Taptoe Venray fraai schouw spel AGENDA u Restanten verkoop Eigen Haard Venray Pleidooien in raad voor berip voor kandestien gebouwde berging Man en vrouw Huis-aan-huis kleren-inzameling Afscheid hoofd jeugdleider Harmonie start aktie VRIENDENKRING VAN EUTERPE Orgelconcert in de Grote Kerk Strook gemeentebos klandestien gekapt Uniek pony-en paardengebeuren Heyen GEVONUEN VOORWERPEN pÏPfcfiSS PROGRAMMA VAN VRIJDAG 12 TOT EN MET 19 SEPT. De raad heeft destijds het be stemmingsplan Buitengebied vast gesteld. Het college van b. en w. is de nederige dienaar van de ge meenteraad om er op toe te zien, dat de bepalingen worden nage leefd". Aldus burgemeester De- feschc. nadat alle frakties met uitzondering van de heer Bete- rams hun zienswijze op het be roep van de heer A. Rooyakkers ten beste hadden gegeven. Zoals bekend hebben b. en w. bouwvergunning geweigerd voor een klandestien door de heer Rooyakkers gebouwde berging op zyn aan de Beekweg gelegen „volkstuin"'. Zijnde in strijd met de bepalingen van het bestem mingsplan konden b. en w. niets anders doen dan tot afbraak te gelasten. Alle woordvoerende frakties moesten het met pijn in het hart toegeven, dat b. en w. gelijk hadden, maarer was ook nog zoiets als menselijkheid. En op die menselijkheid werd in alle toonaarden gespeeld. p.v.d.A. woordvoerder J. Ko- nings herinnerde er aan, dat er soms wel en soms niet rekening werd ge- louden met bestemmingsplanbepa- ingen. In dit verband vestigde hij le aandacht van het college op [wee gevallen aan de Midden Peel- weg in Ysselsteyn. In een geval was bouwvergunning gegeven voor een varkensstal, waarin echter een auto sloperij is gevestigd. „Als dat zo is, volgt een onder zoek" beloofde wethouder Schols. Fraktievoorzitter Houba van de VVD bespeelde het sentiment door het verschil te schetsen tussen de irachtige tuin van de heer Rooij- ikkers met daarnaast een perceel van de gemeente, dat hij als een gribus betitelde. Van enige ordening laat staan ruimtelijke is geen sprake, zei hij. Hij vroeg zich af of tot het begin van de bebouwing van de Braban der geen verklaring van geen be iwaar cx artikel 19 van de Wet Ruimtelijke Ordening van Ged. Sta ten kon worden verkregen. Dit wer dechter door de wethou der ontkend. Ook de heer Reintjes, sprekende namens de Kerkdorpen, vroeg zich af of er geen andere oplossingen mogelijk waren: „Wat hier gebouwd is past in ieder geval beter in het buitengebied dan b.v. een tennis baan in de Handrik" meende hij. De heer Den Brok (Samenwer- dng) zei zich noodgedwongen te noctcn neerleggen bij het weige- fngsbesluit van b. en w. „Ik schaam nij dit te moeten doen omdat dit luidclijk niet in het belang is van de mensen" zei hij. „U hebt gelijk, maar is het men selijk aspect niet belangrijker dan <li' bepalingen?" zo vroeg hij zich uf. LICHTPUNTJE Wethouder G. Schols stelde mol npdnik. dat er juridisch geen ande re mogelijkheid was. Kr is in strijd rad de bepalingen gehandeld en we lijn er niet voor om de wet ruimte lijke oitlening te ontkrachten. „Maar", zei de wethouder, „al zit ten we dan ook met handen en voe ten aan de bepalingen gebonden, toch wil ik dit onderwerp nog eens in het college van b. en w. ter spra ke brengen". En met deze opmer king gaf hij ergens de raad toch neg een klein lichtpuntje. De burgemeester zei, dat het col lege zeker het weigeringsbesluit niet met gejuich had genomen. „Inte gendeel. De wet en de bepalingen houden nu eenmaal niet altijd re kening met menselijke aspecten. Er is geen andere mogelijkheid. Dc heer Den Brok adviseerde de burgemeester er toch nog eens over na te denken, zonder in de fout te gaan. De raadsvoorzitter antwoordde, dat hij er geen bezwaar tegen had de zaak nog eens in het college te bespreken. De raad mocht daaraan niet de konklusie verbinden, dat er nog iets te ritselen zou zijn en dat deze toe zegging in zou houden, dat het col lege door de gevoelens van de raad nu al op andere gedachten zou zijn gebracht. De PSP-vrouwengroep Venray gaat de personeelsadvertenties in de plaatselijke en regionale bladen kritisch bekijken. Ingevolge een nieuwe wet van 15 maart j.I. mag bij de werving van personeel geen onderscheid meer worden gemaakt tussen mannelijke en vrouwelijke sollicitanten - even min mag dit bij aanname, promotie en ontslag. Ook indirect onder scheid. b.v. op grond van de bur gerlijke staat of gezinsomstandig heden van de sollicitante zijn bij deze wet verboden. Adverteerders die mogelijk door onwennigheid specifiek vra gen naar een mannelijke of vrou welijke kracht, krijgen van de PSP- vrouwengroep Venray een net brief je thuis gestuurd waarin hen op de gemaakte fout gewezen wordt. Wordt die fout c.q. overtreding ech ter meerdere malen gemaakt, dan wil men die adverteerder voor de „commissie gelijke behandeling" of voor de rechter dagen. De Stichting „Salvatoriaanse Ont wikkelingshulp" houdt in Venray- cerïtrum en alle kerkdorpen, op woensdag 17, donderdag 18 en vrij dag 19 september een huis-aan-huis kleren-inzameling. Zij neemt, bij die gelegenheid gaarne godragen kle ding. samengebonden schoenen, gordijnen en dekens mee om met de opbrengst van uw milde steun de missionarissen en loken-helpers in de Derde Wereld te helpen. Ix.'l goed op de dag die staat aan gegeven op de zakken die bij u huis-aan-huis worden bezorgd. Zet op die dag deze zak s.v.p. rond 9.00 uur "s morgens builen aan uw dour. Vorige week openden in Venray weer twee nieuwe zaken hun deuren. In Venray- centrum was dat Hendrix Speelgoedzaak in de voormalige zaal van het Luxor Theater. Overzichtelijk en ruim opgesteld en gesorteerd presenteert Hendrix een ongelofelijke hoeveelheid speelgoederen, waar iedereen, maar zeker de jeugd zijn hart aan kan ophalen. Wanneer men deze collectie bekijkt is een vergelijking met vroger, met een hobbelpaard, een blokkendoos of een bolderwagen maar een arm zalig iets. Het behoeft overigens geen betoog dat vooral het meer technische speel goed ook hier ruim vertegenwoordigd is. In Oosrum openden Jules en Annie Selder-Verhoeven aan de Mgr. Hanssenstraat een restaria. Voor degenen die het nog niet wisten, duidt de naam „Boterhuuske" op de daar vroeger gevestigde boterfabriek" ofewel zuivelfabriek. De publieke be- belangstelling bij deze opening was geweldig ook daags na de opening toen de Oostrums jeugd op een ijsje getrakteerd werd. Naast het cafetaria-gedeelte (zie toto) is er links nog een restaurant met een 25-tal gezellige zitplaatsen, waar uit gebreid la carte gegeten kan worden. Voor de nabije toekomst denkt men zich nog te specialiseren in het uitzenden v an hors d'oeuvres en koude schotels. Reeds zes jaar is het de gewoonte, dat met een taptoe afscheid wordt geno men van de zomer en sinds twee jaar is het de gewoonte, dat de zomer zich dan ook van zijn beste kant laat zien, zelfs in de late avonduren Mede aangetrokken door het mooie nazomer-weer waren en kele duizenden naar het taptoeterrein op de Grote Markt ge komen om daar te genieten van veel goede muziek en uitste kende shows. „Petrus Banden" als organiserende vereniging is er dit jaar weer in geslaagd een zeer gevarieerd programma te laten brengen door korpsen als „Fortissimo" uit Venlo en „Crescen do" uit het Groningse Opende. Van de organiserende vereneging is bekend, dat zij naast uit stekende muziek ook een aantrekkelijke show op de kasseien van de Grote Mrakt weet uit te voeren. Wij herinneren ons het optreden van de majorettes enkele jaren geleden me hun „spookpeloton" en vinden het nog steeds jammer, dat dit op treden eenmalig is geweest. Nu bracht het korps een fantas tisch uitgevoerde show met een namaak stier en echte Span jaarden. Di optreden lag op een hoog niveau (ondanks het feit, dat de voor stier spelende jongen inderdaad gestoken werd Van het Venlose „Fortissimo" was het bekend, dat zij naast uitstekend showwerk ook een goed stuk muziek kunnen laten horen. Deze avond werden de verwachtingen dan ook niet teleurgesteld. Wervelend was het optreden van de muzikanten uit Opende en het optreden met het korps-op-de-tiets was weer eens een nieuw taptoe-element, dat bijzonder werd gewaardeerd. De 120 jarige Koninklijke Harmonie „Euerpe" is nu eenmaal geen showorkest en vormde ook nu weer een te statisch on derdeel van het geheel. Ook muzikaal viel dit Venrayse gezelschap af en toe letterlijk uit de toon. Een goede gedachte van de organisatoren was om de majo rettes uit Wanssum zich eens in Venray te laten presenteren. Zij deden dit met succes evenals de minirettes van „Petrus Banden" bij de opening. De organisatie was in zeer goede handen. Begon de taptoe bij de laatste slag van negen uur, precies in de slag van elf uur klonk het taptoe-signaal van Bruno Lucassen, waarna een klinkende finale door alle korpsen onder leiding van de heer Jan Eijkhout de geslaagde taptoe afsloot. Tijdens dc algemene ledenverga dering van SV Leunen werd offi cieel afscheid genomen van L. Jans sen, binnen de vereniging beter be kend als Louis. Dit ter gelegenheid van het feit dat hij te kennen heeft gegeven definitief als hoofdjeugd leider en bestuurslid te willen stop pen. Hiermee komt een einde aan een periode van bijna 18 jaar, waar in hij ongelooflijk veel werk voor SV Leunen heeft verzet. Het begon allemaal in 1962 toen Herman Ballussen (nu erevoorzitter) bij hem aanklopte met het voorstel een voetbalvereniging op te richten. Louis ging daarop in en al spoedig werd de vereniging opgericht en een bestuur gevormd. In 1963 volgde deelname aan de kompetitie met 5 elftallen. In de begintijd heeft Louis zowat alle funktics. die er in een voet balclub te vervullen zijn, bekleed. Als sekretaris/hoofdjeugdleidcr on derscheidde hij zich door zijn grote inzet voor het jeugdvoetbal. Als on derwijzer in Leunen wist hij ook op school belangstelling voor de voet balsport te wekken, wjtf nogal eens resulteerde in geslaagde ledenwerf- akties in de klas, al zei „mester Janssen" er altijd bij dat vader en moeder het eerst goed moesten vin den. Met het groeien van de vereniging nam ook het werk voor de jeugd afdeling toe. Louis gaf veel van wat hij tot dan toe alleen had gedaan (o.a. opstellingen maken, vervoers- regeling, spelerskaartjes) voor en na in handen van de jeugdleiders. Toch bleef hij altijd de hoofd jeugdleider, die met veel inzet en belangstelling de zaken bleef regelen en de leiders donderdagsavonds in de kantine met raad en daad terzijde stond. Uit erkentelijkheid voor alles wat hij voor SV Leunen heeft betekend werd Louis door het bestuur tot ere lid benoemd. Voorzitter Th. Hen drix prees hem om het vele dat hij heeft gedaan, om zijn eerlijkheid en het feit dat hij altijd rechtuit heeft gehandeld. Als dank werd hem een typemachine aangeboden. Namens de KNVB afd. Limburg bedankte de heer Knippenbergh het vertrekkende erelid voor zijn grote staat van dienst voor de voetbal club en ook daarbuiten. Daarbij kreeg hij de zilveren speld van ver dienste van het N.K.S. voetbal op gespeld, terwijl hem de bijbehoren de oorkonde onder luid applaus werd overhandigd. Erevoorzitter Herman Baltussen, die 10 jaar langs als voorzitter met Louis heeft samengewerkt, bena drukte in zijn toespraak dat SV Leu nen veel aan zijn kwaliteiten te danken heeft gehad en hem daar om terecht eert. Hij waardeerde in Louis bovenal zijn eerlijkheid, grote ijver en zuinigheid. Toch zal Louis SV Leunen niet helemaal in de steek laten. Hij blijft enkele taken nog vervullen, waar onder het onderhoud van materia len. Materiële schade Op de Julianasingel bracht K. uit Wijlre zijn vrachtauto tot stil stand om achteruit de Wilhelmina- straat in te rijden, maar op het mo ment dat hij achteruit reed kwam de personenauto bestuurd door mevr. v. G. uit Deume aanrijden. Beide autos botsten tegen elkaar. Het bleef bij materiële schade. Bij gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum bij en afscheid van de harmonie heeft Ere-President Lau- rensse aangekondigd een stichting in het leven te zullen roepen, ten doel hebbende de financiële onder steuning van de harmonie. Teneinde versnippering van ak- ties te voorkomen is onlangs in goed overleg met de Ere-President overeengekomen dat het door hem ter beschikking gestelde beginkapi taal ad 2500,wordt ingebracht in een te vormen Fonds onder de naam „Vrienden van Euterpe". In deze vriendenkring worden op genomen degenen die zich verplich ten om gedurende een termijn van minste 3 achtereenvolgende jaren een bedrag van minimaal 100. in de kas van de vereniging storten. Het aldus te vormen Fonds zal af zonderlijk in de boeken worden ge- ad ministreerd en het zal alleen wor den besteed voor aanschaffing en vernieuwing van uniformen en in- strumenten. Uiteraard blijven aparte giften en bijdragen van harte welkom. Zij die een bedrag van minimum 25,— betalen worden aangeduid als Begunstigers. Voor elke bijdrage beneden dit bedrag wordt men Donateur. Inwoners van Overloon Binnenkort wordt er ten bate van de adoptie-kinderen van de basis scholen een dag georganiseerd met allerlei festiviteiten, waarbij hulp nodig is. Om de kosten zo laag mo gelijk te houden willen wij U vra gen om zoveel mogelijk prijsjes hiervoor beschikbaar te stellen die door de kinderen bij dit evenement zullen kunnen worden verdiend. Wij verzoeken U vriendelijk de prijsjes op de volgende adressen op 13 sept. af te geven: Mevr. Peltzer, Kuluutsheuvel 62; Mevr Willems, Vierlingsbeeksew. 22 Mevr. Verrijdt, Bergkampweg 4; Mevr. v. Roon, Theobaldusweg 4 Donderdag 18 september a.s. or ganiseert het Orgelcomité Venray het derde en laatste orgelconcert in dit jaar. Nu zal voor U optreden de organist Joost Langeveld, met medewerking van de heboïst Hans Meyer. Joost Langeveld werd in 1944 in Den Haag geboren. Hij studeerde sociologie aan de Nijmeegse univer siteit en daarnaast orgel aan het Arnhems conservatorium. Thans is hij verbonden aan de Instituten voor Muziekwetenschappen te Nijmegen en Utrecht als medewerker voor muziektheorie en muzieksociologie. In 1978 en 1979 werd hij winnaar van het Internationaal Improvisa tieconcours te Haarlem. Hans Meyer werd in 1951 in Nij megen geboren. Hij behaalde in 1976 het solistendiploma met on derscheiding te Amsterdam en was in 1975 winnaar van het Tromp- eoncours. Hij is nu eerste' hoboïst van het Nederlands Kamerorkest en dirigent van het Nijmeegs Bla zersensemble. Het concertprogramma omvat de volgende werken: Fantasie und Fuge - C. Ph. E. Bach Sonate in g - C. Ph. E. Bach Pastorale - G. Franck Suite im alten Stil - E. Kronke Prélude el Fugue sur le nom d'Alain - M. Duruflé Canzone - H. Badings Improvisatie op een gegeven thema. Het concert, dat voor iedereen vrij toegankelijk is, begint om 20.30 uur. Door de dienst gemeentewerken is gekonstateerd, dat achter de tuin van een woning aan de Alpenhof, aan de zijde van de Hardeweg, een strook van ongeveer 60 tot 65 m2 gemeentebos klandestien was gekapt en geheel verwijderd. De schade voor de gemeente be draagt 1600,Van de klandes- t.iene veiling is aangifte gedaan bij de politie. De gemeente heeft de op drachtgever aansprakelijik gesteld voor de door de gemeente geleden schade. Op 14 september zullen op de ter reinen van manege Bergemo te Heyen de kringkampioenschappen /verreden worden. Hoogtepunten van dit evenement zullen zijn: Dressuur, ponyspelen, de parade, springen om de prijs der kampioe nen. Direkt aansluitend op de pa rade volgt een show van eigentijd se en oude aanspanningen, waar van meerdere uit de vorige eeuw, zelfs enkele in klederdracht gesto ken. Ondermeer is er te genieten van een beladen groenten en fruit- ventwagen, met een Fries paard bespannen. Diverse rassen zoals Shetlanders, fjorden, hafflingers, tuigers, friezen tot en met werkpaarden zullen zich presenteren. Aan wagens zal gepresenteerd worden dresseer- en recreatiewa gens, veld- en jachtwagens, diver se antieke rijtuigen waaronder zelfs een meer dan 100 jaar oude origi nele Victoriea. Het klapstuk bestaat uit een antieke trouwkoets inclu sief bruidspaar. Deze koets wordt getrokken door 'n span feestelijk ge tuigde en bepluimde paarden, met op de bok de in stijl geklede en be- treste koetsier. Een deskundige zal het geheel tijdens de show toelich ten. Na dit voor Noord Limburg unieke gebeuren zal het bruidspaar, aan de vele deelnemers bloemen en herinneringsstrikken uitreiken. Ge volgd door sprmgwedstrijden en prijsuitreikingen. De organisatie hoopt door dit pro gramma het paardenrmnnend pu bliek een onvergetelijke dag te be zorgen en zeer veel schoons te to nen. UITSLAG POPPEN- WEDSTRIJD Tentoongesteld bij: Juwelier Ver linden. Grotestraat en 't Vaemke, Grotestraat. 1 Mevr. van Rossum.Eifellaan 2. Venray 2 Mevr. Alkim,-Jansen, Mozartstr. 14, Venray 3 Mevr. Verlinden. Schuttersveld Flat 10, Venray openbare bibliotheek O venray jeugdafdeling Schoolstraat 32 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Blokker, J. Jeroen de Grote. Jeroen die werd geboren toen kinderen nog uit de kool kwamen, is een reus die zich klein kan maken. Hij reist door de tijd en beleeft aller lei ongelooflijke avonturen. (B) Chessex, J. De wilde boskat. Prent- verlelling met mooie sfeervolle platen, voor oudere kleuters, over een meisje dat vriendschap sluit met een wilde boskat omdat zij beiden zo op vrijheid zijn gesteld. (A) Cooke. John. De spin en zijn web. Fotoboek over de wijze waarop twee soorten spinnen, de kruis spin en de zgn. bullebakspin, hun web maken. Kinmonth, P. De duif van meneer van Dam Mijnheer van Dam is heel trots op zijn duif en hoopt dat hij de eerste prijs in een wed strijd zal winnen. Prentenboek met in naïeve stijl getekende il lustraties, waarop veel te zien is. (A) Raboff, E. Pierre-Auguste Renoir. Beschrijving van het leven en werk van de Franse schilder en beeldhouwer (1841-1919), waarbij ook wordt verteld wat impres sionisme is. Schinkel, T. Jan Huigen in de ton; bakerrijmjes. Negenenvijftig be kende bekerrijmpjes en speellied- jes met bijpassende illustraties. Schmidt, A. M. G. Niet met de deu ren slaan. Humoristische gedicht jes over kinderen en grote men sen, dieren en sprookjesfiguren, waarin vaak dwaze dingen ge beuren. Sramkova, J. Opgeruimd staat (niet zo) netjes. Als de moeder van Si- mone in een bejaardenhuis moet gaan wonen en zij met haar mee gaat, bedenkt Simone samen met een vriend een plan om iets tegen de eenzaamheid van vele bejaar den te doen. (C) Thompson, David. De muis in het huis. Fotoboek met een korte in leiding over de wijze waarop ver schillende soorten muizen leven. Zindel, P. De bekentenissen van een snotaap van 15. In één jaar volwassen worden dank zij het toedoen van iemand voor wie maar weinig mensen respect heb ben, mag dan vaak afschuwelijk zijn, maar 15-jarige Chris is acrw teraf toch blij dat dat alles ge beurde. (G) ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers. Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel. de Muinck Keizer en Wittgen Th. Lankveld Langstraat 76, tel. 83558 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. REINILDE telefoon 04780 - 81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. INFORMATIEWINKEL BRUKSKE Elke donderdag van 19.00 - 20.30 uur in het nood-wijkgebouw Wit-rode jack, blijven liggen bij Brons in de winkel, met opschrift Joching; Rood labeltje met daaraan drie sleutels; Een bankbiljet van 10,Een Duitse Herdershond teef, ouder vrouwtje. Blauwe spijkerbroek; Beige rib- jas met bruine gebreide kraag; Bad handdoek met embleem zwemvier- daagse en zwembroek; Zwarte jas in een zwart hoesje; Twee voet steunen, vermoedelijk afkomstig van een invalidenwagentje; Donker groene portemonnaie, inhoud 50,95; Hond boxer reu. Voor informatie kunt u zich wen den tot de administratie van de ge meentepolitie, Grotestraat 1, tel. 04780-84888 toestel 30. Vrijdag 12 sept.: Zaalvoetbal competitie heren: 19.30 de Wetteling 2Rabobank 20.30 KoetshuusVlakwater 21.30 StappersZiekenhuis 22.30 Fond OldtimerGemeente Zaterdag 13 sept.: 09 30-12.00 Badminton 16.00 Bata Badaun zaalv. vr. KNVB dames comp. 17.00 SVCBElectro Janssen 2 18.00 Electro Janssen 1-WetteQing 19.00 HiFi centrumde Grot 20.00 Handbal heren Manual 1Trias vr. 21.00-22.00 Lamers zaalv. vr. Zondag 14 sepL: Jumpers Basketbal toernooi 09.00-i18.00uur Maandag 15 sept.: 17.30-18.30 Manual tr- 18.30-21.30 VC Rooy tr. 21.30 El. Janssen-FC Hento zaalv. 22.30 El. Janssen 2-E1. Janssen 3 Dinsdag 16 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 17 sept.: 19.30-22.30 Badminton 22.30-23.30 Wetteling 1—Wette ling 3 zaalv. vr. Donderdag 18 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrijdag 19 sept.: Zaal voetbal competitie heren: 19.30 De Lelie 1Judover. 1 20.30 Bamev. Eierh. 1—FCPR 2 21.30 Vlakwater 1Wetteling 2 22.30 ZiekenhuisKoetshuus 1 12 - 13 en 15 september (vr., za. en ma.)

Peel en Maas | 1980 | | pagina 15