Straatnaamgeving in Venray blijft moeilijke zaak LUXOR '4699. ELEKTRO MARTENS BV Herziene bestemmingsplan Centrum roept nog vraagtekens op T IS ZWEEDS T IS KLASSE PEEL EN MAAS Luxor67cm FISHER Fisher-Betamax |l Luxor portable 37 cm Schoolstraat 30 - Venray - tel. 04780 - 85666. Pr. Marijkestraat IA - Venray. De tweede herziening van het Be stemmingsplan Centrum, waarfin o.a. enerzijds werd vastgelegd tot hoeverre Winkels vrijwel onbeperkt mogen worden gebouwd c.q. uitge breid en waar anderzijds uitbreidin gen aan maxima zijn gebonden en nieuwe vestigingen praktisch zijn uitgesloten, werd reeds vorig jaar als zodanig vastgesteld. Het ont werpplan heeft zoals te doen ge bruikelijk voor de belanghebbenden ter inzage gelegen. Als gevolg daar van hebben een 14-tal personen/ zaken schriftelijke bezwaren tegen het ontwerpplan ingediend. Daar van waren er tien van de plaatse lijke kasteleins aan de Hensenius- straat en Langstraat. Zij maakten bezwaar tegen het vervallen van de gebruiksmogelijkheden van hun pand als Winkel en/of toonzaal. Wanneer zij zouden (moeten) stop pen met hun horecabedrijf zijn er geen andere gebruiksmogelijkheden meer. Zij noemen dit kapitaalver nietiging. Het college dat aan de raad voor stelde al de ingekomen bezwaren on gegrond te verklaren, is er zich van bewust dat met de huidige bestem ming inderdaad vestiging van win kel of toonzaal mogelijk zou zijn Maar van concrete plannen in die richting is nergens gebleken. De be zwaren lijken dan ook ingegeven te zijn door toekomstverwachtingen, die echter niet stoelen op een reëele vraag. Zou men aan hun verlangens gevolg geven, dan zou dat in strijd zijn met de hoofddoelstellingen van concentratie van de winkelontwik keling in Venray. De fraktie Samenwerking was, zij het met pijn in het hart, ook tot dh inzicht gekomen. Bij monde van mevr. Poels-Peters stelden zij zich achter het voorstel van b. en w. Maar wel hield zij nog eens een dringend pleidooi voor de ontslui ting van de betreffende horeca-be- drijven aan de Langstraat die voor tonnen hebben geïnvesteerd door nieuwbouw aan de achterkant van hun bedrijven. De daar gebouwde ingangspartijen kunnen niet ge bruikt worden omdat er nog geen weg is van het parkeerterrein Gou den Leeuw naar de Langeweg. Volgens wethouder Schols is ont sluiting nog niet mogelijk. Men heeft nog problemen met een grondeige naar maar men hoopt in goed over leg deze zaak te kunnen klaren. Dit was echter niet voldoende naar de zin van Mevr. Poels-Peters. Zij wilde een uiterste termijn ge steld hebben waarna men een ont eigeningsprocedure kon gaan instel len. Overigens wou zij ook eens dui delijk gesteld zien wat er in de toe komst op het terrein van de Gouden Leeuw gaat gebeuren. Wethouder Schols onderstreepte haar gedachte van een publiekstrek ker als een soortement versterking van het winkeareaal ten zuiden van de Rose Vlek. Een en ander natuur lijk als V D zich inderdaad in de Rose Vlek gaat vestigen. Er is nog wel eens gedacht om het postkan toor op de Gouden Leeuw neer te zetten maar dat is praktisch van de baan. De heer Houba WD kon zich de problemen van de kasteleins wel indenken. Hij voorzag mogelijke schadeclaims, maar het was de voor zitter zelf, die met een gerust hart meende dat die niet haalbaar waren. De heer Konings PvdA kwam ook nog even terug op de achter-ont sluiting van de horeca-bed rij ven aan de Langstraat. Hij meende dat met een baatbelasting die ontsluiting wel te financieren was. Hij informeerde ook naar de mo gelijkheden van een andere recla mant, de heer Alders in de Paters- straat..Hier bleek dat de ingebruik name van diens bestaande werk plaats, zonder enige verbouwing, voor andere doeleinden nu nog is toegestaan, zolang de onderhavige planherziening nog niet rechtsgel dig is. Daarna is het afhankelijk van een vrijstelling vna het college. Een informatie van de heer Rein- tjes, kerkdorpen, naar de situatie van een andere reclamant, de heer A. van Meurs, bleef in feite onbe antwoord. omdat er een AROB-be- roep is ingesteld en er geen kon- Vernieling Door J. B. werd aangifte gedaan van vernieling van de kelderdeur in een flat aan de Mozartstraat. Er was een gat in de deur geslagen. Brandje De 60-jarige P. v. d. H. uit Ven ray ontdekte brand in de garage bij zijn woning aan de Kempweg. Bij onderzoek bleek een personenauto in brand te staan. Bij een opknap beurt door de zoon des huizes was hij met een lasviam in de buurt van de benzineleiding gekomen. Met een in de politie-auto aanwezige brand- blusapparaat werd door een aanwe zige brandweerman het vuur ge doofd. De ontstane schade bleek nagenoeg nihil te zijn. takten meer met die reclamant zijn. Tot zover de feitelijke vergade ring. In 'het bekende „vragenuurtje" welke na de officiële vergadering gehouden wordt, werd vanaf de pu blieke tribune de vraag gesteld of men met dit herzieningsplan nu in het winkelcentrum onbeperkt een horeca-bedrijf kon vestigen. Wet houder Schols die dit in eerste in stantie ontkende, werd tot zijn gro te verwondering gecorrigeerd. Het is inderdaad mogelijk dat men in het centrum (uitgezonderd Rose Vlek) een horeca-bedrijf vestigt. Zo doet zich dan de vreemde situatie voor. dat déér wel iets mag, wat 100 mtter verder verboden is, althans in zijn expansie wordt belemmerd. Diefstal lederen jas A. O. deed aangifte van diefstal van zijn gevoerde lederen jas, waar de 250 gulden. De diefstal vond plaats uit de garderobe van het ge meenschapshuis te Heide. Dader aangehouden Terzake vernieling van een ruit in de Grotestraat werd door de po litie aangehouden de 19-jarige F. J. uit Venray. Na vertioor en de aan zegging dat procesverbaal zal wor den opgemaakt, werd hij huiswaarts gezonden. uw Venrays weekblad Het geven van namen aan stra ten is en blijft in Venray een moei lijke zaak. In verband met het doortrekken van de Noordsingel en de Oost singel moest het nieuwe ge deelte weg tussen de Noordsingel en de Maasheseweg bij „Buitenlust" van een straatnaam worden voor zien. De raad ging er uiteindelijk mee akkoord, dat hieraan de naam Nieuwe Maasheseweg wordt gege ven. Maar.door de gewijzigde si tuatie nabij de kruising Noordsin gelMaasheseweg wilde het college de naam Raadhuisstraat geven aan het stuk Maasheseweg tussen Hof straat en Noordsingel. En passant wilde men de panden Hofstraat 14 en 16 dan meteen ook maar aan de Raadhuisstraat nummeren. En dat was nu juist tegen het zere been van menig raadslid. Hoewel de burgemeester betoogde, dat de oude Maasheseweg is „doorgeknipt" ter hoogte van de Noordsingel en geen enkel verband meer bestond tus sen beide delen van deze weg, hield de raad er toch een andere mening op na. „Laat de Maasheseweg Maashese weg heten en laten we de nïemcve Maasheseweg dan Brabantlaan noe men", stelde de heer Houba voor. Mevr. Poéls-Peters was met de gang van zaken rond de straat- naamgeving niet eens. Men zou vol gens afspraak eerst met de bewo ners praten. Deze zijn nu schrifte lijk benaderd, waardoor zij het idee hebben gekregen, dat het besluit al genomen was. Zij was er voor om de naam Maasheseweg te hand haven totdat de Noordtangent er was. De heer Reintjes in de vorige vergadering groot voorstander van de aanleg van de Noordtangent vond, dat de toekomstige Noord tangent de nieuw te noemen Raad huisstraat weer in tweeën zou knip pen. Hij stelde daarom voor het stukje Hofstraat met de panden 14 en 16 bij de Julianasingel te trek ken. Bij het horen van de naam Noord- tangent veerde de heer H. Willems op. „Laten we in plaats van Raad huisstraat de naam Noordtangent geven aan die straat, dan vangen we twee vliegen in één klap", stel de hij voor. Uiteindelijk werd gestemd en de meerderheid koos voor de naam Raadhuisstraat. Bij het behandelen van de inge komen stlikken sprak de heer J. Konings weer over het beschadigen van bomen op het bouwterrein van het politiebureau aan de Leunse- weg. Hij toonde zich niet tevreden met het antwoord van b. en w. waarin de beschadigingen niet van ernstige aard werden genoemd. Hij had geconstateerd, dat gieken van kranen de toppen van de bomen ernstiger hadden beschadigd, dan het college stelde. Bovendien waren er bomen beschadigd als gevolg van de woningbouw achter het bouw terrein van het politiebureau. Van de zijde van de bestuurstafel was het moeilijk hierop te reageren. Vandaar dat door het college een onderzoek naar de genoemde be schadigingen zal worden ingesteld. Dat er voor de afwerking van de voormalige stortplaats in het Ven rays Broek een krediet werd ge vraagd van bijna 67.000,noem de de heer Reintjes een goede zaak. Wel wilde hij weten, wat er met de ringsloten ging gebeuren. Wethouder Loonen antwoordde hem, dat dit geen onderdeel is van het afwerkingsplanMen moet over de ringsloten nog uitsluitsel krijgen van het Waterschap-Zuiverings schap. Momenteel wondt het sloot water, afkomstig van de gesloten stortplaats nog met tanks afgevoerd. Het Aannemingsbedrijf Leijssen, Venray b.v. was bij de raad in be roep gegaan tegen weigering van bouwvergunning tot uitbreiding van de bedrijfsruimte ten behoeve van het aan de Steegse Peelweg gelegen bedrijf. De gevraagde uitbreiding is volgens het college van b. en w. in strijd met het bestemmingsplan Buitengebied. Het gaat hier niet om uitbreiding van een agrarisch be drijf, doch om een aannemingsbe drijf. Wellicht is de zaak voor de heer Leijssen nog niet helemaal verloren omdat de commissie Buitengebied nog de „strijdige bedrijven" gaat bekijken waarbij dan ook de zaak Leijssen wordt betrokken. Het verlenen van medewerking voor het huisvesten van de kleuters in de basisschool St. Antonius te Veulen noemde de heer Reintjes een goede zaak omdat hierdoor met het oog op de nieuwe wet op het basis onderwijs de kleuters èn de leerlin gen van de basisschool onder één dak komen. VORM UZELF EEN GOED BEELD Hi-Fi basreflexbox, 20 Watt (tweewegsysteem) Ideaalbeeldtoets voor een optimale instelling van het beeld Tip-druktoetsen voor 16 voorkeurzenders. Aansluitmogelijkheid voor hoofdtelefoon, extra luidspreker, tape-rekorder of versterker, alsook voor video-rekorder en beeldplaat Gering stroomverbruik. In noten en zwart eiken. Video recorder Parallel opname: d.w.z. naar het ene programma kijken terwijl u het andere opneemt j Programmeerbaar tot 8 dagen. JVC Camera GX-33 Draagbare kleuren videocamera De GX is super lichtgewicht, kompakt en heeft een volledige controle voor het verkrijgen van uitstekende kleuren beelden, zoom lens, auto/manual diafragma. Portable videorecorder. Nu videoprogramma's maken buitenshuis. De HR 4100 is een portable recorder met talloze mogelijkheden in combinatie met de tuner (TU 41). Voor programmeerbare opname mogelijkheid tot 9 dagen over 12 kanalen. Meerdere opname- I uren. Aansluitbaar via 12 Volt adapter op een akku. Laag gewicht. Inschuifbare teleskoopantenne. Ideaalbeeldtoets voor een optimale instelling van het beeld. 8 voorkeurzenders. Grote 8 Watt speaker. Aansluitmogelijkheid voor hoofdtelefoon en video-apparatuur. Energiebesparend (stroomverbruik 60 Watt)

Peel en Maas | 1980 | | pagina 13