IWIJFEIS Schuttersveld zaterdag voor iedereen open Venray gaat zich voorbereiden op deelname aan NCRV-stedenspel 1 a Nieuwe fotozaak in centrum Venray Top-artiesten tijdens zomerfeesten te Oirlo ORGELCONCERT in Crote Kerk Reekalfje wordt met de fles gevoed WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING ORGEL COMITÉ VENRAY IJDAG 30 MEI 1980 Nr. 22 HONDERDENEERSTE JAARGANG PEEL EN MAAS OOR AL UW DRANKEN GAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY )TESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 27 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING pen kan tegenwoordig geen krant >r openslaan zonder geconfron- d te worden met een ontdekking klandestien gestort chemisch op al dan niet voormalige plaatsen of zo maar ergens in [wilde weg. ïwsbladen spitten dit nieuws uit en radio en televisie bijten graag vast in deze gifstortingen, terkerk is intussen een befaamd ;ld geworden en sinds deze ang wordt er dagelijks wel Pr wét érgens gevonden. e laatste tijd heeft Venray de leiachtige eer om in publikaties n radio- en telsvisieuitzendingen r genoemd te worden als een its waar giftig afval is gestort. a aak van de honderd dode koeien landbouwer van Dijk wondt r opgerakeld terwijl ook de af- van slib van de voormalige ivelden naar de inmiddels geslo- stortplaats in het Venrays Broek ingstelling krijgt. ikele weken geleden schreef een van landbouwer van Dijk in de uwe Re vu het niet bijzonder ple- ge verhaal over de gang van za- rond de dode koeien van zijn ;r. een volgende uitgave van dit verscheen een overzicht van itsen waar chemisch afval is of zijn gestort. Venray stond in ljist hoog genoteerd. orige week was de Va ra-televisie voormalige puinplaats en heel id Nederland kreeg te zien en toren wat het klandestien stor- van chemisch afval door met na- genoemde Ven ray se industrieën >eg had gebracht. c in radio-uitzendingen over irtingen wordt steeds Venray Één adem genoemd met plaatsen chemische afvalstoffen zijn ge- den. •n twaalftal onderzoekinstituten ft destijds onderzoeken ingesteld de puinplaats. Zonder aanwijs- r resultaat Op de vloeivelden is ondrezoek ingesteld met als re- gat dat het slib mits vermengd cm. ondergrond a'ls afdek- ismateriaal van de oude vuilnis- mag worden gebruikt. De pro- Be zelf heeft hiervoor het sein op en gezet. «ondanks blijft men praten over iray waar een opeenhoping van ligt of zou liggen. i zachtjes aan raakt men aan het felen. T.N.O. die nog steeds bezig jnt te zijn met het onderzoek op winplaats zwijgt. Het M.A.N., ge- md door de Utrechtse Chemie- kel. houdt vol, dat er gif is ge- L De gemeente zwijgt èn het be- uldigde bedrijf zwijgt. ie zal nu eindelijk eens het ver ende woord spreken? Het wordt l tijd, dat dit verlossende woord it. want geruchten gaan zo zacht- aan hun fnuikend werk doen. jfels en onrust, mede als gevolg het feit, dat men bij de recente dsten van gif direct weet te ver en wat er door wie is gestort. In ray weet men het na zoveel ja- onderzoek door zoveel instanties steeds niet wijfels ook bij ons. ezer dagen hebben we eens een rje genomen op en rond de oude iplaats in het Venrays Broek en de plaats waar eens Venray's tivelden lagen. p beide plaatsen hetzelfde beeld: groen tiert overal welig, de vo- fluiten hun hoogste lied in de len en bloeiende struiken. En len in het vloeiveld, dat word* [egraven zit een eend, doodleuk r eieren uit te broeden, zich niets itrekkend van de rondom dave- de bulldozer. laar desondanks? De deelname van de gemeente Venray aan het N.C.R.V.-Steden- spel is thans definitief nu het col lege van b. en w. zijn medewer king heeft toegezegd. Op vrijdag 21 november a~s. zullen Venrayse sporters en denkers het in een live-televisieuitzending moeten op nemen tegen dito ploegen uit het het Groningse Scheemda in de Groenoordhal te Leiden. Intussen is een werkcomité ge formeerd dat de voorbereiding ter hand zal nemen. De meeste comité leden hebben hun sporen al ver diend bU de organisatie van Zes kamp en Spel zonder Grenzen in het seizoen 1971/1972. Voorzitter van het comité is de heer Joos van Haren en penning meester de heer Jan Rutten uit Oirlo. Tineke Hout-Pleket zal de 9ekretariaatswerkzaamheden ver vullen. Zakelijk leider is de heer Tino Zandbergen terwijl aan het comité zijn toegevoegd de heren Piet Theuws Pierre Verbeek en wethouder Jo van Oers namens de gemeente. Het eerste werk van het comité zal het formeren van een sportteam zijn. Deze moet bestaan uit: 1 non-play- ing captain 1 non-playing trainer/ ster, 1 non-playing zakelijk leider, 1 denker/ster aktualiteit, 1 sporter/ ster aktualiteit, 6 speelsterst (incl. reserves) voor zeskampspelen mannetjesputter ss pel, 10 spelers Kleuren afdrukken Veilig, snel, goedkoop 9 9 0.75 9 13/0.90 Alleen gelukte foto's be talen 1 WINKELCENTRUM T BRUKSKE VENRAY RIOLERING IN SMAKT Binnenkort zal aan de raad van de gemeente Vierlingsbeek het voor stel worden gedaan tot het beschik baarstellen van een krediet voor de aanleg van riolering in Holthees. Waarschijnijlk kan dan in het na jaar gestart worden met de aanleg. Reeds in 1976 heeft de gemeente Venray met Vierlingsbeek bespre kingen gevoerd om de riolering in Holthees zodanig aan te leggen, dat de riolering van Smakt hierop zon der extra voorzieningen kan aanslui ten. Nu heeft het college van b. en w van Venray het Adviesbureau Bon- gaerts, Kuyper en Huiswaard in Den Haag verzocht om het riolerings plan Smakt nader uit te werken. Daarna zal een en ander op de finan ciële haalbaarheid worden getoetst. Mie van der Veen Juwelier J /VUBKTHOF Grote Markt 13 Venray Grote sortering klokken Kom vrijblijvend kijken Jachthoornkorps naar muziek- en showfestival te Slagharen Het Jachthoorn- en Trompetten- korps St Petrus Banden is door de Koninklijke Nederlandse Federatie van Muziekverenigingen K.N.F. uit genodigd om met de majorettes deel te nemen aan het muziek- en show festival in het Ponypark Slagharen op zaterdag 31 mei a.s. In de periode van 19 april t.m. 31 mei treden iedere zaterdag 3 korpsen op in het Ponypark Slagharen. De deelnemende korpsen worden in op dracht van de K.N.F. beoordeeld. Van de 21 deelnemende korpsen ko men er zeven, die het hoogste aantal punten hebben behaald, in de finale. Deze finale vindt plaats op 13 sep tember tijdens een televisie-uitzen ding waarbij Prins Bern hard de prij zen zal uitreiken. Op zaterdag 31 mei wordt in het Ponypark opgetreden door de Jeugd drumband Assen, fanfare Vios uit Mijdrecht en Venrays Jachthoorn en Trompettenkorps St. Petrus Ban den. Het muziek- en showfestival begint om 13.00 uur. (incl. reserves) voor zeskampspelen: maruietj esputtersspel en 1 -chauf feur. Totaal 22 personen. VOORLOPIGE SELEKTIE Teamleden moeten ingeschreven staan in de gemeente Venray, mogen niet jonger dan 17 jaar zijn op de dag van uitzending en dienen een recente sportkeuring met positief re sultaat te hebben ondergaan. Door middel van een in deze krant opgenomen formulier kan men rich als gegadigde voor het sportteam opgeven. Aanmeldingsformulieren zijn tevens verkrijgbaar in de sport kantines, bij het Bureau sport en rekreatie en de receptie ten gemeen tehuize, en bij de plaatsëlijke ban ken. De opgaven moeten uiterlijk 15 juni a.s. zijn ingeleverd ten gemeen tehuize. Uit de opgaven zal een voor lopige selekJtiie worden gedaan. Na de selektieproeven zal men komen tot de samenstelling van het team. Voor de speeldatum wordt een „sportspecialisering" bekend. Dan zal men n.L weten welk sportonder deel in het veld moet treden wan neer de denker/ster aktualiteit het antwoord op een vraag niet weet. Voor het mannetjesputterspel heeft men sterke kerels nodig. Wan neer men denkt over veel kracht te beschikken, dan kan men zich ook via hetzelfde formulier hier voor opgeven. Tenslotte worden ook gegadigden opgeroepen ook via het formulier om in de Groenoordhal in het hokje plaats te nemen om aktuele vragen te beantwoorden. Uiteraard worden eerst de gegadigden aan de hand van proeven geselecteerd. Begin september wordt op nader te bepalen dagen met de trainingen begonnen. De voorlopige selektie vindt plaats op dinsdag 1 juli in de sporthal „De Wetteling" en op het sportpark „De Wieën". Om geselecteerd te kunnen wor den moet men dus niet jonger zijn dan 17 jaar, handig en snel van be grip zijn, sterk zijn, lenig zijn, een goed uithoudingsvermogen bezitten, bereid zijn veel (en hard) te trainen en de zwemkunst zo mogelijk mach tig zijn. Daarnaast en niet in de laatste plaats, zullen de ploegleden moraal moeten bezitten, terwijl ze zich bo vendien in dienst van de ploeg zul len moeten stellen. De ploegleden zullen, indien men jonger is dan 21 jaar, een schrifte lijke verklaring moeten hebben van hun ouders, voogden of verzorgers waaruit blijkt, dat men tegen de deelname geen bezwaar heeft. Alle ploegleden zullen, indien men is aangesloten bij een sportver eniging, een verklaring van die sportvereniigng moeten hebben, dat men tegen de deelname en de trai- Zoals "wij vorige week al hebben gemeld, wordt op zaterdag a.s. in Het Schuttersveld „open dag" ge houden, evenals in tal van andere Limburgse bejaardenhuizen. Hoewel de verzorgingstehuizen in de praktijk él open huizen zijn, wil men met deze speciale open dag de belangstellenden een betere indruk geven hoe de bejaarden in een ver zorgingstehuis kunnen leven en wo- Over het algemeen heerst er ver schrikkelijk veel onwetendheid hoe er in een verzorgingstehuis wordt 4 geleefd. Men denkt soms, dat dit een „inrichting" is, die los van de maat schappij staat. Niets is minder waar, omdat een verzorgingstehuis en met name Het Schuttersveld een onderdeel van de maatschappij wil zijn en in vele gevallen ook al is. „Het Schuttersveld" wil niet al leen deel uit maken van geheel Ven ray maar zeker een wezenlijk on derdeel van de wijk, waarin het ge bouw staaft. „Het Schuttersveld" is normaal toegankelijk voor iedereen; men be hoeft zich niet te melden en men wordt rileft tegengehouden wanneer men zo maar eens op bezoek komt. Daarom wordt het jammer gevon den, dat men niet zo maar eens komt binnenwandelen om met de bejaarden te praten, Heus, dat kan iedere dag. Om een zekere vorm van „drem pelvrees' van buurtbewoners in heft bijzonder en andere Venrayse inwo ners in het algemeen, weg te nemen, wordt mede deze Open Dag gehou den. Zaterdag a.s. van 10 uur 's mor gens tot vier uur 's middags staat de deur van Het Schuttersveld nog wijder open dan anders. Men kan al le informatie krijgen, die men wenst en op verzoek kan men ook de ka mers bekijken, uiteraard indien de bewoner of bewoonster hiertegen geen bezwaar heeft. Er worden dia's vertoond en de bewonerscommissies van verzor gingstehuis en flat, personeel, be stuur, drrektie en de indicatiecom missie zijn aanwezig om belangstel lende bezoekers alles te vertellen over leven en wonen in „Het Schut tersveld". Er wordt op een grote be langstelling gerekend en hiermee heeft men met de koffie rekening gehouden Heden, donderdag 29 mei, is er in de Grote Kerk wederom een orgel concert. Het wordt gegeven door de bekende organist Louis Toebosch uift Tilburg. Werken worden uitgevoerd van Joh. Seb. Bach, Boëly, Franck,, Pier- né en Milhaud. Tot slot zal er een improvisatie worden gespeeld op een gegeven thema. Het concert begint om 20.30 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. ningen geen bezwaar heeft. „DENKTANK" Na de completering van de sport ploeg gaat men werken aan het vor men van de z.g. „Denktank". Dit rijn mensen, die acht moeilijke, door de N.C.R.V. te stellen vragen zullen moeten beantwoorden. De onderwerpen voor deze moei lijke vragen liggen op acht van de navolgende terreinen: Bijbel en kerk, flora en fauna, geschiedenis, klassie ke muziek, lichte muziek, beeldende kunst, literatuur, radio en televisie, sport, wetenschap en techniek. De vragen waarop de antwoor den in twee algemeen toegankelijke schriftelijke bronnen moeten zijn te rug te vinden worden gesteld door specialisten in de zaal en dienen be antwoord te worden vanuit de raad zaal van het Venrayse raadhuis. De beide deelnemende gemeenten bedenken zelf één moeilijke vraag, de z.g. burgemeestersvraag. Na de vakantieperiode wordt de denktank geformeerd en de denker/ ster voor de aktuele vragen gesdlek- teerd. Hiervoor zal een aparte op roep worden gedaan. In Venray wordt op 5 juni een nieuwe Fotospeciaalzaak geopend. Eigenaar is de 35-jarige Rini van de Leur, die al vele jaren in heft Fotovak werkzaam is en op rijn gebied is uitgegroeid tot een uit stekend vakman met een grote kennis van zaken. De nieuwe Fotozaak is gevestigd in het pand Poststraat 10, een straat mët diverse nieuwe zaken, waar nog kan worden geparkeerd voor de deur. De zaak heeft een oppervlakte van bijna honderd vierkante meter, tweederde daarvan is voor de afhandeling van fotobestelüngen, de vericoop en het demonstreren van apparatuur. Daarbij zal van de Leur zich vooral ten dienste stéllen van het publiek. „Liever een tevreden klant, die alleen met een folder de deur uitgaat, dan een ontevreden klant die een camera van 500, meeneemtaldus Rini van de Leur. Daarom legt hij bij de afwikkeling van fotobestellingen ook de nadrulk op goed werk. Voor het ontwikkelen en afdrukken heeft Rini van de Leur een overeenkomst gesloten met de ontwikkelcentrale Cewe Color, met het meest uitgebreide programma op dit gebied. In Foto- en Filmapparatuur voert hij alle grote merken. Wiet van der Hoff ,als de sherrif van de Peel bekend, maar ook als voorzitter van de Jeugdna'buurwacht en als brigadier van Venrays ge meentepolitie, o.m. ook belast met de naleving van de Jachtwet, heeft er weer een job bij gekregen en wel om met de fles een jong reekalfje te ver zorgen. Natuurlijk wordt hij daarbij ge steund door zijn echtgenote. Het kalfje vraagt maar liefst zeven keer per dag naar de fles, verdeeld over 24 uur. Als Wiet van der Hoff op nachtdienst is, staat zijn vrouw op voor het geven van de fles, net zo als ze dat deed voor haar kinderen toen deze nog babys waren. Het riet er naar uit dat dit ree kalfje kerngezond is want het hup pelt al goed door de kamer. Nog zes weken zal de fles gegeven moeten worden, dan eerst kan met ander voedsel begonnen worden. Het gehele gezin van der Hoff leeft met hun jongste aanwinst mee en het zal over 4 maanden niet meeval len om het reekalfje weer terug te zetten in de omgeving waar het ge vonden is. Militairen op oefening rond het vliegveld vonden twee reekalfjes die ongeveer twee a drie dagen oud wa ren. Moeder reegeit was niiet te vin den, waarschijnlijk verjaagd door het motorgeweld dat tijdens de oefe ning geproduceerd werd. De militai ren namen de reekalfjes mee en gin gen er mee aan het zwerven totdat ze uiteindelijk bij de „sherrif van de Peel" aankwamen. Een van de kalf jes bleek niet meer te redden te zijn en wordt nu opgezet om als leer materiaal gebruikt te worden bij biologielessen. Het is voor wandelaars een aan doenlijk tafereel als men in de bos sen een reekalfje tegenkomt, maar men is dan wel abuis als men ver onderstelt dat het dier door moeder reegeit verlaten is. Dat is praktisch nooit het geval. Moeder reegeit zal beslist wel in de buurt zijn en als de wandelaars weg zijn, zal ze zich ze ker om haar kroost bekommeren. Zo kwam Wiet van der Hoff er ook achter dat een landbouwer in Ysselsteyn bij het maaien twee ree kalfjes had gevonden en deze mee naar huis had genomen. Mede om dat Wiet van der Hoff hem wist te overtuigen, zijn de beide reekalfjes teruggezet en heeft moeder reegeit rich weer over haar kroost ontfermd. Blijf dus af van reekalfjes. Mee nemen is nog strafbaar ook. Maar wat belangrijker is: laait ze op de plaats waar ze thuis horen, in onze prachtige bossen. Er sneuvelen er jaarlijks in onze gemeente minstens dertig door het snelverkeer, om van het sneuvelen door 9tropers maar te zwijgen. Op vrijdag 6 juni, zaterdag 7 juni en zondag 8 juni organiseert de Oir- lose sportvereniging DIS grootse Zomerfeesten in een speciale feest tent, gelegen aan de Boddenbroek. LENNY KUHR en OSCAR HARRIS TE GAST IN OIRLO De Zomerfeesten vangen vrijdag avond om acht uur aan met een ech te Sterrenparade, waarvoor de voor verkoop reeds is begonnen. Inder daad kan worden gesproken van een Sterrenparade, want de organisatie heeft de volgende artiesten kunnen contracteren: LENNY KUHR, een veel gevraag de en alom bekende zangeres. Eens winnares van het Eurovisie-Song festival met het liedje „De Trouba dour" en vooral op diit ogenblik bij jong en oud favoriet met de natio nale topnummers „Visite' en „Maar ja". OSCAR HARRIS, eveneens een zeer geliefd zanger met een uitste kend repertoire, hetgeen resulteer de in diverse hoog genoteerde num mers .waarvan „Song for the Chil dren" het meest recente succes is Fakir met vuur, spijkers, naalden en glas. Eveneens op vrijdagavond als uitzonderlijke attractie het optre den van de internationaal vermaarde Fakir King Raja Sindra, die in diepe OSCAR HARRIS concentratie het publiek in extase weet te brengen met zijn bijna on menselijke, ongelooflijke nummers, waarbij vuurvreten, vuurspuwen, messen, spijkers, naalden, ijzer, etc. een indrukwekkende rol vervullen. Het geheel wordt vrijdagavond muzikaal omlijst door het bekende dans- en showorkest „Starlights". Al met al een avond met veel va riatie. waarbij iedereen aan zijn trekken zal komen. VOORVERKOOP via Rabobank te Oilro. BEIERS KAMPIOENSFEEST Mede ter viering van 'het kam pioenschap wordt zaterdagavond vanaf acht uur een gezellige avond gehouden onder het motto Beiers Kampioensfeest, waarbij iedereen welkom is. Optreden zullen de Oir- lose Kelderband en vervolgens de Blaaskapel „Maas- en Niersklanken" uit Gennep, onder meer bekend van vele internationale optredens, de NCRV-Blaastrofee, momenteel uit komend in de topklasse. Toegang gratis. FRÜSCHOPPEN Zondagmiddag vanaf twaalf uur Früschoppen met medewerking van de plaatselijke fanfare „Ons Genoe gen" en de „Rutbacher Kapel" uit Meerlo .Ook hier heeft iedereen vrije toegang. TOPPOP-DISCO-SHOW De Zomerfeesten worden zondag avond besloten met de zeer bekende AVRO'S TOPPOP DISCO SHOW. Aanvang acht uur.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 1