GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting* Financiële mogelijkheden in de komende jaren zijn minimaal INSPRAAK STREEKPLAN NOORD-EN BUDDEN-L Wettelijke publicatie van verkeersmaatregelen i.v.m. reconstructie Henseniusplein Vervallen spreek uren van burge meester en wethouders Burgemeester H. J. M. Defesche houdt op maandag 28 juli geen spreekuur. Tot en met 1 augustus zal wethouder G. Sdhols als loco- burgemeester fungeren. Wethouder mevr. A. P. Rutten- Tielen houdt op maandag 28 juli en dinsdag 29 juli geen spreekuur. Wethouder J. van Oers houdt op de maandagen 28 juli en 4 augustus geen spreekuur en het spreekuur van wethouder G. Schols vervalt op maandag 4 augustus. INFOTIEK ff ft in hal van het raadhuis Het Bureau Voorlichting en Be- stuurscontacten heeft in de hal van het raadhuis de z.g. „kuil" een begin gemaakt met een informatie centrum voor het publiek. Een belangrijk deel van „de kuil" is ingericht als „Welzijnswinkel" in verband met de werkzaamheden, welke moeten worden verricht voor het maken van het gemeentelijk welzij nsplan. Op een centraal panneel is een soort lichtspel aangebracht. Wil men weten hoe een werkgroep, die een facetplan voor een bepaald onder deel van het welzijnsplan voorbe reidt, is samengesteld, dan krijgt men het antwoord door een knopje dn te drukken. Op een verlicht pa neeltje zijn dan de namen van de werkgroepleden te lezen. Informatie over doel en werkwijze van de werkgroepen zijn te lezen op hiermee corresponderende borden. Onder het lichtspelpaneel bevin den zich laden, waarin schriftelijke informatie over de werkgroepen is te vinden. In het midden van de zitkuil treft men een leestafel aan. Hier kan men aktuele gemeentelijke stukken rapporten exi. inzien. Een gedeelte van de „Infothiek" laat de stedebouwkundige uilwer king zien van de „Rosé Vlek" Ven- ray, zoals deze is ontwikkeld door de architectenbureaus Nicolai En schede en S.A.V. (architecten J. Schepers en H. Lerou). Behalve getekende uitwerkingen ziet men hier ook een maquette,, welke een duidelijk overzicht geeft van de toekomst van het Rose-vlek- Binnenkort wordt in de „Info thiek" ruime aandacht geschonken aan het Fietspadenplan, dat op dins dag 26 augustus a.s. in de gemeen teraad zal worden behandeld. Bestemmingsplan Centrum De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 28 juli 1980 ge durende één maand ter gemeente secretarie, afdeling ruimtelijke or dening, kamer 201, voor een ieder ter inzage ligt de 2e herziening van het bestemmingsplan Centrum, zo als deze door de gemeenteraad in zijn vergadering van 8 juli 1980 werd vastgesteld. 'Bij de vaststelling zijn in het ont werp wijzigingen aangebracht. Der halve zijn zowel zij, die zich tijdig met bezwaren tot de gemeenteraad hebben gewend, als zij, die bezwa ren hebben tegen de aangebrachte wijzigingen, bevoegd binnen de bo vengenoemde termijn bezwaren te gen het bestemmingsplan an te die nen bij gedeputeerde staten van Limburg te Maastricht. Venray, 25 juli 1980 De burgemeester van Venray, G. Schols, loco-burgemeester Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Gemeente stippelt toekomstbeleid uit Voor 1980 is voor de eerste maal maal een meerjarenbegroting op gesteld, om meer inzicht te ver krijgen in de ontwikkeling van de financiële positie van de gemeen te en om tot een betere afweging van prioriteiten te komen. De komende jaren zullen in het teken staan van verbetering van de kwaliteit van de meerjaren begroting. Tevens zullen in de toekomstige meerjarenbegrotin gen opgenomen moeten worden de financiële consequenties van de in de onderhavige nota ver melde beleidsvoornemens, voor zover deze voornemens tot priori teit zullen worden gekozen. Het terugbrengen van de volume groei van de algemene uitkering uit het gemeentefonds en eventuele overige gevolgen van het bezuini gingsbeleid van de rijksoverheid als gegeven, kan nu reeds gesteld wor den, dat de financiële mogelijkheden voor de volgende jaren minimaal zullen zijn. Het is bijgevolg noodza kelijk om te komen tot: a. een betere afweging binnen de verschillende sectoren van ge meentelijke zorg door middel van een prioriteitenbepaling per sec tor; b. een optimaal kostenbewustzijn van bestuurders en ambtenaren; c. beraad over de vraag in hoeverre belastingverhogingen mogelijk zijn om een begroting sluitend te krijgen; d. beraad over de mogelijkheden van het werken met een niet sluitende begroting op basis van een meerjarenbegroting waaruit een zekere financiële speelruimte blijkt. Om deze zaken te stimuleren is het nodig om te komen tot het jaar lijks, per sector, vaststellen van het beschikbare budget. Dit zou volgens het gemeentebestuur moeten ge schieden aan de hand van een ver deelsleutel die in de loop van de ja ren voortdurend aangepast en ver fijnd kan worden op basis van pe riodieke doorlichting van de ver schillende sectoren. BELASTINGEN De beleidsruimte van de gemeen te ten ahnzien van de gemeentelijke belastingen is betrekkelijk gering. Enerzijds omdat het aandeel van de belastingopbrengsten in de totale in komsten van de gemeente minder is dan 10%, anderzijds omdat het ge meentebestuur de tarieven per jaar slechts in zeer beperkte mate kan verhogen, behoudens die van de on- roerend-goedbelasting en honden belasting- De belangrijkste beleids uitgangspunten zijn: bü de bijstelling van de tarieven moet zoveel mogelijk het alge meen prijspeil gevolgd worden; de tarieven van de retributies moeten kostendekkend zijn; tot belastingverhoging moet pas in het uiterste geval worden overgegaan. BAATBELASTING Deze belasting kan opgelegd wor den aan eigenaren van onroerende goederen die aanmerkelijk direct of indirect voordeel hebben van maat regelen van de gemeente (meestal civiel-technische werken). In de toekomst zal de nadruk moe- aen liggen op het plegen van goed overleg met de betrokken burgers over de aanleg van de voorzienin gen, het heffen van de baatbelasting en het vaststellen van een eenvou dige en voor alle betrokkenen aan vaardbare verdeelsleutel. Het gemeentebestuur voelt niet voor afschaffing van de baatbelas ting omdat dit niet rechtvaardig zou zijn tegenover degenen die in het verleden wèl baatbelasting betaald hebben en tegenover hen die op an dere wijze in de kosten van het bouwrijp maken van gronden bij dragen. Er zal naar gestreefd worden, dat in de toekomst de vaststelling van baatbelastingen zoveel mogelijk vol gens dezelfde normen geschiedt. PERSONEELSZAKEN Het personeelsbeleid dat binnen het gemeentelijk apparaat gevoerd wordt is niet alleen van belang voor de eigen organisatie, maar in som mige opzichten ook voor de gemeen schap. Om die reden wordt er in deze beleidslijnen voor de gemeente dan ook kort aandacht aan besteed. Om te kunnen inspelen op het geen voor het welzijn van de Ven- rayse bevolking van belang is en op maatregelen die van hogere overheden op de gemeente afkomen, is een personeelsbestand noodzake lijk dat in kwalitatieve en kwanti tatieve zin daarop is afgestemd. Om deze afstemming te kunnen verwe zenlijken is het nodig dat een beter inzicht bestaat in de inhoud van de functies met de daaruit voort vloeiende functie-eisen. Als hulp middel zullen daarbij te zijner tijd gebruikt worden methoden van functie-beschrijving, functie-analyse en functie-classificatie. Onderzocht zal worden of en zo ja in welke mate. functies binnen het gemeentelijk apparaat vervuld kun nen worden als tweeling-baan of als part-time functie. Overigens is er al geruime tijd een aantal part-time functies. ENERGIEBELEID Door de ambtelijke werkgroep is onlangs rapport uitgebracht over de manieren waarop de gemeente kan werken aan energiebesparing. Voor op staat dat tot een systematische en structurele aanpak besloten moet worden. Op drie manieren zal de gemeente actief moeten worden: de gemeente zal een voorbeeld functie moeten gaan vervullen door energiebesparing in ge meentelijke gebouwen en bij ge meentelijke activiteiten; zijn zal door middel van een goede voorlichting particulieren en bedrijven tot energiebespa rende maatregelen moeten bewe gen; daarnaast zal de gemeente regu lerend moeten optreden, onder ahdere met behulp van de bouw verordening. De volgende stap, na de inventari serende werkzaamheden van de werkgroep, is dat aan deze ideeën concreet gestalte moet worden ge geven om vervolgens gerealiseerd te worden. Markt op kermis-maandag Burgemeester en wethouders van Venray maken bekend dat de markt op maandag 4 augustus 1980 wegens de kermis verplaatst wordt naar de Dr. Poelsstraat. In verband hiermee zal de Dr. Poelsstraat op 4 augustus a.s. van 05.00 uur tot 14.30 uur voor het rij- verkeer gesloten zijn. Venray, 15 juli 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris Groei of stilstand van dorpen en steden In het streekplangebied wonen bij na 150.000 inwoners. Voorlopig blijft dit aantal nog groeien al zal dat niet meer zo snel gaan als in de laatste 10 jaar. In de steden Venlo, Roermond, Weert en Venray wonen samen zo'n 130.000 inwoners. De overige 320.000 wonen verspreid in het gebied over de kleinere plaatsen en dorpen. Deze spreiding heeft gevolgen voor voorzieningen, woningbouw enz. De laatste 10 jaar zien wij het verschijnsel dat de dorpen zeer sterk groeien terwijl de steden in groei stagneren. Mensen uit de stad ver huizen naar het platteland. Deze trek uit de stad (de zgn. sururbanisatie) betekent, speciale winkels en ook andere voorzie ningen in de stad die van regio nale betekenis zijn kwijnen weg om dat er te weinig mensen overblijven in de stad. In de dorpen ontstaan allerlei nieuwe kleine voorzieningen die vaak eveneens een te beperkt draagvlak hebben. In het nieuwe streekplan zal ge tracht worden weer vat te krijgen op de spreiding van de bevolking. Dit zal gebeuren door een rang orde op te stellen in welke mate de verschillende plaatsen en kernen in het gebied nog moeten of mogen groeien. Hierbij wordt voorrang verleend aan de steden. Ten einde het draag vlak als regionale voorzieningen centra te handhaven of te vergro ten. Deze rangorde betekent dus dat er in het streekplan een taakstel lend programma voor de woning bouw wordt opgenomen. Hierin gaat men dan uit van het ontwikkelen van nieuwe woongebie den lm of bij de grote plaatsen en beperking van de groei van de klei nere plaatsen. Maar ook van de stadsvernieuwing en verdichting van de woningbouw in de binnen steden. Het wonen in de stad moet weer aantrekkelijk worden. U als lezer, bent natuurlijk be nieuwd welke positie uw plaats in neemt in deze rangorde, dus of uw plaats nog kan groeien en of uw plaats nog nieuwe voorzieningen kan krijgen. Een voorlopig antwoord op deze vraag krijgt u als het voorontwerp Streekplan in augustus wordt ge publiceerd. Dan wordt tevens 'het startsein gegeven aan de inspraak procedure. In deze inspraak-ronde kunt u aan geven of u het eens dan wel oneens bent met het idee van de provincie. Aan deze inspraak-ronde gaan in formatie-avonden vooraf: te Venray op dinsdag 26 augustus in Café „In den Engel", Grotestraat 33, om 20.00 Nadere inlichtingen bij P.O.W.L., Godsweerdersingel 39B 6041 GK Roermond en bij de Stichting Sa menlevingsopbouw in de regio. Werk aan de welzijnswinkel EERSTE DEEL FACETPLAN VOOR JEUGD- EN JONGERENWERK KLAAR De werkgroep jeugd- en jongeren werk komt de eer toe als eerste te zijn klaargekomen met het eerste deel van het facetplan voor het jeugd- en jongerenwerk. Dit facetplan maakt deel uit van facetplannen, welke straks als richt lijn zullen dienen voor het op te stellen welzijnsplan 1981-1984. Zoals bekend worden de door de werkgroepen voorbereide deelplan- nen door een speciale adviescommis sie het Planberaad aaneenge smeed tot een conceptplan, dat stra'ks door de gemeenteraad zal moeten worden vastgesteld. In het concept-facetplan worden de be leidsdoelen en de beleidsmiddelen nader uiteengezet. Na het hoofd stuk inventarisatie worden de be leidsvoornemens 1981 tot en met 1984 nader uiteengezet. Tenslotte volgt dan een overzicht van de fi nanciële consequenties en de prio riteiten. INSPRAAK Zoals bij alles rond de welzijns planning in de gemeente Venray ge beurt er niets zonder inspraak. Daarom zal er 'in een tweetal hoor zittingen worden gesproken met be langhebbenden èn belangstellenden. De hoorzittingen over dit facet plan worden gehouden op dinsdag 19 en donderdag 21 augustus om 20 uur in de raadzaal van het raad huis. De bedoeling van beide hoorzit tingen is tweeledig: a. na te gaan of de opgenomen gegevens juist zijn en b. bouwstenen aan te dragen voor het op te stellen beleids plan. Het facetplan is verkrijgbaar bij de afdeling jeugd- en sportzaken in het raadhuis en ligt bovendien in de gemeentelijke Infotiek (Hal raad huis) ter inzage met alle daarbij be horende stukken. Inspraak over peuterspeelzalen De werkgroep, ter voorbereiding van het facetplan voor het peuter- speelzaalwerk in de gemeente Ven ray, heeft als eerste afronding van de werkzaamhederf onlangs het con cept-beleidsplan 1981 t.m. 1984 ge publiceerd en toegezonden aan alle peuterspeelzalen. In dit beleidsplan wordt voor het peuterspeelzaalwerk in de gemeente Venray aangegeven welke punten in de komende vier jaar speciale aan dacht verdienen. Deze aandachts punten zijn gebaseerd op de doel stellingen voor het peuterspeelzaal- werk en de bij de werkbezoeken ge signaleerde knelpunten, wensen en behoeften. Een en ander is verdeeld in de hoofdpunten: accommodatie leiding/salarissen ouderparticipatie/ouderbijdrage financiën. Op woensdag 27 augustus a.s. wor den alle belangstellenden in de ge legenheid gesteld him visie op hel peuterspeelzaalwerk naar voren te brengen en van gedachten te wisse len over het voorgenomen beleid. Het concept-beleidsplan is toege zonden aan de in Venray werkzame peuterspeelzalen. Andere belangstel lenden kunnen het plan verkrijgen op het gemeentehuis afdeling jeugd zaken. Wilt u meer weten over het peu terspeelzaalwerk in het bijzonder of over de welzijnsplanning in het al gemeen breng dan eens een bezoek aan het raadhuis. In de Infotiek kunt u de nodige informatie hier over vinden. Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voor bereiding zijnd plan bouwvergun ning te verlenen voor: het verbouwen van het pand Schoolstraat 29 tot 5 winkel-units t.n.v. R. van Haaren; het vervangen van een kaskom- plex aan de Lorbaan 3 t.n.v. J. G. Th. Reintjes; het uitbreiden van de woning Langeweg 53 tm.v. E. M. J. Sij- bers; het renoveren van de woning Lol leb eek weg 46 bn.v. M. Cox; het bouwen van een rund veestal en mestvarkensstal aan de Paar- dekopweg 13 t.n.v W. Swinkels; het bouwen van een woning aan de Meerselsepeel 7a tn.v. A. G. M. Backus. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 28 juli 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze ter mijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Geen bezwaar voor bouwvergunningen Van Gedeputeerde Staten van Lim burg zijn de navolgende verklarin gen van geen bezwaar, zoals be doeld in artikel 50, lid 8, van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, ontvangen, welke zijn ver eist voor het verlenen van de ge vraagde 'bouwvergunningen voor: het bouwen van 2 varkensstallen aan de Steegse Peelweg 87 t.n.v. E. Emonds; het bouwen van een varkensstal aan de Meerselsepeel 2 tn.v. M. Drabbels; het bouwen van een varkensstal aan de Haag 12a t.n.v. P. W. Poels; het bouwen van een loods aan tie Heidseschoolweg 6 t.n.v. P. H Ewals. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, ge opend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij, die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, 'kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratie ve Rechtspraak Overheddsbeschik- ikngen (AROB) een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: H. Rutten, Pastoor Gerards- straat 15, Oirlo, om vergunning tot het oprichten, in weiking brengen en in werking houden van een in richting voor machinale houtbe werking c.q. timmerwerkplaats waarbij elektromtoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 2 pk. Adres in richting Pastoor Gerardsstraat 15, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie R nr. 438 353 (ged.). J. G. H. Selder, Valkenkamp straat 16, Oostrum, om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een cafetaria voor het bakken van voe- dings- en genotmiddelen in oliën en vetten. Adres inrichting Mgr. Hans- senstraat 15, Oostrum, kadastraal gemeente Venray sectie E nr. 3319. H. Rutten, Vennenweg 1, Oos trum, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzi gen van een varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Vennen- weg 1, Oostrum, kadastraal ge meente Venray sectie S nr. 376. P. Geurts, Puttenweg 95, Yssel- steyn, om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/wijzi gen van een rundveehouderij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Puttenweg 85, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray sectie O nr. 85. W. In t Hulst, Timmermanns- weg 103, Yssëlsteyn om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uit breiden/wijzigen van een rundvee houderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Timmer- mannsweg 103, Ysselsteyn, kadas traal gemeente Venray sectie I nr. 32. G. van Kempen, Scheiweg 15, Leunen om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Scheiweg 15, Leunen, kadastraal gemeente Venray sectie D nr. 3274 649. L. J. van Casteren, Lollebeek- weg 33b, Castenray om vergunning tot het oprichten, in werking bren gen en in werking houden van een rundveehouderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Lolle- beekweg 33b, Castenray, kadastraal gemeente Venray sectie P nr. 467. fa. Claessens-van Meijel, Haag 13, Merselo. om vergunning ex art. 6a der Hinderwet tot het uitbreiden/ wijzigen van een rundveehouderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden bewaard en waar elektromotoren worden ge bruikt met een gezamenlijk vermo gen van meer dan 1,5 KW. Adres inrichting Haag 13, Merselo, kadas traal gemeente Venray, sectie B3, nr. 2672 2673. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 13 aug. 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Raadhuisstraat 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 25 juli 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray, G.H. Schols, loco-burgemeester A.L.G. Janssen, loco-secretaris Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben d.d. 23 juli 1980 voor de navolgende bouwplannen bouw vergunning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze (bouwvergunningen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kun nen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkingen (AROB) een gemotiveerd bezwaarschrift indie nen bij burgemeester en wethou ders. het bouwen van een terrasover kapping aan de St. Ursulastraat 62 t.n.v. C. T. M. Meeuwsen; het uitbreiden van de woning Whistlerstraat 2 t.n.v. M. P. H. Peeters; het bouwen van een woning in Vlakwater II tm.v. F. L. M. Wel- schen; het bouwen van een dakkapel aan de Andantestraat 18 t.n.v. J. C. G. H. Pappers; het bcuwen van een fokvarkens- stal aan de Ericaweg 4 tn.v. Th. C. G. Wis mans; het uitbreiden en verbeteren van een loods aan de Koepas 10 t.n.v. G. M. Loonen; het bouwen van 2 mestvarkens- stallen aan de Meerloseweg 24 t.n.v. J. Bankers; het verbouwen van de woning Grootdorp 43 (thans nog onbe woonbaar verklaard) tm.v. J. J. A. Pubben. Venray 25 juli 1980 De burgemeester van Venray Bestemmingsplan Vlakwater II De burgemeester van Venray maakt ter voldoening aan het be paalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat onherroepelijk is geworden het besluit van gedeputeerde staten van Limburg van 15 april 1980, le afde ling no BI 21111, waarbij goedkeu ring is verleend aan het door de ge meenteraad van Venray op 29 mei vastgestelde bestemmingsplan Vlak water II, met uitzondering van ar tikel 1, sub 11 en 15, artikel 4A, le den BI, Bil en Bill, artikel 4B, sub in en artikel 11B, sub II. Het bestemmingsplan ligt voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het gemeentehuis. Venray, 25 juli 1980. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 9 juli 1980, nr. 978, waarbij in verband met de recon structie van het Henseniusplein en omgeving tot de volgende verkeers maatregelen is besloten: I. a. in te trekken het bepaalde in artikel III, onder c, van hun be sluit van 31 maart 1959, nr. 207, waarbij het kruispunt van de Schoolstraat en de westelijke rij baan van het Henseniusplein met de noordelijke rijbaan van dit plein is aangewezen als voor rangskruising; b. van hun besluit van 31 maart 1959, nr. 207, artikel IV, onder h, in te trekken de bepaling dat de Henseniusstraat voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen het Henseniusplein en de Leeuw straat gesloten is verklaard voor alle voertuigen; rij- en trekdie ren en vee uit noordelijke rich ting; c. hun besluit van 31 maart 1959, nr. 207, artikel VII, onder b, zo danig te wijzigen dat door het plaatsen van borden 32 van bij lage II van het Reglement ver keersregels en verkeerstekens het gedeelte van de Henseniusstraat, gelegen tussen 't Henseniusplein en de Leeuwstraat, a'lsmede de oostelijke rijbaan van dit plein, uit noordelijke richting gesloten is verklaard voor voertuigen die. met inbegrip van de lading, een lengte van 11 meter te boven gaan en voor voertuigen, waar door één of meer aanhangwagens of opleggers worden voortbewo gen, indien het samenstel van het voertuig met de aanhangwagen(s) of de oplegger(s), met inbegrip van de lading die lengte te boven gaat; d. 4n te trekken het bepaalde in artikel VIII onder d, van hun besluit van 31 maart 1959, nr. 207, tot het vaststellen van een ver bod stil te staan voor de westzij de van de Henseniusstraat, voor wat betreft het gedeelte gelegen tussen het Henseniusplein en de Leeuwstraat; e. in te trekken het bepaalde in hun besluit van 29 september 1959, nr. 793, onder 9, sub b. waarbij voor beide zijden van de ten noorden van het verhoogde gedeelte van het Henseniusplein gelegen straat op maandagen van 08.00 tot 13.00 een parkeerverbod is vastgesteld; f. in te trekken hun besluit van 4 mei 1971, nr. 570 en hun wijzi- gingsbesluit van 25 augustus 1971, nr. 1079, waarbij het par keren voor het van de rijbaan afgescheiden gedeelte van het Henseniusplein buiten de met witte strepen aangegeven vakken en het parkeren op maandagen tussen 02.00 en 15.00 uur voor het gehele van de rijbanen afgeschei den gedeelte van genoemd plein zijn verboden; 3. in te trekken hun besluit van 28 maart 1973, nr. 489, waarbij het parkeren is verboden vror de oostzijde van de Henseniusstraat vanaf de Kortestraat tot onmid dellijk voorbij pand nr. 9, alsme de voor de oostzijde van de oos telijke rijbaan van het Hen seniusplein; h. in te trekken het bepaalde in hun besluit van 13 maart 1974, nr. 494, onder 2, waarbij als voor- rangskrudsing zijn aangegeven de punten van samenkomst van de noordelijke rijbaan van het Hen seniusplein enerzijds met de oos telijke rijbaan van dit plein, de Grotestraat en de Patersstraat anderzijds, onder de bepaling dat het verkeer op genoemde noor delijke rijbaan voorrang heeft; i. in te trekken het bepaalde in hun besluit van 13 maart 1974, nr. 945, onder 4 en 5, waarbij op de noordelijke weghelft van de noordelijke rijbaan van meer genoemd plein vanaf de School straat tot ongeveer 22 meter in de richting van de Grotestraat, het stilstaan is verboden en van af dit punt tot aan de Grotestraat een parkeerverbod is ingesteld; j. in te trekken hun besluit van 13 maart 1974, nr. 497, waarbij de Poststraat voor alle verkeer be halve voetgangers, vanaf de Ju- lianasingel in westelijke richting gesloten is verklaard; II. door het plaatsen van borden 12 en 13 van bijlage II van het Re glement verkeersregels en verkeers tekens, al dan niet voorzien van een anderbord als genoemd in artikel 121 van dit reglement: a. het parkeerterrein gelegen tus sen de oostelijke en de westelijke rijbaan van het Henseniusplein in oostelijke richting gesloten te verklaren voor alle verkeer be halve voetgangers; b. het gedeelte van de Hensenius straat, gelegen tussen het Hen seniusplein en de Leeuwstraat, alsmede het gedeelte van de oos telijke rijbaan van genoemd plein vanaf de toegang van het onder Ha genoemde parkeerterrein tot aan de Henseniusstraat, in zui delijke richting gesloten te ver klaren voor alle verkeer, uitge zonderd voetgangers en (brom-) fietsers; c. de PostsJtraat vanaf de Juliana- singel in westelijke richting voor alle verkeers, uitgezonderd voet gangers en (brom-)fietsers, ge sloten te verklaren; III. door het plaatsen van borden 8 en op de aansluitende weg bord 9 van bijlage II van genoemd regle ment, de splitsing van de Hense niusplein en de Leeuwstraat als voorrangssplitsing aan te duiden, waarbij het verkeer op de Leeuw straat en op het gedeelte van de Henseniusstraat, gelegen tussen Pa- terslaan en de Leeuwstraat, voor rang heeft; IV. door het plaatsen van borden 51 van bijlage II van meergenoemd reglement het stilrtaan te verbieden: a. voor de westzijde van de ooste lijke rijbaan van het Hensenius plein, voor wat betreft het ge deelte, gelegen tussen de Paters straat en de toegang tot het on der Ha genoemde parkeerterrein; b. aan de oostzijde van: 1. het gedeelte van de Hense niusstraat, gelegen tussen het Henseniusplein en de Leeuw straat; 2. de oostelijke rijbaan van dit plein c. voor beide zijden van de ontslui- timgsweg, gelegen tussen de split sing van de Leeuwstraat en de Henseriiusstraat en het parkeer terrein, gelegen ter plaatse van de voormalige Gouden Leeuw; d. voor het gedeelte van de west zijde van de Leeuwstraat, vanaf de uitrit van de onder IVc ge noemde ontsluilingsweg over een afstand van 15 m; V. door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van eerdergenoemd reglement, al dan niet voorzien van een onderbord als genoemd in arti kel 121 van dit reglement: a. het parkeren te verbieden voor het gedeelte van de oostelijke rij baan van het Henseniusplein vanaf de toegang tot het onder Ha genoemde parkeerterrein tot aan de Henseniusstraat; b. het parkeren te verbieden aan de westzijde van 'het gedeelte van de Henseniusstraat, gelegen tussen de Leeuwstraat en het Henseniusplein; c. het parkeren langer dan een half uur te verbieden op het onder Ila genoemde parkeerterrein; VI. door het plaatsen van borden 59 van bijlage II van meergenoemd reglement het aan de noordzijde, tussen de oostelijke en westelijke rijbaan van het Henseniusplein ge legen pad aan te wijzen als ver plicht fietspad voor fietsers en bromfietsers in beide richtingen; VII. door het plaatsen van borden 61 van bijlage II van genoemd re glement de aan de noord- en zuid zijde van het Henseniusplein aange legde voetgangersgebieden aan te duiden als voetpad; VIII. door het aanbrengen van een onderbroken streep met een fiets- afbeelding, als bedoeld in artikel 128 lid 2, van genoemd reglement, aan de noordzijde van de Poststraat een fietsstrook aan te geven voor het (brom-)fietsverkeer in westelijke richting. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen. Het beroep schrift wordt aan de Koningin ge richt en ingediend bij de commis saris van de Koningin. Venray, 25 juli 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, G. H. Schols, loco-burgemeester A. L. G. Janssen, loco-secretaris

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11