Uit de gemeenteraad van VIERLINGSBEEK Hengelsport Ruitersport TR1MCLUB SPIO-NIEÜWS Midgetgolf M.C.C. VENRAY „RODHE" SOFT- EN HONKBAL Frans van de Kamp Financieringen PEEL EN MAAS ook üw krant BEDR1JFS- VOLLEYBAL- COMPETITIE Hinderwet wordt duurder Zilveren jubileum van Sien van de Vredeskerk Hondenbelasting H.S.V. DE ROERDOMP Na de twee wedstrijden tegen Büt- terswijck behaalde het korps de le plaats met 22910 gr. De vijf best ge plaatsten zijn als volgt: 1 W. Lemmen Venray 7190 gr. 2 A. Sanders Venray 4530 gr. 3 'Ben Janssen Venray 4400 gr. 4 j. Voesten Blitterswijck 4110 gr. 5 H. Hendriks, Venray 3930 gr. Zondagmiddag op het Nationaal concours te Oostrum behaalde A. Sanders een 2e, J. Sanders een 16e en J. Ponjée een 19e plaats. Het korps behaalde een derde plaats. Zaterdag 30 aug. Kringconcours te Afferden; nummers afhalen om 12.30 uur. Zondag 31 augustus eerste koning wedstrijd. Er zal gevist worden in twee groepen: korte hengels 5.50 m. Overig^ deelnemers de lengte van de hengel 9,5 m., met snoer tesamen jnag men de 15 m. niet overschrij den. Bijeenkomst om 7.00 uur Cree- mersweerd. Donderdag 4 sept. tweede jeugd wedstrijd; bijeenkomst om 18.00 u. bij H. v. d. Heuvel. Voor deelname opgeven bij H. v.d. Heuvel, Langeweg 38, Venray tot Uiterlijk donderdag 20.00 uur. H.S.V. HET ALVERTJE OOSTRUM Jeugdkoning 1980 Aan de op 14 en 24 augustus ge houden jeugdkoningswedstrijden hebben 28 jongeren deelgenomen. Jeugdkorüng werd Eric van Groo- tel, die de wisselbeker won met 3400 gram. 2 Robby Wijnhoven 2825 gr. |3Wim Gelldngs 1575 gr. 14 Patrick Wijnhoven 1450 gr. 5 Jean Kleven 1175 gr. Nationaal concours Het Alvertje Oostrum Aan het op ozndag 24 augustus géhouden nationaal concours heb ben 75 vissers deelgenomen. Er wa ren 8 korpsen. Korpsen: :1 Het Alvertje, Oostrum 5275 gr. 2 HSV Son en Breughel 4525 gr. 3 De Roerdomp Venray 3950 gr. 4 't Voorntje GrubbenvorSt 3900 gr. 5 De Brasem Venlo 1750 gr. Individueel: 1 Bart Theeuwen Oostrum 3500 gr. 2 Toon Sanders Venray 2300 gr. 4 Hay Roeffen, Grubbenv. 2000 gr. 4 Toon Peeters, Afferden 2000 gr. 5 Jan Smits Tienray 1975 gr. HerfstkoningswedstrUden Het Alvertje Oostrum De herfstkoningswedstrijden wor den gehouden op 30 augustus, 6 sep tember. 13 september en 27 septem ber. Van deze vier wedstrijden tel len drie mee voor de punten. Er wordt gevist in twee kategorieën. Met een hengellengte tot 9 meter en een hengellengte tot 6 meter De wedstrijden zijn van 8 tot 10.30 uur. Er wordt gevist in de Maas te Wanssum achter René Wijnhoven. Bijeenkomst te Wanssum bij René Wijnhoven om 7.30 uur. Zaterdag 30 augustus kringcon cours te Afferden. Opgeven bij Led Gooren te Venray tel. 86359 en René Wijnhoven, tel. 04784-1628 tot don derdagavond 28 augustus. Op het in Lottum gehouden con cours met 114 deelnemers behaalde Harry Lenssen de 14e plaats. i Limburgs kampioenschap te Geulle Tijdens de wedstrijd te Geulle werd er door diverse MCC leden jenomen. De uitslagen zijn als volgt: 50 cc jun.: Peter Peters le man che le, 2e manche le. 125 cc jun.: Ad Janssen le man che 8e, 2e manche 4e; Rudy v. d. Putten le manche uitgevallen, 2e manche 5e. 125 cc promotie: Peter Willemse le manche 2e, 2e manche 2e; Geert Goumans le manche 7e, 2e manche 5e. 125 cc senioren: Henk Maessen le manche 3e, 2e manche 3e; Sjaak WiMems le manche uitgevallen, 2e manche 5e. 250 cc jun.: Hans Tunnissen le manche 13e, 2e manche 14e; Peter Stiphout le manche 10e, 2e manche 4c; Hay Olaessens le manche 16e, 2e manche 13e. 500 cc jun.: Jan Bardoel le man che 2e, 2e manche 2e; Lam Wilms le manche 7e, 2e manche 5e; Wiel Jansen le manche 10e, 2e manche 6e; Albert Muijzers le manche 15e, 2e manche 8e; Noud Pijpers le manche 18e; 2e manche uitgevallen. 500 cc promotie: Ton van Dijck le manche 7e, 2e manche 7e. veterane:* Uitslag 23 aug.: mingenSW 1—2 Programma 30 aug.: 8VVOverloon, aanvang 17.00 uur, terrein Oostsingel. W. Baartman, P. Bonants, H. de Bruyn, J. Gommans, J. Laurentzen, G. Lormans, P. Smits, Th. Swinkels, J. Vievermans, P. Volleberg, H. ellen, H. Baartman, W. Peeters. TENNISCLUB' VENRAY Zaterdag 24 augustus zijn de eer ste clubkampioenschappen voor ju nioren bij T.C. „Rodhe" afgesloten. De vereniging T.C. Rodhe, die nu 10 maanden bestaat, draait in alle onderdelen, zoals zomer- en winter- training, landelijke en districtscom- pet'itie, gezeMigheidstoemooien voor junioren en senioren, nazomercom petitie binnen de eigen vereniging, olubkampioenschappen voor junio ren en senioren, balvaardigheids- oefeningen gericht op tennis enz. enz. mee. De clubkampioenschappen voor junioren zijn dan ook uitstekend verlopen. Alles bij elkaar zijn er 82 wedstrijden gespeeld, waaronder ook de mini-wedstrijden door de allerjongsten. De uitslagen van de finalewed strijden zijn als vdlgt: Categorie A: Meisjes enkel: Henriëtte Verhoeven- Iris Beerkens 6-1 6-3 Jongens enkel: Rick Breeuwsma Arnold Theuws 4-6 6-1 6-0 Jongens dubbel: Rick Breeuwsma Gerard Bastiaans Anold Theuws- André Janssen 6-3 7-6. Categorie B: Meisjes enkel: Henriëtte Verhoe ven—Sylvie Zuidhof 6-2 6-2 Jongens enkel: Bram van Soest Luc Zuidhof 6-2 6-3 Categorie mini: Nr. 1 Pien Wils Nr. 2 Anneke van Soest Balvaardigheid. M.i.v. 1 oktober beginnen de les sen in balvaardigheid d.m.v. bal spelen enz. Junioren van TC „Rodhe" geb. in 1970 en later, die zich nog niet heb ben opgegeven, en andere junioren, in dezelfde leeftijdscat., die even eens hierin gemtereseerd zijn, kun nen zich hiervoor opgeven. Opgave en informatie bij mevr. Schellens, de Aldenweg 1, Venray. SPORTVERSLAGEN DIENEN DINSDAGS VOOR 12 UUR TE ZIJN INGELEVERD Wedstrijdverslagen Softballjunloren: VenrayCondors (Sittard) 126 Deze eerste wedstrijd na de va kantie verliep redelijk goed. Wij speelden erg afwisselend; de ene keer ging het aan slag goed en het veld ook goed, maar de andere keer ging aan slag en in het veld slecht. Ook werden er onnodige fou ten gemaakt. Dit kwam waarschijn lijk door het feit dat wij tot nu toe nog altijd hebben gewonnen van de Condors en ons niet volledig hebben ingezet. José echter was in topvorm en konditie. dit was ook te mericen, want ze gooide liefst 7 maal 3-slag. Aan slag was Annette op dreef, want zij sloeg een homerun en daarna nog een technische homerun. Ver der waren wij 't helemaal niet eens met de scheidsrechter die, er nogal eens langs zat met zijn beslissingen wat betreft hoge en lage ballen. Hierdoor gingen er bij ons todh nog verschillende meisjes uit op 3-slag. Maar verder was het een niet al te moeilijke wedstrijd die ons weer in het wedstrijdritme bracht. Softball aspiranten: Venray—Ducks 1414 De vorige wedstrijd eindigde in 31-1 voor Ducks, maar het is nu toch veel anders geworden. Dit kwam o.a. door onze goede pitcher Lilian, die we de vorige keer moes ten missen. De stand liep gelijk op mede door het zeer sterke spel van het hele team, vooral in het veld, dat. goed dicht gehouden werd. Ook door goede vangballen van Mariska en Erna. In vergelijking met de vo rige wedstrijd tegen Ducks waren we ook aan slag een stuk beter. Door deze zeer sterke tegenstander (kampioen) hebben we veel bij ge leerd en verder was het nog een leiike en vooral spannende wed strijd. Softballsenioren: Venray-Venlo 8-10 Een wedstrijd die ondanks de vele aanmoedigingen van het publiek toch verloren werd. In de eerste in ning kwamen er drie punten binnen, maar in de twee inning stonden we al drie punten achter door een dub- bel-spel van Venlo en een prima aangooi van de pitcher naar de eer ste honkvrouwe. Vol goede moed gingen we door en in de derde in ning stonden we toch weer een punt voor, stand 7-6. Helaas in de vierde inning waren er de vier slagmensen drie uit door vangballen. Om nu nog te winnen- zouden wij minimaal vier punten moeten scoren. Jammer, er kwam nog maar een punt binnen en was het Venlo da't ditmaal met de buit ging strijken. Sortballaspiranten zaterdag 30 aug. NuenenVenray, vertrek 8.30 van af den Boggerd. Softballjunioren zaterdag 30 aug.: VenrayNuenen, bijeenkomst 0.45 uur op het veld. Honkbalpupillen zaterdag 30 aug.: SuenenVenray, vertrek 8.45 van af den Boggerd. Honkbalaspiranten: zaterdag 30 aug. VenrayGeldrop, bijeenkomst 12.30 op het veld. Softballsenioren zijn vrij. Honkbalsenioren zijn uitgespeeld. Onze trimmers zijn het afgelopen weekend erg aktief geweest. Zo'n 25 zijn er naar Zuid-Limburg ge weest om daar eens goed af te zien. Dat is dan gebeurd ook. Want 85 km met o.a. de Adsteeg en Cauberg is niet niks. Onderweg is op de diver se bergen gesprint voor een berg- klassement. Hierbij eindigde als le Harry Horstermans; 2e Ger Janssen en 3e Thijs Jenniskens. Ondanks de zware tocht was iedereen zeer te vreden. Zeker is zo'n tocht voor herhaling vatbaar. De wedstrijdrenners zijn in de Omloop van het Maasdal aktief ge weest. Deze 2 daagse wedstrijd is niet voor de hele Oost rum se ploeg goed verlopen. Mat Siebers raakte ertkele ronden voor het einde be trokken bij een valpartij en moest de strijd staken. Behalve Nick Rey- nen gaven ook de andere renners de pijp aan Maarten. In de eindklassering bezette Nick een zeer verdienstelijke 28e plaats. Joop de Groot, rijdend voor Ales- si viel net buiten de prijzen. Op 11 september rijden de wed strijdrenners weer een tijdrit voor de klubkampioenschappen. De jeugd renners doen dit op 9 sep tember. Op 6 september worden de NWB klubkampioenschappen verreden. Deze week komt t.b.v. de trim mers de nieuwe tourkalender uit. GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 JAARVERGADERING D.C. VENRAY Aan het begin van het nieuwe speelseizoen 1980-'8l had in zaal Thielen op het Kennedyplein de al gemene ledenvergadering plaats on der voorzitterschap van de heer A. Noyens. De opkomst was bevredi gend; slechts twee aktieve leden waren verhinderd. Na het jaarver slag van secretaris de heer M. Bak ker en het financieel overzicht van penningmeester de heer Th. Peek, werden de prijzen uitgereikt door de nestor van de vereniging de heer W. Wille, die dit op zijn persoon lijke geestige wijze wist te begelei den. In de hoofdgroep -ging de kam- pioensprijs voor de tiende maal naar A. Noyens, terwijl Th. Peek de tweede prijs en A. Wester de derde prijs in ontvangst mochten nemen. De prijzen voor de beste prestaties in de tweede groep gingen respec tievelijk naar 1. P. Alblas, 2. F. Ja cobs en 3. Chr. Gerrits. Druk werd beraadslaagd over de samenstelling van het damteam voor de komende bondswedstrijden. D.C. Venray zal wederom in de eer ste klasse van district Oost-Brabant Noord-Limburg uitkomen met 7 an dere verenigingen, n.l. Philips en E.D.G. uit Eindhoven. Tempo uit Veghel, M.D.C. uit Helmond, HT.V. uit Heesch. B.D.V. uit Boxtel en E.A.D. uit Asten. Gezien het verlies van enkele sterke spelers gedurende de laatste jaren zal het voor D.C. Venray niet meevallen om zich in deze sterk bezette 'klasse te hand haven. Afgelopen seizoen is het op het nippertje gelukt; zo ook nu zal er fors om worden geknokt. Voorzitter Noyens nodigde alle le den uit om alles op alles te zetten, maar vooral om de clubavonden trouw te bezoeken, om zodoende een verhoging van hét algemene spel peil te krijgen. Voorts werd het wedstrijdschema voor de nieuwe ranglijstcompetitie besproken. Besloten werd oen eer ste volledige ronde te spelen en daarna een 2e en eventueel 3e ronde in 2 groepen. Betreffende het punt bestuursver kiezing werden de heren Noyens, Bakker. Wester en Verstegen bij ac clamatie herkozen. Th. Peek zal de damsport om ge zondheidsredenen voorlopig moeten staken. In zijn plaats werd als pen ningmeester gekozen de heer N. v. d. Voort. Na nog enkele interne zaken te hebben doorgenomen via de rond vraag kon de voorzitter deze vlotte en vruchtbare vergadering om half elf afsluiten, waarna nog gezellig wat werd na-getafeld. Maandag j.l. is de ranglijstcompe titie begonnen. Nieuwe en oude leden zijn nog steeds van harte welkom op onze clubavonden, 's maandags aanvang half acht in zaal Thielen op het Kennedyplein. PONYCLUB „ST. ISIDORUS" Limburgse ponykampioenschappen te Reuver zondag 24 aug. j.l. Met twee geselecteerden, Ingrid Peeters en Miichèl Beerkens, voor individueel dressuur en achttal mid den, gingen we naar Reuver. De spanningen waren hoog, tenslotte hadden Jan Hoezen en de zijnen er zo hard aan gewerkt en dan nog de pech te hebben met 3 uitvallers. Be loond werden zij met een prachtige 4e plaats (116'/t- pnt.). Fantastisch jongens! Ook Ingrid en MiChèl behaalden goede resultaten. Laten we deze koers aanhouden, zodat ponyclub St. Isidores wel de gelijk van zich doet spreken! Lekker uitgerust van vakantie teruggekomen? U voelt U weer fit en tot alles in staat? Als U er niets aan doet om dat gevoel te behouden, bent U over een maand weer weg gezakt en moet U weer een jaar wachten om weer zo'n periode me# te maken. Neem een goed besluit: ga trimmen om dat opgedane gevoel te behouden. U weet niet wat het in houdt? Gewoon niets bijzonders, we lo pen ons wat warm, 12 tot 15 minu ten, dan 10 min. oefeningen, af hankelijk van het weer en omstan digheden, dan weer loopoefeningen, vermengd met allerlei spelvormen, tweetallen, bokspringen tikkertje enz. Het beschikbare uur is zo om. Maak van dat niets bijzonders, iets bijzonders, want dat is het ook. Na tuurlijk moet U wat inspanning le veren, maar het devies is: door in spanning, ontspanning. We hebben een gemengde groep van ongeveer 25 personen, leeftijds klasse 20 - 55 jaar, veel animo en gezellig. Kom eens kijken, breng Uw fiets mee en rijdt eens met de lopers mee, als het U bevalt, doet U mee en zo niet, even goede vrienden. Onze aktiviteiten: Elke zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor 10 km. duurloop van af Cooperbaan, Ballonzuilbossen; 6 km km voor dames en heren ook mogelijk. A.s. zondagmorgen 31 augustus om 9.00 vertrek vanaf wandelpad kapél Geysterse bossen voor loop- en trimoefeningen. Elke woensdagavond vertrek om 18.45 uur vanaf ingang wandelpad kapel GeySterse bossen, voor loop- en trimoefeningen. Inlichtingen worden u gaarne ver strekt door: Piet Loomans, Ouver turestraat 14, tel. 85384. Eindelijk is het dan zover, de va kantieperiode zit er weer op, de trai ningen zijn weer in volle gang en de tweede helft van de veld compe titie staat voor de deur. Het zou wel eens de meest succesvolle veld- compétitie kunnen worden uit de korte geschiedenis van Manual. Maar liefst drie teams: Heren 2, Heren Junioren en Dames junioren staan in hun klasse bovenaan, ter wijl de Dames aspiranten en senio ren op een gedeelde eerste plaats Staan. Het moet dus wel gek gaan, als er op het einde van dit gebeu ren niet twee of drie kampioenen zijn te vieren. KompetitieprogTamma veldhandbal 30 augustus: Dames pup. Manual-Eksplsion 14.00 Dames asp. Manual-Eksplos. 2 14.45 Programam 31 augustus: Heren sen. Breeton Sp. 2Manual 1 15.00 vertrek 14.00 uur Heren sen. Weert '77-Manual 2 16.30 vertrek 15.15 uur Overpeinzingen by een verhard veld Als alles meezit, zullen de dames pupillen de eerste kompetitiewed strijd spelen op het nieuwe verhar de veld van Manual. Het is dan wel geen kunststof veld geworden, maar ook dit veld ligt er mooi bij. Hele maal ideaal zou het zijn, wanneer nu nog de kleedruimte van de sport hal gebnïlkt zou kunnen worden, zoals in BleriCk. Het gebruik van een verhard veld wordt t z.t. verplicht door hét N.H.V. De bond heeft hier wel zijn redenen voor (minder afgelastingen en de mogelijkheid tot technischer spel) maar hét is toch jammer. Het spelen op gras geeft een aparte sfeer, zelfs bij nat weer, als je de bal bijna nliet kunt vasthouden. De voornaam ste reden om gras te houden, is echter de veiligheid van de spelers. Vallen op gras is, zeker bij droog weer, niet prettig, maar vallen op asfalt kan levensgevaarlijk zijn. Denk maar eens aan de blessure van Jo Deckairm, opgelopen op een asfaltvloer. Na elke wedstrijd heeft er wel iemand een reeks schaaf wonden en als de wedstrijd erg hard is, is een break-out lopen alleen mogelijk met gevaar voor eigen le ven. Om dan nog maar niet te den ken aan hét uitvoeren van valwor- pen en het keeperswerk op een vloer die geen milimeter meegeeft. De bond zal bij de invoering van dit veld hier ook wel aan gedacht hebben, maar het is toch jammer te meer omdat de handbalsport op het grasveld ontstaan is. WATERPOLO Aktiviteiten 30/31 augustus: Deelname aan 2 daags toernooi De Laganus dagen te Zeist, met 1 He renteam, 1 Damesteam en 1 Jon gensteam. In een volledig toernooi van in totaal 124 wedstrijden, zullen onze teams de Strijd aanbinden tegen wa- terpolöteams afkomstig uit Noord en Zuid-Holland, Utrecht, Gelder land en Noord-Brabant. In dit sterk bezette toernooi wor den wedstrijden gespeeld op Bonds-, Districts- en Kringniveau. Ook Spio soreekt hierin een woordje mee! Training 30/31 augustus: Op zaterdag 30 augustus en zon dag 31 augustus is er geen training. M.G.C. VLAKWATEB Donderdag j.l. werd reeds de voor a.s, zondag geplande en lang ver wachte wedstrijd gespeeld tussen: Vlakwater 3Vlakwater 2 3—5 Het werd een uiterst spannend duel, wat zijn weerga in de historie nauwelijks kent.' De eerste ronde speelden beiden 105, dus gelijk. De tweede en derde ronde waren met resp. één en twee punten voor het 2e team. De laatste ronde tenslotte werd met 2 punten verschil door het 3e team gewonnen. Hiermee blijft ons 2e in de race om het kampioen schap, hoewel men geen steek mag laten vallen. Voor a.s. zondag staa't de wed strijd Mierlo 1Vlakwater 1 op het programa. We wensen ons eerste team hiervoor alvast veel succes. Onlangs wist Desiree v. d. Boom tijdens de onderlinge competitie hét clubrecord meisjes-scholieren over 1 ronde te brengen op 31 en over 3 ronden op 97. Van harte proficiat met deze 2 nieuwe records! Tijdens een j.l. zondag gehouden toernooi in Mierlo, waaraan 8 van onze leden deelnamen, wist men veel successen te behalen. Bij de Heren A was G. Voermans le met 76 punten en G. Vermeulen kreeg met 23 de prijs voor de laagste ron de. G. Janssen werd met 79 2e bij de Heren B. Jo Latjens-Jans le bij de Dames A. Tenslotte werd ons le team kampioen bij de teams, met maar liefst 16 punten voorsprong op de tweede prijswinnaar. Allen proficiat met deze successen. De Bedrijfsvolleybalcompetitie voor het seizoen 1980/81 is weer rond. Aan deze Bedrijfsvolleybalcompe titie in Venray doen 12 teams mee en wordt vanaf donderdag 28 aug. a.s. iedere week gespeeld in de gymzaal te Oostrum van 17.45 tot 20.15 uur. Hieronder volgen de poule-inde ling en de eerste wedstrijden: Sm ashing Ra bo Poule A: VC Venray Centientje 1 DPS 2 SVCB Bebra's Poule B: DPS 1 VC Knudde Centientje 2 Gemeente Venray VC Smash Potato Mix Programma 28 aug.: 17.45 Centientje 1Bebra's 19.00 Gemeente VenrayPotato Mix 4 september: 17.45 Smashing RaboSVCB 19.00 VC Knudde—VC Smash 11 september: 17.45 DPS 1—Cenitierttje 2 19.00 VC Venray—DPS 2 18 sept.: 17.45 Potato MixVC Knudde 19.00 BebrasSmashing Rabo 25 sept.: 17,45 DPS 1Gemeente Venray 19.00 Centientje 1VC Venray 2 oktober: 17.45 DPS 2—SVCB 19.00 VC SmashCentienitje 2 Bedrijven die ook graag mee wil len gaan doen in de toekomst, kun nen altijd op de donderdag eens ko men kijken hoe dit verloopt. Inlichting bij A. Hermans, Nieuw- straat 12, Horst, tel. kantoor: 04780- 88888 toestel 2639. Aan de commissie voor financiën, en belastingen wordt volgende wéék advies gevraagd over een tariefver- hoging van de hinderwet. Tot nog toe zijn er steeds veel kosten ge maakt om de taak van de gemeente op hét gebied van de Hinderwet zo goed mogelijk te kunnen uitvoeren, zonder dat de inkomsten daar ook maar in de verste verte gelijke tred mee hebben gehouden. Voorgesteld wordt een algemeen tarief te heffen van 110,Wordt de vergunning verleend, dan volgt een speciaal ta rief dat varieert van 15,tot 1100,—. Indien de commissie en de raad hiermee-akkoord gaan, kan de ge meente op een meeropbrengst van 30.000,tot 35.000,per jaar rekenen. Komende zondag 31 augustus hoopt mejuffrouw Clasina van den Berg, voor de parochianen van de Vredeskerk beter békend als Sien, haar zilveren jubileum te vieren in het huishouden van pastoor Geerits. Zonder dat zij de bedoeling had om ooit huishoudster te worden, kwam zij 25 jaar geleden in Hoens broek bij kapelaan Geerits in dienst. Toen deze twee jaar later als kape laan van de Grote Kerk in Venray werd benoemd was het voor Sien een vanzelfsprekende zaak, dat zij mee verhuisde naar Noord-Limburg De eerste jaren aan de Maashese- weg waren niet gemakkelijk, Ten slotte kende Sien geen muis in Ven ray. Dat is nu wel anders, want Sien werd al gauw de spil waarom het niet geestelijke gedeelte van de Vredeskerk draait door haar grote belangstelling voor en meeleven met alles wat er in de parochie leeft en omgaat. Bijna altijd is mej. van den Berg dn de pastorie te vinden, waar zij niet alleen het huishouden van pas toor Geerits verzorgt, maar bij ge brek aan een full-time koster, ook hét kweken en verzorgen ran plan ten en bloemen voor het altaar, het wassen, strijken en herstellen van altaardwalen en paramenten, hét poetsen van kelken en wierook vaten, het openen en sluiten van de kerkdeuren, het in ontvangst nemen van misintenties en met op de laat ste plaats het zetten van heerlijke koffie voor de vele vergaderingen en kooraktiviteiten, die er dagelijks in de pastorie en het parochiezaal tje plaatsvinden. Geen mens kan meer becijferen hoe ontelbaar veel koppen koffie Sien van den Berg in de 25 achter haar liggende jaren gezet zal hebben. Sien werd een begrip in de paro chie van de Vredeskerk en daarom zal het aanstaande zondag druk zijn in de hoogmis van 10.00 uur, die tot haar intentie in de Vredeskerk wordt opgedragen, maar ook tijdens de feestelijke receptie, die Sien op deze zondag van 11.30 tot 13.00 uur in café-restaurant Vlakwater aan de Kemp weg wordt aangeboden door het kerkbestuur. Om de algemene kostenstijgingen enigszins bij te houden en om ta riefaanpassingen ruiet schoksgewijze door te moeten voeren, heeft de ge meente reeds enkele jaren de door haar te heffen belastingen ver hoogd met een percentage dat de centrale overheid als maximum vaststelt. Dat betekerjt dat voor 1981 de hondenbelasting 'met 5% wordt verhoogd. Het huidige tarief is 40.30 per jaar per hond, dat wordt dan afgerond 42,Ook de belas ting, te betalen door kennels wordt met dit percentage verhoogd. De gemeente verwacht door deze verhoging een meeropbrengst van 5.000,Overigens moet de raad dit voorstel goedkeuren. Deze vergadering moest wachten omdat de burgemeester zijn ambts keten vergeten had en het 10 minu ten duurde eer hij omhangen was met die tekenen zijner waardigheid. O.m. de volgende agendapunten werden zonder hoofdelijke stem ming en zonder het stellen van vra gen goedgekeurd. Het bezwaarschrift dat inge diend was door de Stichting Open Ontmoetingscentrum Smakt-Holt- hees, tegen afwijzing van de ge vraagde subsidie, werd als niet ont vankelijk veiklaard. Ter realisering van winkel voorzieningen te Vierlingsbeek was de raad gelukkig dat een huisper ceel met agrarische bedrijfsgebou wen van A. Deenen kon worden ge kocht en de prijs van 330.000, vond men kennelijk heel gewoon. Riolering en bestrating van Klaphekken te Vierlingsbeek kreeg het gevraagde fiat van de raad. Een krediet van 143.396,werd hier voor beschikbaar gesteld. Het college kan een vaste geld lening aangaan, groot een bedrag van 3 miljoen, gulden. Dat de raad ook Overloon in de nacht bij de tijd wilde laten zijn, •bleek wel uit de beschikbaarstelling van 1584,voor verlichting van het kerktorenuurwerk. De Hogeweg te Maashees kan eindélijk worden verbeterd. De raad stelde dan ook gaarne het gevraag de bedrag van 111.500,beschik baar. De beschikbaarstelling van een krediet van 364.000,voor de bouw van een kleedlokalencomplex, ten behoeve van de tennisvereni ging, K.P.J. en de korfbalvereniging D.E.S. op het sportcomplex Soeten- daal bleek slechts een hamerstuk te izijn. Voor het woonrijp maken van enkele wegen in de Pritter te Over loon stelde de raad een bedrag van 78.964,— beschikbaar. Ondanks een budgetruimte van 280.386,hadden enkele raads leden moeite met een reservering voor de uitbreiding van het ge meentehuis ben bedrage van 210.000 gulden. De reconstructie van de Halte straat gaat 325.000,kosten; voor die reconstructie is nu financiële ruimte gevonden. Verder zal het herstel van het klinkergedeette in de Spoorstraat voorrang krijgen, evenals de verbetering van de Lau- rentiusstraat, herstel van het sport veld te Maashees en de aanschaf yan een offsetmachine. Een aantal aanikopen en ver goedingen voor de aanleg van rio lering te Groeningen bleken even eens hamerstukken te zijn. Trou wens het werk is op een klein ge deelte aan de Voortweg na reeds gereed. DORPSRADEN Lang en breed moest er gepraat worxlen over het voorstél, ingediend door de Maaskantse fraktie, tot er kenning en subsidiëring van dorps raden. Later distancieerde zich de Maaskantse raadsneStor van dit voorstel. Er kwam zelfs een schor sing aan te pas om de Overloonse fraktie gelegenheid te geven tot be raad, Er was duidelijk onbegrip te bespeuren; er waren zélfs raads leden die dachten dat dorpsraden overbodig waren omdat de dorpen raadsleden hebben en dat zijn toch hun gesprekspartners. Ook voor de raadsvoorzitter ble- ken er onduidelijkheden te zijn. Hij kon niet begrijpen waarom de dorpsraden subsidie nodig hadden; het ging notabene om 500 gulden per jaar. Helemaal vreemd voor het col lege is het fedt dat zij zich wel eens bij de dorpsraden zouden moeten verantwoorden. Fraktievoorzitter Litjens stelde duidelijk, dat de raad de moed moet hebben om met dit voorstel in zee te gaan. Het is een eerste aanzet voor het goed funktioneren van een dorpsraad en zeker geen motie van wantrouwen of het ondergraven van het college van b. en w. Wethouder van de Pas dacht dat er met de komst van dorpsraden weinig gaat veranderen, want nu houdt het college en de raad waar dat nodig is, imrrters hearings of hoorzittingen. Uiteindélijk nam de raad toch een besluit en zal later de subsidiëring aan dé orde stellen. BLOKHUT HOLTHEES Na bijna 12 jaar van voorberei ding voor een ontmoetingsruimte voor Smakt-Holthees, was het in 1978 eindelijk zo ver dat opdracht kon worden gegeven tot stichting van een blokhut te Holthees. De ra den 'van Venray en Vierlingsbeek stelden ieder 50.000 gulden beschik baar; CRM en de Provinciale be sturen van Limburg én Brabant ga ven eveneens subsidie. Er werd een huurprijs van 6173,vastgesteld door de raad van Vierlingsbeek. Nu kon de bouw worden opgeleverd, maar het stichtingsbestuur weigert de sleutel, omdat ze nu opeens de huur te hoog vindt. De raadsvoorzitter: „Jarenlang is er gebid en gesmeekt om een eigen ruimte, nu blijkt het niet meer no dig te zijn. Ik vind dat stijlloos". Alle overleg en alle toezeggingen welke er gedaan zijn, dat de huur nog eens nader bekeken zal worden, hebben geen effect gehad bij het stichtingsbestuur. Maar de raad kan niets anders dan het besluit van 1978 uitvoeren, en de verzekering geven dat nader zal worden inge gaan op de gedane suggesties om de huur te verlagen. Ook is het Venrayse gemeentebestuur ge sprekspartner over wat er hier nog gedaan zou kunnen worden; aar of er vanuit Venray nog wat ver wacht kan worden, kon wethouder Ronnes niet verzekeren. De hele raad vond het schande dat er nu 'n prachtige accommodatie klaar ligt, maar dat men weigert de sleutel in ontvangst te nemen. „Nu laat het stichtingsbestuur de jeugd in de kou staan." Alleen de heer Koopmans wenste te, hebben tegengestemd, niet om de bouw maar wel om de hoogte van de huur en het opvolgen van het advies van de commissie Jeugd en Sport. RONDVRAAG Het college is bereid het nog niet opgesoupeerde bedrag, voor onderhoud van wegen, te gaan ge bruiken om de landbouwers welke problemen hebben met de naweeën van de wateroverlast van de Maas te helpen. Vooral werd gedacht aan verwijdering van de grote zandho pen in diverse Maasweiden en het vegen van sloten. Het is nog niet bekend hoeveel grond zal moeten worden aange kocht voor realisering van een Stuk je fietspad te Overtoon. Maar het heeft wel de aandacht van het col lege. Beide partners moeten met de notaris nog aan tafel gaan zitten eer de akte van beheer kan worden opgemaakt tussen het bestuur van het Gemeenschapshuis en de Sport hal te Maashees. Dan kan de raad eerst klaarheid worden verschaft, ap werd er op vragen medegedeeld.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7