GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting INSPRAAK BIJ WONINGBOUW IN PLAN LANDWEERT ANTWOORD OP INSPRAAK-REACTIES BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED INVOERING RIOOLRECHT? Voor toekomstige bewoners De gemeente Venray is sinds een 5-tal jaren bezig met de ontwikke ling van het bestemmingsplan Land weer!. Het plangebied is gelegen aan de noordzijde van Venray ten noor den van de Stationsweg, oostelijk van de doorgetrokken Oostsingel en de Maasheseweg en westelijk van de Spuricterdijk, Het gehele plan wordt uitgevoerd in vier fasen. Een gedeelte van de woningbouw in de tweede fase van het plan wil len de gemeente Venray en de Wo ningbouwvereniging Noord-Lim burg realiseren met behulp van in spraak door de toekomstige bewo ners. In de tweede fase van plan Land weer! zullen in totaal 700 wonin gen gebouwd worden. Drie ontwerp bureaus zullen zich ieder met een deel van het totale plan bezig hou den. Er zullen diverse soorten wo ningen gebouwd gaan worden, waaronder ook sociale woningbouw. De Woningbouwvereniging zal de sociale woningbouw voor haar reke ning nemen. Vaak wordt gesproken over mo gelijkheden om de toekomstige be woners inspraak te geven. Inspraak bij het bouwen van 700 woningen is vrijwel onmogelijk. Daarom is in overleg tussen de gemeente en Wo ningbouwvereniging voorgesteld om voor een groep van 60 a 80 huur woningen vanaf het begin inspraak toe te WAAROVER ZOU INSPRAAK KUNNEN PLAATS VINDEN? Inspraak is mogelijk over bijv. parkeermogelijkheden, groenvoor zieningen, speelmogelijkheden, wo ningtypes en woningindeling. In fei te is inspraak mogelijk over alles, maar dan binnen bepaalde rand voorwaarden, zoals bijv. het budget, de tijdplannnüng, voorschriften en richtlijnen van de verschillende overheden, beslissingsbevoegdheden, de mogelijkheden om in de toekomst de woningen te verhuren en te on derhouden. WIE ZAL GAAN INSPREKEN? .Om met dit experiment een rede lijke kans van slagen te hebben, zullen er toekomstige bewoners ge vonden dienen te worden, die daad werkelijk willen inspreken. De wo ningen waarover het gaat zullen op zijn vroegst over 2 a 3 jaar gerea liseerd worden. Een ieder die nu al weet dat hij of zij over 2 3 jaar de huidige woning wenst te verlaten dan wel tegen die tijd een eigen woonruim te wenst te hebben, kan deelnemen aan de inspraak. Waarbij opgemerkt moet worden dat de preciese sa menstelling van de groep nog niet te geven is. Dit hangt onder meer af van de ontwerpen en de aanmel dingen voor deelname aan de in spraak. Deze toekomstige bewoners zullen dan ook in een vroeg stadium ze kerheid krijgen dat ze straks een woning krijgen toegewezen in de vlek waarin ze inspraak hebben. Teneinde eén idee te krijgen hoe veel mensen nu geïnteresseerd zijn in inspraak bij het bouwen van wo ningen, vragen wij U vriendelijk on derstaande strook voor 5 september terug te sturen aan de Woning bouwvereniging, Postbus 210, Ven ray. Ondergetekende Adres: Woonplaats tel. wenst betrokken te worden bij de inspraak in de vlek van 60-80 wo ningen, die de Woningbouwvereni ging gaat bouwen in Land weert, fase II. Handtekening De gemeente is klaar met haar antwoord op de inspraakreacties op het in voorbereiding zijnde be stemmingsplan Buitengebied. De antwoorden zullen deze week ver zonden worden. Deze inspraakreacties waren bin nengekomen na de inspraakronde van november 1979. Het beantwoorden van de in spraak reacties heeft meer tijd ge vergd dan de bedoeling was. Dit kwam niet in de laatste plaats om dat er zeer veel reacties (ongeveer 140) binenlkwamen. Het inventari seren, rubriceren, adviseren van de ze reacties is uiteraard een zeer tijdrovende zaak. Daarbij komt nog dat de inspraakreacties ook bespro ken dienden te worden met de ad viserende provinciale instanties. Dit laatste overieg, wat eerst in april 1980 kon plaatsvinden, heeft ertoe geleid dat in het buitengebied een hernieuwde afweging van de di verse belangen en waarden heeft plaatsgevonden. Deze hernieuwde weging heeft geleid tot een „ver lichting" van het ontwerp-plan op meerdere punten. Hierdoor kon aan enige inspraakreacties, in tweede lezing, alsnog tegemoet gekomen worden. „Verlichting" betekent dat het ge bied ingedeeld wordt in een klasse waar minder strenge gebruiksregels gelden, dan in de klasse waartoe het gebied hoorde. Immers het totale plangebied is ingedeeld in een 7-tal gébruiksklassen met daaraan ge koppeld gebruiksregels. Overigens in het beeld dat de be antwoording van de inspraakreac ties geeft zeker niet overwegend ne gatief. Van de 126 antwoorden die wer den opgesteld (er zaten bjj de on geveer 140 inspraakreacties een aantal dubbele reacties, zodat het aantal feitelijke insprekers 126 be droeg) zijn er 15 algemene (van LLTB, dorpsraden e.d.) en 111 in dividuele vragen betreffend. Voor wat betreft de 111 indivi duele vragen kon op 61 inspraak- reacties een positief antwoord wor den gegeven. In 50 gevaillen moest het antwoord negatief zijn. Het be trof in deze 50 gevallen voorname lijk vragen omtrent het bouwen bin nen de bestemming AG-HL (agra risch gebied met hoge landschappe lijke waarde. Het plan bepaalt im mers dat binnen deze bestemming geen nieuwe agrarische bedrijven meer gevestigd mogen worden. Al leen aan de binnen deze bestemming reeds bestaande bedrijven wordt een zogenaamd bouwblok toege kend, zodat de bedrijven oow in de toekomst vooruit kunnen. Ook toe komst-claims voor mogelijke opvol gers konden niet positief worden beantwoord. Het plan Buitengebied kent niet de mogelijkheid van lege bouwblokken ter reservering van een toékomStóge behoefte. Het ma ken van zulke lege 'bouwblokken zou overigens speculatie in land bouwgrond in de hand werken het geen uiteraard niet de bedoeling kan zijn. Overigens is het binnen de be stemming AG-HL niet zodat daar nooit meer een nieuw bedrijf zou kunnen komen. Mocht in de toekomst blijken dat er een dringende noodzaak tot vestiging van bedrijven binnen de bestemming AG-HL gaat ont staan dan kan de gemeenteraad te allen tijde besluiten tot herzie ning van het bestemmingsplan In deopenbare commissieverga dering van de commissie voor fi nanciën en belastingen za 1 van 3 september zal ondermeer gesproken worden over de invoering van hét rioolrecht. De vergadering begint om 17.15 op het gemeentehuis. Ter tafel ligt e envoorstel voor de invoering van rioolafvoerr echten. Dit voorstel van het college van b. en w. betekent een nieuw hoofdstuk in de discussie over invoering van een rioolrecht. Invoering van het rioolrecht betekent dat de gebrui ker van het riool gaat betalen voor het gebruik van het riool. De discussie over deze nieuwe belasting is in een stroomversnel ling geraakt. Hiervoor zijn twee dui delijke redenen aan te wijzen. Allereerst wordt voor 1981 ver wacht dat de opvang van de hogere uitgaven voor dat jaar een belas tingverhoging noodzakelijk maakt. Temeer, daar de inkomsten onvol doende stijgen. Ten tweede heeft de provincie aangedrongen op invoe ring van deze belastingvorm, in een brief gevoegd bij de goedkeuring van de begroting 1980. In deze brief, welke ook in de raadsvergadering van 12 augustus ter sprake is ge weest, stelt de provincie er bij de gemeente op aan haar financiële po sitie te versterken middels het in voeren van genoemde belasting. Naast het financiële voordeel (vhor 1980 800.000,wordt ook gewezen op de rechtvaardigheid welke met het voorstel verweven is. Het is toch rechtvaardig om zij die gébruik maken, profitéren, van be paalde diensten van de gemeente er voor te laten betalen. Dit gebeurt toch immers ook voor het ophalen van het huisvuil en via de diverse baatbelastingen. De zorg voor de riolering bete kent elk jaar voor onze gemeente een groteer uitgavenpost, voor be groot op 700.000,Terwijl in de vorm van baatbelasting nog geen 15.000,terug komt. Ook hier ligt de steeds terug kerende vraag op tafel wie betaalt wat? Voor 1981 zal voor een gemid delde woning het rioolrecht 80, gaan bedragen, volgens de nota. In 1978 is de zogenaamde riool belasting afgeschaft. Toen is de on- roerendgoed belasting in het leven geroepen. Deze laatste heeft 3 jaar lang het „gat" van de riool-belas ting opgevangen. Omdat men mét de onroerendgoed-belasting niet tot het maximum wil opschroeven wordt nu voorgesteld rioolrechten in te voeren. Op deze wijze wordt de niet-'gebruiker, die wel betaler is van de onroerendgoed-belasting, on'tziien. Op 7 mei 1980 sprak een m eerder- zodat vestiging dan alsnog moge lijk wordt door een wijziging van de bestemming AG-HL naar een der lichtere agrarische bestem mingen. In alle overige agrarische bestem mingen zullen ook in de toekomst agrarische vestigingen mogelijk blij ven. Dit geldt uiteraard zonder meer voor het agrarisch gebied met vrije vestiging (Ag-V). In het agrariséh gebied met landschappelijke open heid (AG-LO) is de vestiging in principe ook vrij zij het dat binnen deze bestemming de beperking geldt dat per km. weglengte drie agra rische bedrijven aanwezig mogen zijn. Ook binnen de bestemming BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIED heid van de commissie zich uit tegen de invoering van het riool- i recht. Of de commissie nog steeds in meerderheid tegen is zal woens dag bljjken. HONDENBELASTING Verder staat op de agenda van de vergadering een voorstel tot ver hoging van de hondenbelasting. Voorgesteld wordt een verhoging tot 42,per jaar per hond. Voor kennels wortd voorgesteld een ver hoging tót 168, De commisise wordt gevraagd zich hierover uit te spreken. Vervolgens komen aan de orde de verhoging van de maririgelden, en kele aanpassingen van le legesver ordening betreffende kosten in re kening te brengen bij afgeven van kopieën bij aanvragen van hlinde- wetvergunningen en de kosten van een bouwvergunning. Tot slot staat op de agenda een bespreking van het overzicht van de stand van zaken met betrekking tot de post onvoorziene uitgaven van de begroting van 1980. Deze post is nog slechts 3.000,groot. Vergadering comm. verkeer Op 1 september zal om 16.30 uur, in het raadhuis, een openbare ver gadering van de commissie verkeer beginnen. Op de agenda van de vergadering staan geen bijzondere punten, alleen de lopende zaken betreffende het verkeer. Eén van die lopende zaken willen we nog even belichten, verwacht mag worden dat het onderwerp zal worden aangesneden. We doelen op het parkeerprobleem van de vracht wagens. De wagens die nu nog op de rondweg in het Bruske gepar keerd worden, hetgeen een onhoud bare zaak is. Als oplossing voor het probleem is door het college van b. en w. ge kozen voor een terrein aan het eind van de Plata anstraat. Binnen het gemeentelijk apparaat wordt nu ge dacht over een mogelijke inrichting van het terrein. Voor het daadwerkelijk ingericht gaat worden zal overleg met de be langhebbenden en betrokkenen plaatsvinden. Dit betekent dus over leg met de chauffeurs/transport ondernemingen, de wijkbewoners en de wijkraad. Ook zal de gemeenteraad zich eerst moéten uitspreken over de keus van hét college. Alvorens de kwestie dan in de ge meenteraad besproken wordt zal de commissie verkeer een advies uit brengen aan de raad over de keus van het college. We zullen dus nog vaak op deze problematiek terug komen. Andere lopende zaken zijn onder meer: plaatsing van een wachthuis je (abri) bij de bushalte in Oirlo; mogelijke plaatsing verkeerslichten op kruispunten ZuidSingel/Oostsin- gel/inrit Brukske, situatie kruis punt Merseloseweg/Westsingel en het beleidsplan verkeer en vervoer. agrarische gebied met landschappe lijke waarde (AG-L) zullen in de toekomst nog nieuwe agrarische be drijven gevestigd kunnen worden. Binnen deze bestemming zal dan echter eerst een afweging plaats dienen te vinden tussen de agrari sche belangen en de landschappelij ke waarden. Pas nadat deze afwe ging heeft plaatsgevonden kan wor den beslist of een nieuwe agrarische vestiging binnen deze bestemming kan worden toegestaan. Uiteraard kan zo'n afweging pas plaatsvinden zodra een agrariër een concrete bouwaanvraag heeft Ingediend. Uit het bovenstaande blijkt dat binnen het nieuwe bestemingsplan Buitengebied nog binnen vrijwel alle agrarische bestemmingen nieu we agrarische vestigingen kunnen komen. NIEUWE INFORMATIEAVOND Op dit moment wordt verwacht dat het ontwerp bestemmingsplan Buitengebied januari 1981 ter visie zal komen te liggen. Dit houdt dus in dat het plan afgerond is en dat een ieder die bezwaar heeft tegen onderdelen van het plan een be zwaarschrift kan indienen. Na be handeling van eventuele bezwaar schriften, ingediend gedurende de periode van ter-visie-ligging, zal het plan ter vaststelling aan de raad worden aangeboden. Voorafgaand aan deze officiële ter visie legging zal eind novem ber de bevolking, door middel van een informatieavond, bijgepraat worden over de stand van zaken rond het plan. Op deze avond zal duidelijk naar voren komen wat er sindt 't vorig jaar veranderd is. Ingegaan zal worden op de verdere procedure van vaststelling van het plan, ook zal de beroepsprocedure worden uitgelegd. U hoort nog van ons. Bijeenkomst voor Venrayse schoolverlaters zonder werk Evenals de vorige jaren zal er nu ook weer een voorlichtingsmiddag zijn voor iedereen die dit jaar van school is gékomen en nog geen werk heeft gevonden Zoals misschien bekend kom je dan meestal met ingang van 1 ok tober a.s. in aanmerking voor 'n uitkering. Deze uitkering, de RWW- uitkering, krijg je van de gemeente lijke Sociale Dienst, als je als werk zoekende staat ingeschreven bij het Arbeidsbureau. Op de voorlichtingsbijeenkomst wordt een korte toelichting gege ven op deze uitkering en wordt ver teld hoe deze verkregen kan wor den. Bovendien is er volop informatie in te winnen over de mogelijkheden of over aktivüeiten voor jongeren zonder werk. Aan deze bijeenkomsten werken mee de Sociale Dienst, het Arbeids bureau, het Vormingscentrum Wer kende Jongeren, het Vormingscen trum Jong Volwassenen en de STUW (Stuurgroep Jeugd Werke loosheid). De voorlichtingsbij eenkomst voor de gemeente Venray vindt plaats op woensdag 3 september om 14.30 uur in de kantine van het gemeentehuis. Kermis Castenray 30, 31 aug. - 1 sept. De kermis te Castenray begint op zaterdag 30 augustus te 16.00 uur en duurt tot dinsdagavond 2 september 24 00 uur. Op het kermisterrein nabij de kerk worden de volgende attracties geplaatst: 1. Autoscooter - Boeken, Helmond 2. Kindervliegtuigmolen - Boeken Helmond 3. Schietsalon - Van Werven, Apel doorn 4. Lijntrekspel - Van Benthem, Ber- kel en Rodenrijs 5. Bussensport - Van Benthem, Ber- kel en Rodenrijs 6. Nougat-suikerkraam - fa. Camps, Horst 7. Balco-rotor, Van Spronsen, Delft 8. Viskraam - Otten, Gemert. De exploitanten mogen de attrac ties vroeger openen dan hieronder vermeld, maar op de volgende tijd stippen moeten zij wel open zijn: op zaterdag te 17.00 uur; op zondag te 13.00 uur; op maandag te 15.00 uur; op dinsdag te 15.00 uur. Voor de viskraam gelden afwij kende tijden, te weten; 18.00 uur, 15.00 uur, 18.00 uur en 18.00 uur. In het algemeen zijn de exploi tanten niet gebonden aan een vast gesteld tarief, maar de ritprijs voor de kindervliegtuigmolen mag niet hoger zijn dan 50 cent, terwijl voor de autoscooter de volgende tarieven gelden per 2-persoonswagen1 rit voor 1,4 ritten voor 3,7 ritten voor 5,15 ritten voor 10,-. Vergadering comm. openbare werken De commissie voor openbare wer ken komt op dinsdag 2 september 1980 voor een openbare vergadering bijeen, om 19.00 uur in kamer 127. De agenda bevat de volgende punten Verslag openbare vergadering van 11 augustus 1980. Wijze van opstellen begrotingen openbare werken. Verkoop bouwgrond in het be stemmingsplan „De Hulst". Aankoop grond van Woning bouwvereniging Noord—Limburg Krediet parkeergelegenheid na bij St. Elisabeth-ziekenhuis Ven ray. Raadhuis heeft nieuw adres In zijn juli-vergadering heeft de gemeenteraad besloten de naam RAADHUISSTRAAT te geven aan het gedeelte Maasheseweg tussen de Hofstraat en de doorgetrokken Noordsingel. De nieuwe naam Raad huisstraat géldt ook voor het ge deelte Hofstraat tussen de Juliana- singel en de Stationsweg. In de nieuwe situatie ligt de Raadhuisstraat dus tussen de Juli- anasingel en de doorgetrokken Noord singel. De naam MAASHESEWEG blijft gelden voor het gedeelte gelegen ten noorden van de doorgetrokken Noordsingel. In verband met de naamsveran dering van het gedeelte Maashese weg tussen JulianasingeL en de Noordsimgel is ook het adres van het raadhuis veranderd van Maashese weg 1 in RAADHUISSTRAAT 1. Brieven gericht aan het gemeen tebestuur of een van de ambtelijke afdelingen moeten geadresseerd zijn: Raadhuis, Postbus 500 5800 AM Venray. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Openbare biblio theek centraal in commissie voor cultuur-vergadering Maandag 1 september vergadert in het openbaar de commissie voor cultuur. Aanvang van de vergade ring 16.30 uur in het raadhuis. In deze vergadering zal het wel en wee van onze openbare biblio theek centraal staan. Allereerst zal door de commissie de jaarrekening, het financieel overzicht over 1979 besproken worden. Vervolgens zal de begroting voor 1981 van de openbare bibliotheek behandeld worden. Vat slot wordt het voorstel ge meentelijk bibliotheekplan 1983- 1985 besproken. Uit het plan blijkt dat er geen plannen zijn voor nieu we vestigingen of afdelingen. Dit wil dus zeggen dat we met de be staande vestiging aan de Julianasin- gel en de Schoolstraat (jeugd bibliotheek) nog een tijd vooruit kunnen. We kunnen ons nu wel af vragen wat dit beteleent voor de mediatheek, welke gepland is te ko men in de „rose vlek". Met media theek wordt bedoeld een „biblio theek" waar men niet alleen boe ken kan lenen, maar ook platen, cassettebandjes, films e.d. Voor de rest zal de vergadering het verslag van de vorige keer be spreken en wat er verder nog voor onderwerpen ter tafel komen. Bestuurscommissie sportzaken, jeugd- en jongerenwerk Op 4 september om 18.30 uur be gint op het raadhuis de eerstvol gende vergadering van de be stuurscommissie voor sportzaken, jeugd- en jongerenwerk. De agenda van de vergadering be staat uit 5 punten waarvan 3 ge bruikelijke. Naast opening en mede deling, de vaststelling van het ver slag van de vorige vergadering en de rondvraag staat op de agenda: een voorstel inzake het beschik- baarstellen van een bijdrage uit het jeugdsportfonds, t.b.v. de Volleybalvereniging V.C. Rooy. In verband met de aanschaf van ballen wordt voorgesteld een subsidie van 750,te verstrék ken. Advies wordt gevraagd inzake een raadsvoorstel van het college van b. en w. betreffende het be schikbaarstellen van een krediet voor de uitbreiding van het sportpark Ysselsteyn. Het plan behelst de realisatie van een korfbalveld, aanleg van een sportveld voor het voetballen, een verbetering van het ruiter- terrein. De sportgemeenschap Ysselsteyn stemt enthousiast dn met de plannen. Dit mag ook blijken uit de bereidheid voor de nodige zelfwerkzaamheid m.b.t. de plan nen. De totale kosten worden ge raamd op 372.000, Spreekuur burge meester vervalt Op maandag 15 september 1980 zal het spreekuur van de burge meester komen te vervallen. De bur gemeester zal van 13 t.m. 19 sep tember in het buitenland verblijven. Gedurende deze periode zal loco- burgemeester Schols de burgemees ter vervangen. Verbetering West singel en Pr. Bern- hardstraat Op verschillende plaatsen aan de Westsingel en de Pr. Bernhardstraat is het wegdek zeer slecht. Reeds herhaalde malen is geprobeerd met behulp van koud asfalt de situatie ter plaatse te verbeteren. Mede om veiligheidsredenen is besloten tot een ri go reuse aanpak. Het oude wegdek zal worden verwijderd en een nieuw aangebracht. Het betreft de volgende gedeelten van de beide straten: De Westsingel gelegien tussen de Reekgraafstraat en het Molenpad. Van 8 t.m. 12 september 1980 zal dit gedeelte voor al het verkeer zijn af gesleten. De Pr. Bèmhardstraat, het ge deelte tussen de Julian a singel en de Pr. Beatrixsitraat. De afsluiting voor al het verkeer van dit gedeelte zal zijn van 15 t.m. 19 september. OMLEIDING Tijdens de afsluiting van het ge deelte van de Westsingel zal het verkeer op de buitenring worden omgeleid. Door middel van dc be kende oranje borden zal het ver keer worden omgeleid via de Lang straat, de Blauwververstraat en Veltumse Kleffen. Geprobeerd wordt de asfalterlngs- werkzaamheden zo snel mogelijk af te ronden, om het ongemak te be perken. Vergadering vervalt De voor 2 september 1980 vast gestelde vergadering van de com- missie voor onderwijs, vormings werk en rekreatie gaat niet door. De eerstvolgende vergadering van deze commissie zal nu zijn op 14 oktober a.s. Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge- opend van 9 tot 12 uur. Bo- i vendien kan men op donder- dagmiddag van 16.00 tot 17.3C uur bij de afdeling bevolkings- j zaken terecht voor het afha- 1 len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. H. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en vierde dinsdag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere maandag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kar. ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Huisvuil OOK goed verpakken Een vuilnisman wilde een zak mei huisvuil oppakken om hem in de wagen te gooien. Helaas voor hem zat er boven in de zak net onder de sluiting een stuk glas. U be grijpt het al, snjjden was niet meer te voorkomen, enkele spie* ren werden geraakt. De *nan kan zijn hand niet meer gebruiken. Zo maar een van de kleine onge< lukjes die zoveel voorkomen. Ongelukjes die door een beetj zorg van uw kant voor het verpak ken van het huisvuil te voorkomei Zijn. Het is toch een kleine moeite om als u glas in de huisvuilzak doet dit te omwikkelen verpakken in eeg krant, zodat niemand zich kan snij den. Soortgelijke maatregelen moe^ ten genomen worden telkens wan neer scherpe voorwerpen tussen het huisvuil geraken, b.v. ook snijran- den van conservenblikj es. Glas hoeft toch eigenlijk niet meer tussen het huisvuil, er zijn immers overal glascontainers. Veel ongelukken zijn te voorko men als u even nadenkt voordat u de zak aan de straat zet. Ga eens bij u zelf na wat er kan gebeuren als u onbekend met de inhoud van de zak deze wilt oppakken. En nu we het toch over het huis vuil en de zorg daarvoor hebben, willen wij het volgende onder uw aandacht, brengen. Weet u wel dat u het vuil alleen op de dag van ophalen aan de sti mag zetten en dan nog wel na 7.00 uur 's ochtends. Trouwens wat voor zin heeft het om het vroeger te doen. Het vuil wordt niet eerder weggehaald en u schept de buurt op met een hoop troep. Honden en kat ten scheuren 's nachts de zakken kapot, waardoor het vuil op straat komt te liggen. Of vindt u dat soms eens prettig en net gezicht? Om het ophalen van het huisvuil vlot te laten verlopen is noodzake lijk dat de zakken met vuil aan de rand van de straat of rijbaan wor den geplaatst. Het huisvuil moet altijd verpakt zijn in plastic zakken met het KOMO keurmerk. Als iedereen zich gaat houden aan de volgende kleine regels kunnen ongelukken voorkomen worden en wordt de ophaaldag van het huis vuil geen troepdag. Pas na 7.00 uur 's ochtends, van de ophaaldag, aan de straat. Alleen plastic huisvuilzakken. met komo keur gebruiken en niet meer dan 4 zakken per keer, das nooit huisvuil in kar tonnen dozen. De zak goed dichtbinden en niet zwaarder laten z(jn dan 25 kg. Wees schoon op uw huisvuil.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 10