GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting inueatoy BELEIDS NOTA WOON WAGEN- WERK FIETSPADENPLAN dinsdag in gemeenteraad INSPRAAK STREEKPLAN NOORD-EN MIDDEN-LIMBURG TNi MUZIEKSCHOOL VENRAY Verkeersmaatre gelen te Leunen VIJFDE ZWEMVIERDAAGSE TE VENRAY INFORMATIEAVOND VOOR STREEKPLAN NOORD- EN MIDDEN-LIMBURG woonwagen als alternatieve woonvorm Donderdag 28 augustus zal de commissie voor sociale zaken, volks gezondheid en maatschappelijk werk, de beleidsnota woonwagen- werk behandelen. De vergadering begint om 17.00 uur in het Raad huis. Inmiddels zijn in Venray aan de Spurkterhof 8 standplaatsen voor woonwagens gerealiseerd. Hiermee heeft de gemeente uitvoering gege ven aan heit regionale spreidings model van woonwagencentra. Doel van dit spreidingsmodel was het woonwagencentrum „In de Römer" (Verüo) op. te delen in kleinere re gionale woonwagencentra. Gekonstateerd kan worden dat andere regio-gemeentes lang niet zo voortvarend te werk zijn gegaan als onze gemeente waardoor het sprei dingsmodel nog lang niet afgerond Woonwagenbewoners zjjn die men sen die in plaats van in een woon huis in een huis op wielen willen wonen. Van belang is dan ook dat de woonwagen meer en meer be schouwd gaat worden als een alter natief voor de stenen woning. In Venray is reeds zeer veel ge daan voor de woonwagenbewoner. Veel aandacht verdienen echter nog de werkgelegenheidssituatie en het gebruik kunnen maken door de woonwagenbewoner van de normale voorzieningen. Bijeenkomst voor Venrayse schoolverlaters zonder werk Evenals de vorige jaren zal er nu ook weer een voorlichting smiddag zijn voor iedereen die dit jaar van school is gekomen en nog geen werk heeft gevonden. Zoals misschien bekend kom je dan meestal met ingang van 1 ok tober a.s. in aanmerking voor 'n uitkering. Deze uitkering, de RWW- uülkering, krijg je van de gemeente lijke Sociale Dienst, als je als werk zoekende staat ingeschreven bij het Arbei dsb ureau Op de voorlichtingsbijeenkomst wordt een korte toelichting gege ven op deze uitkering en wordt ver teld hoe deze verkregen kan wor den. Bovendien is er volop informatie in te winnen over de mogelijkheden of over aktiviteiten voor jongeren zonder werk. Aan deze bijeenkomsten werken mee de Sociale Dienst, het Arbeids bureau, het Vormingscentrum Wer kende Jongeren, het Vormingscen trum Jong Volwassenen en de STUW (Stuurgroep Jeugd Werke loosheid). De voorlichtingsbij eertkomst voor de gemeente Venray vindt plaats op woensdag 3 september om 14.30 uur in de kantine van het gemeentehuis. Daarom zijn belangrijke elemen ten uit het woonwagenbeledd het doel de woonwagen-bewoner volwaardig lid van de maat schappij te laten zijn. Een eigen identiteit in de manier van le ven, werk en wonen in relatie tot de maatschappij; geen aparte wetgeving voor de woonwagenbewoners. De woon wagen-bewoner moet gelijk een ieder ander kunnen deelnemen aan het cultureel en maatschap pelijk leven binnen Venray op basis van een vrije keuze; Plaatselijk kleuter- en basis onderwijs betrekken bij de op vang van de kinderen van woon wagenbewoners treffen van voorzieningen ten behoeve van de beroepsuitoefe ning. Op de agenda van de commissie staat verder het perventieplan. Dit plan beschrijft welke preven tieve activiteiten op de diverse ter reinen van hulpverlening mogelijk zijn. (De voorzorgsmaatregelen). Aan de commissie zal worden voor gesteld zich uit te spreken over de wijze van behandelen van het con ceptplan. Twee mogelijkheden zijn voor handen of de commissie behandelt het plan uitvoerig en laat daarna de betrokken instanties zich over het plan uitspreken. Of aan het Pre- ventieberaad, de opsteller van het plan "wordt gevraagd met de be trokken instanties over het concept te praten waarna de commissie het plan behandélt. Een exemplaar van een der plan nen is verkrijgbaar op het gemeen tehuis voor de geïnteresseerde. Raadhuis heeft nieuw adres In zijn juli-vergadering heeft de gemeenteraad besloten de naam RAADHUISSTRAAT te geven aan het gedeelte Maasheseweg tussen de Hofstraat en de doorgetrokken Noordsingel. De nieuwe naam Raad huisstraat geldt ook voor het ge deelte Hofstraat tussen de Juliana- sinigel en de Stationsweg. In de nieuwe situatie ligt de' Raadhuisstraat dus tussen de JulS- anasingel en de doorgetrokken Noord ringel. De naam MAASHESEWEG blijft gelden voor het gedeelte gelegen ten noorden van de doorgetrokken Noordsingel. In verband met de naamsveran dering van het gedeelte Maashese weg tussen Julianasingel en de Noordsingel is ook het adres van het raadhuis veranderd van Maashese weg 1 in RAADHUISSTRAAT 1. Brieven gericht aan het gemeen tebestuur of een van de ambtelijke afdelingen moeten geadresseerd zijn: Raadhuis, Postbus 500 5800 AM Venray. Dinsdag 26 augustus 1980 zal de gemeenteraad vergaderen in het Raadhuis. In totaal staan 15 punten op de agenda. Verwacht mag wor den dat 14 hiervan als hamerstuk ken zijn te beschouwen. Mogelijker wijs zal de verhoging van de toe ristenbelasting enige discussie te weeg brengen. De VVD en de Kerkdorpenfraktie zijn voor de ver hoging, het standpunt van de PvdA en Samenwerking is ons nog onbe kend .evenals het standpunt van de eenmans fraktie van de heer Bete- rams. Veel meer discussie mag ver wacht worden naar aanleiding van het fietspadenplan. Niet alleen om dat er financiën mee gemoeid zijn, maar vooral vanwege de achterlig gende principiële vraagstelling. Is de gemeente, of beter de ge meenteraad, bereid tot het geven van extra aandacht aan de fiet sende weggebruiker binnen de gemeentegrenzen? Hetgeen betekent dat alle ge meentelijke plannen, vooral de ver- keers- en bouwkundige, steeds weer getoetst worden aan de fietsvrien delij ke eisen van het fietspaden- plan. Als voorbeeld het volgende: Het faetspadenplam voorziet in veilige noordzuid verbindingen voor de fiets in Venray. De aanleg van de noordtangent doorkruist deze verbinding. Waar kiezen we voor? Uit het plan blijkt dat er vele voordelen zijn om de fiets te pak ken. Zo is de fiets een milieuvrien delijk vervoermiddel. De fiets en de bromfiets hebben een gering ruimte beslag. Bedde zijn een zeer wendbaar vervoermiddel als gevolg waarvan men er vrijwel overal mee kan komen. Als nadelen worden genoemd de kwetsbaarheid van de berijder in het verkeer en gebrek aar» bescherming tegen weersomstandigheden. Aan het laatste kan de gemeente ook niet veel doen, maar des te meer aan de veiligheid en het com fort. Getracht zal moeten worden eenrichtingsverkeer situaties voor de fietser op te heffen. Tevens zul len eigen routes worden aangelegd. Op gevaarlijke kruisingen zal ge tracht worden veibetering te bren- Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Vennav hebben in hun vergadering van 20 augustus 1980 voor de na volgende bouwplannen bouwver gunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Recht spraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders. het onderkelderen van de wo ning Witte Vrouwenstrtaat 30 t.n.v. M. G. Leijssen; het bouwen van een Sleufsilo met mestputten aan de Putten- weg 120 t.n.v, G. J. L. Verheijen; het plaatsen van een demontabe le koelcel aan de Stationsweg 45 t.n.v. H. G. M. Drabbels. Venray, 22 augustus 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche U HOORT NOG WEL VAN ONS! HIERDOOR HOORT U VAN ONS. In de komende vier wéken zullen leden van Gedeputeerde Staten van Limburg met hun ambtenaren in ruim 30 plaatsen het Voorontwerp Streekplan voor Noord- en Midden Limburg aan de bevolking komen presenteren. Een uitvoerig dia- klankbeeld laat zien wat de provin cie voor plannen heeft met dit deel van Limburg. Aan U zal worden ge vraagd Uw ideeën te geven. Waar kunt U Uw gedachten kwjjt? In de Inspraak groep! In Venray wordt er een informa tie-avond gehouden op dinsdag 26 augustus om 20.00 uur Sn oafé „In den Engel". Op deze avond wordt U ingelicht over de Inspraakorganisatie rond om het Streekplan. Er wordt uit de doeken gedaan waarom het Streek plan belangrijk is voor U. Er is ge legenheid om uw vragen hierover te stellen en beantwoord te krijgen. Op deze informatie-avond zal U gevraagd worden om Uw mening te geven, Uw Stem te laten honen bin nen een Inspraaikgroep. Mocht U niet op deze informatie-avond kun nen komen dan kunt U zich ook op geven als inspreker bij ons. Een inspraak groep bestaat uit 8 tot 12 personen, waaronder een toe gewezen gespreksleider. Zij bepalen zelf welke onderwerpen uit het Voorontwerp Streekplan zij belang rijk vinden, om over te praten, hun ideeën over te geven of oplossingen aan te reiken. Zo'n inspraakgroep komt een aantal malen bij elkaar. Mochten zij vragen hebben of in formatie willen krijgen op welk ge bied dan ook, dan kan de Inspraak- groep altijd terugvallen op de Stich ting Samenlevingsopbouw Noorde lijk Limburg, Bergweg 4, telefoon 04780-83730. En dan komt mijn mening zeker op de grote hoop en dandoet de Provinciale Planologische Dienst er wat mee! De resultaten van de besprekin gen van de Inspraakgroep worden op schrift gesteld. Deze notulen ko men bij ons, S.S.O. terecht. Wij stu ren ze door naar het P.O.W.L. (Pro vinciaal Orgaan Welzijnsbevorde ring Limburg) te Roermond Hier worden de gedachten, me ningen, voorstellen die gelijkluidend zijn bij elkaar gezocht. Na deze voorsortering wordt het geheel nog steeds voorzien van Uw naam en adres, doorgezonden naar de Pro vinciale Planologische Dienst. Zij verwerken Uw voorstellen in het Voorontwerp Streekplan Noord en Midden Limburg. U krijgt te ho ren waarom Uw idee is overgeno men of waarom niet. En hoe of waar U Uw weerwoord 'kunt geven. U hoort nog wel van ons! Horen wij van U? Nadere inlichtingen bij Stichting Samenlevingsopbouw Noordelijk Limburg Bergweg 4, 5801 EG Venray, Telefoon 04780-83730 of bij Provinciaal Orgaan Welzijns bevordering Limburg, Godsweerdersinfgal 39B, 6041 GK Roermond, Telefoon 04750-16767. gen door middel van verkeerslich ten, fietstunnels of bruggen. In het plan worden tal van maat regelen aangegeven ter verbetering van de positie van de fietsende weggebruiker. In de infotiek in de hal van het Raadhuis is met behulp van kaar ten en foto's aangegeven waar het nu knelt voor de fietser. Eveneens is aangegeven wélke de belangrijkste maatregelen zijn ter opheffing van de knelpunten, bijv.: fietspaden langs de invalswegen in de kerkdorpen; verbetering wegdek fietsverbimding rond „rose vlek"; opheffen eenrichtingsverkeer b.v. Poststraat; verbetering van kruispunten b.v. Merseloseweg Westsingel waar situering van veilige fiets routes (ook voor toekomstige nieuwbouw). Komt U gerust eens kijken. U •kunt daar ook het volledige plan bestuderen. Bedenk wel: Beter één fietser op het fietspad dan de tien in de weg berm. AANVANG LESSEN De zomervakantie is weer ten ein de. Vanaf maandag 25 augustus be ginnen alle lessen weer op dezelfde lesdagen en -tijden; tenzij vóór de vakantie met de leerling anders is afgesproken. INSTRUMENTENPARADE In de tweede helft van september wordt er een instrumentenparade georganiseerd voor de I.V.M.-leer lingen, welke dit jaar hun I.V.M. test afleggen. PROEFKURSUSSEN Zoals het zich nu laat aanzien kan de Muziekschool Venray deze I.V.M.-leerlingen weer enkele proef- kursussen aanbieden! Dit aanbod hangt nauw samen met het aanwe zige instrumentarium, zodat de keu ze mogelijkheden enigszins beperkt zijn. De ouders ontvangen hierom trent spoedig alle informatie. GRADENTQETSEN In de week van 13 oktober a.s. zullen de graden'toetsen worden ge pland. Gedurende deze week zullen veel lessen uitvallen of verzet wor den van de leerlingen die de gra- denopleddingen volgen. In de week van 10 november a.s. worden de herkansingen gehouden. HAFA-EXAMENS In de week van 27 oktober a.s. worden de hafa-examens alsmede de herexamens gehouden. Geduren de die week zullen veel hafa-lessen uitvallen of worden verzet. 10-JARIG BESTAAN Dit jaar bestaat de MUZIEK SCHOOL VENRAY 10 jaar. Ter ge legenheid daarvan zijn er enkele ak tiviteiten in voorbereiding, waar over wij U spoedig meer kunnen laten wéten. SPREEKUREN Voor klachten, suggesties en vra gen is een ieder van harte welkom op de spreekuren van de koördina- toren. Zij kunnen U met raad en daad terzijde staan en eventueel be paalde zaken in de wekelijkse staf vergadering brengen zodat Uw pro blemen nog ruimere aandacht' kun nen krijgen. Spreekuur direkteur: na telefoni sche afspraak. Spreekuur koördinatoren: I.V.M.- leerlingen, mej. J. Thijssen, op vrij dag 15.30-16.30 uur; graden-leerlin gen, hr. J. Wiermans, op donderdag 17.45-18.45 uur; hafa-Ieerlingen, hr. H. van Mol, op vrijdag 20.00-21.00 u. (Ook voor de kontaktpersonen van de verenigingen). Een telefoontje is voldoende om door de direkteur of een der koör dinatoren te worden teruggebeld (tel. 04780-85320). KANTOORUREN Helaas is het onmogelijk het kan toor van 's morgens 8.30 uur tot s avonds 21.30 uur te bezetten. Voor de goede orde vermelden wij hier nog even de kantooruren waarop U altijd voor inlichtingen enz. terecht kunt op kamer 03. Maandag t/m vrijdag van 13.30 - 17.30 uur. Bovendien op woensdag en zaterdagmorgen van 8.30-12.30 u. Buiten deze uren kunt U altijd een boodschap inspreken op ons antwoordapparaat: tel. 04780-85320. DE KURSUS 1980 Voor alle zekerheid vermelden wij nog even dat in september a.s. géén nieuwe kursus begint, maar dat de kursus 1980 wordt voortge zet. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend him besluit van, 20 aug. 1980, waarbij in verband met reconstructaewerk- zaamheden aan de Urbanusweg te Leunen tot de volgende tijdelijke verkeersmaatregel is besloten: Met ingang van 25 augustus t/m 1 oktober 1980 of zoveel korter of langer als in verband met de werkzaamheden mogelijk dan wel noodzakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens de Urbanusweg, gelegen tussen de Veulenseweg en het Rondeveld in beide richtingen voor alle verkeer behalve voetgangers, gesloten te verklaren; II voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht onthef fing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregel ten be hoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wie len: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de an der I vermelde weg en de wo ning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken b. wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de on der I genoemde verkeersmaat regel geldt, gebruik moeten ma ken van de onder I vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werkzaamhe den met het door hen bestuurde motorvoertuig en deze activitei ten niet of bezwaarlijk op ande re wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen. Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Com missaris van de Koning, te Maas tricht. Venray, 20 augustus 1980 mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris van 25 tm 29 aug. Inschrijving: vanaf heden tot en met 26 augustus aan de kassa van het zwembad. Deelnemerskosten: 5.75 p.p. inol. entree gedurende 4 dagen, 65 50°/« reduktie. Starttijden: tot 10 jaar ouders vanaf 17.00 uur; 10 tot 16 jaar van af 18.00 uur; 16 jaar en ouder van af 19.00 uur. Watertemperatuur: door het goe de weer van de laatste weken 21°. Vorige jaar 558 deelnemers, bij dit eerste lustrum van de Venrayse zwemvierdaagse is het streven naar boven de 600 deelnemers! Gedurende de gehele week van de zwemvierdaagse speclinstuif in het ondiepe bassin, en Reuze lucht matras 5 x 6'/i meter voor volop spelplezier op de zonneweide. Voor verdere inlichtingen: Gemeentelijk combi-Zwembad Ven- raye Parkweg 2, Venray, tel. 04780- Zwemlessen voor particulieren Met ingang van 1 september star ten in het overdekte gedeelte van, het Gemeentelijk Combi-Zwembad zwemlessen voor particulieren. Aanvangsleeftjjd: kinderen die vóór 1 maart 1981 zes jaar zijn en personen van 16 jaar en ouder. Cursusduur: 24 lessen, 2x per week. Kosten: 68,voor kanderen tot 16 jaar en 88,v.a. 16 jaar inclusief entree. Opleiding: A en B diploma. InschrUven: vanaf heden aan de kassa van het Gemeentelijk Combi-bad. Park weg 2 te Venray. Voor onderstaande groepen is nog beperkte inschrijving mogelijk. Lestijden/groepen (kinderen): 1 dinsdag 17.30-18.00 vrijdag 17.30-18.00 2 woensdag 16.00-16.30 zaterdag 11.00-11.30 3 woensdag 16.30-17.00 zaterdag 11.30-12.00 4 woensdag 17.00-17.30 zaterdag 12.00-12.30 5 woensdag 17.30-18.00 zaterdag 12.30-13.00 Leeftijden/groepen: personen 16 Jaar en ouder. 1 maandag 20.00-20.30 donderdag 20.00-20.30 2 maandag 20.30-21.00 donderdag 20.30-21 DO Op dinsdag 26 augustus om 20.00 uur zal in café In den Engel een informatieavond worden gehou den In verband met het vooront werp streekplan noord en midden Limburg. Reeds enkele malen is op deze pagina uw aandacht voor het ontwerp Streekplan gevestigd. Dit Streekplan geeft aan wat de mogelijke ontwikkelingen zij-# voor het gebied tussen Mook en Echt. Ook Venray valt hierbinnen. Door mdddel van een inspraak proces als vervolg op deze avond kan de bewoner van het betrokken gebied zijn mening kenbaar maken over het ontwerpplan. Deze inspraak-mogelijkheid is ook de weg om traöhten veranderingen in het plaai aan te brengen als u het niet met de provincie, de opstellers van het plan, eens bent. Deelname aan de inspraak is ook voor de bewoners van Venray en de kericdorpen van belang. In het plan worden aanzetten gegeven tot ont wikkelingen, die ook voor onze ge meente en haar bewoners niet pret tig kunnen zijn. Bijvoorbeeld de woningbouw en het voorzieningen niveau. In het streekplan wonen bijna 450.000 inwoners. Voorlopig blijft dit aantal nog groeien, al zal dat niet meer zo snel gaan als in de laatste 10 jaar. In de steden Venlo, Roermond, Weert en Venray wonen samen zo'n 130.000 inwoners. De overige 320.000 wonen verspreid in het gebied over de kleinere plaatsen en dorpen. Deze spreiding heeft gevolgen voor voorzieningen, woningbouw enz. De laatste 10 jaaT zien wij het verschijnsel dat de dorpen zeer sterk groeien terwijl de steden in groei stagneren. Mensen uit de stad verhuizen naar het platteland. Deze trek uit de stad (de zgn. sur- urbanisatie) betekent, speciale win kels en ook andere voorzieningen in de stad die van regionale be tekenis zijn, kwijnen weg omdat er te weinig mensen overblijven in de In dorpen ontstaan allerlei nieu we kleine voorzieningen die vaak eveneens een te beperkt draagvlak hebben. Door middel van het nieuwe •streekplan zal getradht worden weer vat te krijgen op de spreiding van de bevolking. Dit zal gebeuren door een rang orde op te stellen in welke mate de verschillende plaatsen en kernen in het gebied nog moeten of mogen groeien. Hierbij wordt voorrang verleend aan de steden. Ten einde het draag vlak als regionale voorzieningen centra te handhaven of te vergro ten. Dit betekent o.a. dat opnieuw zal moeten worden gevochten voor het behoud van de kleine kern. De aan gegeven rangorde in de kernen (zie kaart) betekent dat het voorzienin genniveau in onze kerkdorpen op de tocht komt te staan. Volgens het ontwerpplan mag verwacht worden dat in de kerk dorpen zelfs voor hun dagelijkse voorzieningen aangewezen zullen zijn op de grotere plaatsen. Hierbij vormt YsseLsteyn een uitzondering, voor deze kern wordt verwacht dat zij een steunfunktie kan krijgen voor de voorzieningen in onze regiöl Voor Venray zélf geldt dat de hoogst bereikbare voorzieningen zo als schouwburg en speciaal zaken in stand moeten worden gehouden dan wel uitgebouwd. Hier ligt blijkbaar ook een strijd in het verschiet. Venray wordt concentrataekem voor het wonen, het werken en de verzorging voor een groot deel van het gebied ten westen van de Maas. Maar wilt u dat wel? Het bete kent mogelijk een nog verdere uit bouw van Venray nadat Land- weert volgebouwd is. De inspraak is een mogelijkheid voor u om dc provinciale bestuurders te laten weten wat volgens u gebeuren moet in onze regio en in het noor delijk deel van Limburg. Grijp die kans. In de infotiek in de hal van het raadhuis kunt u reeds voorontwerp streekplan inzien.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 10