Uit de gemeenteraad van VierLbeek AGENDA W.A.O.-UITKERINGEN SCHOUWBURG- NIEUWS De&man Au Cygne PAASWANDELING VRIJWILLIGERS- MANIFESTATIE op 11 en 12 april a.s. Rotzooi in de winkelstraat Geslaagd INGEZONDEN I ''£"SSi Hotel-Bodega GROTE MARKT 2a-4 VENRAY Restaurant TEL. 04780-86969 Directie en medewerkers van Hotel 'De Zwaan' Restaurant 'Au Cygne' wensen u allen een zalig paasfeest, en stelden voor u de volgende paasmenu's samen. PAASMENU 42,50 Jambon cru de notre campagne Gerookte en vers gekookte neder- landse hammen geserveerd met meloen Consommé Printanière Heldere bouillon met verse voorjaarsgroenten Steak de veau 'Recamier' Kalfsteak gevuld met gerookte zalm, geserveerd met een delicate kreeftensaus PAASMENU 37,50 Paté du chef Grove boerenpaté Consommé Printanière Heldere bouillon met verse voorjaarsgroenten Cöte de veau la Provenpale Met Provenpaalse kruiden bereidde kalfskoteletten Fraises la fagon de Dyon Verse aardbeien met creme de cerise uit Lyon, geserveerd met roomijs Parfait au Cygne Met likeur geparfumeerde vanille parfait Tevens stelde onze chef-kok een keur van heerlijke gerechten samen, die een la carte-eter de tong zal doen strelen. Reserveer uw tafel voor de paasdagen, telefonisch 04780-86969, of loop even binnen bij Hotel 'De Zwaan' Restaurant 'Au Cygne'. Gaarne maken wij u er nu al op attent dat wij voor de komende com munie-feesten weer diverse feestelijke schotels kunnen samenstellen Voor Eerste Paasdag heeft de Im kersvereniging Horst e.o- in samen werking met Staatsbosbeheer weer een oriëntatie-natuurwandeling uit gestippeld in het natuurreservaat ,,'t Schuitwater", dat gelegen is tussen Broekhuizen en Horst-Mel- derslo. Het is een jubileumwandeling vanwege de tiende keer, dat ze ge houden wordt. Vandaar, dat elke deelnemer een pen met opschrift ontvangt .Daarnaast worden speciaal de 5e en 6e klassers van de basis scholen uit de streek uitgenodigd om dit stukje prachtige natuur te leren kennen. Zij kunnen voor hun school een speciale prijs winnen. Men wandelt langs de oude Maas- arm, die nu bestaat uit het Schuit water en het Broekhuizerbroek. Verder komt U op de hogere zand gronden met zijn naald- en loofbos sen afgewisseld met mooie heide velden. Over knuppelbruggen maakt U een doorsteek door het moeras bos van uitbottende wilgen en elzen. Aan de hand van een eenvoudige route-beschrijving wandelt U en lost de vragen op, die betrekking hebben op de omringende natuur. De best geklasseerden krijgen een prijs thuis gestuurd. De wandeling bestaat uit twee routes van 4 en 7 km, waaruit men kan kiezen. Er kan worden ge lopen in groepjes of individueel. Hal verwege kunt U pauzeren om een frisdrank of een warme slok te nut tigen- Tussen 10.00 en 15.00 uur kunt U starten, terwijl de kosten van deel name voor volwassenen 2,en voor kinderen 0.50 bedragen. Start en einde van de wandeling zijn gelegen aan de parkeerplaats langs de weg van Broekhuizen Horst (Melderslo), de Broekhuizer- dijk genaamd. Het Regionaal Jeugdcentrum Noordelijk Limburg organiseert op 11 en 12 april a.s. een vrijwilligers- manifestatie. Met dit gebeuren wil het R.J-C. de vele vrijwilligers, die zich belange loos inzetten eens extra in de kijker zetten. Gedacht wordt hier aan de velen ,die zich als leiding en/of be stuurslid pro deo inzetten ten be hoeve van jeugdclubs, jeugdsozen, sport, peuterspeelzalen, scouting, jong nederland, k.p.j. etc. etc. Het doel van deze manifestatie is de vrijwilligers, maar óók zij die be roepsmatig, zoals ambtenaren, com missieleden. betrokken zijn bij het vrijwilligerswerk een programma aan te bicden vol ontspanning en ontmoeting, spel- en kreatief bezig zijn, informatie en drskussie. De manifestatie bestaat uit 2 da gen, te weten op vrijdag 11 april en zaterdag 12.april. PROGRAMMA 11 APRIL: Om 20.00 uur zal Prof Wilhelmina Bladergroen een lezing houden over .Jeugd en vrije tijd', in hotel De Burggraaf. Stationsweg 1 te Venray. Om 20.45 uur pauze. In deze pauze zal de zanger/gitarist Gerrit Chris- tiaans een paar liedjes ten gehore brengen. Om 21.15 tot 22.30 uur is er gele genheid om vragen te stellen aan Prof. Bladergroen. Entree alleen op uitnodiging i.v.m. beperkt aantal plaatsen in hotel De Burggraaf. PROGRAMMA 12 APRIL: Jong en oud kunnen deelnemen aan: plakfiguurtjes maken prikken tekenen dompelen glasverven ecoline: blazen, spatten bloemen maken emailleren solderen panti-paint face paint enz. enz. Informatie overl: subsidie rijksbijdrageregeling vrijwilligersbank kadercursussen handenarbeid films Instellingen die aanwezig zijn: N.U-S.O. K.I.K. Werkgr. Kindervakantiewerk L. Dienst Sport en Spel Service bureau C.J.P. R.J.C. Speel-o-theek Buro voor Alcohol en Drugs Ontspanning door: muziek volksdansen films luchtkussen toneel zit- en eethoek Het programma op zaterdag* 12 12 april zal mee vorm gegeven wor den door deelname van diverse Jeugdgroepen uit de regio. Dit programma vindt plaats in de schouwburg te Venray, van 12 00 tot 16.00 uur. De toegang voor 12 april is gratis. Vernieling De 49-jarige P. B. uit Venray deed aangifte van bekrassing van zijn aan de Noordsingel geparkeerde personenauto. Motorkap en rechter flank waren met een scherp voor werp bekrast. Regelmatig en vooral in de week ends vindt men in de winkelstraten en met name in de Grotestraat een heleboel rotzooi .Dikwijls ook leeg gegooide vuilnisbakken etc. De winkeliers, die toch vrij regel matig hun eigen „stoep" schoon hou den, hebben al eens bij de gemeente geïnformeerd of de straat zaterdags avonds geveegd zou kunnen worden. Nu heeft de laatste veegbeurt en le diging van de vuilnisbakken vrij dagsmorgens plaats. Daar gaat dan een drukke koopavond en een druk ke zaterdag overheen, met alle vuiA le gevolgen van dien. Het blijkt echter niet mogelijk te zijn of het zou heel veel geld gaan kosten om de straat op een later tijdstip te vegen. De winkeliersver eniging heeft de gemeente al eens voorgesteld haar het geld te geven dat uitgetrokken wordt voor het schoonhouden van de Grotestraat. Dan zou men zelf de veegbeurten or ganiseren. De gemeente is daar ech ter niet op ingegaan. In de commissie voor handel en middenstandszaken kwam dit onder werp weer eens aan de orde- Toe gezegd werd, dat men nog eens zal kijken of zaterdags vegen een on overkomelijke zaak is. Diefstallen Door forcering van een deur aan de achterzijde van haar woning aan de Kempweg hebben onbeken den toegang gekregen. De 70-jarige mevr. M. werd de dupe, want haar bontjas ter waarde van 3.000, bleek verdwenen te zijn. H. J. uit Venray deed aangifte van diefstal van 1000 tot 1500 liter stookolie uit de olietank, welke na bij de nieuw te bouwen woning aan St. Janslust in de grond was ge plaatst. Tevens werden een ruit van de berging en drie hangsloten ver nield. In de nacht van zondag op maandag werden uit het voortuintje van de woning van C. v .d. S. aan de Dickeu Thielenstraat enkele plan ten entvreemd. K. H. uit Venray deed aangifte van diefstal van een oud model bankschroef vanuit een open schuur. De 37-jarige A. O. uit Venray deed aangifte van diefstal van zijn personenauto merk Simca, rood van kleur, kenteken 52-89-UN staande op de parkeerplaats in Veltum. Door W. W. en P. L. uit Venray werd aangifte gedaan van diefstal van hun portemonnaie vanuit het kleedlokaal van de voetbalclub uit Leunen. In de respectievelijke porte- monnaies zaten bedragen van 40 en 410 gulden. Wie een wao-uitkering krijgt van het GAK, ontvangt zijn uitkering in de regel prompt op tijd. Maar als hij de specificatie nader bekijkt, ziet hij dat er sinds de afrekening over januari 1980 iets vreemds aan de hand is met de aftrekpost waarbij vroeger stond „Ziekenfondspremie" en nu „SV" (premie sociale verzeke ring) slaat. Het gaat namelijk niet alleen meer om de ziekenfondspre mie .Wat is er namelijk gebeurd? Sinds 1 januari 1980 wordt er een zogenaamde vereveningsbijdrage in gehouden op de wao-uitkering. Dat is een bedrag dat betaald moet wor den om een meer gelijke situatie te krijgen tussen de lonen van de werknemers en de uitkeringen van de wao-ers. Voorheen hoefde een wao-er bij na geen sociale verzekeringspremie te betalen. Als hij in het ziekenfonds zat werd er alleen ziekenfondspre mie op z'n wao-uitkering ingehou den. Sinds I januari is dat anders ge worden. De wao-er betaalt nu net als de arbeidsgeschikte werknemers een In recordtijd behandelde de raad van de gemeente Vierlingsbeek een 25 punten tellende agenda. Zonder hoofdelijke stemming nam de raad de volgende besluiten. De lagere school te Holthees kan de gevraagde T.V. aanschaffen, dat verhoogt daar het peil van het onderwijs. De kleuterschool Holthees mag de gevraagde schrijfmachine aan schaffen. De lagere school te Vierlings beek mag een duurdere schrijfma chine aanschaffen, een met een z-g. brede wagen. Dezelfde school te Vierlings beek mag tot aanschaf van een schrob- en zuigmachine overgaan. De plafonds van de kleuter school te Maashees moeten worden verbeterd. De raad had geen be zwaar tegen votering van het be drag van 27.318, Ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan Pasveld te Overloon werd van P. Aerts te Over- loon een stukje grond aangekocht voor de aanleg van een weg; terwijl met J. A. Peeters voor de aanleg van diezelfde weg een stukje grond werd geruild. Het is zeker dat na vrijkoming de panden Hogeweg 2 en 4, gelegen midden in de kom van Vierlingsbeek en eigendom van de kinderen Evers en de erven Franssen-Hesen, zullen G. W. uit Vredepeel deed aan gifte van diefstal van ongeveer 40 liter benzine uit zijn in een open schuur staande personenauto. In sporthal „De Wetteling" werd, vanuit het kleedlokaal, van drie dames goederen ontvreemd. Ge tuigen hebben gezien dat een jongen van naar schatting 16 tot 17 jaar uit de Wetteling kwam, terwijl de zaal in gebruik was. De jongen was ge kleed in oranje-rode broek, lichte tui, jack cn had naar achteren ge kamd blond haar. De 76-jarige mevr. S. deed aan gifte van diefstal uit haar woning van een bruinkleurige Keulse pot. De 28-jarige M. F. deed aangif te van diefstal van 6 tuinkabouters uit zijn tuin. In het afgelopen weekend wer den vier aangiftes gedaan van dief stal van in Venray gestalde fietsen. Th. uil Venray deed aangifte van diefstal van benzine uit twee van zijn auto's. Ook werd uit de auto van zijn buurman benzine gestolen. 18-jarige bekende diefstal Een 18-jarige knaap uit Leunen heeft bekend 450,te hebben ont vreemd uit kleding in het kleed lokaal van het sportveld te Leunen. Jongedame stal parkeerbonnen De 25-jarige mej. J. V. kwam aan het politiebureau een haar opgeleg de parkeerbon betalen. De dienst doende brigadier kon van het aan geboden honderdje niet teruggeven en ging naar de koffiekamer om het bij een collega te wisselen. Bij terug keer zag hij nog net dat de jonge dame iets in haar zak stopte. Zij moest haar zakken leeg maken en prompt kwamen twee kopie parkeer bonnen tevoorschijn, welke zij van het bureau had weggenomen. Zij wilde de politiemannen in moeilijk heden brengen. Voor die diefstal werd zij aangehouden en tot haar voorgeleiding aan de hulpofficier van justitie ingesloten. Later werd zij na mededeling dat tegen haar procesverbaal zal worden opge maakt, huiswaarts gezonden. Daders kledingdiefstal aangehouden Terzake diefstal van kleding uit een winkel aan de Henseniusstraat werden aangehouden de 24-jarige mej W. N. en de 22-jarige L. S. bei den uit Venray. Na inbeslagneming, verhoor en aanzegging dat proces verbaal terzake die diefstal zal wor den opgemaakt werd het tweetal huiswaarts gezonden. bedrag dat even hoog is als wat zij betalen aan premie voor Ziektewet, Werkloosheidswet en WAO samen. De nieuwe inhouding heet „vereve ningsbijdrage". Dat bedrag is op de specificatie in één bedrag met de ziekenfondspremie vermeld, omdat het niet mogelijk was de bestaande specificatie en de computer zo snel aan te passen. Er wordt gewerkt aan een oplossing. De vereveningsbijdrage is het ge volg van een wettelijke maatregel, die genomen is omdat de wao-uitke- ringen naar verhouding sneller ste gen dan de lonen van de werk nemers. Zij moesten immers wel de premies ZW, WW en WAO betalen. Een voor de hand liggende conclu sie is dat een wao-er er dus op ach teruit is gegaan, want vroeger hoef de hij die bijdrage niet te betalen en nu wel. Dit is echter niet juist, want daarvoor heeft men een oplossing gevonden. Elke wao-er die boven het minimum zit .krijgt namelijk een toeslag bovenop zijn wao-uitkering. Dat is niet met een oogopslag te zien, want het extra bedrag is verwerkt worden gesloopt. De heer Ophey had wel bezwaren tegen die aankoop van 108.000 gulden want de bouwrijpe grond welke straks zou worden op geleverd gaf een te hoge kavelprijs. De raadsvoorzitter was blij met die aankoop omdat op die grond moge lijk winkels kunnen worden ge bouwd. De raadsnestor kreeg de verzekering dat de huurders maar tijdelijk zullen blijven. De raad had verder tegen die aankoop geen be zwaar. Gemeentewerken kan tot aan schaf van enkele werktuigen over gaan tot een bedrag van 21.685, De dansgarde van Vierlingsbeek staande aan de nationale top, zal in de toekomst gesubsidieerd kunnen worden en dat zal voor andere ver enigingen geen konsekwenties heb ben Zij blijven niet op een lijn staan van de majorettenkorpsen. Voorlopig geldt die subsidiëring voor twee jaar omdat het college de overtuiging heeft dat dan de dansgardes zullen zijn opgenomen in de SOMNO-rege- lingen. Wel zullen de dansgardes re keningen moeten overleggen en een begroting moeten indienen. Meer als het nadelig saldo zal nimmer worden gesubsidieerd. De dansgarde in Vier lingsbeek heeft nog nooit subsidie gehad, ook niet voor de aanschaf van hun kleding. De vrouwelijke raadsleden wa ren blij dat het college het voorstel had gedaan om de VOS-cursus te subsidiëren. Juist bij de vrouwen be staat er grote behoefte die cursussen te gaan volgen. De subsidie bedroeg 2.320,terwijl gevraagd zal wor den aan het ministerie van CRM ook Bevorderingen bij de politie Met ingang van 1 april zijn tot hoofdagent van de gemeentepolitie Venray bevorderd de agenten J. H. Caelen ,M. Cremers en H. Tangelder. Vrachtautobestuur der weigerde gegevens M. O. uit Venray had zijn perso nenauto geparkeerd voor zijn wo ning aan Makkenhof. Een bestuur der van een vrachtauto met aan hangwagen van de fa. M. uit Veghel draaide zijn combinatie op Makken hof. De Venrayer verplaatste nog zijn auto, maar bij het draaien raak te de vrachtauto toch nog de per sonenauto. De bestuurder van de vrachtauto weigerde zijn personalia te verstrekken. De politie heeft de zaak in onderzoek. Wapenbezit Tijdens een controle op de Over loon esweg werd naast de bestuurder van een Duitse personenauto, de 27- jarige H. S. uit Wesel. een dolkmes aangetroffen. De politie nam dit, vol gens de Nederlandse wet, verboden wapen in beslag en tegen de eige naar werd procesverbaal opgemaakt. Stropers wisten te ontkomen Nadat de politie in de buurt van Kempskensberg te Ysselsteyn een lichtbak had gesignaleerd en vier schoten had gehoord ging men tot achtervolging van deze stropers over. Die achtervolging moest ech ter worden afgebroken, omdat de politiemensen in Venray elders drin gend nodig waren. Wat de politie later wel wist op te sporen, was de auto waarmede de stropers hun werk hadden gedaan. De motor van de auto was nog warm en in de auto werd aangetroffen: kraaiepoten, hulzen, vers bloed en reeharen. De auto was van een vals kenteken voorzien. Die auto werd in beslag genomen- De stropers, jacht buit cn jachtgeweer, alsmede de lichtbak bleven onvindbaar. Mishandeling Door de 34-jarige A. S. uit Venray werd aangifte gedaan van mishan deling op maandagavond. Hij werd aan zijn gezicht gewond. De mishan deling werd gepleegd door zijn plaatsgenoten S. C. en U. H. De mis handelde had met minder mooie be woordingen opmerkingen gemaakt over de echtgenote van S. C. Voorts had het tweetal de personenauto be schadigd, in de linker flank waren enkele deuken getrapt. De politie stelt een nader onderzoek in omtrent de juiste toedraoht. in het uitkeringsbedrag. Hoe hoog de toeslag is, hangt af van de hoogte van de uitkering. Voor de mensen met een uitkering die op het minimum-wao-dagloon is gebaseerd, zit de toeslag al verwerkt in het dagloon. Kort gezegd, voor mensen die al voor 1 januari een wao-uitkering hadden, is er per saldo niet veel ver anderd. De toeslag en de aftrek wo gen tegen elkaar op. Die toeslag is gegeven voor de handhaving van de koopkracht van de per 1 januari 1960 lopende gevallen. Wie wao krijgt né 1 januari komt niet voor die toeslag in aanmerking. Vaak wordt de vraag gesteld of die toeslag ook invloed kan hebben op de vraag of men al dan niet verze kerd is voor de ziekenfondswet Met andere woorden, als iemand door toeslag boven de ziekenfondsgrens komt, moet hij dan uit het zieken fonds? Het antwoord is nee; de toe slag blijft buiten beschouwing voor het bepalen van de ziekenfonds grens. die cursus te gaan subsidiëren. Tegen votering van een bedrag van 549.000,voor het bouwrijp maken van de eerste fase in het com plex Pasveld te Overloon had de raad al evenmin bezwaren. De vaststelling bestemmings plan 2e herziening kom Maashees kreeg de gevraagde medewerking. Het ligt in de verwachting dat daar door binnenkort begonnen zal kun nen worden met de bouw van enkele bejaardenwoningen binnen dat plan. RONDVRAAG Op korte termijn zal aan de Provincie worden gevraagd de voor borden te plaatsen aan de weg Vier lingsbeekHolthees- Recentelijk was de nestor van de raad, de heer Aerts, bijna bij een verkeersongeluk be trokken. Dat zou dan veroorzaakt zijn geworden door een onduidelijke situatie ter plaatse. Het plan voor verbeterde bui tenverlichting is naar de PNEM ge zonden. Verwacht wordt dat in de raadsvergadering van april dit plan aan de orde zal komen. De enquêteformulieren van de Onderwijs Begeleidingsdienst zijn nog niet allemaal binnen zodat het college nog geen uitsluitsel kon ge ven. Omtrent de aanstelling van een logopediste is nog geen zekerheid te verkrijgen. Wel zal die aanstelling in samenwerking met de schoolartsen- dienst en de schoolbesturen plaats vinden. Over de noodzaak van die aanstelling was bij de raad eenstem migheid te bespeuren. SPEELGROEP STEVENSBEEK KIDNAPT DE PAUS Zondag 13 april a.s. zal de Speel- groep Stevensbeek 's avonds om 20.15 uur in de Venrayse schouw burg presenteren: „De dag waarop de paus gekidnapt werd", een blij spel van Joan Bethancourt. De Speelgroep Stevensbeek heeft de afgelopen jaren enige faam ver worven, en zeker cok in Venray, met moderne blijspelen als „In de holte van je arm" en vorig jaar „Crao". Hoofdpersoon in het blijspel dat de Speelgroep, onder regie van Goos Lomme, dit jaar brengt, is de joodse taxichauffeur uit New York, Sam Leibowitz. Sam is iemand die zijn omgeving al vaak verrast heeft met spectacu laire akties. Het bezoek, dat paus Al- bert IV brengt aan New York, heeft Sam deze keer geïnspireerd tot een daad, die de hele wereld, inclusief de Verenigde Naties, in beroering zal brengen. Sams uitgangspunt is echter steeds geweest: het doel heiligt de midde len- Zondag 13 april a.s. bestaat er dus in de Venrayse schouwburg nog een kans dit schitterende blijspel te zien. Maja van Opbergen uit Venray slaagde te Utrecht voor het examen vakbekwaamheid voor het Reis bureau-bedrijf. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen ortho-pedagogiek Margriet Stijns. GEVONDEN VOORWERPEN van 24 maart t.m. 30 maart 1980 Kinderbikini bont; Dames porte monnaie, kleur bruin, inhoud: sleu tel vermoedelijk voordeur en een be drag van ongeveer 200,Linker zwarte schoen maat 40, instapper met hoge hak; Sleutel aan plankje, Ups 1019. DIRECTIE EN MEDEWERKERS VAN „PEEL EN MAAS" PROFICIAT! Bij een gelegenheid als deze, 'n eeuw „Peel en Maas" voel ik mij genoodzaakt om datgene te doen wat ik eigenlijk al eerder en dan nog wel wekelijks had rqoeten doen, n.l. de mensen achter de krant eens stevig dank-je-wel zeggen voor al datgene wat ze doen om wekelijks weer een „Peel en Maas" 't licht te doen zien, vol met wetenswaardigheden en bruikbaar plaatselijk nieuws, adver tenties en familieberichten, maar óók (en vandaar deze dankbetuiging) veel ruimte voor alle verenigingen, die hun copij in de „Peel en Maas" geplaatst willen zien. Als voorzitter van de Venrayse zwemvereniging „Spio" zeg ik na mens deze vereniging dank voor al 100-jaar durende service, waar we als „Spio" echter pas 20 jaar van gebruik hebben gemaakt. (Sorry hoor, maar we bestaan nog niet lan ger). Ondanks het feit, dat we binnen de vereniging met een clubblad zijn begonnen, blijft de behoefte onzer zijds aanwezig de service van „Peel en Maas" te blijven gebruiken, ook op het moment dat ons clubblad we kelijks zal gaan verschijnen. Met een clubblad bereik je alleen je leden, met de „Peel en Maas" elke geïnte resseerde in Venray en omstreken. Daarom directie en medewerkers van „Peel en Maas": Alvast mede namens m'n 20 opvougers bedankt voor de volgende 100 jaar service, waarvan „Spio'* graag gebruik zal blijven maken. Maarten Houba I openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Bonnecarrère P. Verloren overwin ning. Tijdens de Tweede Wereld oorlog wordt jacht gemaakt op een Duits-joodse kernfysicus, (oorl.) Gifford, Th. De man uit Lissabon; de mïljoenenzwendel die Portugal op zijn grondvesten deed schudden, (av.) Herbert F. Het Dosadi experiment. Een agent van de federatie van be woonde planeten stelt een onder zoek in naar de illegale medische experimenten van buitenaardse wezens (sf) Houston, J. Zilvervos. Een door In dianen gevangen genomen neisje, schikt zich snel in haar situatie, maar besluit toch samen met een andere blanke vrouw te vluchten, (hist) Kollontaj, A. M. Liefde van werk bijen. Drie liefdesgeschiedenissen van de Russische schrijfster en po litica (1872-1952). Kraft, Chr. De dagen met gezichten. Drie verhalen geconcentreerd rond om thema's als liefde en seksuali teit, de onvolkomenheid van het leven en het vermogen tot inter menselijk contact. Raphael, F. Die prachtige jaren. De lotgevallen van een groepje intel lectuelen vanaf hun studietijd in de jaren '50 te Cambridge tot ca. 1975. (psych) Simenon, G. De trein uit Venetië. Het leven van een man verandert als hij in de trein van Venetië naar Parijs ingaat op het verzoek van een oudere man in Lausanne een koffertje uit een bagagekluis te halen en naar een bepaald adres te brengen. Spillane, M. Lief zijn voor dode da mes. Een privé-detective rust niet, voor hij ontdekt welke sinistere machten aan het werk zijn ge weest bij de dood van een blond en een roodharig meisje, (det) Terlouw, P. Mensen in een kleine wereld. De dochter van een hotel eigenaar in Rhenen krijgt een ver drietige tijd door te maken, maar weet na veel nadenken vastbera den de keuze voor een gelukkige toekomst te doen. (str.) Vrijdag 4 april: Zaalvoetbalcompetitie: 19.30 Electro Janssen 2Stappers 20.30 Vlakwater 2—Barnev. Eierh. 21.30 Koetshuus 1—SVCB 2 22.30 Koetshuus 2—FCPR 2 Zaterdag 5 april: Zaal voetcompetitie: 10.00 Aide HoedFord Oldtimer 11.00 Rabobank—FCPR 1 12.00 Vlakwater 1-Judo vereniging 13.00 SVCB 1—Ziekenhuis 14.00 FC HentoGem. Venray 15.00 Wetteling 4Wetteling 5 16.00 El. Janssen 2Wetteling 3 17.00 L.D.T. zaalv. vr. 18.00 Foxtrotstraat zaalv. vr. 19.00-21.00 SW jeugdleiders vr. 21.30-22.30 J. Bouten zaalv. vr. Zondag 6 april: 08.30 - 18.30 Red Stars tafeltennistoemooi Maandag 7 april: 08.30 - 18.30 Red Stars tafeltennistoemooi ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen A.P.G. FRANCKEN Allegrostraat 43, telefoon 82824 Tweede Paasdag: W. BLOEMEN Stationsweg 15 tel. 81465 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz J.W. DE VOCHT Henseniusstraat 13a, tel. 81878 Tweede Paasdag: D.J. Vercauteren Merseloseweg 33, tel. 82200 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 "WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. W. VAN NUNEN tel. 04780-81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u GEZINSVERZORGING EN BEJAARDENHULP Westsingel 5 Venray tel. 04780-86363 spreekuur maandag t.m. vrijdag van 9 tot 10 uur. KRAAMCENTRUM HORST-VENRAY telefoon 04709-1324 VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Heinen Merseloseweg 23. Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tiggeloven-Kuijpers Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Eveneens op afspraak, tel. 83859 of 81269 SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 Nederl. Multiple Sclerose Stichting afd. Noord- en Midden-Limburg Secretariaat: Ittervoorterweg 2 6005 NR Weert, tel. 04955-400 Dinsdag 8 april: 08.30-16.00 Red Stars toernooi basisscholen 18.00-21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 Badminton Woensdag 9 april: 09.00 - 16.00 voetbal - handbal en volleybaltoernooi LTS en Mavo uit de Regio 19.30-22.00 Badminton 22.00 Wetteling 1Wittenhorst 1 zaalv. vr. 23.00 Wetteling 2—F CHento zaalv. vr. Donderdag 10 april: 08.30 16.00 hand'baltoemooi basis scholen 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. 23.00-24.00 de Zwaan zaalv. vr. Vrijdag 11 april: Zaalvoetcompetitie: 19.30 Gem. VenrayVlakwater 20.30 Rabobank—SVCB 21.30 D'n Aide Hoed—FC Hento 22.30 ZiekenhuisGFC '33 2 C van vrijdag 4 tot en met 11 april

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3