VAMOSAVER Gouden bruidsparen in Venray KERKELIJKE DIENSTEN Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Rectoraat Vredepeel Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Parochie Leunen Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Yredeskerk Jongerenviering Venray Grote Kerk Venray PEEL EN MAAS uw weekblad gen, welke ook zij als moeder zo goed kent, begrijpt en wii leni gen. 4 Nu reeds maken wij u attent op 4 en 11 mei. Op deze zondagen zullen de kinderen van de basis scholen hun eerste H. Communie doen, waardoor de missen van 9.00 en 10.00 uur komen te ver vallen. In plaats daarvan komt de communismis om 9.30 uur. 5 K'leutercrêche om 11.30 uur door mej. Henriëtte Jacobs. Misdienaars en Akolieten: Zondag: 8.00 M. Willemse, W. Ha genaars; 9.00 C v d Brand, A. Millen; 10.00 R. Beerkens, J. Jacobs, Th. Ur- selman; 11.30 J. de Bruyn, M. Lens- sen; 18.30 H. Wil'lemse, S. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: 8.00 R. Barents, T. Franken; 19.00 M. Janssen, R. Oomens. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 •G. Hout, M. Pelzer; 19.00 B. Peeters, C. de Bruyn. Zondag 27 april a.s om half tien doopdienst door Ds. Heine in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. De koliekten zijn bestemd voor de dia'konie en het plaatselijk kerke- werk. In de Hervormde Kerk te Blitters- wijek geen dienst. De op 19 april j.l. in de Ohr. school De Hommel gehouden bazar voor een landbouwwerkplaats op Sumba- Indonesië, bracht netto ruim vijf duizend gulden op. Dank aan alle medewerkers: Zaterdag: 1900 overl. fam. Min- Verbeek. Zondag: 8.30 Pieter Hendrik Jans sen; 10.00 gest. jaard. overl. ouders Hendriks-Geurts (Gem. koor). Maandag: 9.00 Koos van Bommel van Enckevort. Dinsdag: 9.00 gest. jaard. Theodo ras Verheijen Elisabeth v. d. Water en Hendrina van Dijk. Woensdag: 9.00 overl. fam. Venne- 'kens-Verschuren. Donderdag: 9.00 gest. jaard. Mar- tinus Reijnders. Vrijdag: 9.00 Theo Camps en An na Verhoeven. Zaterdag: 19.00 Mathilda Custers- Peeters Sjeng Hellegers en Lei van Soest Piet Dupont. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Eddy Drabbels, Alex Oudenhoven, Robby Raayma- kers, Marcel Linders. Zondag: 8.30 Robert Claessens, Marcel Litjens, Frank Verheijen, Antoine Camps; 10.00 Eric Jeuken, Alouis Martens, Hans Mulder, An- tine Camps. Zaterdag" 26 april: 19.00 Zondags viering, jrd. Peter Joh. Baten; Mar tinus Hub. Bots; Jacoba Hub. Corne- Tissen-Engels. Zondag: Vierde zondag van Pasen, Roepingenzondag. 8.30 gest. lsm. Jo- han Lenssen, Petronella Emonds; Martinus Hub. Stevens, Antoon Arts en Gertruda Poels; 10.00 Hgm. overl. fam. Claessens-Nabuurs; Jan Nelïs- sen; jrd. Hendrik Baten; Leo Jans sen en Antonia Zoetekouw. Maandag: Geen H. Miis. Dinsdag: H. Catharina van Siëna. 8 uur lsm. tot zekere intentie (L.). Woensdag: H. Pius V, Paus. 8 uur lsm. Petras Antonius Freriks. Donderdag 1 mei: H. Jozef, de Ar beider. 19.00 H. Uur, waaronder ro zenkransgebed als opening van de meimaand; gest. Hgm. Gerard Pe ters; overl. fam. Verheijen-van der Sterren; Martin Hub. Stevens; overt, fam. Janssen-Peters. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand. 10.15 wordt de H. Communie naar de zieken gebracht; 14.30 pl. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25-jarig huwelijksfeest van het echtpaar P. Nabben-Voermans, Bremmenkamp 16; 19.00 gez. H. Mis st. Baeten-Jeu- rissen; overl. Martien Hub. Bots; tot zekere intentie (L.)jrd. Gerardus Wismans en Peronella Lommen. Zaterdag: H. Filippus en Jacobus, apostelen. 18.45 Rozenkransgebed 19.00 Zondagsdienst: maanddienst Alfons Kurvers; Martin Hub Bots; Jacoba Hub. Cornelissen-Engels. Misdienaars: Tonny Camps en Mi ke Kleeven; Johny Reinders en Ed win Dinghs; Jos Heidens en Marcel Duykers. Zondag 10 uur (le H. Com munie): Tonny Camps en Luc Ven- nekens. Zaterdag: 19.00 overl. fam. Was- mans-Aerts. Zondag: 8.00 jrd. voor Engelbert Emonts, Maria Geurts en zoon Mar tinus; 10.00 fam. Vollenbergh-Phi- l'ipsen. Maandag: 19.00 (avondmis) Lei Duykers. Dinsdag: 8.00 overl. fam. Maes- Baeten. Woensdag: 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw van Altijddurende Bijstand (R.). Te vens tot intentie van de offeraars. Donderdag: 8.00 overl. fam. Sey- kens-Collin. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. Rond 9 uur ziekencommunie. 8.00 jrd. voor overl. ouders J. Weys- Friezen, Henry en Theodora Weys. Zaterdag: 19.00 Antoinette Tacken. Zaterdag: 19 uur voor de parochie. Zondag: 10 uur voor dhr. van Deu- tekom. Maandag: 8 uur tot int. van fam. v. d. Heuvel-Peeters. Dinsdag: 8 uur voor Ben Gooien. Woensdag: 8 uur voor van Deute- kom. Donderdag: 8 uur voor bijz. inten tie. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand; 8.45 voor Maria Peeters-van Hakvoort en Thea de dochter. Zaterdag: 19.00 voor Hans Brienen. Geen kerkberichten ontvangen Geen kerkberichten ontvangen Zaterdag: 19.00 leesmüs als jrd. v. Jean Holfackers lsm. v. Maria en Harry Asselberghs. Zondag: 8.00 jrd. voor Jozef Croij- mans ,echitg. en MartinCroijmans Maria en Harry Asselberghs; 10.00 hgm. als gest. jrd. v. Jan van Meijel en echtgenote; 11.15 lsm. v. Harry Heesen (vanw. de buurt) lsm. uit dankbaarheid (H.). Maandag: 18.30 lsm. v. Maria en Harry Asselberghs lsm. tot int. van fam .Wdllems-Loonen; 19.00 lsm. v. Maria Achten-van Dijck en overl. ouders. Dinsdag: 18.30 lsm. v. fam. v. d. Berg-Jacobs Maria en Harry As selberghs; 19.00 weekd. voor Maria Loonen-Scheffers Gertruda Jen- n'iskens-Droesen. Woensdag: 7.30 lsm. v. Sef Lin ders en overl. fam. (C.) Maria en Harry Asselberghs. Donderdag: 7.30 gest. jrd. v. An toon Meijers en eohtg. Maria en Harry Asselberghs. Vrijdag: Eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart. 7.30 lsm. v. fam. Loonen-van Rens Maria en Harry Asselberghs; 18.30 maandd. v. Helm de Bruijni lsm. v. Frans Verkoeijen; 19.00 lsm. v. fam. Phïlipsen-van Rijswijck mnd. v. Louisa Geurts-Geurts. Zaterdag: 15.30 zilveren huwelijk Jacobs-v. d. Bekerom; 19.00 lsm. als jrd. v. Martin Michels Maria en Harry Asselberghs. Misdienaars: 18.30 Frank Stolman; 19.00 Lucien Peeters. Akolieten: 19.00 R. David en H. van Rhee; zondag: 8.00 Tj. Jennis- lcens; 10.00 W. Heidens, R. Kuenen en A. Peeters; 11.15 Mart en Ton Heesen. Huwelijksafk.: Jan v. d. Ligt (Veu len) en Nelly de Lauw. Zaterdagavond om 7 uur Hgm. v. zal. Maria Ewals-Holltackers. Zondag: Wegens eerste communie- cantjes is de Hoogmis om 10 uur. 9.45 worden de kinderen afgehaald bij café P. Dirkx; 10.00 Hgm. voor onze eerste communiecantjes; 11.15 Hgm. uit dankbaarheid fam. Fleur- kens. Maandag: 8 uur lsm. tot bijz. in tentie fam. Burgers. Dinsdag: 3e dinsdag ter ere van H. Antonius van Fadua. 8 uur H. Mis zal. Sef Linders. Woensdag: 8 uur H. Mis uit dank fam. v. d. Goor. Dnoderdag: 8 uur lsm. zal. Ber van Ooi en zoon Wim. Vrijdag eerste vrijdag van de maand, toegewijd aan H. Hart. Om 8 uur bijz. H. Mis ter ere van H. Hart; half 2 pl. Hgm. uit dankbaar heid bij 40-jarig huwelijk Bovee- Broekmans; om half 3 pl. Hggm. uit dankbaarheid bij 25-jarig huwelijk Takken-Nabuurs. Zaterdag: Priesterzaterdag, om 8 uur lsm. voor onze Paus; om 7 uur 's avonds Hgm. voor overl. fam. Mullders-van Kempen. Misdienaars: T. Leyssen, E. van Dongen. Vierde zondag van Pasen, 27 april Zondag: 8 uur H. Mis voor de over leden familieleden Ewals-Fleuren; 10 uur Hoogmis voor de overleden vader Hubertus Janssen. Akolieten: Jos Drabbels en Martien Spee. Misdienaars van de week: Twan en Geert Poels. Kerkdeuikollekte voor het Astma - fonds. Maandag: 8 uur H. Mis voor Jos Linders. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor Toon Huisman. Woensdag: 8 uur H. Mis t.e.v. de H. Gerardus t.b.i. Donderdag: 8 uur H. Mis t.b.i. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand. 8.45 H. Mis voor Sjef Wil- lems. Zaterdag: 19.30 Avondmis voor de overleden ouders Poels-MiChels. Zaterdag 26 april: 19.00 Avondmis voor Bertus Mulder. Zondag: 8.30 H. Mis te Holthees t.zi.; 10.00 Hoogmis voor roepingen zondag v.b.i.; 12.00 Bedevaart Am- Sterdam. Maandag: 8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis uit dankbaar heid. Woensdag: 8.45 H. Mis in de Jo zefkapel uii't dankbaarheid t.e.v.- de H. Jozef. Donderdag FEEST VAN JOZEF ARBEIDER. 8.45 H. Mis t.e.v. de H. Jozef, voor overl. ouders en voor bijz. int. Vrijdag: 8.45 H. Mis t.e.v. het Hei lig Hart in de Jozefkapel voor overt, ouders .Eerste vrijdag, Ziekencom munie. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo a las once y cuarto, Misa con plètica en Castel- lano en nuestra capilla, Overioonse- weg 2, Venray. Después de la Mïsa reunion con un cafelito. Si hay com- plicaciones con la 'primera comunión de sus hijos avisen al Padre Juan. Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALE La preparación y entrenamierito para el partido de las madres contra sus hij as esta llamando la attenoión des todas las interesadas. Pero hay mas programas en e!l centro! Hasta la vista! Corzilius en Erik van Gerven (lezer: Marij Janssen); 9.30 Lilian Stoffels en Susanne Claessens; 11.00 A. Hijl en G. de Groot. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Erik Beerkens en Petran Poels. Woensdag, vrijdag: 19.00 Liset Ja cobs en Peter Thijssen. Dinsdag: 14 00 Erik Wekking en Jolanda Beerkens. Donderdag: 15.00 Bert; Bouten en Leon Stoffels. Vrijdag: 14.00 Corina Straatman en Liset Jacobs. Vrijdag: 15.00 Bas Houba en Sam- mie Huibers. Zondag 27 april: H Missen: 7.30,. 9.00, hoogmis 10.15 gezongen door het Duitse koor M.G.V. Herzebrock; 11.45; avondmis 18.00 uur. Dinsdag: 3e dinsdag van de An tonius-no veen; 19.00 avondmis met voorbeden voor eigen en aanbevolen intenties. Vrijdag: 19.00 avondmis om Gods zegen te vragen over de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 5 uur biechthoren; 18.30 avondmis als zondagviering. Mededeling: Zondag .a.s 27 april zingt een mooi Duits Mannenkoor uit Herzebrock de hoogmis van 10.15 uur in onze kerk. Komt u maar eens luisteren. Mis-intenties: Zaterdag: 18.30 Maria Timmer- mans-Brouns (v.w. de buurt) en uit dankbaaihëid. Zondag: 7.30 parochie; 9.00 Piet Sto'ks en ouders; 10.15 Johannes en Helena van Helden en Maria Catha rina van Houdt-Custers en fam. Gerrats; 11.45 Wim Verlijsdonk; 18.00 Henrica Kleuskens-Achten. Maandag: 8.00 tot zekere intentie (C.); 19.00 overt, fam. Wientjes-Ja- cobs en Josef Linders. Dinsdag: 8 uur overl. familie Jans- sen-Arts; 19 uur Willibrordus Ak kermans en Martien Camps. Woensdag: 8 uur oud wijkzuster Janssen; 19.00 overl. fam. Peters- Arts en Ger Ambrosius. Donderdag: 8 uur tot zekere inten tie; 19.00 Sjang Ewalts en Harrie L'inskens (v.w. de buurt). Vrijdag: 8 uur tot zékere intentie (C.)19.00 gezinsmis; zuster Evergis- ta Hendrickx en Gertruda Madou- Klaassen. Zaterdag: 8 uur t.e.v. O.L. Vrouw. Misdienaars en Akolieten: Zaterdag: 18.30 Peter Sohoenmae- kers en Peter Smelt. Zondag: 9.00 Willy v. d.Bekerom en Geert Koppes; 10.15 Geert Claes en Eric Arts; 11.45 Arnoud Verhaag en Hans Kerstjens; 18.00 Ricky Dou- wes. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Edgar Janssen en Perry Eibers; 19.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenmae- kers. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Mart Leenders; 19.00 Jacq Smetsers en Hans van Geenen. Zaterdag 26 april: Euch. viering om 19.00. Geen kindercrèche. Mis- intentie: overl. hr. André MaxGörs. Zondag 27 april: Euch. viering (géén gezinsviering) om 10.00 uur. Wél zingt het kinderkoor. Kinder- crèdhe wordt verzorgd door mevr. Wolf en Anita Wolf. Misintentie: fam. v. d. Munckhof. Woensdag 30 april: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: Fam. Lemmen. Zaterdag: 19.00 intentie overl. Cornelius Verschuyten, ouders Huet- Bongers, Jan van den Heuvel (v. d. fam.) en Thei van Els. Volkszang met nederlandse liederen. Zondag: Vierde zondag van Pasen. 8.00 voor overl. moeder en welzijn fam. Janssen; 9.00 uit dankbaarheid; 10.00 overl. Henk de Vink en Jacoba Comelissen-Engels. Deze Hoogmis wordt gezongen door het Ettens Mannenkoor. 11.30 overl. Maria van Gerven-Cuppen; 18.30 overl. ouders Stiphout-Jacobs, zoon Leo, Adrianus Kuunders en zoon Frans. Maandag: H. Petras Chanel, pries ter en martelaar. 8.00 overl. Gerrit van Dijck en fam.; 19.00 Martinus Bonants (v. d. wandelclub). Dinsdag: H. Catharina van Siena, maagd en kerklerares. 8.00 overl. Jo seph Linders; 19.00 Jan van den Heu vel (v. d. buurt). Woensdag: H. Pius V, paus. 8.00 overl. Piet Vermeltfoort en fam.; 19.00 overl. Martinus Bonants en Ka- rel van Bergen. Donderdag: H. Jozef, arbeider. 8.00 t.e.v. O.L. Vrouw, voor de fam. van Tilburg-Muysers, uit dankbaar heid en overl familie; 19.00 fam. Wijnhoven-Vollenberg, voor welsla gen van examen. Vrijdag: eerste vrijdag van de maand, gedachtenis van H. Athana- sius, bisschop en Kerkleraar. 8.00 overl. fam. Thielen-Hendriks19.00 overl. Jan v. d. Heuvel (v. d. fam.). Zaterdag: H.H. Filippus en Jaco bus, apostelen. Feest. 8.00 voor voor spoedige reis; 19.00 voor overl. fam. Rouvroye-Ritzen, overl. ouders van Elzen-Clephas, en uit dankbaarheid. Mededelingen: 1. Zaterdag en zondag: Roepingen zondag. Er wordt uw extra bij drage gevraagd voor de priester opleiding in ons Bdsdom. In preek en voorbeden zullen we hier aan dacht aan besteden. 2. Zondag 27 april zingt 't ETTENS MANNENKOOR in de Hoogmis. Het koor bestaat uit 95 personen. Graag nodigen wij u voor deze H. Mis uit. 3. Donderdag begint de meimaand, welke van oudsher is toegewijd aan de H. Maagd Maria, moeder van God. Meer dan anders kunt u met ons haar voorspraak ko men vragen bij uw noden en zor- In ons artikel bij het gouden huwelijkspaar Linders-Ver- steegen, aan de Molenhoek te Oirlo, is een onjuistheid ge- sloDen, wélke wij op verzoek gaarne rectificeren. Wij schreven dat het bruids paar het jammer vond dat hun zoon hun bedrijf niet overnam. Daarmee hebben wij hen woorden in de mond gelegd, die zij niet gebruikt hebben. Als 'buitenstaander trokken wij hier een verkeerde kon- klusie, waarvoor onze excuses. Materiële schade Een vrachtauto met aanhang wagen bestuurd door de 24-jarige P. I. uit Veulen reed over de Putten- ■eg en sorteerde voor .teneinde de eulensewaterweg op te rijden. Toen de bestuurder hiervoor afrem- e werd dat te laat bemerkt door de chter hem rijdende 42-jarige C. M. lit Wijchen. Bij de daardoor ont- rtane botsing bleef het bij materiële schade. De 21-jarige bestuurder van fcn personenauto, F. T. uit Venray, '«•leende komende vanaf de Lang- traat geen voorrang aan de over de anpstraat naderende personenauto lestuurd door de 19-jarige C. de W. "it Ysselsteyn. Ook hier bleef het bij nateriële schade. Bij het inhalen op de Heidse- *'eg lette de 19-jarige autobestuur der A. P. uit Venray onvoldoende op. frj kwam in aanraking met de be telauto welke zij wilde inhalen; de- e werd bestuurd door de 17-jarige C. uit Helden-Panningen. Maar iet viel achteraf nog mee, er behoef - e alleen materiële schade te woe den genoteerd. Een solomotor bestuurd door de H-jarige M. K. uit Venray stond te len de as van de Stationsweg voor- esorteerd en op dat moment werd hij links ingehaald door een perso nenauto bestuurd door de 43-jarige L. uit Venray. Bij het linksafslaan kwamen beide voertuigen met elkaar nog in botsing. Het bleef bij lichte Whade. van 26 april tot en met 3 mei Aanstaande zaterdag 26 april, is er om 19.00 uur weer een viering voor jongeren van 12 t.m. 17 jaar in het zaaltje onder de sa'kristie van de Grote Kerk. Voorganger: pater Fal- co. Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog mis, int .opa Dij'kmans Herman Ebberink Mathijs Laurensse en Mathilde van Gerven Harrie Lins- kens vwg. kaartclub. Zondag: vierde zondag van Pasen. 8.00 lee.simds, int. W. Broers, echtge note en overl. kinderen Amoldina v. d. Boogaard; 9.30 hoogmis gezon gen door het koor uit Lahnstein, int. ouders Oudenhoven-Loonen en overl. kinderen Herman Ebberink; 11.00 nederlandse hoogmis (kinderkoor), int. Jan en Grad van Soest Lies en Herman Jeuken-Verhulsdonk. Maandag: 9.00 voor oude stichtin gen; 19.00 overl. ouders Schols-Leers overl. ouders Basten-Bonants Fun Odenhoven en zoon Jan overl. fam. van Goch-Stein. Dinsdag: H. Catharina van Siena, maagd-kerklerares. 9.00 uur Nellie Raedts; 14.00 40-jarig huwelijksfeest Noy-Bom; 19.00 Maria Clephas- Lichtenveld Mathieu Arts uit dankbaarheid bij 55-jarig huwelijk. Woensdag: 9.00 Antoon Feijen, echtgenote en heerzoon voor ko ningin Beatrix, dat Gods zegen op haar regering mag rusten. 19.00 u. Chris Thijssen Jacques Custers (bewoners 7e etage). Donderdag: 9.00 deken Peter J. Tielen; 15.00 huwelijkssluiting Wil- ma Borghs en Erwih Koevoets (Maastricht). Vrijdag: eerste vrijdag van de' maand. H. Athanasius, bisschop en kerkleraar. 9.00 Piet Hanssen; 14.00 huwelijkssluiting Wilma Swinkels en Math Franssen; 15.00 25-jarig hu welijksfeest Franssen-Olephas; 19.00 overleden ouders Aben-;v. d. Mond Sraar Spee. Zaterdag: H.H. Fil'i'us en Jako bus, apostelen. 9.00 Nella Verblakt; 11.00 tot intentie van schutterij St. Anna; 19.00 jrd. Dr. Poels, Jean en Jeanette Poels en zoon Martin Jo- han Moorrees, Antonetta Custers, zoon Martin en schoonzoon Piet Constant Pijls Sef Creemers en overl. ouders. Mededelingen: Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie. Leidsters: José van Gerven en Dorothé Jacobs. Zondag wordt de hoogmis van 9.30 uur gezongen door een koor uit Lahnstein (Duitsland) bij ge legenheid van het 70-jarig be staan van het Venray's Mannen koor. Huwelijksafkondiging: Wilma Borghs - Erwin Koevoets (Maas tricht) Wilma Swinkels - Math Franssen. Woensdag 30 april wordt in de mis van 9.00 uur Gods zegen af gebeden over de regeerperiode van koningin Beatrix, die op die dag tot koningin wordt gekroond. Vrijdag is de eerste vrijdag van de maand en wordt <le heilige communie gebracht aan de zie ken vanaf 9.00 uur. Op de zondagen 4 en 11 mei is om 100.00 uur de plechtige viering van de eerste heilige communie. Op die zondagen vervalt de mis van 9.30 uur en is de laatste mis NIET om 11.00 uur, maar om 11.30 uur. Akolieten: Zaterdag 26 april: 19.00 A. Regla en G. Regli. Zondag 27 febr.: 8.00 Bernadette Aah de Overloonseweg 31 juist |oor de kruising met de Noordsin- W zit het bruidspaar LOONEN- lOEMANS uit te kijken naar de 16e U als hun gouden huwelijksfeest gaat worden. LWhan Loonen (75) kwam op 11-ja- leeftijd in Venray wonen en na paar jaar lager onderwijs moest T al verdiend worden. Zijn eerste kantjes waren bij een exportslage- j en een chicoreifabriek. Maar dat nnenwerk beviel hem niet en zo erd hij opperman bij de firma artens Op de avondschool in het itronaat kon hij zich verder bekwa- sen als metselaar. Via Martens en idenhoven kwam hij terecht bij de ebr. Janssen, waar het hem zo *d beviel dat hij er zijn zilveren pst heeft kunnen vieren. Bijzon- r trots is hij, dat l'iij samen met ftns Hendriks het relief-metsel- erk aan de buitengevel van de rérfoonse kerk heeft mogen ma- uwerts, zijn woningheeft bij >k zelf gebouwd. Dat ging vroeger el wat gemakkelij&gr als ,nu. Een kening van een architect en klaar as kees Loonen is jarenlang lid geweest Ki Venrays Mannenkoor, totdat gn stem hem in de steek liet. Als ipporter van SVV is hij dit seizoen d aan zijn trekken gekomen nu fenray eerste klasser geworden is. Voor zijn trouw aan de vakorga- isatie werd hij reeds eerder onder heiden met de gouden speld met maragd. De gouden bruid, Anna Goemans, geboren en getogen in Venray. •raag zou ze destijds na de lagere hooi zich verder bekwaamd heb- ?n maar ondanks de aanwezige ipaciteiten waren er geen moge- jkheden voor. Ook voor haar werd De 41-jarige bestuurster van een personenauto A. C. uit Venray verleende, komende vanuit de Korte Drilweg, geen voorrang aan de van rechts naderende personenauto, be stuurd door de 22-jarige L. P. uit Venray. P. trachtte een botsing te voorkomen en dat gelukte hem, maar de door hem bestuurde auto kwam via de berm van de weg in een bouwland tot stilstand. De auto werd daarbij beschadigd. P. uit Venray reed met zijn auto over de Noordsingel in de richting van het centrum. Bij de kruising met de Overloonseweg wilde hij linksaf en verleende toen geen vrije door gang aan de hem tegemoetkomende personenauto, bestuurd door S. uit Well. Daardoor ontstond een bot sing, maar het bleef bij materiële schade. De 41-jarige autobestuurder P. G. uit Venray verteende vanaf de Pr. Beatrixstraat geen voorrang aan de personenauto, welke over de Oude Oostramseweg reed en bestuurd werd door de 56-jarige mevr. G. uit Venray. Bij de daardoor ontstane botsing bleef het bij materiële scha de. j)oor een misverstand hebben wij «lige week slechts terloops aan- cht besteed aan 't gouden braids- ar VERHAEGH-VOESTEN, dat op Uei in de bloemetjes gezet wordt. [Sjef Verhaegh (76) is geboren in tt Horster kerkdorp Meterik. Hij |elde zich aangetrokken tot de ver ging en solliciteerde bij St. Ser te Venray. Dat begon toen 3 leerjaren, waarin weinig ver end werd omwille van de cari- Na die drie jaren volgde een waarin bekeken werd of een vaste aanstelling kreeg. Dat Jes gebeurde onder supervisie van I legendarische broeder Plechel- ius. En als men wilde gaan trou- dan had men ook zijn toestem- nodig, want getrouwde verple ts waren duurder ;Zes en dertig jaren is Verhaegh St. Servatius werkzaam geweest, hij heeft daar de revolutionaire ikkeling volledig meegemaakt, badentherapie naar medicijnen- apie; van gesloten inrichting open inrichting, is een lange geweest. |0p verschillende afdelingen was i er werkzaam. In 1962 werd hij ntor van de jonge verplegers, en [t deed hij ruim 6 jaar. Bij zijn D«n- Bering in 1971 vond hij zich zelf te jong om niets te doen. Met handen nam hij dan ook de ktae aan van begeleider bij de __heidst'herapie in De Krauze. Dat jeft hij volgehouden tot januari van jaar. En nu gaat praktisch al i vrije tijd uit naar zijn grote tuin. Sjef Verhaegh is jaren lid geweest de Venrayse schaakclub en ver- Ie er ook de funktie van oen- leester en secretaris. Hij is er trots op, dat hij destijds hier in iy tegen de grootmeesters Bot- ,Euwe en Donner heeft mo- jen schaken. En hoewel hij nu nog fê-lid is van deze vereniging gaat Sn voorkeur toCh uit naar het bil den. Moeder Verhaegh, de 74-jarige Elisabeth Voesten, is een echte Ven rayse van geboorte. Als zovelen in die tijd moest ook zij bij boeren en burgers dienen .voordat ze met Sjef in het huwelijk trad, en daar heeft ze nooit spijt van gehad. Ze konden destijds voor 500 gulden de grond kopen waar hun huis op gebouwd werd. De bouwkosten bedroegen 3000,—. Negen kinderen uit hun huwelijk bleven in leven, en die zullen met de 24 kleinkinderen het feest mee maken. Een zoon woont in Nieuw Zeeland. Onderling heeft men het zo weten te regelen dat niet alleen die zoon, maar ook zijn vrouw en de 5 kinderen naar Nederland kunnen komen. Op 6 mei, 's middags om 2 uur is er een plechtige eucharistieviering in de Grote Kerk, waarna het feest wordt voortgezet in zaal In den En gel. En daar kan men het gouden paar dan feliciteren van half zeven tot acht uur. En op 30 mei gaan Sjef en de vrouw dan nog een gouden huwe lijksreis maken naar Lourdes. het dus weer uitdienen. Eerst bij boeren en later bij de familie Dries- sen (de gasdirekteur) waar ze tot aan haar trouw 7 jaar wericzaam was. Uit hun huwelijk weiden twee kinderen geboren en deze maken met de 4 kleinkinderen het gouden feest mee. Dat zal dan op 16 mei beginnen met een plechtige eucha ristieviering in de Grote Kerk om 2 uur. Daarna wordt het feest voort gezet in restaurant Vlakwater, waar iedereen van half zeven tot acht uur de gelegenheid krijgt dit vitale gou den paar te feliciteren.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9