GEMEENTEPRAAT NOTITIES EN MEDEDELINGEN, VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte. Bureau Voorlichting DORPSRAADVERKIEZINGEN IN SMAKT EN YSSELSTEYN HUURVERHOGING VAN 6% met ingang van 1 juli a.s. HUISVUIL OPHAALDIENST Welzijnsplanning en cultur. verenigingen Bouwvergunningen verleend PAASVAKANTIE VRIJ ZWEMMEN Gemeentelijk Combibad Venray Verkoop Seizoenabonnementen Op zaterdag 26 en zondag 27 april ,s. zullen in de kerkdorpen Smakt n Ysselsteyn dorpsraadsverkie zingen worden gehouden. In Smakt zullen het vrije algeme- verkiezingen zijn, terwyl men in Ysselsteyn heeft gekozen voor het systeem van vertegenwoordi gers van verenigingen met daar naast een vrye lijst. Tijdens een bijeenkomst van de jorpsraad van Smakt en Holthees werd uitvoerig gesproken over de mogelijkheden van dorpsraadverkie- tingen, welke geboden wordt in het ligen dorpsraadreglement en het ©tapreglement van de gemeente Venray. De huidige dorpsraad was in eer ste instantie voorstander orq de kan didaatstelling vanuit de verenigin- en persoonlijke kandidaten te faten plaatsvinden. In dat geval zou den zeven verenigingslij sten en een lijst met kandidaten op persoonlijke titel worden samengesteld- Volgens deze formule zou men alle echt doen aan alle verenigingen, die Smakt en Holthees een belangrij- ;e plaats innemen, terwijl ander- ijds ook mensen zonder specifieke verenigingsbelangen een kans zou den krijgen. Over dit voorstel van de dorps- aad ontstond een levendige gedach- tnwisseling. waarbij ook de andere nogelijkheid, n.'l. die van het houden ran vrije algemene verkiezingen be reken. Vanuit de bevolking werd naar foren gebracht, dat het verenigings even al cén belangrijke plaats in- leemt binnen Smakt en Holthees dat die niet nog eens extra be- restigd behoeft te worden in de nieu- ve samen te stellen dorpsraad. Daarbij werd er aan herinnerd, dat de deskundigheid, waarover de dorpsraad wenst te beschikken altijd nog in bijzondere situaties bij de ver enigingen zou kunnen worden ge haald. Gesteld werd, dat het houden van vrije algemene verkiezingen voor iedereen gelijke kansen biedt, waar door ook eventuele rivaliteit tussen verenigingen zou kunnen worden uitgesloten. Na deze discussie gaf de dorpsge meenschap van Smakt en Holthees bijna unaniem de voorkeur aan het houden van vrije algemene verkie zingen. Deze verkiezingen zullen worden gehouden op 26 en 27 april a.s. Kan didaten kunnen worden gesteld tot 7 april bij de zittende leden van de dorpsraad. De kiesgerechtigde leef tijd is bepaald op 16 jaar. De gemeenten Venray en Vierlings beek zullen hun medewerking ver lenen bij deze verkiezingen YSSELSTEYN Op dezelfde dagen zaterdag 26 en zondag 27 april a.s. worden ook in Ysselsteyn dorpsraad verkiezingen gehouden. Hier heeft men gekozen voor het systeem van vertegenwoordigers van de diverse verenigingen plus een lijst met vrije kandidaten. Gekozen kan worden uit kandida ten uit de sectoren jeugd, cultuur, sport, bejaarden, L.V.B., V.Z.O., L.L.T.B F.N.V. en de vrije lijst. Ook deze'verkiezingen zullen amb telijk worden begeleid door functio narissen van de gemeente Venray. Onlangs is van regeringswege het ercentage van de huurverhoging, ie zoals gebraiKelijk op 1 juli a.s. iaatsvindt, vastgesteld op 6. Dit percentage is in beginsel van >epas:-ing up woningen van de wo- ingbouw vereniging Noord-Lim- irg on promiehuurwoningen van irticuliere verhuurders gedurende erste vijf jaren nadat die wonin- zijn gei-eedgekoinen. Het geldt ook gedurende de eerste ijf jaren na het jaar waarin wonin- "ii ingrijpend en met subsidie van t overheid zijn verbeterd. Gécn huurverhoging krijgen nieu- e, gesubsidieerde woningen die op na 1 juli 1979 zijn gereedgekomen l woningen die op of na 1 juli met ibsidie ingrijpend zijn verbeterd. In het algemeen is dit laatste ook et geval bij onvoldoende of slecht iderheud van de woning. Kleven m de weningen nulpunten (dit zijn ijzondere in de rijksregeling ge- oemde gebreken) dan is huurver- oging evenmin toegestaan. T.a.v. alle overige woningen zal de mirprijsstelling per 1 juli a.s- plaats inden aan de hand van een door het linisterie vastgesteld woningwaar- eringsstelsel. De opzet van de waar- fringsmethode is om langs geleide- ijke weg kwaliteit en huurprijs in uist verband met elkaar te brengen. De meest belangrijke factoren voor et woongenot zijn erin opgenomen, •oor de staatssecretaris van volks huisvesting en ruimtelijke ordening zijn richtlijnen gegeven hoe de di verse aspecten (bijvoorbeeld aantal en oppervlakte van vertrekken,de aanwezigheid van een centrale ver- varmingsinstallatie, een goede dou- he- of badruimte, het sanitair, de suken, een bruikbare zolder, een lerging, de aanwezigheid van een uin en de woonvorm) moeten wor- len beoordeeld. Voor één aspect leeft de staatssecretaris gemeend dat niet te moeten doen wegens ilaatselijke verschillen. Dit betreft ie ligging en woonomgeving. Dit as- >ect kan derhalve naar plaatselijke imstandigheden worden ingevuld net inachtneming van een punten telling tot maximum 25 punten. Er is een adviesgroep samengesteld «staande uit vertegenwoordigers van huuiders, bejaardenwerk, vrou- frcnadviescommissie, dorpsraden- Dveiicg (kerkdorpen), de gemeente en owoningbouwvereniging. Deze idviesgroep heeft een aanbeveling Pgesteld, die door het gemeentebe- iuur is overgenomen. Het aspect Woonomgeving en Jigging is daarbij )P negen onderdelen beoordeeld, na melijk de mate van aanwezigheid 'an aankledingsgroen en openbaar lebruiksgroen, de loopafstand tot en speelgelegenheid voor jonge kin deren en voor oudere kinderen, een kleuterschool/basisschool, winkels voor dagelijkse levensbehoeften tedelijjce voorzieningen, een open- töre prakeergelegenheid c.q. "de be reikbaarheid van het openbaar ver voor, de onderhoudstoestand van de Woonomgeving en tenslotte de ver keersoverlast onveiligheid c-q. hin der van bedrijven. Voor de verschil- Ede wijken en kerkdorpen van iray heei't dit geresulteerd in een ardering variërend tussen 7 en 22 punten. In het algemeen zullen de huurders van woningen van de wo ningbouwvereniging Noord-Limburg op hun aanzeggingsformulier tot huurverhoging eind april/begin mei zal worden toegezonden, voor de waardering van ligging en woonom geving een puntenbijtelling tussen de hiervoor gemelde grenzen kun nen terugvinden. Meer informatie over het voren staande kunt U verkrijgen ten ge meentehuize, kamer 205 (de heer Schellen). Verder kunt u het blauwe mapje „Nieuwe rcgel-s voor huur en ver huur van woonruimte" raadplegen. Dit informaliemapje is verkrijgbaar ten gemeentchuize. Bescheiden agenda raadsvergadering van a.s. dinsdag Op dinsdag 8 april a.s. 's avonds om zeven uur komt de gemeente raad in openbare vergadering bij een ter afhandeling van een uit slechts vier punten bestaande agenda. Aan de raad wordt voorgesteld er mee akkoord te gaan, dat door de gemeente 25°/o van de restauratie kosten van de St. Petrusmolen te Venray aan de eigenaresse wordt vergoed. De kosten van deze uit 1856 daterende molen, welke op de mo numentenlijst is geplaatst, bedragen ongeveer 14.000, Naar de thans geldende subsidie maatstaven mag worden verwacht, dat het rijk 40%, de provincie 20% en de gemeente 25% van de restau ratiekosten subsidieert. De eigena resse zal dan 15% moeten betalen. Indien de raad er in toestemt, zal de gemeente de restauratie voor-finan cieren- Tegen het ontwerp tot de twee de herziening van het bestemmings plan Centrum is een veertiental be zwaren bij de raad ingediend. Het onderzoek hiernaar is tot op heden niet afgerond, zodat de ge meenteraad wordt voorgesteld de be slissing tot vaststelling van deze a.s. voor ten hoogste drie maanden herziening met ingang van 17 april te verdagen. Van het dagelijks bestuur van het gewest Noord Limburg is een. nota „Standpuntbepaling met be trokking tot de positie en het func tioneren van gewestraadsleden" ontvangen. Het college van b. en w. kan zich met de in die nota om schreven standpuntbepaling vereni gen. Aan de raad wordt gevraagd zijn standpunt met betrekking tot deze zaak kenbaar te maken. In oktober 1978 heeft de raad. aandacht besteed aan het gemeente lijk rampenplan. De discussie heeft geleid tot enkele aanpassingen. Thans wordt het rampenplan aan de raad ter vaststelling aangeboden. Tenslotte wordt van de raad een krediet gevraagd ten behoeve van de aanleg van parkeervoorzieningen in het centrum van Venray. Hierover wordt elders in dit blad uitvoeriger geschreven naar aanlei ding van de behandeling van dit voorstel in de commissie voor open bare werken- Zoals reeds eerder bekend is ge maakt zal met ingang van 31 maart een 100% voorziening t.a.v, de huis- vuilophaaldienst van start gaan. Dit wil dus zeggen dat in de hele ge meente het huis- en grofhuisvuil op gehaald wordt. In verband hiermee zijn de ophaalroutes aangepast. Daar waar de routes zullen wijzigen zal men d.m.v. een circulaire hierover geïnformeerd worden. Wij verzoe ken u ervoor te zorgen dat het vuil om 08.00 uur aan de straat c.q. de dichtsbij gelegen openbare beklin- kerde of geasfalteerde weg staat. Bepalingen i.v.m. de huisvuil-op- haaldienst: GROTE STUKKEN Voor z.g. inboedelstukken, waar onder te verstaan: bankstellen, was machines. koelkasten etc. geldt een aparte regeling. Op iedere eerste en derde donder dag van de maanden worden deze stukken opgehaald door de dienst van gemeentewerken, wanneer men dit telefonisch bij de gemeente op geeft. De hieraan verbonden kosten be dragen 10,/m3 of een gedeelte daarvan. Men betaalt tegen afgifte van een kwitantie aan de chauffeur van de wagen. Voor nadere informatie en opgave van op te halen stukken, kan men kon takt opnemen met de dienst Ge meentewerken Venray, tel. 04780- 83838 toestel 327. Om alle misverstanden uit de weg te ruimen: voor Brukske geldt de volgende regeling: In de Ouverturestraat, Aubade straat en Serenadestraat wordt het huisvuil opgehaald op DONDER DAG. In de andere straten van Brukske komt de vuilniswagen op 'WOENSDAG. Voor het buitengebied geldt, dat het huisvuil op de ophaaldag AAN DE VERHARDE WEG moet klaar staan- Voor nadere inlichtingen over het ophalen van huisvuil in het buiten gebied kan men terecht op kamer 228 van het gemeentehuis of telefonisch onder nummer 04780-83838 toestel 327. Tenslotte zij meegedeeld, dat a.s. vrijdag GOEDE VRIJDAG, normaal het huisvuil wordt opgehaald op de vrijdagroute. Geen ophalen van huisvuil op maandag 7 april Op 7 april, tweede paasdag, zal in de gemeente geen huisvuil worden opgehaald. De betreffende route zal niet wor den ingehaald, zodat men de vuilnis zakken nog één week langer bij huis zal moeten houden. Op Goede Vrijdag (vrijdag 4 april) wordt wel het huisvuil opgehaald. Commissie ruimte lijke ordening vergadert Op donderdag 10 april a.s. zal de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting om 19.00 uur in openbare vergadering bijeenkomen in kamer 127. De vergadering begint met een hoorzitting over het ingestelde be roepschrift van Hermans Groep B.V. tegen de weigering van een bouw vergunning voor de verbouw/uit breiding van Hotel Almonda aan de Julianasingel. Vervolgens worden twee optgron- dingsaanvragen aan de orde gesteld. Het gaat hier over voorgenomen ont grondingen van percelen aan de Overloonseweg en de Spurkt. Aan de orde komt verder de prin- cipevraag over de bebouwing van de hoek JulianasingelOude Oostrum- seweg. Tenslotte wordt gesproken over de exploitatie-opzet industrieterrein Smakterheide. Aan het college zal moeten worden geadviseerd over de ze grondprijzen, welke volgens het voorstel, gesteld worden op 40, per m2 voor de eerste 5.000 m2 per kavel, 30,per m2 voor de ka vels boven de 5000 m2 en een bijbe taling voor 300 m2 grond indien een dienstwoning wordt gebouwd. Behandeling van een aantal onderwerpen door de raad Het ligt in de bedoeling van het college van b. en w. om in de open bare raadsvergadering van dinsdag 13 mei a.s. o.m. het rapport „Ver werking afvalstoffen Venray" in be handeling te brengen. In diezelfde vergadering zal dan ook de „Milieunota Venray" aan de orde worden gesteld. De behandeling van de z.g. Noord tangent heeft het college moeten verschuiven naar de raadsvergade ring va nlO juni a.s. omdat de voor bereiding van deze materie toch meer tijd blijkt te vergen dan eerder kon worden voorzien Vervallen spreek uren van wethouders Op maandag 8 april a.s. zullen de wethouders Mevr. A. P. Rutten-Tie- len en J A A. van Oers geen spreek uur houden. Uiteraard vervallen de spreekuren van burgemeester en wethouders op tweede paasdag, maandag 7 april. Gemeentehuis op goede vrijdag gesloten Vrijdag 4 april a.s., Goede Vrijdag, is het gemeentehuis de gehele dag gesloten. Ook de afdeling burger lijke stand is dan gesloten. In het kader van de gemeentelijke welzijnsplannning start de werk groep cultuur in de tweede week na pasen een overlegronde met alle or ganisaties en verenigingen, die in Venray op een of andere wijze ak- tief zijn op het terrein van de cul tuur. Hiermee wil de werkgroep een zo ruim en volledig mogelijk beeld krij gen van alle zaken, die in de vereni gingen spelen. Een dergelijke inven tarisatie is een belangrijk uitgangs punt voor een te voeren beleid door de gemeente. Als voorbereiding op de gesprek ken, hebben de betrokken organisa ties inmiddels een vragenlijst ont vangen. Daarin komen alle aspecten van een vereniging aan bod, terwijl er eveneens ruimte is voor het sig naleren van knelpunten en wensen. De vragen worden in het overleg met de werkgroep cultuur pas defi nitief ingevuld. Op die manier hoopt de werkgroep een in grote lijnen uniform inzicht in de Venrayse si tuatie te krijgen. De verenigingen of organisaties, die geen uitnodiging voor een ge sprek ontvangen hebben, kunnen alsnog contact opnemen met de werkgroep. Een telefoontje naar de secretaris de heer Fr. in 't Zandt, gemeentehuis tel. 83838 toestel 244, is voldoende. Verkeersmaatregel i.v.m. standplaats ANWB informatiebus Burgemeester en wethouders van Venray, maken hierbij bekend hun besluit van 19 maart 1980, nr- 355, waarbij ten behoeve van de stand plaats van het mobiel kantoor van de A.N.WJ3. tot de volgende tijde lijke verkeersmaatregel is besloten: I. in de periode van 18 maart tot en met 26 augustus 1980 door het plaatsen van borden 49 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens met onderbord als genoemd in artikel 121 van dit regle ment het parkeren in vier parkeer vakken gelegen aan de Schoolstraat, ten zuiden van het naamloze verbin dingswegge^ e tussen Schoolstraat en de Merselosewcg, op dinsdag van 09.00 tot 16.30 uur te verbieden; II. het mobiel kantoor van de A.N.W.B. ontheffing te verlenen van de onder I genoemde maatregel. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubliceerd is beroep aantekenen- Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de commissaris van de Koningin. Venray, 28 maart 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, G, H. Schols, loco-burgemeester J. M. Poels, secretaris Onttrekking aan het verkeer van een weg Burgemeester en wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat zij voornemens zijn aan de raad dezer gemeente het voorstel te doen tot onttrekking aan het openbaar verkeer van een gedeelte van de on verharde weg, genaamd Zwarteweg, gelegen vanaf Spurkt in algemeen zuidelijke richting tot aan de Spurk- terweg met een oppervlakte van 2.000 m2 ,deel uitmakende van het perceel kadastraal bekend gemeente Venray sectie A, nr. 2287 en een ge deelte van de onverharde weg, ge naamd Ambachtstraat, gelegen van af Spurkterweg in algemeen ooste lijke richting tot aan de Smakterweg met een oppervlakte van 5.200 m2, deel uitmakende van het perceel ka dastraal gemeente Venray sectie A, nr. 2506. Het betreffende voorstêl ligt met de daarbij behorende tekening nr. 6359, waarop de aan het openbaar verkeer te onttrekken gedeelten van de twee onverharde wegen thans staan aangegeven, met ingang van 8 april 1980 gedurende één maand op de gemeentesecretarie afdeling IIID, kamer 202. ter inzage. Belanghebbenden kunnen gedu rende genoemde termijn bezwaren tegen het voorstel indienen bij de ge meenteraad. Venray, 28 maart 1980 Burgemeester en wethouders voor noemd, G H .Schols, loco-burgemeester J- M. Poels, secretaris Commissie voor verkeer vergadert op 14 april Op maandag 14 april a.s. komt de commissie voor verkeer om 16.30 uur in kamer 127 van het gemeentehuis in openbare vergadering bijeen- De commissie zal aan het college van burgemeester en wethouders ad vies uitbrengen over de volgende zaken: Het treffen van een verkeers maatregel ten behoeve van een uit rit aan de Leeuwstraat; Het treffen van een verkeers maatregel ten behoeve van het voet pad Mozartstraat. Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 2 april 1980 voor de navolgende bouwplannen bouwvergunning ver leend Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunnin gen rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratie ve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (AROB) een gemotiveerd be zwaarschrift indienen bij burgemees ter en wethouders. tot het herplaatsen van een hou ten garage aan de Willemstraat 4 t.n.v. mevr. A. C. van den Heu vel-Willems; tot het bouwen van een woning aan de Pioniersstraat t.n.u. G. H. Spreeuwenberg; tot he tbouwen van een serre en het aanbrengen van een dakraam aan de woning Eligiusweg 6 t.n-v. A. J. L. M. Reuser; tot het bouwen van 6 woningwet woningen voor bejaarden aan de Langeweg t.n.v. Woningbouwver eniging Noord-Limburg; —tot het bouwen van een politie- buro aan de Leunseweg t.n.v. het gemeentebestuur; tot het bouwen van een woning aan de Andeslaan t.n.v- K. Wal- ma; tot het bouwen van een woning aan de Pauwweg t.n.v^ A. G. H. Pouwels; tot het bouwen van een woning aan de Matterhornlaan t.n.v, M. M. van Kempen; tot het oprichten van een zend mast t-b.v. politieburo t.n.v. het gemeentebestuur; tot het bouwen van een woning aa n de Bremmerlaan t.n.v. dhr. Klaus; tot het bouwen van een woning aan de Bremmerlaan t.n.v. J. Raadschelders; tot het bouwen van een fokvar- kensstal aan het Buskensven 1 t.n.v. A. P. G- M. Volleberg; tot het verbouwen van een woon huis tot tandartsenpraktijk aan de Eindstraat 23 t.n.v. de heren Wasser en Vallen; tot het uitbreiden van een hobby- kas aan de Overloonseweg 89a t.n.v. P. J. W- Jenneskens; tot het bouwen van een hobby kasje aan de Lollebeekweg 31 t.n.v. H. M. H. Versteegen; tot het bouwen van een mestvar- kensstal en een loods aan de Overloonseweg t.n.v M. H. J. van Stiphout; tot het bouwen van een garage aan het Grootdorp 26 t.n.v. F. W. H. Muijzers. Venray, 4 april 1980 De burgemeester van Venray, mr. H ,J. M. Defesche Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Maandag 7 april: Tweede Paasdag - GESLOTEN Dinsdag 8 april: 07.00 - 08.30 uur 11.00 - 13,00 uur 13.30 - 16.00 uur 18.00 - 19.45 uur 20.00 - 21.00 uur Damesuur 21.00 - 22 00 uur Woensdag 9 april 07.00 - 08.30 uur 11.00 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Speelinstuif 18.00 - 19.1 5uur 20-30 - 22.00 uur Donderdag 10 april: 07.00 - 08.30 uur 11.00 - 12.00 uur 13.30 - 16.00 uur 18.00 - 19.45 uur Vrydag 11 april: 07.00 - 08.30 uur 11.00 - 13.00 uur 13.30 - 16 00 uur 18.00 - 19.45 uur 20.00 - 21.00 uur Trimzwemmen 21.00 - 22.00 uur PARKWEG 2 VENRAY TELEFOON 04780-82069 Het combi-bad Venray opent op 1 mei de poorten van het buitenbad. De verkoop van abonnementen is gestart. De kassa is gedurende de hele maand april geopend van maandag tot en met vrijdag van 17.45 tot 19.45 uur; 'swoensdags en zater dags van 13.30 tot 15.30 uur. Vanaf 1 mei is de kassa geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur. TARIEVEN: Gezinsabonnementen (geldig voor het gehele gezin) 102, Persoonlijke abonnementen Volwassenen 48, Jeugd tot en met 16 jaar 31, Bovenstaande abonnementen zijn geldig voor de periode van 1 mei tot 1 september 1980, uitsluitend voor het buitenbad. ZWEMINSTUIF GEDURENDE DE PAASVAKANTIE IN HET GEMEENTELIJK COBI-ZWEMBAD Parkweg 2 te Venray, telefoon 82069 De Zweminstuif zal worden gehouden op woensdag 9 april a.s. van 13.00 - 15.00 uur, in het Gemeentelijk Combi-Zwembad, in samen werking met de recreatiesportleiders(sters) en het zwembadpersoneel. Entree: kinderen 1,75 per persoon volwassenen 2,30 per persoon. Aqua Fit spelen in het gemeentelijk binnenbad???? Meteen doen!!! Comité Recreatiesport Venray, telefoon: 83838 toestel 456 Pooling Recreatiesportleiders(sters) Venray Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c-q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van een carport aan de woning Immenhof 10 t.n.v. J. H. Lemmen; het bouwen van 2 woningen op perceel sectie P, nr. 93, aan de Lollebeekweg t.n.v. G. J. W. Smits; het verbouwen van de bovenver dieping van het pand Postsraat 8 t.n-v. L. T. J. Claessens; het aanbrengen van een schei dingswand in het winkelgedeelte van het pand Poststraat 8 t.n.v. L. T. J. Claessens; het bouwen van een schuur aan de Pastoor Jacobspeel t.n.v. J. M. S winkels; het bouwen van een varkensstal aan de Steegse Peelweg 100 t.n-v. F. A. M. Gommers; het uitbreiden van de woning Vullingsstraat 18 t.n.v. F. L. Vo- gelzangs; het uitbreiden van de woning Vullingstraat 20 t.n.v. J. H- C. Arts; het verbouwen en uitbreiden van de woning Prinses Irenestraat 12 t.n.v. H. W. A. Hendriks; het verbouwen van de woning Herenpasweg 4 t.n.v. J- T. Schle- pers; het bouwen van een carport 'aan de woning Herenpasweg 6 t.n.v. G. P. M. Oudenhoven; het verbouwen en uitbreiden van de woning Montgomerystraat 6 t.n.v. J. L K. Jacobs; het uitbreiden van het pand Gro testraat 15 t.n.v. L. Rutten; het verbouwen van het pand Eindstraat 2a t.n.v. Exploitatie Mij „Venrode"; het bouwen van een berging bij de woning Lamersveld 19 t.n.v P. Kluitmans; hetbou'wen van een woning aan de Oostsingel t.n.v. J. Herraets; het bouwen van een varkensstal aan de Rouwkuilenweg 23 t.n.v. Th. Tilleman; het bouwen van een varkensstal aan de Meerloseweg 18 tm.v. J- Voermans. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 8 april 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de af deling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren houders worden ingediend, schriftelijk bij burgemeester en wet- HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: A. F. Jans-Beken, Ambacht straat 3, Venray om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een varkens fokkerij c.q. propaangastankin- stallatie, waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Ambachtstraat 3, kadastraal ge meente Venray sectie C-2 nr. 5152. H H. L. Geurts, Boddenbroek 9, Oirlo, om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een varkensfokke rij waar mest en meststoffen wor den bewaard. Adres inrichting: Bod denbroek t/o nr. 9, kadastraal ge meente Venray sectie R nr. 182. H. H. L. Geurts, Boddenbroek 9, Oirlo om vergunning tot het oprich ten, in werking brengen en in wer king houden van een varkensfokke rij waar mest en meststoffen worden bewaard, annex groentekwekerij. Adres inrichting Boddenbroek 9, Oirlo, kadastraal gemeente Venray sectie R nr. 169. P. W. Poels, Haag 12a, Merselo, om vergunning tot het uitbreiden van een varkensfokkerij en -meste- rij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Haag 12a, Merselo, kadastraal gemeente Ven ray, sectie B-3 nr- 1460. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij, gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 23 april 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maashese w weg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 4 april 1980 Burgemeester- en wethouders van de gemeente Venray, G.H. Schols, loco-burgemeester J.M. Poels, secretaris

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9