hiogmis: Mark Don ders en Marcel Classens. Zaterdag: 19.00 Jan Cremers. Zondag: 8.00 uit dankbaarheid ter ere van O.L. Vrouw van Altijddu rende Bijstand b.g.v. de bevrijdings dag van Castenray; 10.00 Matthias Vollenbergh. Maandag: 19.00 overl. fam. Clas- sens-Valckx. Dinsdag: 8.00 Petrus Joh. Strijbos. Woensdag: 8.00 uit dankbaarheid (S.). Tevens tot int. van de offe raars. Donderdag: 8.00 overl. ouders Emonts-Geurts en zoon Martinus. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smi'ts. Zaterdag: 19.00 jrd. voor overl. fam. Steeghs Litjens en Henekens. Feest van Christus Koning. Zaterdag: 19.00 lsm. voor Harry Manders (vanw. neven en nichten fam. Manders) overl. fam. Jennis kens-Vissers; 10.00 hgm. v. overl. fam. Jacobs-van Cruchten; 11.15 wcekd. v. Maria Loonen-Soheffers lsm. v. Gerard Thijssen. Maandag: 19.00 lsm. v. Antoon Verheijen en overleden ouders lsm. tot bijz. intentie (L-L). pinsdag: 7.30 gest. lsm. v. Henri- cus Gussen en Lamberdina Takken. Woensdag19.00 maandd. v. Ine Janssen maandd. v, Eduard en Stans Dietz. Donderdag: 19.00 lsm. v, Joos Jenniskens lsm. v. Harry Manders (vanw. fam. Arts). Vrijdag: 18.30 lsm. v. overl. fam. Janssen-Martens lsm. v. overl. lam. Michels-v. d. Voort; 19.00 lsm. voor Jozef Litjens-Lucassen lsm. uit. dankbaarheid t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand en H. Antonius (V.). Zaterdag: 19.00 lsm. v. Rieky Reijnders Helm Claessens en overl. ouders Claessens-Verschuu- Misdienaar: 19.00 André Peeters. Akolieten: za. 19.00 G. Voermans en W. van Meijel; zo. 8.00 Tj. Jen niskens; 10,00 R. Kuenen Tw, Heg- ger en Roel Janssen; 11.15 H. van Rhee en R. Duijkers. Huwelyksafk.: Harry Jenniskens en Thea Janssen (Oirlo). Zaterdag: 19.00 1) jgt. v. Martien Smits en Anna Smits-Weijs; 2) H. Mis voor alle levende en overleden leden van ons gemengd koor „Vi- vacd". Zondag: 8.30 H. Mis voor Nic. van Beers; 10.00 H. Mis voor Toon Franssen; 11.30 maandd. voor Toon Marcellis. Maandag: 19.00 H. Mis voor overi- fam. v. d. Pas-Custers. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Harrie Peeters. Woensdag: 8.00 H. Mis voor de overl. parochianen mevr. Coenen- Spreeuwenberg; Toon Marcellis en Marian van Haperen. Donderdag: 8.00 H. Mis voor overl. ouders Smeets-Janssen; 14.30 H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. het huwelijk va nNellie Grienen en Jan Kleeven. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor Mar tien Hendriks. Zaterdag: 19.00 gest. jgt. voor Pe ter Winnen en Geertruida Winnen- Arts en jgt. v. Godefridus Puts. Msd ie naars: Zaterdag: 19,00 Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Zondag: 8.30 Ko Flinsenberg en Francis v, d. Hoff; 10.00 Rob Koo nings en Roel Emonts; 11.30 Peter Peeters en Wilfried. van Dijlk. Weekdagen: Willy Hendriks en Karei Dekkers. Mededelingen: Zaterdag 22 november is het feest van de H. Caecilia, de patrones van de zangers. Dan zal ons gemengd koor Vivace de avondmis opluiste ren. En zondags om 10 uur zal ons kinderkoor de H. Mis verzorgen. Zaterdag 22 nov. 7 uur Hoogmis voor Johan Janssen uit dankbaar heid v.w. pensionering- Zondag 23 nov. feestdag van Chris tus Koning. 10 uur Hoogmis voor Antoon Arts en Gertruda Haegens; 11.30 jaargetijde voor overleden 'Ouders van Vegchel-Arts. Maandag: 8.30 voor overleden fam. van Rijswijk-Verhoeven. Dinsdag: 8.30 H. Mis voor Wiel de Rijk. Woensdag: Schoolmis. 8.30 H. Mis voor M. v. d. Zanden. Donderdag: 8.30 H. Mis voor Joh. H. van Osch. Vrijdag: 8.30 H. Mis voor Antoon Klaassen. Zaterdag 29 nov.: 7 uur gezongen H. Mis voor leden en overleden le den van de Fanfare en het Koor. Zondag 30 nov. Ie zondag van de Advent. 10.00 Hoogmis voor Marij ke Janssen-Michels; 11.30 H. Mis als jaargetijde voor Jo Kessels. Misdienaars: zondag 10 u., woens dag en zaterdag: Petri van Hoof en Chantal Wilms; 11.30 Henri Jacobs en Leon van Dijk. Kollektanten: zaterdagavond 7 u. Ewals; zondag: 10.00 van Cuyck; 11.30 J. Verhaag. Zaterdag 22 nov. 7 uur tot int. van fam. J. Arts-Herpers. Zondag 23 nov.: ló uur voor de zielerust van Henk Nabuurs. Zaterdag 29 nov.: 7 uur tot int. van fam. v. d. Pas. Zondag 23 nov.: Feest van Chris tus Koniing. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers. Zondag: om 9.45 Hgm. overl. fam. Rcosen-Verscharen; 11.15 Hgm. voor zal. Mientje Jenneskens. Maandag: 8 uu r lsm. uiit dank baarheid. Dinsdag: 8 uur lsm. zal .Sef Lin- ders en overl. ouders. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Joh. Broekmans echtg, en overl. fam. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Wim v. d. Goor v.w. de buurt. Vrijdag: 8 uur lsm. uit dankbaar heid fam. Janssen; om half 3 plech tige Hoogmis en inzegennig huwe lijk bruidspaar Antoon Bellmakers en Nelly van Staveren. Zaterdagavond cm 7 uur Hgm. voor zal. Wim van Ooi v.w. Auto cross. Akolieten: G. van der Ligt J. Thissen, G. Timmermans. Misdienaars: Leyssen - Spreeu- wenberg. Christus Koning van het heelal, Zondag: 8 uur H. Mis voor Gerar- dus Opsteeg-van Casteren; 10 uur Hoogmis voor Lien Peeters-Janssen. Misdienaars van de Hoogmis: Mark Koonings, Aron Voermans, André Swinkels. Jos Geurts, Johnny Claes sens en Maurice Engbersen. Misdienaars van de week: Geert Poels en Willy van Well. Maandag: 8 uur H. Mis voor Har rie Muijsers. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Wil helmus Voesten. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de Donderdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman van vrienden. Vrijdag: 8 uur H. Mis t.e.v. O.L. Vrouw t.z.i. Zaterdag: 1930 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen. Zaterdag 22 nov.: 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans (namens de voetbalclub). Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor welzijn van het rectoraat en fam. Rijken; 10.00 Hoogmis voor fam. Philipsen-Verpoort en voor Henricus en Josephina Janssen en R. van Weerdenburg. Maandag: 8.45 H. Mis voor de le venden en overledenen van de Kar- mel, en voor fam. Wijnhoven-Braun. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor alle zieken en gehandicapten en fam. Rijken-van Wees. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor alle weldoe ners, fam. Alimk en voor fam. van Weerdenburg. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Hoek en von Schmidt. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor de car- mel provincie en Weerdenburg. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es la fiesta de Cristo Rey. A la sonce y cuarto Misa con canto espanol por el des- canso etemo de la alma de José Villasante Cifrian y Toos Weyers. Después de la Misa reunion, con un oafelito, en la salita del convento, OverLoonseweg 2, Venray. Hasta la vidta! NOTICIAS CULTURALES El programa del Centre Sigue como siempre. Hasta la vista. Se ruega a todos los visitantes del Centre no colocar bicicletas en el pasillo del Centre. Muchas graoias! Zaterdag 22 november wordt in meer dan 80 bowüngcentra in Ne derland de Nationale Bowling Re- kreatie 1980 gehouden. De aktie wordt georganiseerd en gecoördi neerd door de Nederlandse Bow ling Federatie. Het doel van de aktie is grotere bekendheid te geven aan de bow- lingsport. Bowling is één van de snelst groeiende binnensporten, ook in deze regio. Gezien de groei van de laatste jaren in Nederland stijgt de populariteit enorm. Sinds kort is Bowling een Olympische Sport geworden, hetgeen toch als bewijs van een geaccepteerde sport mag worden beschouwd. Middels deze aktie nodig de N.B.F. iedereen uit om op zaterdag 22 no vember in het plaatselijke bow lingcentrum gratis kennis te maken met deze sportieve manier van ont spanning. Men kan er dan zélf een balletje gooien, maar ook voldoen de inlichtingen krijgen over de bow- lingsport. De bedoeling is dat mensen die nog nooit „gebowled" hebben deze unieke gelegenheid aangrijpen. Alle drie de bij de Nederlandse Vereniging van Bow'linngexpllOQ tan ten (N.V.B.) aangesloten bowling centra in Noord Limburg en Oost Brabant nemen aan deze aktie deel, t.w. Taurus Bowling te Velden (04702-2274), Bowling Bistro Ven ray (04780-83223) en Peelland Bow ling te Liessel (04934-1785). De organisatie geschiedt in nau we samenwerking met de bij de N.B.F. aangesloten plaatselijke bow lingbonden t.w. de Venlose Bowling Bond, Bowling Bond Venray en de Bowling Bond Liessel. Lichaamsbeweging is van vitaal belang voor iedereen. Het is dan ook niet vreemd dat zo veel mensen af spreken om samen te gaan trimmen. Met elkaar is het immers malkke- lijker om de moed en het doorzet tingsvermogen op te brengen om enige keren per week tijd vrij te maken voor het lopen. Groot voordeel van het trimmen is overigens dat niemand U achter de broek zit. Het is immers verre weg het belangrijkst, dat U uw eigen tempo en ritme vindt. Het gaat niet om enorme inspanningen. Het beruchte „afknijpen", in sommige kringen een geliefkoosde bezigheid, komt hier niet voor. Trimmen is in beweging zijn en blijven, lopen in een tempo waar van U merkt dat U het zó uren zou kunnen volhouden. Liever twee of drie keer per week een uurtje dan één keer een halve marathon. Het heeft immers geen zin om na zo'n „strafoefening" teleurgesteld en af gepeigerd thuis te komen. Onze aktiviteiten: Iedere zaterdagmorgen om 8.00 u. in de Ballonzuilbossen bij de Coo- perbaan, te bereiken via de Beek- weg, „Cooperbaan" is met borden aangegeven, een duurloop van 10 km, 6 km voor dames is ook moge lijk. Iedere woensdagavond om 18.30 tot 19.30 in de sportzaal Langeweg loop en trimoefeningen en balspel. A.s. zondagmorgen 23 nov. om 9 u. vertrek vanaf wandelpad kapel Geysterse bossen voor loop- en trimoefeningen. Verzamelen 5 min. voor aange geven vertrektijden s.v.p. U bent van harte welkom! Inlichtingen verstrekt gaarne: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, Ven ray, tel. 85384. postduiven- tentoonstelling Op 21 en 22 november a.s. orga niseert de Postduivenvereniging „Overloon" een terftoonstelldng voor viertallen handkeuringen 2 doffers en 2 duivinnen. Inzetten vrijdag 21 november tussen 20.00 en 22.00 uur in hotel Deriet, nabij het Museum te Overloon. ST. THEOBALDUSGILDE geslaagd varkensconcours Ondanks de minder gunstige weersomstandigheden had het var kensconcours afgelopen zondag toch nog een redelijke belangstelling. Zelfs schutters uit Geldrop waren vertegenwoordigd. Bij de kampioen moest men tussen de tweede en der de plaats loten, omdat men hierin geen beslissing kon brengen omdat de duisternis reeds was ingetreden. Ondanks de moeilijkheden in het begin met de electriciteiit kon men toch terugzien op een geslaagd con cours, ondanks de kou deze middag op het schietterrein. Er was een sportieve strijd géleverd voor de grote prachtige vleespakketten, die hiervoor beschikbaar waren gesteld. Door onze vereniging werden de volgende resultaten behaafld: Klosschieten: 2. P. Bedkers, Over loon; 6. A. Verschuren, O vertoon. Kampioen: 5. J. v. d. Hoogenhoff, Overloon. Personeel: 7. A. Verschuren, Over loon. Vrije hand: 3. P. Janssen, Over loon.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13