Voermans >NJ PvdA (3- meubelen 101/ jubileum 1/S #2 aanbiedingen Extra kopers Tapijten; stukje oosterse sfeer in brabantse gezelligheid. attentie Venray IN VEIR&y JUM MËRSELO koffie met vlaai en een leuke attentie BOXMEER St. PeV^S PEEL EN MAAS Jantje Beton Toneelgroep „De Vlasbloem" Oostrum Limburgse Katholieke INVALIDENBOND Nellie Voermans is de initiatief neemster en drijfveer achter het perzen en oosterse tapijten hoekje, die vanaf 1975 in de Voermans showruimte een centrale plaats inneemt. Oosterse tapijten hebben door hun typische motieven, warme kleuren en de fijne soepele knooptechniek altijd al een grote belangstelling van Nellie gehad. Het is in verhouding tot de meubelafdeling een klein hoekje, maar toch liggen daar zo'n 1.000 tapijten in verschillende maten en prijzen. Een collectie die menig oosters tapijten speciaalzaak overtreft. Nellie weet erg veel te vertellen over de afkomst van elke tapijt afzonderlijk. Vreemd genoeg heeft elke streek z'n eigen knooptechniek, motievenkenmerk en kleurencombinatie. Orginele oosterse tapijten zullen overigens steeds zeldzamer worden, omdat huisvlijt ook in de oosterse landen steeds minder wordt gedaan. Nellie kombineert het adviseren in haar tapijten Toko met haar huishouden, wat prima gaat. Als U geïnteresseerd'bent in oosterse tapijten, z'n kenmerken en eigen schappen, dan is Nellie met veel plezier bereid er alles over te vertellen. zaterdag 8 november a.s. Tijdens de gehele feestdag presenteren wij u koffie met vlaai en een leuke jubileum attentie vrijdagavond meubelkoopavond STEENSTRAAT 11-15 TEL 08855-1611 Zondag 9 november a.s. zal het S korps de Tokkelaars begeleiden van 5 café Klomp aan de Langstraat naar zaal „In den Engel". Tevens zal 'hierbij een opwachting gemaakt worden bij de show van Amerikaan se Trucks op het parkeerterrein achter „De Gouden Leeuw". De opbrengst van de tombola's tijdens het optreden in café Klomp en eventuele recettes van het feest programma zondag as. komen ten goede aan „Het Zorgenkind". De repetitie voor het korps komt zondagmorgen te vervallen. Met een opkomst van 21 van de 33 leden is afgelopen week de L.V. algemene ledenvergadering) gehou den. Naast het feit dat het gezellig was, is het oude bestuur afgetreden en is er een nieuw bestuur voor in de plaats gekomen. Voorzitter: Els van de Kam; Ping- admin. Excursieregelaar: Marcel Nollén; Natuurhistorisch sekretaris: Marion Claessens; Redaikltie: Peter v. d. Wolf. Met eventuele vragen kun je te recht bij de nieuwe voorzitter. De nieuwe NS (Marion dus) heeft met een een vraag aan alle E.L.'s excursieleiders). Willen jullie a.u.b. zo snel mogelijk alle excursieversla gen bij haar inleveren, want het basislogboek loopt maanden achter. Tot de volgende data zijn over een bepaald gebied nog excursdeversla- gen ingeleverd, waarna niets meer. Maasheggen 31 aug.; Griendtsveen 6 juli; Mariapeel 21 okt. 1979; Grauwveen 27 april; Bult 22 juni; Boshuizen 8 juni; Grote Peel 23 sept. 1979; Ooypolder 14 okt. 1979; de Hamert 26 juni; Rouwkuilen 29 juni; Cast. Vennen 9 juni; Kriecken- beck 30 sept.; Spurkt 4 mei; Blakt 29 april 1979; Geysterse bossen 25 mei; Bergse Heide 25 nov. 1979; Bal- lonzuilbossen 20 april; Schuitewater 8 juli 1979. Schrijf ze a.u.b. gewoon even over uit je notitieboekje op een excur sieformulier en lever ze zo snel mo gelijk in. Zorg dat Marion met een schone lei aan haar taak kan begin nen.! Nu over naar het programma voor komende wéék: Zaterdag 8 nov. 10 uur: Distri'kts- Vergadering in het wijkgebouw in de St. Ursulastraat. Zondag 9 nov. 8 uur: Martien gaat naar de Castenray- se Vennen vogels kijken. Henk leidt ook een excursie. Waarheen, hoor je dan. Alfons van de Winden komt ook een excursie leiden. uw Venrays weekblad huisvrouwenkontakt brukske Op donderdag 13 november gaan we samen wenskaarten maken met een zelfgemaakte stempel, of met spatwerk. We beginnen echt, om half tien, vanaf negen uur is het wijk centrum open. Zoals altijd zijn de kosten 2.50 en natuurlijk is er een crèche voor uw kleintjes. Als u nog nooit geweest bent, geen nood, u bent altijd welkom, wij zijn geen vereniging. De onlangs in de gemeente Ven ray gehouden kolldkte van het Na tionaal Jeugd Ponds het fonds van Jantje Beton heeft in totaal 5360,03 opgebracht. Hierdoor kunnen op korte termijn verschillende plaatselijke jeugdver enigingen allerlei soms lang be staande financiële wensen in vervulling doen gaan. Op landelijk niveau geeft het Na tionaal Jeugd Fonds met het ove rige deel van de opbrengst steun aan tientallen konkrete projekten van het jeugd- en jongerenwerk, zoals speelplaatsen, kinderboerde rijen, clubhuizen, speel-o-theken e.d. Bovendien zullen een aantal initiatieven worden gesteund ten behoeve van kinderen die in de ver drukking dreigen te komen. In het afgelopen jaar kon op de ze manier het forse bedrag van ruim vier mUjoen gulden worden uitge keerd. Het plaatselijk aktieteam dankt iedereen voor zijn bijdrage, p/a Regionaal Jeugdcentrum Bergweg 4, Venray Toneelgroep „de Vlasbloem" is al weer een paar maandjes bezig met haar nieuwe toneelstukken voor dit seizoen. De toneelgroep heeft nu ook weer twee toneelstukken in studie genomen, te weten het avondvullen de stuk: „Hartjes aan 't spit", een kluchtig blijspel in 3 bedrijven naar het Duits van Maximilian Vitus door F. Drost. Een juweeltje dit blijspel, zo schrijven de kranten over dit stuk, zeer zeker het bekijken waard en een heerlijk avondje voor allen die van goed toneel houden. Dan heeft toneelgroep „de Vlas bloem" het kerstspel „Gloria aan God, Vrede op Aarde" op het pro gramma staan. Een zeer goed kerst spel waar men graag naar zal kij ken. Tot nu toe kunnen we deze stuk ken een tiental keren opvoeren. De uitvoeringen zijn op 8, 9, 10 novem ber in het gemeenschapshuis van Oostrum; 22 november St. Servatius Venray; 26 november Vrouwenbe weging Ysselsteyn; 7 december schouwburg Venray; 15 januari Be jaardenvereniging Wanssum. In Venray wordt ,op 16, 17 en 18 december hét kerstspel opgevoerd. MfflcnWrKinC OPENBARE LEDENVERGADERING MET EEN INLEIDING OVER DECENTRALISATIE WELZIJNS BELEID Donderdag 13 ncv. houdt de poli tieke vereniging SAMENWERKING VENRAY een openbare ledenverga dering, waarin de heren P. Vos- beek, ambtenaar welzijnszaken ge meente Venray en H. Steenbekkers, directeur van het R.I.M. een inlei ding houden met als thema „Decen tralisatie welzijnsbeleid". De vergadering wcrdt gehouden in restaurant Vlakwater en begint cm 20.00 uur. Het eerste half uur is een huishoudelijk deel met als agen da: 1. Opening. 3. Notulen jaarvergadering d.d. 15 april 1980. 3. Mededelingen van het bestuur. 4. Ingekomen en uitgegane stukken. 5. Bekrachtiging verkiezing fraktie- bestuur. 6 Verslag van de fraktie over de afgelopen periode. 7 Rondvraag. 8. Sluiting eerste gedeelte van de vergadering. 9. Opening 2e gedeelte van de ver gadering om 20.45 uur. 10. Inleiding door de heren P. Vos- beek en H. Steenbekkers. 11 Discussies. 12. Sluiting. Wij nodigen elke geïnteresseerde Venrayer uit voor het tweede ge deelte van de vergadering om geza menlijk te luisteren naar en te dis cussiëren over: DECENTRALISA TIE en WELZIJNSBELEID. Op vrijdag 31 oktober heeft de PARTIJ van de ARBEID - afdeling VENRAY haar jaarvergadering ge houden. Op deze vergadering heeft zij haar nieuwe bestuur gekozen. Dit nieuwe bestuur bestaat uit de volgende personen: Bert Kersten, Tangostraat 2, Ven ray (voorzitter). André Leijssen, Leunseweg 27, Venray (sekretaris en penning meester) Tom Klerk Paul Reiniers Ronald van Wijk. Voorts is op de vergadering ge sproken door en met Eisso Woltjer, lid van het Europees Parlement, over de landbouwpolitiek en de werkgelegeniheidproblematiek in Europa. Wilt u meer weten over de P.v.d.A. afdeling Venray en haar aktivitei- ten, dan kunt u zich wenden tot de sekretaris (tel. 84070). Ook kunt u zich bij hem opgeven als lid van de P.v.d.A. Informatiestand STOP VERHOGING AARDGASPRIJS Iedere maandag en op elke zater dagmiddag vanaf 10 november a.s., zal in een informatiestand in de Grotesitraat informatie worden ver schaft tegen de op komst zijnde AARDGASPRIJS VERHOGINGEN, met medewerking van het Vegin (de maatschappij die in Nederland alle aardgas verkoopt). Tevens zullen 'hier handtekeningen lijsten liggen, daar gebléken is dat deze aktie on der de aardgasverbruikers goed is aangeslagen. Comité ,Stop Verhoging Aardgas- prijs" Postbus 319 - afdeling Venray Vrüdag 7 nov.: Vanavand voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar een grandioze disco- special; een avond vol discomuziek, waarbij ook jullie leeftijdgenoten uit de Vredepeel aanwezig zullen zijn. Zaterdag 8 nov.: Van 8 tot half 1 geopend voor iedeeren van 15 jaar en ouder. Zendag 9 nov.: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. DISCOPROGRAMMA NOVEMBER MET DISCO PEARLY Zaterdag" 8 november 19.00 uur: Voor iedereen van 12 jaar en ouder disco in jeugdcentrum „De Spring plank" achter het politiebureau. Behalve disco ook tafelvoetbal en biljarten. Zaterdag 15 november, 19.00 uur. Voor de 22e keer disco in het voorlopige wijkcentrum van het Brukske. Aanvang 19.00 uur, voor iedereen boven de 12 jaar. Entree 1.25. Bij meer dan 50 bezoekers wordt er weer een danswedstrijd georganiseerd. Zondag 16 november 14.00 uur: Discomatinee in het wijkgebouw van het Brukske. Op dit discomati nee is iedereen van harte welkom, ook basisscholieren. De entree is daarom ook slechts één gulden. Zaterdag 22 nov. (zie 8 nov.). Zaterdag 29 nov. (zie 15 nov.). Zondag 30 nov. (zie 16 nov.). Zien we jou dus ook op (één van) bovenstaande data? We hopen het, je bent welkom. KOLLEKTE VAN HET NATIONAAL FONDS SPORT GEHANDICAPTEN Het lijkt wat overbodig om weer over een kcilekte te gaan praten, nadat het Nederlandse volk o.a. via de televisie voor dit doel toch heel wat bij elkaar heeft gebracht. Daar komt nog bij, dat tot nu toe nog geen defintieve bestemming voor deze gelden bekend gemaakt is. Wat dat laatste betreft, we zou den haast zeggen: maar goed ook. Hiermee bedoelen we, dat het zeker niet verstandig zou zijn geweest, als het bijeengebrachte geld zo maar in de vorm van allerlei snipperbedra- gen verdeeld was geworden. Het zal nog wel enkele weken duren voor dat b.v. alle „naweeën" van de Olympische Spelen voor Gehandi capten verdwenen zijn en voordat 'n definitieve accountants-controle kan plaatsvinden. Daarom durven wij nu weer na mens en voor de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicapten een be roep te doen op de inwoners van Venray en de kerkdorpen. Het vorig jaar heeft SW ons aan een prachtig resultaat geholpen en ook dit jaar is weer een Venrayse sportvereniigng bereid ons te helpen. Dit jaar zijn het de Red Stars die op deze manier onze gehandicapte sporters tonen dat ook wij als vol waardige sportcollega's beschouwd werden. Wij zijn de Red Stars hier erkentelijk voor. De kollektes worden komende week gehouden. Kollektanten zijn kenbaar aan een gele badge op hun kleding bovendien kunnen zij zich als zodanig legitimeren. Wij maken dit laatste graag bekend omdat het niét alleen maar geruchten zijn, dat er in Venray nu en dan gekollek- teerd wordt zogenaamd voor de Venrayse invaliden. Ons is van kol lektes buiten deze voor de Stichting Nationaal Fonds Sport Gehandicap ten niets bekend. Wij hopen op de medewerking van Venray en, gezien het verleden, wij vertrouwen daar ook op. De Limburgse Kath. Invalidenbond afd .Venray en omstreken Op vrijdag 14 november a.s. is een feestavond georganiseerd voor de vereniging. Om 19.00 uur wordt in de Grote Kerk te Venray een H. Mis opgedragen ter intentie voor de le den van de imkersve'remging Ven ray. Na de H. Mis zal er om 20.00 uur een koffietafel zijn in restaurant „Vlakwater", waarna een gezellig samenzijn met o.a. een loterij.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 19