GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting GEMEENTEBESTUUR STIPPELT BELEID UIT VOOR DE TOEKOMST Werk aan de welzijnswinkel 1 u. Het aantal beleidsterreinen waarop de gemeente Venray zich begeeft wordt voortdurend groter. De samenhang tus sen de verschillende terreinen wordt daarom steeds moeilijker te overzien. Dit geldt zowel voor de bestuurders en de ambtenaren en nog te meer voor de burgers. Het is daarom niet vreemd dat er al geruime tijd behoefte bestaat aan een overzicht van beleidsvoornemens op de middellange termijn op de verschillen de terreinen van gemeentelijke zorg, ten einde: a. voor de beleidsmakers en -uitvoer ders binnen het bestuurlijk en amb telijk apparaat als leidraad te die nen; b. de wensen en voornemens van het gemeentebestur bespreekbaar te maken in de diverse vormen van overleg met andere overheden en (groepen van) burgers. De nota beleidslijnen is bedoeld als een aanzet tot een beschrijving van de beleidsvoornemens voor de nabije toe komst. Hiertoe worden diverse beleidspun ten genoemd, welke in onderlinge ver binding en aangevuld met reeds beken de uitgangspunten, per facet en voor Venray als totaal, een beleidslijn aan duiden. Bij het aangeven van de punten is getracht om een middenweg te vinden tussen al te abstracte, algemene for muleringen („open deurenen al te concrete uitvoeringspunten. Niet alle voornemens kunnen tege lijkertijd uitgevoerd worden. Zowel voor wat betreft de beleidsmatige als de financiële speelruimte mede in het licht van de economische situa tie zijn de marges smal. Een veel gehoorde stelling, maar lokaal heel concreet voelbaar. Om een keuze te kunnen maken, dient er wel inzicht te bestaan in het totaal van zaken, waaruit gekozen kan worden. Dit is een ander argument ge weest om deze nota samen te stellen. Het gemeentebestuur hoopt in deze beleidsvisie een te grote vrijblijvend heid voorkomen te hebben. Mogelijk dat daardoor sommige formuleringen wat direct zijn en zonder entourage van beschrijvingen en uitputtende argumen taties. Verwacht wordt echter dat deze be knoptheid de leesbaarheid zal bevorde- FUNCTIE VAN VENRAY Bij het schetsen van beleidslijnen moet bedacht worden, dat de ontwik keling van Venray zich toch globaal zal boltrekken binnen een kader, dat in belangrijke mate als gegeven moet worden beschouwd. Met andere woor den, de grote lijnen liggen tot op zeke re hoogte al vast: de bestaande ge meentelijke structuur en de daarin be sloten mogelijkheden, de plaats van Venray in de regio en daarnaast de plannen van de hogere overheden met Venray. Wat het laatste betreft zijn van be lang de Derde Nota Ruimtelijke Orde ning, de Integratieschets Streekplan Noord- en Midden-Limburg en de con cepten voor het Intergemeentelijk Structuurplan van het Gewest Noord- Limburg. In de Derde Nota wordt Venray ge noemd als een centrum in de centrale open ruimte. Dit betekent dat Venray voor het omliggende gebied een func tie heeft bij het vervullen van de be hoefte aan woningen en voorzieningen. De Integratieschets en de concepten voor het Intergemeentelijk Structuur plan kennen Venray in andere woorden een zelfde functie: Venray heeft een functie voor hel omliggende gebied voor wat betreft de verzorging, de werk gelegenheid en het wonen. ONVOLLEDIG In de inleiding is de nota een „aan zet" genoemd. Deze term geeft al aan dat de beschrijving van de beleidsvoor nemens niet volledig is. Dit is ook niet de bedoeling geweest. Ook liet aan geven van samenhangen kan nog al leen incidenteel geschieden. Er zijn drie verklaringen voor de on volledigheid van deze nota: 1. over het algemeen zijn alleen ver meld: voornemens betrefende nieuwe beleidsterreinen; voornemens die een verandering betekenen ten opzichte van het beleid zoals dat tot nu toe ge voerd is; beleidslijnen die weliswaar geen wijzigingen betekenen ten op zichte van het in het verleden gevoerde beleid, maar die toch de moeite waard zijn om te ver melden omdat zij op de een of andere manier actueel zijn. 2. In deze nota wordt slechts summier ingegaan op de beleids-uitgangs- punten voor die terreinen van ge meentelijke zorg, waarover in het recente verleden aparte nota's ver schenen zijn, zoals bijvoorbeeld de Brandweernota. Om dubbel werk te voorkomen worden alleen de hoofd zaken genoemd en voor het overige wordt verwezen naar de betreffende nota. 3. Voor een specifiek deel van het to tale gemeentelijke beleid, namelijk dat met betrekinkg tot de kleine kernen, is reeds een overzicht voor handen: de nota „Beleidslijnen voor Inspraak over „Beleidslijnen gem. Venray" Zoals wij vorige week al in 't kort hebben meegedeeld, is de Conceptnota „Beleidslijnen ge meente Venray" verschenen. Dit door het college van burgemees- en wethouders opgestelde ont werp zal te zijner tijd door de gemeenteraad moeten worden vastgesteld. Voordat dit echter zover is, zal iedereen in de gelegenheid wor den gesteld zijn/haar mening over deze gemeentelijke beleids lijnen te geven. De conceptnota is in eerste instantie toegezonden aan de le den van de gemeenteraad, de raadscommissies en de wijk- en dorpsraden. Ook zal een exem plaar worden toegezonden aan de organisaties, die zich op het maatschappelijke vlak bewegen. Om iedereen in de gelegenheid te stellen zijn/haar zegje te doen over de gemeentelijke beleidslij nen, kan men gratis een exem plaar verkrijgen bij de receptie van het raadhuis van Venray. In deze rubriek „Gemeente praat" zullen we de inhoud van deze conceptnota in een aantal afleveringen brengen, opdat ie dereen van de inhoud kan ken nisnemen. De inspraakprocedure is thans van start gegaan. Tot 1 juli krijgt men de gelegenheid schriftelijk bij het college van b. en w. zijn haar zienswijze op deze nota te geven. Gehoopt wordt, dat van deze mogelijkheid tot inspraak ruim schoots gebruik zal worden ge maakt. Immers het is nog altijd zó: de gemeentelijke zaak gaat ieder een aan Vandaag treft u de e%rste af levering aan van een aantal pu- blikaties. welke wij aan de be leidslijnen zullen wijden. de kleine kernen", door de gemeen teraad vastgesteld op 31 oktober 1978. De daarin aangegeven voor nemens worden door de onderhavi ge nota natuurlijk niet aangetast. Na vaststelling zullen de in de nota geformuleerde beleidsvoornemens, ver taald moeten worden in concrete uit voeringsmaatregelen. waardoor vervol gens de financiële consequenties dui delijker kunnen worden. Na de vaststelling in de gemeente raad van de prioriteiten van de onder scheiden voornemens kan de financië le vertaling daarvan opgenomen wor den in de meerjarenbegroting. Op deze manier komt de koppeling tot stand tussen beleidsplanning en meerjaren begroting. Enigerlei vorm van voortgangscontro le op de concretisering en uitvoering van de in deze nota verwoorde beleids lijnen is noodzakelijk. Evenzo dient periodiek een evaluatie plaats te vinden om te bezien of de ge formuleerde beleidslijnen gerealiseerd zijn, of het gewenste effect bereikt is, of bepaalde lijnen bijgestuurd moeten worden en of zich tussentijds ontwik kelingen hebben voorgedaan die nieuwe voornemens noodzakelijk ma ken. Het gemeentebestuur stelt zich voor om de voortgangscontrole op de con cretisering en de uitvoering van de in deze nota verwoorde beleidslijnen op te dragen aan een reeds bestaande inter ne stuurgroep („de kleine staf"), die ook al deze functie vervult inzake de nota „Beleidslijnen voor de kleine ker nen". Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Planberaad hield zijn eerste vergadering Het Planberaad, een door het ge meentebestuur benoemde commissie in het kader van de decentralisatie van het welzijnsbeleid in de gemeente Ven ray, heeft zijn eerste vergadering ge houden. En reeds op deze eerste bij eenkomst bleek overduidelijk, dat dit Planberaad voor een zeer moeilijke taak staat. De grote opdracht van b. en w. aan dit Planberaad is het opstellen van een nota, waarin de hoofddoelstellingen cq. uitgangspunten van het gemeentelijk welzijnsbeleid zijn aangegeven. Daar naast zal men het welzijnsplan voor de gemeente moeten opstellen. Dit wel zijnsplan moet dan gebaseerd zijn op de vastgestelde doelstellingennota (het z.g. wegingsplan) en op de door de werkgroepen vervaardigde facetplannen. De door de gemeenteraad benoemde werkgroepen zijn intussen ook al met hun werkzaamheden gestart. Het planberaad zal aandacht moeten schenken aan de samenhang tussen de verschilleade facetplannen. En dan zal waarschijnlijk wel het moeilijkste ge deelte komen n I. het bepalen van de rangorde van prioriteiten op basis van de facetplannen van de werkgroepen. En dat alles binnen het kader van de financiële mogelijkheden van Ven ray met betrekking tot het welzijnsbe leid in de komende vier jaar. ZWARE TAAK Tijdens deze eerste bijeenkomst van het planberaad trad overduidelijk de bijzonder moeilijke taak, welke is op gedragen, naar voren. Uitvoerig lieten de acht leden, onder voorzitterschap van wethouder van Oers en de ambte lijke deskundigen Vosbeek en Zeelen, zich informeren over opdracht en werk wijze. terwijl uitvoerig werd stilgestaan bij de oriëntatie op uitgangspunten en doelstellingen. De moeilijkheid van deze materie werd wel bewezen door het feit, dat de discussie meer vragen heeft opgeroe pen, dan antwoorden gevonden konden worden. Desondanks blijven de leden van het planberaad met groot enthou siasme en voortvarendheid werken aan de uitwerking van hun opgedragen taak. VERGADERDATA In principe zal planberaad eenmaal per maand pn wel op de eerste maan dag van de maand bijeenkomen. Aan vang 20.00 uur. Gelet op enkele pro blemen wordt hiervan de eerste maan den afgeweken. Het volgende concrete schema werd vastgesteld: Maandag 19 mei. Dan zal de eerste aanzet voor een concept-doelstellingen nota op de agenda komen. Dan ver gadert men verder op de maandagen 30 juni, 18 augustus, 1 september. 6 oktober, 3 november en 1 december. Melden van destruc tie materiaal Op maandag 5 mei (Bevrijdingsdag) kunnen geen vaten gemeld worden. De aanmeldingsdag is vervroegd naar VRIJDAG 2 MEI. Ophaaldag: dinsdags erna. Op vrijdag 16 mei a.s. kunnen kada vers en vaten normaal worden opge geven. Ophalen huisvuil Op maandag 5 mei wordt geen huis vuil opgehaald. Omdat helaas geen ex tra route kan worden ingelast op een andere dag, zullen de bewoners van de dorpen en de buitengebieden genood zaakt zijn het huisvuil nog een week bij huis te houden. Op donderdag 15 mei is het Hemel vaartsdag. Ook dan wordt er geen huls- vuil opgehaald. De donderdagroute wordt verzet naar vrijdag 16 mei. Op tweede Pinksterdag, maandag 26 mei. wordt er ook geen huisvuil opge haald. En weer zullen de aangeslotenen op de maandagroute het huisvuil één week langer bij huis moeten houden. In verband met het wijzigen van rou tes op 16 mei dient men de plastic zakken om acht uur 's morgens aan de straatkant te zetten omdat er op ande re tijden wordt gereden door de vuil niswagen. Gemeentelijk Combibad Venray PARKWEG 2 VENRAY TELEFOON 04780-82069 Verkoop Seizoenabonnementen Het combi-bad Venray opent op 1 mei de poorten van het buitenbad. De verkoop van abonnementen is gestart. De kassa is gedurende de hele maand april geopend van maandag tot en met vrijdag van 17.45 tot 19.45 uur; 'swoensdags en zater- dags van 13.30 tot 15.30 uur. Vanaf 1 mei is de kassa geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. TARIEVEN: Gezinsabonnementen (geldig voor het gehele gezin) 102, Persoonlijke abonnementen Volwassenen 48, Jeugd tot 16 jaar 31, Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september 1980, uitsluitend voor het buitenbad. Gemeentehuis gesloten Op maandag 5 mei (Nationale feest dag) is het gemeentehuis gesloten. Gemeentelijke sportaccommodaties Op 5 mei a.s. (Bevrijdingsdag) kan er normaal gebruik van de gemeentelijke sportaccommodaties plaatsvinden. Collectekalender voor mei 10 Mei: Jeugdopvang Jachthoorn en Trompetenkorps St. Petrus Banden. (Plaatselijke aktie in het kader van het jeugdcollectewezen). 26 Mei t.m. 8 juni: Nederlandse Rode Kruis, (landelijke aktie). Alleen voor deze acties is een collec tevergunning verleend. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moeten het legitimatiebewijs zichtbaar dragen. Nieuwe dorpsraden in Ysselsteyn en Smakt-Holthees In het weekend van 26 en 27 april hebben de inwoners van Ysselsteyn en Smakt-Holthees hun nieuwe dorpsra den gekozen overeenkomstig het mo del van de gemeente Venray. In Ysselsteyn bestaat de nieuwe dorpsraad uit een vertegenwoordiging van het verenigingsleven en uit leden op persoonlijke titel. Gekozen zijn: Op persoonlijke titel: Jan Berkers, Annie Hubers, Harrie Philipsen; voor de sector sport: Mart van Hoof en Wim Willems; voor de bejaarden: Lei Pouwels; voor de sector cultuur: Toon Vul- lings; voor de F.N.V.: J. Reijnders; voor de jeugd: Sibert Nijssen; voor de L.L.T.B.: Louis Arts; voor de L.V.B.: Nelly Ewals-Ver- geldt; voor het onderwijs: Wim Verschuu- ren; voor V.ZO.: Jan Theunissen. Het opkomstpercentage bij deze ver kiezingen was. ofschoon tegenvallend, toch alleszins redelijk, te weten bijna 50%. In Smakt-Holthees bracht bij de al gemene vrije verkiezingen 73% van de kiesgerechtigde bevolking een stem uit. De nieuwe dorpsraad ziet er thans als volgt uit: Pius van Loon. Theo Gom- mans. Herman van den Berg, G. Herm- sen, J Moeskops. H. Koopmans, me vrouw L. Weijers-Sakowitz, mevrouw M. Reijnders-de Vos, mevr. H. Meurs- de Bruin, G. Deenen en F. Claassen De nieuwe dorpsraad Smakt-Holthees komt in zijn nieuwe samenstelling voor het eerst bijeen op 12 mei a.s. Aan de nieuwe dorpsraad Ysselsteyn zal op donderdag 1 mei de oude dorps raad de taken overdragen. Vrij voor verpachting Wegens beëindiging van de pacht heeft de gemeente 1.99.60 ha land bouwgrond vrij voor verpachting (geen verkoop). De kavel is gelegen in Breeheide, sectie P, nr. 12. Belangstellenden worden verzocht binnen 2 a 3 weken te reageren. Op 19. 20 en 21 mei a.s. organiseert het Comité Recreatiesport Venray en de Pooling Recreatiesportleiders(sters) in samenwerking met Toer- en Wieler club Oostrum de 4e fietsdriedaagse. Deelname is voor iedereen mogelijk, met dien verstande dat kinderen onder 12 jaar deelnemen onder begeleiding van ouders/leiders(sters). Inschrijving is bij sporthal „De Wet- teling", telkens van 17.30 tot 19.00 uur. De inschrijfkosten bedragen 2, per dag of 5,voor drie dagen. Elke deelnemer(ster) ontvangt een herinnering. De tochten zijn dagelijks ongeveer 25 km lang en leiden door de omge ving van Venray. Voor degenen die iets meer dan alleen willen fietsen, be staat de mogelijkheid de oriëntatierou te te rijden. Deelnemers rijden voor eigen risico en worden verzocht zelf te zorgen voor een fiets die in degelijke staat verkeert. Raadscommissies Verkeer De commissie verkeer welke zou vergaderen op 5 mei is in verband met deze datum verschoven naar maandag 12 mei. Onderwijs, vormingswerk en recreatie Deze commissie vergadert op 6 mei om 16.30 uur op kamer 215. De agenda vermeldt onder meer: de aanschaf en aanbrengen van een schei dingswand in de hal van de kleuter school ,,'t Beukenhöfke". Ten behoeve van de basisschool St. Lucia ziet men graag de medewerking voor aanvulling van audio-visuele apparatuur. De b.o.- school „De Essel" heeft behoefte aan nieuwe overgordijnen, daar de oude aan vervanging toe zijn, terwijl ook 'n stencilmachine moet worden aange schaft. De commissie ziet ook graag mede werking voor de verbouwing van het praktijklokaal huishoudkunde en de daarmede samenhangende wijzigingen van ventilatie en sanitaire installaties evenals van de elektrische instalaltie en het keukeninterieur. Dit alles om sto rende en afleidende elementen in de huidige situatie uit de wereld te helpen. Verder staan op het programma de vaststelling van vergoedingen als be doeld in art. 73 van de kleuteronder wijswet en diverse onderwijsvergoedin- gen. Jeugd- en sportzaken De vergadering van de commissie jeugd- en sportzaken welke gepland was op donoerdag 8 mei vervalt. Openbare werken De commissie openbare werken ver gadert op dinsdag 6 mei om 19.00 uur in kamer 127. Behandeld gaat worden wijzigingen van verkoop-voorwaarden, de recon structie van de Willemstraat tussen de Maasheseweg en Odastraat, de reno vatie van de oude watermolen te Oos trum. Verder komen aan de orde het ver strekken van kredieten voor een ver hard handbalveid op „De Wieën" en voor openbare werken in de Antonius- straat. Punt van bespreking vormen nog de uitbreiding van het aardgasnet in Veu len, de herziening van grondverkoop voorwaarden, alsmede enkele grond- transacties. Ruimtelijke ordening en volkshuisvesting De commissie ruimtelijke ordening en volkshuisvesting vergadert 8 mei a.s. om 19.00 uur in kamer 127. Gehoord wordt de heer Leyssen in verband met een beroepschrift voor weigering van uitbreiding bedrijfsruim te voor zijn aannemingsbedrijf. In verband met een ingekomen bouwplan gaat gesproken worden over voorbereiding van het bestemmings plan „De Wieën". Commentaar gaat gegeven worden op de nota „Gewestelijk Structuurplan" 1e fase raamwerk voor het ruimtelijk beleid. Financiën en belastingen De commissie financiën en belastin gen vergadert op woensdag 7 mei. De agenda vermeldt onder meer de nota rioolrechten, het diversity net d.w.z. de verbindingsmiddelen welke de politie van Venray nodig heeft voor betere verbindingen, en de credietstel- ling van een bedrag om tijdens droge en warme perioden vanuit een vlieg tuig eventuele bosbranden te kunnen signaleren. Bouwvergunningen verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 1 mei 1980 voor de navolgende bouw plannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de afgite van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een gemo tiveerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders. het uitbreiden van de woning Vullingsstraat 16 t.n.v. L. L. F. Lauwe- ri er; het verbouwen van kantoorruimte aan de Stationsweg 7a t.n.v. F. H. A. v. d. Kamp; het aanbrengen van een dakkapel op de woning Coppelenberg 2 t.n.v. P. J. M. Peeters; het aanbrengen van een dakkapel op de woning Coppelenberg 4 t.n.v. J. G. P. Claassen; het uitbreiden van een varkens stal aan Volen 8 t.n.v. Gebr. Poels; het verbouwen van de boerderij Meerselsepeel 1 t.n.v. M, J. Meulen- dijks; het aanbrengen van een schei dingswand in het pand Poststraat 8 t.n.v. L. T. J. Claessens; het bouwen van een hobbykas aan de Pr. Beatrixstraat 4 t.n.v. P. A. Sanders; het bouwen van een woning aan Moerslag 16 t.n.v. H. W. M. Vogels; het bouwen van een schuur aan de Maasheseweg 91 t.n.v. P. J. M. Jeu ken; het bouwen van een varkensstal aan de Maasheseweg 91 t.n.v. P. J. M. Jeuken. Venray, 2 mei 1980 De burgemeester van Venray, mr, H. J. M. Defesche Huur- en subsidiekrant Onlangs is de 6e editie van de Huur- en Subsidiekrant verschenen. Deze krant wordt één twee keer per jaar uitgebracht door het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning. De bedoeling ervan is de meest be langrijke informaties te verstrekken over de vele regelingen op het gebied van huren, kopen en subsidiëren van woningen. In deze nieuwste uitgave wordt o.a. gesproken over de subsidiëring bij ver betering van particuliere woningen, het verstrekken van renteloze leningen, huurbescherming. subsidiëring bij ver huizing en andere onderwerpen op het terrein van volkshuisvesting. Vanaf heden is deze krant voor be langstellenden verkrijgbaar bij de re ceptie van het gemeentehuis. Huuraanpassingen in 1980 Dezer dagen is door het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening de brochure „Huuraanpassingen in 1980" uitgebracht. Hierin wordt o.a. informatie gegeven over huurverhogingen in 1980 voor zelf standige woningen en voor kamers en andere onzelfstandige woonruimte. Bovendien zijn opgenomen de huur- aanpassingstabellen alsmede de adres sen van de huurcommissies. Voor belangstellenden is deze infor matiefolder binnenkort verkrijgbaar ten gemeentehuize. Wijziging grenzen voor te bouwen premie-woningen en voor gemeente garanties Met terugwerkende krachj tot 1 ja nuari j.l. heeft de minister van volks huisvesting en ruimtelijke ordening zo wel de stichtingskostengrenzen alsook de inkomensgrenzen voor premie-A- woningen en premie-B-woningen ver legd. Premie-A-woningen: Voor de categorie A-woningen zijn de maximale stichtingskosten vastge steld op een bedrag van 130.000, (was 120.000.—). Dé maximale eerste jaarlijkse bijdra ge wordt verstrekt bij een belastbaar inkomen van 24.500.- (was 20.000.-). Het belastbaar inkomen mag ten hoogste 35.300,bedragen (was 30.800,—). Premie-B-wonlngen Voor de categorie B-woningen zijn de maximale stichtingskosten vastge steld op een bedrag van 165.000, (was 150.000.—). De inkomensgrens waarboven geen subsidie wordt verstrekt is verhoogd van 50.000.naar 70.000, Gemeentegaranties: Ook de stichtingskostengrens voor 't verstrekken van gemeentegaranties voor de rente en aflossing van hypo thecaire leningen bij het verwerven van nieuwe woningen is verhoogd. De verwervingskosten van nieuwe woningen mogen niet meer bedragen dan 250.000,— (was 225.000,—). Voor verdere informatie kunt u zich wenden tot de afdeling volkshuisvesting ten gemeentehuize, tel. 04780-83838, toestel 356; Vergunning voor spandoeken Burgemeester en wethoudlers van Venray beschikkende op het verioek d.d. 22 maart 1980, van Drum- en Showband Venray e.o., p.a. J. van Ooi, Weg in den Berg 20 te Venray, om ver gunning tot het aanbrengen van drie spandoeken in Venray-centrum, op de volgende punten: hoek Paterslaan Patersstraat (tegen de paaltjes); hoek Patersstraat Hensenius- plein (tegen de paaltjes); hoek Julianasingel Hofstraat (tegen de paaltjes); in de periode van 1 t.m. 27 mei 1980. Gelet op artikel 23 van de Algemene Politieverordening Venray, besluiten aan Drum- en Showband Venray e.o. voornoemd de gevraagd vergunning te verlenen onder de volgende voorwaar den: 1. de spandoeken moeten in overleg met de afdeling openbare orde en veiligheid ter gemeentesecretarie zodanig worden aangebracht dat de verkeersveiligheid niet wordt ge schaad; 2. de spandoeken moeten uiterlijk 28 rqei verwijderd zijn; 3. de vergunninghouder vrijwaart de gemeente voor alle aanspraken van derden en voor alle schade welke het gevolg kan zijn van het gebruik maken van deze vergunning- Ven ray, 23 april 1980 Burgemeester en wethouders vnd., mr. H. J. M. Defesche, burgemeester J. M. Poels, secretaris. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek vergunning )e Op de secretarie van de gem ^aan Venray, ligt ter inzage een verzoe weida bijlagen van: |aj b L- Michels. Haag 5a. Merse; vergunning tot het oprichten, in w r brengen en in werking houden va «OC pluimveehouderij waar mest en 1 »,0( stoffen worden bewaard. Adres i oor) ting: Steegse Peelweg (ongen.), L kadastraal gemeente Venray. N-5, nr. 232. Limburgsche Maatschappij Gasdistributie (Limagas) N.V.. St bergerweg 84, Heerlen, om vergu 23 tot het uitbreiden en wijzigen va 23111 dieselolié- en benzineopslag beho wwi bij een rayonkantoor, werkplaats >ond magazijn. Adres inrichting: Plata ie vo Handelsterrein „De Brier", kada gemeente Venray, sectie L, nr. 87 o (ged.). Gebr. Poels. Volen vergunning tot het uitbreiden varkensmesterij waar mest fen worden bewaard. Adres inrii Begijnhofweg (ongen.) Heide, k traal gemeente Venray. sectie N 209. es. i 8. Heid [II eiden va I ist fen me v' ).00 ndm Ioitm G. M. J, Vergeldt, Timmerm eoti weg 13, Ysselsteyn, om vergunnii crk het uitbreiden van een varkensfo w" en varkensmesterij waar mest en lijee stoffen worden bewaard. Adres i ark ting: Timmermannsweg (ongen.). steyn. kadastraal gemeente Venray tie I-8, nr. 94. Ai enh H. M. G. Janssen. Peelweg 1 erk, selsteyn, om vergunning tot het ui enk den van een varkensmesterij mest en meststoffen worden bewt^ Adres inrichting: Peelweg 19. steyn. kadastraal gemeente sectie H. nr. 3027. v «i. H. P. W. Voesten, Steegse weg 8, Leunen, om vergunning t( oprichten, in werking brengen werking houden van een varkei, terij waar mest en meststoffen w; bewaard. Adres inrichting. St< 'on1 Peelweg 8. Leunen, kadastraal meente Venray. sectie N-6. nr. E. Kerkhof. Heidsesi wd weg 2. Heide, om vergunning to 0 u oprichten, in werking brengen werking houden van een varkensf|dw rij waar mest en meststoffen bewaard. Adres inrichting: schoolweg 2, Heide, kadastraal meente Venray. sectie N-4 nr. 'L.LT B Ysselsteyn. Peter senweg 11. Ysselsteyn, om vergui1',1 ex art 6a der Hinderwet tot he j™* breiden/wijzigen van een mengvo •CT1 fabriek. Adres inrichting Peter 4n' senweg 1, Ysselsteyn. kadastraal^11 meente Venray, sectie M. nr. 365 (j 'rij' )di Schriftelijke bezwaren tegen he! lenen van de vergunning kan een gedurende vier weken na dagteki van deze bekendmaking inbrengt het gemeentebestuur, waar dit ter inzage ligt. De ingekomen bezC"1 schriften worden mede ter inzagt an legd. Mondeling bezwaren kan een persoonlijk of bij gemachtigde iri gen op een openbare zitting te ho op woensdag 21 mei 1980 om 15.0 m in het gemeentehuis. Maashesweg Beroep tegen een beschikking ter o.a. slechts worden ingesteld ja kfn een inwoner van een gemefcret waar deze openbare kennisgi b is geschied, mits hij in person bij gemachtigde ,op de bovt doelde zitting is verschenen; een andere belanghebbende, hij binnen de gestelde schriftelijk bezwaren heeft bracht. Venray. 2 mei 1980 Burgemeester en wethouders mr. H. J, M. Defesche. burgemi J. M. Poels. secrelaris SS [O] vn I Begrafenisrechte Hinderwet Bij Koninklijk Besluit van 25 1980. nr. R 492, is goedkeuring leend aan het raadsbesluit van 12 1980 nr. R 492, waarbij de meeslfl grafenisrechten verhoogd werden. Met ingang van 8 april 1980 gfe de navolgende tarieven: begraven (algemeen) begraven (kinderen jonger dan 1 jaar) begraven (kinderen van 1 tot 12 jaar) bijzetten asbus opgraven huurgraf recht voor het plaatsen van grafteken afbreken grafmonument S herplaatsen grafmonument gebruik aula 3 J inschrijving of overboeking recht huurgraf Wanneer het begraven of bijze gebeurt op zaterdagmiddag na 14.0 j dan zijn de eerste 4 tarieven 50°/« ger. Burgemeester en wethouders Venray, mr. H. J. M. Defesche, burgemef J. M. Poels, secretaris

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12