Uit de Raad van Meerlo-Wanssum VAMOSAVER AVE MARIA BEDEVAART NAAR WITTEM ZIEKEN- TRIDUUM KERKELIJKE DIENSTEN PEEL EN MAAS ook üw krant Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk Aan de Deurneseweg kapel t.e.v. H.H. Antonius en Alfonsius Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oirlo Parochie Oostrum Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Vredepeel Rectoraat Smakt Een vrij lange raadsvergadering, vorige week, van de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum, met enkele belangrijke agendapunten. Ondanks dat verschillende raads leden andere meningen hadden dan het college, werden alle agendapun ten zonder hoofdelijke stemming aangenomen en alleen bij één agen dapunt wilde L. Beterams de aan tekening te hebben tegengestemd. De meeste tijd ging zitten in het agendapunt „Instemming met de uitgangspunten planvoorbereiding verbouw of nieuwbouw gemeente huis." Hier was L. Beterams het langste aan het woord. Hij was te leurgesteld in de voorbereiding en stelde voor het voorstel maar terug te nemen. Doch hij kreeg daarbij geen enkel ander raadslid aan zijn zijde. De raad was ervan overtuigd, dat het de hoogste tijd werd, dat einde lijk eens wat gedaan gaat worden aan betere werk- en leefomstandig heden van het personeel van de ge meente; maar ook aan een privacy voor de inwoners van de gemeente. De commissie welke het plan heeft voorbereid, ziet als enigste moge lijkheid nieuwbouw. Er zal een ge meentehuis moeten worden ge bouwd. dat doeltreffend en doelma tig van opzet is en dat gerust sober gebouwd kan worden. De plannen zijn al met de gou verneur besproken, maar zijn zeker de eerste jaren niet uitvoerbaar. De financiële reserve van de gemeente is groot genoeg om dit projekt te kunnen verwezenlijken en bij die realisering zal zeker geen extra grote last op de schouders van de gemeentenaren worden gelegd. De vaststelling van de grondslag voor de heffing van de onroerend- goedbelasting zal opnieuw worden getaxeerd De hertaxatie zal wor den opgedragen aan het KAFI te Arnhem. Voor die hertaxatie werd een bedrag van 60.194,gevo teerd. Bezwaren zullen door de opnieuw tot leven te roepen onroerendgoed- belastingcommissie worden behan deld. HAMERSTUKKEN De raad stemde in met de nota „Reorganisatie Binnenlandse be stuur" en de positie van de gewest raadsleden. De salarisverhoging gemeente- personeel werd aangepast. De voetbalvereniging BW te Blitterswijck kreeg de gevraagde investeringssubsidie voor de aanleg van een eleetrische ondergrondse DADERS VAN DIEFSTAL AANGEHOUDEN Maandagavond werden door de Venrayse politie aangehouden: twee dames van resp. 27 en 38 jaar, een 13 jarige zoon en een 23 jarige man allen afkomstig uit Eindhoven. Het viertal werd verdacht kinder kleding te hebben gestolen in Ven rayse kledingzaken ter waarde van achthonderd gulden. De 27 jarige dame bekende de diefstal te hebben gepleegd. Na verhoor en aanzegging dat 'n proces verbaal zou worden opge maakt werd het viertal later in de avond huiswaarts gezonden. voedingskabel. Fanfare De Eendracht te Meer- lo kreeg een investeringssubsidie voor de aanschaf van nieuwe uni formen. De afdeling Meerlo van het Rode Kruis kan de gevraagde oefen pop aanschaffen. De raad had geen bezwaar te gen ruiling van grondstrookjes met M. v. d. Pasch te Meerlo. Na veel heen en weer gepraat ging de raad akkoord met een ruil overeenkomst van gronden met G. Versieyen te Swolgen. Eveneens akkoord met ver koop van een perceelgedeelte met opstallen aan P. Geerets te Wans- sum. Deze wil daar een taxibedrijf vestigen. Een krediet van 25.000, werd beschikbaar gesteld voor aan leg van riolering in een gedeelte van de Berkenstraat te Blitters wijck. In dank aanvaardde de ge meenteraad de schenking van de familie van de Voort, van een door de Israëlis<%e Organisatie Yad Vas- hem in 1976 aan Hanna van de Voort te Tienray toegekende onder scheiding: „Medaille van de Recht vaardigen" met ere-certificaat. Met zekerheid staat vast, dat door het moedig optreden van Hanna van de Voort, vaak met gevaar voor eigen leven, de levens van minstens 133 Joodse kinderen kon worden gered. Ook van de zijde van de raad wer den woorden van dank voor de schenking uitgesproken. VAN 22 TOT EN MET 29 AUGUSTUS 1980 Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. Johan Willems An Swin- kels-van Dijck (van vrienden). Zondag: eenentwintigste zondag dcor het jaar. 8.00 leesmis, int. over leden parochianen uit dankbaar heid (J:); 9.30 gregoriaanse hoogmis, int. Wilhelmus Janssen Jacob van Mil bijzondere intentie; 11.00 ne derlandse hoogmis, int. Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk Lei Manders, ouders Manders en Ste vens. Maandag: 9.00 oude stichtingen jrd. Piet Pouwels en echtgenote; 19.00 Nel Claessens-Poels Chris tina Vermeülen-Albers. Dinsdag: 9.00 Gerardus v. Bracht uit dankbaarheid; 19.00 overl. ouders van Pelt-Sturripe overl. fam. Heggen-Baggen. Woensdag: H. Monica. 9.00 Jaco bus Jacobs Scholengemeenschap Jerusalem; 19.00 fam. A. v. Meijel en Wilhelmina Arts. Donderdag: H. Augustinus, bis schop en kerkleraar. 9.00 ouders Jans9en-van Gerven en zoon Piet Rie Wolke-Greefkens Leo Wijn hoven; 15.00 Huwelijkssluiting Résy Engel en Jan Moens. Vrijdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 9.00 An Swin- kels-van Dijck (van vrienden) Nellie Raedts; 14.00 Huwelijksslui ting Nel Bertrams on Hans Schers; 14.30 (kapel St. Jozefklooster) Hu welijkssluiting José van den Meir- aoker en Harrie Heijnen; 19.00 uur Arnold ouders van Es-Barents, ouders Jans-Beken-Hanen en zoon Toos en Dick. Zaterdag: 9.00 bijzondere intentie (TD); 11.00 Huwelijkssluiting Moni- .que van Trier en Cor Janssen; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam."/ Piét Hanen. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: An- ny Driessen en Kitty Cleven. Huwelijksafkondiging: Résy En gel en Jean Moens; Nel Bertrams en Hans Schers; José van de Meiracker en Harrie Heijnen; Monique van Trier en Cor Jans- sen. In het weekend 30 - 31 augus tus wordt in de kollekte een ex tra bijdrage gevraagd voor de Miva. de missie verkeersmidde len aktrie. Akolieten: Zaterdag 23 aug.: 19.00 M. v. Pelt en L. Truijen. Zondag 24 aug.: 8.00 Mare Lins- kens en Bernadette Corzilius (lezer: Marij Janssen); 9.30 Geert Flinsen- berg en Paul Flinsenberg; 11.00 A. Regli en G. Regli. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Erik Beerkens en Petra n Poels. Woensdag, vrijdag: 19.00 Erik Wekking en Sammie Huibers. Donderdag. 15.00 Pieter Hermus en Maurice Verschuuren. Vrijdag: 14.00 uur Yvonne van Gerven en Henk Manders; 14.30 (St. Jozefklooster) Corina Straatman en Petran Poels. Zaterdag: 11.00 Manon Vullings en Leon Stoffels. Zondag 24 augustus: H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; hoogmis 10.15 gezon gen door de Zangers van St. Frans; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenties: Zaterdag: 18.30 overl. vader Theu- venet en tot int. fam. Cremers. Zondag: 7.30 voor de parochie en Lei v. d. Berg; 9.00 overl. fam. Am- brosius; 10.15 Teng en Jacques Hendrix; 11.45 Leo Campsteijn (v.w. de buurt); 18.00 Toos Hendricx- Rutten. Maandag8.00 ^ustqr Wulstana Hanegraaf; 19.00 Gertruda Madou- Klaassen. Dinsdag: 8.00 Sjang Ewals; 19.00 Maria Timmermans-Brouns en Lambertus dc Lauw en zoon Peter. Woensdag: 8.00 oVerl. ouders Lu- cassen-Maassen en Pater Florentius; 19.00 Eduard Versleijen. Donderdag: 8.00 overl. ouders; 19.00 Diny Pirlo-Smits (broers en zussen). Vrijdag: 8.00 overl. ouders Akker mans-Timmermans; 19.00 overl. fam. Fleuren-Ewals. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Ambro- sius. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Jacq Smetsers en Hans van Geenen. Zondag: 9.00 Ricky Douwes en Peter Schoenniaekers; 10.15 Amoud Verhaeg en Hans Kerstjens; 11.45 Willy v. d. Bekerom en Geert Kop- pes; 18.00 Geert Claes en Eric Arts. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Twannie Peters; 19.00 Rob Arts. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar en Mart Leenders; 19.00 Edgar Janssen en Perry Ei bers. Zaterdag 23 augustus: Euch. vie ring om 19.00 uur. Geen kinder crèche. Misintentie: Fam. Lemmen. Zondag 24 augustus: Gezongen euch. viering om 10.00 uur. Kinder crèche wordt verzorgd door Yvonne Cybulski en Ellen Gerrits. Mis intentie: Dhr. W. v. d. Munckhof en overl. fam. Woensdag 27 augustus: Euch. vie ring om 19.00 uur. Misintentie: overl. ouders en fam. van Treeck- Stoffels en de Lange-Groart. Zaterdag 23 aug.: 19.00 avondmis voor overl. Piet Vermeltfoort en fam. voor overt, ouders van den Berg-Janssen en zoon jan voor overl. Wilhelmina van Zwamen- en Noud en Tiny Cremers-Philip- Barents, voor overl. fam. Cremers sen. Zondag: 21e zondag door het jaax*. 8.00 leesmis voor overl. Martien de Lauw; 9.00 leesmis vcor overl. fam. Hofmans-Classens: 10.00 gezongen Hoogmis voor overl. ouders Wiel de la Roy en Annie van den Akker; 11.30 leesmis voor overl. Wilhelmus Tijssen als jaargetijde; 18.30 voor overl. ouders v. d. Heuvel-Dommeck en uit dankbaarheid b.g.v. net 12'/i- jarig huwelijksfeest van de fam. Willemse-Aldenzee. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Bennie Thielen en Corry Geurtjens; 19.00 avondmis voor overl. ouders van Hoof-Spreeuwenberg. Dinsdag: 8.00 voor overl. fam. Janssen-Weerls; 19.00 gezongen jaargetijde voor overl. vader Thie len en kinderen Alouis en Bennie voor Charles Sijbers en dochter Truus. Woensdag: H. Monica. 8.00 voor overl. fam. Heidens-Smits; 19.00 u. avondmis uit dankbaarheid (v. L.). Donderdag: H. Augustinus, Bis schop en Kerkleraar. 8.00 voor overl. fam. Reugels-Bouten; 19.00 voor overl. Johan Clephas. Vrijdag: Marteldood van de H. Jo hannes de Doper. 8.00 voor overl. Joseph Linders (fam. C.) en voor fam. Siebers-Dielemans en zoon Theo; 14.30 Huwelijksmis voor het bruidspaar Wilhelmus Poels en Christina Barents; 19.00 voor overl. Bèr Philipsen. Zaterdag: 8.00 voor overl. An Swinkels-van Dijck (v. R.); 19.00 voor overl. Jacobus Verstegen Joos Simons Frans Sijbers en zo nen. Mededeling: Zondag tijdens de Mis van fl.30 u. is er kleutercrêche in dc kleuter school naast de kerk, o.I.v. inej. Wilma v. d. Bekerom. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 M. Willemse, C. de Bruyn; 9.00 R. Aben, M. 'Janssen; 10.00 M. Barten, J. Jacobs, R. Beer kens; 11.30 A. Millen, Th. fiouwen; 18.30 J. Dommeck, Th. Urselman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 F. Vercauteren, J. Lïnskens; 19.00 M. van Ampting, O. Geurts. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 C. Berg, R. Siebers; 19.00 W. Aben, B. Trimbos. Toen Jan Poels rond 1920 het Venrayse kapellen-bestand ging uit breiden, vroeg hij aan de Deumese- weg bij Fits van Dijck, of die er en kele vierkante meters weiland voor beschikbaar wilde stellen. Frits van Dijck had daar geen bezwaar tegen, maar dan zou de kapel, als ze ge reed was, zijn eigendom moeten worden. Met die conditie werd men het eens en kon de bouw beginnen. Een of andere ijverige gemeente ambtenaar konstateerde echter dat er gebouwd werd zonder vergun ning. Hij liet de bouw stil leggen en verordeneerde dat het in aanbouw zijnde kapelletje tot de laatste steen moest worden afgebroken. Van Dijck trok met deze onheilsbood schap naar Jan Poels, en toen duur de het niet lang of Poels, vergezeld van Oscar van de Loo, de burge meester van Venray, kwam in zijn tilbury voorrijden om de aannemer duidelijk te maken dat hij onge stoord kon doorwerken Pastoor Pascal Schmeits verricht te na het gereedkomen van de ka pel de inzegeningsplechtigheid. Hei de behoorde destijds nog bij de pa rochie van de Grote Kerk. Mieneke de Bruijn, wier man dagloner was bij Jan Poels, had voor die gelegen heid het kapelletje keurig schoon gemaakt. Zij zou ook voor het ver dere onderhoud zorgen, maar toen hét kapelletje eenmaal definitief eigendom was van de familie van Dijck, namen die de zorg op zich. Dat bestond dan uit een wekelijkse veeg- of schrobbeurt van de vloer (alles waaide er naar binnen) en het rondom harken van de grond. Eens per jaar kwam de witkwast er aan te pas. Het kapelletje was toegewijd aan de H. Antonius en de H. Alfonsius. En hier legde Jan Poels toch dui delijk een relatie tussen zijn fami lie en het kapelletje. Een van zijn zoons droeg de naam Antoon, ter wijl een schoonzoon Alfons (Ver cauteren) heette. Als zovele veldkapellen voor de oorlog, werd ook dit kapelletje een religieus middenpunt in "de kleine gemeenschap van Heide, en meer speciaal van de bewoners van de Deurneseweg. De oude traditie, om als buurt te bidden voor een ern stige zieke of overledene, werd bij dit kapelletje voortgezet en als het slecht weer was, dan'deed men dat in het café van Van Dijck. Me nig kaarsje werd er aangestoken en in de offerblok lag altijd wel het nodige kleingeld. Dat geld werd trouw afgedraggn aan de Petrus Bandenkerk, maar toen jaren later 'de eerste onkosten aan het kapelle tje kwamen, vond de Venrayse pastoor dat men de opbrengst van kaarsen en offerblok voortaan maar in Heide moest afdragen, dan kon den die ook voor het onderhoud zorgen In 1969/1970 vertrok de familie van Dijck naar Venray en verkocht de woning en kapelletje aan de Deurneseweg. Sindsdien kwam er ook een einde aan het wekelijkse onderhoud. Een enkele keer maakte een buurtbewoner de zaak nog eens schoon, maar toen op een gegeven moment vernielingen werden aange richt en de beelden sneuvelden, was voor hen de liefhebberij er ook van af. Kennelijk trekt het aflatende on derhoud die personen aan, die er be hagen in scheppen om alles maar te beschadigen en te vernielen. Het kapelletje raakte in verval en op het ogenblik is het interieur een grote puinhoop. Van buiten valt het nog wel mee, maar het kapotte leien dak vraagt dringend om reparatie, want het doorsijpelende regenwater heeft het stucadoorwerk al sterk aangetast. De huidige eigenaar, de familie Vroomen, heeft echt wel plannen om het kapelletje te restaureren, en zo mogelijk in zijn oude luister te herstellen. Daarbij rekent men graag op medewerking van de gemeente c.q. Jan van Toor en zijn LTS-leer- lingen. Maar naast de zeker niet ge ringe financiële kosten, heeft men enige huiver voor wat er gaat ge beuren als men de zaak weer in or de heeft. Wordt alles dan weer bin nen de kortste keren vernield? Het kapelletje is dikwijls een trefpunt van jongelui en of die andermans eigendom kunnen respecteren zullen we maar afwachten. Zondag 24 augustus a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoe- bert aan de Westsingel; predikant is Ds. J. van Dijk uit Grave. Tijdens de dienst kinderkerk en -oppas. Om elf uur gaat Ds. van Dijk voor in de Hervormde Kerk aan de Maasweg te Blitterswijck. De koliekten zijn bestemd voor het diakonaatswerk en de plaatse lijke diakonie. Zaterdag 23 aug.: 2 uur pl. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 50-jarig ju bileum Firma Joosten; 7 uur Zon dagsdienst: maanddienst Jos Dries sen; overl. ouders Muijsers-v. d. Sterren; Jan Zanders. Zondag: 21e zondag door het jaar. 8.30 lsm. Antoon Arts en Gertruda Poels; 10 uur Hgm. in de parochie kerk in Oostrum v.w. de jaarlijkse processie naar O.L. Vrouw van Oos trum, int. voor het geestelijk en tij delijk welzijn van onze parochie. Dinsdag: 7 uur gez. jrd. Gerrit Geurts; Petrus Ant. Freriks. Woensdag: H. Monica. 8 uur gest. lsm. Hendrik en Barbara Heidens; pastoor J. M. Leens; Mart. Voer- mans en Maria Minten. Donderdag: H. Augustinus. 8 uur gest. lsm. Gerard Geurts en ouders. Vrijdag: Marteldood van de H. Jo hannes de Doper. 8 uur lsm. overl. fam. W. Steeghs-Lucassen. Zaterdag: In dit weekend is de meer-epbrengst van de kollekte voor de MIVA. 7 uur Zondagsdienst maand. Mart. Hub. Bots; Jos Dries sen en Simon Claessens v.w. hun vrienden; overl. ouders H. Ingen- hau-v. d. Meer. 21e zondag dcor het jaar. Zaterdag: 14.00 voor het Bruids paar Francken-Tijssen (Gem. koor); 19.00 overl. fam. Lemmens-Stevens Pierre Jacobs, Jan Hulsman en Martien Moorrees. Zondag: 8.30 Toon van Arsen; 10.00 Jaard. Jan Achten Sibertus Hubertus Moorrees en Hendrina Custers; 17.00 tot intentie familie Jans-Verheg'gen. Maandag: 9.00 overl. fam. Ach- ten-Verdijk. Dinsdag: 9.00 Broeder Drabbels. Woensdag: '9.00 overl. fam. Min- Verbéek. Donderdag: 9.00 tot zekere inten tie. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Mevr. Hulsman- Janssen, Meta en Jan Hulsman Ide Min Antoon Tacken en Wijhel- mina Janssen Chris van Aarssen. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 14.00 Frits Dupont, Paul Janssen; 19.00 Marcel Linders, Ro- land-Tacken. Zondag: 8.30 Michel van Dijk, Jurgen van Soest; 10.00 Ivo Frans- sen, René Willems; 17.00 René Theeuwen, Frits Dupont. Misdienaars: Edwin Dinghs en Hans van de Ven; Marcel Duykers en Urban Vollenbergh. Hoogmis: Mike en Patrick Kleeven. Zaterdag: 19.00 Harry van Kuyck. Zondag 8.00 jrd. voor Mart. Dinghs-Cox; 10.00 Jan Reynders. Maandag: 19.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smits. Dinsdag: 8.00 Lei Duykers. Woensdag: 8.00 voor een bijzon dere intentie. Tevens tot int. van de offeraars. Donderdag: 8.00 jrd. voor Ant. Jacobs en Petronella Friezen. Vrijdag: 8.00 Dora Willem sen- Martens. Zaterdag: 19.00 ter ere van OL. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Zaterdag: 19.00 lsm. voor een 80- jarige jrd. v. Gerrit Camps. Zondag: 8.00 gest. jgt. v. overl. ouders en kinderen Baltussen-Loo- nen; 10.00 hgm. v. Piet Vullings; 11.15 lsm. tot bijzondere intentie (M.) Maandag: 19.00 maandd. v. Ine Janssen gest. jrd. v. Martinus Loonen, echtgenote en overl kinde ren. Dinsdag: 19.00 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers. Woensdag: 19.00 lsm. v. Josef Lit- jens-Lucassen. Donderdag: 19.00 gest. jrd. voor Lambert Willems en echtgenote. Vrijdag: 19.00 gest. jrd. v. Peter Jolv Litjens en Bernardina Peeters. Zaterdag: 19.00 Gezinsmis: voor overl. fam. Croijmans-Michels Heim Olaessens. Misdienaars: 19.00 Olaf Terpstra. Akolieten: za. 19.00 R. Duijkers en W. v. Meijel; zo. 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 F. van Bavel, A, Reintjes en Th. van Kempen; 11.15 Roel Jans sen en Olaf Terpstra. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Jan Spreeuwenberg. Zondag: 8.30 H. Mis voor Antoon Pouwels en overleden echtgenotes; 10.00 H. Mis voor Martinus Bos en Johanna Bos-v. d. Heuvel; 11.30 a. H. Mis voor Wilhelmus Bollen en Hendrina de echtgenote; b. H. Mis voor overl. ouders Claessens-van Megen en dochter Maria. Maandag: 19.00 H. Mis voor Ge rardus v. d. Munckhof en Wilhel mus Bollen en Hendrina de echtge note. Dinsdag: 8.00 Weekd. voor Ma rian van Haperen. Woensdag: 8.00 maandd. voor Toon Marcellis. Donderdag: 8.00 maandd. voor mevr. Coenen-Spreeuwenberg. Vrijdag: 19.00 H. Mis voor overl. fam. Camps. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Ma rian van Haperen namens de buurt. Misdienaars: (voorlopige lijst) Zaterdag: 19.00 Rob Koonings en Joost van Elzakker. Zondag: 10.00 Ko Flinsenberg en Francis v. d. Hoff; 11.30 Wilfried van Dijk en Peter Peeters. Mededeling: Het volgend weekend van 30/31 augustus is er een extra collecte voor de MIVA: de Missie Verkeers middelen Actie. U weet dat een ver voermiddel in de tegenwoordige tijd heel belangrijk is en geen overbo dige luxe. Zeker is het een noodza kelijks iets voor onze missionaris sen die heel uitgestrekte gebieden van soms meer dan 500 km. moeten helpen. Ik wil U daarom nu alvast deze collecte aanbevelen. Help onze missionarissen letterlijk en figuur lijk vooruit!!! Om de gemeenschap zelf meer te betrekken bij de Eucharistieviering zou ik graag een 20-tal dames en heren (ook jongeren) willen vragen of zij bereid zijn in het weekend tijdens de H. Missen de lezingen en de voorbeden te bidden. Gedacht wordt aan zaterdagavond en zon dags om tien uur en half twaalf. Elke keer twee personen. Willen de genen die hiervoor voelen even con tact met mij opnemen. Maandag 25 augustus is pastoor Janssen jarig! Zondag 24 aug. 21e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. lste zeswekendienst voor zal. Wim van de Goor. Zondag: 9.45 Hgm. jgt. voor zal. Joh. Geurts; 11.15 Hgm. jgt. voor zal. Jan v. d. Aker. Maandag: 8 uur lsm. voor leven de en overl. fam. de Lauw. Dinsdag: 8 uur lsm. zal. Sef Lan ders (Z.). Woensdag: 8 uur lsm. zal. Ber v. Ooi en zoon Wim. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ceciel van Wylick-Engelen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Mart. van Staveren. Zaterdag: 7 uur 's avonds Hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers. Misdienaars: T. Leyssen en E. van Dongen. Akolieten: G. van der Ligt, J. Thissen. G. Timmermans. Zondag 24 aug.: Colecte voor zie- kentriduum. Eenentwintigste zondag door heft jaar. 24 augustus 1980. Zondag: 8 uur H. Mis voor helt rectoraat; 10 uur Hoogmis: gestioht gezongen jaargetijde voor Lamber tus van Vegchel en Gertruda Arts. Akolieten: Peter Muijsers en Mar tien Peeters. Misdienaars van de week: Joop Drabbels en Jos Geurts. Maandag: 8 uur H. Mis t.b.i. ■Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Sjef Willems. Woensdag: H. Monica. 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Donderdag:'8 uur H. Mis tot bijz. intentie; 2 uur plechtige Huwelijks hoogmis voor het Bruidspaar Elly Willems en Joep v. d. Hoek. Vrijdag: Marteldood van de H. Johannes de Doper. 8 uur H. Mis Lb.i. Zaterdag: 19.30 Avondmis tot int. van de familie Geurts-van Dijck. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Lenkens. Zondag: 10 uur tot int. van fam. Claassens. Maandag: 8 uur tot int. van fam. van Bakel. Dinsdag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand. Woensdag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw. Donderdag: 8 uur tot int. van fam. Philipsen. Vrijdag: 8 uur tot int. van fam. v. d. Heuvel. Zaterdag: 19 uur voor Ben Coo- len. Zaterdag 23 aug. 19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans en Piet Wis- mans. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees voor Nelly Peters-Fleuren; 10.00 Hoogmis voor overl. ouders Verste- gen-van Kempen. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel voor welslagen van examen en t.z.ï. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dank baarheid voor een goede toekomst tot zekere intentie en voor een oma. Woensdag: 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef voor Wilhelmina Bakx, voor goed werk en een goed gezin. Donderdag: 8.45 H. Mis voor de intenties van de bedevaart uit Rijen. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor een zie ke moeder en voor een overleden zoon. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto, en nuestra capilla, Over- loonseweg 2, Misa con müsSca y platica en Castellano; después de la Misa reunión con un cafelito en la salita del convento. Han empezado ya todos los colegios también de pèrvulos; si tal vez hay complica- ciones o diöculdades avise al Padre Juan o lea el librito: Escuela en Holanda! Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES Con nuevo énimo y ideas frescas el Centro abre también sus puertas también para sus huespedes. Hasta la vista! De MAR IA-verering is een zaak, die ons allen aangaat en van groot belang is voor ieder van ons per soonlijk, daarom is het nodig dit onderwerp eens meer in het dag licht te stellen, want als katholiek moet het je toch iets doen, om tè zien hoe de LIEVE MOEDER VAN GODS ZOON en ook onze Moeder, vergeten en doodgezwegen wordt, ja zelfs door priesters. MARIA hoort op een troon met bloemen, licht en vooral door het rozenkrans gebed. Daarom moeten wij ieder van ons, het geloofsbeeld van de MOEDER VAN GOD in onze harten vernieuwen. HAAR luister doen herleven, HAAR glorie in het volle licht zet ten (door ons voorbeeld). Het AVE MARIA moet weer gaan weerklinken, DE MOEDER VAN GOD moet een grotere plaats inne men in ons hart, in het gezin, nu vooral in deze wereld van geweld, zedeloosheid en wanorde. SATAN gaat rond als een briesende leeuw, door T.V., radio en vuige lektuur, hij weet dat ZIJ DE ONBEVLEKTE MAAGD MARIA hem uiteindelijk de kop zal verpletteren. Wij moe ten onze jeugd beschermen en goed voorgaan door meer Godsdienst, zin en liefde voor het gebed mee te geven voor hun eeuwig geluk. Daar om moet MARIA onze hoop en red ding in ere hersteld worden. Wij mogen niet langer wachten, maar GOD eerherstel brengen door het MARIA-beeld te vereren en net ro zenkransgebed weer te gaan bidden, waar MARIA zelf zo dringend om gevraagd heeft, om daardoor de wereld te redden van de ondergang. Laat U niet weerhouden door val se schaamte, GOD zal U eeuwig be lonen voor de liefde en eerherstel van ZIJN HEILIGE MOEDER, daardoor ook aan HEM gebracht, want alleen de ONBEVLEKTE MAAGD MARIA ONZE MOEDER kan ons redden. C. Franken Zondag 14 september a.s. zal men weer ter bedevaart trekken naar Sint Gerardus in Wittem. De publlieke opinie gaat er zich steeds meer over verwonderen, dat de bedevaarten naar Wittem in deze tijd gewoon doorgaan en geen terug- beurd is". Dat is niet iets om trots gang vertonen, „alsof er niets ge op te zijn, maar eerder om dank baar voor te zijn dat de mensen nog altijd worden aangetrokken door een man, die niet over bijzondere gaven of talenten beschikte, maar met een dergelijke vanzelfspre kendheid het evangelie van Chris tus heeft beleefd, dat je erdoor ge ïnspireerd kunt raken en je zorgen en problemen verlicht. Het bestuur heeft dit jaar als in tentie van de bedevaart aangegeven: Voor wie in onze maatschappij geen kansen krijgen. Wij hopen dat de bedevaart van zondag 14 september aan velen de mogelijkheid zal bieden voor enke le uren van bezinning èn gebed, en met name ook de gezondheid van het geloof ten goede zal komen. De spoorkaartjes voor de extra- trein zijn niet verkrijgbaar aan de stations, maar bij de plaatselijke medewerkers en medewerksters, waarvan U het adres hieronder vindt aangegeven. Kinderen van 4 t.m. 9 jaar reizen voor half geld. Inlichtingen: P. van Mill, Mgr. Nolensstraat 20, Venray, telefoon 04780-83734. Wanneer op 2, 3 en 4 september op Den Kerkdijk van alle kanten de ziieken, gehandicapten of anders zins aan huis gebondenen worden ontvangen betekent dat voor hen 3 feestelijke dagen. Het dekenale zie- kentriduum mag zich verheugen in een 'grote belangstelling van de zie ken zelf die graag die dagen te gast zijn om samen te bidden, te praten en fijn te eten, maar ook van vele anderen diie hun medewerking ge ven om alles goed te doen slagen, met name de dames van het comité, het keuken- en kantinepersoneel van Servaas, de verpleegsters, de verzorgers van zang en muziek en ook de velen die het vervoer van en naar Den Kerkdijk op zich ne men. Al deze mensen doen graag dit werk met als fijnste beloning de dankbare blik van een mede mens. Daarnaast zijn er nog de stille werkers op de achtergrond, te we ten degenen die rondgaan om een bijdrage te vragen voor het zieken- triduum om de niet geringe onkos ten te dekken. Zij doen een lastig werk, maar maken een prachtig werk mogelijk en stellen iedereen in staat om daarvoor een steentje bij te dragen. Wanneer in de week van 18 tot 24 augustus bij u wordt aangebeld om een bijdrage te vragen voor het ziekentriduum, kunt u, hoperilijk, uw dankbaarheid voor uw gezond heid laten blijken onder het motto: ZIEKEN HELPEN IS GEZOND! Het Comité Ziekentriduum Venray

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9