AGENDA SCHOUWBURG- NIEUWS POELS Minister van landbouw neemt onderzoek over naar doodsoorzaak koeien van v. Dijck Leegstand van woningen 290.000,- voor sportpark Ysselsteyn Fietspad langs Midden Peelweg Onbewoonbaar ver klaarde woning Bestuurswisseling bij V.Z.0. Koorconcert te Geysteren Korendagen Venray Missionarissen op vakantie: Welkom ROSE VLEK „Vredesklokjes" bestaan 5 jaar GEVONDEN VOORWERPEN Meubelen Marktkraam MASJ WARM GROOT INGEZONDEN Burgemeester Defesche vertelde dinsdag in de raadsvergadering, dat het college een schrijven van de mi nister van volksgezondheid en mi lieuhygiëne heeft ontvangen, waar in deze verklaart het onderzoek naar de doodsoorzaak van de koeien van Van Dijck te zullen stoppen. Geen enkel laboratorium heeft een oorzaak van de geheimzinnige ziek te kunnen vinden. De minister vindt het niet zinvol nog verder te zoeken naar een mogelijk verband tussen de vuilstortplaats en de ziektever- sdiijnselen. Wel heeft hij zijn collega van het ministerie van landbouw gevraagd of er mogelijk aanleiding bestaat een nader onderzoek te laten ver richten naar mogelijk landbouwkun dige factoren. Volgens latere berichten heeft de minister van landbouw inderdaad besloten het onderzoek voort te zet ten. Een speciale werkgroep gaat lich er mee bezig houden. Het schriftelijk antwoord dat b. en w. voorstelt te vereenden aan de PSP afd. Venray, betreffende de door die partij voorgestelde her invoering van de Woonruimtewet 1947, kon de goedkeuring van de Raad wegdragen. Met name de heer Kcnings zij het juist te vinden, dat de gemeente eerst de leegstandswet afwacht, welke naar veluidt spoe dig afgekondligd wordt. Op een vraag van de heer Den Brok naar de leegstand van wonin gen in Venray, moest wethouder Schols antwoorden, dat het .laatste bekende cijfer 106 was. Daarbij zijn inbegrepen de op dat moment op geleverde en nog niet bewoonde wo ningen; eveneens huurwoningen die op dat moment door de huurder verlaten zijn, terwijl de nieuwe huurder er nog niet is ingetrokken. Ook onverkochte koopwoningen zo als bijv. in Veltum II vallen onder dat aantal. Op de prioriteitenlijst stond de aanleg van een korrbalveld te Yssel steyn, alsmede de verbetering van «■n oefenboek op het sportpark „De Vlies'" aldaar, hoog genoteerd. De gemeente wil nu tot uitvoering overgaan. Daarvoor vroeg ze aan de faad toestemming voor een krediet van 290.000,-. Ben bedrag waarvan de waarde van de zolfwerkzaamheid al was afgetrokken. De raadsleden hadden daar geen bezwaren tegen. Men prees zelfs het eigen initiatief van de Ysselsteyners. Maar zo vroeg men zich af, waar haalt de gemeente het geld van daan? Op de prioriteitenlijst was ten bedrag gereserveerd voor soprt- voorzicningen. maar daar heeft dit jaar al eens wat uit gehaald.. Een bedrag van 70.000, zou men nu te kort komen. Maar wethouder van Oers herin nerde er aan. dat op diezelfde prio riteiten-nota ook nog een reserve- post vermeld stond. En uit dat pot je komen nu de ontbrekende 70.000,— Wethouder J. Loonen heeft in een gesprek met Gedoputeerde Staten gewezen cp de zeer slechte toe stand van de fietspaden langs de Midden Peelweg, met name in Ys selsteyn. Gedeputeerde Staten zijn wd bereid die fietspaden op te knappen, maar het benodigde geld ontbreekt ten enemale. Op verzoek van de wethouder zal echter toch dat gedeelte van de fietspaden worden hersteld, welke door de schooljeugd dagelijks ge bruikt wordt. Toegezegd is dat zulks op vrij korte termijn zal geschie den. Volgens het raadslid Claessens is dat ook maar goed, want in Yssel- ste>m heeft men al gedreigd met akties, als er niet gauw verbetering komt De onbewoonbaarverklaring van de woning Deurneseweg 99, j.l. dinsdag in de raadsvergadering, was voor de heer J. Konings aanleiding tot een kleine discussie. Volgens hem gaat de gemeente hier geheel passief te werk. Alleen op verzoek gaat men tot onbewoonbaarverkla ring over. Waarom treedt de ge meente niet zelf op? Wethouder Schols moest de passi viteit van de gemeente beamen. Het is te overwegen om hiervoor een gemeentelijke controledienst in te stellen, maar men heeft toch al ge brek aan mankracht, Probleemge vallen komen overigens toch wel via de huurders ter kennis van de gemeente. Alleen wanneer de bewo ner tevens eigenaar is, ervaart men niets over de toestand van de wo ning. De heer Konings had verder pro blemen met het feit, dat de onbe woonbaar verklaarde woningen maar blijven staan. Volgens hem moeten ze feitelijk binnen een jaar worden opgeknapt of voorgoed ver dwijnen. De woning waar het hlier nu om gaat, moet binnen 6 maanden ont ruim zija. Maandagavond heeft in een verga dering van de Vereniging van Zelf standige Ondernemers een bestuurs wisseling plaats gehad. De heer Th. Schaeffers, reeds 10 jaar voorzitter, en de heer M. Coenen. stelden zich niet meer herkiesbaar. Omdat het, bestuur voorts reeds enige tijd onderbemand is, werden vier nieuwe bestuursleden, zonder hoofdelijke stemming, gekozen. Dat zijn de heren K. Janssen. P. Meurs. D. v. d. Munckhof en C. Reijnders. Bij de later gehouden stemming werd de heer C. Reijnders tot voorzitter ge kozen. De scheidende voorzitter werden woorden van lof toegezwaaid voor zijn beleid gedurende de tien jaren dat hij de scepter van de V.Z.O. zwaaide. Aan mevr. Schaeffers werden namens het bestuur bloemen aangeboden. De heer Rooskens, directeur van de LOZO mocht ter kennis brengen, dat het hoofdbestuur besloten had de heer Schaeffers het ere-insigne van de or ganisatie toe te kennen. De versierse len werden door mevr. Schaeffers op gespeld. Namens het Winkelcentrum Venray dankte de heer Fr. van Opbergen voor de jarenlange prettige samenwerking. Ook wethouder G. Schols vertolkte later in de vergadering nog namens het gemeentebestuur woorden van dank voor de prettige, vruchtbare en soms pittige samenwerking tussen gemeen tebestuur en het bestuur van V.Z.O. Op zondag 5 oktober a.s. organiseert de Stichting Pastoor Kemmere Koor te Geysteren in samenwerking met het Instiuto Italiano di Cultura en met de Societa ..Dante Alighieri" een buiten gewoon koorconcert in de St. Willi- brorduskerk te Geysteren. Aanvang is om 20.15 uur. Dit koorconcert wordt verzorgd door Coro DelI'Associazione polifonica S. Cecilia uit Sassari, een stad in Noord Sardinië. Het koor staat onder leiding van de dirigent Giuseppe Saccu. ^Dit koor werd opgericht op 24 juli 1§45 door initiatief van Monseigneur Gino Porcheddu en telt op dit moment 50 zangers en zangeressen. Door het .S Cecilia-koor Is aan diverse con coursen deelgenomen en diverse prij zen zijn behaald. Het koor heeft diver se concerten uitgevoerd voor de Itali aanse en Franse radio en televisie. Het koor bestrijkt in zijn muzikale aktiviteiten zowel de' polyfonische als de folkloristische muziek, terwijl ook ruime aandacht wordt geschonken aan de sacrale muziek. In Geysteren staat op het program ma: II Festino del giovedi grasso, een commedia madrigalesca a cinque voci miste van Adriano Banchieri, een com ponist die leefde van 1564 tot 1634. Verder zal authentieke folkloristische muziek uit Sardinië ten gehore wor den gebracht o.a. werken van Gipor, Rachel. Fiori. Pizzetti, Ruiu en Porri- no. Behalve in Geysteren treedt de poly fonische zangverenigng nog op in Be verwijk. Arnhem, Den Haag en Amster dam. zodat met recht sprake is van 'n uniek concert. Voor nadere inlichtingen en het be spreken van plaatsen kunt U terecht bij: Th. Jeuken. Dorpstraat 5. Geyste ren. tel. 04784-2060. De plannen voor de Bejaarden Koren dagen van de Landelijke Federatie van Zangersbonden, die op 8 en 9 oktober in Venray gehouden worden hebben intussen definitieve vormen aangeno men Woensdag 8 oktober om half tien zal Federatie-voorzitster mevr. Jansen- Koppen deze dagen openen, Woens dag en donderdag kan men dagelijks genieten van de zang van deze koren van tien tot twaalf en van twee tot half zes. Hoewel het hier niet gaat om een concours zal er toch gejureerd worden en wel door de heren Smits uit Roer mond en Tromp uit Boxmeer. Van de veertig deelnemende koren is er een aantal bij met klinkende namen, zoals „Herfstzon" uit Dèn Bosch, het bejaardenkoor uit Brussum. dat voor het grootste deel bestaat uit invalide bejaarden; het verst komende koor uit Huizen; verder zullen koren deelnemen uit Eindhoven, Helmond. Lage Zwaluwe en uit Nijmegen. Uit deze laatste plaats zullen liefst vier ko ren aantreden. Ongetwijfeld zal het twee dagen „gonzen" van de zang in Venray's Schouwburg. Zoals de voorafgaande jaren or ganiseert ook dit jaar het Zes- dekenaal Overleg van Noord Lim burg. in het Bezinningscentrum Sint Jozeflaan 56 in Smakt-Venray, een reünie voor alle misisonarissen op vakantie: paters, zusters, broeders, pastoraal werkenden. Wie een van deze mensen te logeren heeft, wil hen wel attent maken op deze reü nie of haar/zijn naam en adres op geven aan aalmoezenier Jan Peters, Wanssumseweg 6, 5862 AA Geyste ren (04782-1253). Vanzelfsprekend zijn er voor de missionarissen zelf aan deze reünie geen onkosten ver bonden. Zij zijn die dag te gast van het Zes-dekenaal overleg. De reünie heeft plaats op woensdag 15 okt. a.s. van half drie tot nè het avond-eten rond zes uur. Diefstallen D. deed aangifte van diefstal'van zijn portemonnaie uit het kleedlokaal van de Schaapskooi. S. uit Venray deed aangifte van haar aan de Grotestraat gestalde da mesfiets. E. uit Venray deed aangifte van diefstal van een hogedrukreiniger van af het terrein van zijn constructiebe drijf. De waarde daarvan bedraagt on geveer 1800, Getuigen gevraagd Mej. P. uit Venray parkeerde vrijdag dag omstreeks 9 uur haar auto op het parkeerterrein tussen Merseloseweg en Kruitweg. Bij terugkeer, een half uur later, ontdekte zij dat haar auto be schadigd was. De veroorzaker is door gereden zonder zijn identiteit bekend te maken. Het is niet onmogelijk dat getuigen van die aanrijding de politie kunnen helpen met het geven van in lichtingen. Zij worden dan ook ver zocht kontakt op te nemen met de po litie. Fiets in brand gestoken Terzake opzettelijke brandstichting (het in brand steken van een fiets na bij een flatgebouw) werd in de nacht van zaterdag op zondag omstreeks 4 uur door de politie op heterdaad be trapt en aangehouden de 19 jarige H. en de 25 jarige W. beiden uit Venray. Na voorgeleiding en de aanzegging dat proces verbaal zal worden opge maakt werd het tweetal huiswaarts gezonden. De brand werd met een brandblusser uit de surveillancewagen door de politie geblust. Kok viel in slaap In de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 4 uur ontstond brand in de keuken van een woning aan de Helf- richstraat. De oorzaak van de brand moet worden gezocht in het te warm worden van frituurvet bestemd voor 't bakken van frikandellen. Tijdens dat bakken is de 15 jarige „kok" in slaap gevallen. Door de brand is. mede door hevige rookontwikkeling, aanzienlijke schade aangericht in de woning. Auto in bossen gevonden In de bossen langs de Midden Peel weg werd een onbeheerde personen auto aangetroffen van het merk Ford. type Taunus GLX. kleur rood en voor zien van een zwart dak. De auto bleex open te zijn en was niet voorzien van kentekenplaten. De politie heeft de auto veilig gesteld en een onderzoek naar de eigenaar werd ingesteld. Gestolen motor aangetroffen In een greppel langs de Overbroek- seweg werd een motor aangetroffen, merk Honda, type 750 Four. De motor bleek van diefstal afkomstig te zijn. De dader heeft de motor noodge dwongen moeten achterlaten en heeft zich vermoedelijk uit de voeten ge maakt met medeneming van een bij buurtbewoners gestolen fiets. De mo tor kon aan de rechtrriatige eigenaar ter hand worden gesteld. De fiets is nog niet achterhaald kunnen worden. Rijden onder invloed Terzake het rijden onder invloed van alcohol werd door de politie in dit weekend proces verbaal opgemaakt te gen een 48 jarige autobestuurder uit Vierlingsbeek en tegen een 38 jarige autobestuurder afkomstig uit Venray-, Na het pfjpje blazen moest het tweetal de bloedproef ondergaan. Met de aan zegging van proces verbaal en een rijverbod werd het tweetal huiswaarts gezonden. Inbraken Bij het groentenverwerkingsbedrijf de H. aan de Henri Dunantstraat en bij de uitdeuk- en spuitinrichting van T aan de Acaciastraat werd ingebroken. Kennelijk was het de daders alleen om geld te doen want zover kon worT den nagegaan wordt er niets vermist. Vernieling Twee onbekend gebleven jongens vernielden in de nacht van vrijdag op zaterdag omstreeks 03.15 uur twee ruiten aan de Grote Markt. De „hel den" werden nog door getuigen ach terna gezeten maar wisten te ontko men. Verkeersaktie De eerste aktie in het kader van de verkeersaktie van de Vereniging Veilig Verkeer Nederland afdeling Venray is in samenwerking met de politie reeds gehouden. Voor bromfietsers, fietsers en voetgangers werd een gerichte ak tie gehouden op de Kolkweg. 12 Fiet sers werden bekeurd terzake het geen richting aangeven. Een achttal zal een aan hun ouders gericht schrijven ont vangen. Proces verbalen bij vossenjacht Terzake het „spelen" voor vos bij een vossenjacht van 27 Mc-ers. zijn zaterdagavond twee personen door de Venrayse politie bekeurd. De „vossen loktea, ander 27 Mc-ers door middel van een speciaal signaal in hun rich ting. De gemeente Venray heeft ech ter voor het houden van wedstrijden op de weg (waaronder ook de zgn. vos senjachten zijn begrepen) geen vergunning verleend en zal zich erop beraden ook in de toekomst geen vei- gunningen voor dergelijke vossen jachten af te geven. Zaterdag werden de inwoners van Ysselsteyn „verblijdt" met de meute welke op zoek was naar de vos Deze vos had zich ergens op het einde van de Timmerroannsweg verstopt. Door de meute werd de vos gezocht met zaklampen en schijnwerpers op en rond de woningen aan de Timmer- mannsweg. Dit tot grote overlast van de bewoners. Menige bewoner had al, voorzien van de nodige voorwerpen om de invasie te keren, post gevat bij de oprit van hun woningen Anderen belden in paniek de politie omdat ze niet wisten wat er eigenlijk aan de hand was. De politie arriveerde met zwaailicht. Onmiddellijk werd door de politie opdracht gegeven de vossen jacht af te breken. Tegen de twee per sonen werd proces verbaal opgemaakt. Door de 27 MC-ers die op zoek waren naar de vos. werd met te hoge snelheid gereden op de smalle wegen en bij slechte weersomstandigheden. De organisatoren van deze vossenjacht waren uit de gemeente Horst afkom stig en hadden voor die jacht binnen de gemeente Horst wel vergunning. Er werd hen door de Venrayse po litie medegedeeld, dat bij herhaling tegen eenieder proces verbaal zal worden opgemaakt en dat mogelijk ap paratuur in beslag zal worden geno men. Op een goed bezochte bijeenkomst van de V.Z.O. heeft de gemeente, ge steund door de middenstandsconsulent, een Amro-Westland vertegenwoordiger en een afgevaardigde van de samen werkende architecten, nog eens de plannen voor de Rose Vlek uit de doe ken gedaan. Uiteraard kwam daarbij niets nieuws te berde. Reeds eerder (25 juni) is dit plan uitvoerig bespro ken in een gezamenlijke vergadering van enkele gemeentecommissies, waar van wij in dit blad verslag deden. De heer Fr. van Opbergen had een aantal schriftelijke vragen gesteld. Maar aangezien deze veelal betrekking hadden op min of meer juridische as- pekten van de zaak, konden ook de antwoorden geen nieuws geven. Volgens wethouder G. Schols blijft men vooralsnog streven naar een vol tooiing van de Rose Vlek in 1985. Mo gelijk nog dit jaar wordt het plan ter inzage gelegd voor het publiek, waar na dan begin volgend jaar de proce dure voor het verkrijgen van de rechts geldigheid wordt ingediend. Het kinderkoor „De Vredesklok jes" viert a.s. zaterdag 4 oktober zijn eerste lustrum. De huidige leden zullen dan samen met alle oud leden zingen tijdens de eucharistie viering van 19.00 in de Vredeskerk. Daarna volgt er voor „De Vredes klokjes" van toen en van nu een gezellig samenzijn. Vijf jaar geleden is het allemaal begonnen toen Joop Simons in augustus 1975 zijn benoeming kreeg aan de toenmalige Luciaschool. On der zijn leiding zou er een kinder koor worden opgericht om op school en in de Vredeskerk te zingen. On geveer 35 kinderen uit de vierde, vijfde en zesde klas vormden de eerste greep. Na de nodiige repe tities werd in oktober 1975 voor de eerste maal een eucharistieviering in de Vredeskerk opgeluisterd. Zoals het bij zoveel koren het ge- val is, betekende de begeleiding ook voor „De Vredesklokjes" een heel probleem. De heer Graste, de huidige organist van de Vredeskerk, bespeelde soms het orgel. Er werd zelfs iemand uit Horst-America be reid gevonden, ook mevrouw Strij- bos speelde, maar tenslotte werd er in Liliane Beerkens een vaste begeleidster gevonden. Al 4'/s jaar trekt zij nu op met „De Vredes klokjes", een naam die overigens in 1977 door het oud-lid Hanny Man- ders werd bedacht voor het nu feestvierende kinderkoor. In de loop der jaren is het koor tot vijftig leden uitgegroeid. Het is er een gaan van schoolverlatende zesdeklassers en een komen van vierdeklassers. Dat kinderen graag zingen blijkt wel uit het feit, dat er zich elk jaar meer opgeven dan er toegelaten kunnen worden. Met elkaar hebben ze intussen al heel wat uitvoeringen gegeven, al-' lereerst eenmaal per veertien dagen in de eigen Vredeskerk, maar ook bij huwelijksmissen en ter opluiste ring van kerstvieringen voor bejaar den en in het ziekenhuis. Als school- koor hebben „De Vredesklokjes" vijf maal meegedaan aan het scho- lensongfest'ival, wat al tweemaal een eerste prijs opleverde. Een koor leiden betekent meer dan alleen zingen, repeteren en di rigeren. Er moet ook aan zaken ge dacht worden als bijvoorbeeld uit stapjes, vervoer en stencilwerk. Se dert een jaar funkfioneert er bij „De Vredesklokjes" dan ook een werk groep, bestaande uit vijf moeders, dirigent en organiste, die de zaken regelen vooral aangaande de akti viteiten .die niet direkt in de kerk plaatsvinden. JAN BLAASER MET NIEUWE SHOW BRAMEN ZOEKEN cp 7 oktober in Venray De nieuwe show van Jan Blaaser blijkt bij het publiek weer een groot sukses te zijn Zijn vorige show werd niet minder dan 500 maal op gevoerd met als slot een groot op treden in Carré Amsterdam. Ook van de nieuwe show wordt ver wacht, dat de 500 gemakkelijke ge haald zullen worden. Vooral een goedlachs publiek zal zich bijzon der amuseren om Jan Blaaser. HENK ELSINK KOMT TERUG Henk Elsink komt terug in Ven ray met zijn show die hij vorig jaar 2 avonden in Venray bracht. Het was toen een sukses en daarom wondt de show in dit tweede sei zoen ook weer naar Venray gehaald. Henk Elsink is door de KRO aange kocht voor een bedrag van ZEVEN TON om zes praat-shows via de t.v. te brengen. De populariteit van Henk is hiermee wel aangegeven. Mensen die graag en veel lachen kunnen we de theatershow dan ook van harte aanbevelen. Zaterdag 11 oktober. Zowel voor JAN BLAASER als voor HENK ELSINK zijn nog plaat sen beschikbaar. Groen hangslot met cijfercombi natie; IJzeren sleutelhanger met vier sleutels; Etui met twee auto sleutels van het merk Datsun; Ver chroomde schakelarmband; Rode Ski-schoenen; Bruine portemonnaie, totaal aan inhoud in kleingeld 22.02; Zwarte portemonnaie, inhoud aan geld in totaal 60.26 en een huis sleutel; Bruine knipheurs; Een bank biljet van 25, Oorlogstuig Tijdens graafwerkzaamheden op Landweert ten behoeve van de aanleg van riolering werd een Duitse brisant- granaat gevonden. De mannen van de E.O.D. zijn in kennis gesteld van het vinden van dit oorlogstuig. PROGRAMMA sportieve rekreatie en schoolsport- aktiviteiten 1980 INDOOR VOLLEYBALTOERNOOI 18 en 19 oktober 1980 Comité Recreatiesport Venray Pooling R.S.L. a Volleybalvereniging 't Brukske SCHOOLTREFBALTOURNOOI 21 en 22 oktober 1080 Comité Recreatiesport Venray afdeling schoolsport oudercomitees BEJAARDEN AKTIVITEITEN 23 oktober 1980 Comité Recreatiesport Venray Pooling R.S.L. a COOPERTEST 25 oktober 1980 Comité Recreatiesport Venray R.S.L. a Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen SOCIALE VERZEKERINGEN - KEN UW RECHT W.W. R.W.W W.W.V. W.A.O. A.B.W.Z. Z.F.W. A.K.W enz.-Wordt u hier nog wijs uit? Al deze afkortingen staan voor allerlei sociale verzekeringen die in Nederland van kracht zijn. Mensen die om welke redenen dan ook geen vast inkomen hebben, heb ben vaak recht op een van boven genoemde uitkeringen. Veel mensen weten echter niet wanneer men recht heeft op zo'n uitkering en hoe en waar men deze moet aanvragen. Of waar men meer informatie over de sociale verzeke ringen kan krijgen. Daarom schenkt het Maatschap pelijk Advies Sentrum voor Jonge ren op de marktkraam van vrijdag 3 oktober (promenade Venray), hier speciale aandacht aan. Over alle verzekeringen zijn dan gratis folders aanwezig. In de marktkraam zullen medewerkers aanwezig zijn die u eventueel een en ander verder kun nen uitleggen en/of verduidelijken. Naast de speciale aandacht voor de sociale verzekeringen zullen er ook weer folders e.d. liggen over an dere zaken zoals: werk - werkloos heid, studie - school, militaire dienst, seksualiteit, wonen, huren e.d. De informatie- en advieswinkel van MASJ is daarnaast dagelijks geopend aan de Hoenderstraat 33 te Venray en cp dinsdag, woensdag en vrijdag op de Stationsstraat 1 te Horst. Ook kunt u bellen met de num mers: 04780-85251/85842 of 04709- 5274. zijn de flanellen lakens en slopen. is de keus in lakens en slopen bij EBBERINK Marktstraat 5 openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Cartland, B. De dolende ridder (hist) Cesco, F. de. Kei Rela. Een Zwitser se studente volgt na een expeditie haar liefde en sluit zich aan bij de Kei Rela, een Berbervolk dat in de Algerijnse Sahara van oase naar oase trekt. Johnsén, C. Borstkanker, wees er tijdig bij; met duidelijke hand leiding om zélf uw borsten te on derzoeken. Kuyer, G. Wimpers. Korte psycho logische verhalen. Ook verschenen onder de titel: „Rose, met vrome wimpers". Little J. Luister of je ze hoort zin gen. De 14-jarige slechtziende Anna, die voor de Tweede We reldoorlog met haar Duits-joodse familie naar Canada is gevlucht, leert haar slechtziendheid te ac cepteren en om te gaan met de problemen die de oorlog haarzelf en anderen geeft. Lord, T. Spectrum drankatdast; de wereld van het gedestilleerd. Mille, N. de. Tranen over Babyion; zij vochten voor hun bestaan en voor dat van hun land. Een aan tal gekaapte Israëli's voert op de resten van de historisch stad Ba- bel een nietsontziende strijd te gen een groep Palestijnse terroris ten. (av) Mirkin, G. Elseviers medische sport- gids. Persico, J. E. Spionage in het Derde Rijk; de infiltratie van nazi- Duitsland door Amerikaanse OSS- agenten, gebaseerd op onlangs vrijgegeven „Top secret" dossiers. Storing; één groot spel; pedagogies theater op de basisschool. VLIEGSHOW VARIA Als Limburgers denken dat zij een aardig tweebaans Midden Peel weg hebben, denken ze verkeerd. De Midden Peelweg is een enkelbaans- weg met twee rijstroken. Er verscheen een haas op de plek waar eens de „hazenhut"' heeft ge staan. De Hazenhut staat er anno 1980 nog en wel op dezelfde plaats als vroeger. Gaarne rechtzetting van deze twee feiten. Zelfs Peel en Maas is niet onfeilbaar, maar we prijzen ons ge lukkig dat bij uw gewaardeerde blad een andere mentaliteit heerst dan bij het NOS-journaal. Waarvan akte. J. R. Antw. We geloven u op uw woord. Maar we gaan toch eens uitzoeken waar die Hazenhut dan wel precies ligt. In uw blad van vrijdag 26 sept. 1980 schrijft U in „Vliegshow Varia" over vliegbasis „De Peel" dat enke le bladen hun berichten foutief pu bliceerden. U kapittelt de Telegraaf - de NOS - een regionaal dagblad - een foto in een dagblad van de Fairchild Thunderbold, een regionaal week blad met een overzichtsfoto met een mgemonteerde F 16, het Alg. Dag blad mét een foutieve opgave van het aantal bezoekers en (ik neem aan van uw eigen berichtgever) als sluitstuk een 3 km. lange wandeling over de startbaan. Laat dit nou geen startbaan zijn, maar een z.g. rol- baan waarover de vliegtuigen naar en van de startbaan taxiën. Deze ligt parellel aan de startbaan. Verder vind ik het een gemis aan Uw overigens trouw gelezen week blad Peel en Maas dat U alleen maar het eersite blad dateert (van 'n datum voorziet) en een event. 2e of 3e blad niet meer. Dit kost toch niet te veel inkt? P. J. S. Antw. Men is nooit te oud om te leren dit wat rol- en startbaan be treft. Datering van de volgende ka- terns is meer een kleine technische moeilijkheid waarvoor we al langer een oplossing zoeken en wellicht binnenkort ook vinden. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz Dr. J. BECKERS Julianasingel 11, telefoon 83700 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen E. DE MUINCK KEYZER Mgr. Nolensstraat 2 - telefoon 80305 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; "s middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. G. Houwen-Martens telefoon 04780 - 81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuypers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 MASJ HULPVERLENING a. JONGEREN Hoenderstraat 33 Venray telef. 85251 Open op ma wo en vr van 10 - 21 uur op di en do van 10 - 19 uur 24 uur per dag telefonisch bereikbaar, ook in de weekenden. ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds INFORMATIEWINKEL BRUKSKE Elke donderdag van 19.00 - 20.30 uur in het nood-wijkgebouw Kruiderij „Allerlei", Eindstraat, Venray SPECIALE AANBIEDINGEN STRENG KNOFLOOK (voor in de keuken) 6.90 VOL BIO TARWEMEEL (om te bakken) kilo 1.40 MAÏSMEEL (voor koekjes) kilo 1.70 BOEKWEITMEEL (voor pannekoeken) kilo 2.25 KAMILLE (om te gorgelen) 100 gram 2.95 ROZENGLYZERINE (voor schrale handen) per pot 2.95 BRANDNETELSHAMPOO (voor roos) per fles 3.95 PEPERMUNT THEE (heerlijk, ook koud) 100 gram 1.65 DIT, EN NOG VEEL MEER BIJ „ALLERLEI" Programma van vrijdag 3 t.m. vrijdag 10 oktober Vrijdag 3 oktober: Zaalvoetbalkompetitie. "■9.30 uur FC Hento-de Klos 20.30 uur Barnev. Eierh.-Electro Janssen 2 21.30 uur: FCPR-SVCB 22.30 uur: Wetteling 2-Gem. Venray Zaterdag 4 oktober: 9.30 uur: Ford Oldt.-Stappers zaalv. kompetitie. 10.30 uur: Ziekenhuis-Vlakwater zaalv. kompetitie. 12.30-19.00 uur: kompetitie volleybal VC Rooy 19,00-21.00.uur: kompetitie basketbal Jumpers 21.00-22.00 uur: Lamers zaalv. vr. Zondag 5 oktober: 9.30 uur: Janssen-Pubben zaalv. vr. dames 9.30-14 00 uur: Badminton kompetitie 11.30-14.00 uur: Venray 2-Anker 1; junioren Venray 1-Wik 2 14.00 en 16.00 uur: Handbal Manual vriendsch. wedstrijden. 16.00-18.00 uur: Batu badaun Maandag 6 oktober: 17.30-18.30 uur: Manual tr. 18.30-21.30 uur: VC Raoy tr. 21.30 uur: Wetteling-de Grot zaalv. kompetitie 22.30 uur: Gem. Venray-FC Koetsh. zaalv. kompetitie Dinsdag 7 oktober: 18.0-21.00 uür: VC Rooy tr. 21.00-23.00 uur: Badminton tr. Woensdag 8 oktober: 19.30-22.30 uur: Badminton tr. 2.30 uur: Wetteling 2-Janssen-Pub. zaaiv. vr. Donderdag 9 oktober: 18.00-21.30 uur: Manual tr. 21.30-23.00 uur: VC Rooy tr. Vrijdag 10 oktober: Zaalvoetbal kompetitie 19.30 uur: Vlakwater-GFC '33 2 20.30 uur: Electro Janssen-FCPR 21.30 uur: SVCB-HiFi Centrum 22.30 uur: Wetteling 2-Gem. Venray reeds gespeeld op vrijdag 3 okt

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3