BEGIN ER NIET AAN.... VENRAY VAMOS A VER 30 jaar geleden KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Het Sint Anna-kapelletje aan de Langeweg Parochie Vredeskerk Parochie Oostrum Protestantse Kerkengemeenschap Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Parochie Ysselsteyn Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt CENTRALE PLEEGGEZINNEN NRD.BRABANT EN LIMBURG Nog steeds komt het voor dat jon geren om uiteenlopende redenen niet meer bij hun eigen ouders thuis kunnen zijn. Vaak komen er instel lingen aan te pas die proberen voor die jongeren een zo goed mogelijke oplossing te vinden. De Stichting Centrale voor Pleeg gezinnen is een service verlenende instelling binnen de kinderbescher ming in Noord-Brabant en Limburg. Zij treedt bemiddelend op tussen in stellingen die gezinnen zoeken voor een kind en mensen die iets willen deen voor een kind van een ander. De Centrale geeft informatie en voorlichting aan geïnteresseerden en probeert in het algemeen alles te deen dat leidt tot het vinden van een goede oplossing. Anders gezegd: Wij zoeken men sen die voor kortere of langere tijd een jongen of meisje in huis wil len nemen. Het gaat daarbij om jon geren die in eerste instantie door de kinderbescherming zijn opgevan gen en nu in tehuizen of internaten verblijven. Prima instellingen, die echter toch niet alles kunnen bieden wat bij de opvoeding nodig is. Voor de meeste kinderen is het intemaatsleven niet altijd de beste oplossing. Zij hebben duidelijk behoefte aan een kleinere wat overzichtelijker leefwereld en aan wat meer persoonlijke aan dacht. De jongens en meisjes voor wie wij een oplossing 5oeken zijn kinderen zoals wij ze allemaal kennen: rus tige, drukke, lieve, lastige, moeilijk lerende en pientere jongeren. Kort om: ze zijn even normaal als uw eigen kinderen. Wat ze anders maakt is dat ze, door omstandigheden geen echt thuis hebben en een normaal gezins leven moeten missen, maar wel hard nodig hebben. Een gemis dat z'n stempel kan drukken op hun verdere levensloop. Bij het zoeken naar de juiste pleeg gezinnen stuiten wij telkens op de moeilijkheid „hoe maak je mensen duidelijk waar het nu precies om gaat". Om dit geheel wat begrijpe- UIT PEEL EN MAAS VAN 9 SEPTEMBER 1950 - No. 36 Zondag 3 september werd te Heide het 40-jarig bestaan gevierd van de Zangvereniging „Het Heidebloempje". Aan dit festival namen 14 verenigingen deel. Het jubileumbal op vrijdag 8 sept. werd zeer goed bezocht, waarmede te vens een einde aan deze geslaagde viering kwam. Binnenkort zal de Nederlandse roker beneden de prijs van 75 cent geen pak je sigaretten meer kunnen kopen, om dat minister Lieftinck het pakje waar voor men nu 70 cent moet neertellen, gaat verhogen tot 1.10. Oorzaak hier van is de geweldige prijsverhoging van ruwe tabak in N. Amerika. Burgemeester Mr. Janssen reikte op het gemeentehuis aan J. P. Margry en J. L. van de Pasch het Oorlogshennne- ringskruis met de Gesp uit, mei 1940, en aan M. H. H. Nelissen uit Oirlo het Ereteken voor orde en Vrede, met de Gespen 1946 en 1947 uit. Op de 18e tentoonstelling in Den Bosch werd hengst „Nico van de Hei bloem", een trotse afstammeling van „Nico van Melo" uitgeroepen als Na- tiionaal Kampioen 1950. Deze zeven jarige hengst werd uitverkoren boven de zes jarige „Eduard van Koperhoen", die resere kampioen werd. Beide heng sten staan in Zeeland, evenals de kam pioen der merriën „Udine van Kruinin- gen". Jenny werd reserve kampioen. Venray's 15-jarige „Nico van Melo" maakte, gevolgd door 28 directe af stammelingen nog een daverende ere- ronde en door het zeer talrijke publiek een enthousiaste hulde gebracht. Voor de eerste maal in Venray's ge- geschiedems werd op het sportterrein van Huize St. Servatius een film in de openlucht getoond door Missionaris sen, die voorbereidingen troffen voor de a.s. Dekenale Missie-Tentoonstel ling „Wilma". Het zeer goed opgeko men publiek heeft dan ook genoten van deze zeer goede film. Vreemdelin gen die 's avonds over de Stationsweg kwamen, schrokken danig, door de vreemdsoortige geluiden die ze over hoorden waaien, maar moesten dit maar op de koop toe nemen. De toneelvereniging „Hioob" gaf voor de patiënten van het St. Elisabeth- ziekenhuis een opvoering van „Maria Goretti". Het spel werd met grote aan dacht gevolgd en zowel zieken als spe lers waren «eer voldaan. In Huize „St. Anna" had de plech tige opening plaats van het verpleeg stershuis. Na de plechtige H. Mis ze gende Vader Bisschop het gebouw in. waarna verzameld werd in een kleine zaal van het Zustershuis, alwaar o.m. Dr. Veraart, directeur, een rede uit sprak. Hierna voerde nog het woord: Dr. Muntendam en Dr. Feron. Met een rondgang door het frisse gebouw, dat een prachtig verblijf voor de verpleeg sters is, kwam een einde aan deze gro te dag voor Huize St. Anna. Gewonden bij botsing Onvoldoende opletten bij het van af de inrit de Putten weg to Ysscl- steyn oprijden, was oorzaak dat een botsing ontstond tussen de perso nenauto's vnn de 56-jarige v. V. uit Oss en de ovcnoude H. «rit Boven- karspol. Beide bestuurders werden bij de botsing licht, gewond en kon den na in hel ziekenhuis te zijn be handeld naar huis worden overge bracht. De echtgenote van de eer ste bestuurder liep dusdanige ver wondingen op dat zij in hel zieken huis moest worden opgenomen. Inbraak in garage Garage van G. aan do Horsterweg kreeg ongewenst bezoek. Het gehole bedrijf bleek doorzocht te zijn. Ver mist werd alleen con klein geld bedrag Door verbreking had men zich toegang verschaft. lijker te maken, hebben we gekozen voor het vormingstoneel. We hebben dc toneelgroep GRUIS uit Utrecht bereik gevonden zich in ons werk te verdiepen en uit te beelden wat de kern is: „de bele vingswereld van pleegkind en pleeg ouders". Door middel van geïmproviseerde scènes namen zij ons mee naar het internaat, het pleeggezin, maar vooral naar die belevingswereld van kinderen en pleegouders. Na de voorstelling, die ongeveer vijf kwartier duurt, is er natuurlijk alle gelegenheid om met elkaar, met de akteurs en met medewerkers van de Centrale van gedachten te wisse len over datgene wat het spel bij u aan vragen en/of emoties heeft los gemaakt. Iedere die reeds enige tijd zijn gedachten heeft laten gaan over bo venstaand onderwerp, maar ook zij die om wat voor redenen, geïnteres seerd zijn in het kind binnen de kinderbescherming, nodigen wij uit om op onderstaande datum en plaats gratis onze voorstelling te ko men bezoeken. Daarom tot ziensop dinsdag 16 september in de Schouwburg te Ven- ray. Omdat de herfst in aantocht is, en het al weer killer wordt, omdat zo hier en daar gehoest wordt, en een R in de maand zit, daarom naar Kruiderij Allerlei om reumathiek - hoest - griep of keelpijn kruiden te halen. P.S.: Volgende week treft U huis aan huis ons Kruidblad nr. 6 aan. VAN 13 TOT EN MET 20 SEPTEMBER Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Geurtjens-Verma- zeren Wim van den Munckhof en overl. fam. ouders Kronenberg- Clancette en zoon Lambert Sjang Arts. Zondag feest van de Kruisver heffing. 8.00 leesmis int. An Swin- kels-van Dijck uit dankbaarheid; 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Piet Kusters Jan van Gerven Mar- tinus Weijmans; 11.00 feestelijke viering van hel 120-jarig beslaan van de Koninklijke Harmonie „Eu terpe" m.m.v. het Venrays Mannen koor. int. levende en overleden le den van „Euterpe" Gerrit Tho massen ouders Cox-Deckers, An- toon en Gerrie. Maandag: Onze Lieve Vrouw van Smarten. 9.00 oude stichtingen bijzondere intentie; 19.00 overl fam. Heggen-Ba ggen. Dinsdag: H.H. Cornelius, paus. en Cyprianus, bisschop, martelaren. 9.00 José Kremer-Vullinghs; 19.00 Huub van Rijt ouders Janssen-van Ger- wen en zoon Piet Maria Poels- Janssen. Woensdag: H. Lambert us, bis schop en martelaar. 9.00 Jacobus Ja cobs Nellie Raedts; 1900 Jacob Gossens en Anna Gosscns Broeder Drabbels, Donderdag: 9.00 Mathijs Janssen en Lambertina van Rons Gerar- aüs Clcophas. Vrijdag: 9.00 ouders Korsten-Da- niels en zoon Piet; 19.00 overleden parochianen allerzielenkollekte). Zaterdag: 9.00 voor overleden echtgenoot 19.00 Henri Camps ouders Bosch-v. d. Weijer Han- drie Jans-Bcken en zoon Arnold. Mededelingen: Zondag ender de mis van 11.00 uur is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leid sters: Astrid van Keeken en Li re tte Weyers. De Eucharistieviering zondag om 11.00 uur zal worden verzorgd door Harmonie Euterpe en het Venrays Mannenkoor bij gele genheid van het 120-jarig be staan van de Koninklijke Har menie „Euterpe". Huwelijksafkondiging: Maria Mooren en Gerard Bruys- tcn (Meerlo); Carla de Jongh en Jan Franssen (Groeningen). Akolieten: Zaterdag 13 sept.: 19.00 C. Hen driks en G. de Groot. Zondag 14 sept 8.00 Mare Lins- kens en Bemadette Corzilius (lezer: M. Janssen): 930 Henny Fassotte cn Berend Kroft; 11.00 A. Hijl en L. Truijen. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Corina Straatman en Peter Thijsscn. Woensdag, vrijdag: 19.00 Corine van Hoof en Erik Bee rite ns. Zondag 14 sept. Feest van Krois- verheffing. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 Hoogmis gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Maandag: Feest van O.L. Vrouw vna /.even Smarten, patrones van onze parochie. 19.00 avondmis tot intentie van alle parochianen. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van dc parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintcnties: Zaterdag: 18.30 Ilarrie Lenssen en Maria Poels-Litjens en Gorardus van Leuken en Maria van Leukcn- Reijnders. Zondag: 7.30 Lei van den Berg; 9 00 Brrwxler Drabbels; 10.15 voor in Venray overleden franciscanen; 11.45 Piet Olephas; 18 00 Elisabeth Hendrix en dochter Truus. Kapelletje is feitelijk te kleine rend voor dit gebouwtje op de hoek van de Langeweg - Kenncdystraal. Het is een van de grootste kapellen uit "t Venrayse land. en jarenlang 'n vrij druk bezochte plaats ter ver ering van de H. Anna. Vermoedelijk eind vorige eeuw is het huidige kapelletje gebouwd, het fijne weet men daar niet meer van. Daarvoor moet er echter nog een kapelletje gestaan hebben, want op "n kaart uit 1837 staat het St. Anna kapelletje reeds aangegeven. Er stond 'n gepolychromeerd houten beeldje van St. Anna in, staande op een klein altaar. Hoewel dit niet bevestigd kon worden, mag men aannemen dat er in vroegere jaren wel eens een H. Mis werd opge dragen of een lof gecelebreerd. Feit is in ieder geval, dat er vele jaren lang, in het öktaaf van Sint Anna (dat was acht dagen vóór haar naamfeest op 26 juli) dagelijks de rozenkrans werd gebeden. Betsie Sij- bers bekend voorbidster nam er de honneurs waar. Er was al tijd veel belangstelling bij deze ge bedsdienst niet alleen vanuit de buurt, maar ook vanuit „het dorp". Met name de dames Sloots, Raedts, Kemps en van de Gouden Leeuw, waren er elike dag aanwezig. De 'buurt zorgde er voor dat deze da mes konden gaan zitten en droegen daarvoor stoelen aan. Jarenlang had Pietje Wijnhoven van 't Henseniusplein de zorg over dit kapelletje. Hij had daar in de buurt een stukje grond liggen, waar hij regelmatig kwam en dan kon hij meteen een oogje in het zeil hou den.... Een gelukkige bijkomstig heid was het feit, dat Wijnhoven timmerman was, en dus zonodig een reparatie aan het gebouwtje kon uitvoeren. Na zijn dood en in de oorlogsjaren was er niemand die er een hand naar uitstak, en het kapelltje raak te dan ook danig in verval. Bij het bombardtment van Venray sloeg een bomscherf het grote ijzeren kruis van het dak. Al gauw na de oorlog verzocht De ken Berden aan de familie v. Soest 't onderhoud op zich te nemen. Dat heeft men gedaan tot 1965, toen ging van Soest verhuizen en sindsdien is er praktisch geen toezicht meer. Dat onderhoud bestond voornamelijk uit vegen, schrobben en harken; en tij dens het oktaaf zorgen voor kande laars en bloemvazen- Bij een reconstructie van de Lan geweg kwam het kapelletje onder het wegdekpeil te liggen, met als gevolg, dat de hele zaak bij 'n flinke onweersbuis onder water schoot. Toen er bij RAS-houthandel aan de Leunseweg een put gegraven moest worden, storttte Teng Stevens het zand rondom 't kapelletje zodat men van de wateroverlast bevrijd was. Eerst later, bij een volgende recon structie is de beklinkering aange bracht. Vroeger Stond er een beukenhaag rondom het gebouwtje. Veel fraais moet dat niet geweest zijn, want de gezamenlijke buurt heeft op 'n ge geven moment de heg opgeruimd. In de latere jaren heeft Piet Smits nog een ijzeren hek gesmeed, dat daar zou moeten komen, maar on danks dat 't hekwerk gereed lag, is het er nooït geplaatst. Het is een treurige zaak: ook hier hielden de vernielingen niet op. En zoals gewoonlijk begon dat met een poging om het' offerblok te lichten, net zo lang tot de zaak kapot was. Jan van Toor en zijn LTS-leerlingen hebben aan de renovatie hun best gedaan, maar het dakwerk bijvoor beeld vraagt nu al weer nieuw on derhoud. Een heel eenvoudige vurenhouten deur „sluit" 't kapelletje af. Binnen in liggen de gebruikelijke dorre bladeren, de lege friteszakjes en resten serpentines van de laatste karnavalAchter een traliehekje staat het zwaar beschadigde altaar tje, zonder beeld. Het originele beeldje is in het gemeentehuis in bewaring genomen. Straks zal dit, en al die andere beeldjes dikwijls van zeer hoge ouderdom in het Venrayse museum worden tentoon gesteld. Een alleszins keurige aanleg door de gemeentelijke plantsoenendienst, zorgt uiterlijk voor een fraaie aan blik, waarbij een zwaar ijzeren hek aan een zijde van het plantsoentje geen overbodige bescherming vormt tegen jongelui die liever door de struiken lopen dan enkele meters om over het trottoir. Maandag: 8.00 zuster Wulstana Hanegraaf; 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Zeven Smarten voor alle be langen van de parochie en voor Mi- chelina Cleven-Maessen. Dinsdag: 8.00 broeder Drabbels; 19 00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. en t.e.v. Sint Antonius uit dankbaarheid. Woensdag. 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 ouders K leuskens-Ach ten. Donderdag: 8.00 overl. fam. Am- brosius; 19.00 Lambertus de Lauw en zoon Peter en overl. ouders Ak kermans-Timmermans. Vrijdag. 8.00 Josef Linders; 19-00 gezinsmis, Gertruda Madou-Klaas- sen. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Arts- Janssen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 1830 Willy v. d. Beke- rom 6n Geert Koppes. Zondag: 9.00 Eric Arts en Geert Claes; 10.15 Peter en Martijn Smelt; 11.45 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 18.00 Ricky Douwes en Pe ter Schoenmaekers. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Twannie Peters, Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8,00 Rob Arts; 19.00 Edgar Janssen en Perry Eibers. Feest van de Kruisverheffing Nationale ziekendag. Zaterdag: 19 00 avondmis voor overl. familie Baeten-Martens als jaargetijde voor overl. George Min en uit dankbaarheid (Th.). Samen zingen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl. fam. Franken-Drijsdale; 9.00 lees mis voor overl. ouders van den Berg-Janssen en zoon Jan; 10.00 hoogmis voor overl. Mia Willemsen- van Helden Nederlandse gezangen van het feest met het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Teng van Gerven en voor Maria van Gerven-Cuppen; 18.30 avond mis voor overl. Charles Sijbers en dochter Truus. Maandag: Onze Lieve Vrouw van Smarten 8.00 leesmis tot zekere in tentie (F.); 19 00 avondmis voor overl. Wilholmina van Zwamen-Ba- rents voor overl. mevr. v. d. Laar van Els voor overl. Truus Lin- ders-Sijbers Dinsdag: H.H. Cornelius, paus, en Cyprianus, bisschop, martelaren. 8.00 leesmis lot voorspoedige gene zing (G.)19.00 avondmis voor overl. familie Bonants-Jacobs-Adriaans voor overi. Piet en Gerrit Janssen. Woensdag: H. Lambertus, bis schop cn matelaar. 8.00 leesmis voor overl. Martin Hoedemaekers; 19.00 avondmis voor overl. Leo Janssen (buurt) tot zekere intentie (v. L.). Donderdag: 8.00 leesmis tot ze kere intentie; 15.00 plechtige huwe lijksinzegening en eucharistievie ring voor het bruidspaar Willems- Huijbers; 19.00 avondmis voor overl. Piet Vermcltfoort cn overl. familie. Vrijdag: 8 00 leesmis voor overl. Bennie Thidlen en Corry Geurtjens; 14.00 plechtige huwelijksinzegening cn eucharistieviering voor het bruidspaar Linders-van Volthoven (St. JozefkapCl; 15.00 plechtige hu welijksinzegening en eucharistie viering voor hel bruidspaar Arts- Hermans; 19.00 avondmis voor overl. Jan v. d. Heuvel (buurt). Zaterdag: 8.00 leesmis als jaarge tijde voor overl. familie Michels- Seijkens en Hendrikus Versleijen; 19.00 avondmis voor overl. Hans Gommans en familie als jaarge tijde voor overl. Leo Koopmans voor overl. Jan van Lin en zoon Noud voor overl. Karei Verschuïj- tcn. Kleulercrêche Zondag onder de mis van half 12 kleulercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: Mej. Mientje Kusters. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 M. Willemse, M. Fijneman; 9.00 C. v. d. Brand, R. Aben; 1000 J. Jacobs, M. Barten, R. Beerkens. 11.30 C. de Bruyn, J. Dommeck; 18.30 H. Willemse, S. Fij neman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 P van Weert, B. van Veghel; 19.00 J. Linskens, M. Basten. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 W. Aben, B. Verstegen; 19.00 F. Pe ters, B. Trimbos. Zaterdag: 19.00 Jan Haegens overl. ouders Tijssen-Peeters overl. fam. Stappers-van Aarssen, Nel Arts Chris van Aarssen. Zondag. 8,30 Jacob Janssen en Anna Janssen-Wijnhoven; 10.00 Pie- ter Hendrik Janssen (Gem. Koor). Maandag: 9.00 tot zekere intentie. Dinsdag: 9.00 Maria Joosten- Camps, Piet en Harry Hermans. Woensdag: 9.00 Pierre Vande- venne. Donderdag: 9.00 tot zekere inten tie Vrijdag 9.00 Broeder Drabbels. Zaterdag: 19.00 Theodorus van Arsen Chris van Aarssen (Jon gerenkoor). Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Ivo Franssen, Paul Janssen, Leon Hendrix, Sjac- kie Wilmsen. Zondag: 8.30 Roland Tacken, Jur- gen van Soest, Ronny Pelzer, Hans Holtackers; 10.00 Frits Dupont, Re- né Willems, Roel Folkerts, Jan Rutten. Zaterdag 13 sept a.s. Gemeente dag, die om twee uur begint met een fietstocht langs verschillende be zienswaardigheden en eindigt bij de Rosmolen onder Oostrum. Samen komst bij Den Hoebert. Zondagmorgen om half tien ge- zinsdienst in de aula van Den Hoe- beert; predikant is Ds. J. Heine. De kollekten zijn bestemd voor diakonie en kerk. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag 13 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: W v. d. Munckhof en overl fam. Zondag 14 sept.: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Met muzikale medewerking van het koor uit As ten o.l.v. Jan Schafraad. Kinder crèche wordt verzorgd door Tr. Vul- iings, F. van Casteren. Misintentie: Martien Zegers en overl. ouders. Woensdag 17 sept.: Euch. viering om 19.00 uur. Nationale ziekendag. Zaterdag: 19.00 zondagsdienst, imaandd. Theodorus Hub. Peeters; Jos Driessen (4e elftal); gest. Hgm. Petronella, Herman en Jacob Ron gen; Martien en Piet Rongen. Zondag: Feest van Kruisverheffing. 8.30 H. Mis voor de parochie; 10.00 Hoogmis maandd. Maria Heidens- Snellen; maandd. Martin Hub. Ste vens. Dinsdag: 19.00 gest. lsm. familie Hendr. Baeten-Jeurissen en Willem Derix. Woensdag: 8.00 lsm. tot bijzon dere intentie (A). Donderdag: 8.00 lsm. tot bijzon dere intentie (G). Vrijdag: 8.00 lsm. tot bijzondere intentie (A). Zaterdag: Opening Vredesweek. 19.00 zondagsdienst Jos Driessen (koin. 24e zondag door het jaar. Misdienaars: Luc Vennekens en Rob Weys; Edwin Dinghs en Hans van de Ven; Hoogmis: Marcel Duy- kers en Urban Vollenbergh. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens. Zondag: 8.00 jrd. voor overl. ouders Jac. van Kuyck en Petro nella Verriet; 10.00 jrd. voor Dora Willemsen-Martens. Maandag: 19.00 Matthias Vollen bergh. Dinsdag 8.00 Leonardus Classens, Gertruda Hendriks en Wilhelmina Voermans Woensdag: 8.00 tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8,00 jrd. voor Johan nes v d. Water, Maria Spreeuwen- berg en Petronella Lommen. Vrijdag: 8.00 voor het herstel van een zieke, een goede uitslag van een operatie en om eerïheid in een gezin (D.). Zaterdag: 19 00 ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Feest van Kruisverheffing. Zaterdag: 19.00 lsm. als jrd. voor Antoon van Osch Johannes Voer- mans, eehbgcnote en zoon Piet. Zondag: 8.00 lsm. overl. ouders Marlens-Smodts en Henri Martens gest. jrd. voor Arnold Weijs, echtig. en overl. kinderen; 10.00 hgm. als maandd. v. Eduard en Stans Dietz; 11.15 weekd. v. Maria Loonen-Schef- fers. Maandag: 19.00 lsm. v. Elly van Berlo en Elly Loonen Maria Ach- ten-van Dijck en overl. ouders. Dinsdag: 1900 maandd. v. Ant. en Bern. Loonen, beide echtgen. en Johanna Verhcijeh-Loonen. Woensdag: 19.00 maandd. v overl. fam. Litjens-Reintjes gest. jrd. v. Willem Vervuurt en echtgenote. Donderdag: 19.00 lsm. v Jean Lcenen gest. jrd. voor fam. de Mulder. Vrijdag: 15 00 zilveren huwelijk Lucassen-Vullings; 19.00 maandd. v. Louisa Geurts-Geurts gest. jrd. v. Pet. Joh. Smits en Gertruda Derks. Zaterdag: 19.00 lsm. v. OttoSte- vens Helm Claessens. Misdienaars: 19.00 Wilbert Hei dens en Antoine Hegger. Akolieten: za. 19.00 G. Voermans en W. van Meijel; zo. 8.00 H. van Rhee; 10.00 M. en T Heesen en W. Heidens; 11.15 F. van Bavel en A. Rein tj es. Miva-kollekte: de opbrengst van de Miva-kollekte bedroeg 581,90. Alle gevers hartelijk dank. Gedoopt: Mark de Kleun. Huweiyksafk.: Mart Manders en Ans Siebers (Venray). Zondag: Feest van Kruisverhef fing. Zaterdag: 19.00 Hoogmis tot int. fam. Janssen-Arts. Zondag: 10,00 Hoogmis gest. jgt. voor Z.E. Rector Beek en overl. fam. 11.30 H. Mis als jaardienst v. Herik van Meyel Dinsdag: 8.30 gez. H. Mis voor Maria G. Muyzers-Michels. Woensdag: 8.30 Schoolmis, gest. jgt. voor Petrus van Cuijck. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Peter M. Gielen en kinderen. Vrijdag: 8.30 gez. H. Mis voor Johannes Thissen. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor overl. fam. Eyssen-Voncken. Misdienaars: zondag 10.00, woens dag 8.30. zaterdag 19.00 A. v. d. Linden, M. Rongen; 11.30 P. van Hoof, C. Wilms. Kollektanten: zaterdag 19.00 uur Emcnts; zondag: 10.00 Arts; 11.30 Hendrix: Zaterdag: 19 uur tot int. van Vee- verzekering. Zondag: 10 uur voor Ant. Wee ris. Maandag: 8 uur voor Sim. van Vegchel. Dinsdag: 8 uur voor overl. ouders Poels-Geurts en dochter. Woensdag: 8 uur voor overl. ou ders Vuil ings-Janssen. Donderdag: 8 uur voor Drieka Janssen. Vrijdag: 8 uur voor Hr. van Deu- tekom. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Marsman. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ge rard, Maria, Wim en Jan Spreeu- wenberg. Zondag: 8.30 H. Mis voor overl. fam. Geurts-van Dijk; 10.00 gest. jgt. voor Hubertus Maessen en Jo- sepha Maessen-Swinkels; 11.30 jgt. v. Jacob Arts. Maandag: 19.00 H. Mis voor Truus Kleuskens-Franssen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Jacob Flinsenberg en Martina Munsters- Keunen. Woensdag: 8.00 maandd. v. Toon Marcellis. Donderdag: 8.00 jgt. v. Maria Vergeldt-Burgers. Vrijdag: 19.00 maandd. v. Toon Franssen. Zaterdag: 14.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het huweilijk van Anita van Gassel en Jan Verste gen; 19.00 H. Mis voor Petrus Jo hannes Rongen. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Joost v. Elzakker en Jos Bovee. Zondag: 8.30 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff; 10.00 Rob Koo nings en Roel Emons; 11.30 Peter Peeters en Wilfried van Dijk. Weekdagen: Willy Hendriks en Karél Dekkers. N.B. We hebben tot nu toe nog maar 4 dames die zich opgegeven hebben om voor de lezingen te zor gen. Zijn er echt niet meer? En de (jonge) heren? Zondag 14 sept. Kruisverheffing. Zaterdagavond om 7 uur 4e zes- wekendienst zal. Wim van de Goor. Zondag: 9.45 Hgm. uit dankbaar heid fam. Classens; 11.15 Hgm. gest. jgt. tot zekere int. ter ere van H. Machutus. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin ders en overl. ouders. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Ceciel van Wylick-Engelen. Donderdag: 8 uur lsm. uit dank baarheid fam. K. Vrijdag: 8 uur lsm. overl. ouders Burgers-Hesen. Zaterdagavond: om 7 uur Hgm. zal. Maria Ewals-Holtackers en overi. fam. Misdienaars: Leyssen, Backer. Akolieten voor 14 sept.: Chr. van Dongen, D. Janssen, E. v. d. Ligt. Feest van Kruisverheffing. Znodag: 8 uur H. Mis voor de overleden vader Sef Janssen; 10 u. Hoogmis voor Lien Peeters-Jans- sen. Akolieten: Karei Arts en Har- rie Maas. Misdienaars van de week: Leon Janssen en Johnny Rongen. Maandag: Onze Lieve Vrouw van Smarten. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Michels. Dinsdag: H.H. Cornelius, paus en Cyprianus, bisschop, mart dia ren. 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Woensdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Donderdag: 8 uur H. Mis voor een overleden vader. Vrijdag: 8 uur H. Mis tot int. van de familie Rongen-Litjens. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Johannes Mommen, Maria Seijkens en Piet Lomme. Zaterdag 13 sept.: Avondmis voor Gerrit Koopmans (namens de buurt) voor John van Veghel (namens vrienden en vriendinnen) en voor fam. Maas-van Gestel. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor een zieke en v.b-i.; 10.00 Hoog mis voor overl. fam. Philipsen-van Dijck, Pierre Koopmans, en voor overl. ouders. Maandag: 8.45 H. Mis voor de van Aken en voor de zielen in het overledenen van de Karmel, voor Jo vagevuur. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. van Gurp en voor een fam. en gezin. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef v.b.i. en voor fam. van Goirp-Oers Donderdag: 8.45 H. Mis voor Christ Oomes en voor een zalige dood. Vrijdag: 8.45 H. Mis ter ere van het heilig Hart tot zekere int.; 15.00 Eucharistie en Huwelijksinzegening van het bruidspaar Ria Seykens en Willy Jacobs. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo próximo es la fiedta de la Exaltación de la S. Cruz. A las once y cuarto Misa dialogada en Castellano en nuestra capülla, Over- loonseweg 2, Venray. Después de la Misa reunion con un cafelito en la salita del convento; estando en Ro ma el Sr. D. Jo Jacobs no podra asistir el domingo próximo. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sabado el dia 13 de septiembre» a las 18.00 horas en punto, en El Centro, Antoniusstraat 2, tiendró lugar una reunion general de todos los Espanoles. A esta reunión es- tan invitados todos los miembros de la colonia espanola de Venray, sean. socios o no, hombres y mujeres, pa ra ser informados mas concreta- mente sob re el particular y para dedeguen poderes, a través de su voto; en aquellas personas, hombre o mujeres, que crean mas idoneos para trabajar por nuestra juventud espanola. A esta reunión estan in vitados dos miembros de la Asocia- dón Familiar de Venlo a fin de que informen a su vez a nuestra colonia sob re cómo functiona su asociacion y qué actividades estan realizando hasta ahora. El dia 24 de septiembre, de 19.00 hasta 21.00 horas dara comienzo el cursos de holandés para Espanoles en el Centro Espanola. A los asis- tenltes al curso se les informaró en una de las dases sobre cuóndo y dónde dan comienzo las dases con la logopedista. Hasta la vista!

Peel en Maas | 1980 | | pagina 17