K IETSPADENPLAN WV-AKTMTEITEN l@0 door gemeenteraad aangenomen Record deelname lil bij eerste lustrum van de Venrayse zwemvierdaagse AGENDA «S85SS PEEL EN MAAS GEVONDEN VOORWERPEN Door een intiataefgroep uit de bur- rij werd medio 1976 een ontwerp x>r een volledig net van fiets ten in onze gemeente ter ver tering van de veriteersveiligheid in fietsers en brommers aange ven aan het college van b. en w. Met de initiatiefgroep en anderen eid een werkgroep geformeerd eind 1978 over deze materie een ndrapport leverde B. en W. kon- i zich over het algemeen vereni- met de in dat rapport gestel uitgangspunten en de verdere ihoud van hét rapport. Begin 1979 werden de Venrayse irgers voor zover ze daarin ge dresseerd waren bij deze aan- legenheid betroldcen en werd o.m. openbare hoorzitting aan deze ialterie gewijd. Een meerjarenplanning die voor uitvoering van dit fietspaden tan noodztakelijk is, belette een roegtijdige behanddling door de ad. De commissie voor verkeer evenwel reeds eerder het plan Ér beoordeling voorgelegd. Maar deze week kregen dan de len alle kans om hun zegje doen- En het was opmerkelijk dat raktisch alle frakties pleitten voor spoedige realisering van e^n Isispad van Oirlo naar Oostrum. r samen daarmee lag het plan i via de Henri Dunantstraat een l door te trekken naar de ttte Vennen. Als het niet anders L aldus de PvdA, dan dat fiets- 4 minstens doortrekken tot ach- r de S-bocht in de Oirloseweg. Het blijkt dat behalve fietsers van io er ook veel fiets verkeer van erlo en Tienray komt. Mede voor i is een fietspad naar Oostrum ngend gewenst. De heer G. Janssen konstateerde namens Samenwerking, dat het plan op onderdelen reeds verouderd was uitgevoerd was achterhaald was; férwijl eveneens onderdelen nog afhankelijk zijn van de uitvoe ring van de Rose Vlek en eventueel de Noord-Tangenlt. Wethouder Loonen moest dit be amen. Een derde deel van het to tale plan is inderdaad al verwezen lijkt, zoals fietspaden langs de Hors- terweg, de Overloonseweg en de bui tensingels. Ook in de toekomst zal bij reconstructie van wegen het fietspadenplan ter hand worden ge nomen. De heer G. Janssen die ook infor meerde naar een oost-west-verbin- ding voor fietsers via Poststraat, Henseniusplein en Kempweg, moest vernemen dat de Poststraat inder daad twee richting verkeer krijgt voor wielrijders. De Kempweg ech ter niet, óf men zou de auto's uit de straat moeten weren, óf men zou de straat moeten reconstrueren Reconstructie van de Patersstraat i.vjn. een nieuwe riolering, is al ge pland, en dan zouden daar de fiet sers ook tweerichting verkeer kun nen krijgen. Op de vraag van de heer G. Jans sen, naar het gevaarlijke sluipver- keer over de Kiekweg, kon de wet houder antwoorden, dat het plan Westeinde geen wegverbindingen krijgt met de Kiekweg, zodra het plan gereed is. Wat er nu gebeurt is tijdelijk. Met de heer G. Janssen vroeg de heer Koonings naar fietspaden langs de Stationsweg, en zo mogelijk, nog dit jaar. De wethouder kon dit niet defini tief toezeggen. De fietspaden wor den daar op het wegdek afgetekend. zodat de rijbaan drastisch versmald wordt. De heer Reintjes, van de kerkdor- penfraktie, kon zich niet verenigen met de nadruk die er op het woon- werk-verkeer per fiets werd ge legd. De bij de fabrieken en andere bedrijven geparkeerde auto's spre ken een heel andere taal. Maar mo gelijk dat de dure benzineprijs daar nog verandering in brengt. Overigens was zijn fraktie best tevreden met dit fietspadenplan, waar ze volmondig ja tegen zeggen. Hoe men geen fietspaden aan moet leggen, kan men zien langs de Midden Peelweg. Maar, aldus Rein tjes, ook de fietspaden langs de Beekweg moeten verbeterd worden. Wethouder JLoonen kon dat on derschrijven. Bij de Midden Peel weg is dat een zaak van de provin cie, bij de Beekweg een zaak van beschikbare financiën. De heer L. Janssen van de WD kon met het plan volledig instem men en was er zich van bewust dat de financiële mogelijkheden nog be perkt waren. Juist daarom zag hij met belangstelling de prioriteiten stelling tegemoet. De heer Konings (PvdA) herin nerde aan de in tiatiefgroep uit 1976, wier plan praktisch in zijn geheel door de gemeente werd overgeno men. Hij meende dat zowel aan de Stationsweg als aan de Henri Du nantstraat te grote uitgaven zijn ge daan, zonder dat men er fietspaden aan over heeft gehouden. Maar hier herinnerde wethouder Loonen er aan dat ook op de Henri Dunantstraat (eerste gedeelte) de fietspaden op de weg worden afge tekend. Dus geen nieuwe aanleg. De heer Konings die verder nog pleitte voor een (fiets)uitgang over het Gouden Leeuw-terrein naar de Langeweg, vroeg om fietsenstallin gen in de Grotestraat. De huidige chaos is niet te tolereren. Als het niet anders kan dan maatregelen nemen middels de Algemene Poli tieverordening. Hij stelde voor fiet- senstallingsmogelijkheden te creëren bij de straatmeubelen Wethouder Loonen moest beamen dat op het nieuwe Henseniusplein nog geen vervangende fietsenstal ling gevonden is. Het voorstel van de heer Konings is het overwegen waard. De heer Truyen had zorgen over de financiële konsekwenties van dit fietspadenplan. Hij was nieuwsgie rig naar de prioriteiten die b. en w. gaan stellen, en die welke de raad meent te moeten accentueren. Mevr. Poels-Péters had uit de te keningen opgemaakt dat in de Schoolstraat tweerichtimjg verkeei komt voor wielrijders. Dat is tegen de gemaakte afspraken, aldus spreekster. De Schoolstraat zou met de Grotestraat en de Rose Vlek voetgangersgebied worden. En be loften moeten worden vervuld! In een reeds gepland gesprek met de Zelfstandige Ondernemers met b. en w. zal dit zeker aan de orde komen. De heer Will ems (PvdA) stelde Tilburg als voorbeeld, waar fietsers en voetgangers zeer goed samen kunnen gaan. Tenslote pleitte dhr. G. Janssen nog voor een fietspad vanaf de Eindstraat door de tuin van „Jeru salem" naar de Maasheseweg. Een klein Noord-Tangent?, vroeg de burgemeester. Neen, alles of niets. Dus voorlopig nog maar over het Kerkpad hobbelen. reeds eerder gemeld heeft VW enkele geïnteres- •n/deskundigen uitgenodigd te nemen in een commissie de restauratie en conserve- ng van de eeuwenoude grafstenen de Petrus Bandenkerk moet Door vakanties e.d. kon commisise nog niet in verga- ering bijeen komen. De datum wei- er nu voor gepland is, is 17 sep- ihber as. Bij het 25-jarig jubileum van Ndepeel heeft de Venrayse VW monde van haar voorzitter C. sen aan de gemeenschap van Wdepeel een monumentje aange- oden ook al Twistpaal genoemd ter herinnering aan hét ontstaan »n de Vrédepeel. Het kunstwerk is intussen gereed komen. De VW zal met de Dorps ki van Vredepeel kontaikt opne- m om een plaats te bepalen waar „Twistpaal" zal moeten komen ten. Men denkt eind september et enig ceremonieel dit monu- ientje te kunnen onthullen. Overigens, de Vredepaal die tij de feestviering op de grens to Venray en Oploo werd gekaapt I later in het plantsoentje nabij de Rn van Vredepeel werd terugge leiden, bevindt zich nog steeds in e kelders van het raadhuis J Het bestuur van de Venrayse VW ;t zich zorgen over de toe van de Ballonzuil; de gedenk- welke in 1896 werd opgericht r herdenking van het fëfit dat 25 kr eerder, in 1871, daar een Franse landde, afkomstig uit hét or de Duitsers omsingelde Parijs, te ballonzuil (zie foto) behoeft na lm 80 jaar in weer en wind te ktoen gestaan, wel enige restaura- wil hij niet voor goed verloren tt. Met de restauratie en conser vering wil men ook de „aankleding" rondom de zuil ter hand nemen. Over een en ander zijn al kontak ten opgenomen met het gemeente bestuur. Op het schouwburgplein staan een aantal vitrines, eigendom van de gemeente, welke aan geïnteresseer de middenstanders verhuurd wor den voor reclamedoeleinden. Dat heeft jaren goed gegaan, maar nu zijn ze ineens onder de aandacht gekomen van die jongelui die er behagen in scheppen alles en alles kapot te maken of te beschadigen. De VW ziet het nu niet meer zo zitten. Of de vitrines moeten goed hersteld én beveiligd worden, óf men moet ze maar opruimen om er ger te voorkomen. Op de opengeval len plaatsen zou men dan bomen kunnen planten, mogelijk tegelijker tijd met de boomplanting op het gerenoveerde Henseniusplein. GROOTS OPGEZETTE SEPTEMBER-EVENEMENTEN De voorbereidingen voor de grote september-evenementen rond hét 120-jarig bestaan van de Konink lijke Harmonie Euterpe en de ope ning van het geheel vernieuwde Henseniusplein zijn in volle gang. De organiserende verenigingen, Harmonie Euterpe en Het Winkel centrum Venray, zijn er in geslaagd een keur van bekende artiesten en gezelschappen aan te trekken. Daarnaast hebben tientallen mu ziekverenigingen en andere gezel schappen hun medewerking reeds toegezegd. De voorzitter van Het Winkelcen trum, de heer F van Opbergen, ver wacht tijdens de feestdagen veel bezoekers en waardeert het gebeu ren als een belangrijk stuk Venray promdtion. De baten van het feest komen ge heel ten goede aan Euterpe, dat fi nancieel nagenoeg aan de grond zit. PRESENTATIE VENRAY-PLOEG STEDENSPEL NCRV Het feestprogramma vermeldt di verse hoogtepunten, maar een bij zondere gebeurtenis zal ongetwijfeld zijn de presentatie van hert team dat Venray gaat vertegenwoordigen bij het NCRV-Stedenspel. Daarbij gaan de herinneringen weer terug naar de roemruchte da gen van weleer toen Venray met daverend succes in binnen- en bui tenland deelnam aan NCRV's Zes kamp en Spel zonder Grenzen. De nieuwe ploeg zal zich aan de bevolking presenteren op donder dagavond 18 september tijdens de Play-in in het grote f eestpaviljoen op hét Henseniusplein. Tijdens deze Play-in worden alle mogelijke amateur-artiesten in de gelegenheid gesteld hun (muzikaal) kunnen in een ongedwongen sfeer aan het publiek te tqnen. Het be looft een ware happening te wor den. Diverse aanmeldingen zijn reeds binnen en daarnaast hebben ook enkele grote gezelschappen hun medewerking voor deze avond toe gezegd waaronder een bekende Ven rayse vereniging met een speciaal voor deze gelegenheid opgezet pro gramma. Aanmelding voor deelname aan de Play-in staat nog open. Iedereen die graag eens voor het voetlicht wil treden, al of niet in groepsver band, is van harte welkom. Aanmelding of informatie: Dhr. A. Appels, Hofstr. 2, tel. 81473, Dhr. Fr. v. Opbergen, Grotestraat 24 tel 81517. HOTEL DE GOUDEN LEEUW HERRIJST De officiële opening van het ver fraaide Henseniusplein is op vrijdag Materiële schade Op de kruising Hoenderstraat- Burg. v. d. Loostraat was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat de personenauto's bestuurd door de 20-jarige J. M. uit Venray en de 43-jarige J. G. uit Venray met el kaar in botsing kwamen. Op de kruising Deumeseweg Midden Peelweg te Ysselsteyn wer den de voorrangsregels onvoldoende in acht genomen en daardoor ont stond een botsing. De 65-jarige be stuurder van een personenauto J. B. uit Venray wilde vanaf de Jan Poelsweg linksaf in de richting Deume. Uit tegenovergestelde rich ting naderde een vrachtauto die linksaf richting Venray moest en zich voorsorteerde in het midden stuk. De bestuurder van de perso nenauto wilde voor de vrachtauto links in de richting Deume, maar hij bemerkte te laat dat rechts van de vrachtauto de personenauto na derde, bestuurd door de 20-jarige G. V. uit Susteren en daardoor ont stond een botsing. Die bestuurder kon niet de voorgesorteerde vracht auto links passeren omdat deze richting aangaf naar links. losse KASTEN en KEUKENBLOCS BV BOTIM BOUWMARKT Industrieweg 21 Deurne telefoon 04930-5815 i 12 september en zal verricht wor den door Venrays burgemeester, de heer Defesche. Als een hommage aan het verle den zal het voorfront van het f eest- paviljoen op het plein opgetrokken worden in de stijl van de gevel van hét voormalige Hotel De Gouden Leeuw, dat enige jaren geleden werd gesloopt. Docenten en leerlin gen van de Vrije Academie zijn druk bezig met het ontwerpen daar van en zullen aldus een stuk mooi Venrays verleden voor korte tijd weer doen herleven. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren om de opening van Paviljoen De Gouden Leeuw te la ten verrichten door de nestor van Harmonie Euterpe, de heer Piet Janssen die ook de voormalige hotel-eigenaar was. NEGEN DAGEN LANG, VAN 12 TOT 21 SEPTEMBER Negen dagen, van 12 tot 21 sep tember, gaat Venray feestvieren. Er is voor diverse programma-onder delen nu al veel belangstelling. Zo bijvoorbeeld voor het optreden van Jack Jersey en zijn band op vrijdag 12 september en voor de Beierse avond op 19 september met de alom bekende Pidelen Rosenthal er. Veel belangstelling verwachten de organisatoren ook voor de grote modeshow op dinsdag 16 september. Veertien Venrayse bedrijven wer ken hieraan mee, terwijl voor de opvoering van de show een gere nommeerd Amsterdams manenquin- team is aangetrokken. Het gevarieerde feestprogramma bevat voor elk wat wils, zowel voor de kleinsten, de jeugd en de oude ren als voor de bejaarden. Iedereen zal ongetwijfeld aan zijn trekken komen op zondag 21 september, de laatste dag van het festijn, als de oude beroepen manifestatie plaats vindt. Reeds meer dan 45 aanmel dingen zijn binnen en het zal die dag druk worden in Venray. Behalve de uitoefening van de oude ambachten kan men ook diver se schutterijen en gildes bewonde ren, die demonstraties van hun kun nen zullen geven. Ook voor deelname aan deze dag Staat aanmelding nog open, waar voor men terecht kan bij de heer Joep Vossen, Dennenoord 12, tele- foonfoon 83835, Venray. mwm Mede dankzij het prachtige na- zomerweer is de voor de 5e maal door het comité Recreatiesport Ven ray in samenwerking met zwem vereniging Spio en het personeel van hert gemeentelijk combi zwembad een groot succes geworden. 604 zwemmers en zwemsters (re cord deelname vorig jaar 557) gin gen afgelopen maandag van start voor 4 dagen zwemplezier in het Gemeentelijk Combi-Zwembad. - Door de goede organisatie was er een prima verdeling van de deel nemers, zodat een ieder rustig en ongedwongen zijn baantjes kon zwemmen. Naast de verplichte baan tjes was er in het ondiepe bassin een zweminstuif met banden en ma ttenbruggen, vlotten en brand- Op de foto: De opening van de zwemvierdaag se werd verricht door enkele jonge lui op een waterfiets die door een lint fietste. spuiten georganiseerd en de zonne weide kon men zich uitstekend ver maken met een reuze springmatras. Verheugend is, dat steeds meer gezinnen, vader moeder en kinderen, deelnemen aan dit sportieve festijn, waarbij beweging en pietier op de voorgrond staan. Kleine reparatie De 17-jarige J. M. uit Venray reed met zijn fiets op het rijwielpad langs de Beekweg toen hij al rij dende een kleine reparatie wilde uitvoeren aan de voorrem van zijn fiets en daardoor onvoldoende op lette. Hij reed pardoes tegen de 10- jarige M. v. H. op welke op het rij wielpad liep. Bij de botsing liep zo wel fietser als voetganger verwon dingen op zodat ze naar het zieken huis moesten worden overgebracht. uw Venrays weekblad openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Albert, M. H. Godin der duisternis. De ontvoering van de vrouw van de adviseur van de president van de Verenigde Staten leidt tot een jacht op diverse personen die daar direct of indirect verant woordelijk voor zijn. (spion) Bordewijk, F. Eiken van Dodona. Twee broers, een pianist en een schilder die beiden een vreemd 19e eeuws huis bewonen op het buiten dat hun vader hen heeft nagelaten, leven in een voortdu rende angst voor hun serviele rentmeester. Braunburg, R. Het laatste jacht- eskader. Bij de vliegers van een in Polen gelegen Duits vliegveld, van waaruit dagelijks aanvalien op de geallieerden worden gedaan, groeit de twijfel aan het resultaat van de oorlog, (oorl) Bulthuis, R. J. De vergeten mede- minnaar. Een man die door onbe kende oorzaak zijn geheugen is kwijt geraakt, belandt in een psy chiatrische inrichting en gaat van daaruit op zoek naar zijn verleden (psych) Condé. M. Heremakhonon. Een in Frankrijk woonachtige Antilliaan se vrouw gaat in Afrika op zoek naar haar afkomst, (ras, pol) Cookson, C. Een schuilplaats voor het hart. In het Engeland van de jaren dertig probeert een man die zijn vrouw na een ruzie heeft ver laten, samen met zijn 7-jarig zoontje een nieuw bestaan op te bouwen, (fam) Davenport, D. De wellust van de macht. Drie vrouwen, de keizerin van Iran, de eigenaresse van een 'krantenconcern en een jonge jour naliste zijn nauw betrokken bij een complot tegen de president van de Verenigde Staten, (spion) Dulleman, I. van. De honger heeft veel gezichten. Poëtische verbeel ding van de grote trek van de vervolgde Mormonen naar hét westen van de Verenigde Staten van Amerika, waar zij na vrese lijke ontberingen de stad Zion: Salt Lake City, zouden stichten. Ook versohenen onder de titel: „Luizenjournaal". Kirst, H. H. Een gevaarlijke vriend. De naam van een hoofdinspec teur van de recherche wordt in verband gebracht met de zelf moord van zijn beste vriend, een zachtmoedige, idealistische advo caat die een gemakkelijke prooi is voor geraffineerde en op geld. beluste vrouwen, (thril) Konsalik, H. G. Het eiland van de zeven palmen. Een jonge miljo nair heeft genoeg van het mon daine leven en trekt zich terug op een onbewoond eiland, maar zijn kluizenaarsbestaan wordt ver stoord daar een jonge vrouw aan spoelt en er een goudschat ver borgen blijkt te zijn. Een zwarte damestas; Zilveren ketting met hanger (een roosje); Witte sportschoenen, merk Stan Smith; Zwart met witte strepen trainingsjack, merk Quick, kinder maat; Beige achtige geruite broek met elastiek in de taille; Electro- nisch polshorloge, Japans merk staalkleurig. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers. Corver. Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz Dr. J. BECKERS Julianasingel 11, telefoon 83700 Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teil. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Mevr. C. Heldens-Flinsenberg tel. 04780-81269 UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurendede gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. GEZINSVERZORGING KN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 KR AAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merseloseweg 23, Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A.M.F. Tiggeloven-Kufypers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u MASJ HULPVERLENING a. JONGEREN Hoenderstraat 33 Venray telef. 85251 Open op ma wo en vr van 10 - 21 uur op di en do van 10 - 19 uur 24 uur per dag telefonisch bereikbaar, ook in de weekenden. ALGEMENE HULP-DIENST VENRAY telefoon 04780 - 84163 Bereikbaar elke werkdag van 9 tot half 11 'smorgens en van 7 tot 8 uur 'savonds Nederl. Multiple Sclerose Stichting afd. Noord- en Midden-Limburg Secretariaat: Ittervoorterweg 2 6005 NR Weert, tel. 04955-400 programma van vrijdag 29 aug. tm 5 sept Vrijdag 29 aug.: 19.30-'3.30 Rode „780" zaalv. toer nooi, laatste speelavond. Prijsuit reiking 23.30 uur Zaterdag 30aug.: 12.0014.00 Badmitnonclub Venray 14.00-15.00 KNVB zaalv. dames- comp. Electro Janssen 1'Electro Janssen 2 15.00-17.00 Noord West zaalv. vr. 17.00 L.D.T. zaalv. vr. 18.00-20.00 Janssen-Pubben zaalv. Zondag 31 aug.: 10.00-20.00 Berhibu Maandag 1 sept.: 17.30-18.300 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. Dinsdag 2 sept.: 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 3 sept.: 19.30-22.30 Badminton 2.30-23.30 de Wetteling zaalv. vr. Donderdag 4 sept.: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrtjdag 5 sept.: KNVB zaalv. dames competitie: 19.30 de WéttelingHifi centrum 20.30 De LeKeDe Grot 21.30 SVCBElectro Janssen 1 22.30-23.30 zaalv. heren vr. de Wetteling 1Janssen-Fubben 1

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3