VAMOS A VER POLITIERECHTER ebberink KERKELIJKE DIENSTEN Volvo is in uw buurt Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk PEEL EN MAAS uw weekblad Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray .wSffsr Brrs»* Sint Jan de Doper Merselos patroonheilige Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Parochie Ysselsfeyn Parochie Merselo Rectoraat Smakt TOPGARAGE C.V. IVOLVOI Van 30 aug. t.m. 6 sept. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Wim van den Munckhof en overl. fam. Piet Hanen. Zondagtweeëntwintigste zondag door het jaar. 8.00 leesmis, int. uit dankbaarheid (J.) AmoldÜna v. d. Boogaard; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Jan van Gerven overl. ouders; 11.00 nederlandse hoogmis, fat. Dina Wijnands-Kepser overl. parochianen. Maandag: 9.00 oude stichtingen; 19.00 Nelly Schönberger Mathieu Arts. Dinsdag: 9.00 Jacobus Jacobs Theodor Greemers; 19.00 overl. ou- Basten-Bonants overl. fam. Woensdag: Kerkwijding van de kathedraal van Roermond. 9.00 A. J. Haenraets, echtgenote Francisca Roefs en dochter Maria; 19.00 Jacob Gossens en Anna Gossens broe der Drabbéls. Donderdag: H. Gregorius de Gro te, paus en kerkleraar. 9.00 Harrie d. Munckhof. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9 00 Nedlie Raedts; 15.00 u. Huwelijkssluiting Trudy Herens en Martien Alards; 19.00 Handrie Jans- Beken en zoon Arnold uit dank baarheid. Zaterdag: 9.00 Maria Voermans- Janssen Harrie van Meijel; 14.00 Huwelijkssluiting Nicole v. d. Oord en Sjef van Baal; 19.00 overl. fam. Bouten-Verschuren Johan Moor rees, Antonetta Custers, zoon Mar tien en schoonzoon Piet Constant Pijls. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Resy van Hooren en Dorothé Ja cobs. Op 2, 3 en 4 september wordt het jaarlijks ziekentriduum ge houden in Den Kerkdijk. In ver band daarmee wordt op vrijdag GEEN ziekencommunie gebracht. Akolieten: Zaterdag 30 aug.: 19.00 T. de Bruijn en R. Janssen. Zondag 31 aug.: 8.00 Bentd Bou ten en Pieter Hermus (lezer: A. HIJ1); 9.30 Henny Fassotte en Berend Kroft; 11.00 T. Verbeek en A. No- yens. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Bas Hou- ba en Jolanda Beerkens. Woensdag, vrijdag: 19.00 Leon Stoffels en Karin Bloemen. Vrijdag: 15.00 Erik Wekking en Oorine van Hoof. Zaterdag: 14.00 Sammie Huibers en Berts Bouten. Zaterdag 30 aug.: 18.30 Gezinsvie ring bij het begin van het school jaar met als thema: Samen werken is samenwerken. We hopen dat veel ouders samen met hun kinderen aan deze viering zullen deelnomen. Zondag: H. Missen 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezangen door Cres cendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: eerste vrydag van de maand, toegewijd aan het H. Hart ran Jezus. 11.30 H. Mis bij gelegen heid van het 40-jarig huwelijk Jen- i rédoens-Janssen; 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten. 18.30 avondmis als zon dagsviering. Mededeling: Dit weekend is de jaarlijkse kol- lekte voor de MIVA - de Missie Verkeersmiddelen Aktie. Door deze köllekte hoopt de MIVA 700 ver voermiddelen te kunnen verschaf fen aan missionarissen en eigen- landse krachten, werkzaam in de kerken van de ontwikkelingslanden. Uit ons dekenaat vraagt missionaris B. van Meyel in Brazilië een nieuwe auto voor zijn werk en missionaris A. Peters in Malawi ook een auto voor het werk in zijn uitgestrekte parochie. Doen we royaal mee met deze kollekte zodat we met ons hele dekenaat die twee missionaris sen blij kunnen maken. Misintenties: Zaterdag: 18.30 Martien Zegers, Maikel en Theo. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 voor bijzondere intentie; 10.15 overl. fam. Claessens-Philipsen; 11.45 voor bijzondere intentie (Sw.); 18.00 Gerard de Bruin en Huber- dina Wijnands-Kepser. Maandag: 8.00 Sélida Virginia Rojer en Constant Rojer; 19.00 uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.00 overl. ouders Ak kermans-Timmermans; 19.00 Wim v. d. Munckhof en overl. fam. en Maria Timmermans-Brouns. Woensdag: 8.00 Antoinette Ram melman-ELse vier en Eva Wilhelmi- na Rojer; 19.00 Gertruda Madou- Klaassen. Donderdag: 8.00 Mathilde Wasser en t.e.v. H. Geest; 19.00 overl. fam. Fleuren-Ewals Vrijdag: 8.00 Elisa Gregoria Palm en t.e.v. H. Geest; 11.30 b.g.v. een 40-jarig huwelijk uit dankbaarheid; 19.00 gezinsmis, overl. familie en uit dankbaarheid. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Ambro- Akolieten en Misdienaars: Zaterdag: 18.30 Peter en Martijn Smélt. Zondag: 9.00 Jacq Smetsers en Hans van Geenen; 10.15 Ricky Dou- wes en Peter Schoenmaekers; 11.45 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 18.00 Willy v. d. Bekerom en Geert Koppes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Ma Lr Leenders; 19.00 Gerard Schoen maekers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Twanrüe Peters; 19.00 Pepijn Dob belaar. Zaterdag 30 aug. Euch. viering om 19 0 Ouur. Geen kindercrèche. Mis- intenite: overl. hr. P. Kruysen en fam. Zondag 31 aug.i Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Met kinder crèche. Misintentie: overl. fam. dë Vries-JeUken. Woensdag 3 sept.: Euoh. viering om 19.00 uur. Tweeëntwintigste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. Jacobus Verstegen voor overl. Joos Simons en voor overl. Frans Sijbers en zonen Samen zin gen we nederlandse liederen. Zondag: 8.00 leesmis voor overl., Anfonia Janssen-Sanders voor Pe- tronella Swirikels-Arts9.00 leesmis voor overl. ouders van den Beke- rom-Wijnen; 10.00 hoogmis voor overl. Martinus Bonants voor overl. ouders Kusters-Ewalts en uit dankbaarheid bij het 25-jarig jubileum van Mej. C. v. d. Berg. Gregoriaanse gezangen en meer stemmige mis van Perosi door het kerkelijk zangkoor. 11.30 leesmis voor overl. Jan Steeghs; 18.30 uur avondmis voor overl. August van Bergen. Maandag: 8.00 leesmis voor overt. Gerardus Kusters (Bejaardenver eniging); 19.00 avondmis voor overl. ouders van den Berg-Janssen en zoon Jan. Dinsdag: 8.00 leesmis voor overl. Hubertus Hendriks; 19.00 avondmis voor overl. Wim Klomp. Woensdag: Kerkwijding van de Kathedraal van ons Bisdom. 8.00 leesmis voor overl. Joseph Landers (fam. C.); 19.00 avondmis voor de levende en overledenen van de fam. de Haart-Creemers. Donderdag: H. Gregorius de Gro te, paus en kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. familie Rögels-Bouten; 19.00 avondmis voor overt, fam. WUlems-Thijssen en voor overl. An toon Linders. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan de verering van het H. Hart. 8.00 leesmis voor overl. familie Thielen-Hendriks; 14.00 plechtige huwelijksinzegening en eucharistieviering voor het bruidspaar Verihaeg-Marcellis; 19.00 avondmis voor overl. familie Rou- vrouye-Ritzen en voor overl. Wil lem Oudenhoven. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overt. Petronella Swinkels-Arts; 19.00 uur avondmis voor overL ouders Stip hout en zoon Leo en voor overt. Adrian us Kunnders en zoon Frans voor overl. Leo Cox en familie Cox-Vervuurt. Mededelingen: 1. De hoogmis van a.s. zondag om 10 uur wordt mede opgedragen voor mej. C. van den Berg bij gelegenheid van haar 25-jarig jubileum als huishoudster van pastoor Geerits. Het kerkelijk zangkoor zingt de meerstemmige mis van Perosi. Het kerkbestuur biedt haar, uit dankbaarheid voor alles wat zij doet voor kerk en parochie, een receptie aan in het restaurant „Vlakwater" van half twaalf tot een nur. Graag nodigen wij alle bekenden van haar uit voor de H. Mis en receptie. 2. Na de missen van zaterdagavond en zondag is er aan de kerkdeur een kollekte voor de MIVA, dat wil zeggen Missie Verkeersmid delen Aktie. Bezorg de missiona rissen een behoorlijk vervoer middel. Alleen de Limburgse missionarissen vragen o.a. 59 auto's. 3. Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlakbij de kerk. Leidster: mej. Mientje Kusters. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 S. Fijneman, R. Aben 9.00 H- Kusters, C. v d. Brand; 10.00 M. Barten, J. Jacobs, R. Beerkens; "11.3D J. de Bruyn, J Dommeck; 18.30 M. Fijneman, H. Willemse. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 E. Smits, T. Franken; 19.00 G. Krij nen, M. v. d. Heuvel. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 R. Duivenvoorde, R. Barents; 19.00 M. Basten, R. Oomens. Zondag 31 aug. a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maas- weg te BHtterswijck. Predikant is Ds. J. Heine. In Venray kindertcerk en -oppas. De koliekten zijn bestemd voor het landelijk Gereformeerd jeugd werk en het plaatselijk kerkewerk. Zaterdag: 19.00 Mevr. Husmans- Jansen, Meta en Jan Hulsman Ide Min Anltoon Taoken en Wilhel- mina Janssen Chris van Aarssen. Zondag: 8.30 Pieter Hendrik Jans sen; 10.00 gest. jaard. overl. fam. van Rens-Lïtjens Broeder Drab béls (v.w. de buurt en vrienden) Gem. Koor. Maandag: 9.00 ter ere van O.L. Vrouw van Oostrum; 1930 tot int. van de Vrouwenbeweging NKV. Dinsdag: 9.00 tot zekere intentie. Woensdag: 9.00 tot intentie Ver- meulen-Moorrees. Donderdag: 9.00 Mathijs Janssen en Regina Cox. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 voor de overl. fam. Vennekens-Versdhuren. Zaterdag: 19.00 jaard. Wim Emons Wim Kessels (v.w. familie Baltus- sen) Harry Vermeulen. Misdienaars beurten: Zaterdag: 19.00 Paul Janssen, Ro land Tacken. Zondag: 8.30 Michel van Dijk, Jurgen van Soest; 10.00 uur Ivo Franssen, René Willems, René Theeuwen, Frits Dupont. 22e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 zondagsdienst: maandd. Martin Hub. Bots Jos Driessen en Simon Claessens v.w. hun vrienden overl. ouders H. In- gehan-v. d. Meer. Zondag: 8.30 gest. lsm. familie v. d. Ven-Peters en kinderen; 10.00 Hoogmis st. Gerard Baten en Lam- berdina Rongen st. jaard. Teng Steeghs jrd. ouders Martinus Clas- sens-Wismans en dochter Zuster Richtruda. Dinsdag: 8 00 gest. lsm. Piet Steeghs, Hendrina Hagens en doch ter Maria Steeghs en Joh. Maria Biest erveld. Woensdag: H. Gregorius de Grote, Paus en Kerkleraar. 8.00 lsm. Mech- tilda Hugens-Fiege. Donderdag: 19.00 H. Uur, waar onder H. Eucharistieviering. Jos Driessen (koll.) uit dankbaarheid (S.). Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 9.00 H. Communie aan de rieken. 19.00 gest. Hoogmis Pastoor Gerards en ouders, Martinus Hub. Bots. Zaterdag: 19.00 zondagsdienst. Jos Driessen (koll.) maanddienst Al- fons Kurvers tot zekere intentie <C.). 22e zondag door het jaar. Misdienaars: Mark Donders en Marcel Classens; Luc Vennekens en Rob Weys; Hoogmis: Edwin Dinghs en Hans v. d. Ven. Zaterdag: 19.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zondag: 8.00 voor mijn overl. broer Theo (pastoor); 10.00 ter ere van P» EK" ft,: - UBIiIjWIi—Y» „Sint Jan op den tomp', zoals dit kapelletje ook wel genoemd werd, is zeker niet de oudste kapel van het Venrayse land, al zou 't vreem de bouwsel anders doen vermoeden. Aangenomen wordt dat het „er gens" in de jaren 1800 gebouwd werd. Het beeldje van St. Jan, dat eertijds dit kapelletje sierde is van veel oudere datum: uit de 2e helft van de 16e eeuw. Volgens insiders zou dat er op duiden dat er vroeger nog een ander kapelletje gestaan heeft, waar datzelfde beeldje in zou zijn ondergebracht. Evenals in praktisch alle Venray se kapellen is ook hier het origi nele beeld vervangen door een zeer goede kopie, gemaakt door Piet Clephas, en gefinancierd uit een fonds dat Rank Xerox daarvoor be schikbaar stelde. Het oude originele beeld wordt bewaard in de pastorie van Mersëlo. Het kapelletje stond nog tot 1975 op de V-splitsing van Grootdorp en Klemdorp. Vandaar ook de bijnaam „Sint Jan op den tamp". Het vele en zware verkeer, vrij dicht langs het kapelletje, had de fundamenten in beweging gebracht, met het ge volg, dat het bouwwerk scheef ging hangen. De weg Kleindorp moest toch verlegd worden i.v.m. de ver keersveiligheid ter plaatse. En dan moest het kapelltje ook maar van „den tomp" verdwijnen Van Rattingen kwam met zijn ta kelwagen en onder het toeziend oog van de LTS-leraar Jan van Toor, zou het kapelletje nu langs de Mer- seloseweg geplant worden, waar reeds een betonnen fundament wachtte. Maar helaas, het bovenste gedeelte het eigenlijke kapelle tje brak van het voetstuk af, en dat, wat nog in de takels hing, had daarmee kennelijk zijn steun verlo ren en viël in honderdduizend stuk ken uit elkaar.... Maar niet getreurd de leerlin gen van de LTS zouden dat geval letje wel weer opknappen; de res ten van de sokkel wenden op hun plaats gezet en het metselwerk kon beginnen. Aan de hand van bestaan de fotos moest dat geen kunst zijn. En afgezien van het feit dat het herbouwde kapelletje één steenlaag lager is dan voorheen, mag men hier van een geslaagde herbouw of reno vatie spreken. Bij het oude kapelletje stond eer tijds een holle boomstronk (poest), afgedekt met een metalen plaat met een gleuf. Dat diende als offerblok. Maar om die offerblok te ledigen, was nogal wat handkracht nodig om de verroeste pennen e.d. los te krij gen. In de na-oorlogse jaren heeft men dat ledigen van de offerblok achterwege gelaten. Misschien zat alles te vast geroest of had men weinig verwachtingen van de offer vaardigheid der beminde gelovigen. Maar op 'n goeie dag viel die poest van rottigheid uit ëlkaar en school kinderen vinden dan een schat aan kleingeld, rijksdaalders en papieren geld. Voorzover dat papieren geld niet door het vocht aangetast was, was het reeds ongeldig, omdat het jaren geleden al had moeten zijn omgewisseld Bij het „nieuwe" kapelletje heeft men een offerblokje vast in het metselwerk gezet. De eerste jaren zat daar toch nog altijd zo'n 20, per maand in. Tegenwoordig nog geen 20,per jaar. Desondanks zijn er toch nog mensen die pro beren dat offerblokje open te bre ken. De sporen zijn duidelijk te zien. Maar het is hen tot op vandaag niet gelukt Het „namaakbeeldje" van Sint Jan, gesneden uit eikenhout, staat „veilig" achter een stevig ijzeren hék en is bovendien in het metsel werk verankerd. Dat blijkt wel no dig te zijn want de staf die St. Jan in zijn rechterhand hield, heeft men, door het traliewerk heen, toch ka pot gekregen. Men heeft zelfs een vuurtje gestookt in de. kapelnis, zonder dat dat overigens veel scha de heeft 'kunnen aanrichten. Een beetje zwart geblakerd kijkt St. Jan u sindsdien aan. Rondom het kapelletje heeft de gemeente gezorgd voor een eenvou dige groenbeplanting, dat weinig onderhoud vraagt. Wat dat betreft kon het kapelletje geen betere standplaats gekregen hebben. Atten te buurtbewoners letten wel op dat daar geen gekke dingen gebeuren, en zo kan St. Jan nog in lengte van dagen „op wacht staan" langs de Merseloseweg. In Merselo zijn ze er heilig van overtuigd dat hij ook daar „de schoere tege held", het on weer van Merselo afweert O.L. Vrouw van Altijddurende Bij- Maandag: 10.00 uit dankbaarheid (S.). Dinsdag: 10.00 Martinus Emonts. Woensdag: 8.00 tot intentie van degenen die hiervoor offeren. Donderdag: 8.00 Geert Classens. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Om 9 uur Ziekencommunie. 8.00 overl. fam. Tielen-Thielen- Smdts. Zaterdag: 19.00 voor mijn overl. broer Theo (pastoor). Vanwege de kermis in Castenray zijn de H. Missen maandag en dins dag om 10 uur. A.s. zaterdag en zondag wordt uw bijzondere aandacht gevraagd voor de MIVA. Tweeëntwintigste zondag door het jaar. Dit weekend is er na alle H. Mis sen een kerkdeurkollekte voor de MIVA: de missie-verkeersmiddelen aktie. Help onze missionarissen aan voertuigen en vervoer. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis v. overt, fam. Croijmans-Miohels Helm Claessens. Zondag: 8.00 gest. jrd. voor Peter Joh. Goumans en Elisabeth Pubben; 10.00 hgm. als gest. jrd. voor Peter Joh. van Rens en Gertruda van Rens-Litjens; 11.15 lsm. v. Gerard Thijssen. Maandag: 19.00 lsm. voor fam. Will ems-v. d. Munckhof. Dinsdag: 19.00 lsm. voor Antoon Smets weekd. v. Maria Loonen- Scheffers. Woensdag: 14.00 zilveren huwelijk Croijmans-Micbels. Donderdag: 19.00 lsm. voor Frans Verkoeijen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 19.00 maandd. v. Josef en Gerrit Claessens. Zaterdag: 19.00 lsm. v. Antoon v. Osch Helm Claessens. Misdienaars: 19.00 Wilbert Emonts. Akolieten: za. 19.00 André Peeters en Luc Peeters; zo. 8.00 H. v. Rhee; 10.00 W. Heidens, Mart en Ton Hee- sen; 11.15 F. van Bavel en A. Rein- tjes. Zondag 31 aug. 22e zondag door het jaar. Zaterdag en zondag MTVA-kol- lekte. 700 misisonaris9en en eigen- la ndse krachten doen vandaag op MIVA-zondag een beroep op uw gebed en uw hulp. Zij kunnen zon der U nooit die afstand naar hun mensen overbruggen, zoals het Evangelie dit hun als opdracht mee gaf. Een opdracht aan hen. Aan U afstanden naar mensen te over bruggen. Zaterdagavond om 7 uur Hoog mis voor zal. Maria Ewals-Holt- ackers. Zondag: om 9.45 Hgm. 2e zeswe- kendienst voor zal. Wim van de Goor; 11.15 Hgm. voor overl. fam. Hendriks-Hendriks. Maandag: 8 uur lsm. uit dank fam. van Dongen. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin ders. Woensdag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Jan van den Aker. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. 8 u. bijz. H. Mis ter ere van H. Hart. Zaterdag: Priesterzaterdag. 8 uur 3e zeswekendienst zal. Wim van de Goor; 's avonds om 7 uur Hgm. voor zal. Mientje Jenneskens. Akolieten voor 31 aug.: Wiljo Fleurkens, Leon Reintjes, Ron Weys. Tweeëntwintigste zondag door het jaar, 31 aug. 1980. Zondag: 8 uur H. Mis voor de overleden familie Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis, jaargetijde voor Annie Janssen-van Osch. Akolieten: Peter Michels en Naud Gielens. Misdienaars van de week: Joop Drabbels en Wilbert Claessens. Kerkdeurkollekte voor de MIVA. Maandag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Poels-Miohels. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en de overleden familieleden Derikx-Voesten. Woensdag: Kerkwijding van de Kathedraal. 8 uur H. Mis voor Wil helmus Voesten. Donderdag: H .Gregorius de Grote, paus en kerkleraar. 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Michels- Janssen; 3 uur plechtige Huwelijks- hoogmis voor het Bruidspaar Marion Manders en Charles Merk. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 uur H. Mis voor Toon Huisman. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Lien Peeters-Janssen v.w. de fami lie Philipsen. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ma rian van Haperen namens de buurt. Zondag: 8.30 gest. H. Mis voor Go- defridus Vermeulen en Gertruda Jensjens; 10.00 jgt. voor Gerardus Janssen; 11.30 maandd. voor Toon Franssen. Maandag: 19.00 weekd. v. Marian van Haperen. Dinsdag: 8.00 H. Mis voor Mevr. Swdnkels-Heiligers. Woensdag: 8.00 maandd. voor Nic. van Beers. Donderdag: 8.00 H. Mis voor bij. intentie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 14.00 H. Mis uit dankbaar heid t.g.v. het huwelijk van Lucy de Weert en André Joosten; 19.00 H. Mis voor Marian van Haperen na mens de buurt en H. Mis uit dank- baarhied voor de fam. Pouwels- Vou sten- Zaterdag: 19.00 a. H. Mis voor overl. fam. van Well-Thoone b. H. Mis voor alle overleden leden van SV Ysselsteyn. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Peter Peeters en Wilfried van Dijk. Zondag: 8.30 Willy Hendriks en Karei Deckers; 10.00 Joost van Elz- akker en Jos Bovee; 11.30 Ko Flin- senberg en Francis v. d. Hoff. Weekdagen: Rob Koonings en Roel Emonts. Mededelingen: 1. Wilt U a.u.b. denken aan de ex tra MIVA-kollekte! 2. Met ingang van 1 september moeten wij de prijs van de offer kaarsen verhogen tot 50 cent, an ders wordt het een verliespost en dat kan toch niet de bedoeling zijn. 22ste zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 best. jgt. voor Pe ter Joh. Poels. Zondag: 10 00 Hoogmis voor de parochie; 11.30 H. Mis voor Wilhel mus Arts en Lamberdina Lemmen. Dinsdag: 8.30 gest. jgt. voor Eg- bertus Beckers en Petronella Klaas- sen. Woensdag: 8.30 Schoolmis. gert. jgt. voor Coenrad-us Klaassen en echtgenote. Donderdag: 8.30 gez. H. Mis voor Maria H. Muyzers-Michels. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.30 gez. H. Mis voor hen die geofferd hebben; 14.00 pl. huwe lijksmis voor het bruidspaar Lin ders-van Cuijck. Zaterdag: 19.00 Hoogmis als gest. jgt. voor Z.E.H. Pastoor Vercoulen. Misdienaars: zondag 10.00 H. Hen driks, S. Verhaag; 11.30 J. Kouse makers, N. Arts. Kollektanten: zaterdag J. Vertraag; zondag: 10.00 J. van Hoof; 11.30 Emonts. Zaterdag 30 aug. 19.00 Avondmis uit dankbaarheid ter gelegenheid van 25-jarig huwelijk. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees t.z.i.; 10.00 Hoogmis voor overl. ou ders van de Sande-v. d. Meide en voor moeder van Kempen-Lodhtens. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en v.b.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor overt, ouders Basten-Bonants en v.b.i. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor verschillende in tenties. Donderdag: 8.45 H. Mis tot zegen en genezing v.b.i. en uit dankbaar heid. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor een goed geloof voor onze kinderen. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto en nu est ra capilla, Overioon- seweg 2, Misa con cantos y plètaca en Casteilano; después de la Misa en la salita del oonvento, reunion con los huespedes de Espana que nos hanran con su visite. Hasta la vista. NOTICIAS CULTURALES Nada especial sino el programa del centro. Hasta la vista! Drankgebruik In de nacht van zondag op maandag reed een personenauto, bestuurd door een 20-jarige man uit Deume, zonder licht en in ver boden rijrichting in de kom en stak gevaarlijk een kruising over. Voor dat de bestuurder brokken kon ma ken werd hij door de politie aan gehouden. De bestuurder bleek on der invloed van alcohol te verkeren. Hij moest de blaas- en bloedproef ondergaan. De personenauto werd in beslag genomen voor een tech nisch onderzoek. Met de aanzegging van een rijverbod en dat de nodige processenverbaal zullen worden op gemaakt werd hij huiswaarts ge zonden. Twintig jaar zonder rijbewijs Een kleine aanrijding met lichte materiële schade op de kruising Grootdorp-Coppeleniberg te Merse lo was oorzaak dat aan het licht kwam dat de 74-jarige J. uit Merse lo 20 jaar lang zonder rijbewijs had gereden. Die bestuurder reed op de krui sing met zijn auto te ver naar links en kwam in botsing met de tege moetkomende personenauto, be stuurd door de 31-jarige v. R. uit Tilburg. De bejaarde bestuurder uit Mer selo verklaarde tegenover de politie dat hij nog nooit een rijbewijs had gehad. Hij verklaarde tevens nooit verder te hebben gereden dan alleen in Merselo en dat hij nooit was ge controleerd. Het zal voor hem moei lijk zijn nu nog een rijbewijs te gaan halen daarom zal de auto voor lopig wel in de garage blijven staan. 20 wedstrijdballen gewonnen In maart j.l. heeft Rowntree Mackingtosh BV met haar produkt Nuts een aktie gelanceerd bij alle amateur-voetbalverenigingen in Ne derland. Naast de hoofdprijs waren neg een aantal aantrekkelijke troost prijzen te winnen. Onlangs heeft de jury de prijs winnaars vastgesteld en werd c.a. de 7e prijs t.w. 20 wedstrijdballen, gewonnen door S.V. Leunen. De door S.V. Leunen ingezonden slagzin luidde: „Mam, we hebben gewonnen! Krijg ik een Nuts?" MARK I id I RAAT5 J Ook gebruikt Tel. 81032 Venray Nu v.a~ 13.500, 'IK wou alleen maar een foto laten maken' verklaarde de bedeesde verdachte, 'maartoen.... Hoepla!' 'En moest u toen dat foto-apparaat vernielen?' vroeg de politierechter. 'Dat dee ik niet, dat kwam door die Hoepla!' De rijzige veertiger in modieus grijs tweedcostuum voelde zien geroepen aan net jubileum van de b.v., waarvan hij directeur was, een gedenkboek te wijden. Daarom schreef hij de belangwekkende feiten uit de roemruchte geschiedenis van het bedrijf over uit de notulenboeken van de interne vergaderingen en spoedde hij zich naar een gerecommandeerde reclamefotograaf om foto's te laten maken van alle afdelingen in het algemeen en van hem als directeur in het bijzonder. Maar op het moment, dat hij de speciaalzaak betrad, stond de speciale zakenman die hij moest hebben in de studio achter gesloten deuren, omdat er zéér speciale opnamen moesten worden gemaakt. 'Gaat u maar even in de wachtkamer' zei de juffrouw van de receptie. Toen de reizende rijzige veer tiger daar niets vermoedend binnentrad, zat er al een jongedame een krant te lezen. 'Ik zocht naar lectuur', vertelde hij aarzelend. Toen zei die eh... dame: 'Neemt u deze krant maar, ik heb hem al uit.' Maar die juffrouw had nog veel méér uit. Ik keek midden in d'r velHet was een naaktmodel, edelachtbare. Zo'n Hoepla, weet u wel, met alleen een krant aan, die ze weglegt.' 'En schrok u toen zo, dat u een foto-apparaat vernielde?' 'Ze zat van top tot teen onder de schmink, edelachtbare.' 'Dan hebt u haar wel nauwkeurig opgenomen...' 'En ze trok zich niets van mij aan!' Dat verstond de politierechter verkeerd. 'Ze hoefde niets aan te trekken,' legde hij uit, 'ze moest nog poseren en ze was meerderjarig, dus dat mocht.' 'In de studio hing ze zich vol met allerlei reclamedingen, maar in de wachtkamer zat ze helemaal zónder.' 'Dan had u in die studio moeten gaan zitten.' 'Dat héb ik gedaan en déérom werd die fotograaf boos. Die wilde me er uit slaan, maar ik moest dat van die foto's nog bespreken. En toen viel opeens dat toestel om.' Tot zijn schrik kwam een der getuigen met een paar foto's aandragen, die een heel ander beeld gaven van de situatie. Het waren de verprutste opnamen voor de zéér speciale opdracht en zij toonden de verdachte met zeer speciale bedoelingen in de buurt van de foto-modellen. De officier vond het een duidelijk geval van huisvredebreuk en gezien de bekentenis van de verdachte, dat hij in de studio was doorgedrongen en zich daar niet had willen verwijderen, achtte hij ook de vernieling bewezen. Hij vor derde tweehonderdvijftig gulden boete of tien dagen. 'Ik heb dat dure toestel ook al moeten betalen' klaagde de directeur van de b.v. Tot zijn geluk kon hij een kwitantie laten zien, daardoor maakte de rechter er voorwaardelijk van met een proeftijd van een jaar. De publieke tribune bleef ver geefs uitkijken naar juffrouw Hoepla. Ze hoefde niet te getuigen. Wellicht om te voorkomen, dat er in de rechtszaal iets vernield zou worden.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13