VEREMGINGS1EIIWS >NJ Avond-Wandel-Vierdaagse TRIMCllIB C.D.J.A. Venrayse Omroep Stichting EÏTERPENIEUWS O.J.C. DE BARAK L.V.B. VENRAY Venray IN „RODHE" Frans van de Kamp Financieringen Venrays Mannenkoor St. Pe\^S St.Theobaldusgilde Overloon DISK JOCKEY FINALE WERKGROEP INDIA - BRUKSKE DERDE ORDE P donderdag 19 juni om 17.30 u. «jt het startsein gegeven voor de i Avondwandelvierdaagse. Een delgebeuren dat Is uitgegroeid een groots evenement voor jong oud. ezien de vele reakties, die we tot toe al mochten ontvangen, be- t ook deze 22e Avondvierdaagse erom een groot succes te worden. e afstanden, die gewandeld kun- worden zijn 5, 10 en 15 km per terwijl er op zondag 22 juni ook 20 km. route wordt uitgezet. II p 19, 20 en 21 juni starten de I jpen en de individuele wande- T s om 17,30 uur vanaf sporthal l|l Webteling" aan de Zuidfclngel. meer volwassenen in de 'ei ;g! jenhéid te stellen om toch nog te kunnen nemen, bestaat er de [elijkheid om te starten tot 19.30 De afstand kunt U zelf bepalen, 0 of 15 km. Ook hoeft U niet per- or*n groepen te wandelen, tenzij in ne groepjes voor de gezelligheid, (al ondag 22 juni wandelen we in de liddag en wel vanaf 13.00 uur. Op e dag sluiten we deze Avondwan- ierdaagse feestelijk af met een lé. Wij zijn er trots op dat alle rayse muziekkorpsen en de korp- wej uit de kerkdorpen, evenals de fcre uit Wanssum, wederom heb- toegezegd dit gebeuren op te r-o teren, et inschrijfgeld bedraagt 5, rvoor ontvangen alle deelnemers f persoon voor alle vier de dagen. q herinneringsmedaille en elke ideldag een traktatie op de rust- De verzorging van de deelnemers is weer in handen van het Rode Kruis afdeling Venray, terwijl de vereniging 27 m.c, afdeling Venray ook toegezegd heeft met hun mid delen de communicatie tussen start bureau, rustplaatsen en routes, zo optimaal mogelijk te laten verlopen. Alle groepen die deelnemen, ont vangen een groepsherinnering. Een groep bestaat uit minstens elf per sonen, de leider inbegrepen. Van groepen die dit wensen worden, na beoordeling van een jury, prijzen beschikbaar gesteld. Jeugd- en schoolgroepen worden apart geju reerd. De laatste jaren is er een steeds grotere belangstelling van deelne mers, die niet alle dagen mee kun nen wandelen en die voor één dag, bijv. zondag, willen inschrijven. Dat is ook mogelijk. Het inschrijfgeld be draagt dan 2.50. Iedereen, die mee wil doen aan deze Avondwandelvierdaagse, kan zich inschrijven op dinsdagl7 juni en woensdag 18 juni van 19.00 tot 20.00 uur in de kantine van sporthal „de Wetteling". Men kan ook nog terecht op donderdag 19 juni vanaf 17.00 uur. Op zondag 22 juni is het inschrijf- bureau geopend vanaf 12.30 uur. Wandel allemaal mee op 19, 20, 21 en 22 juni, want wandelen is een sport voor jong en oud. Voor meer informatie kunt U te recht bij: G. van Ham, Kerkpad 1, tel. 83765; N. Baartman, Bevrijdings- weg 14, tel. 87688 P. Jansen, Oranje straat 12, tel. 83539. BRIDGECLUB 1 mei j.l. had in de Rank Xerox ge itine de jaarlijkse bridgedrive vs its. Er werd gespeeld om de ^NK XEROX WISSELTROFEE" meerdere geldprijzen en enkele oAstprijzen in natura. was een boeiende strijd tussen deelnemenle paren. Zij kwamen Venray en tot ver uit de omtrek. 6^40 spellen, die door ieder paar sten worden gespeeld, waren rspekt met bied-speel- en tegen- ti moeilijkheden. Wat denkt U b.v. een spel waar zowel 1300 als 400 punten werden gescoord, t was niet eenvoudig en er werd energie en concentratievermo- geëist Al met al een zeer gezel- fat drive; prima verzorging van de ik-keuken; algemene organisatie r heer van Kempen uitstekend; 'fl Ttooileiding de heer Bexkens ex- snt; arbitrage uitzonderlijk; com- fersysteemleider Hub. Schols bui- gewoon. Herhaling zeer gewenst, oteert U vast 09-05-1981. Reser- rt U deze datum voor de volgen- „RANK XEROX DRIVE"??? itslag in notedop: 500,Wisseltrtofee Hm uborg-Egter, Amersfoort; 300.Hrn Reuvers-Oudenho- Velp; 200,— Echtp. Copray, Weert 100,Echtp. Hermus, Zwolle g ,m. 10 pr. 75,o.a. Hub. Schols, pray; t.m. 16e pr. 50,o.a. De Vos - Bergmans, Venray 'jferder kwamen in aanmerking r een prijs van 50,de vol de Venrayse paren: Manders-v. npen; Ds Bexkens-Zonjee; Mw. ris-Hr. Bolwerk. Aan allen een lelijk proficiat. lank aan allen die hebben mee werkt om dit tournooi te doen sla- Bijzondere dank aan de RANX ROX LEIDING, want zonder de- a' au het niet mogelijk geweest zijn een succesvolle drive te be- irèrkstelligen. Ie einduitslag van onze kompetitie it U over twee weken in dit blad Wij vragen nu reeds Uw aan- hiervoor. 24 22 2 0 46 24 15 5 4 35 24 16 6 4 34 24 13 4 7 30 24 11 4 9 26 24 10 6 8 26 24 9 7 8 25 24 10 4 10 24 24 8 7 9 23 Indstand ranglijstcompetitie D.C. nray: ofdgroep: L Noyens Peek L Wester Wille i. Bakker Tijssen Zaal J 1. Kennis I. Berhitu •erve groep: Alblas 24 II 3 10 25 Jacobs 24 10 4 10 24 ujChr. Gerrits 8 8 0 0 16 -G. Verstegen 2-i 5 3 16 13 f. Scholte 8 5 1 2 11 M. Kappel 24 4 1 19 9 v. d. Voort 24 4 1 19 9 Brezinski 24 2 3 19 7 r. Peeters 8 2 0 6 4 Vorige week maandag speelde een in lectie van D.C. Venray nog een lendschappelijke wedstrijd tegen M C. Venlo. BiVenlo kwam met de vijf hoogste 1,1 irden bij Venray op bezoek, maar «eg toch een 6—4 nederlaag te Heken. Noyens behaalde een gedecideerde sitionele overwinning tegen de inlose kampioen G. Janssen. Ook wist in een fraai dammen-elnd- el naar de winst af te wikkelen, issen zag een gewonnen stand or een blunder in verlies uitlo- l. Tenslote speelden Bakker en rhltu beiden een degelijke remise- irtij. Ondertussen is de afsluitende in- lifcompetitie van start gegaan, dereen is welkom iedere maandag- ond in zaal Thlelen op het Kerme- plein. TENNISCLUB VENRAY Competitie: Met het verschijnen van dit blad heeft het damesteam 1 district hun promotiewedstrijd reeds gespeeld en wel op dinsdag 27 mei tegen de Ge- wannen in Ulestraten. Programma overige promotiewed strijden: Zondag 1 juni landelijk mixed-team Wettenseind (Nuenen)Rodhe 1 Zaterdag 31 mei district junioren: Rodhe 1Helden 2 Het juniorenteam t.m. 12 jaar dis trict Peel en Maas speelt nog 1 com petitiewedstrijd en wel op woensdag 4 juni tegen Graaf Herman 2 te Cuyk. De uitslagen van de gespeelde wed strijden op 20 en 21 mei zijn als volgt District Dames: Rodhe 1—Velden 2 4—0 Bergen Rodhe 2 22 Peel en Maas district junioren: Thos 2Rodhe 55 TOERNOOI In de week van 19 mei hebben een aantal junioren meegedaan aan het juniorentoernooi te Ouyk. Ver schillende junioren behaalden de hal ve finale; 2 junioren wisten zich te plaatsen voor de finale, Tweede Pinksterdag werden deze finales ge speeld. Zowel Gerard Bastlaans in de ca tegorie t.m. 17 jaar als Henriëtte Verhoeven categorie t.m. 14 jaar, werden no. 1 in hun leeftijdcategode. GELD NODIG? KAN U HELPEN BEL 87575 i WELVAART BEDREIGT WELZIJN Ondanks alle medische vooruit gang is de levensverwachting van mensen boven de veertig nauwelijks beter dan in het begin van deze eeuw. Want in de plaats van de overwonnen infectieziekten zoals vroeger de zo gevreesde T.B.C. zijn de z.g. welvaartsziekten en kwalen gekomen. De toegenomen welvaart blijkt een bedreiging voor ons wel zijn. De helft van de patiënten, die tegenwoordig op het spreekuur van de dokter komen klaagt over ver moeidheid, lustelooshied, slapeloos heid, hoofdpijn, opgeblazen gevoel, gejaagdheid en vele klachten over hartkloppingen en kort ademigheid. De oorzaken kennen we wel te veel roken; te weinig beweging; te veel en verkeerd eten; te veel spanning door het gejaag de levenstempo. Daarom verander uw levensstijl en ga wat aan je gezondheid doen; doe mee aan de aktiviteiten van de trim- club. Het kost niets alleen wat in spanning. Onze aktiviteiten: Elke zaterdagmorgen om 7.15 uur vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Cooperbaan ge legen aan de Ballonzull-bossen 6 km voor dames is mogelijk. Elke zondagmorgen, a.s. zondag 1 juni vertek vanaf Geysterse bossen om 9 uur, voor loop- en trimoefeningen. Woensdagavond weer buiten n.l. om 18.45 uur bij ingang wandel pad kapel voor loop- en trim oefeningen (Geysterse bossen). Inlichtingen verstrekt u graag: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, tele foon 85384. A.s. donderdag 29 mei om 19.30 u. repetitie voor 't gehele koor. Zondag 1 juni om 11 uur repetitie voor de bassen in de Burggraaf en voor de tenoren in Hotel Almonda. Deze repetities op zondagmorgen gaan door tot de vakantie in juli. Aller opkomst gewenst. Woensdag 11 juni opluistering re ceptie van ons lid A. Maessen uit Oirlo die dan z'n 40-jarig huwelijks feest viert. Verzamelen Ln uniform om 19.00 uur bij zaal de Ruif te Oir lo. Afmelden bij H. Gommans, Nies- senstraat 7, tel. 82687 of de Burg graaf tel 81244. Donderdag 29 mei: 20.00 repetitie harmonieorkest Donderdag 5 Juni: 20.00 repetitie harmonieorkest Zondag 15 juni: medewerking aan Gildefeesten schutterij Het Zandakker (namid dag) Zondag 22 Juni: intocht jeugd vierdaagse In verband met ons jubileumcon cert b.g.v. 120 jaar bestaan van Eu terpe is er tot nader bericht elke maandag en dinsdag van 20.00 - 21.30 uur extra partijrepetitie. Op maandag voor alle rietinstrumenten en dwarsfluiten. Op dinsdag voor alle koperinstrumenten en slagwerk. LEERLINGENOPLEIDING: Het optreden te Merselo mocht er zijn. De lovende woorden van com ponist Willy Hautvast beloven veel voor de toekomst. Donderdag 29 mei: 18.30-19.30 repetitie jeugdharmonie hr. Steyvers. Donderdag 5 juni: 18.30-19.30 repetie jeugdharmonie hr. Verstegen Individuele repetities en groeps- repetities in overleg met uw leraar. DRUMBAND: Ook jullie optreden (jeugdleden) te Merselo was veelbelovend. Vrüdag 30 mei: 18.30 leerlingen. Zondag 1 juni: 10.30-11,30 uur repetitie drumband Verdere aktiviteiten: ale harmonie orkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225, jeugdle den bij de heer Raedts, tel. 82803 en drumband bij de heer van Els. tel. 66824. Telefoon clubgebouw: 82515. Denken w(j ook nog aan de oud- papier-aktie .Breng donderdagavond ■w oud papier mee. Zaterdags is de opslagruimte ge opend van 11.00-12.00 uur. Kopy voor de volgende uitgave van harmonieus inleveren bij de heer Beterams, Dr. Poelsstraat 22. Agenda: Vrijdag 30 mei: om 19.15 voor tenoren en bassen om 18.30 voor alten en sopranen Zaterdag 31 mei: om 18.00 vertrek naar Meyel (zie algemeen) Maandag 2 juni: om 18.30 voor alten en sopranen Dinsdag 3 juni: om 19.00 voor alten en sopranen (nieuwelingen) Woensdag 4 juni: om 18.30 spelavond. Rjjbeurten Blitterswijck: vrijdag 30 mei: hr. Remmers, Lang straat 104 Venray; zaterdag 31 mei: hr. Manders, Eifel- laan 14, Venray: maandag 2 juni: hr. v. Soest, Largo straat 20, Venray. Algemeen: Zaterdag 31 mei a s. om 18.00 uur vertrek vanaf het Kennedyplein (per bus), voor het zingen van de avond mis in Meyel. Fietsen bij de Galmhut plaatsen (op slot). Iedereen is uiter aard in uniform. In uniform wil zeg gen: met rode sokken en (liefst) zwarte schoenen. Afgelopen zondag waren er nogal wat jongens die geen rode sokken droegen! Op aller komst wordt gerekend. DAMESKOOR Woensdag 4 juni repetitie voor het hele koor in de school „De Essel" Vrijdag 6 juni zingen we om 14.00 uur in de Grote Kerk; boven bij het orgel. Woensdag 11 juni repetitie om 20.00 uur voor het hele koor. Zaterdag 14 juni zingen we om 19.00 uur tijdens de avondmis in de Vredeskerk. Als U ben verhinderd kunt U zich afmelden bij mevr. v .d. Waerden, tel. 83659, of bij mevr. v. d- Bekerom, tel. 83332. Zaterdag 31 mei a.s zal het voltal lige korps optreden in het Ponypark Slagharen .Bijeenkomst aan de LTS om 8.15 uur; vertrek uiterlijk half 9. Het is het laatste weekend van een reeks van optredens van achttien korpsen, zes weekends van drie ge zelschappen. Zaterdagavond zal be slist worden of het korps ook op 13 september aan de finale zal mogen deelnemen in Slagharen. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 3 juni 19.30 uur repetitie voor de tenoren. Om 20 00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursulastr. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden, tel. 86159. Hoi, Tk hoor niets meer over excursies, dus er is weinig meer te schrijven. Wel ben ik bezig met het mogelijk maken van een paar onderzoekjes: libellen en successie enz. Maar het lijkt wel of onze afdeling voor een tijdje vakantie heeft. Lever nog maar veel kopij in voor de Jeneverbes en a.u.b. excursieverslagen en exprom- men! Er moet nog een exprom in de Jeneverbes! Bovendien is er vrijdag 6 juni om 20.15 uur een A.B.V. in het hol. Ook is er nog een excursie voor zondag 1 juni. Henk houdt een klein loopkeveronderzoekje in de Peel, waar hoor je t.z.t. wel. Vertek 8.00 u. Hoi Roger. Na de succesvolle disco-avond in de Springplank en het disco-matinee op Pinkstermaandag, draait disco theek Pearly a.s. zaterdag weer in het nood-wijkcentrum van het Brukske. Net als de vorige keren wordt er ook nu weer van alles ge daan om het je naar de zin te ma ken. Toegang slechts 1 gulden; drank voor 60 cent en voor iedereen van 12 tot 16 jaar toegankelijk. Dus zien we je ook? We beginnen om 7 uur. P.S. De disco in de Springplank van volgen de week zaterdag is ver plaatst naar vrijdag 6 juni. Denk daaraan! A.s. vrijdag 30 mei treedt bij ons op de Til'burgse formatie SAMMIE AMERICA'S GASPHETTI. Sammie America's Gasphetti is in de winter 1977 ontstaan uit de resten van de twee Tilburgse bands, waar van een nederlandstalige. Besloten werd een eigentijdse muzieksoort te brengen dde dansbaar is, eenvoudig en toch boeiend. Alle nummers zijn eigen composities. Na zeer kort oefenen l1^ maand) erkent Mu- ziekkrant ook de kwaliteit van deze muzieksoort door een van de aller eerste optredens van Gasphetti (in Paradiso) vast te leggen op de door Oor uitgebracht l p. „Keihard en Swingend". Sammie America's Gasphetti speel de in het voorprogramma van Chicken Chack, Robert Gordon, Brood, Nick Lowe, Sportivo en Sweet Buster. Nina Hagen schreef Sammie een heel lieve en enthousiaste brief naar aanleiding van de single NINA. De VARA's popkrant teevee heeft aandacht aan hen besteed. Er zijn 2 singles uitgebracht. BENEFIETKONSERT EIGEN RUIMTE In het kader van de reeks van benefiet-konserten ten behoeve van de Stichting Eigen Ruimte, vindt a.s. zondagavond het eerste optreden plaats in „de Brak' aan de Leunse- weg. Zondagavond houden we een jam session met een aantal mensen, af komstig uit diverse bands uit Eind hoven De muziek zal, zoals bij de meeste jam-sessions uiteraard, kun nen variëren tussen verschillende stijlen ;deze session zal zich waar schijnlijk op rock 'n roll, funk en latin rock toespitsen. De entree (t.b.v. het goede doel dus) bedraagt 2.50, Aanvang 21.00. Komt allen in grote getalen, zodat wij de huur kunnen betalen!!! Dinsdag 3 juni organiseert de LVB een fietstocht. Vertrek 13.45 uur aan de Paterskerk. De voorlichtingsambtenaar van de gemeente Venray, de heer G. Schut te, zal op vrijdag 30 mei a.s. een avond voor ons verzorgen over het funktioneren van de gemeenteraad in het algemeen en die van Venray in het bijzonder. Een en ander wordt duidelijk gemaakt aan de hand van dia's en daarnaast laat de heer Schütte ons ook het gemeentehuis zien. Gezien de funktie van de heer Schütte binnen het ambtelijk appa raat van de gemeente Venray zal het een ieder duidelijk zijn, dat er deze avond geen partij-politiek bedreven zal worden. De avond draagt dan ook een alge meen, maar vooral informatief- ka rakter. Tot ziens op vrijdag 30 mei om 20.00 uur in het gemeentehuis. Ieder een is van harte welkom. Zaterdag 17 mei zijn de imkers uit de regio op excursie geweest naar de „Ambrosiushoeve'' te Hilvaren- beek. Ook de echtgenoten en andere bekenden waren deze middag van harte welkom. Bij goed weer, werd een rondlei ding gegeven door de tuinen van uc „Ambrosiushoeve". Het was zeer ii. teressant, wat er zoal aan dracht- planten te zien was. Velen stonden in prachtige bloei, wat voor belang is voor bijen en imkers. Ook werd er aandacht besteed aan de bijen ziekten. Na een consumptie genuttigd te hebben, kwamen de imkers met hun echtgenoten heel voldaan in Venray terug. KOOLZAAD Aanvankelijk was het op de kool zaad slecht vliegweer door de vrij harde wind, waardoor er heel veel vliegbijen verloren zijn gegaan, maar afgelopen week is de koolzaad tot volle bloei gekomen en de dracht is goed tot tevredenheid van de imkers die de bijen in de Flevopolder heb ben staan. Hoogstwaarschijnlijk komen deze bijenvolken een dezer dagen weer huiswaarts, hopelijk met sterke vol ken voor de zomerdracht. Er zal toch nog gedenaturaliseerde suiker te krijgen zijn waarover na der bericht. De volgende kontaktdagen met imkers zijn: 1 juni bij Jacobs, Langstraat 77, Venray, om 10.30 uur. 15 juni bij J. Vogels, Moostdijk 5, Ysselsteyn ,om 10.30 uur. 29 juni bij J. Hetterscheid, Kulut- weg 2, Overloon, om 10.30 uur. LEDENVERGADERING Ledenvergadering op 2 juni a.s. in het Gildehuis .Aanvang 20.00 uur. I.v.m de Gildefeesten wordt iedere gildebroeder en drumbandlid op de ze avond in het Gildehuis verwacht, omdat dit de laatste bespreking zal zijn die gehouden wordt voor het Gildefeest Hier zullen nog verschil lende dingen besproken moeten worden, o.a de rondgang met de programmaboekjes e.d., het schiet - concours dat aan de Bossenhoek zal zijn enz. OUD PAPIER-AKTIE Op zaterdag 7 juni zal het Gilde weer uw oud papier komen ophalen als U het tenminste aan de weg klaar hebt staan. Vanwege de Gildefeesten en het Koningschieten zaterdag d.o.v. kun nen we niet eerder meer langs ko men dan op 12 juli. We hopen dat dit niet al te veel bezwaren zal opleve ren en U het toch voor ons wilt be waren. DRUMBANDFESTIVAL IN HET KADER VAN DE GILDEFEESTEN In het kader van de Gildefeesten zal er op zaterdag 28 juni, na het kinderprogramma een drumband festival zijn Dit drumbandfestival staat onder auspiciën van de Fede ratie van Zang- en Muziekgezel schappen van de gemeente Vier lingsbeek. Dit festival is toegewezen v.w. het 20-jarig bestaan van de drumband. Als jurylid zal fungeren het bekende jurylid L. Pustjens uit Venlo. De jubilerende drumband zal het festival openen. De verdere gezel schappen zijn in volgorde van optre den: Maashees, Groeningen, Over loon, Vlerllmgsbeék, Smalkt en Vor- tum-Mullem. Als gasten zullen optreden Drum- en Showband uit Venray dat bestaat uit 70 leden. Hiervan zullen de ma- joretten een apart optreden verzor gen. Verder zullen optreden het beken de Jachthoorn- en Trompettenkorps St. Petrus Banden uit Venray. Deze band bestaat uit 100 personen, eveneens met majoretten. De voorzitter van de federatie, de heer J. v. d. Berg zal dit festival openen dat om 17.00 uur zal aanvan gen. Ook dit festival zal plaatsvinden op sportpark „De Raay". Alle korp sen moeten om half 5 (16.30 uur) aanwezig zijn. De eerste Venrayse diskjockey- wedstrijd is ten einde. Afgelopen za terdag streden de 5 overgebleven d.j.'s in een zeer spannende finale om de prachtige trofees. De uitslag was als volgt: 1 G. Linders, Ysselsteyn 229 p. 2 J. Gommans, Leunen 224 3 P, Jacobs, Venray 212^ 4 C. Janssen, Venray 2091/» 5 A. Martens, Venray 198 De winnaar van deze strijd was tevens de jongste deelnemer en was 16 jaar oud. Volgens presentator en organisator A. Scbuurmans (d.j. Speedy) kunnen we terugzien op een zeer geslaagde wedstrijd en is deze zeer zeker voor herhaling vatbaar. De plannen zijn dat hij dit zal her halen, maar dan wordt het vanuit Venray landelijk gehouden in diver se steden. Op vrijdag 30 mei vam 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 31 mei van 11.00 tot 15.00 uur houden wij we derom een verkoop van gebruikte kleding. We beschikken over een zeer ruim assortiment van zowel volwassenen (dames en heren) als kinderen en kleuters. In het verleden hebben wij U reeds uiteengezet voor welk doel de cpbrengst wordt besteed. De werkgroep sponsort rechtstreeks een aantal projekten in India. Plaat sen werden uitgezocht waar de nood: zeer hoog is. Er blijft niets aan de strijkstok hangen. Geen cent gaat verloren, niet hier en odk niet in India. Profiteer van deze mogelijkheid en U steunt immers een zeer 'goed doel. Het zal tfoor de leden van de werkgroep dan tevens- een extra sti mulans zijn. Hopenlijk tot ziens in de ontmoe tingsruimte van de kerk „Het Zonne lied" in het Brukske. Lourdescomlté afd. Venray GOEDE REIS EN VEEL DEVOTIE Eindelijk is het dan zover, morgen vrijdag 30 mei, vertrekken 88 Ven rayse pelgrims naar Lourdes om deel te nemen aan de 89e Limburgse Bedevaart. Thema van deze bede vaart is: „Met God en elkaar verbon den door de Eucharistie". Mgr. P. Moors zal deze bedevaart als geeste lijk leider meemaken. Nu U de koffers aan vhet pakken bent, of al gepakt hebt, is het mis schien nuttig na te gaan of U niéts vergeten benit. Wij willen U hiérbij voorzover mogelijk graag een handje helpen. U hebt verleden week vanuit Maastricht de reisdocumenten ont vangen, waarbij ook Uw treinkaart je. Zorg dat U dit kaartje in de trein binnen handbereik hebt voor even tuele controle. Hebt U de labels voor uw Hof- fer en tas voorzien van de naam van het hotel waarin U in Lourdes ver blijft? Zorg dan dat deze labels goed bevestigd worden aan uw bagage. Denkt ook aan het formulier van uw ziekenfonds. Neem voor minimaal twee keer brood mee. U krijgt in Lourdes pas zaterdagavond om 19.00 de eerste maaltijd. In de trein wordt enkele malen koffie of thee verstrekt. Het is aan te bevelen, naar behoefte iets extra's mee te nemen, want de reis duurt zo'n 20 uren. In de trein kan men enkele keren limonade (sina's) kopen. Vergeet vooral niet Uw pas poort of toeristenkaart. Lees het gele boekje, dat U thuis gekregen hebt, nog eens goed na, want daarin vindt U vele nuttige tips. Neem dat boekje ook mee op uw reis. De Lourdes-trein stopt helaas niet meer in Venray, maar wel in Venlo. U kunt met uw treinkaartje gratis van diensttrein gebruik ma ken als U per trein naar Venlo reist. De Lourdes-trein komt in Venlo aan om 18.4 uur en vertrekt aldaar om 19.08 uur. Zorg dat U minstens een half uur voor vertrek in Venlo aanwezig bent, dan kunt U op uw ge mak uw gereserveerde plaats opzoe ken. Zorg ervoor dat uw bagage bij U" in de coupé komt. Indien U die zelf niet kunt versjouwen, is dat niet erg, want er is voldoende hulp aan wezig om te helpen. Hetzelfde geldt ook bij aankomst in Lourdes. Haast U niet. De extra bussen blijven rij den tot iedereen in zijn hotel is. Voor hospitaalzieken is in Lourdes spe ciaal vervoer. De Venrayse hotelgasten in geschreven via onze afdeling wor den in Lourdes ondergebracht in 2 naast elkaar liggende hotels t.w, Fr. d'Assise en Madonna. Hotelleider in. Fr. d'Assise is dhr. H. Theeuwen. Vergeet niet het telefoonnum mer van uw hotel thuis achter te laten. Dit telefoonummer kunt U vinden in het gele boekje. Volgende week vrijdagmiddag vertrekken de bedevaartgangers weer uit Lourdes op weg naar huls. Zij 'komen zaterdagmorgen om 8.52 u. in Venflo. Wij wensen allen een goede reis, ook al is die nogal vermoeiend, maar vooral een fijn verblijf en veel de votie in het mooie Lourdes, waar velen met name de zieken al zo lang naar hebben uitgezien. Tijdens deze bedevaart zullen de honneurs ln Venray worden wsaige- nemen door H. Beerkens, Noordsin gel 11, tel. 83428. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatins; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"- met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 18.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Veni^ay: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. SCHUTTERSGILDE „ST. ANNA" In de onderlinge strijd om het kampioenschap van Schuttersgilde St. Anna 'is de stand na 4 van de 8 zondagen als volgt: punten Dames: I. G. Swaighoven 19 W. Linders i9 N. Willems 19 4. N. Malta 17 5. C. Riteoo 15 N. WilHnga 15 7. M. Rongen 13 8. A. Camps 11 C. Arts 11 A .Verhees 11 II. L Janssen 10 J. Reynders 10 Jleren: 1. H. Janssen 22 2. W. Rongen 21 F. Barertts 21 J. Willems 21 5. M. Hendriks 20 6. P. Vollenberg 19 R. Kreemers 19 J Peeters 19 9. P. v. d. Broek 18 P. Wi ll inga 18 11. H. Vermeulen 17 J. Janssen 17 13. H. Swaghoven 16 14. Fr. Boogers 15 H. Rongen 13 15. G. Jacobs 13 G. de Mulder 13 J. Beckers 13 Th. Zagwijn 13 20. M. Reynders 10 21. B. Phil'ipsen 8 Op pinkstermaandag organiseerde het schuttersgilde St. Anna een on derlinge schietwedstrijd om de Peel- haas-trofee die geschonken werd door het Gildehuis. Onder goede weersomstandigheden werden de volgende prijzen behaald: 1. P. Willlnga 2. H. Rongen 3. J. Willems 4. F. Barents 5. H .Swaghoven A.s. zondag is er weer een kleine kringwedstrijd in GeySteren. We ho pen dat alle leden aanwezig zijn. Het begint om 13.00 uur op het schietter- reim van Geysteren. Dinsdag a.s. is er weer de maande lijkse vergadering aanvang half 8 ln het Gildehuis. Agenda: Film rond de statiedag 3 mei Contributie. Notulen. Ingekomen stukken Rondvraag. Sluiting. BEDEVAART BANNEUX Voor de bedevaart vam 18 juni kan men zich nog opgeven tot maandag 2 juni. Ook degenen die zïch reeds hebben opgegeven, maar nog niet hébben betaald, worden verzocht uiterlijk op düe datum de kosten van 30,te voldoen. We vertrekken om 7 uur vanaf Het Schuttersveld, ook bij de Kruuze kan men opstappen. Opgaven en betaling bij dhr. Jeu ken, Overloonseweg £4, tel. 82046.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9