VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN (ape/ ter ere van Maria S)p Merselo s 'Schopskoel' RAADSVERGADERING GEMEENTE VIERLINGSBEEK RAADSVERGADERING GEMEENTE MEERLO-WANSSUM ADVIES Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Hoofdmoot tijdens de onlangs ge- ouden raadsvergadering te Vier- ;beek was de vaststelling van et bestemmingsplan Holtihees lartegen een zevental personen ea^aar hadden ingediend. Daar _iar zulks mogelijk was, was het ollege reeds aan bezwaren tege- noet gekomen. Woordvoerder Koop- ans was vol lof voor de, 'wijze aarop het college die mogélijkhe- jn had benut. Hij hoopte dat er loedig gebouwd zal kunnen worden n vroeg aan de indieners van de ezwaarschriften, dat ze niet in ho- ;er beroep zouden gaan. Het plan is zeker niet te groot, urant er zijn voor dat plan reeds een iental aanvragers uit Holthees en enzelfde aantal uit de gemeente fenray. Juist omdat er in Holthees enkele aren geen gelegenheid was om te .bouwen, hoopte de heer Koopmans at een spoedige start zou kunnen uidken. Mevrouw Monné stelde, dat ze het uet helemaal eens was, dat aan een lezwaarde niiet op een andere wijze sgemoet kon worden gekomen. Bij e vaststelling van het plan had ze ie Échter geen behoefte tegen te stem- nen. Het bestemmingsplan Overloon was aan de eerste herziening toe, maar kon nog niet worden vastge steld. De raad had daarvoor begrip en verdaagde de vaststelling voor drie maanden. Aan de orde kwam dan de vast stelling van de exploitatieopzet en gronduitgdfteprijzen van het uitbrei dingsplan Pasveld te Overloon. Voor het eerst in de geschiedenis moest de raad nu grondprijzen vaststellen welke over de honderd gulden kwa men. Enkele raadsleden vonden het jammer dat in dat plan zoveel hui zen moeten worden gebouwd waar door het dorpskarakter zal gana verdwijnen. Aan de stichting Volkshuisvesting te Vierlingsbeek werden enkele ka vels grond verkocht voor woning bouw en wel in Vierlingsbeek, Vor- tum-Mullem en Overloon. De raad had verder geen moeite met de garantstelling aan de stich ting Bejaardenzorg Vierlingsbeek tot een bedrag van 4.776.000, voor het aangaan van 'n geldlening voor de vervangende nieuwbouw van het bejaardentehuis Loon te Overloon. Dat bejaardentehuis was enkele jaren geleden al afgekeurd en men heeft nog overwogen tot de renovatie, maar deze zou nóg duur der worden. Het bestaande bejaar- .Hopelijk blijven we in de huidige ittingsperiode verschoont van dit oort discussies", aldus dhr. Weichs ij e Wenne, tijdens de onlangs ge- at louden raadsvergadering van de f. emeente Meerlo-Wanssum. Aan'lei- jng tot deze boute uitspraak was et doordrammen van dhr. L. Beter- ms over de gemeentelijke herinde- ng. Zijn fraktae de Progressieve ombinatie Meerlo-Wanssum had aarover een brief geschreven naar iet college maar het antwoord was ileurStellend. Volgens Beterams cordt hier de wet „openbaarheid ran bestuur" geweld aangedaan, itgehold. Ook de heer Wijnhoven ras het niet met Beterams eens. Hij Beterams) is ééndertiende van de iad, maar gebruikt meer spreek- jd dan al'le anderen samen. Te rerwegen valt of invoering van een laximale spreektijd wenselijk is. 3" De raadsvoorzitter vroeg Beter- op de man af of hij zo gepor- berd was voor de opheffing van de 'n§sncerrte Meerlo-Wanssum, maar lals verwacht kon worden gaf de Beterams daar geen antwoord De raadsvoorzitter deelde mee it binnen het intergemeentelijk rerleg met Broekhuizen en Grub- ,'ftvorst de herindeling aan de or is geweest, maar dan meer om it dc gemeente Meerlo-Wanssum ieuw gemeentehuis moet gaan ouwen. Een uitspraak is daar niet nomen. Duidelijk stelde de raads- wrzitter de wet openbaarheid van tstuur niet te hebben verkracht. Het is juist 10 jaar geleden dat eerste en tweede kamer unaniem samenvoeging van de gemeen- n Meerlo en Wanssum goedkeur en toen vol lof waren over de ijze waarop die samenvoeging ge tal te had gekregen. BOUWKAVELPRIJZEN Al hadden enkele raadsleden nog wat moeite met de voorgestelde wwkavelprijzen, uiteindelijk ging raad toch akkoord met die prij- irijlm. Natuurlijk zal het college nog leif&chtcn meer woningwetwoningen bouwen dan de 5 welke in de plannen vermeld staan. Maar om dat er al 22 bejaardenwoningen ge bouwd kunnen worden en 5 woning wetwoningen in Tiennay, lijkt dat een moeilijke opgave te wonden. hamerstukken' De presentiegelden voor de com missieleden, zijnde geen raadsleden, werd conform het voorstel aangeno- De aangepaste legesverordening werd eveneens volgens het voorstel aangenomen. De brandweersirene moet worden verplaatst en daarvoor stelde de raad, zij het met moeite, een bedrag van 5000 gulden beschikbaar. Het algemeen bestemmingsplan voor de buitengebieden van de ge meente Wanssum kan nu worden voorbereid. De raad gaf daar haar toestemming voor. Het bestemmingsplan Wanssum werd zonder aanmerkingen door de raad aanvaard. Dank zij attente getuige Dankzij een attente getuige kon de politie een „doorrijden na een aanrijding te Jiebben veroorzaakt" opsporen, maar ook de andere be nadeelde partij van die aanrijding in kennis stellen. Naar uit het on derzoek is gebleken, reed de 42 ja rige autobestuurder W. P. uit Ven- ray vanaf een parkeerplaats aan de Henseniusstraat weg en kwam in botsing met de aan die straat ge parkeerde personenauto van mevr. M. uit het Veulen. De bestuurder van de auto stopte, keek naar de schade aan zijn eigen auto, en reed weg. Volgens zijn verklaring meen de hij geen schade aan de gepar keerde auto te hebben kunnen ont dekken. Nu kreeg hij een extra pro ces verbaal aangezegd. dentehuós zal worden afgebroken met uitzondering van de recreatie zaal, de kapel en het klooster. De pensionprijs zal worden verhoogd en zal voor een éénpersoons kamer in de nieuwbouw 2858,en voor een tweepersoons kamer 4978, gaan bedragen. Die pensionprijzen werden redelijk genoemd. allerlei Omtrent de onroerendgoed belas ting kon niet met zekerheid worden gesteld dat de taxateurs tijdig ge reed zouden zijn. De voorzitter be loofde dat op spoed zou worden aangedrongen, omdat anders de be groting in gevaar zou komen. Invoering van een afvalstoffen- belasting zal in streekgewest ver band worden bekeken. Toeristenbelasting, door de raads voorzitter als een omstreden belas ting genoemd, zal in het college aan de orde komen. Van verloedering van de bossen van Vierlingsbeek is geen sprake omdat in het verleden veel aan het onderhoud is gedaan. Het college zal attent blijven dat die verloede ring niet kan optreden. Voor uitvoering van het verlich tingsplan is opdracht gegeven aan Nettenbouw. Aanstelling van een voorlichtings ambtenaar of een voorlichtingsblad zelf uitgeven zit er voorlopig nog niet in vanwege de centen. De huurovereenkomst met scou ting Nederland voor de blokhuit te Overloon werd conform het voor stel aangenomen. Wel werd toege zegd dat er nog een gesprek zal plaatsvinden, en als de huur te hoog is, kan er nog altijd gepraat wor den. Maar de beslissing ligt dan wel bij de raad. GROTE MARKT VENRAY VAN 25 OKTOBER TOT EN MET 1 NOVEMBER Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Herman v. d. Laar overl. ouders Philipsen-Pirlo Sraar Spee overl. fam. van Goch-9tein. Zondag: dertigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. Tiny Heuts; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Ma ria Minten-Delauw Jan van Ger- ven en schoonzoon Alberdina Janssen-Aarts; 11.00 nederlandse hoogmis, int. Martinus Hendriks- Janssen en dochters Gèrard Pel- zer Maria Stiphout-Claessens (buurt en Bosweg). Maandag: 9.00 oude stichtingen overl. fam. Bexkens; 19.00 Christi na Vermeulen-Albers Fun Oden- heven en zoon Jan. Dinsdag: H.H. Simon en Judas, apostelen. 9.00 ouders Winnen-Ja- cobs; 19 00 Lies en Herman Jeuken- Verhulsdonk. Woensdag: 9.00 Nellie Raedts Elisabeth Frcnssen-Tihon; 19.00 Br. Drabbels. Donderdag: 9.00 ouders Kleus- kens-Ach'ten ouders Kersten-Da- niëls en zoon Piet Riie Wolke- Greefkens; 19.00 Boeteviering. Vrijdag: 9.00 Peter Johannes Bou ten en zoon; 19.00 Bil v d. Werken. Zaterdag: ALLERHEILIGEN. 9.00 fam. Jacobs-Arts Sraar Spee overl. fam. Gommers-Sengers; 19.00 Johan Moorrees, Antonetta Custers, zoon Martin en schoonzoon Piet ouders Arts-Oomelissen Wim van den Munekhof en overl. fam. Con stant Pijls. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Ma- riëtte van Aarssen en Anny Driessen. Zaterdag 1 november is het feest van Allerheiligen en zondag 2 no vember de gedachtenis van de overledenen. Ter voorbereiding op deze feesten is er donderdag avond om zeven uur een BOE TEVIERING. De herdenkingsplechtigheid op de begraafplaats Boschhuizen is zondag 2 november om drie uur 's middags. Akolieten: Zaterdag: 19.00 C. Hendriks en L. Truijen. Zondag: 8.00 Henny Fassotte en Berend Kroft lezer: M. Janssen); 9.30 Kees v. d. Helm en John van Bers; 11.00 A. Hijl en A. Noijens. Misdienaars: Maandag en dinsdag 19.00 Ton van Ham en Sandra Wekking. Woensdag en vrijdag: 19.00 Nicole Schwachöfer en Colette Teunassen. Zondag 26 okt.: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 14.00 gezongen H. Mis bij het huwelijk Kovacs-Malonda; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis. Mededelingen: 1. Van de kollekte op missiezondag hebben we 1545,over kun nen maken voor de missie. Har telijk dank daarvoor. 2. In het weekend van 1 en 2 no vember vieren we het feest van Allerheiligen en gedenken we al le overledenen. Zondag 2 novem ber om 15.00 uur- Doden-herden- 'king op het kerkhof Boschhui zen. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Pater Antoon Coopmans en overl. fam. Harrie Linskens. Zondag: 7.30 voor de parochie en alle overledenen (offerbus); 9.00 Gorrit Relouw; 10.15 Teng en Jac ques Hendrix; 11.45 Mathieu van Houdt en overl. ouders; 18.00 overl. fam. Ambrosius en Jan van Daal. Maandag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 ouders Dupont-Gooren. Geen enkel Venrays kerkdorp is zo rijkelijk bedeeld met veldkapel- len als Merselo. Eerder publiceer den wij reeds in deze serie over „St. Jan op den tomp" en over „St. An na in Kleindorp". Ditmaal dan over de derde en grootste kapel van Merselo, toegewijd aan de H. Maria, op de hoek van de Schaapskuil en de Haag. In vijftiger jaren pleitte Merselo s pastoor Vercoulen voor de stichting van een kapel ter ere van de H. Ma ria, als dank voor het feit dat Mer selo en zijn bevolking zonder veel schade de oorlogsjaren hadden door staan. Dat initiatief kreeg de volle medewerking van de parochianen en ook het gemeentebestuur was bereid een behoorlijke duit in het zakje te doen En zo kon op de eerste zondag van oktober in 1955 de kapel door Deken A. Loonen worden ingeze gend. Het beeld was vervaardigd door ene mijnheer Driessen uit Hel mond. Op de plek waar de kapel ge bouwd werd was vroeger een „schopskoel"; een plas water waar de schapen voor het scheren gewas sen werden. Toen die „koel" niet meer als zodanig gebruikt werd, dempte men de plas met huisvuil en afval. De gemeente was met die vuil nisbelt niet zo erg gelukkig en op een gegeven moment werd de zaak geëgaliseerd; er werden bomen ge plant; de kapel mocht er gebouwd worden en nu heeft men zelfs Ln de direkte omgeving een afgerasterde dierweide, waar herten grazen, een bokje rondhuppelt en een krielhaan trots over zijn harem waakt. Pasboor Vercoulen was een ijve rige vereerder van de H .Maria. In de meimaanden organiseerde hij op één avond in de week een processie naar de kapel om de rozenkrans te bidden. En op de eerste zondag van oktober rozenkranszondag ver leende de fanfare medewerking aan een feestelijke processie en hield de pastoor bij de kapel een kleine pre dikatie en lof. In de kapel zijn knielbanken ge plaatst voor veertien personen. Men kan dus feitelijk niet meer van een veldkapelletje sprekenEr staat een ruim kaarsentableau en het gro te gepolychromeerde Mariabeeld met het kind Jezus op haar arm, prijkt boven het kleine altaar. Ten tijde van pastoor Vercoulen de goede man stierf in 1964 was de kapel dag en nacht open er. menigeen heeft er «gebeden en een kaarsje aangestoken. De kapel werd goed ond"erhouden en op tijd schoon gemaakt. Zelfs de „pastoorsmeid" en de koster z'n vrouw staken daar bij de helpende hand uit. De opvolger van pastoor Vercou len, pastoor Jessen, heeft de rozen krans- en processie-traditie nog eni ge jaren voortgezet; maar de grote stimulator was duidelijk verdwenen. Met de dalende interesse van de ouderen steeg de belangstelling van de jeugd voor de kapel en wat er allemaal in stond. De kaarsenstomp jes waren een geliefd speelgoed voor een klein binnenbrandje en acro batische kunsten konden op de ban ken en het altaar perfekt worden uitgevoerd. Toen dat de spuigaten uitliep, en men zelfs eens het Ma riabeeld op straat vond, maakte men de smeedijzeren poort op slot. Toen de dochter van Kobus van Meijel, die jarenlang de (kapel schoonmaakte, ging trouwen en verhuisde, bleef het onderhoud en de schoonmaak achterwege. En schoonmaak was echt wel nodig, want er nestelden zwaluwen in de kapel en die maakten er een grote rotzooi van. Dat was op den duur ook voor Pastoor Jesse te bont en via-via werd mevrouw Broeren be reid gevonden om zo nu en dan de bezem en een dweil door het kapel letje te halen. Het kerkbestuur vond dit alles toch maar een droevige toestand. Wat elders kon met betrekking tot de kapellen, moest toch ook in Mer selo kunnen, en zo besloot men nog niet zo heel lang geleden de kapel weer open te stellen. De banken werden opgeknapt en alles zag er weer piekfijn uit. Er werden weer kaarsen bij het offerblok geplaatst als experiment maar men had wel het volste vertrouwen dat de kaarsen ook betaald zouden worden. Als men ons nu vraag of dat ex periment gelukt is, dan mogen we tooh wel ja zeggen. Niet dat de be minde gelovigen staan te dringen om in de kapel te komen. Beslist niet. Maar wel brandt er nu en dan weer een kaarsje; wordt er een bosje bloemen neergezet en zijn het vooral de bejaarden dje tijdens een wandeling daar even rusten en een weesgegroetje bidden. En de jeugd heeft kennelijk de wacht aangezegd gekregen, wamt als speelplaats wordt de kapel niet meer gebruikt. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Rae- makersPouwels; 19.00 Joh. Janssen en zoon Martien en overl. fam. Jans- sen-Oup. Woensdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Gertruda Madou-Klaassen. Donderdag: 8.00 overl. familie; 19.00 Henrica Kleuskens-Achten. Vrijdag: 8.00 overl. fam. Ambro sius; 14.00 tot intentie van het bruidspaar Bernie Kovacs en Jane Malonda; 19.00 gezinsmis, overl. fam. Spee-Linders. Zaterdag: 8.00 Gijsbertha van den Dop-Spronsen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Willy v. d. Beke- rom en Geert Koppes. Zondag: 9.00 Geert Claes en Eric Arts; 10.15 Peter en Martijn Smelt; 11.45 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 18.00 Ricky Douwes en Pe ter Schoenmaekers. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 Twannie Peeters en Tonnie Ver meulen; 19.00 Leo en Johan Pou- wels. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobelaar en Marcel Bas- tüaans; 19.00 Rob Arts en Frans Philipsen. Zaterdag 25 okt. Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie overl. hr. P. Kruysen; overl. Cato Flinsenberg-Gooren; overl. hr. They Thuyls. Zondag 26 okt.: Euch. viering om 10.00 uur. Misintentie: overl. fam. Hendriks; Johanna Michiels-Wijnen en Peter Verstappen. Geen kinder crèche. Woensdag 29 okt.: EuCh. viering om 19.00 uur. Misintentie: overl. ouders Ernest Jongen en Helena Jongen-Coervers en Riet Jongen- van Megen. Dertigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Piet Wismans voor overl. Peter Pelzer voor overl. ouders Voermans-Leijssen uit dankbaar heid voor de familie van Tilburg- Muijsers. Samen zingen we neder landse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. familie Franken-Drijsdale; 9.00 lees mis voor overl. familie Driessen- Klaassen voor overl. moeder Thea Pijpers-Rongen (buurt); 10.00 hoog mis als jaargeijtde voor overl. ou ders VullingsMartens. Nederlandse liederen met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. ouders van de Berg-Janssen en zoon Jan voor Wiel Berden; 18.30 avondmis voor overl. familie van Dinter-van Meijel uit dankbaarheid (fam. v. d. H.). Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck en familie; 19.00 avondmis voor overl. Martinus Mar tens voor overl. Jan van den Heu vel en uit dankbaarheid. Dinsdag: Feest van de H.H. Apos telen: Simon en Judas. 8.00 leesmis voor overl. Leo Janssen (bejaarden vereniging); 19.00 avondmis voor het welzijn van de kinderen uit een ge zin (D.). Woensdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie (T.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Voermans-Leijssen. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. familie Strijbosch-Op 't Broek en dochters Elisabeth en Maria; 19.00 avondmis voor overl. familie Albers-Huijbers voor overl. Mar tinus Jacobs. Vrijdag: 8.00 leesmis tot eerherstel van God in de H. Eucharistie; 15.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruids paar van Santen-Rutten; 19.00 uur avondmis voor overl. moeder Petro- nella Baeten-Martens (S.). Zaterdag: Feest van Allerheiligen. 8.00 leesmis tot eerherstel aan de Onbevlekte Maagd Maria; 19.00 uur Avondmis voor overl. ouders Maas- sen-Swaghoven voor overl. familie Noij-van der Aa voor overl. Har ry Linssen en overl. familie. Mededelingen: 1. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de berk. Leidster: mej. Mientje Kusters. 2. De kollekte van Wereldmissie dag heeft het mooie bedrag van 2722,38 opgebracht. Hartelijk dank. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 R. Aben, C. v. d. Brand; 9.00 J. Dommeck, J. de Bruyn; 10.00 M. Barten, J. Jacobs, H. Litjens; 11.30 A. Millen, R. Beer- kens; 18.30 S. Cijneman, R. de Vink. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 G. Hout, B. Verstegen; 19.00 R. Ba rents, W. Aben. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 F. Vercauteren, P. van Weert; 19.00 G. Krijnen, M. v. d. Heuvel. Zondag van de Gezinsweek 26 ok tober a.s. om tien uur dienst in de aula van Den Hoebert aan de West singel. Predikant is Ds. J. Heine. De koliekten zijn bestemd voor de diakonie en het plaatselijk kerke- werk. Nabespreking in de koffiekamer. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag: 19.00 overl. familie Min- Verbeek Chris van Aarssen. Zondag: 8.30 tot bijzondere inten tie; 10.00 overl. ouders Houba-Hens- scen en familie (Gem. Koor). Maandag: 9.00 tot bijzondere in tentie. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Lamber- dina Derks. Woensdag: 9.00 gest. jaard. Huber- tus Jenneskens.' Donderdag: 9.00 Broeders Drab bels. Vrijdag: 9.00 voor een overleden moeder. Zaterdag: Feest van Allerheiligen. 19.00 Pierre Jacobs Wim Kessels (v.w. fam. Baltussen) overl. fam. Janssen Sibertus Hubertus Moor rees en Hendrina Custers (Gemengd Koor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 René Th eeuwen, Leon Hendrix, Ivo Franssen, Sjackie Willemsen. Zondag: 8.30 Paul Janssen, Rolan Tacken, Jan Rutten, Ronny Pelzer, 10.00 Frits Dupont, Roel Folkerts, René Willems, Hans Holtackers. 30e zondag door het jaar. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 zondagsdienst, maandd. Jos Driessen; maandd. Martin Hub. Bots; jaard. Johanna Driessen- Duijkers; st. Maria Gertruda van der Sterren; jaard. Wdm Steeghs; Ma thijs Geurts (koll.); Sjef Direks; Pe ter van Rhee en overleden familie. Zondag: 8.30 leesmis voor de pa rochie; 10.00 Hoogmis tot zekere in tentie (L.) uit dankbaarheid (D. N.) en overleden familie Custers-Keurs- ten. Dinsdag: H.H. Simon en Judas, apostelen. 8.00 lsm. tot zekere in tentie (A.). Woensdag: 18.45 Rozenkransgebed 19.00 lsm. Mathijs Geurts (koll.) Donderdag: 8.00 lsm. voor de wel doeners van onze kerk. Vrijdag: 18.45 Rozenkransgebed, sluiting oktobermaand. 19.00 Boete viering als voorbereiding op Aller heiligen en Allerzielen; lsm. over leden ouders ouders (B.). Zaterdag: Hoogfeest van Aller heiligen. 19.00 pl. Hoogmis, opge luisterd door ons Dames- en Heren koor; overl. familie Peeters-Janssen; jaard. Alfons Kurvers; Mathijs Geurts flcofli.) 30e zondag door het jaar. Misdienaars: Mike en Patrick Kleeven; Mark Donders en Marcel Classens; Hoogmis: Luc Vennekens en Rob Weys. Zaterdag: 18.45 Rozenkransgebed. 19.00 jrd. voor Antoon Steeghs en ouders. Zondag: 8.00 Hendrik Philipsen; 10.00 Matthias Vollenbergh. Maandag: 19.00 jrd. voor Piet Phi lipsen en Petronella Philipsen. Dinsdag: 8.00 Lei Duykers. Woensdag: 8.00 jrd. voor Matthias Dinghs. Tevens intentie offeraars. Donderdag: 8.00 Jan Willems. Vrijdag: 8.00 overleden ouders Verhoeven-Hoeben. Zaterdag: Feest van Allerheiligen. 19.00 jrd. voor Jan Reynders. Dertigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. v. overl. fam. Jacobs-van Cruchten lsm. voor Helm Claessens. Zondag: 8.00 lsm. voor Sjeng Phi lipsen; 10.00 hgm. alls jrd. voor Henri Direks; 11.15 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers lsm. v. fam. v. Cuijck-Verhoeven en overl. familie Maandag: 18.30 (half zeven) lsm. voor overl. fam. Voermans-Rooij- akkers lsm. voor genezing van 'n zieke. Dinsdag: 19.00 lsm. tot bijzondere intentie (H lsm. voor Willem en Joos Jenniskens. Woensdag: 19.00 lsm. v. overl. ouders Janssen-Vereijrken lsm. v. Maria Achten-van Dijck en overl. ouders. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. Ma thijs en Peter Joh. Goumans en echtgen. Vrijdag: 7.30 gest. jrd. v. Peter Joh. van Rens en Gertruda v. Rens- Ldtjens. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis voor Helm de Bruijni Helm Claessens. Misdienaar: 19.00 (óf 18.30) Olaf Terpstra. Akolieten: za. 19.00 W. v. Meijel en G. Voermans; zo. 8.00 H. v. Rhee; 10.00 R. Kuenen, W. Heidens en L. Peeters; 11.15 A. Reintjes en Fr. van Bavel. Allerzielen-gebedsdienst: Op zon dag 2 november zal de gebedsdienst beginnen om half drie waarna pro cessie naar het kerkhof. Wereldmissiedag: De kollekte op Misseie-zondag lgradht op 557,40. Alle gevers hartelijk dank! Zaterdag: 19.00 H. Mis voor het welslagen in nieuwe betrekking. Zondag: 8.30 H. Mis ter ere van de H. Gerardus namens leden van de LVB; 10.00 H. Mis voor Marian van Haperen namens vriendinnen; 11.30 H. Mis voor bijz. intentie. Maandag: 19.00 H. Mis voor Louis Arts, Jacoba Arts-Gielen en Harrie en Jacob Arts. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Gerar dus Coenen en Aleida Coeraen- Spreeuweniberg. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Ma rian van Haperen namens de fam. Donderdag: 8.00 H. Mis voor Nic. van Beers. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor leven de en overl. fam. Peeters-Vullings t.g.v. reünie. Zaterdag: Allerheiligen. 9.00 H. Mis voor Gonda Baghus; 19.00 H. Mis v. Frans Horrevoets. Zondag: Allerzielen. 8.30 H. Mis voor Petronella Cox-de Lauw; 10.00 H. Mis voor alle overleden parochia nen; 11.30 H. Mis ter genezing van 'n zieke; 15.00 Allerzielenherdenking mét processie naar het kerkhof. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff. Zondag: 8.30 Rob Koonings en Roel Emonts; 10.00 Peter Peeters en Wilfried van Dijk; 11.30 Willy Hen driks en Karei Dekkers. Weekdagen: Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Mededeling: Zalterdag 1 nov. is het Allerheili gen. Daarom is er 's morgens om 9 uur een H. Mis en 's avonds om 7 uur. Omdat Alllerzielen nu op zondag wordt gevierd is nu ook de Aller zielenherdenking op zondagmiddag om 3 uur. (Dus niet op Allerheiligen zoals vroeger, dat altijd op zondag werd gevierd). 30e zondag door het jaar. 26 okt. Zaterdag: 18.00 Hoogmis tot int. fam. Tijssen (reünie). Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. van den Heuvel en fam.; 10.00 uur Hoogmis tot dankzegging. Dinsdag: 8.30 gez. H. Mis voor Bernard Gielen. Woensdag: 8.30 Schoolmis, gez. H. Mis voor Johanna Poels-Poels. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Martinus v. d. Zanden. Vrijdag: 8.30 gez. H. Mis voor Maria G. Muyzers-Micbels. Zaterdag: 17.30 Afhalen van pas- toaor W. Jans en om 18.00 u. plech tige Eucharistieviering en installatie van de nieuwe pastoor van Merselo. Misdienaars: zondag 8,30, woens dag en zaterdag: 18.00 P. v. Hoof, C. Wilms; 10.00 L. van Dijok, H. Ja cobs. Kodlektanten: zaterdag van Hoof; zondag 8.30 Emonts; 10.00 Arts. Zaterdag: 19 u v. Geert Classens. Zondag: 10 uur voor Jan Egel meers. Maandag: 8 uur voor overl. fam. Vogëlsangs. Dinsdag: 8 uur voor Hr. van Deu- tekom. Woensdag: 8 uur voor bijz. inten tie. Donderdag: 8 uur voor Ben Goo ien. Vrijdag: 8 uur voor Maria Peeters- Hakvoort en Thea de dochter. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Peeters. Zondag 26 okt. 30e zondag door 't jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. zal. Maria Ewals-Holtaokers. Zondag: 9.45 Hoogmis zal. Petr. Ida van Sta veren-van Son; om 11.15 Hoogmis uit dankbaarheid fam. Reintjes. 'Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin- ders fam. L.. 0 Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Geert Classens. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Donderdag: 8 uur lsm. overl. fam. Aerts-Jacobs; s avonds om 7 uur Boeteviering, H. Mis overl. fam. Na- buurs-van Dijck. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Wim van de Gcor S.; 's avonds om 7 uur Boeteviering H. Mis zal. Gerardus Hendriks en Theodora Arts. Zaterdag in de namiddag vieren we 't Hoogfeest van Allerheiligen met 2 H. Missen; om 6 uur overl. ouders Heidens-van Neerven; om 8 u. Hoogmis jgt. zal. Theodorus Jacobs en eohtbenote en zoon Leo. Zondag 2 nov. Allerzielen. H. Mis sen om 9.45 en 11.15; middagoefe- ning Allerheiligen - Allerzielen om 3 uur. Akolieten 26 okt.: C. Classens, H. Geurts, Tw. Jacobs. Misdienaars: Geurts, van Dongen. Zaterdag: 6 uur Leyssen, Spreeu- wenberg; 8 uur Geurts, van Dongen. 30e zondag door het jaar. 26 okt. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familieleden Janssen-Pe- ters; 10 uur Hoogmis: jaargetijde voor de overleden ouders Gerrit Poels en Hendrina Midhels. Akolie ten: Peter Nellen (Heidseweg 67) en Jos Michels. Misdienaars van de week: Joop Drabbels en Wilbert Claessens. Maandag: 8 uur H. Mis voor een overleden vader. Dinsdag: H.H. Simon en Judas, apostelen. 8 uur H. Mis voor Toon Huisman van vrienden. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Michels-Janssen. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Lien Peeters-Janssen van de familie Philipsen. "Vrijdag: 8 uur H. Mis ter ere van O.L. Vrouw tot zekere intentie. Zaterdag 1 november: Hoogfeest van Allerheiligen. 8 uur H. Mis voor het rectoraat; 19.30 Avondmis voor de overleden vader Sef Janssen. Zondag 2 november: gedachtenis van alle overleden gelovigen. Zaterdag 25 okt.: Avondmis voor Gerrit Koopmans (namens de buurt) en voor Charles Simons. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Gerardus Gooren; 10 u hoog mis voor overleden ouders Philipsen en voor Harrie en Josephina Jans sen en J. Laamers. Maandag: 8.45 h. mis voor de over ledenen van de Karmel,v.b.i. Dinsdag: 8.45 h. mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8.45 h. mis t.e.v. de H. van Kerk en wereld. Jozef voor een goede samenleving Donderdag: 8.45 h. mis voor zegen in gezin en bedrijf en v.b.i. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het heilig Hart en voor overl. ouders. noticias religiosas El domingo próximo celebramos la fiesta de Nuestra Senoraf del Ro- sario; a las once y ouarto Misa con plótica y müsica en Castellano. Des- pués de la Misa reunion en la salita del convento, Overloonseweg 2, Venray, con un cafelito. Hasta la vista! noticias culturales El sabado pasado hemos celebra- do en el Centro una reunion festiva muy animada. El Centro puede dis- poner también de una sala para practicar deportes de sala. El do mingo pasado hemos celebrado no solo el dia de la Raza sino también el Domund, el domingo de las mun- diales; el Padre Juan ha podido en- viar a las Misioneras de Cristo Jesüs, Penuelas, Madrid 5 la suma de 100.- pesectas, el resultado de la colocta en la Misa del domingo pasado. Has*- ta la vista! Y muchas gracias en nombre de la Misiones.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11