GEMEENTEPRAAT ebberi Wijziging eenrichtingsverkeer Wilhelminastraat Nieuws uit Overloon St. Theobaldusgilde Overloon Tweede Turkse leerkracht Perikelen rond de 27-mc antennes „Beleidslijnen gemeente Venray" Informatie-avond over Buitengebied Grondstransaktie tb.v. tennïs- accommodatie Landweert NOTITIES EN MEDEDELINGEN AN DE GEMEENTE VENRAY Redactie Seluille. Bureau Voorlicht ine O VERKEERSMAAT REGELEN ROND BEGRAAFPLAATS TIJDENS ALLERZIELEN Op zondag 2 november wordt inver- band met de viering van Allerzielen een grote drukte verwacht op de begraaf plaats Boschhuizen". Daarom zuHen evenals vorig jaar enkele ver keersmaatregelen van kracht zijn op deze dag. De verkeerscirculatie nabij de be graafplaats wordt gewijzigd en wel zo danig, dat het gemotoriseerde verkeer komende uit de richting Venray gebruik zal moeten maken van de Smakterveld- weg. Over het viaduct komt men dan op de Spurkterdijk waaraan de be graafplaats is gelegen. Alleen (brom)fietsers mogen de Spurkterdijk vanaf de Maasheseweg inrijden. Het verkeer, komende vanaf de be graafplaats. zal dan via de Spurkter dijk de Maasheseweg kunnen berei ken. De parkeerplaatsen nabij de ingang van de begraafplaats zijn op zondag 2 november gereserveerd voor pries ters en invaliden. TIJDELIJKE AFSLUITING PATERSSTRAAT Op dinsdag 4 en woensdag 5 novem ber a.s. zal de Patersstraat afgesloten zijn voor alle verkeer. Deze tijdelijke af sluiting is noodzakelijk om de in aan bouw zijnde woningen van Patershof te kunnen aansluiten op de riolering. Het verkeer met bestemming Patersstraat en Poststraat zal worden omgeleid m.b. v. oranje borden, via de Poststraat. Die zal tijdelijk voor verkeer in twee richtin gen worden opengesteld, waarbij tevens aan beide zijden een stopverbod zal in gesteld worden. De Patersstraat funkti- oneert dan tijdelijk als „doodlopende straat". COMMISSIE VERGADERINGEN Commissie voor de ruimte lijke ordening vergadert op 6 november Op donderdag 6 november om 19,00 uur komt de commissie voor de ruim- lelijke ordening in openbare vergade ring bijeen in kamer 127 van het raad- mis. In verband met het beroepschrift van heer Bergkamp bij de Raad van State tegen weigering van bouwver- inning voor de verbouwing van hotel rilmonda. moet de gemeente een ver erschrift opstellen. Dit verweerschrift zal in de commissie worden bespro ken. De algemeen geconstateerde moeilijk heden op de bouwmarkt zijn ook in Venray duidelijk te onderkennen. Met name ook in het bestemmingsplan landweert gaat het moeilijker worden bouwstromen op gang te houden voor het waarborgen van voldoende nieuwe woningen in de komende jaren. Deze problematiek zal in de com missie voor de ruimtelijke ordening aan de orde worden gesteld. Commissie openbare werken dinsdag bijeen De commissie voor openbare wer ken vergadert op dinsdag 4 november om zeven uur. Voor deze openbare vergadering is een bescheiden agen da. Aan het college van b. en w. zal ad vies moeten worden uitgebracht over de voorgenomen aanschaf van mate riaal voor de giadheidsbestrijdtng; over de verkoop van 750 m2 grond aan de heer Klomp aan de Deurneseweg; de verkoop van een stukje grond t.b.v. de bouw van een garage aan de Ambro- «iusstraat en het verstrekken van op stalrecht inzake clublokaal annex wed- strljdbanen aan de Handboogschutterij St. Sebastiaan te Heide. Deze opstal len zijn gelegen achter „De Gelderkoel" te Heide. Commissie onderwijs gaat verder met de begrotingsbehandeling De commissie voor onderwijs, vor mingswerk en recreatie gaat op dins dag 4 november om 16.30 uur in kamer 127 verder met de behandeling van de ontwerp-begroting voor 1981. Uiteraard staan de onderdelen, welke liggen op terrein van deze commissie, ter discussie. Verder vermeldt de agenda bespreking van het ontwerp-raadsvoorstel inzake het verlenen van medewerking voor het Inrichten van een werkruimte ten be hoeve van de kleuterschool ,,'t Beu- kenhöfke". Commissie voor verkeer vergadert over de begroting 1981 De concept-begroting voor het ko mende dienstjaar zal onderwerp van bespreking uitmaken tijdens de open bare vergadering voor de commissie voor verkeer. Deze vergadering wordt op woensdag 5 november a.s. gehou den en begint om 18.00 uur In kamer 127 van het raadhuis. Uiteraard zullen alleen de begro tingsonderdelen, welke betrekking heb ben op het werkterrein van de com missie aan de orde worden gesteld. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter VERKIEZINGEN DORPSRAAD MERSELO OP 8 EN 9 NOV. Op zaterdag 8 en zondag 9 novem ber a.s. worden in Merselo verkiezingen gehouden voor een nieuwe dorpsraad. Dit kerkdorp heeft al vele jaren een dorpsraad, bestaande uit een aantal personen, die op vrijwillige basis de be langen van het dorp hebben behartigd en als gesprekspartners voor de ge meente hebben gefungeerd. Thans is 'het zover, dat de bevolking van Merselo de gelegenheid krijgt op democratische wijze een dorpsraad te kiezen. Men kan haarbij de keuze ma ken uit acht sectoren. Kiesgerechtigd zijn alle inwoners van Merselo boven achttien jaar. De ver kiezingen staan onder toezicht van de afdeling bevolkingszaken van de ge meente. Men kan zijn/haar stem uitbrengen op zaterdag 8 november van 18.30 tot 20.30 uur en op zondag van 10.30 tot 12.30 uur in het Jeugdhuis. Men kan kiezen uit de volgende kan didaten: Vrije kandidaten: J. van Hoof; A. W. Michels, W. Michels. Corry van Osch- Arts. Tiny Rieter-Janssen, H. Troisfon- taine. Sector sport: C. J. M. Hoedemakers, J. G. M. de Rijck, W. v. d. Vlasakker. Sector L.V.B.: mevr. P. Th. Arts-Gie- len, Anny v. d. Heuvel. Sector L.L.T.8.: Th. Claessens, F.PA. Janssen. Sector Jeugd: N. van den Akker-Ja- cobs. J. van Meijel. Sector muziek en cultuur: M. Hoen- selaar, Mia Michels-Janssen. Sector bejaarden: J. Cox, J. Hen- drix. Sector kerk en onderwijs: mevr. R. Arts-Lensen, H. L. J. M. Janssen. In totaal zullen elf personen zitting kunnen nemen in de nieuwe, democra tisch gekozen dorpsraad van Merselo. BOUWVERGUNNING AANGEVRAAGD Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwij king van het geldende plan c.q. voor uitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een clubhuis t.b.v. een tenniscentrum in Landweert t.n.v. H. van Harskamp; het verbouwen van het pand Paters- laan 1 tot café t.n.v. A. Toktas; het bouwen van een schutting aan de Kruidenlaan 28 t.n.v. L. M. L. M. Kanters; het verbouwen en uitbreiden van de woning Overbroekseweg 7a t.n.v. P. de Groot; het uitbreiden van het winkelpand Schoolstraat 15 t.n.v. D. A. Melskens; het uitbreiden van een rundveestal aan Roland 3 t.n.v. W. Vullings; het bouwen van een schutting aan de Harpstraat 1 t.n.v. P. J. G. Swinkels; het verbouwen van de woning Hou- benweg 22 t.n.v. H. Berkers; het bouwen van een loods aan Klein- dorp 16 t.n.v. H. van Schijndel; het bouwen van eeri schuur aan de Ericaweg 7 t.n.v. L. v. d. Mortel; het uitbreiden van de woning Hoofd straat 7 t.n.v. A. Gerritsen; het bouwen van een transformator huisje op perceel H 3245 aan de Beek- weg t.n.v. N.V. PLEM; het bouwen van een terrasoverkap ping aan de Kempweg 137 t.n.v. H. J. Stevens, het aanbrengen van een schuifpui en het bouwen van een terrasoverkap ping aan de Dakdekkerstraat 10 t.n.v. P. J .Vissenberg. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouwplan nen liggen met ingang van 3 novem ber 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kun nen eventuele bezwaren, schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 31 oktober 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche VERKLARING VAN GEEN BEZWAAR Van Gedeputeerde Staten van Lim burg zijn de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8. van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ontvangen, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een woning op per ceel M 535 aan de Litserïbergweg t.n.v. W. A. M. Gommans; het bouwen van een rundveestal op perceel B 3743 aan de Beek t.n.v. J.P. Muysers; het bouwen van een pluimveestal aan de Timmermannsweg 128 t.n.v. P. Willems; het bouwen van een woning aan de Urbanusweg t.n.v. L. Mandors; het bouwen van een loods aan de Timmermannsweg 57 t.n.v. L. Spreeuw- enberg. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de af gifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedu rende 30 dagen na datum van deze pu blicatie op grond van de Wet Adminis tratieve Rechtspraak Overheidsbescfhlk- kingen(AROB) een bezwaarschrift in dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. Venray. 31 oktober 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche BOUWVERGUNNING VERLEEND Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 29 oktober 1980 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend. Zij die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders. het uitbreiden van een varkensstal aan het Volen t.n.v. J. C. M. Derikx; het uitbreiden van een kraamvar- kensslal aan het Volen 6 t.n.v. J. C. M. Derikx, het bouwen van een werktuigen- loods/garage aan de Straat 7 tn.v. M. J. van Hoof; het bouwen van een woning aan de Urbanusweg 8 t.n.v. L. M. L. Manders; het bouwen van een fegkippenhok aan de Lollebeekweg 26a t.n.v. A. N. Veldhuizen; het bouwen van een woning aan de Matterhornlaan 30 t.n.v. P. G. van Veg- chel; het bouwen van een tuinhuis aan de St. Luciastraat 2 tn.v. J. M. G. v. MH; het uitbreiden van een woning aan het Loenerveld 12 t.n.v. P. G. M. Lit- jens; het uitbreiden van een woning aan het Loenerveld 10 t.n.v. B. G. A. van Lierop; het verbouwen en opschilderen van de woning Alpenhof 5 t.n.v. J. Aalberts; het verbeteren van de bestaande ga rage/berging aan de Whistlerstraat 24 t.n.v. L. Th. H. Versloegen; het vernieuwen van een loods aan Schoor 3 t.n.v. P. H. E. Reijnders; het bouwen van een paardestal aan de Rouwkuilenweg 39 t.n.v. J. A. Sche pers; het aanbrengen van een dakkapel aan de woning Langstraat 104 t.n.v. G. H. Remmers; het gedeeltelijk heropbouwen van een krullenhok aan de Leunseweg 6 t.n.v. Schoenmakers b.v. Venray. 31 oktober 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche NIEUWS ROND FACETPLAN CULTUUR Binnenkort zullen alle bij het facet plan voor cultuur betrokken vereniging en, organisaties en instellingen de in- ventarisatiegegevens toegestuurd krij gen. Zij krijgen dan de gelegenheid om daarop schriftelijk te reageren. Daarbij gaat het er vooral om of de gegevens en conclusies, samengesteld op basis van de destijds gevoerde gesprekken en aanvullende informatie korrekt zijn. Met deze reacties gaat de werkgroep aan de slag en stelt een ontwerp van het definitieve plan samen. Rond dit ontwerp zal een uitgebreide inspraak ronde met alle betrokkenen georga niseerd worden, alvorens het plan aan de commissie voor cultuur ter goed keuring voorgelegd gaat worden. Aanstaande woensdag. 5 november, komt de werkgroep facetplan voor cul tuur bijeen om de laatste hand aan de inventarisatiegegevens te leggen. Deze vergadering is openbaar en iedereen is welkom om 17.00 uur op kamer 126 van het raadhuis. BEKENDMAKING TAXI-VERGUNNINGEN Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend dat bij hun besluit van 22 oktober 1980, nr. 1693, aan de gebroeders H. P. J. M. en J. G. M. Derks, p.a. Merseloseweg 62 te Venray, vergunning is verleend voor het vervoer van personen met twee taxi's. Dit besluit is per gelijke datum in werking getreden (hetgeen wil zeggen dat een eventueel in te stellen beroep geen schorsende werking heeft). Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na deze bekendmaking beroep instellen bij ge deputeerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 24 oktober 1980 Borgemeester en wethouders vnd., mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels. secretaris VRACHTAUTO'S IN BRUKSKE „Is het probleem van de parkerende vrachtauto's in het Brukske nog wel zo groot?" Deze vraag werd onlangs ge steld in de vergadering van de commis sie voor verkeer. Het commissielid Van Soest had immers gekonstateerd dat 't daar maximaal om 5 vrachtwagens zou gaan. Men vroeg zich af, of het uitge ven van plm. 10.000,per vrachtwa gen wel reëel is. Vanuit de gemeente is nu aan de be treffende chauffeurs gevraagd, met de gemeente om de tafel te gaan zitten. In dit gesprek, waarbij ook de wijkraad van Brukske wordt uitgenodigd, zal bespro ken worden hoe de werkelijke situatie is en welke oplossingen er mogelijk zijn. Inmiddels heeft de INFOWINKEL Bruk ske laten weten, dat de geplande Infor matie-avond van 20 november a.s., als gevolg van deze ontwikkelingen voorlo pig niet doorgaat PROEFZWEMMEN GEMEENTELIJK COMBI-ZWEMBAD Op zaterdag 15 november1980 wordt In het gemeentelijk combi-zwembad di- plomazwemmen voor bet A en B diplo ma georganiseerd. Om aan het diplo- mazwemmen te kunnen deelnemen zal men moeten proefzwemmen; dit kan tijdens de vrije zwemuren van ma. tm. vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur; uiterlijk tot en met 8 november a.s. Aanmelden voor bet proefzwemmen aan de kassa van bet zwembad. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray, ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. Schoenmakers, Kleindorp 16a, Merselo, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tof het uitbreiden/wijzigen van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Kleindorp 16a, Merselo, ka dastraal gemeente Venray, sectie B. nrs. 3601, 4111, 4112. H. H. Cremers, Roffert 1, Casten- ray, om vergunning tot het oprichten in werking brengen en in werking hou den van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Roffertl, Castenray, kadas traal gemeente Venray, sectie R, nr. 305. LM. Arts, Ysselsteynseweg 49, Ysselsteyn, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in wer king houden van een kalkoenenfokkerij en -mesterij en een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Ysselsteynse weg 49, Ysselsteyn, kadastraal gemeen te Venray, sectie M, nr. 216. J. Houben agrarisch bedrijf b.v., Ysselsteynseweg 76, Ysselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een varkenshouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Ysselsteynseweg (ongen), Ysselsteyn, kadastraal gemeente Ven ray, sectie N1. nr. 1059. A. G. J. Bovee, Houbenweg 7, Veulen, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in werking houden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Houbenweg 7, Veu len, kadastraal gemeente Venray, esc- tie O, nr. 304. J. Houben agrarisch bedrijf b.v., Ysselsteynseweg 76, Ysselsteyn, om vergunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een varkenshouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres in richting: Ysselsteynseweg (ongen.), Ys selsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie N1, nr. 1058. Gebr. Verheijen, Timmermanns weg 60, Ysselsteyn. om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Timmermannsweg 60, Yssel steyn, kadastraal gemeente Venray, sectie M, nr. 307. Mondeling bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbren gen op een openbare zitting te houden op woensdag 19 nov. 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maashesweg 1. Beroep tegen een beschikking kan la ter o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 31 oktober 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, mr. H. J. M. Defesche. burgemeester J. M. Poels, secretaris HINDERWET Kennisgeving bekendmaking aanvraag. Burgemeester en wethouders van Venray, gelet op artikel 12 van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne; maken bekend, dat op 24 september 1980 bij hen een aanvraag is ingeko men van: P. J. Smits, Puttenweg 70 te Yssel- steyn-Venray. voor een vergunning in gevolge de Hinderwet voor het uitbrei den en wijzigen van een legkippenbe- drijf, waar mest en meststoffen worden opgeslagen en propaan wordt gebruikt. Gelgen aan de Puttenweg 70 te Yssel- steyn-Venray. P. Kuenen. Scheiweg 13, Leunen- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden en wijzigen van een varkensfokkerij en varkensmesterij waar mest en meststof fen worden bewaard en propaan wordt gebruikt. Gelegen aan Scheiweg 13 te Leunen-Venray. J. Janssen, Heidseweg 65, Heide- Venray, voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het uitbreiden van een landbouwmachinebedrijf. Gelegen aan de Heidseweg 65 te Heide-Venray. De aanvraag en andere ter zake zijn de stukken liggen in het raadhuis, ka mer 119, Raadhuisstraat 1 te Venray, ter inzage en wel tot 22 november 1980 elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur en elke donderdag van 16.30 tot 19.30 uur. Na deze datum, tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking op de aanvraag, eveneens elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur. Desgewenst kan aldaar een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. Gemotiveerde bezwaren kunnen tot bovengenoemde datum schriftelijk bij ons college worden ingebracht. Degene, die een bezwaarschrift in dient. kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Eveneens kunnen mondeling bezwa ren worden ingebracht tijdens een openbare zitting op 19 november 1980 om 15.00 uur in het raadhuis, kamer 119, waarbij tevens gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de aanvraag tussen het bevoegd gezag, de aanvrager en de overige aan wezigen. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op. dal degenen die bezwaren heb ben ingebracht op de wijze als boven omschreven en een leder die aantoont, dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen des ontwerp-beschikking in te dienen. Venray. 31 oktober 1980 Burgemeester en wethouders voorn, namens dezen, het Hoofd van algemene zaken en ■kabinet, A. L. G. Janssen Nu de commissie voor verkeer zich met dit plan kan verenigen, kan uitvoering worden gegeven aan het wijzigen van het eenrichtingsver keer in de Wilhelminastraat. Door toe te stadn, dat het ver keer, komende vanaf de Juliana- aingel 'het stukje Wilhelminastraat tot aan de Hentobar inrijdt, zullen de parkeervakken bij Thomassen en het bedrijfsstraatje tussen Manders en Berden beter bereikbaar worden. Om de door de commissie voor verkeer gesignaleerde problemen op het parkeerterrein achter het oude gemeentehuis (Muriëksdhool) te on dervangen, zullen de UITritten van het parkeerterrein aan de Wilhelmi nastraat worden vervangen door één INRIT. Aan de zijde van de Julianasin- gel zal een in- en uitrit komen, waardoor het mogelijk blijft ge makkelijk de muziekschool en het kantoor van de politie-administratie te bereiken. In het midden van de in- en uitrit zal een betonnen paal met een bord, dat de pass eerzijde aangeeft worden geplaatst, terwijl aan het gedeelte Wilhelminastraat tussen Julianasingel en Grotestraat een bord „doodlopende straat" komt. De nieuwe generatie gezondheids ondergoed 00 MA»KTHOF FILMAVOND RODE KRUIS Onder auspiciën van het Neder landse Rode Kruis organiseert de EHBO afd. Oveloon op maandag 3 november a..s om 20.00 uu een film avond in de grote zaal van het Ge meenschapshuis in Overloon. Ieder een is van harte welkom, van jong tot oud De toegang is gratis en uw komst schept geen enkele verplich ting. Komt dus allen! DODENHERDENKING Op zondag 2 november Allezielen, zal de jaarlijkse dodenherdenking plaats hebben op 't parochiële kerk hof. Vooaf zal er een gebedsoefe ning plaats hébben om 14.30 uur in de kerk. Gevolgd door een stille tocht naar het kerkhof, waar omlijst door zang en gebed de zegening der graven plaatsvindt Een en ander zal worden opgeluisterd door het Gilde en het Dameskoor. LAATSTE ZONDAG FANCY-FAIR IN OVERLOON Zondag 2 november wordt de 2e en tevens laatste avond van de fan cy-fair gehouden ten bate van het St. Theobaldusgilde. Aanvang 8 uur. Tevens heeft dan de trekking plaats van de grote loterij. 's Middags kan de jeugd er terecht ■na de dodenherdenking op het kérk- hof ST. THEOBALDUSGILDE VERSCHOOT ZUILEN Zondag werden er onder de leden van het Theobaldusgilde de zuilen verschoten, waarin de namen van de overleden gildebroeders gegra veerd zijn. Door deze jaarlijks terug kerende dag willen de gildebroeders een eresaluut brengen aan deze mensen. Zondagmiddag om 2 uur ging men hier om strijden aan de Bossenhoek. De zuil die op de wip werd ver schoten werd gewonnen door P. Janssen. De zuil die op de klos werd verschoten kwam in het bezit \ten J. Jacobs. Voor de klos had men 42 schoten nodiig om hem naar beneden te halen. Op de wip werd door acht gildebroeders en op de klos door 10 •gildebroeders deelgenomen. Hierna werden nog verschillende andere prijzen verschoten. In het Gildéhuis werden de prij zen uitgereikt door de voorzitter M. Janssen. Hij wenste de heren P. Janssen en J. Jacobs geluk mét de zuilen die ze gewonnen hadden en die ze voor een jaar in him bezit mogen houden, om ze dan volgend jaar weer opnieuw te verschieten. Verder wenSte hij de andere prijs winnaars ook veel geluk met hun prijzen. VARKENSCONCOURS Op zondag 9 nov. a.s. zal er door het Theobaldusgilde een groot var kensconcours georganiseerd worden voor de Kring Land van Cuyk. De wedstrijden vinden plaats op het terrein aan de Bossenhoek, aanvang 13.00 uur. Deze middag zal er een heel varken worden verschoten. De leden van het Gilde worden verzocht op tijd aanwezig te zijn om de administratie onder de séhietbo men te verzorgen. Ook de leden kun nen aan dit varkenscancours deel nemen, om de prachtige vleespak- Bij slecht weer wordt het afgelast këtten in de wacht te slepen, en naar een latere datum verscho ven. Ten behoeve van het Turks bi- ouïfcureel onderwijs in Venray heeft het ministerie van onderwijs en we tenschappen tien schooltijden be schikbaar gesteld, welke over twee leerkrachten zullen worden ver deeld. De heer Bayram, die reeds als zo danig m dienst is, zal totaal vijf sohooltijden krijgen in plaats van drie, welke hij al had. Met ingang van 1 november zijn acht schooltijden voor de nieuw aangestelde Turkse leerkracht, de heer Niyari Kacar uit Venray. Zijn aanstelling tot onderwij s-assistent belast met het Turks bi-kultureef- onderwijs duurt tot 1 augustus 1981. Over het algemeen kan worden gesteld, dat hét plaatsen van 27 Mc- antennes met een hoogte van uiter lijk zes méter door de gemeente wordt toegestaan. Voor antennes mét een hoogte van meer dan zes meter moet bouwvergunning wor den aangevraagd. Intussen is gebleken, dat in de ge meente meerder antenne con structiemasten klandestien zijn, ge plaatst. Uit een oogpunt van wel stand zijn deze onaanvaardbaar. De bouwers zullen gelast worden deze antennes/conStructiemasten af te breken. Het college heeft voorts afwijzend beschikt op aanvragen voor het plaatsen van twee antennes van 9 resp. 13 meter hoog, waarvan de een door afmeting en wijze van beves tiging en de ander door afmeting en gekozen plaats onaanvaardbaar ge acht wordt. In de laatst gehouden vergadering van de gemeenteraad is voor de tweede maal gediscussieerd over de ndta „Beleidslijnen gemeente Ven ray". NaaT aanleiding van de dis cussie, welke aan de vaststelling voorafging, is de nota bijgesteld. Binnenkort zal de nota in zijn de finitieve vorm verkrijgbaar zijn op hét raadhuis. Op woensdag 26 november a.s. wordt in de foyer van de schouw burg „De Beejekurf" een informa tie-avond gehouden over het bestem mingsplan „Buitengebied". Op deze avond, welke om half acht begint, is iedereen, die nader geïnformeerd wenst te worden over de toekomst van het buitengebied, van harte welkom. Deze avond moet worden gezien als een voorbereiding op de proce dure welke op 28 januari a.s. van start gaat met hét ter visie leggen van het plan. Daarna kan men be zwaarschriften indienen. Onderhandelingen met de heer H. van HarSkamp met betrekking tot de grondtransacties voor de aanleg van tennisbanen in het bestem mingsplan Landweert zijn thans zo ver rond, dat de transactie thans in procedure kan worden gebracht. Overeenstemming is bereikt over de verkoop van 6000 m2 grond ten behoeve van de aanleg van zes ten nisbanen en de bouw van een pavil joen. Gestolen bromfiets teruggevonden Door jagers werd in de struiken langs een weggetje nabij de Over stort te Leunen een bromfiets ge vonden. De éigenaar van de brom fiets is van de vondst in kennis ge steld. Kabel gebroken D. uit Oirlo deed melding van het breken van een hoogspanningskabel waardoor het gehele gebied zonder stroom krwam te zitten. Bij onder zoek bleken twee van de vier voe dingskabels gebroken te zijn. Ge vaar voor derden bestond en er niet en de mannen van de PLEM heb ben de breuk hersteld. Vernieling Tijdens poQitiesurveillance werd gekonsltateerd dat onbekenden een witte plastic bol van een van de ■lantaarns in de Grotestraat hadden vernield. De bol kon worden veilig gesteld. De politie zoekt mogelijke getuigen die inlichtingen zouden kunnen geven. Rijverbod B. uit Venray 'kreeg van de Vep- rayse politie een rijverbod voor het besturen van zijn personenauto. De blaastest wees uit dat hij had ge dronken maar net te weinig om de bloedproef te moeten ondergaan. Nu ■kwam hij er zonder procesverbaal vanaf. Diefstallen G. T. deed aangifte van dief stal van een containerzeil, oker-geel van kleur, waarde 350 gulden. Ont vreemd aan de Haag te Merselo. De pastoor van de parochie het Brukske deed aangifte van ver nieling van een houten offerblok met onbekende inhoud en van een bloempot en erikële kaarsen in de dagkapel van de kerk Het Zonnelied op het Brukske. H. v. O. deed aangifte van diefstal van: 1 accu; 1 motormaaier; 1 kruiwagen, oliekan, vetspuit, jer rycan en draadtang vanuit een open schuur, gelegen bij zijn woning na bij Janslust. P. W. deed aangifte van dief stal van zijn weideapparaat (schrik- draadaipparatuur). Waarde 225 gul den. P. uit Maashees deed aangifte van diefstal van zijn intregaalhelm van het merk Gross. Waarde 125 gulden. De diefstal vond plaats na bij D*n Alden Hoed aan de Lang straat. C. deed aangifte van diefstal uit zijn winkel aan de Hofstraat. Van de vermoedelijke dader is een goed Signalement kunnen worden doorgegeven. S. deed aangifte van diefstal van de in zijn café geplaatste fooien- pot met vermoedelijk 180 gulden in houd. De pot werd later leeg terug gevonden. H. deed aangifte van inbraak in zijn bouwkeet aan het plan West- einde. Toegang werd verkregen door het doorknippen van een prikkel draadafrastering en het doorknip pen van een hangslot. Ontvreemd werden enkele lampen, een aantal sets boren en gereedschap. Materiële schade Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de kruising Ys selsteynsewegVolen een botsing plaatsvond tussen een bestelauto bestuurd door L. uit Rijssen en een personenauto bestuurd door S. uit Venray. De materiële schade welke bij het Kerkpad en de Marktstraat ont stond, toen de autobestuurder G. uit Venray geen voorrang verleende aan de van rechts komende perso nenauto bestuurd door H. uit Ven ray, werd onderMng geregeld. De autobestuurder D. uit Holt- hees had op de MaaSheseweg te laat in de gaten dat de bestuurder van de voor hem rijdende personen auto snelheid minderde om rechtsaf naar de begraafplaats te gaan. Om een botsing te voorkomen trek hij zijn stuur om en remde krachtig af. Al lukte het hem wel een botsing met de auto te voorkomen; zijn auto ■kreeg hij niet meer onder controle en deze 'botste tegen een boom. De auto werd daarbij geheel vernield, maar de bestuurder liep geen noe menswaardige verwondingen op. Onvoldoende opletten bij het wegrijden was oorzaak dat op de Paterslaan een botsing ontstond. De autobestuurder A. Pit Venray, reed zonder voldoende op te letten van af de parkeerplaats bij Toolshop de weg op en kwam in botsing met de personenauto bestuurd door T. uit Venray. Onvoldoende opletten was ook oorzaak dat de personenauto, be stuurd door W. W. uit Venray, bjj de uitrit van Rank Xerox tegen de stilstaande personenauto van mevr. O uit Venray botste. De autobestuurder G. L. uit Venray reed vanaf de Watermolen straat te OoStrum zonder voorrang te verlenen de Mgr. Hanssenstraat op en kwam nu in botsing met de personenauto bestuurd door P. E. uit Venray. De autobestuurder D. S. uit Venray reed achteruit een hoekje om bij de hoek KempwegHense- niusplein en lette onvoldoende op, want de door hem bestuurde auto botste tegen een geparkeerde per sonenauto van mevr. W. uit Ven ray. Hond tegen auto Mevr. S. uit Venray kreeg op de Venloseweg mogelijk de schrik van haar leven, toen daar plotseling een hoard tegen haar auto opliep. De hond verdween en was in geen vel den of wegen te ontdekken. Wat de mevrouw wel ontdekte was de scha de aan haar auto. Mogelijk kan de eigenaar van de hond zich melden. Oorlogstuig naar politiebureau Reeds meerdere malen hebben we er op gewezen dat het zeer onvoor- zochtig is oorlogstuig op te rapen en nog erger omdat te vervoeren. V. uit Venray vond zo'n oorlogssouveni^r en bracht dit naar het politiebureau. Gélukkig voor hem bleek dat oor logstuig leeg te zijn, maar hij werd toch onderhouden over zijn gevaar lijk gedrag. R. uit Venray vond ook een gra naat van 43 centimeter met een doorsnede van 8 centimeter. Die liet hij liggen en de mannen van de EOD ontfermden rich er over. Fietsen gestolen R. deed aangifte van diefstal van haar splinternieuwe damesfiets uit een niet afgesloten schuurtje achter haar woning. H. deed aangifte van diefstal van zijn racefiets van het merk Gï- tane welke hij aan de Hofstraat had geplaatst. K. deed aangifte van diefstal van haar damesfiets, merk Adcot, geplaatst nabij het Kiosk op het Brukske. J. deed aangifte van diefstal van zijn herenfiets merk Union Sa fari, welke hij had gestald op de fietsenstalling van de scholenge meenschap Jerusalem.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13