m VERENIGWGSNffillWS Venray N 30 jaar geleden KINDERMIDDAG KITERPMEIWS JUMMERSE10 ^-NJ Grote Antiek- en Luikse markt te Milheeze PEEL EN MAAS ook üw krant VENRAY St. Theobaldusgilde Overloon Zomeraktiviteiten Muziekvereniging „Ons Genoegn" te Oirlo Donderdag 7 augustus: 20.00 repetitie harmonieorkest Donderdag 14 augustus: 20.00 repetitie harmonieorkest VERDERE AKTIVITEITEN: Vriendelijk, doch dringend verzoek deze data te reserveren! Zaterdag 6 sept.: Taptoe Venray '80 Zondag 7 sept.: Festival te Oirlo, 12.30 uur. Periode 12 t.m. 21 sept.: Viering 120-jarig bestaan Euterpe. Maandag 22 sept.: Radio-opname TROS i.v.m. radio programma Tourja. tournee van uit schouwburg te Venray - 19.00. Zondag 5 oktober: Festival te Leunen 12.30 uur. LEERLINGENOPLEIDING: Jeugdorkest start weer op donder dag 14 augustus a.s. te 18.30 uur. Vanaf maandag 18 augustus be ginnen de individuele lessen weer. DRUMBAND: Begin van de repetities zowel voor jeugd als senioren wordt nog bekend gemaakt. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Racdts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 86824 Telefoon clubgebouw: 82515. Denken w\j ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond uw oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Kopy voor de volgende uitgave van harmonieus inleveren bij de heer Beterams, Dr. Poelsstraat 22. Vrijdag 1 augustus: Vanavond weer een volledig ver zorgde avond voor iedereen van 12 t.m. 15 jaar. Van 7 tot 10 uur zijn jullie welkom. Zaterdag 2 augustus: Van 8 tot half 1 kan lederen van 15 jaar en ouder zien dat er zelfs met de kermis in Venray bij ons nog iets te doen is. Zondag 3 augustus: Van 8 tot 12 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. DAMESKOOR jeugdnatuurwacht Eindelijk schijnt het lang ver wachte zonnetje en krijgt je zonne bloem datgene waarop zijn naam aanspraak maakt. Zij die een planthoogte hebben van meer dan 1.25 meter kunnen dit telefonisch doorgeven en wel a.s. zaterdag 2 augustus tussen 11.00 en 12.00 uur Telefoonnummer Venray - 82772. We krijgen dan een over zicht omtrent de hoogte en zullen deze vermelden in dit blad op vrij dag 15 augustus. Tevens moet je dan bekijken of je met drie-stam-hoogte en met een- slam-hoogte aan de aktie gaat mee doen en die keuze bij de tweede doorgave mededelen. Vcor wat betreft volgende week: prettige kermisdagen in een zon overgoten vakantie. Hoi, Deze week is er weinig nieuws over de excursies te vertellen; van Stefan's excursie heb ik niets ge hoord dus dat zal wel oké zijn. Verder zijn er de afgelopen week geen echt schokkende dingen ge beurd. Wel hebben Henkie en ik de ze week een purperreiger en 23 grauwe ganzen langs de Maas ge zien. Beide soorten waren al op vroege doortrek. De grauwe ganzen kunnen er nu nog steeds zitten, maar purperreiger waarschijnlijk niet meer omdat we hem sinds die dag daar niet meer hebben gezien. Hiermee zullen jullie het moeten doen wat vorige week betreft, want meer weet ik ook niet te vertellen. Wel weet ik dat er deze week twee exproms bekend moeten zijn in ver band met de kermis. Dit wordt voor mij wel vrij simpel omdat ik maar één heb. n.l. die van deze week. Deze week gaat alleen en al weer Stefan een excursie leiden en wel naar de Spurkt. Hij vertrekt om 8 u. en gaat naar alles kijken wat zijn pad kruist. De week daarop (de week na de kennis) is er helemaal geen excursie. Ook wil ik jullie er op attent maken dat kopij voor de jeneverbes altijd welkom is. Hoi, Martien. K O l\l T A K T GROEP V E INI R A Y I.v.m. de kermis is er a.s. maan dag 4 aug. geen bijeenkomst. Maandag 11 aug. begroeten wij U •allen om 2 uur in den Hoender, Ur- sulastraal 2 opnieuw. Willen de vele belangstellenden dan ook wer kelijk deel gaan nemen. De vakanties zitten er weer bijna op. Vrijdag: 8 augustus zingen we om 15.00 uur een huwelijksdienst in de kapel van het St. Jozefklooster. Woensdag 13 aug. is onze eerste repetitie weer, om 20.00 uur in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Als U vriendinnen of kennissen hebt die goed kunnen zingen, mogen die best onze gelederen komen ver sterken. Ook andere dames die dit lezen zijn van harte welkom. Vooral so pranen kunnen we nog best enkele gebruiken. Als U bent verhinderd, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332,of aan mevr. v. d. Waer- den, tel. 83659. Lourdescomité afd. Venray Men kan zich nog opgeven voor de 90e Limburgse Bedevaart naar Lourdes, die gehouden wordt van 8 tm. 16 september a.s. Er zijn al diverse aanmeldingen binnen. Voor alle informatie en inschrijving kunt U terecht bij de heer G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575. De 91e Limburgse Bedevaart naar Louides tevens kinderbedevaart wordt gehouden van 12 t.m. 19 oktober. Zoals vorige week reeds gemeld, kunnen voor deze bede vaart geen kinderen meer worden opgeegven, die in aanmerking zou den kunnen komen voor een even tuele gratis reis. De inschrijving van kinderen die wél meegaan, is intus sen gestart. In hotel Fr. d'Assise in Lourdes zijn voor de oktober- bedevaart 30 bedden gereserveerd voor pelgrims uit onze regio. Twin tig zijn er reeds bezet. Voor opgave voor beide Limburg se Bedevaarten zowel trein- als vliegreis kan men terecht bij dhr G. Philipsen, Goudsmidstraat 42, tel. 83575. De september bedevaart is een 9-daagsc reis; de oktober bede- vaort is een 8-daagse reis. Omdat Peel en Maas volgende week niet verschijnt, melden wij nu alvast dat er volgende week zater dag weer 'n fantastische disco-avond in het wijkgebouw van het Brukske wordt gehouden. Drive-in-discotheek „Pearly" draait dan alweer voor de 15e keer op die plaats en daarom wordt er weer iets georganiseerd waarbij leuke prijzen te winnen zijn, zoals stickers en bij 'n grote opkomst de inmiddels be kende platebonnen. Omdat velen weer terug zijn van vakantie verwachten we een goede opkomst van zowel onze trouwe fans alsmede vele nieuwe dans- en mu ziekliefhebbers. Tot zover deze mededeling- Verder een plezierige kermis toegewenst en dus tot ziens op zaterdag 9 augus tus om 7 uur! In het weekend van 15, 16 en 17 augustus a.s. vindt er op het va kantieoord „De Peel" te Milheeze voor de 4e maal een gezellige antiek en luikse markt plaats en deelname van ruim 40 standhouders uit het gehele land met o.a. curiosa, koper, tin, oosterse kledij, meubilair, por selein. kunstnijverheid, klokken enz. enz. Als amusement zal er zaterdag een bekend orkest optreden en als klap op de vuurpijl komt zondag het zeer bekende zangduo MARC en DAVE, bekend van het Schlagerfes tival en optreden op de Westduitse televisie in het kader van Aktion Sorgenkind. De markt is geopend: vrijdag 15 aug. van 18.00 - 22.00 uur; zaterdag 16 augustus 14.00 - 22.00 uur en zon dag 17 augustus van 10.00 - 18.00 u. UIT PEEL EN MAAS VAN 5 AUGUSTUS 950 - No. 31 In verband met de samenvoeging van enkele stroomgebieden ter weerszijden van de Maas in Noord- Limburg, tot één waterschap, zijn er in de Provinciale Staten stemmen opgegaan om het kantoor in Ven- Overloons Gilde en Drumband terug van vakantie De leden van het Theobaldusgilde en van de drumband hebben de va kantie er weer op zitten. Op zondag 3 aug. zal de drumband de repetities weer hervatten. Ook worden dan al le nieuwelingen verwacht i.v.m. het regelen van de repetities. Overigens zijn natuurlijk andere belangstel lenden van harte welkom. Op zaterdag 9 aug. zal het Gilde weer de jaarlijkse oud-ijzer aktie organiseren. Tevens wordt dan ook het oud-papier opgehaald. Aparte circulaire volgt nog. Enkele optredens de komende weken: 29 aug. Drumband en vendeliers 31 aug. Het Gilde en drumband nemen deel aan de taptoe in Horst. 14 sept Hel Gilde en drumband nemen deel aan de gildedag in Deur- ne. Achtergebleven spullen van het Gildefeest Op de Vrije Kringgildedag te Overloon op 29 juni j.l. zijn blijven liggen, enkele vendeliersstokken en een Iromhoes. Inlichtingen hierover kunt U krijgen bij: A. Meijer, secr- penn., Zandstraat 2a, Overloon, tel. 04788-313. ray op te heffen en te verplaatsen naar Horst. In de gehouden verga dering van dinsdag 1 juli is echter Venray als zetel van het nieuwe waterschap aangewezen, waar onder gronden ten westen van de Maas worden opgenomen. In deze water schapskwestie heeft het nieuwe sta ten lid H. Emonts de belangen van deze streek uitstekend verdedigd. Vrijdag 28 juli j.l. werd zonder veel commentaar het nieuwe atelier van de Fa. Beeren en zn door de H E. Heer Deken ingewijd. Hierbij waren tegenwoordig leden van de directie en de heer Burgemeester en zijn echtgenote. De 45 meisjes gaven een demonstratie van hun kunnen. Deken Berden die vergezeld was van kapelaan Keyzers, zegende eerst het nieuwe Mariabeeld in, dat schitterend versierd was opgesteld, waarna hij het atelier inzegende. Na de plechtigheid was er nog een ver rassing voor de meisjes in lunch room Verheugen. Voor de Venrayse kermis zijn, on danks de vleesnocd en de hoge~prij- zen van het vlees, door de geza menlijke Slagers alhier, geslacht: 17 vette koeien (plus 2 voor de gestich ten), 34 vette varkens en 24 kalve ren. Voegt men hier nog bij de oi> telbare haantjes, soepkippen, konij nen enz., die deze week sneuvelden, dan blijkt wel dat er in zo'n week heel wat „verwerkt" wordt. Door achitect J. Colsen werd aan besteed de boerderij voor rekening van de Wed. H. Heezen, Heide. Er kwamen 10 inschrijvingen binnen. Hoogste was: A. Pijpers en zn Leu nen 15.060,laagste Th. Siebers, Venray 12.390,—. Onder grote belangstelling had te Halfweg de inzegening plaats van de herstelde kapel van St. Antonius. Door een grote stoet bruidjes werd Deken W. Berden afgehaald bij de ingang van Huize St. Servatius, waarna de processie naar de nieuwe kapel getrokken werd. Daar werd het uit 1600 daterende houten beeldje, dat deskundig opgeknapt was door de heer P. van Dongen, door de H.E. Heer Deken gezegend. Deken Berden deed een beroep op de buurtschap, de oude gebruiken in ere te houden. Pater Briels o.f.m. feliciteerde de buurt namens de Schoonheidscommissie. De heer H. Goumans, dankte namens de buurt allen, die de restauratie van deze kapel mogelijk haden gemaakt en hoopte dat het gemeentebestuur met de toegezegde aanplanting en ver lichting, het zijne er toe zou bijdragen, om weer als vanouds het kapelletje het middelpunt van Half weg te doen worden. Tot slot zon gen de vele aanwezigen een An- roniuslied. Tijdens het korte maar hevige onweer dat woensdag boven ons dorp woedde, sloeg de bliksem in in de werkplaats van de Coöp. Zui velfabriek. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor, materiële schade was gering. Aanbesteed werd voor rekening van de kinderen v. d. Boogaard te Oostrum een boerderij, alwaar 18 aannemers op inschreven. Hoogste: A. Tacken, Oostrum 22.539, laagste: G. Janssen, Venray 19.777. Pater Jan de Ponti, smm, is voor de derde maal vertrokken naar de missie van Nyasaland (Centr. Afri ka). Pater Classens SVD uit Oirlo vertrekt naar de missie van Flores in Indonesië. Voor Chr. Gooren, Lieseven, Leu nen werd aanbesteed het bouwen van een boerderij- Er werd door 10 aannemers ingeschreven. Hoogste: Gebr. Dinghs, Castenray 26.150,-; laagste. J. Willems, Nachtegaal 23.959,—. Op de gehouden bestuursvergade ring van de K.A.B. is in de vaca ture W. Peeters, als secretaris van de Centrale Venray gekozen Fr van Elswijk, Kruisstraat 18, terwijl P. v. d. Bekerom, Oostsingel, belast werd met het ledenregister. Tijdens de kermisdagen is boek handel van den Munckhof vóór de middag geopend. Tas met inhoud gestolen Na even een verfrissing te 'heb ben gehaald, miste de Haarlemmer T. M. een tas met inhoud. Hij had die tas op zijn motor geplaatst, ge parkeerd op het Henseniusplein In die tas zaten o.m. zijn tent met slaapzak. Diefstallen Onbevoegden hebben zich toe gang weten te verschaffen tot het ontmoetingscentrum van de wijk Zuid aan de Beukenlaan. Vermist werden o.m. 10 flessen drank. Een Venrayse dame deed aan gifte van diefstal van levensmidde len uit haar kelder in de Haamma- kerstraat. Vermist werden o.a. 25 kg suiker en 50 kg koffie. De 33-jarige J. A. uit Venray deed aangifte van diefstal van een weide-apparaat schrikdraadinstal- latie) waarde 300 gulden. Documenten gestolen Een Venrayse dame kwam tot de minder aangename ontdekking dat haar handtasje bij een Venrayse winkel gestolen was. In dat tasje za ten verschillende voor haar belang rijke documenten als paspoort, rij bewijs, verzekeringspapieren, als mede haar portemonnaie. Hoe groot haar schade is kon nog niet worden medegedeeld. Twee fietsen gestolen Een vóór een zaal te Ysselsteyn gestalde fiets en een in de rijwiel berging van de NS te Oostrum ge stalde fiets bleken gestolen te zijn. Bijennest bleek wespennest Een imker uit Oirlo werd te hulp geroepen voor een bijenzwerm wel ke zich had genesteld aan een wo ning in de Touwslagerstraat. De imker ontdekte dat het geen bijen maar wespen waren. Op deskundige wijze werd het nest uitgebrand. In het kader van haar jaarlijksé zomerprogramma van de muziek vereniging „Fanfare Ons Genoegen" zullen wederom enkele grootse eve nementen worden georganiseerd, welke zich in voorgaande jaren in een grootse belangstelling mochten Verheugen. Zo zal op zondag 10 augustus a.s. in samenwerking met de autocross club 't Veule, een grote internatio nale autocross worden georgani seerd, welke wordt gehouden op het hiervoor uitermate geschikte sport terrein gelegen aan de Sinnesstraat (nabij Hoogriebroek) te Oirlo. Er zal worden gestreden in diver se klassen, waarvoor van de zijde van autocoureurs een zeer grote be langstelling is, gezien de populari teit waarin deze tak van autosport zich mag verheugen. Inschrijvingen voor deelname aan deze autocross, kunnen teeds ge schieden bij de heer H. Verhoeven (ACC "t Veule, alwaar inschrijffor mulieren reeds verkrijgbaar zijn. Deze autocross-wedstrijden zijn reurs zich van hun kunnen laten een spektakelstuk, waarbij de cou- zien, om de beste prestatie te kun nen verrichten, en waarbij prachti ge prijzen ter beschikking worden gesteld. Er zal ook een race worden ver reden door enkel Oirlose coureurs, waarvoor reeds grote belangstelling bestaat, en waarvoor de winnaar een prachtige beker in ontvangst zal kunnen nemen. Voor de bezoekers ongetwijfeld een middag daarbij valt te genieten van de kundigheid van de coureurs welke aan de autocross zullen deel nemen. In het weekend van 5, 6, 7 sep tember worden wederom de jaar lijkse zomermuziekfeesten georgani seerd in de hiervoor beschikbaar ge stelde loods van de Fa. Versieyen. We komen hier nader op terug. Zaterdag 2 augustus a.s wordt rogge gemaaid met de zicht. Hel stro wordt gebruikt voor een cursus in korfvlechten. Belangstellenden worden ver wacht bij „De Pionier". J. Janssen, Deurneseweg 160, Ysselsteyn, tel. 04785-584. Hier worden ook inlichtingen ver strekt voor de vlechtcursus, waar voor men zich tevens kan opgeven. Bezoek de model-bijenstand Het Zoemhukske De modelbyenstand is in beheer van de Imkersvereniging Horst e.o. Ze huisvest een twaalftal kastvol- ken en twee korfvolken. Van de kastvolken worden er 6 gebruikt als honingvolk, dat elk bestaat uit ca. 60.000 bijen. Eén korf volkje is ge huisvest in een typische korf, de zwanehalskorf De bijenhal zelf bestaat uit drie bijenvolken, één demonstratieruim te voor o.a. honingslingeren, en één ruimte achter de volken voorzien van een glazen wand. De bijenhal is zodanig ingericht, dat de bezoekers de demonstraties kunnen volgen ongehinderd door de bijen. Aan de voorzijde achter de oude kasteelgracht ligt een mini-botani sche tuin. Hierin groeien dracht- planten in vele soorten. Drachtplan- ten zijn planten, waarop de bijen nectar en stuifmeel verzamelen als ze bloemen dragen. We vinden er o.a. wilde bloemen, duivelswandel- stok, reuzebereklauw, korenbloe men, koodzaad. de linde, de wilde framboos etc. etc. U kunt er ook zuivere, verse bijen honing kopen van het Noordlim burgse land. Ook honing van de Flevo-polder is voorradig, omdat de imkers met drie sterke honingvol- ken naar het koolzaad in de polder zijn geweest. Tot en met de maand augustus is het Zoemhukske elke zondagmorgen ongeacht het weer, geopend van half elf tot twaalf uur. Het Zoemhukske is gelegen in de Kasteelse Bossen nabij de ingang van het voetbalterrein in Horst. Vanaf restaurant „De Oude Lind" volgt U de bewegwijzering „bijen hal". De toegang is gratis. U bent van harte welkom. Elke zondagmorgen willen een tweetal imkers U graag vertellen over hun boeiende hobby. Dinsdag 5 aug. om 2 uur begint op de voormalige camping „Vlakwater" de kindermiddag van Braktief. Deze kindermiddag is voor kinde ren vanaf 4 jaar. En de entree is 1,Voor die gulden kan het kind van 2 tot 4 uur genieten van een show van Rita en John, die tesamen voor veel kinderplezier zorgen. Er wordt natuurlijk gegoocheld, er komt een zangfestival, clownerie en nog veel meer van dat leuks. Verder mag je aan de kassa in de grabbel ton naar een leuk prijsje grabbelen. Voor 25 ct. kun je een bekertje limonade kopen en ook zijn er pan nekoekjes te koop. Dus tot ziens dan maar en breng mooi weertje mee. Vlakwater ligt aan de Kempweg. „Steel Pulse" zondag 3 augustus MAANDAG 4 AUGUSTUS Middagprogramma: Simon Vinkenoog. 'sAvonds: Barbeque met Limbo-Show vuurvreter giasvreter slangendanseres Entree 5, DINSDAG 5 AUGUSTUS Kindermiddag met John en Rita, goo chelen en komische kinderattracties. Entree 1,incl. grabbelton. 'sAvonds: Film: oude lach- en griezel films, cabaret. Entree 5, WOENSDAG 6 AUGUSTUS Belgische dag m. Belgisch bier en patat 'sAvonds ,,De Kreuners" (vlaams) Entree 5, DONDERDAG 7 AUGUSTUS Sessiedag met muzikanten uit de regio. 'sAvonds: Muziekfilms. Entree 3, VRIJDAG 8 AUGUSTUS Vliegermiddag met de Vliegerkoning. Aziatische vliegershow en wedstrijd m. zelfgemaakte vliegers. 'sAvonds: Doe Maar The Piranna's (ska-newwave) Entree 7,50 ZATERDAG 2 AUGUSTUS Fooisband Loose -Ends Entree 4, „Doe Maar" vrijdag 8 augustus ZATERDAG 9 AUGUSTUS Gang of Four en supp. act. No Reply. Entree 7,50 Weekkaarten kosten 37,50 aan de kassa verkrijgbaar of bestellen bij OJC De Barak, Leunseweg 2b Venray, telef. 04780-84736 Op BRAKTIEF kun je ook: kamperen (hiervoor is 'n weekkaart nodig); overdag kreatief bezig zijn met b.v. boetseren, draadbewerken, vliegers maken enz.; 4 eten (goeie biologische pot); 4 winkelen bij de kraampjes; 4 sporten en wandelen in de bossen ZONDAG 3 AUGUSTUS Urban HeroesPunishment of Luxury Mark Foggo and the Secret Meeting Prima Boys de Rotterdamse dichter-komiek JulesDeeler Top act: de Engels - Jamaicaanse Reggea Band „Steel Pulse" bekend van hun L.P.'s en a.s. zaterdag in Vara's Popkaravaan. Entree 20,

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7