POLITIERECHTER Als U op een koopje uit bent Veel koopjes bij IÜ12 ebberink Een nieuw scoutingsgebouw TRIMCLUB VAMOS A VER KERKELIJKE DIENSTEN Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk PEEL EN MAAS uw weekblad Parochie Vredeskerk Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Protestantse Kerkengemeenschap Kerk 't Zonnelied Brukske Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Rectoraat Yredepeel VAN 12 TOT EN MET 19 JULI Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int. ouders Geurtj ens-Vermaze- ren ouders Driessen-Wagemakers Thei v. d. Pasch. Zondag: vijftiende zondag door 't jaar. 8.00 leesmis, int. overleden pa rochianen; 9.30 gregoriaanse hoog mis, int. Gerardus van Bracht Go- defridus van Opbergen en Petronel- la Theuws; 11.30 nederlandse hoog mis, int. Lies en Herman Jeuken- Verhulsdonk bijzondere intentie. Maandag: 9.00 oude stichtingen t.e.v. H. Antonius uit dankbaarheid voor genezing (de B.); 19.00 Huub van Rijt. Dinsdag: H. Bona venture bisschop en kerkleraar. 9.00 ouders Kersten- Daniëls en zoon Piet; 19.00 Huub v. d. Bekerom overl. fam. Janssen- van Meijel Piet Hanen. Woensdag: 9.00 Nellie Raedts; 19.00 fam. Truyen-Cox Donderdag: 9.00 Antoon van Osch; 14.00 'huwelijkssluiting Annelies Versieyen en Jos Engels. Vrijdag: 9.00 Lamberdina Heins- broek-Franssen; 14.00 25-jarig hu welijksfeest Comelissen-Linskens; 19 00 Johanna Henckens-Tiesen Marie Beclet. Zaterdag: 9.00 Harrie Messemaec- kers; 19.00 Wim van den Munckhof en overl. fam. Henri Camps Handrie Jans-Beken en zoon Ar nold Lies en Herman Jeuken-Ver- hulsdonk. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: Ani ta Jacdbs en Dorothé Jacobs. Huwelijksafkondiging: Annelies Versieyen en Jos Engels (Merse- lo); Frans de Hoog (Maashees) en Mia Hendriks. Akolieten: Zaterdag 12 juli: 19.00 W. Bister- veis. Zondag 13 juli: 8.00 Mare Lins- kens en Bemadette Corzilius (lezer: J. Wekking); 9.30 Geert Flinsenberg en Paul Flinsenberg; 11.00 C. Hen driks. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Corina Straatman en Erik Beerkens. Woensdag, vrijdag: 19.00 Corine van Hoof en Peter Thijssen. Vrijdag: 14.00 (25 jr. huwelijk) De- siree v. d. Boom en Tom Kengen. Zondag 13 juli: H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45; 10.15 hoogmis gezongen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zon dagsviering. Misintenties: I Zaterdag: 18.30 Frans van Waa- yenburg en Martien Direks (v.w. de j buurt). Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.30 Grad Hendriks (fam. Arts); I 10.15 Wim Verlijsdonk; 11.45 Jan I Arts (v.w. de buurt; 18.00 Maria Poels-Litijens. Maandag: 8.00 Felicita Martina Capriles; 19.00 overl. ouders Lucas- sen-Maassen en Pater Florentius. Dinsdag: 8.00 Pierre Philipsen en echtgenote; 19.00 Wim v. d. Munck hof en overl. fam. en Maria Tim- mermans-Brouns. Woensdag: 8.00 Antoon Luypers en uit dankbaarheid; 19.00 Meche- lina Cleven-Maessen. Donderdag: 8.00 overl. ouders Ak- kermans-Timmermans; 19.00 ouders Kleuskens-Achten. Vrijdag: 8.00 Pater Paschasius en broeder Gelduinus Claewsens; 19.00 gezinsmis, Gertruda Madou-Klaas- sen. Zaterdag: 8.00 overl. fam. Arts- Janssen. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Hans Kerstjens Zondag: 9.00 Peter en Martijn i Smelt; 10.15 Eric Arts en Geert Claes; 11.45 Peter Schoenmaekers; i 18.00 Ricky Douwes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Pepijn Dobbelaar; 19.00 Hans van Geenen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Rob Arts en Twan Peters; 19.00 Al- fons Pirlo en Gerard Schoenmae kers. Vijftiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 avondmis voor overl. famiile van Dijck-Driessen. Samen zingen we nederlandse lie deren. Zondag: 8.00 leesmis voor overi. Martien de Lauw; 9.00 leesmis voor overl. Toon Pelzer; 10.00 hoogmis voor overl. familie van Rossum- Janssen. Nederlandse gezangen met het kerkelijk zangkoor 11.30 lees mis voor overl. Bernard van den Berg en voor overl. Gertrudis van den Berg-Janssen (buurt); 18.30 u. avondmis voor overl. familie Fran- ken-Drijsdale. Maandag: 8.00 leesmis voor overl. Piet Lomme; 19.00 avondmis uit dankbaarheid tot zekere intentie (fam. C.). Dinsdag: H. Bonaventura, bis schop en kerkleraar. 8.00 leesmis voor overl. familie Willems-Poels; 19.00 avondmis voor overl. Toon van Mill. Woensdag: Heilige Maagd Maria van de berg Karmel. 8.00 leesmis voor overl. Joseph Linders (fam. C.); 14.00 plechtige eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 40-jarig huwelijksfeest van de ouders Swinkels-Willems; 19.00 uur avondmis voor overl. Piet Vermelt- foort en overl. familie. Donderdag: 8.00 leesmis voor overl. ouders Harry Arts en Catha- rina Cuijpers; 19.00 avondmis voor overl. Bér Philipsen. Vrijdag: 8.00 leesmis voor een voorspoedige beterschap (Th.); 19.00 avondmis voor overl. ouders Teng Jeuken en Grada Stiphout. Zaterdag: 8.00 leesmis voor overl. Gerrit van Dijck en familie; 19.00 avondmis uit dankbaarheid (Th.) en voor overl. Gertrudis van den Berg- Janssen. Mededeling: Zondag onder de mis van half 12 kleutercrêche in de kleuterschool vlak bü de kerk. Leidster: Mientje Kusters. Wil in de vakantie God niet ver- Misdienaars en Akolieten: Zondag 13 juli t.m. 19 juli: Zondag: 8.00 R. Aben, C. v. d. Brand; 9.00 M Fijneman, B. Ver stegen. 10.00 Th. Houwen, R. Beer kens, M. Willemse; 11.30 F. Vereau- teren, M. Janssen; 18.30 J. Dom- meck, P. van Weert. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 E. Smits, M. Pelzer; 19.00 H. Boom, E. Hout. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 W. Aben, J. Linskens; 19.00 B. Trimsbos, R. Siebers. Zaterdag: 19.00 Wim Kessels Jan Haegens Anna Maria Tijssen- Peeters. Zondag: 8.30 Pieter Hendrik Jans sen; 10.00 overl. familie Kessels- Nissen uit dankbaarheid (Ge mengd Koor). Maandag: 9 00 Overl. familie Min- Verbeek. Dinsdag: 9.00 Antoon Pelzer. Woensdag: 9.00 overl. familie Poels-Janssen. Donderdag: 9.00 overl. familie Vennekens-Verschuren. Vrijdag: 9.00 tot zekere intentie. Zaterdag: 19.00 Anna Gertrudis Janssen-Renkens overl. familie Stappers. Nel Arts en Chris van Aarssen. Misdienaarsbeurten Zaterdag: 19.00 Robby Raymakers, Marcel Linders Robert Claessens Marcel Litjens. Zondag: 8.30 Paul Janssen, Jurgen van Soest; 10.00 Frits Dupont, René Theeuwent René Will ems. Maandag, dinsdag, woensdag: 9.00 Frits Dupont en Paul Janssen. Donderdag en vrijdag: 9.00 Robby Raymakers en Marcel Litjens. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis maandd. Theodorus Hub. Peeters, jaard. overleden ouders (B.), Mech- tilda Zegers-v. d. Meer (koll.), Jos Driessen <koll.) en Pieter Verheijen. Zondag: 8 30 H. Mis tot zekere in tentie (S.)10.00 Hoogmis maandd. Maria Heidens-Snellen, maandd. Martinus Hub. Stevens, st. Pieter Jozef Gelissen, Jozephina Bekkers, Philomena v. d. Heijden en Maria Bekkers, jaard Karei Achten. Dinsdag: 8.00 H. Mis uit dank baarheid (A.). Woensdag: 1900 gez. H. Mis Ted Peters, Jos Driessen (koll.). Donderdag: 8.00 H. Mis voor het behoud von het geloof en een bete re toestand in de wereld (A.). Vrijdag: 14,30 pl. Huwelijksmis voor het bruidspaar Volleberg-Gom- mans. Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis Maria Heidens-Snellen (koll.), Jos Driessen v.w. de buurt. Vijftiende zondag door het jaar. Misdienaars: Mark Donders en Luv Vennekens; Wililam Steeghs en Jan Vollertberg; in de Hoogmis: Tonny Camps en Mike Kleeven. Zaterdag: 19.00 jrd. voor Peter Johannes Dinghs. Znodag: 8.00 overl. fam. Philip- sen-Jacobs; 10.00 Maria Louisa Ram- bags-Lecrercq (coll.). Maandag: 19.00 Martinus Emonts. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Tielen- Thielen-Smits. Woensdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijdd Bijstand (door en voor pastoor Rieter). Donderdag: 8.00 Dora Willemsen- Martens. Vrijdag: 8.00 overl .ouders Verhoe- ven-Houben. Zaterdag 19.00 Lei Heidens. Vijftiende zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 lsm. als jrd. voor Joos Litjens jrd. v. Mathijs Lit jens en echtgenote. Zondag: 8.00 maandd. v. Elly Loo- nen en Elly van Berlo; 10.00 hgm. als jrd. voor Joos Jenniskens; 11.15 gest. jrd. voor Antoon van Dijck, echtgenote en Martin van Dijck. Maandag: 19.00 lsm. voor een 80- jarige Johannes Poels, echtg. en dochter Johanna. Dinsdag: 19.00 weekd. voor Maria Loonen-Scheffers jrd. voor Wim Weijs. Woensdag: 19.00 lsm. v. Antoon Verheijen gest. jrd. v. Peter Joh. Arts en echtgenote. Donderdag: 19.00 lsm. tot bijz. in tentie (G.) gest. jrd. voor Jacob Reijnders en echtgenote. Vrijdag: lsm. v. Sef Linders en overl. fam. (L.) gest. jrd. voor Eduard Asselberghs en echtgenote. Zaterdag lsm. v. overl. fam. van Dijck-Bouten. Misdienaars: 19.00 Lucien Pee ters. Akolieten: za 19.00 W. Emonts en R. Kunen; zo 8.00 G. Voermans; 10.00 W. v. Meijel, R. Duijkers en Th. v. Kempen; 11.15 Roel Janssen en Olaf Terpstra. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor Piet Willems. Zondag: 8.30 H. Mis voor Antoon Jansen en Maria Jansen-Winnen en voor Anna Noy-Jansen en Drika Vullings-Jansen; 10.00 H. Mis voor Antoon Verheijen; 11.30 weekd. voor Toon Marcellis. Maandag: 19 00 H. Mis voor overl. fam. Mulders-Maessen. Dinsdag: 8.00 gest H. Mis voor Peter Joh. van Lipzig en Elisabeth Hermina van Lipzig-Verhoeven. Woensdag: 8.00 H. Mis voor Wil helmus Spreeuwenberg. Donderdag: 8,00 H. Mis voor overl. fam. Fleurkens-Zanders. Vrijdag: 14.30 H. Mis uit dank baarheid b.g.v. het huwelijk van Ans Claessens en Jan Oomen; 19.00 H. Mis voor Martinus Bos en Jo hanna Bos-v. d. Heuvel. Zaterdag: 19.00 H. Mis voor overL fam. van Dijck-Driessen. MARKTSTRAAT5 15e zondag door het jaar. Zaterdag: 19.00 Hoogmis tot dank zegging b.g.v. zilveren huwelijks feest afm. Versteegen-Arts. Zondag: 10.00 Hoogmis voor Sjef Verhoeven; 11.30 H. Mis voor Mar- garetha Emonts. Maandag: 8.00 gest. jgt, voor Jo hannes Engels en Elisabeth Roberts. Dinsdag: 8.00 gest. jgt. voor Wil- helmina Verlinden-Bistervels. Woensdag: 8.00 gez. H. Mis voor Petronella Zanders. Donderdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. ouders van Meyel-Noyen. Vrijdag: 8.00 gez. H. Mis voor overl. ouders Michels-Rongen. Zaterdag: 19.00 Hoogmis voor overl. ouders van Osch-Poels. Misdienaars: zondag 10.00 en door de week: L. van Dijck, H. Jacobs; 11.30 H. Hendriks, S. Verhaag. Kollektanten: zaterdag Ewals; zondag :1000 van Cuijck; 11.30 van Hoof. Zondag 13 juli a.s. om half tien dienst in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel en om elf uur in de Hervormde Kerk aan de Maas- weg te Blitterswijok. Predikant is Ds. D. J. Baams, emeritus-predikant te Tiel. In Ven ray tijdens de dienst kinderoppas. De eerste kollekte is voor het plaatselijk jeugdwerk, de tweede voor de dia'konie. Zaterdag 12 juli: Eudh. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Mis- intentie: W. v. d. Munckhof en overl. fam. Zondag 3 juli: Gezongen euch. vie ring om 10.00 uur. Kindercrèche wordt verzorgd door Yvonne Cy- bulski, Ellen Gerrits, Trudy Vul- lings. Mislntentie: voor overl. hr. van Kessel. Woensdag 16 juli: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: overl. ouders en fam. van Treek-Stoffels en de Lange-Groart. Zondag 13 juli: 15e zondag door het jaar. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. jgt. voor zal. Broeder Nabuurs. Zondag: 9.45 Hgm. uit dankbaar heid (85-jarige); 11.15 Hgm. zal Ber van Ooi en zoon Wim. Maandag: 8 uur lsm. zal. Sef Lin ders en overl. fam. Z. Dinsdag: 8 uur lsm. uit dankbaar heid fam. Spreeuwenberg-Philipsen. Woensdag: 8 uur lsm gest. jgt. voor zal. Jan van de Goor. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ceciel van Wylick-Engelen. Vrijdag: 8 uur lsm. jgt. zal. J. Hendriks en echtg. Zaterdagavond: 7 uur Hgm. tot bijz. int. fam. van Rijswijck-Wijnho- ven. Misdienaars: H. Cleven en H. Rein tj es. Akolieten voor 13 juli: G. van der Ligt, J. Tissen, G. Timmermans. Vijftiende zondag door het jaar. Zondag: 8 uur H. Mis voor het rectoraat; 10 uur Hoogmis: jaarge tijde voor Gerardus Wismans. Ako lieten: Henk Maas en John Smets. Misdienaars van de week: Nico Jakobs en Martien Jenniskens. Maandag: 8 uur H. Mis voor Ja- coba Michels-Jacobs en Piet Mi- chels. Dinsdag: H. Boenaventura, bis schop en kerkleraar- 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Meijboom-Janssen, zoon Frans en Harrie Hou ben. Donderdag: 8 uur H. Mis voor Wim Derikx en de overleden fami lieleden Derikx-Voesten. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Michels-Janssen. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor Toon Huisman. Zaterdag 12 juli: '19.00 Avondmis voor Gerrit Koopmans en uit dank baarheid en bij een genezing van een zieke. Zondag: 8 30 H. Mis te Holthees voor bijz. int.; 10.00 Hoogmis voor overl. fam. van Kempen-Lochtens, Pierre Koopmans. Maandag: 8.45 H. Mis voor de overledenen van de Karmel en v.b.i. Dinsdag: 8.45 H. Mis voor fam. Smeets-Hensen en uit dankbaarheid en voor alle overledenen. Woensdag: 8.45 H. Mis ter ere van de H. Jozef voor mevr. de Bie en mevr. Stelten. Donderdag: 8.45 H. Mis voor fam. Maassen en Bovens, fam. Geeskens. Vrijdag: 8.45 H .Mis voor zegen in een 'huisgezin en voor Math. Cus- ters en mej. Theurlmgs. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Marsman. Zondag: 10 uur tot int. van Vee houderij. Maandag: 8 uur overl. ouders Janssen-Winnen. Dinsdag: 8 uur tot int. van fam. Lenkens. Woensdag: 8 uur voor Hr. van Deutekom. Donderdag: 8 uur tot int. van fam. Claassens. Vrijdag: 8 uur ter ere van O.L. Vrouw van Altijdd. Bijstand. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Botden. Velden zullen misschien hebben gedacht: Wat is dat voor een ge bouw bij de dependence van de Mavo op het Brukske? Wellicht hebt U geen dochter of zoon bij de scouting in de kom van Venray, an ders moest U beslist weten, dat het gemeentebestuur in dat gebouw haar sympathie voor de scouting tot uitdrukking heeft gebracht. De scou ting houdt er natuurlijk een flinke schuld aan over met alle mogelijke problemen van dien. In Venray hebben we drie groe pen t w.de St. Odagroep, de St. Pe- trusgroep en de Jeanne d'Arcgroep. Deze drie groepen hebben de laatste jaren bijna constant met huisves tingsproblemen gezeten. Eindelijk vinden we een gezamenlijk home. De scouting heeft veel onderkomens gehad: het houten schoolgebouw in de Patersstraat de zolder van de Gedurende de vakantieperiode gaan onze aktiviteiten gewoon door. U blijft toch ook eten en slapen. Misschien wisselt de regelmaat en de hoeveelheid iets. Zo ook bij ons. Wij gaan op vakantie en genieten daarvan, maar houden toch de kon- ditie in stand. Kwam U konditie tekort? Doe re wat aan, zodat U voLgende keer, die zo weer voor de deur staat, wel ge zond mee kan doen. Onze aktiviteiten: Elke zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Cooperbaan ge legen aan de Ballonzuil-bossen 6 km voor dames is mogelijk. Iedere zondagmorgen om 9 uur precies vertrek voor het trimmen 1 uur. We hebben wisselende vertrekpunten: a.s. zondag 13 juli vanaf Cooperbaan, waa rom 8.55 uur verzamelen is. Iedere woensdagavond om 18.45 uur vertrek vanaf de ingang voetbalveld Geijsterse bossen (wandelpad kapel) voor loop- en trimoefeningen, 1 uur. Inlichtingen verstrekt u graag: Piet Loomans. Ouverturestraat 14. Venray, telefoon 85384. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es als once y cuarto Misa con müsica y plètica en Castellano o, si estamos pocos: Misa dialogada. En todo caso continuare- mos también durante de las vaca- ciones la Misa dominical para no perdamos la buena costumbre de ya hace quince anos! Muchos saludos para todos los Espanoles de la parte el Mgr Moncadas, Obispo de Solsona y miembro de la comisión obispal de emigración; ha estado durante 4 dias en Holanda y no ha tenido la oportunidad de visitar todas las co- lonias espanoles; el padre Juan ha hablado con él en El Prado y Centro Espanol de Eindhoven. Hasta la vis ta! NOTICIAS CULTURALES El asistente social de la LIS esta de vacaciones en Espana. En caso de urencia se puede liamar o al padre Juan (04784-1253) o al Sr D Jo Ja cobs (077 - 4969). Hasta la vista! Mavo, Drakesteyn, de barak achter de oude Land- en Tuinbouwschool, de barak in de Hoenderstraat, de barak achter het politiebureau, de oude Levensschool in de Kruisstraat en het Lyceum. Ik zal heus wel een barak vergeten zijn! We hopen, dat we nu geen huisvestingsperikelen meer zullen hebben. Hopelijk zullen er een 300-tal kinderen met een ka der van 50 man veel plezier in kunnen beleven. Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, voordat het zover was. Wat hebben de rowans in het „ru we" scoutinghome gewerkt! Fan tastisch! Het is al zover opgeknapt, dat de welpen, verkenners, sherpa's en rowans er hun bijeenkomsten hebben en het is de bedoeling, dat na de zomerkampen alle andere scoutinggroepen 'hun intrek nemen in het nieuwe seoutinggebouw. Mis schien is er wel Venrayse jeugd die van deze vreugde wil mee genieten? We bieden ook aan enkele gehan dicapte kinderen scoutingplezier. Het is geen unicum, maar het is wel een feit, dat het hun en ons tot vreugde stemt. Er moet nog veel gebeuren in en rond het nieuwe seoutinggebouw. Mogen we ook van Uw hulp ge bruik maken? Bij voorbaat onze hartelijke dank. U komt maar eens kijken na de zomervakantie, want in september bieden wij U de kans. Tot dan. Een „Scouter" DE heer met de omgeslagen broekspijp stapte de rechtszaal binnen alsof hij de minister van justitie zelf was, haalde een aktentas voor de dag en toverde vijf ballen te voorschijn. Die legde hij op een rijtje op de groene tafel en toen zei hij: 'Ziezo, dat zijn ze!' Vervolgens leidde de parketwachter hem naar het ver dachtenbankje. 'O', zei de rechter, verbaasd naar de ballen starend. Want de man moest terechtstaan wegens belediging, en het was niet direct duidelijk, wat dat speel goed daarmee te maken had. 'Edelachtbare', zei de man, 'met zulk tumult boven mijn hoofd kan ik niet leven. Het huisje is zeventig jaar oud, en hun kinderen zijn een en twee en een half jaar. Daar worden complete voetbalwedstrijden georganiseerd op de bovenver dieping. Nergens heb ik een rustig plaatsje meer. Ik ben blij, als ik de deur uit kan gaan'. 'Zozo', zei de rechter. 'Juist, ja. Maar daar gaat het nu direct niet om. Hebt u de buurvrouw uitgescholden?' 'Meneer de rechter', zei de man, 'boven mijn hoofd zit de hele achtergrond van deze zaak. Dat kind heeft op zijn verjaardag nog een trommel gekregen ook.' Nu begon het wat lang te duren. 'Hebt u gescholden of niet?' vroeg de rechter kort. 'Ik heb alleen gezegd: je bent een serpenta in optima forma', antwoordde de man met de omgeslagen broekspijp plechtig, 'en dat, edelachtbare, is geen belediging.' 'Laat dat maar aan ons over', vond de rechter, 'volgens het verhaal hebt u die dame een serpent genoemd.' 'Dan kent de verbalisant geen Latijn', zei de verdachte. 'Ik betwijfel, of u dat kent', zei de officier, 'maar dat is hier ook niet terzake.' De rechter haalde de stukken uit het dossier. 'Volgens de inlichtingen bent u een lastig heer', las hij voor. 'Zozo', riep de man, 'ben ik dat? Ben ik een lastig heer? Zozo', en na deze weinig zeggende woorden riep hij er achter aan: 'Maar dan tbch een héér.' 'Dat klopt precies met de inlichtingen', zei de rechter verheugd. 'Doet zich graag als heer voor', staat er. Maar dat is u die ene keer dan toch mislukt.' 'Edelachtbare, kijk nou eens naar die ballen', vroeg de man uitnodigend, 'nu vraag ik u...' Maar hij kwam niet aan vragen toe, want de officier vroeg iets. Hij vroeg honderdvijfentwintig gulden boete ten bate van vadertje Staat, of anders vijf dagen de kast in. "t Is bar en bar', vond de heer met de omgeslagen broekspijp. De rechter deed er vijfentwintig gulden af. Honderd gulden boete zal hij moeten betalen. 'En ik had het nog wel zo mooi gezegd,' zei de verdachte, toen hij spijtig de vijf ballen weer in zijn aktentas deed. Bankstellen - Slaapkamers - Eethoeken Fauteuils - Kasten - Bedden - Tapijten - Gordijnen Coupons tapijten-Gordijnen half geld INTERIEURVERZORGING 9 W Wilhelminas Oe opruiming begint 17 jllli Wilhelminastr.6 Venray

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11