VERENIGINGSNIEUWS >NJ Venrayse Omroep Stichting ÜTERPENIEUWS O.J.C. DE BARAK Venray IN Reisvereniging Jeugdcentrum „De Springplank" Venrays Mannenkoor RIKKEN IN LEUNEN WIJKVERENIGING VELTUM Buurtvereniging St. Jozef Bejaarden vereniging Grote Kring- te Wanssum Verenigingsnieuws uiterlijk dinsdag 12 u. inleveren. KAMER BEMIDDELINGS BUREAU Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan PEEL EN MAAS VORSTENBAL A.s. donderdag 20 nov. om 20.00 u. petitie voor 't hele koor. Idem wr 27 nov. Ion dag 30 nov. opluistering Scho- Biangfestival. Aanvang 11.30 uur foyer van de schouwburg, rcamelen aldaar in uniform om .15 uur. Bof koor: Repetitie zondag 23 nov. 11.30 uur in de Burggraaf. De ifkoorrepetitie van 30 nov. komt vervallen i.v.m. Söholenzangfesti- Verder programma: 11 dec. Gezamenlijke repetitie Pa- rskerk 19.00 uur. dec. Opluistering kerstavond Den Kerkdijk 19.30 uur. 20 dec. Kerstconcert Paterskerk :0O uur. 21 dec. Idem om 16.00 uur. dec. Opluistering Kerstmis ote Kerk 11.00 uur. jan.: Nieuwjaarsreceptie. 14 jan,: Prinsenproklematie. Hofkoor-optredens voorlopig op 7 11, 13, 14 febr. in Venray; 20 in Heerlen en 22 febr. en 1 tart tijdens zondagochtendconcer- Afmelden Hofkoor bij Th. Janssen 81079. Afmelden V.M.K. bij H. Gommans of de Burggraaf tel. 81244. nderdag 20 november: 19.30 repetitie harmonieorkest. Nrdag november: :eciliafeest in clublokaal - zie itnodiging. 23 november: ntocht St. Nicolaas. Bijeenkomst im kwart over één in de Burg- raaf. Bij regenweer in schouw- wrg. nderdag 27 november: 130 repetitie harmonieorkest. AGENDA 7 december: indagochlcndconcert samen met lUgdharmonic. trdag 13 december: meert te Wanssum. dag 14 december: itwisselingsconcert met Horst en Rcrick tc Horst, 's avonds. Irrdag 24 Jan. 81: Irinsenplokktmatoe. LEERLINGENOPLEIDING: nderdag 20 november: 8.30 repetitie jeugdorkest in tordstal. november: eciliavlerinng jeugdleden. Van- 18.30 in de Perdstal. Speur- jht en vervolgens een alcohol- rrije discoavond. Sluiting om half len. ndividuele lessen zijn tot nader icht in Coninxhof. november: meert in Hol thees, lecember: concert in schouwburg. DRUMBAND: terdag 22 en zondag 23 nonv.: rie harmonieorkest Ddagmorgen 23 nov.: (één repetitie drumband, iterdag 29 november: Solthees. A.s. Zaterdagmorgen vanaf 11.00 uur vjn. container laden voor le den van de drumband. Afmelden harmonieorkest bij de retaris - telefoon 80225, jeugdle- n bij de heer Raedts, tel. 82803 en nmband bij de heer van Els. teL 64. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wjj ook nog aan de oud- pier-aktie .Breng donderdagavond Ir oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge- van 11 tot 12 uur. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" todagmorgen 23 nov.: Geen repetitie, tandagavond 24 nov.: 19.00 Gezamenlijke repetitie. JONGERENORKEST „BOJEMA" fljdagavond 21 nov.: Geen repetitie, rfldagavond 28 nov.: 18.45 Gezamenlijke repetitie. „SALTARELLO" iterdag avond 22 nov.: Geen repetitie. Agenda: Vrijdag 21 november: 18.30 voor alten en sopranen 19.1'5 voor tenoren en bassen Maandag 24 november: 18.30 alleen voor alten Dinsdag 25 november: 18.30 alleen voor sopranen Woensdag 26 november: 18.30 „vrije repetitie" met na af loop (om 19.15 uur) spelavond. Eventuele afmeldingen: secretariaat Langstraat 104, Venray, tel. 81690. Rijbeurten Blitterswljck: vrijdag 21 nov. hr. Schamineé, Ha- gélweg 23, Venray. Attentie: De jongens hoeven niet te ruggebracht te worden. Algemeen: Het was wel even wennen; het zin gen op zaterdagavond i.p.v. zon dagmorgen. De opkomst was goed. Denk er om: tijdig uniformen rui len!! DAMESKOOR Donderdag 20 nov. om 20.00 uur serenade in Oostrum bij het zilve ren echtpaar Sijbers; in uniform. Zaterdag 22 nov. zingen we om 19.00 uur in de Vredeskerk tijdens de avondmis t.g.v. het feest van St. Caecilia. Daarna in zaal „In den Engel"' ons jaarlijks Caecilia feest. Woensdag 26 nov. om 20.00 uur repetitie voor het hele koor in de school „De Essél". Komt U s.v.p. op tijd! Zaterdag 20 nov. zingen we om 19.00 in de kerk van het Brukske tijdens de avondmis; in uniform. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of ana mevr. v. d. Waer- den, tel. 83659 VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 25 november 19.30 uur repetitie voor de sopranen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursul astraat. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af tc melden bij: dhr. J. Stcijlcn, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7. tel. 86159. Bent u ook al in sintenklaasstem- ming? Op donderdagmorgen 27 novem ber kunt u komen kijken hoe de echte ouderwetse marsepein gemaakt wordt en u kunt zelf ook eens pro beren om er een figuurtje van te maken. U bent welkom in het nood wijk centrum naast de Pllerefluit. We be ginnen om half tien, maar het wijk centrum is vanaf negen uur open. Wilt u s.v.p. eCht om half tien binnen zijn? Marsepein maken is een heel werk. De kosten zijn 2.50 en er is na tuurlijk een crèche voor uw klein tjes. Onze eerste rika vond van dit sei zoen is achter de rug en er is weer eens gezellig gekaart. Onze kaart- vrienden waren dan ook aanwezig om de voetbalclub een warm hart toe te dragen en een lange winter avond te korten met kaarten. Ho pende de volgende keer nog een paar tafels meer bezet te zien, volgt hier de uitslag van de eerste rik- avond: le prijs 580 pnt. dhr. Verhoeven, Leunen 2e prijs 514 pnit. dhr. Ousters, Oirio 3e prijs 455 pnt. dhr. Peeters, Horst 4e prijs 421 pnt. dhr. J. v. Dijck, Deunen; Middeflprijs 418 pn't. dhr. W. Janssen Leunen, die geschonken werd door de kastelein. De volgende rikavond zal worden gehouden op maandag 24 november in café - bar De Steeg, aanvang 20.00 uur. We hopen U allen daar weer te zien en U wordt een gezel lige kaartavond toegewenst. BALLONWEDSTRIJD Zoals reeds eerder in dit blad werd vermeld, is in Veltum onlangs een wijkvereniging opgericht. De taak van deze vereniging is onder meer het stimuleren en organiseren van allerlei aktiviteiten voor de in woners van Veltum. Deze week is men gestart met een grote aktie om leden voor de ver eniging te werven want leden zijn nodig voor een bloeiend vereni- glngs- en wijkleven. In het kader van deze ledenwerf-a'ktie wordt op zaterdag 22 november a.s. een groot se ballonnenwedstrijd georganiseerd voor de Veltumse jeugd. Deze vindt plaats op het terras van het Veltumse winkelcentrum, en duurt van 11.00 tot 13.00 uur. Deelname aan de wedstrijd is ge heel gratis. Aan het evenement zijn leuke prijzen verbonden en op 31 december van dit jaar zal wor den bezien, welke ballonnen het verst zijn gekomen. Bekendmaking van de prijswinnaars volgt zo spoe dig mogelijk daarna. WOENSDAG A.S.: Woensdag 26 november a.s. zal in De Brak No Reply optreden. No Reply maakt z.g. „musica stilnovo". De bezetting is als volgt: Ray-X: vocals en guitar; Jeff Monroe: bass en vocals; Peater Bass: drums en vocals. Aanvang 22.00 uur; entree 2.50. WIE ALS MEISJE GEBOREN IS, LET OP! Op maandag 24 nov. vertoont het Vrouwencafé Venray de film: „WIE ALS MEISJE GEBOREN IS. WORDT NOOIT EEN JONGEN". De film begint om half 9 en de entree is 3 piek. Hoi NJN-ers. Afgelopen zaterdagavond is door Stefan een diaserie vertoond over de plan-ten in Zuid-Limburg. Vele soorten orchideeën en kruisingen werden behandeld aan de hand van dia's. Ook werden verschillende soorten varensen en klokjes beke ken. Al met al was de avond goed geslaagd. Ook heeft Stefan een orohideeën- tabel gemaakt, die je over een tijd je wel in de jeneverbes of de kam- pina zult tien verschijnen. De nieuwe redaktie is al bezig met z'n eerste jeneverbes. Zorg er voor dat hij vol komt te staan. Ko pij kun je kwijt bij Peter, Cello- Straat 14. Verder denk aan de kontributie. Nu het programma voor het ko mend weekend: Vrijdag 21 nov.: om 20.00 uur een abv bij Marion, Zaterdag 22 nov. om 07.30 uur Peelwerken in de Deumese Peel. Zondag 23 nov.: 08.00 uur: ex cursie van Marion naar de Bult. Ron 11 uur fietst deze excursie door naar Deurne, waar met de trein doorgegaan wordt naar Eindhoven. Daar wordt een DV gehouden distriktsvergadering). Neem dus geld mee. 08.00 uur: Stefan gaat naar de Geysterse bossen. Er worden bomen bekeken. 07.00 uur: Boena gaat naar de Mariapeel. Vogels en paddestoelen. Alle excursies vertreken zoals ge woonlijk vanaf het schouwburg plein. Hioi, Marcel De Reisvereniging organiseert op donderdag 27 november a.s. om 20.00 uur weer een kienavond. Het bestuur hoopt op een goede opkomst want het is weer de moeite waard. Er zijn weer mooie prijzen te win nen; het is van alles en nog wat, maar wel iets goeds. Deze kienavond wordt gehouden in ons nieuwe clubhuis: café Sij bers, Merseloseweg 36, Venray. Iedereen is van harte welkom, ook de jeugd. Buurtvereniging St. Jozef orga niseert heden donderdag 20 novem ber om 20.00 uur weer een kien avond in clubhuis Café Sijbers, Meilseloseweg 36, Venray. Uw komst is zeker de moeite waard, als men bekijkt wat er zoals te winnen is. Er zijn o.a. vers ge slachte konijnen, aangevuld met le vensmiddelen. De kienkaarten kosten: losse kaart 2.50; serie van 4 10,serie van 6 f 12.50. De organisatoren hopen dat er veel leden (maar ook niet-leden) acte de presence zullen geven. In de maand november organise ren wij voor de leden geen ont spanningsmiddag in de zaal ,In den Engel". Door omstandigheden is de organisatie van een kaarfcmiddag niet op ttfd klaar gekomen. Wij adviseren U op zondag 23 no vember eens naar de Schouwburg te gaan. Daar wordt om 20.15 uur een klucht opgevoerd in het dialect onder de titel van: OS GOEI TAN TE TRUUS. Op vertoon van Pas 65 kunt U voor f 2.50 binnen. In de maand november dus geen bijeenkomst op dinsdagmiddag. Van 19 t.m. 23 november 23 no vember is in het Gemeenschapshuis St Leonardusweg 1 te Wanssum, voor de Kring van Vogelverenigin gen Noord-Limburg van de A.N.V. v.B. een tentoonstelling van kleur en znagkanaries, grote en kleine parkieten en exotische vogels. Voor deze tentoonstelling zijn in totaal 1000 vogels ingeschreven. De vogelvereniging „De Gevleugelde Vrienden" Wanssum e.o. heeft in verband met haar 15-jarig bestaan de organisatie van dit evenement op zich genomen. De opening is op vrijdag 21 no vember voor de inzenders, leden van de aangesloten verenigingen en verdere genodigden. De openstelling voor het publiek is op zaterdag 22 november van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag 23 november van 10.00 tot 17.00 uur. De trekking van de loterij is op zondag 23 november om 16.00 uur. Hallo jongens en meisjes. Hier volgen weer enkele mededelingen. Wij hoeven jullie niet te vertellen dat de clubavonden goed bezocht worden en dat deze in de smaak vallen, getuige de groeiende be langstelling. Door de spontane inzet van de leiding is dit mogelijk maar zo iéts kost geld en daarvoor moet er kontributie betaald worden. Er zijn nog steeds leden die dat nog niet gedaan hebben -Laten we afspre ken dit zo spoedig mogelijk te doen bij de leiding op de clubavond of via de bank N.C.B. 23.28.10.168. Gaarne voor 28 november, want dan komt St. Nicolaas een bezoek bren gen op de club en heeft hopelijk voor iedereen wat in de zak. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO A.s. zaterdag is er weer disco die alsmaar meer bezocht gaat worden. Het is bemoedigend om te kunnen konstateren dat deze avonden aan slaan bij de jeugd. Deze kunnen zich uitleven met hun eigen disco- muziek, eigen ruimte en allemaal leeftijdgenoten onder elkaar. Voorts is er ook nog gelegenheid om je te vermaken met biljarten of tafelvoetbal dit voor de afwisse ling. Iedere jongen of meisje tot 16 jaar is er welkom en mochten jullie vra gen hebben of suggesties om nog meer gezelligheid, laat het de lei ding weten. Er wordt aandacht aan besteed. Veel plezier en toi - toi. Hallo, disco-fans! Wij zijn inmiddels al weer over de helft van de maand november, zodat er deze maand nog maar drie disco-avonden zullen plaatsvinden. Hier komen ze: Aanstaande zaerdag 23 novem ber is discotheek „Pearly" weer aanwezig in jeugdcentrum „De Springplank" (achter 'het politie- buro in de witte gebouwen). Zoals bekend kim je op deze avond be halve gezellig disco-dansen ook bil jarten en tafelvoetballen. De avond begint om 19.00 uur. We rekenen erop dat weer alle be kenden komen, maar even zovele „nieuwelingen". Het weekend voor pakjesavond wordt ingeleid door een disco op zaterdag 29 november. Iedereen bo ven de 12 jaar is welkom in het wijkgebouw van het Brukske voor de 23e disco-avond die daar gaat plaatsvinden. En dan de klapper van de maand november: Een super sint- en disco hap pening op zondagmiddag 30 novem ber voor ieder die er zin in heeft. Behalve Sint en zijn Pieten zijn er ook veel kadoos (zoals platenbon- nen) te verwachten in het wijkge bouw van het Brukske. Alvast ont houden! Verder tot ziens komende zater dag in De Springplank. Momenteel is er een kamerbemid- delingsburo ondergebracht in de Clockert, Bergweg 4 te Venray, tel 83100. Openingstijden zijn: maandagmor gen: van 9.00 tot 12.00 uur; dinsdag middag: van 15.00 tot 19.00 uur; vrijdagmiddag van 12.00 tot 15.00 u. Kcntaklpersoon: Nelly van de Ligt. WAAROM EEN KAMER- BEMIDDELINGSBURO (KBB)? Jongeren die op weg zijn naar zelfstandigheid, zouden ook het recht mceten hebben om hun (groeiende) zelfstandigheid in het wenen te beleven. Het huidige wo ningbouwbeleid houdt nauwelijks rekening met de behoefte van jon geren (te hoge huurprijzen). Om toch zelfstandig te willen wonen, zijn veel jongeren genoodzaakt ka mers te huren. Door de woningnood van deze tijd zijn ook veel ouderen, alleenstaanden en samenwonenden genoodzaakt om op kamers te gaan. Het aanbod van verhuurbare ka mers Is erg klein. Het KBB is van mening deze mensen te moeten on dersteunen waar het nodig is. WAT DOET HET KBB? de jongeren helpen bij het zoe ken naar een kamer; de jongeren ondersteunen bij het leggen van kontakten; bemiddelen bij geschillen tussen beide partijen; informatie en advies verstrek ken over kamerhuur en kamer- verhuur; het werven van nieuwe verhuur- adressen; kontakten onderhouden met in stanties, instellingen, particulie ren, woningbouwvereniging, ge meente enz., die zich bezig hou den met de huisvestingsproble matiek; ndet-commerciële intiatieven van groepen en individuen te bunde len en samenwerking te bevor deren; oproepen en signaleren van pro- blematieken rondom (jongeren) huisvesting en (mee) aktie voe ren om deze problematiek op te lossen HOE WERKT HET KBB? Het KBB houdt een administratie bij van kamerzoekenden en kamer verhuurders d.m.v. registratie. Bij kamerzoekingen wordt ge bruik gemaakt van een urgenitielijst. De registratie bestaat uit: Kamerverhuur: personalia (kamerverhuuradres) de grootte en de prijs van de ka mer; gebruik maken van douche, w.c., keuken e.d. regels in huis (alleen meisjes of alleen jongens). Kamerhuurder: personalia (naam, adres, telefoon, waar te bereiken); maximaal te betalen huurprijs; wensen t.a.v. kamer (keuken, douche, vrije opgang e.d.). Op zondag 23 november a.s. vindt de intocht van St. Nicolaas in Ven ray plaats. Onze schutterij met tamboers en fluiters verleent daar bij haar medewerking door het ge heel op te luisteren. Wij vertrekken om 13.00 uur van af ons Gildehuis, café Klomp, al hier. Het bestuur rekent op een goede opkomst. Op zondag 30 november a.s. wordt er voor de tamboers en fluiters als mede voor de kinderen van de le den der schutterij een St. Nloolaas- middag gehouden in ons gildehuis, café Klomp, alhier. Aanvang 14.00 uur. Op maandag 1 december a.s. start de wintercompetitie voor de leden in ons gildehuis. Aanvang 20.30 uur. Er zal worden geschoten met de luchtbuks, kaliber 4,5 mm. Een groot aantal leden toonde reeds be langstelling op de gehouden verga- derinng. Bestuurslid G. Stiphout is met de wedstrijdleiding belast. De in bruikleen verstrekte kle ding en uitrusting wordt in een kaartsysteem verwerkt. Gelieve zo spoedig mogelijk op korte termijn hiervan opgave te doen bij dhr. T. Bos. Wanneer u overtollige kleding en uitrusting Ln uw bezit hebt, ge lieve deze dan in te leveren bij dhr. J. Krijnen zodat de nieuwe leden in de kortste keren „in het pak" ge stoken kunnen worden. De leerling-tamboers oefenen el ke maandagavond van zes tot acht uur. De tamboers en fluiters oefenen elke woensdagavond van half zeven tot acht uur. Ook de tamboermaitre wordt dan verwacht. Nieuwe leerlingen, zowel tam boers als fluiters zijn van harte wel kom. Aanmeldingen worden inge wacht bij dhr. J. Krijnen Niessen- straat 11 Venray, tel. 84956. Het afgelopen jaar is in veel op zichten gunstig verlopen voor onze schutterij. Veel dank is het bestuur verschuldigd voor de medewerking en inzet van de ldeen, alsmede voor de belangstelling van de zijde van Venrays burgerij en middenstand. Nogmaals hartelijk dank daarvoor. Zondag 23 november is het dan zo ver; DIESEL treedt aan op het podium van Free Wheelin. En zij komen niet alleen, want deze avond zal de stevig swingende Utrechtse formatie BLAZE met de alom ge roemde zangeres Truus, de spits af bijten. Diesel moet bij de meeste mensen intussen wel zeer bekend zijn. De le single Going back to China, werd al direkt een flinke hit. De tweede single die de groep uitbracht deed het nog beter, Down in the silvermine, vloog omhoog in de Top 40. En niet alleen in Nederland. Zelfs in Japan kwam „Going back to Chiina" op de 4e plaats van de top 50. De groep is eigenlijk begonnen als een hobby van producer Pim Koop man (van o.a. Flavium, Partner en May wood). Hij wilde naast zijn pro- duktie aktiviteiten zelf af en toe met een band drummen en ook optre den. Dat deze hobby een beetje uit de hand is gelopen bewijst wel de overweldigende belangstelling voor hun toemee de komende maand. Iedereen kent natuurlijk de nieuw ste verpletterende single „Sausolito Summemight" (de derde top-40 hit in anderhalf jaar) die natuurlijk ook te horen zal zijn op 23 november. Aan de presentatie van de groep op het podium is zeer veel aandacht besteed d.m.v. een grootse PA in stallatie en een fantastische light- show van maar liefst 20.000 watt. Naast de drummer Pim Koopman spelen verder mee in Diesel: Hugo de Bruin - gitaar en leadvocals; Wijnand Ott - bs gitaar en backing- Vrijdag 21 november 1980 nr. 47 BIJ DE SCHANSEKNUPPELS TE CASTENRAY Zaterdag 22 november a.s. houdt carnavalsvereniging „De Schanse knuppels" haar jaarlijkse vorsten hal. Dit bal waarop volgens traditie de prins uit zijn ambt wordt ont heven, heeft dit jaar ook nog een ander tintje- Voor het eerst in de Castenrayse camavalsgeschiedenis wordt op dit bal het boerenbruidspaar bekend ge- ma a tk. Het idee hiervoor is vorig seizoen ontstaan, toen enkele inwo ners in de optocht een boerenbrui loft uitbeeldde. De SV Castenray heeft dit idee in samenwerking met de carnavalsver eniging verder uitgewerkt en gaat dit jaar aan de boerenbruiloft ge stalte geven. Op camavalsddnsdag wordt het boerenbruidspaar in de onecht ver bonden. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur „Nieuws en aktualiteiten", waar na het verzoekplatenprogramma. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: „Nieuws" en het programma „fijne luistermuziek". vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: „Nieuws en informaties", ver volgens 'net programma „fijne luistermuziek". Tot slot het programma „Zomaar Muziek" met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma „Fijne luistermu ziek". vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma „Nieuws en informa ties" en het programma „Ver zoekplaten". St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma „fijne luistermuziek". donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens „Nieuws en aktua liteiten. het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. vocals; Rob Vunderink - gitaar en backingvocals. En dan is er deze avond nog een prima voorprogram, met de groep BLAZE. BLAZE brengt een programma van sterk swingende songs met een „vreemde' inbreng. Zowel zangeres Truus als Freek vertolken de lead-zang zodat een grote diversiteit op vokaal gebied is gewaarborgd. Blaze heeft een eigen formule voor zijn muziek gevonden die moeilijk in en hokje te plaatsen is, maar gedrevenheid en energie voe ren de boventoon. De samenstelling van Blaze is als volgt: Truus Kolenbrander: zang; Bert Taken, gitaar en zang; Rob v. d. HdJen, keyboards; Tin Verstegen, drums; Freek Ossel, bas en zang.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11