ebberink 0 £7 AL4RKTHOF Presentatie Sportploeg voor NCRV-Stedespel AGENDA Beautiful Support Zonnebloem bootreis Hoge werkloos heidscijfers Baatbelasting Henseniusplein Hinderwet vergunning verleend Velling en herplant van bomen 25 jaar OPENBARE BIBLIOTHEEK IN VENRAY OUD PAPIER Fietsen voor de vrede naar Volkel vanPlaytex Niet vergeten: 306 Squadron op „De Peel" GEVONDEN VOORWERPEN Nieuw clublokaal voor Jeugdwerk Heide De Dekenale afdeling van de Zon nebloem gaat a.s. woensdag weer met 130 mensen, gehandicapten, bed- legerigen en zieken, benevens vele ouder wordende gasten naar Sam- beek toe, om aan boord te gaan van de „Maasvallei" voor de jaarlijkse boottocht. Waarheen de reis ditmaal gaat, moet een verrassing blijven. Laten we in ieder geval hopen op goed weer. Mevr. Defesche-Derks zal de gasten uitzwaaien bij de stuw te Sambeek. Venray behoorde tot de rayons van Arbeidsbureaux waar in de maand augustus de grootste toena me van werklozen werd genoteerd. Een toename van liefst 79 mannen of 3 per werkdag Het totale aantal mannelijke werklozen bedroeg per 31 augustus in Venray 815. Dat is maar liefst 240 méér dan eind augustus vorig jaar. Kijken we naar 1 januari van dit jaar, dan blijkt dat we toen 618 werklozen konden noteren. Dus bij na 200 minder dan nu. Over deze termijn bekeken, betekent dat, dat er in Venray gemiddeld elke werk dag één man werkloos werd Maar de forse stijging in augustus toont duidelijk aan, dat er van eni ge teruggang geen sprake zal zijn. Bij de vrouwen opnieuw een ver dere stijging van de werkloosheid. Maar liefst 91 vrouwen méér dan in juli. Ook hier spreken de verge lijkende cijfers van augustus nu en vorig jaar (689 en 583) duidelijke taal. Concrete cijfers over de jeugd werkloosheid in Venray staan ons niet ter beschikking- Maar in de ge hele provincie Limburg steeg het aantal schoolverlaters nog flink, n 1. 250 mannen en 234 vrouwen. Men mag daarom gerust aannemen dat het aantal werkloze schoolver laters ook in Venray nog zal zijn toegenomen. Nadat eerst hierover het advies is gevraagd van de commissie voor financiën zal aan de gemeenteraad Worden voorgesteld een baatbelas ting in te voeren in verband met de reconstructie van het Hensenius plein. Zoals bekend heeft de gemeente het recht een bijdrage in de kosten van een werk te vragen aan inwo ners, die gebaat zijn (voordeel heb ben van) bij de gereedgekomen voor ziening. Dat kan b.v. 'zijn bij de aanleg van een trottoir, riolering of reconstructie van een weg of plein. In het. geval vah 'de reconstructie van het Henseniusplein zijn de aan liggende zakenpanden gebaat. Reeds vóór de reconstructie heeft het gemeentebestuur met de be langhebbenden gesproken over de op handen zijnde baatbelasting en dat er van wordt uitgegaan, dat on geveer 50% van de door de gemeen te gemaakte kosten moet worden terugbetaald. In totaal komt dit neer op een bedrag van 110.000,-. In overleg met de betrokkenen is een verdeelsleutel gevonden, die rekening houdt met de verkoop vloeroppervlak en de lengte van de kadastrale begrenzing van de per celen. De looptijd van deze belasting za gen de belanghebbenden in meer derheid het liefst vastgesteld op 30 jaar, terwijl betaling ineens uiter aard mogelijk is. Het is de bedoeling dat deze be lasting indien de gemeenteraad daartoe besluit met ingang van 1 januari 1981 zal worden geheven. Het college van b. en w. heeft aan de heer L. M. P. G. Direks, Smakterveldweg 8 een hinderwet vergunning verleend ten behoeve van zijn loonbedrijf, gevestigd aan de Spurkterdij'k. Tegen het verlenen van deze hin derwetvergunning waren verschil lende bezwaren gemaakt. Men vreesde o.m. geluids- en stankover last, uitzichtbelemmering, waarde vermindering van de woning en ont siering van het landschappelijk beeld. B. en w. zijn echter van mening, dat de veronderstelde overlast kan worden ondervangen door de in de hinderwetvergunning op te nemen voorwaarden. Een bewoner van de Prins Bern- hardstraat heeft de gemeente ver zocht twee in de wegberm voor zijn woning staande berken te vellen. Deze bomen zouden de in zijn tuin aanwezige beplanting aantasten. B. en w. hebben „nee" gezegd omdat uit overwegingen van stads- schoon de berken zeer waardevol en karakteristiek voor het straatbeeld zijn. Afwijzend hébben b. en w. be schikt op een verzoek van een be woner van de Oostsingel om na het vellen van voor zijn woning staan de linden niet tot herplanting ter plaatse over te gaan.. Hij vreest n.l. belemmering van lichtinval in zijn woning. Wél zal bij de herbeplan ting gebruik worden gemaakt van smal opgroeiende 'bomen, welke meer lichtinval in zijn woning mo gelijk maken dan de te vellen lin den. Een tentoonstelling rondom enke le «hedendaagse schrijvers, in de bibliotheek aan de Julianasingéi, il lustreert deze week het 25-jarig bestaan van de Openbare Biblio theek in Venray. Een tentoonstelling met werken van Herman P. de Boor, Bcrtus Aaf- jes, Hugo Claus, Hans Andrcus, Si mon Vinkenoog en Harry Mulisch. Yoorzitter G. H. Hanssen memo reerde in zijn openingswoord de ge- (ciiicdenis van de Venrayse biblio theek. destijds gestart in het voor malige hotel Gitzeis c.q. San Da- mteno aan de Pa terslaan. Gezien de hoogtepunten uit deze 25 jaar: 1966 opening in de schouw burg; 1976 opening aan de Juliana- singel; ligt het in de lijn der ver wachtingen dat in 1986 de biblio theek in al zijn moderne vormen in een nieuw onderkomen in de Rose Vlek zal zijn ondergebracht. Tijdens de receptie in de Jeugd bibliotheek in de Schoolstraat mocht het bestuur vele gelukwensen in ont vangst nemen. Op de foto de directrice van de Venrayse Openbare Bibliotheek mej van den Berg en de Rijksinspekteur van de Bibliotheken, de heer A. van Betten bij de expositie van boeken van Bertus Aafjcs. Geslaagd Aan de gem. Universiteit van Amsterdam slaagde mej. Edith Lu- rassen voor het candidaatsexamen Düits. Vernieling In de nacht van maandag op dins dag werd een raam van de hoofd ingang van het bedrijf M. aan de Bongerdstraat vernield. In zover kon worden nagegaan wordt er niets vermist. Snelheidscontrole Op de Westsingel hield de politie snelheid scon t ro 1 es25 Automobolis- ten en bestuurders van bromfietsen konden gelijk betalen want de snel heden van 62 tot 78 kilometer per uur zijn ook daar verboden. Inbraken en diefstallen Door vernieling van een ruit werd toegang verkregen tot het ge- houw van de stichting Gezinszorg aan de Westsingel. De kantoorruim ten bleken doorzocht te zijn. Er ontbreekt een geldbedrag van enke le honderden guldens. E. uit Venlo had zijn auto ge parkeerd op de parkeerplaats bij het Vlakwater. Bij terugkeer ont dekte bij dat zijn autoradio ont vreemd was. Het is niet bekend hoe de dader in de auto is gekomen. Mevr. V. kwam in de meubel zaak van R. in het Schoutenstraat je tot de ontdekking dat haar por- temonnaie met een inhoud van 300 gulden en haar bankpasje en bank cheque uit haar tas verdwenen wa ren. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG Ingang vla Bosweg Vechtpartij Zaterdagavond omstreeks 11 uur had er op de Langstraat een vecht partij plaats tussen een drietal per sonen. de 18-jarige P. de B. uit Ven ray, de 18-jarige Ch. A. en de 19- jarige H. H., beiden uit Venlo. De B. sloeg H, waarna ook A. een klap kreeg. Deze laatste nam dat niet en sloeg onmiddellijk terug, waarop de Venraynaar knockout ging en naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Na behandeling in het ziekenhuis kon hij echter naar het politiebureau worden overgebracht. Uit het onderzoek bleek dat de vechtpartij Was begonnen om een meisje. Tegen de Venraynaar werd procesverbaal terzake mishandeling opgemaakt. Tijdens de vechtpartij en de af handeling door de politie, meende 22-jarige Venraynaar J. P- zich met de politiemannen te moeten be moeien. Toen er op hatelijke op merkingen en schelwoorden door de politie niet werd gereageerd, ging de Venraynaar op de motorkap van de politieauto zitten en sloeg daar met zijn vuisten op. Toen hij van de motorkap af was ging hij kei had op de autoruiten van de po litieauto slaan. Hij werd tenslotte aangehouden en naar het politie bureau overgebracht. Daar werd hem procesverbaal aangezegd. Oorlogstuig Tijdens het ploegen te Veulen stootte landbouwer W. op een groot stuk oorlogstuig. Bij nader onder zoek bleek het een scherp gestelde Duitse raket te zijn. De mannen van de EOD zullen zich spoedig over dit oorlogstuig ontfermen. Brandje Op hét parkeerterrein tegenover de Cal'imerobar werd een bromfiets van de Venrayer J. P. in brand ge stoken. Bij de bromfiets lag een wegwerpaansteker. Omstanders wis ten de brandende bromfiets met zand te doven, maar de bromfiets liep toch behoorlijke schade op. De recherche tracht de dader op te sporen. Materiële schade De 20-jarige autobestuurder A. R. uit Horst, reed over de Juliana- singel en passeerde enkele rechts van de weg geparkeerde auto's. Hij kwam daarbij te ver naar links. Daardoor raakte hij een tegemoet komende auto, bestuurd door de 23- jarige mevr. H. uit Ell. Deze was juist 2 voor haar rijdende fietsers ge passeerd en wilde weer naar rechts gaan. Bij de botsing konden ook de twee ingehaalde fietsers niet meer tijdig tot stilstand komen en deze botsten tegen de stoppende auto op. Gewonden bij botsingen Door onbekende oorzaak reed een personenauto bestuurd door de 26-jarige P. uit Venray op de T- splitsing van de BegijnhofWeg met de Steegsepeelweg rechtdoor waar door de auto in een weliand tot stil stand kwam. De bestuurder geraak te dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden ver voerd. Op de Merseloseweg reed de 16-jarige bromfietsbestuurder M. V. uit Venray achterop een "tot stil stand gekomen personenauto, be stuurd door de 54-jarige H. W. uit Venray. De bromfietser werd dus danig gewond dat hij naar het zie kenhuis moest worden vervoerd. Inbraak in woning Donderdagavond tussen 8 uur en 01.00 uur hebben inbrekers kans ge zien in een woning aan de Beekweg binnen te komen. Door een gat in een raam te slaan kon een kantel raam worden geopend. Uit de wo ning werd een kleurentelevisie met afstandsbediening ontvreemd. Autobrand Vermoedelijk tengevolge van kortsluiting raakte de personenauto van rijschoolhouder J. in de Reek- graafstraat in brand. Ondanks as sistentie van de brandweer kon niet worden voorkomen dat de auto ge heel uitbrandde. tijdens de bij gelegenheid van de fcestweek „Venray daar zit muziek in'' georganiseerde „Play-in" heeft de sportploeg, <jje zal deelnemen aan het NCRV-Stedenspel, zich op een waardige wijze gepresenteerd. Voor dit gebeuren bestond een ruime be langstelling. De letter-lotto, ten bate van de bestrijding van de te maken onkos ten werd een groot succes en was een! uitstekende schakel voor het verdere verloop van dit avondpro gramma. Bü het presenteren van de sport ploeg bleek,, dat drie leden van de „oude' Zeskampploeg uit 1971/1972 weer van de partij zullen zijn. Dat zijn Truus van Dijck, Adri van Stokkum en Jan Bastiaans. De ploeg zal worden getraind door Adri van Stokkum. Coach is Tino Zandbergen, die in het Zeskampsei zoen de Venrayse ploeg naar diverse overwinningen heeft gecoached. Aan de samenstelling van de z.g. „Denktank" wordt volop gewerkt. De „geleerden" werden deze avond symbolisch ten tonele gevoerd in de vorm van een wijze uil. Op bovenstaande foto ziet men de jongens en meisjes, dié op 16 janua ri a.s. in de Rijnhal te Arnhem de Venrayse kleuren zullen gaan ver dedigen tegen Oldenzaal. Het zijn van links naar rechts staande: Will Creemers, Paul de Groot, Adri van Stokkum (trainer). Ja nBastiaans, Jolanda Loomans, Theo Kessels, Henny Hendriks, John v. d. Boom, Els v. d. Heuvel, Fons Versteegh en John Vievermans. Ge hurkt van links naar rechts: Rick Douwes, Dorothé Marcellis, Bep Beerkens, Truus van Dijck, Arno Haegens en Margot Berkers. Op de ze foto ontbreken Huub Janssen en Tino Zandbergen. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz D.J. Vercauteren Merseloseweg 33, tel. 82200 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen TH. VAN THIEL Patersstraat 30 - telefoon 81887 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Mej. Zr. M. VERHEIJEN telefoon 04780 - 81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. DODELIJK VERKEERS ONGEVAL In de nacht van vrijdag op zater dag om kwart voor twee had in een flauwe bocht op de Veulense- weg een frontale botsing plaats tus sen een personenauto en een brom fietser. Tengevolge van die botsing raakte de 17-jarige H. Manders uit Leunen zodanig gewond dat hij moest worden overgebracht naar het ziekenhuis, waar hij enkele uren na aankomst aan de bekomen ver wondingen overleed. t De 30-jarige bestuurder van de personenauto, H. T. uit Horst-Ame- rica geraakte niet gewond, wel werd zijn auto zwaar beschadigd. De vermoedelijke oorzaak is, ge zien de aangetroffen sporen, dat de personenauto terecht is gekomen op het voor hem tegemoetkomend ver keer bestemde weggedeelte. De bestuurder van de personen auto verkeerde onder dusdanige in vloed dal hij na de biaasproeven de bloedproef moest ondergaan. Hij kreeg een procesverbaal terzake het rijden onder invloed aangezegd. Zoals vorige week in dit blad reeds aangekondigd wordt op zon dag 28 september de traditionele fietstocht voor de vrede naar de vliegbasis Volkel gehouden. Uit Venray vertrekt een groep fietsers, inclusief bezemwagen, om 9.45 uur vanaf het het Henseniusplein. Van daar zullen we eerst naar Deume fietsen, waar onze Venrayse groep zich om 10.30 uur zal aansluiten bij de „hoofdgroep". Deze grote groep wordt vooi-afgegaan door een wagen met daarop een aantal muzi kanten die de fietsers muzikaal zul len begeleiden. Na een aantal om zwervingen langs verschillende dor pen, waar zich steeds meer fietsers aan zullen sluiten, arriveren we ten slotte op het Kerkplein in Volkel. Vandaar vertekken we naar de vliegbasis Volkel. Daar aangekomen 14.00 uur) vindt een protest meeting plaats. Er wordt gesproken door iemand van het IKV, er wordt een petitie aangeboden en er treden twee koren op. Vervolgens fietsen we naar Uden waar vanaf 14.30 u. een manifestatie wordt gehouden in „De Pul". Er wordt gesproken door iemand van het comité „Stop de Neutronenbom, stop de kernwapen wedloop". Verder zijn er informatiestands, wordt er opgetreden door het Hekel- kabaret etc. etc. Om 15.30 vertrek ken de Venrayse fietsers weer uit Uden richting Venray. Daar aange komen 18.00 uur) zullen we in Free Wheelin gezamenlijk de war me maaltijd gebruiken (kosten 2.50). Aan de fietstocht zijn geen kosten verbonden (behalve als je dus mee wilt eten). Verder kan ieder zijn bagage kwijt in de bezemwagen. Om enig inzicht te krijgen op het aantal fietsers uit Venray en hoeveel mensen zullen eten in Free Wheel in, vragen we je om even kontakt op te nemen met het onderstaande adres, VREDESFEEST Onder het motto „Vrede, de moei te waard", wordt dezelfde avond in Free Wheelin een groots vredesfeest georganiseerd. Naast een aantal se rieuze zaken, zoals de film „The War Game", een fototentoonstelling, een spreker, discussie, stands etc. treedt er een muziekgroep op. Let op de affiches en aankondigingen. De avond is niet alleen bestemd voor de fietsers, maar voor iedereen die vindt dat vrede de moeite waard is. Fiets je mee, of heb je nog vra gen, dan kun je op het volgende adres terecht: Ruud Meij, Veltum- se Kleffen 174, Venray, tel. 80997. Elegante beha met de beste pasvorm die Playtex ooit gemaakt heeft Niet goed geld terug korte beha 44,- maagbandbeha 59,- openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Amis, K. Jakes geval. Een 60-jarige docent aan de universiteit van Oxford is wegens seksuele proble men onder behandeling bij een psychiater en ontdekt tijdens de therapie dat hij een vrouwenhater is. Boer, H. P. de. Waanzin en moeder liefde. Dorpsgeheimen. Het suc cesverhaal van een jong zangeres je en een parodistische dorpsver- lelling- (hum) Gaslrin, C. Niköle's overwinning. Een jonge Amerikaanse zoekt na de dood van haar ouders haar va ders familie in Engeland op en be gint daar een heel nieuw leven. High .smith, P. Vreemden in de trein. De ontmoeting van een architect die van zijn vrouw wil scheiden en een verlopen jongeman leidt van moord tot moord, (thril) Innes. Hammond. Het land dat God aan Kaïn gaf. Een invalide oor logsvlieger ontvangt vlak voor zijn dood een radiobericht over een mislukte exDeditie in Canada; zijn zoon gaat uitzoeken wat er achter de noodkreet schuilt, (av) König, Joel. David; door de mazen van het net. Een Nederlands-Duit se jood vertelt hoe hij als jongen in Berlijn de Tweede Wereldoor log heeft overleefd, (oorl) Loveren, A. van. Kleine mensen in de storm. Een arbeidersgezin uit het begin van deze eeuw krijgt met veel moeilijkheden te kam pen waartegen de verschillende gezinsleden niet of nauwelijks be stand blijken, (fam) Woude, J. van der Schandaal om dr. Knox. Een beroemde Engelse anatoom raakt rond 1820 betrok ken in een lijkenroversschandaal. Zondag open huis in De Kruuze. Tussen 1.00 en 5.00 uur staan de deuren van dit centrum voor elke belangstellende open. Vanaf heden vrijdag tot en met volgende week zondag muziekfees ten in Leunen. Maandagavond ledenvergadering van de Vereniging van Zelfstandige Ondernemers, om 20 00 uur in res- taurnat Vlakwater. Aansluitend be handeling van het stedebouwkundig ontwerpplan van de Rose Vlek. As woensdag 1 oktober voor-selectie Venrayse carnavalsliedjes, om 20.00 uur in de foyer van de Schouwburg. In verband met een interne ver bouwing van zijn gebouw op Vol kel zal het 306 squadron tussen 29 september en 7 november a.s. op de vliegbasis „De Peel" worden ge stationeerd. In die periode zal van af De Peel door het squadron een normaal oefenprogramma worden gevlogen. Zilverkleurige ovale bril met ge tinte glazen; Een bril bruin kleurig montuur; Een blauw zijkapje van Suaiki-motor; Zilveren arm- of en kelbandje; Portemonnaie, inhoud aan geldwaarde: 67.90, medaille en veiligheidsspeld; een bankbiljet van 100,een roodbonte 'koe; wit poesje met rode vleikken. Voor informatie kunt u zich wen den tot de administratie van de ge meentepolitie Venray, Grotestraat 1, tel. (04780) 84888 toestel 30. Onder de vrolijke tonen van fan fare en drumband St. Catharina, werd vorige week vrijdagavond te Heide een nieuw clublokaal geonend. Bij deze opening werd tevens de naam onthuld door Ans Rutten - - een van de intiatiefnémers, die vier en een half jaar geleden al probeer den om tot een „eigen honk" te ko men. Voortbordurend op de naam van het gemeenschapshuis „Gelderkoel" kwamen Jo en Miranda Michels met het idee om het nieuwe gebouwtje maar „Os Kuulke' te noemen. Een. naam die bij het stichtingsbestuur direct aansloeg en nu in zwarte let ters op de gevel is aangebracht. De ruimte die het Jeugdwerk Hei de nu ter beschikking staat is drie maal zo groot als wat men in de „Gelderkoel" ter beschlikikng had. D'ie ruimte wordt nu weer als keu ken bij het gemeenschapshuis ge trokken. Het Kinderfonds „Jantje Beton" 9telde 5.000,beschikbaar voor de inrichting van de nieuwbouw, ter wijl vrijwiLligers van de Stichting Jeugdwerk Heide zelf het timmer werk in het interieur verzorgd heb ben.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3