Eerste lustrum van Drum- en Showband VENRAY 30 jaar geleden INGEZONDEN VOORKOM MISDRIJVEN OUD PAPIER HET TEKEN VOOR ALLEN Drum- en Showband Venray e.o. (D.S.V.) viert volgende week haar vijfjarig bestaan met een reeks van festiviteiten in de te plaatsen feest tent naast het gemeentehuis, van 15 tjn. 18 mei. Het programma ziet er als volgt DONDERDAG 15 MEI: 10.30 H. Mis, onder begeleiding van het jongerenkoor „Chrisko" ol.v. Jo van Els in de feesttent naast het gemeentehuis. 11.30-13.30 uur receptie. 1400-19.30 uur optreden van mu ziekkorpsen en groepen, als volgt: D.S.V. (alle groepen) Miniretten D.S.V. Tamboerkorps Kon. Harmonie Lot- tum. Drumband St. Josef Beringe. Solisten Margaret en Kitty Schols DS.V. jachthoorn- en Trompettenkorps St. petrus Banden Venray. Drumband Schutterij St. Anna, Ven- Solisten Els Koonings, Monique van Lin D-S.V. Drumband fanfare Nooit Gedacht, Wellerlooi. 16.00 uur: pauze. Vanaf 16.15 uur: Theobaldus Gilde, Overloon. Harmonie De Herleving, Vierlings- Majoretten D.S.V. Trommel- en fluiterskorps Stel '61. Soliste Janine v .d. Boom D.S.V. Drumband - fanfare St. Hubertus, Hegelsom. Drumband Truando Marjopies Tien- ray- Twirl groep D.S.V. Tamboerkorps-fanfare De Echo uit Hout-Blerick. Drumband D.S.V. Soliste Gladys Kroh D.S.V 18.00 uur pauze. Vanaf 18.15 uur: Klaroenkorps Kon. Harmonie van Horst. Majoretten Truando Marjopies uit Tienray. Fanfare De Echo, Hout-Blerick. 19.30 uur: Einde festival. 20.00 uur: Dans- en ontspannings- muziek m.m v. het orkest John Lou (entree 2 50) 01.00 uur: sluiting. VRIJDAG 16 MEI: 20.30 uur: optreden Venrays Man nenkoor. 21.00 uur: optreden van Gemengde Zangvereniging „Ars Musica". Daarna: Tiroler Blaaskapel De Rut- bach Boys uit Meerlo. 01.00 uur: Sluiting. ZATERDAG 17 MEI: 20.00 uur: Country western avond m.m.v. Jimmy Lawton Silver Eagle Expres Disco Man of Action (entree 7.50) 01.00 uur: Sluiting. ZONDAG 18 MEI: 20.00 uur Disco-avond m.m.v. de Peacemakers. 01.00 uur: Sluiting. NEDERLANDSETOP naar zomerfeesten in Oirlo De Oirlose sportvereniging orga niseert van vrijdag 6 juni t.m. zon dag 8 juni de DIS-Zomerfeesten. Deze zomerfeesten worden vrij dagavond' gestart met een sterren parade waaraan ondermeer deelne men de meest-succesvolle artiesten van dit moment, te weten Oscar Harris en Leniiy Kuhr. Voor muzi kale omlijsting zijn de Starligghts aanwezig, terwijl Fakir King Raja Sindra voor fantastische momenten zal zorgen. Vervolgens wordt zaterdag een Beiers Kampioensfeest gehouden met medewerking van de Oirlose Kelderband en de alom bekende Ka pel de Niersklank uit Gennep. Zondag 8 juni is een groots Friih- schoppen met de Oirlose fanfare „Ons Genoegen" en de Rutbacher Kapel uit Meerlo. Deze zomerfeesten yorden besloten met iets voor het jeugdige genre en wel de „AVRO's TOP-POP DISCO-SHOW". GESLAAGD SOLISTEN CONCOURS SMAKT-HOLTHEES Tijdens het vorige weekeinde werd in Smakt 'het federatief solis tenconcours gehouden, georganiseerd door de fanfare O.L. Vrouwe Gilde aldaar. Het geheel was gepland in de kerk, waar, naar later bleek, 'n geweldige akoustiek aanwezig was. Een erg lange zit, dat wel, maar uit eindelijk zexer lonend. De prestaties die hier geleverd werden, met zoveel juveniel enthou siasme heeft eenieder getroffen. Het maakte ook geen verschil in welke klasse of afdeling men uitkwam, het geheel was fantastisch en alleen de jury mocht zich buigen over de soms kleine on volkomend heden om daar voor de nodige tienden an punten af te trekken. Men mag op zo'n avonden wel meer publiek verwach ten maar in het nabije Venray vier de het Mannenkoor zijn 70-jarig be- staansfeest, dus ook daar ging me nigeen een kijkje nemen. Evenwel,- de aanwezigen, in totaal een paar honderd in getal, gaven na ieder ge speeld stuk volop blijk van hun aan wezigheid maar ook van hun kunde van de verschillende muziekinstru menten. Ik was zeer getroffen van de discipline die van het publiek uit ging tijdens de uitvoeringen, men kon inderdaad een speld horen val len. De kwaliteit van de uitvoeringen bleek van dusdanig gehalte te zijn, dat een jurylid opmerkte dat z.i. het conservatorium in nabijgelegen kloostertuin moest liggen. Hoogtepunt toch wel, wat het op treden, als begeleiding der solisten, van de Overloonse fanfare Freunde Echo. Speels en toch boeiend hield men het publiek tot ver na het mid dernachtelijk uur bezig en de jury was zelf op dit late/vroege uur nog bereid maximale punten aan de op tredende solisten uit te delen. Men speelde dan ook de sterren van de hemel! Resumerend zou ik willen zeggen: Hartelijk, speels, onderhoudend, met vaarf gebracht, goed georganiseerd, deskundige jury, gave musici, en last but not least: puik en zeer tevreden publiek! boekhandel van den munchhof U ook dinsdags de gehele dag geopend JAARVERGADERING INVALIDENBOND ST. LIDUINA Met een ongekende grote opkomst hield de Dekenale afdeling van de Katholieke Invatidenbond St. Lidui- na in zaal Veerhuis haar jaarverga dering. In zijn openingswoord liet voor zitter van de Biggelaar nog eens de vele aktiviteiten van het afgelopen jaar de revue passeren. En dat wa ren er vele. Na vele jaren het adviseurschap te hebben vervuld èn de funktie van „kienmaster". werd nu afscheid ge nomen van pastoor Pothof. Zijn op volger is partoor Barnhoom, die bij een volgende gelegenheid aan de le den zal worden voorgesteld. De afdeling groeide in ledental, maar nog altijd staan er veel afzij dig, terwijl ze toch wel in deze ver eniging thuishoren. Grote bewondering werd uitge sproken voor de inzet van de leden van de Invalidensportclub, aan wier aktiviteit menig valide sporter een voorbeeld kan nemen. Ook wat be treft het financiële offer wat de in valide sporter moet brengen. Op de aanvrage om financiële me dewerking voor de gehandicapte sport, uit de Nationale pot, was een schandalig laag bedrag uit de bus ge komen; een bedrag waar het laatste woord nog niet over is gesproken. De jaarverslagen en begrotingen werden zonder aanmerkingen goed gekeurd. Anneke Janssen kreeg het ge vraagde vertrouwen, want de ver gadering koos haar weer in het be stuur. De heer Meesters was het nieuwe gezicht in het bestuur. Als nieuw lid werd de heer Jacobs in de kascontrolecommissie beroemd. Er werd nog eens beroep gedaan op de leden om de enquêteformulie ren terug te zenden, dat is van het grootste belang voor de planning van aktiviteiten. Er wordt een rapport samenge steld over de medische keuringen. Er waren nogal wat klachten: voor één aanvrage zouden leden diverse malen moeten worden gekeurd, en de toon van bepaalde artsen zou ver nederend werken op de leden. De mogelijkheid wordt onderzocht of niet een z.g. passe-partout kan worden gemaakt waar de medische gegevens op zijn verwerkt. De heer Bartels, ere-voorzitter van de Venrayse afdeling, bracht lof aan het adres van het bestuur voor de wijze waarop deze zich inzet. Toch wordt niet alleen plaatselijk maar ook provinciaal en landelijk de stem van de leden te weinig gehoord. Dat blijkt ook nu weer, nu er gegronde klachten over de keuringen zijn. Hoe meer sociale voorzieningen er komen hoe meer de gehandicapte'gekeurd moet worden. Natuurlijk werd ook nu weer na afloop van de vergadering de ver dere avond gevuld met het traditio nele kienen. Gewonde bij botsing In de nacht van zaterdag op zon dag even na twee uur, verleende de 40-jarige bestuurder van een perso nenauto C. S. uit Venray, komende vanaf het Brukske, geen voorrang aan een over de Henri Dunantstraat rijdende personenauto, bestuurd door de 23-jarige C. v. d. W. uit Venray. Er ontstond een flinke botsing. Bei de auto's werden nagenoeg vernield, terwijl ook enkele verkeersborden sneuvelden. De 36-jarige mede-inzit tende J. G. uit Venray werd bij de botsing dusdanig gewond dat ze per ambulance naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Bij Gouden Jubileum 6000,— voor Het Zorgenkind Het aannemersbedrijf Teunissen in Ysselsteyn vierde op 11 april j 1. het 50-jarig bestaansfeest Op de uitno digingen aan haar relaties, deed zij de wens: „geen bloemen of geschen ken", maar als blijk van waarde ring een bedrag te schenken aan de afdeling Venray van de Ouderver eniging voor Geestelijk Gehandicap ten. Vroeger was die vereniging be kend als de Oudervereniging „Voor het Zorgenkind". Zoals wij vorije week reeds heel summier meldden hebben de beide directeuren van het jubilerend aan nemersbedrijf aan het bestuurslid van deze Oudervereniging, de heer Arts, een cheque uitgerend ten be drage van 6.000 gulden Een fantas tisch bedrag! De beide directeur Piet en Theo kregen van de heer Arts de verze kering dat het geld een goede be stemming zal krijgen, namelijk in het reservefonds vakantiewerk ge handicapte kinderen. Vorige jaren werd telkens een kamp gehouden in een boerderij in Helden, maar deze is nu ongeschikt verklaard. Dit jaar heeft men beslag weten te leggen op een vakantie kamp in Oploo. Dat is weliswaar duurder, maar door de financiële in- jektie welke het jubilerend aanne mersbedrijf aan het reservefonds heeft willen geven, is hel zeker dat het vakantiekamp voor 28 gehandi capten uit het Venrays dekenaat doorgang kan vinden. Dit jaar zal de vakantieweek on der leiding staan van Jan Jeuken. Hij weet zich gesteund door vele vrijwilligers we)ke ieder jaar klaar staan de gehandicapten een vakan tieweek te geven, waaraan zij het hele jaar terugdenken. Er worden' doof het jaar nog meer dere aktiviteiten voor gehandicap ten ontplooid. Wij denken aan de boottocht, de reizen naar de Efteling, de ponydagen. De aktieve vereniging zet zich het gehele jaar in. Uit de opbrengst van de kollekte voor het geestelijk gehandicapte kind kreeg de afdeling o terug, wat een bedrag opleverde van 6000 gulden. De vier kienavonden hebben een netto opbrengst van 1000 gulden per avond. De dank welke het bestuurslid, de heer Arts, uitsprak aan het adres van de direktie van het jubilerend aannemersbedrijf was dan ook te recht mede namens de bijna 200 ou ders welke lid zijn van de Dekenale afdeling. Dank dat dit dynamische bedrijf bij hun gouden jubileum fei telijk hun relatiegeschenken weg gaven aan de gehandicapten. Verkeersexamen Op 24 april werden op de 20 basis scholen in de gemeente Venray ver keersexamen afgenomen voor 684 leerlingen. Alle kandidaten bleken geslaagd te zijn. Proficiat. De Maaskantse fraktie in de raad van Vierlingsbeek wil instelling van dorpsraden De Maaskantse fraktie heeft een initiatief raadsvoorstel ingediend bij het college van b. en w. van de ge meente Vierlingsbeek om tot instel ling van dorpsraden over te gaan. Tijdens de begrotingsbeschouwin gen heeft deze fraktie de vraag ge steld of het college de dorpsraden zou willen erkennen. Het college bleek echter niet bereid te zijn met een voorstel tot instelling van dorps raden te komen. De motivering wel ke de raadsfraktie aan het voorstel geeft, is het fedt dat het voor de bur ger steeds moeilijker wordt het on doorzichtige gemeentelijk beleid te volgen. Eens in de vier jaar kan de gewone burger zijn stem uitbrengen voor de samenstelling van de gemeenteraad, maar dat geeft die burger geen vol doende waarborg voor afstemming van het Overheidsbeleid op zijn wensen en verlangens. De fraktie denkt dat de dorpsraad veel zal kunnen doen voor de verho ging van de leefbaarheid van de dorpen o.a. het zo goed mogelijk be geleiden van de gemeenschappen; het bevorderen van het onderlinge begrip tussen de verschillende groe peringen; het stimuleren, coördine ren en tot ontplooiing brengen van aktiviteiten die het woon- en leef klimaat bevorderen; het verzamelen, bespreken en begeleiden van initia tieven; het fungeren als centraal punt voor vragen, wensen en klach ten, alsmede het verwijzen of be middelen. De fraktie geeft in hun voorstel ook aan, wanneer het college b.v. advies zou kunnen vragen aan de dorpsraden: o.a. baatbelasting, mi lieuzaken, ophalen huisvuil, bestem- mings- en bouwplannen, verkeer en vervoer, zorg voor wegen, kermissen, het onderwijs, sport, spel en rekrea- tieve voorzieningen, gemeenschaps ruimten, straatnaamgeving, buurt bus. De fraktie vraagt verder in hoe verre het college denkt het funktio- neren van dorpsraden te kunnen fi nancieren. Gezien de afwijzing in het verle den, zijn wij erg benieuwd, hoe het college op het intiatief-voorstel van de Maaskantse fraktie zal antwoor den. De fraktie heeft in het verleden reeds het funktioneren van de dorpsraden binnen de gemeente Venray ten voorbeeld gesteld en dan speciaal het funktioneren van de dorpsraad Smakt. De fraktie vraagt aan het college of het iniatief-raadsvoorrtel in de vergadering van juni a.s. aan de or de kan komen. „Inbreker hebben ook in 1980 geen vakantie", daarmee zult U, geachte lezer, rekening mee dienen te hou den als U met vakantie gaat. Vooral in die vakantieperioden is het inbrekersgilde nog aktiever dan normaal. Waarom, nou dan wondt het de dames en heren inbrekers vaak heel erg gemakkelijk gemaakt. U kent ze ongetwijfeld wel die brief jes op de voordeur of raam „wij zijn met vakantie van b v. 1 tot 23 juli", of „Bakker, de eerste 3 weken geen brood". Hiervan zijn er voorbeelden te over. Wat kunt U nou doen om dit soort diefstallen te voorkomen? „Etaleer" geen kostbaarheden. Laat geen sieraden of geld in huis achter. Huur bij een bank een safeloket, ook voor waardepapieren. Sluit ramen en deuren goed af. Laat geen sleutel in het slot aan de binnenzijde zitten, denk met name aan bovenlichten .openslaande deu ren en ramen. Laat buren, familie of kennissen een oogje in het zeil houden en laat bij hen Uw vakantieadres achter. Laat uw woning de normale aan blik houden. Vraag iemand voor de plantjes voor het raam te zorgen, eventueel gordijnen open en dicht te doen of 's avonds een lichtje aan te steken. (Dit laatste ondanks de ener giecrisis, toch maar doen.) Laat uw brievenbus legen en zorg dat er geen stapels post van de straat af zichtbaar zijn. Plak geen briefjes op de deur die Uw afwezigheid verraden. Ruim voorwerpen op die irvklim- iming kunnen vergemakkelijken. Vervang defect hang- en sluit werk. Doet ook uw schuur opslot. Daar kunnen immers werktuigen staan, waarmee ingebroken kan worden. I Sluit binnendeuren en kostbaar I meubilair niet af. U voorkomt daar mede extra schade. Zorg ervoor dat Uw kostbare be zittingen geregistreerd en gefotogra feerd zijn. Voor de thuisblijvers; ziet U iets verdachts nabij woningen en/of ob jecten waarvan U weet dat de bewo ners met vakantie zijn waarschuw de pdlitie! De Venrayse politie wenst U een plezierige vakantie, maar ook een prettige thuiskomst. Hebt U vragen op het terrein van de voorkoming misdrijven, dan kunt U altijd terecht bij de afdeling voor koming misdrijven van de Venrayse gemeentepolitie Ook kunt U bij de politie een re- gist ra tiékaart krijgen waarop U merk, serienummer en type van uw huiselijke kostbaarheden kunt vor meiden. Bij diefstal hebt u dan altijd de juiste gegevens bij de hand. Expositie in „Achter de Toren" te Sambeek Op het ogenblik exposeren in Kunst- en Antiekcentrum „Achter de Toren" te Sambeek diverse kun stenaars, t.w.: Rob de Vries uit Sevenum met zeefdrukken en reliëfs in kunststof, die veelal fel van kleur zijn; Emely Gossens uit Venray met beeldjes; Johan Jeuken uit Amsterdam en oud-Venrayer met xerografie-akwa- rellen; Joseph Ferrer met vetkrijt teke ningen; Otto Zeegers met keramiek; Piet van der Sluis met akwarellen; Niek de Cock met ingekleurde portretten in fototechniek en foto- grafiek van Gerard Kruysen. Kunst- en Antiekcentrum „Achter de Toren" te Sambeek is geopend vrijdag van 16.00 - 21.00 uur; zater dag en zondag van 11.00 tot 17.00 u. In de wegberm Door onbekende oorzaak geraakte de personenauto, bestuurd door de 62-jarige mevr H. uit Den Bosch op de Ripseweg in de berm. De auto schoof weer op de rijbaan, maar voordat de bestuurster haar auto onder controle had, kwam deze in een sloot terecht en vervolgens weer in de berm tot stilstand. De bestuur ster moest naar het ziekenhuis wor den overgebracht. De auto was rijp voor de sloop. Dader fietsen diefstal aangehouden Een 14-jarige in Venray woonach tige knaop werd aangehouden in het bezit van een op 13 april gestolen damesfiets. De fiets kon aan de eige naresse worden teruggegeven. De knaap kreeg aanzegging dat proces verbaal zal worden opgemaakt, ter wijl hij verder ter beschikking van de ouders werd gesteld. Van wie is gestolen fiets? Een 28-jarige inwoner van Venray wer daangetroffen met een gestolen damesfiets, een Bato. welke hij kort tevoren in Venray had gestolen. Aan de fiets zit een ketting met hangslot. De 28-jarige heeft de diefstal toe gegeven. Hem werd procesverbaal aangezegd. Maar de eigenaresse va» de gestolen fiets heeft nog geen aan gifte van diefstal gedaan. Die kan zie halsnog in verbinding stellen met de politie voor teruggave van haar fiets. UIT PEEL EN MAAS VAN 13 MEI 1950 - Nr. 19 Op het te Utrecht gehouden eind examen voor Typograaf, slaagde voor zetter onze dorpsgenoot, Harrie Beerkens, Beekweg 6B. De eerste families zijn, dolgeluk kig. naar het Wit Desseike getrok ken, alwaar de eerste woningen in gebruik werden genomen. Volgens de boeken van de woningcommissie komt men mét de woningen op het Desseike. nóg woonruimte in Venray tekort. Op 1 mei was het aantal sa menwoningen gedaald tot 270 stuks. Maar er komen nog dagelijks nieuwe paartjes bij. Bovendien zit men nog met Kamp Endepoel, alwaar een zes tal gezinnen leven. Venray's Mannenkoor, opgericht in 1909. gaat haar 40-jarig bestaan op grote wijze vieren- Op Hemel vaartsdag zal een jubileum-gala- concert gegeven worden, en op 12 augustus is de receptie terwijl op zondag daarop een zangconcours ge houden wordt in de aula van het Gymnasium. Aan het internationaal festival, zowel vocaal als instrumen taal, op 15 augustus, zullen de berte krachten meewerken. De Koninklij ke Harmonie van Grevenbicht zal met een Gala-concert de feestelijk heden besluiten. Volgens mededelingen in diverse bladen van Limburg bestaan cr plan nen om in Venray te komen tot een kerkelijk museum, waarin de ver schillende kunstschatten zullen wor den tentoongesteld. Naar Peel en Maas van bevoegde zijde verneem», zal binnenkort met de uitkering van det huisraadsehade een aanvang worden gemaakt. Nu de leden van tic Commissieraad Oor logsschade zijn benoemd, kan in de 2e helft van deze maand met de uit betaling der huisraadsehade worden begonnen. Ter gelegenheid van de Maiiafees- ten te Oostrum (1350-1950) zal op zondag 14 mei en Hemelvaartsdag 18 mei, de opvoering plaats hebben van het openluchtspel „De Duivel op Spraland" van Pater Jac Schreurs M.S.C. De regie is in handen van de heer P. Vermeltfoort. De Minister van Financiën heeft besloten tot uitgifte van een nieuw muntbiljet van één gulden. De voor zijde daarvan is gedrukt in rood bruin op groen achtergrond. Op Keitipkensberg werd bij een drijfjacht een wild varken neerge legd. Aanbesteed werd het bouwen van een Landbouw-huishoudschool aan de Kard. van Rossumstraat. Er schreven 20 aannemers in. De hoog ste was: Lodewijks, Eindhoven voor ƒ178.500,de laagste: Fa. Verhoe ven, Venray voor f 127.000, TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg Gat in de weg Weer werd Gemeentewerken ge confronteerd met een gat in het weg dek. Nu in de Deurneseweg ter hoogte van het viaduct Leunseweg. Door tijdige ontdekking en het ne men van maatregelen werden onge lukken voorkomen. Auto in brand Terwijl de personenauto, bestuurd door de 51-jarige J. B. uit Helmond over de Deurneseweg reed. raakte zijn auto in brand. Ondanks dat Ven rays brandweer snel ter plaatse was, kon niet worden voorkomen dat de auto geheel uitbrandde. Als moge lijke oorzaak werd kortsluiting in de bedrading genoemd. Botsing Op de kruising KerkwegPeter Janssenweg te Ysselsteyn was het niet verlenen van voorrang oorzaak dat er een botsing ontstond tussen de personenauto's bestuurd door de 22-jarige G. v. L. uit Deume en de 33-jarige J. R. uit Ysselsteyn. Het bleef bij materiële schade. Poging tot diefstal De 45-jarige M. R. uit Venray deed aangifte van poging tot diefstal van goederen uit zijn geparkeerde auto. Men had geprutst aan het por- tierslot van de auto maar het niet open gekregen. Daarna werd de voorruit uit de rubber strip gehaald waardoor toegang tot de auto werd verkregen. Of de dader in zijn werk gestoord is, is niet bekend, wel dat de eigenaar niets uit zijn auto mist. Diefstal uit vrachtauto K. uit Venray deed aangifte van diefstal uit zijn aan de Vullings- straat te Leunen geparkeerde vrachtauto. Met geweld was het rechter tochtraampje open geduwd. Uit de vrachtauto werden ont vreemd, een verbanddoos, een ge reedschapskist en diverse cassette bandjes. Inbraak in school Door inklimming werd toegang verkregen tot de basisschool te Oos trum .In diverse lokalen werd de in ventaris overhoop gehaald, maar kennelijk heeft de dader niet gevon den wat hij zocht. Hij heeft op di- cen. welke wij in ons blad niet kurr- verse schoolborden teksten geschre- nen herhalen Aanrijdingen De 26-jarige bestuurster van een personenauto mevr. E. C. uit Vierlingsbeek reed over de Kemp- weg. zij bemerkte te laat de kruising met de Westsingel en reed pardoes het kruisingsvlak op. Door vol gas te geven trachtte de 28-jarige bestuurder van een vrachtauto met aanhangwagen. P. Chr. uit Horst, nog een botsing te voorkomen, maar dat lukte niet meer. De personen auto botste tegen de aanhangwagen op. Het bleef gelukkig bij materiële schade. De 16-jarige bromfietser J. C- uit Venray lette onvoldoende op toen hij links de Beethovenstraat wilde oversteken. Uit tegenovergestelde richting naderde de personenauto, bestuurd door R. C. uit Venray. Bij de daardoor ontstane botsing bleef het bij materiële schade. Meisje werd gewond De 26-jarige bromfietsbestuurder J. R. uit Venray kwam op de Julia- nasingel, nabij de kruising met de Poststraat in botsing met het 15-ja- rig meisje E. S. uit Venray. die ach ter de voetgangersoversteekplaats met de fiets aan de hand. met nog een ander meisje plotseling de rij baan opliep. De bromfiets raakte de fiets, waarop beiden ten val kwa men. Het meisje werd dusdanig ge wond dat ze naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Bij onder zoek aldaar bleken die verwondin gen toch mee te vallen en kon ze na behandeling naar huis worden over gebracht. De bromfietsbestuurder liep bij de botsing en val geen noe menswaardig letsel op. Aanranding In een perceel bos te Oirlo werd een aldaar fietsend meisje van haar fiets gerukt en door een 32-jarige man uit Horst tegen de grond ge gooid. Door luidkeels te gillen wer den wandelaars, welke zich op rui me afstand bevonden toch gealar meerd en deze verschaften hulp. De j Horstenaar verdween ijlings, maar liet wel zijn bjomfiets achter. Toen was opsporing van de eigenaar een kleinigheid. Op verzoek van de korpschef van de Venrayse politie werd deze later door de rijkspolitie van Horst aldaar aangehouden. Hij werd naar Venray overgebracht en aldaar ingesloten. Later, na opmaking van procesver baal. werd hij voorgeleid aan de of ficier van justitie te Roermond. Materiële schade Op de St. Arttoniusstraat. juist voor de splitsing met de Palerslaan, had een aanrijding plaats tussen twee personenauto's, respectievelijk bestuurd door de 35-jarige A. en de 38-jarige H.. beiden uit Venray. A. wilde de Paterslaan oversteken en H. wilde rechtsaf. Het is onduidelijk hoe de aanrijding heeft plaats ge vonden wegens de tegenstrijdige verklaringen van beide bestuurders. Op de Beekweg nabij de af slag Zwartwaier wilde de 47-jarige autobestuurder van E. uit Oploo linksaf. Hij gaf tijdig richting aan en sorteerde voor. Achter hem naderde een personenauto bestuurd door de 44-jarige v. R. uit Beers. Deze zag te laat dat de eerste aqto stopte en botste nu tegen de achterzijde van die auto op, waarna een der auto's in een links gelegen sloot terecht kwam. De 69-jarige bestuurder van een personenauto H. S. uit Venray ver leende. komende vanaf de Markt straat, geen voorrang aan de van rechts van de Eindstraat komende personenauto, bestuurd door de 45- jarige J. M uit Venray Bij deze bot sing werd lichte tot zware materiële schade genoteerd. Met alcohol achter het stuur Het vreemde rijgedrag van een 55-jarige Venrayse autobestuurder was oorzaak dat de politie hem aan hield. Na het pijpje blazen werd de bloedproef afgenomen, het rijbewijs werd ingevorderd en de auto werd in beslag genomen voor een tech nisch onderzoek. Met de aanzegging dat van een en ander procesverbaal zal worden opgemaakt werd hij huiswaarts gezonden. Diefstallen Door de gemeente werd aangif te gedaan van diefstal van een partij gezaagd hout, ongeveer 2 kubieke meter, ontvreemd uit het bos nabij de Endepoel. Volgens sporen is er gebruik gemaakt van een auto met aanhangwagen. Ten nadele van A. uit Merselo werd van een weiland aan de Mer- seloseweg een stroomapparaat ont vreemd. Geparkeerde auto beschadigd S. deed aangifte dat de personen auto welke hij aan de Langstraat geparkeerd had door een andere auto beschadigd was. De veroorza ker liet geen visitekaartje achter. De politie tracht deze toch op te sporen. Geen vrije doorgang De 24-jarige vrachtwagenchauf feur A. v. d. V. uit Wateringen lette onvoldoende op het verkeer dat over het rijwielpad reed, toen hij vanaf de Leunseweg de oprit in de richting Deume ging rijden. Daar door verleende hij geen vrije door gang aan de 17-jarige bromfietser H, M. uit Venray. Bij de ontstane botsing werd de bromfietsbestuurder dusdanig gewond dat hij naar het ziekenhuis moest worden vervoerd. Polen het land dat meermalen aan het Onbevlekt Hart van Maria werd toegewijd, en waar Zij officieel tcA Koningin is uitgeroepen. Dit land is haar eigendom geworden Haar kin deren zijn er zich van bewust, om dat ze deze Toewijding aan het On bevlekte Hart van Mana steeds ver nieuwen en beleven. Zie hoe de kerk hier levend en bloeiend is. hoewel ze reeds zoveel jaren en op zoveel wijzen wordt ver volgd. Er zijn vele priesterroepin gen. De kerken zijn propvol gelovi gen. De priesters dragen de kerke- leijke priestertoog. Het middelpunt van alle gebeden is Jezus in de H. Eucharistie, die vereerd, bemind, en voor publieke aanbidding uitgesteld wordt. Wat hier in dit land gebeurt is een teken voor heel de kerk. Als men de uitnodiging, die Maria de moeder van God tot allen heeft gericht om zich toe te wijden aan haar onbevlekte Hart, had aanvaard, zou zij voor de wereld Vrede gebracht hebben, cn voor de kerk haar grootste Heiliging. In plaats daarvan is de wereld on dergegaan in een woestijn van haat en geweld, en dc kerk beleeft een periode van grote ontreddering. Ma ria Moeder van God roept ons allen op, ons toe te wijden aan haar On bevlekt Hart. Zij vraagt nog steeds het Rozenkransgebed te bidden voor de redding van de wereld. Het „Avé Maria" moet meer gaan weerklin ken, en dat de Moeder van God een grotere plaats mag innemen in ons Hart, in ons gezin. Door de toewijding aan het Onbe vlekte Hart van Maria geven wij haar de mogelijkheid ons te bescher men, te verdedigen, te bewaken, en ons dichter te brengen bij haar zoon Jezus in onze Harten, en zo meer het inwendige geluk te genieten dat ons niemand kan ontnemen. Want zó alleen kunnen wij het le gebod vervulilen wat God oos ge- geven heeft: „Gij zult de Heer uw God boven alles beminnen, met ge heel uw Hart, met geheel uw ziel en al uw krachten". Franken Mensen lief, in welk hipocriet land leven wij eigenlijk' Destijds, toen de wereldkampioen schappen voetbal hun einde begon nen te vinden in de finale te Argen tinië. stonden de kranten vol, liep half Nederland achter spandoeken en stond de radio en televisie rood gloeiend van de protesten aan het adres van de spelers! Hoe was het in die tijd in Gods naam mogelijk, dat voetballers naar dat land konden gaan voetballen om de wereldtitel, in de wetenschap dat er enkele kilometers verder mensen wenden gemarteld? IS DAT NU ANDERS?? Is er een verschil in lopen? Moet er nu zo nodig in dat verrekte voor de gehele wereld verdraaide, van on eerlijke commentaren, in alles, door drenkt Moskou, hard gelopen wor den. terwijl er kilometers verder on schuldige mannen, vrouwen en kin deren zeer hard moeten lopen voor hun LEVEN? Uw Puck, Venray Diefstallen v. D. deed aangifte, dat tijdens zijn afwezigheid, uit zijn woning aan de Mgr. Hanssenstraat een geldbe drag van 265,ontvreemd was. Ten nadele van A. L. werd uit zijn op de parkeerplaats aan de Bachstraat geparkeerde personen auto de autoradio ontvreemd. Bij een caf' te Leunen werd ten nadele van K. en H. uit Yssel steyn twee bromfietshelmen ont vreemd. Door forcering van een raam werd toegang verkregen tot de wo- Spurkt. Ontvreemd werden 2 an- ning van de familie W. aan de tieke klokjes en een koperen koffie- zetketel. Daders vernielingen aangehouden In de nacht van zaterdag op zon dag ko nde politie enkele jongeman nen aanhouden die vernielingen had den gepleegd, o.m. door het gooien me ttegegls en het schoppen tegen een verlichtingsbol. Tegen drie jon gemannen werd procesverbaal op gemaakt. Melk kookte droog Op de vierde etage van een flat aan de Bachstraat werd rookont wikkeling waargenomen. Venrays brandweer kwam in aktie. Het bleek dat de bewoners een pan met melk op het gas gezet hadden en vergeten waren deze uit te draaien toen de bewoners weg gingen. De melk was verdampt en had voor de rookont wikkeling gezorgd. Lichte schade De 19-jarige autobestuurder, B. uK Lottum, zag bij het inrijden van een inrit op de Leunseweg te laat de van rechts naderende 17-jarige brom fietser V. uit Horst. De bromfietser kon de personenauto niet meer ont wijken. Bij de botsing werden auto en bromfiets licht beschadigd, maar ge lukkig liep de bromfietser geen noe menswaardig letsel op. Bermbrandjes Venrays brandweer moest in ak tie komen voor bermbrandjes o.a. langs de Spurktendijk en langs de Bosweg. Door tijdige ontdekking en snelle inzet van de brandweer kon de schade beperkt blijven.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 5