VERENIGINGSNIEÜWS (OD> cav27mc VENRAY EllTERPENIEUWS Bridge-nieuws O.J.C. DE BARAK NIEUWE LEDEN TAFELTENNIS 30 jaar geleden Venrays Mannenkoor Schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan Kanarievereniging De Huisvriend Nu al denken aan Circus Mök 1981 Jeanne dArc Voor vrouwen boven de veertig Het nieuwe seizoen is weer begonnen. Door de nieuwe trainingsgroepen-inde ling en overgang van junioren naar de senioren kunnen nu nieuwe jeugdleden vanaf 8 jaar worden aangenomen. Opgeven bij P. Bouwmans, Hoogveld 8, Venray, telefoon 81653, óf aan de gym zaal aan de Beukenlaan (achter Paters kerk) op woensdag van 19.00-20.00 u. en vrijdag van 19.00-20.00 uur. OPROEP VOOR W.A.0.-ers PEEL EN MAAS A.s. donderdag 21 aug. om 19.30 repetitie voor 't gehele koor Het aanvangsuur van de repetities blijft voorlopig om half 8. Aan de vorde ringen zal het afhangen of er voor de concertreis naar Wenen nog ex tra repetities op zondagmorgen wor den ingelast. j Verder programma voor sept. 14 sept. Opluistering Eucharistie viering Kon. Harmonie Euterpe. 21 sept. zondagochtendconcert. 25 - 29 sept. Wenenreis. 22 sept. TROS opname. Afmelden bij dhr. H, Gommans, tel. 82687 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 21 augustus: 20.00 repetitie harmonieorkest Donderdag 28 augustus: 20.00 repetitie harmonieorkest VERDERE AKTIVITEITEN: Vriendelijk, doch dringend verzoek deze data te reserveren! Zaterdag 6 sept.: Taptoe Venray '80 Zondag 7 sept.: Festival te Oirlo, 12.30 uur. Periode 12 t.m. 21 sept.: Viering 120-jarig bestaan Euterpe. Maandag 22 sept.: Radio-opname TROS i.v.m. radio programma Tourja, tournee van uit schouwburg te Venray - 19.00. Zondag 5 oktober: Festival te Leunen 12.30 uur. LEERLINGENOPLEIDING: Jeugdorkest donderdag 21 augus tus a.s. te 18.30 uur. Vanaf maandag 18 augustus zijn de individuele lessen weer begon- DRUMBAND: Zondag 24 aug.: 10.30 - 11.30 uur (repetitie. Leerlingen wordt nog bekend ge maakt. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Kopy voor de volgende uitgave van harmonieus inleveren bij de heer Beterams, Dr. Poelsstraat 22. Agenda: Vrydag 22 augustus: 18.30 uur voor alten en sopranen 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 24 augustus: om 10.15 Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 25 augustus: 18.30 voor alten en sopranen. RUbeurten Blitterswijck: Vrijdag 22 aug.: hr. Remmers, Lang straat 104 Venray. Zondag 24 aug.: hr. Rotjes, F'ast. Verheggenstraat 20 Blitterswijck. Maandag 25 aug.: 'hr. Fijneman, Hubertusstraat 23 Venray. Algemeen: Het einde van de vakantie bete kent voor ons koor het begin van een nieuw jaar. We hopen dat alle koorleden een prettige vakantie hebben gehad en weer vol goede moed zijn voor de nieuwe start. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Maandagavond 25 aug. 19.00 uur: korte repetitie van alle koorleden i.v.m. de openingsmis op 26 aug. Dinsdagmorgen 26 aug. 8.30 uur: Zorg dat je op tijd bent voor het inzingen in de VredeSkerk. JONGERENORKEST „BOJEMA" De eerste orkestrepetitie zal waar schijnlijk sitarten op vrU dagavond 5 september. „SALTARELLO" Vrijdagavond 22 aug. 19.00 uur: gezamenlijke repetitie. Zorg er nu ook eens voor dat je er bent. Dinsdagmorgen 26 aug. 8.30 uur: Aanwezig zijn in de VredeSkerk. Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 26 augustus, 20.00 uur re petitie voor het hele koor in de Es- sel, UrsuTastraat. Indien U verhinderd bent, dan gelieve U zich af te melden bijMw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7 tel. 86159. SCHUTTERSGILDE „ST. ANNA" Zondag a.s. starten weer de wed strijden van de herfrtkampioen- schappen van ons Gilde. Er zal wor den geschoten over 6 zondagen van elk 6 schoten. Aanvang van alle wedstrijden om 10.30 uur. Zondag werd deelgenomen aan het schietconcours in Bergen. Het korps béhaalde 10 punten. Er werden de volgende prijzen behaald 2e prijs uniformenfonds J. Willems 8e prijs vrije hand J. Willems P.S. De reis naar Oirschot gaat op zondag 24 augustus niet door. A.s. zaterdag 23 augustus 1980 wordt te Beringe een schietwedr strijd gehouden met als inzet de kampioenstitel van de Noord-Lim burgse Schubtersbond „Juliana". Hieraan zullen een achttal ge selecteerde schutters deelnemen van schutterij 't Zandakker Gilde St. Jan te Venray, te weten: de dames G. Lenssen-Dircks, G Relouw, H. Schutte-Koenen, M. Weber en de heren J. Gijsbers, H. de Klein, H. v. d. Laar en H. Stals. Op woensdag 27 augustus zal schutterij 't Zandakker een leden vergadering houden in het Gilde- huis, café Klomp, alhier. Aanvang 20.30 uur. Lour descomité afd. Venray BEDEVAARTEN NAAR LOURDES Voor de Limburgse Bedevaart naar Lourdes van 8 t.m. 16 septem ber, zijn nog een beperkt aantal plaatsen vrij voor pelgrims. Van 12 t.m. 19 oktober wordt de Kinderbedevaart naar Lourdes ge houden. Vanuit de gemeente Ven ray zullen 10 kinderen gratis deze bedevaart kunnen meemaken. Deze kinder- en jongerenbedevaart heeft een aangepast programma voor de jeugdige deelnemers. Daarnaast is er nog het gewone programma voor alle andere pelgrims. Voor de oktober-bedevaart zijn al ruim 20 deelnemers uit onze regio ingeschreven. Er is echter nog vol doende gelegenheid om u op te geven. Dit kan geschieden bij dhr. G.' Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 04780-83975. Naast treinreizen is er zowel in september als oktober ook gelegen heid per vliegtuig te reizen. DONATEURS- EN STEUNKAARTEN De tijd van kolportage met dona teurs- en steunkaarten is weer aan gebroken. Onze medewerkers wor den verzocht rekening te houden met de gemeentelijke kollektekalen- der. Dat wil zeggen dat deze week het Zlekentriduum voorrang heeft. Mogen wij u vragen om onze kol- lékteurs/trioes, die zeer vele uren en dagen in de weer zijn voor hun Zieke of gehandicapte medemens, 'goed te ontvangen door het kopen van een steunkaart. Ook kan men donateur worden van het Lourdes Liefdewerk tegen de prijs van 7.50 per jaar. r.k. gymnaitlekvaraniglng st. chrlstoffel Met ingang van 14 augustus a.s. zijn de lessen volgens onderstaand lesrooster: Maandag: 18.30-20.00 meisjes wedstrijdgr. B gymzaal Langeweg 20 00-21.00 geh. dames gymzaal Langeweg 21.00-22.00 geh. dames gymzaal Langeweg 20.30-21.30 geh. dames gymzaal Coninxhof Dinsdag: 18.00-19.00 vrij turnen gymzaal Langeweg 18.00-19.00 meisjes 7, 8, 9 jaar gymzaal Oostrum 19.00-20.00 meisjes 10, 11, 12 jaar gymzaal Oostrum 20.00-21.00 meisjes 13, 14, 15 jaar gymzaal Oostrum Woensdag: 14.00-15.00 kleuters 4, 5, 6 jaar gymzaal Oostrum 13.30-14.30 kleuters 3, 4, 5 jaar gymzaal Coninxhof 14.30-15.30 meisjes 6, 7, 8 jaar gymzaal Coninxhof 15.30-16.30 meisjes 8, 9, 10 jaar gymzaal Coninxhof 16.30-17.30 meisjes 10, 11, 12 jaar gymzaal Coninxhof 18.00-19.00 meisjes wedstrijdgr. B gymzaal Coninxhof 19.00-20.00 meisjes wedstrijdgr. A gymzaal Coninxhof Donderdag: 18.30-19.30 jongens 111, 12, 13, 14 jr. gymzaal Langeweg 19.30-21.00 meisjes wedstrijdgr. A gymzaal Langeweg Vrydag: 18.00-19.00 meisjes 11, 12, 13 jaar gymzaal] Langeweg 19.00-20.00 dames 14 jaar en ouder gymzaal Langeweg 21.30-22.30 heren 14 jaar en ouder gymzaal Langeweg Zaterdag: 10.30-11.30 kleuters 3, 4 jaar gymzaal Coninxhof 11.30-12.30 kleuters 5, 6 jaar gymzaal Coniróchof Uit veel gesprekken met bridge- liefhebbers is gebleken, dat er in Venray behoefte bestaat aan een bridge-club, waar gezellig een kaar tje kan worden gelegd. Veel thuis-bridgers stellen het op prijs ook eens tegen anderen te kunnen spelen, zonder dat er nu di rect sprake is van een wedstrijd. Gezellig een paar uurtjes bridgend met anderen doorbrengen en zó een fijne ontspannen avond hebben. Om hieyaan tegemoet te komen, zijn wij voornemens op woensdag 27 augustus a.s. om 20.00 uur een 'dpfrich Li ngsvergadering te houden, waar iedereen, die de bridge-sport een warm hart toedraagt, van harte welkom is. Komt met uw man, vrouw, vrien den of kennissen eens naar deze vergadering. Wij zullen e.e.a. dan nader toelichten en U kunt kennis maken met club-bridge. Enige kennis van het bridge-spel is wel gewenst, doch wij zijn ook bereid U deze mooie sport bij te brengen. Mogen wij U op woensdag 27aug. a.s. om 20.00 uur verwachten in de zaal van Hotel De Burggraaf te Venray? Mocht U echter ^oor die tijd nog vragen hebben, dan zijn wij gaarne bereid U in te lichten. J. Clermonts, De Houten Hoek 30, Venray, tel. 81995. Vergadering maandag 25 augustus 1980 om 20.00 uur in den Engel. Agenda ter tafel. Ledenvergadering van de Vogel vriend in zaal Volieberg, 20.00 uur. Op de agenda staat o.m.: Ringen bestellen. T.T. bespreking. Bespreking ziekte vogels. Pauze Rondvraag 91uiting SORE THROAT IN „DE BRAK" A.s. zaterdag treedt er weer een Engelse 6 man formatie op in >rDe Het afgelopen seizoen was er een ongekende belangstelling voor de Circus Mök voorstellingen. Velen herinneren zich nog het lange wach ten om 'n kaartje te bemachtigen. Al met al een succesvol gebeuren mede dank zij de fantastische inzet van zovele Venrayse artiesten. Een goede stap in de richting om Circus Mök '81 ook een succes te laten worden. Ook dit seizoen weer 5 voorstellingen, gekenmerkt door Venrayse inzet op zowel muzikaal als vocaal gebied, als het maar car navalesk is! DAMESKOOR Woensdag 27 aug. partij-repetitie om 19.45 uur voor de mezzo-sopra nen. Om ongevear 20.15 uur komen dan de sopranen en de alten erbij. Als U verhinderd bent, laat dat dan even weten aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d. Bekerom. tel. 83332. De vrij daigavondJgroep begint op 22 augustus a.s. in het nieuwe scoutinggebouw van 18.30 tot 20.00 uur. De leiding NIEUWS VAN DE WERELDWINKEL Vanaf vrijdag 22 augustus kunt U weer elke vrijdagavond van 7 - 9 u. bij ons terecht voor: koffie en thee; nieuw is onze Nicoragua koffie. Steun de men sen uit Nicoragua bij de weder opbouw van hun land door b.v. deze koffie te kopen. Kringlooppapier (gemaakt van oud papier) o.a. schrijfblokken, schriften, mul'bos, briefpapier. Stoffen uit Kenia. Allerlei jute tassen (tegen kern energie, anti-plastic). Veel informatie over kernenergie Informatie over derde wereld landen. Tevens kunt U bij ons rustig een kopje koffie drinken. Wie wil er ons nog helpen op de vrijdagavond? Tot ziens in de wereldwinkel, Marktstraat 8, Venray. Brak". Een new-wave formatie, ge naamd SORE THROAT. Op het moment is het een band die het in Engeland zeer goed doet. De band werd in 1974 opgericht en nu, 440 optredens later, kwam er de debuut l.p. „Sooner than you think" uit. Deze werd zeer goed ontvangen door de Engelse pop critici. Ze speelden in New York in de Club CBGB's 'n Engelse tour mét 30 optredens. De bezetting is: Vocals: Justin Ward Guitar: Reid Sa vale Alto 9ax: „Ace" Mason Keyboards: Matt Flowers Bass: Danny Flowers Drums: Clive Kirby Ge zult allen verrast zijn. Ideeën? Belangstelling? Kom eens met ons praten in Ho tel Almonda. waar wij op zondag 31 augustus en 7 september zitting hou den van 11.30 - 12.30 uur. Telefo nisch kunnen we u ook informaties verstrekken. Neemt u dan even contact op met telefoonnummer 82832 of 86944, na 18.00 uur. Vastelaovesvereniging De Piëlhaas Commissie Circns Mök Iedfere leeftijd heeft zo haar eigen problemen. De VIDO-groep Venray (Vrouwen In De Overgang) wil 40+ vrouwen de gelegenheid geven om samen te praten over alles wat je op je hart hebt. Dat doet goed om eens aandacht te krijgen voor jezelf, als je altijd voor anderen hebt klaar gestaan. Als jijzelf serieus genomen wordt, ontdek je dat ook jü de moeite waard bent. Je krijgt inzicht 'n je zelf en je situatie en je wordt je bewust dat de situatie waar je nu in zit te maken heeft met je opvoe ding tot dienstbaarheid. Doordat je meer zelfvertrouwen hebt gekregen, kun je elkaar en je zelf om het weer te zien zitten en met nieuwe moed verder te gaan. Kom op vrouwen, niet alleen in de hoek, maar samen in de groep. Geef je op! Begin september star ten we weer. VIDO-groep Venray, p/a Serafine Dinskens, Overloonseweg, Venray Tel. 84163 Nu wij dan eindelijk onze eerste vergunning van de gemeente Ven ray hébben gekregen, konden wij een zaterdag met de Fietsvossen- jacht om 3 uur van start gaan. Wat inschrijvingen betreft viel het een beetje tegen, vooral van de lokaties buiten Venray. Maar vanuit Venray zelf waren er toch 31 mooie opge maakte fietsen die deelnamen. Het was een prachtig gezieht van ver sierde tandems, tot 20 eenvoudig mogelijk gehouden fietsen. Wat de vos betreft die bleek later toch niet zo ver weg te zitten, maar voor sommigen toch nog te moeilijk. De eerste 10 binnenkomers wa ren: 1. Papa Victor 2. Loetje Truck Mobiel/Hotel Kilo 3. Dubbeldekker met Linke Loetje 4 Lady Pascal 5. Silver Star 6. Kwienemie en Transito 7. Silver Airo 8. California 9. Tinus Tokkel uit Wanssum 10. San Francisco uit Deurne Jongens en Lady proficiat. Ook willen wij langs deze weg verschillende firma's bedanken voor geschonken prijzen: de „Wondo" (doe het zelf zaak); Teunissen rij wielhandel; Den Alden Hoed en Matador. Nu even iets anders C.B. vrien den, d.d. 23 augustus 1980 tot en met 30 augustus wordt er in Box meer een Marathon Tokkel gehou den die 165 uur zal duren, waaraan 6 deelnemers mee doen in c(e zaal „Vanen" te Boxmeer centrum. Die Marathon wordt gehouden ten bate van de Nederlandse Hart Stichting. Nu willen wij iedereen vragen om daar in de loop van die 7 dagen af en toe ter ondersteuning eens een kijkje te gaan nemen, vooral de laatste dagen is het voor hen moei lijk. Alvast namens do Gem Box meer van harte bedankt. Dan las ik onlangs in de Tele graaf ook een zeer positief bericht over de 27 MC'ers ten lande: 27 MC'er REDT DRIE ZEELIEDEN Drie Engelse zeezeilers hebben in een brief aan deze rubriek gevraagd de volgende boodschap aan Neder landse 27 MC'ers over te willen brengen: „Wij hebben onze levens te danken aan communicatie-ama teurs. Toen wij in het Brielse gat in levensgevaar verkeerden, hebben CB'ers onze roep om hulp opgevan gen en alarm geslagen. Namens al le, nu nog illegale 27 MC-amateurs in Engeland: Nederlandse collega's hartelijk dank", aldus de brief. Ook dat zeevissen niet vergeten vrienden, je kunt je nog steeds op geven bij de Taranta Marimbastraat 4, tel. 85530, de K2R, Harpstraat 33 tel. 85839, wel voor het einde van deze maand. Het opgeven van nieuwe leden kan nog steeds bij Sierra Dubbel 9, Klarinetstraat 35 of Delta Lima, Btudestraat 34. Event, ziekmeldingen 'bij Lady Snoopy, Handel straat 51. Oei Oei K2R katholiek vrouwengilde venray Sekr. M. Roling-Schol ten Serenadestraat 68 5802 EW Venray Tel. 04780-84927 HET KATH. VROUWENGILDE OPENT MET INFORMATIE AVOND Maandag 25 augustus begint voor het Vrouwengilde Venray het nieu we seizoen. Op de eerste avond bijeenkomst zal het programma na der worden toegelicht en krijgt eenieder de kans zich m te schrij ven voor de olubs, cursussen en/of aktiviteiten die haar het meeste trekken. Deze avond die ook toegankelijk is voor niet-leden zal het karakter dragen van een informatie- en praatavond. Dit naar aanleiding van het feit dat er nogal wat nieu we initiatieven op het programma staan zoals: kursus fotografie effektief ouderschap, waaraan ook de echtgenoten kunnen deel nemen politieke scholing poppen maken en de cursus „vtouw aktueél" waar men in een aantal lessen vcël zaken kan leren die in de hui dige tijd aan de orde zijn, zoals: inflatie-sparen, achtergronden van de werkloosheid, milieuzorg en milieuverbetering, kapitalis me, socialisme enz. Uiteraard blijven de bestaande cursussen zoails o.a. bridgen, volks dansen, kegélen, leesclubs en bijbel- studiegroep ook doorlopen. Zoals gebruikelijk in deze vereni ging begint men maandagavond 25 augustus om 19.30 uur met een eucharistieviering in de kapel van St. Jozef aan de Overloonseweg. De ze viering zal in het teken staan van het jaarthema „relaties". Daar na wordt de avond voortgezet in de schouwbpurg, waar alle leden en geïnteresseerden welkom zijn. Naar aanleiding van een ROZ- programma (woensdag 23 juli) over het afschaffen van WAO-ers (her keuren van WAO-ers) zijn een aan tal mensen, die zich gemeld hadden bij de SP-hulp- en informatiedienst, bij elkaar gaan zitten. AKTIEGROEP De reden: Het oprichten van een aktiegroep, die er naar streeft, een betere keuring én begeleiding te verkrijgen van WAO-ers. zodat zie ke mensen niet plotseling naar het werk gestuurd kunnen worden. WERKLOOSHEID Ten eeröfce kunnen deze mensen (met hun handicap) vaak geen werk vinden in deze tijd van werkloos heid. Ten tweede zullen zij er finan cieel altijd sterk op achteruitgaan, als zij van de WAO in de WW of WWV terecht komen. BEZUINIGINGEN Ten derde: De regering verhaalt de bezuinigingen op de toch al meer gedupeerde groepen, terwijl zij on dertussen maar j»eld toe blijft stop pen aan fabrieken, defensie, enz. Ondertussen heeft de SP-HID in samenwerking met de al langer be staande aktiegroep „Kontroleer de Geneesheer" en de Vereniging Voorkomen Is Béter („Wij eisen recht"), brieven gestuurd naar de volgende instanties: Sociaal Economische Raad (SER), De vakbond (FNV), de invaliden- bonden, en de Raad voor Arbeids voorzieningen. De bedoeling: de huidige proble men van WAO-ers onder de aan dacht te brengen van deze instan ties, zodat ze die problemen oplos sen! OPROEP Alle mensen die dit lezen, en ook iets willen veranderen aan deze moeilijke problemen (wao-ers én niet-wao-ers), en die zich aan wil len sluiten bij deze aktiegroep, kun nen zich melden bij: SP-HID, Venray, Verdistr. 21; Centraal adres: Van Gogihstraat 32, Horst Tel. 04709-4868 UIT PEEL EN MAAS VAN 26 AUGUSTUS 1950 - No. 34 Dat onze zieken door middel van het Welfare Werk al ver gevorderd zijn in de schone kunst van bordu ren, haken enz., hebben we kunnen zien aan het werk dat tentoonge steld werd en nog altijd te bewon deren in is de etalage van de fa. Seuren, Hofstraat. Ook buiten Ven ray heeft dit werk erkenning ge vonden en wel bij de Limburgse Huisvlij ttentoonsteEing waarbij de heer J. Roffers de eerste prijs kreeg voor vil tbe werking, terwijl G. Schaminee en mej. Derks allen uit het Elisabeth-ziekenhuis een eer volle vermelding kregen voor hun werk. Tot directrice aan de Landbouw- huishoudschool te Venray werd be noemd mej. M. Driessens, die tot heden de leiding had aan de land- bouwhuishoudschool te Horst. Bij het verkeersongeval in de Grotestraat waarbij het kind Ma- ryke Magry de afgelopen week do delijk werd gewond, heeft ook haar moeder mevr. Magry zodanige ver wondingen bekomen, dat zij in het St. Elisabeth-ziekenhuis is over leden. De Zangvereniging het „Heide bloempje" bestaat 40 jaren en dit bijzonder gebeuren zal feestelijk herdacht worden met een bal cham- petre en een festival op 8 septem ber. De Z.E. Heer Beiten, rector van het St. Elisabeth-ziékerihuis is met 'ingang van 1 september benoemd tot leraar aan het Klein Seminarie te Rolduc. Pater Florentius Lucas- sen werd benoemd tot rector van het College te Wijnandsrade. Reeds meermalen heeft Peel en Maas een beroep gedaan om door een grotere beplanting pleinen en straten aantrekkelijker te maken. Langzaam maar zeker wordt hier iets aan gedaan. Maar Wie met hoe de nieuwe beplanting weer onder handen genomen wordt, die vraagt zich wanhopig af of ze het nu nooit leren. En met „ze" worden die mensen bedoeld die er de lust in hebben, om al wat mooi en goed is te vernielen en kapot te maken. En dan spreken we nog maar niet van de jonge bomen langs onze wegen, die met messen bekerfd en bekrast zijn. In het nieuwe kapelletje op het Desselke bijvoorbeeld stond het. nieuwe bééld van St. Joris aldra los op zijn voetstuk. Er zijn hele volksstammen die het noodt leren. Op vrijdag 8 september zullen de fraters Muskens en Raintjes, resp. uit Venray en Leunen in het Min derbroedersklooster te Alverna hun eeuwige geloften afleggen. Te Oirio werd een Missie-fancy- fair gehouden voor pater Classens, dat een gewéldig sukses is gewor den. Oirlo heeft weer getoond, de missie een goed hart toedraagt. Oir- lo's fanfare en Gemengd koor ver zorgden de muzikale omlijsting. Volgens de laatste berichten zal de dwaze situatie aan de Overloon seweg, op de grens van Limburg en Brabant, waar de nieuwe weg van Venray juist naast de oude weg van Overloon uitkomt, binnenkort gaan verdwijnen. Door het contact wat twee deputé's van beide provincies naar aanleiding biervan hebben ge zocht zal de nieuwe weg nog voor de winter aanbesteed worden, zodat eindelijk na vier jaren het gezond verstand over St. Bureaucratias ge zegevierd heeft. uw Venrays weekblad

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7