GEMEENTEPRAAT Openbaarheid van bestuur NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting INSPRAAK STREEKPLAN NOORD-EN MIDDEN-LIMBURG INFOTIEK IN RAADHUIS Op 1 mei j.l. is de wet Openbaar- ieid van Bestuur (W.O.B.) in wer- [ing getreden- Iedereen kan sinds •ie dag bij een Nederlands over- leidscrgaan cm informatie vragen, raarbij de overheid de plicht heeft nformatte te verstrekken behou- lens enkele met name genoemde litzonderingen. Een recht op infor- natie voor de burger en een plicht ot het verstrekken van informatie loor de overheid. Bovendien heeft le overheid, lees gemeente, de plicht ekrogen informatie te verstrekken uit eigen beweging. In de verordening openbaarheid ran bestuur voor de gemeente Ven- ay zijn de procedureregels vastge- egd. De gemeenteraad zelf is één fan de bestuursorganen binnen de [emeente waarvoor de wet geldt. Andere bestuursorganen zijn het ollege van burgemeester en wet- louders, de burgemeester en de be- tuurscommissies. De W.O.B. bevat 2 kernpunten: de passieve informatieplicht; de aktieve informatieplicht. PASSIEVE INFORMATIEPLICHT De gemeentelij'ke bestuursorganen icbben als gevolg van de wet de dicht om een verzoek om informa- ie, van een burger, in te willigen, (ehoudens enkele, bij de wet ge- loemde, uitzonderingen krijgt de lurger een recht op informatie. Informatie kan worden verstrekt iver gegevens neergelegd in docu- lenten, zoals schriftelijke stukken, oio's, films, ponskaarten, eleklro- nagnclische banden cd. De docu- nenten waarover informatie ge raagd wordt, dienen wel te berus- >n bij de bestuursorganen. Zonder meer heeft de verzoeker een recht op gegevens uit intern eraad. Met dit begrip wordt, sim- icl gesteld, al het beraad aangeduid lat niet in de openbaarheid ge- rhiedt. Wel zijn de feitelijke gege- cns. uit stukken voor intern be- aad. beschikbaar evenals de prog- oses. die hierop gebaseerd zijn. als le daarop gebaseerde alternatieven. Gegevens bevattende persoonlijke idcidscpvattingen van bestuurders f ambtenaren vallen buiten de lerkingssfecr van de wet. AKTIEVE INFORMATIEPLICHT Bij det wet is nu vastgelegd At Ie overheid uit eigen beweging in- ormatic moet geven. Informatie rolke in belang is van een goede in democratische bestuursvoering. Wat een goede en demokratische icstuursvcering is wordt door de niet omschreven. Zij beperkt ich tot hel geven van enkele rand- oorwaarden. waaraan informatie, (innen genoemd kader, moet vol- oen. Zo moet deze informatie in begrij- elijke vorm verschaft worden en idanig dat de doelgroepen worden lercikt. Maar ook op een zodanig ijdstip te worden verstrekt dat be- angstcllenden en betrokkenen tij- lig genoeg hun inzichten over het nderwerp naar voren kunnen bren- en. De gemeentelijke inspraaknota ,-ordt door deze verplichting, uil de veft volkomen onderstreept. ADVIEZEN Binnen hot kader van de aktieve nformaiieplicht heeft de overheid. cok de gemeentelijke, de ver luchting gekregen adviezen van «et-ambtelijke adviescommissie te publiceren. Publicatie dient te ge beuren binnen 30 dagen na uitbren- ging van het advies. De gemeente kent verschillende niet-ambtelijke adviesorganen, te noemen zijn o.a. de werkgroepen die aan het gemeentelijk welzijnsplan werken. Ook zijn de dorps- en wijk raden te beschouwen als een niet- ambtelijke adviescommissie. UITZONDERINGEN Op elke regeu zijn uitzonderingen, zo cok op de regel van openbaar heid. Zowel voor de passieve als voor aktieve informatieplicht geldt dat nimmer informatie wordt ver strekt als dit: 1. de eenheid van de kroon in ge vaar zou kunnen brengen of 2. de veiligheid van de staat zou kunnen schaden; 3. bedrijfs- en fabricagegegevens betreffen voor zover deze door natuurlijke of rechtspersonen vertrouwelijk aan de overheid zijn meegedeeld. Bij de volgende zes te noemen gronden zal een afweging moeten plaatsvinden. Een afweging tussen het te beschermen belang, zoals blijkt uit de uitzonderingsgrond, en het publiek van verstrekking van de informatie. Deze relatieve uit zonderingsgronden zijn: 4. de betrekkingen van Nederland met andere landen; 5. de economische en financiële belangen van de staat en andere publiekrechtelijke lichamen; 6. de opsporing en vervolging van strafbare feiten; 7. inspectie, controle en toezicht door of vanwege overheidsorga nen; 8. het recht van een ieder op eer biediging van de persoonlijke le venssfeer en de bescherming van medische en psychologische on derzoekresultaten, die individuele gevallen betreffen; 9 het voorkomen van onevenredige bevoordeling of benadeling van bij de aangelegenheid betrokken personen of rechtspersonen dan wel van derden. HOE TE HANDELEN De W.O.B. heeft geenszins tot doel alle reeds gevormde informatie kanalen te blokkeren of in for mele banen te leiden. Bestaande informatiestromen tussen de voor lichter of de ambtenaar van de vakafdeling en de pers, de bur gers van Venray c.a. blijven ge woon bestaan. Informatie ver strekking voortvloeiend uit W.O.B. moet beschouwd worden als een extra mogelijkheid. Een schriftelijk verzoek om infor matie wordt gericht tot het be stuursorgaan. welke over de infor matie beschikt .Het verzoek wordt in geval van commissies, college van b. en w. en gemeenteraad gericht aan de respectievelijke voorzitter. Een mondeling verzoek om infor matie zal meestal tot de voorlich tingsambtenaar of een andere amb tenaar worden gericht. Indien zij niet over de gewenste informatie beschikken zullen zij de verzoeker behulpzaam zijn met het vinden van de persoon, die wel over de informatie beschikt. Er is een doorverwijsplicht. Dit zelfde geldt voor foutief geadres seerde verzoeken. Van de verzoeker wordt verlangd dat hij weet welke Met de inwerking treding van de wet Openbaarheid van Bestuur is openbaarheid regel geworden. Om een en ander te regelen is de Verordening op de open baarheid van bestuur voor de gemeente Venray opgesteld. De gemeenteraad zal op 12 augustus deze verordening behandelen. bestuurlijke aangelegenheid zijn vraag betreft. ANTWOORD In de meeste gevallen zal een mondelinge vraag om informatie di- direct mondeling beantwoord kun nen worden. Een beslisisng over de beantwoor ding van een schriftelijke vraag zal door de burgemeester en het college van b. en w. binnen tien dagen na indienen worden genomen. Door de bestuurscommissie en de gemeenteraad op dc eerstvolgende vergadering. De wijze van beantwoording zal afhangen van de wens van de ver zoeker. Dit geldt zowel voor tijdstip waarop als voor de wijze van ant woorden. Met dien verstande dat als mogelijkheden voor het antwoord openstaan: -- het verstrekken van een kopie van het document. toestaan van kennisname van de inhoud. het gtven van een uitreksel of samenvatting, schriftelijke of mondelinge in lichting geven. Binnen 14 dagen na een beslis sing om een schriftelijk verzoek in te willigen moet de informatie ver strekt worden, dit is ook de maxi male wachttermijn bij een monde ling verzoek. Wel mogen kesten in rekening gebracht worden. BEROEP Wordt een verzoek om informatie afgewezen dan zal de verzoeker, in dien gewenst, hiervan schriftelijk een gemotiveerd bericht krijgen. Als een verzoeker van mening is dat het verzoek wel had moeten werden ingewilligd, kan hij in be roep gaan bij de Raad van State op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikking. .DERDEN Betreft een informatieverzoek ge gevens van derden, en is het be- VERKEER Een belangrijk onderwerp uit het treekplan is het verkeer en het ervoer, dat wil zeggen de manier raarop dc huidige en toekomstige 'erkeersstroom in Noord- en Mid- len-Limburg wordt verwerkt. Men irobeert zicht te krijgen op de pro- ilemen en knelpunten, die op het igcnblik bestaan, zoals het autover- eer, het vrachtvervoer, bus en rein. de fietsers, voetgangers etc tic. Maar ook b.v. transport per chip of via pijpleiding wordt in to'n streekplan geregeld. De belangrijkste problemen ko nen voort uit het feit da't onze hui- lige samenleving een grote behoefte eeft aan verkeer en vervoer. Men noet steeds verder reizen om naar et werk, de school en/of de win- el te gaan We doen dat allemaal n ons partikuliere pulootje en als ve dat allemaal tegelijk doen, dan tijn de wegen ineens verstopt. Het streekplan houdt zich voora'l >ezig met de hoofdverbindingen en irobeert de knelpunten daarin op te ossen, echter zodanig dat dit niet en koste gaat van de leefbaarheid, otegendeel, deze oplosingen moeten juist de leefbaarheid bevorderen. WEGEN De belangrijkste problemen doen Ich voor op de volgende verbindin gen: MaasbrachtRoermond; - Roermond—Venlo (oostelijke Maasoever en Napoleonsweg); Venlo-Gennep-Nijmegen (Oos telijke en westelijke Marasoever); Randweg Weert (rijksweg 75/EG) Provinciale weg 4/6 Helden- Panningen; Beëindiging streekweg Reuver Tegelen. Erg in de belangstelling staat de aanleg van RW 73 van Maasbracht naar Boxmeer. De provincie vindt dat die weg ten oosten om Roer mond (door Roerdal) naar Venlo moet en daar via de nieuwe brug, naar Horst. Venray enz. De misister heeft echter nog geen beslissing ge nomen. OPENBAAR VERVOER De treinverbinding Roermond VenloNijmegen wordt onderhou den door een boemeltrein op enkel spoor. Dit betekent lange reistijden. Het streekvervoer per bus is niet optimaal. Verschillende 'kernen wor den onvoldoende bediend met name buiten de ochtend- en avondspits uren. Een aantal kernen is zelfs na 7 uur 's avonds per bus niet meer bereikbaar. GOEDERENVERVOER Het aandeel van het vrachtver keer in het totale verkeersaanbod groeit nog steeds en de problemen hierbij ziet men vooral op de knel punten die al onder „wegen" ge noemd zijn. Veel vrachtverkeer moet ook door de woonbebouwing heen daveren en dit levert overlast en gevaar voor inwoners óp. LANDBOUWVERKEER De laatste 25 jaar is het wegennet sterk uitgebreid, mede als gevolg van mechanisering en schaalvergro ting in de landbouw. De vraag is of hiermee door moet blijven gaan, zo als vaak in ruilverkavelingen wordt bepleit. LANGZAAM VERKEER De fietser is nog altijd „vogelvrij", ook in Noord- en Midden-Limburg. De toenemende belangstelling voor de fiets ten behoeve van het woon- werk-verkeer en de rekreatie zal voor het streekplan betekenen dat er een fietspadenplan wordt aange kondigd. Al deze punten komen in dit na jaar uitgebreid in diskussie waar na het volgend jaar duidelijk zal worden welke oplossingen het meest gewenst zijn. Iedereen uit de streek kan deel nemen aan de diskussie. Hen kan zich hiervoor opgeven bij: Voor Noord-Limburg: De Stich ting Samenlevingsopbouw Noorde lijk Limburg „De Clockert', Berg weg 4, 5801 EG Venray, telefoon 04780-83730 of bij: Provinciaal Orgaan Welzijnsbe vordering Limburg, Antwoordnum mer 110 6040 WB Roermond, tele foon 04750 - 16767. Men hoort dan vanzelf hoe de in spraak in elkaar zit. Let ook op de informatieavonden bij U in de buurt. stuursorgaan van mening dat, gelet cp de genoemde uitzonderingsgron den, geen wetgeving geboden is. dan zal het gemeentelijk bestuursorgaan deze derde van het verzoek om in formatie in kennis stellen. Deze derde kan dan vragen om welke gegevens het gaat, en hier eventueel bezwaar tegen maken. En als de gemeente toch informatie ver- sctrekt in beroep gaan volgens de we AROB. In dit geval is dus sprake van een beroepsmogelijkheid achteraf. BROCHURE Tot slot van dit artikel willen wij wijzen op het volgende. Het bureau voorlichting is bezig met het maken van een brochure ever de verordening openbaarheid van bestuur voor de gemeente Ven ray. Helaas kan deze brochure niet meer voor de raadsvergadering ver schijnen. Zo snel mogelijk daarna is hij verkrijgbaar bij het bureau voorlichting van de gemeente. Wel kunt u een brochure op de gemeente of bij de bibliotheek ha len betreffende de Wet Openbaar heid van Bestuur, uitgegeven door het ministerie van Binnenlandse Za ken. SLOT De Wet Openbaarheid van Be stuur is net „het ei van Columbus". Er zijn nog te veel haken en ogen. Echter de wet geeft het gemeente bestuur wel beleidsruimte. In de praktijk zal moeten blijken hoe met plichten uit de wet ge werkt kan worden. Wij zijn nieuwsgierig. U ook? In de hal van het raadhuis links van de entree heeft hel Bu reau Voorlichting cn Bcstuurscon- tacten de beschikking gekregen over een expositieruimte. Het is dc bedoeling dat op deze plaats regelmatig „exposities" wor den gehouden van zaken, die een grotere belangstelling verdienen. Omdat de welzijnsplanning momen teel in hel middelpunt van de be langstelling staat, is een groot deel van de ruimte ingericht als „Wel- zijnswinkel". Op een aantal borden wordt in formatie gegeven over de verschil lende onderdelen van de welzijns planning. Dc elf werkgroepen, die zich hiermee bezighouden, kunnen hier al hun informatie aan „het grote publiek" kwijt. Tevens wordt op dit moment in de „Infctiek" de aandacht gevestigd op de invulling van de z.g. „Rose Vlek". Door middel van kaarten en een maquette kan men zien hoe de architecten, die zich hierop hebben geworpen de toekomst van het Rosevlekgebied zien. Op de lees tafel kan men kennisnemen van een aantal intussen verschenen rap porten. Binnenkort wordt in de Infotiek hel Fietspadenplan dat eind augus tus door de gemeenteraad wordt be handeld, geëxposeerd. k x\\w ww \v\\vuu i iittmuute Verkeersmaatregels reconstructie Nieuwhuisweg Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit, waarbij in verband met re constructiewerkzaamheden in de Nieuwhuisweg tot de volgende tijde lijke verkeersmaatregel is besloten: Met ingang van 4 augustus t/m 1 september 1980 of zoveel korter of langer als in verband met de werk zaamheden mogelijk dan wel nood zakelijk is: I. door het plaatsen van borden 11 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens het gedeelte van de Nieuwhuisweg, gelegen tussen de Maasheseweg en de Smakterweg in beide rechtigen gesloten te verklaren voor alle ver keer behalve voetgangers; II. voor zover genoemde werk zaamheden dit toelaten en de veilig heid van personen of goederen niet in gevaar wordt gebracht onthef fing te verlenen van de onder I ge noemde verkeersmaatregelen ten behoeve van bestuurders van motor voertuigen op meer dan twee wie len: t. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I vermelde weg(en) en de woning of het bedrijf; niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motorvoertuig kunnen bereiken; b, wanneer zij het motorvoertuig besturen in opdracht of met toe stemming van de onder a ver melde personen en onder aan die personen gestelde voorwaarden; c. wanneer aangetoond of aanne melijk gemaakt kan worden dat zij gedurende de tijd dat de on der I genoemde verkeersmaat regel geldt, gebruik moeten ma ken van de onder I vermelde weg(en) voor het laden of lossen van goederen of voor het ver richten van noodzakelijke werk zaamheden met het door hen be stuurde motorvoertuig en de ac tiviteiten niet of bezwaarlijk op andere wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waar op het besluit gepu bliceerd is beroep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko ningin gericht en ingediend bij de Commissaris van de Koningin. Venray. 1 augustus 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Vervallen spreek uur wethouders In verband, met vakantie zullen vervallen spreekuur J. van Oers op 4 augustus 1980; G. Schols eveneens op 4 augustus 1980. Afsluiting spoor weg overgangen In verband met werkzaamheden zullen de volgende overwegen tij delijk voor alle verkeer worden af gesloten: Op maandag 4 augustus a.s. de spoorwegovergang in de Gunhoek- weg; op dinsdag 5 augustus a.s. de spoorwegovergang in de Meerlose- weg; op woensdag 6 augustus de .spoor wegovergang in de Oirloseheide/ Roland. De werkzaamheden zullen plaats vinden telkens tussen 7.30 en 16.00 uur of zoveel langer of korter als noodzakelijk zal blijken. Het verkeer zal middels borden worden omgeleid ijdens de periode van afsluiting. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van d.d, 30 juli 1980 voor de navol gende bouwplannen bouwvergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouw vergunningen rechtstreeks in huh belang te zijn getroffen, kunnen ge durende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) 'n gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders. het bouwen van een tuinhuis aan de Werckenslaan 4 t n.v. C. B. G. T Olislagers; het bouwen van een reinwater- kelder aan de Breevennenweg 11 t.n.v. N.V. Waterleiding Mij Lim burg; het verbouwen van een jeugd huis aan de Buitenhof 2 t.n.v. G emeentebestu u r het bouwen van 2 fok varkens stallen en tussenlid en 2 silo's aan de Steegse Peel weg 87 t.n.v. E. H. J. Emonts; het bouwen van een loods aan de Heidseschoolweg 6 t.n.v. P. H. Ewals; het bouwen van een berging met scheidingsmuur aan de Dakdek kerstraat 18 t.n.v. J. J. M. van Kempen; hel verbouwen en uitbreiden van een woning aan de Kruisstraat 7 t.n.v, H. G. G. Olde Daalhuis; het uitbreiden van een woning aan de Hoenderstraat 84 t.n.v. A. P. J. Spee; het bouwen van een carport aan de Maasheseweg 83 t.n.v Me- taalwarenfabriek Inalfa; het bouwen van een garage/ber ging en slopen van een kippen hok aan hel Venraysbroek 3 t.n.v. G. H. J M. Franssen. De burgemeester van Venray, Venray. 1 augustus 1980 mr. H J. M. Dcresche Vergadering Commissie voor openbare werken De commissie voor Openbare Werken zal op 11 augustus verga deren. In verband met de nood zakelijke vroege aankondiging kun nen wij slechts een voorlopige agenda publiceren. Deze agenda luidt als volgt: 1. Verslagen 17 juni en 1 juli 1980 2. Ontbinding koopovereenkomst A. Litjens uil Leunen. 3. Krediet 1.690.000.openbare werken Smakterheide. 4. Idem 372.000,aanleg korfbal- veld en uitbreiding oefenhoek Ysselsteyn. 5. Idem 402.000,openbare wer ken Castenray. 6. Idem 507 000,openbare wer ken Ysselsteyn. 7. Idem 944.000,openbare wer ken De Hulst. 8 Kappen lindebomen algemeen (t.w. standpunt b. en w. betr kappen bomen tussen 6 en 7 m.) 9. Ontbinding koop met dhr. Witt- gen (Vla'kwater II). 10. Grondruil met dhr. A. H. Voer- mans. 11. Verkoop stukje grond aan dhr, W. Schellens, Molenklef. 12. Verkoop Industriekavel Yssel steyn aan dhr. Smits te Deurne. Goedgekeurd bestemmingsplan Smakterheide De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 28, lid 6, van de Wet cp de Ruimtelijke ordening be kend, dat met ingang van 4 augus tus 1980 gedurende één maand bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het gemeentehuis, voor een ieder ter inzage ligt hêt besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 1 juli 1980, le afde ling no. Bi 20518, waarbij, behou dens aan gedeelten van enige arti kelen van de gebruiksvoorschriften, welke deel uitmaken van het plan, goedkeuring is verleend aan het be sluit van de raad dezer gemeente van 24 april 1979, nr. R 225, tot. vaststelling van het bestemmings plan SMAKTERHEIDE. Tegen de goedkeuring van dit plan kan bij de Kroon beroep wor den ingesteld door de gemeente raad, de inspekteur van de ruimte lijke ordening en een ieder die be zwaren heeft tegen de onthouding van goedkeuring door gedeputeerde staten aan de hierboven bedoelde gedeelten van artikelen. Venray, 1 augustus 1980 De burgemeester voornoemd, G. H. Schols, loco-burgemeester Commissie vergaderingen Omdat de krant volgende week met de kermis niet verschijnt, is er ook geen Gemeentepraat volgende week. Wij willen de volgende ver gaderingen daarom nu reeds aan kondigen. Op 14-8 vergadert de bestuurs commissie Sportzaken en Jeugd- en Jongerenwerk. Op 14-8 vergadert de commissie voor financiën en belastingen. Voor tijdstip van aanvang en de vergaderruimte kunt U op de dag zelf kontakt opnemen met de recep tie van het raadhuis. De vergadering van de commissie Verkeer van 11-8 zal komen te ver vallen. Collectekalender augustus 9 augustusGymnastiekvereni ging St. Christoffel (plaatselijke ak- tie in het kader van het jeugd- collectewezen). 18 t/m 24 augustus: Zieken- triduum Venray (plaatselijke aktie). 25 aug. t/m 7 sept.: Koningin Wil- helmina Fonds (landelijke aktie). Alleen voor deze akties is een col- ledtevergunning verleend. Collecte ren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: M. Claessens, Ringweg 2, Ys selsteyn om vergunning tot het uit breiden van een kippenhcudcrïj en varkensmesterij waar mest en mest stoffen worden bewaard. Adres in richting: Ringweg 2, Ysselsteyn, ka dastraal gemeente Venray sectie M nr. 36. M. Direks. Teeuwenhofweg 10. Leunen om vergunning tot het op richten, in werking brongen en in werking houden van een rundvee houderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Teeuwen hofweg 4. Leunen, kadastraal ge meente Venray sectie D nr. 3598. H. J. M. Arts, Twislweg 17, Vredcpeel, om verguning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard Adres inrichting: TvVistwee 17, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray sectie K nr 3027. Gereedschapstechniek, Oude Oostrumseweg 19, Venray, om ver gunning tot het oprichten, in wer king brengen en in werking houden van een gereedschapmakerij en plastic-bedrijf. Adres inrichting: Oude Oostrumseweg 13, kadastraal gemeente Venray sectie C nr. 7256. L. J. Smets. Lemmenweg 6. Heide om vergunning tot het uit breiden en wijzigen van een var kensmesterij en pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Lem menweg 6, Heide, kadastraal ge meente Venray sectie N nr. 278. P. J. C. van Ass, Deurneseweg 150, Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van een rundveehou derij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Deurneseweg 150, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie H nr. 3211. W. A. M. Bastiaansen, Moost- dijk 1. Ysselsteyn om vergunning tot het uitbreiden van een rundvee houderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Moostdijk (ongen.), Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray sectie I nr. 177. J. Wismans, Tunnelweg 4, Cas tenray, om vergunning tot het uit breiden van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Roffert (ongen.) Castenray, kadastraal ge meente Venray sectie R nr. 262. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk qf bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 20 aug. 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen, b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 1 augustus 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, G.H. Schols, loco-burgemeester J. M. Poels, secretaris Nog meer Gemeentepraat op de eerstvolgende tekstpagina

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9