GEMEENTEPRAAT Venrayse Omroep Stichting OJ.C. DE BRAK Venray li WIJK NOORD-WEST Industriebond FNV Limburgse Katholieke INVALIDENBOND Nieuws uit Overloon NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schütte, Bureau Voorlichting WERK AAN DE WELZIJNSWINKEL St. Theobaldusgilde Overloon EDUCATIEF PROGRAMMA EN EMANCIPATIEPROGRAMMA 1980 ORIENTATIETOCHT FAKKEL-WANDEL WOENSDAG 19 MAART REGIE: SYDNEY POLLACK MET: AL PACINO, MARTHE KELLER Een Amerikaanse formule-1 cou reur. leidt buiten de racebaan een eenzaam leven .In een Zwitsers la boratorium waar hij een zwaar ge wonde collega ontmoet, Lilian Mo- relli. die zich al even geïsoleerd te gen het leven en de mens opstelt als hij. De twee voelen zich tot elkaar aangetrokken zonder zich voorals nog bloot te geven. Het blijft bij uit dagen en afstoten, waarbij ze elkaar 'fantasieverhaaltjes opdissen om de realiteit te ontgaan. Die is bij hem het steeds terugkomende risico bij een grand prix en bij haar het feit dat ze aan een ongeneeslijke ziekte jydt. Daarvoor wil ze hem op een afstand houden om voor geen van beiden onvervulbare illusies te scheppen. Pas in een later stadium komt hij te weten, dat ze niet meer lang te leven heeft en blijkt hij in staat zijn gevoelens de vrije loop te laten. Woensdagavond 9 uur; entree 4,-. Let ook op de volgende data, no teer ze vast; 2 april, 16 april ,7 mei, 21 mei, 11 juni. O.J.C. „De Brak", Leunseweg 2b, Venray. a 0 De maandelijkse dansavond is op zaterdag 15 maart, aanvang 20.00 u. m wijkgebouw „Den Hoender". Openbare wijkraadsvergadering cp dinsdag 18 maart, aanvang 20.30 uur, wijkgebouw „Den Hoender". Amateur Fotografen Vereniging A. F. V. VENRAY Op de komende clubavond, don derdag 20 maart a.s., bespreking van do foto's welke gemaakt' zijn op de lacro-werkavond van j.l. 7 februari. Diegenen die daar prijs op stellen kunnen hun foto- en/of diacolloctie, voor tt april (bezoek fotoclub Horst), beoordeling meebrengen. De avond wordt gehouden op St. An- twmis.Nlraat l te Venray. aanvang 20.00 uur. DISCO SPECIAL - DISCO SPECIAL Vrijdag 14 maart is het weer zover. Lang gewacht cn toch gekomen. Voor alle liefhebbers van 12 jaar en ouder is er de gelegenheid om zich weer lekker te ontspannen of in te spannen We beginnen om 20.00 uur en stoppen om 22.30 uur. De entree is 1.50. Breng gerust je vriend of vriendin mee naar trefcentrum Den Hoender. Ursulastraat 2 te Venray. Tot ziens op de swingende Disco- Special. Zo, het was afgelopen zaterdag weer ontzettend gezellig bij. het dis co-bal in het BrukSke. Er is 'n re cord aantal bezoekers komen opda gen en met z'n allen hebben wc het feit gevierd dat de disco voor de 5e keer gehouden werd. Maar we hebben volgende week weer wat te vieren. Want zaterdag 22 maart bestaat de discotheek PEARLY precies 'n jaar en ter ge legenheid daarvan hebben wij weer iets georganiseerd, namelijk een GROTE „DISCO-DANS" WEDSTRIJD Wie kan het beste of het langste dansen, wie kleedt zich het mooiste io disco- of punkkledij. Er worden weer zeer fraaie prij zen beschikbaar gesteld voor de winnaars. Je kunt aan dit alles deelnemen door vóór zaterdag 22 maart een en velop met daarin 'n briefje met je naam erop en 3 kwartjes inschrijf geld, in de brievenbus (adres: Luit- straat 4, Brukske II) te stoppen. Het is toegestaan aan meerdere onderdelen mee te doen. Het is trou wens noodzaak je zo snel mogelijk op te geven, daar er zich al veel deelnemers hebben aangemeld. Lees voor verdere informatie dit blad ook de volgende week! De groeten van Roze-Disco-Robbie AFD. VENRAY Op maandag 17 maart a.s. zal de jaarlijkse ledenvergadering gehou den worden. Plaats: café Veerhuis, Henseniusstraat, Venray, aanvang 20.00 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Jaarverslag secretaris. 4. Financieel jaarverslag penning meester. 5. Spreker: Jo Bosch, federatiebe stuurder; Henk van Rees, dis- triktsbestuurder. 6. Bestuursmededelingen. 7. Rondvraag. 8. Sluiting! Het bestuur hoopt véle leden op deze jaarvergadering te mogen be groeten. Hoi, Deze week lezen jullie maar een kort. stukje in de krant, want ik zit midden in de proefwerkweek en moet dus veel leren. Het komt eigenlijk wel goed uit want er is toch niet zo veel te vertellen. De bekentelling van Boena is goed verlopen, en ook de uilenexcursie leverde leuke resultaten op zoals: 6 mann Bosuil. 4 vrw. Bosuil en 3 roe pende Steenuilen. Ik snak ernaar mijn boeken weer te pakken maar voordat het zover is zal ik eerst de excursies voor ko mend weekend (14, 15 en 16 maart) vermelden 14 maart: Braakballenuitpluis- avond in het hol. 19.00 uur. 16 maart: Hybiën (waterkevèrs enz. vangen en determineren) o.l.v. Boena in de Deurnesese Peel. 8.00 u. 16 maart: Een excursie van Henk naar Geysteren en de Boschhuizen, vertrek 8.00 uur. Hoi, Roger. AFD. VENRAY Vrijdag 29 februari j.l. werd in zaal Veerhuis een dia- en kienavond gegeven voor onze leden. Dhr. Leo Reintjes had vele dia's van verschillende aktivïteitcn aan gaande onze bond, welke aan de le den getoond werden Verschillende loden konden zich zelf hier nog eens bekijken, hetgeen wol aardig was. Als dank werd aan Leo een kleine attentie gegeven. Hierna ging men gezellig nog wat kienen, velen wisten een prijsje te winnen, en zodoende zat de span ning er wel in. Het was verheugend voor het be stuur. zoveel leden op deze avond te mogen begroeten en we hopen dan ook dat dit in de toekomst zol zal blijven voortgaan. Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"( met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamemummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. DER ZIGEUNERBARON IN OVERLOON Na het enorme succes voor de Operette Gezellen uit St. Anthonis tijdens de uitwisseling met verschil lende koren eind november van het De verzwaring van de gemeente lijke taken op gebied van het wel zijnsbeleid blijft de gemoederen bezig houden. Eerder al werd u in deze rubriek geïnformeerd over de struktuur van de planning en de ta ken van de verschillende raadscom missies daarin. Ook de commissie voor SociaLe Zaken, Volksgezondheid en Maat schappelijk Werk besteedt veel aan dacht aan de welzijnsplanning en heeft dan ook een zestal werkgroe pen ingesteld. Dit lijkt erg veel, maar als u verder leest zult u kunnen zien waarom dit er zo veel zijn. Het welzijnswerk beweegt zich op vele verschillende terreinen van de samenleving. Op het werkterrein van de hiervoor genoemde commis sie voor Sociale Zaken enz. zijn dat het buurt- en opbouwwerk, de maatschappelijke zorg, de gezond heidszorg, het bejaardenwerk, de zorg voor culturele minderheden en de zorg voor niet-actieven. Uiter aard hebben de meeste van deze sec toren relaties naar elkaar; het zou echter volkomen ondoorzichtig wor den als één werkgroep gedetailleerd zou moeten bekijken wat er op al deze beleidsterreinen zou moeten ge beuren. We zouden dan ook nooit op tijd een welzijnsplan klaar hébben. Nu werkt elke werkgroep aan een deel van de planning en kan zich beperken tot één specifiek beleids terrein. De zes werkgroepen hebben de eerste bijeenkomst achter de rug. Daarin werd besloten te beginnen met het maken van een inventarisa tie van de bestaande voorzieningen. Ook heeft er al een taakafbakening plaatsgehad, In de komende verga deringen van de werkgroepen zul len de eerste resultaten van de in ventarisatie worden besproken. De groepen zullen zelf nog bekijken op welke manier de inspraak geregeld moet worden. Er wordt in elk geval veel aandacht aan besteed. Hieronder vindt u een overzicht van de samenstelling van de ver schillende werkgroepen, evenals van de geplande vergaderdata en -tijden. Al deze vergaderingen zijn overigens openbaar! Werkgroep Buurt- en Opbouw werk Samenstelling: mevrouw G. Huys- van Enckevort, mevrouw M. Mens, de heer H. Schlooz, de heer H. Stap pers. Ambtelijke secretaris: de heer H. Nuijten. Vergaderingen: woensdag 26 maart 1980 om 19.30 uur (kamer 226); dins dag 15 april 1980 om 19.30 uur'(ka mer 126): maandag 12" mei 1980 om 19.30 uur (kamer 126); dinsdag 3 juni 1980 om 19.30 uur (kamer 226). Werkgroep Culturele Minderheden Samenstelling: de heer H. van der Locht: de heer J. van Dijk; de .heer L. van Lanen; de heer H. van Mil; de heer dr. J. Peters Ambtelijk secretaris: de heer H. Nuijten. Vergaderingen: 2 april 1980 om 17.00 uur. (De overige vergaderdata worden nog bekend gemaakt. Werkgroep Aktivitciten voor Men sen Zonder Werk Samenstelling: de heer H. Wil- lems, dc heer W. Janssen, de heer J. van Knippenberg, de heer W. Man- dtrs, de heer H. Walhof, de heer J. Werkhoven, de heer J. Wismans. Ambtelijk secretaris: de heer P Vosbeek. Vergaderingen: donderdag 20 maart 1980 om 16.00 uur (kamer 126); don derdag 3 april 1980 om 16 00 uur (ka mer 126); donderdag 17 april 1980 om 16.00 uur (kamer 126); vrijdag 9 mei 1980 om 16.00 uur (kamer 126), don derdag 22 mei 1980 om 16.00 uur (kamer 126); donderdag 5 juni 1980 om 16.00 uur (kamer 126); donderdag 19 juni 1980 om 16.00 uur (kamer 126); donderdag 3 juli 1980 om 16.00 uur (kamer 126). vorig jaar in Overloon, heeft de ge mengde zangvereniging Logeko uit Overloon hen uitgenodigd om de operette De Zigeunerbaron ook in Overloon te komen brengen. De Operette Gezellen, zullen dan deze operette van Joh. Strauss jr. voor de zesde keer dit seizoen op de planken zetten en hopelijk met nét zo veel of nog meer succes dan de andere keren. Op 15 maart a.s. kunnen <je men sen uit Overloon en omgeving in het gemeenschapshuis terecht om te gaan genieten van dit mooie zang spel. De aanvang van dit stuk is om 20.00 uur. JONGERENKERK Op zondag 23 maart organiseert de Jongerenkerk in samenwerking met het Bejaardenkoor, het Vrou wenkoor en Logeko een Overloons Koffieconcert. De aanvang is om 11.30 uur in het Gemeenschapshuis. OUD-PAPIER AKTIE Zaterdag 15 maart haal't het St. Theobaldusgilde weer oud-papier op. Wanneer men er voor zorgt dat het om half tien goed gebundeld en zonder plastic en huisvuil er tussen, aan de weg staat, zorgt het Gilde er voor dat het wordt opgehaald. Vodden worden ook meegenomen, wel graag apart verpakt dan. Wilt U er zeker van zijn dat U het op tijd aan de weg heeft staan, zet het dan vrijdagasavonds reeds bui ten .Geen oud-ijzer of andere meta len er bij doen. Hiervoor kunt U A. Verschuren Zandstraat 6 bellen. Werkgroep Maatschappelijke Zorg Samenstelling: de heer L. Theunis- sen, de heer J. Truyen, de heer J. van Hees, de heer J. van Loon, de heer C. Oostveen; de heer P. Ver- eijken. Ambtelijk secretaris: de heer P. Vosbeek. Vergaderingen: maandag 24 maart 1980 om 16.30 uur (kamer k 20); maandag 14 april 1980 om 16.30 uur (kamer k 20); maandag 28 april 1980 om 16.30 uur (kamer k 20); maandag 19 mei 1980 om 16.30 uur (kamer k 20); maandag 2 juni 1980 om 16.30 uur (kamer k 20); maandag 16 juni 1980 om 1630 uur (kamer k 20); maandag 30 juni 1930 om 16.30 uur (kamer k 20). Werkgroep Gecoördineerd Bejaar denwerk Samenstelling: mevrouw H. Poels- Peters; de heer Th. Willemsen; de heer A Hoogeveen; de heer br. Ma- turus Laans; de heer J. Peters, de heer P. Ruland. Ambtelijk secretaris: de heer P. Vosbeek. Vergaderingen: dinsdag 18 maart 1980 om 16.30 uur (kamer 127); dins dag 1 april 1980 om 16.30 uur (kamer k 20); dinsdag 1 5april 1980 om 19 30 uur (kamer 226); dinsdag 6 mei 1980 om 16.30 uur (kamer.226); dinsdag 20 mei 1980 om 16.3 Ouür (kamer 226); dinsdag 3 juni 1980 om 16.30 uur (ka mer 226); dinsdag 1 juli 1980 om 16.30 uur (kamer 226). Werkgroep Volksgezondheid Samenstelling: mevrouw M. Hop- penreys-de Loo; de heer W. Bloemen, de heer H. Steenbekkers; mevrouw zr. U. Braun; mevrouw R. van Gas tel; mevrouw A. Hoftijzer-Rijs; me vrouw M. Schefman; de heer J. Cop- pelmnas; de heer J- Wittgen. Ambtelijk secretaris: de heer H. Nuijten. Vergaderingen: maandag 31 maart 1980 cm 1J.30 uur; dinsdag 22 april 1980 om 19.30 uur; dinsdag 20 mei 1980 om 19.30 uur; dinsdag 17 juni 1980 om 19.30 uur. Bouwvergunningen verleend Burgemeester cn wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 12 maart 1980 voor de navolgen de bouwplannen bouwvergunning verleend. Zij, die menen door de af gifte van een van deze bouwver gunningen rechtstreeks in hun be lang te zijn getroffen, kunnen gedu rende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Ad ministratieve Rechtspraak" Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het uitbreiden van een woning Witte Vrouwenstraat 11 t.n.v. J. J. M. Bos; het bouwen van een broeikas aan de Ooster Thienweg 16a t.n.v. A. Muller; het verbouwen van de woning Cburchillstraat 13 en het bouwen van een berging t.n.v. P. J. M. Claessens; hel uitbreiden van de woning Vollenbergslraat 26 t.n.v. J. M. Bijen; het aanbouwen van een volière achter de woning Allegrostraat 17 t.n.v. H. A. van Waaijenburg; het bouwen van 48 wooneen heden aan de Land weert weg t.n.v. Woningbouwvereniging „Noord-Limburg" het bouwen van een woning aan Pastoor Jacobspeel t.n.v. J. M. S winkels; het verbouwen van de garage/ werkplaats aan de Horsterweg 10 t.n.v. Automobielbedrijf J. van Gorp B.V.; het uitbreiden van de basisschool „Coninxhof" aan de Tinnegieter straat t.n.v. het Gemeentebestuur Venray; het bouwen van een loods aan de Wusterweg 1 t.n.v. M. A. M. Mar cellis. Venray, 14 maart 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Bouwvergunningen aangevraagd Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het bouwen van woningen in de sociale sfeer in Oostrum-Zuid, Oirlo, Castenray, Leunen, Yssel- steyn en Merselo; het verbouwen van de woning Stationsweg 93 t.Q.v. W. van Eyk. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 17 maart 1980 gedurende veertien da gen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele be zwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders worden ingediend. Venray, 14 maart 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Zwemmen voor dames Op dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur is er een uurtje uitsluitend voor de dames in het gemeentelijk combi zwembad, Parkweg 2, Venray. U kunt rustig en ongehinderd vrij zwemmen, tarief 1.75 tot 16 jaar en 2.30 vanaf 16 jaar. GEMEENTELIJK RAMPENPLAN In de laatste jaren zijn de gevaren voor de samenleving ten gevolge de sterke industrialisatie met de daar bij toegepaste technische ontwikke lingen en het gebruik en vervoer van gevaarlijke stoffen aanzienijlk toe genomen. Daarnaast kennen we ook andere gevaren zoals windhozen, grote branden, vliegtuigongelukken, spoor wegongelukken enz. enz. De eerste zorg moet zijn om de risico's voor het ontstaan van een ramp te verkleinen. Daarmee kan alleen niet worden volstaan. Indien ondanks alle voorzorgsmaatregelen toch een ramp ontstaat zal daarop een passend antwoord naar de mate van het mogelijke moeten worden gegeven. Een van de zaken die daarbij aan de orde moeten komen is een goede organisatie van de rampenbestrij ding en de daarbij betrokken diens ten. Het gemeentelijk rampenplan nu wil de basisorganisatie zijn om tot een zo gecoördineerd mogelijke aan pak in de bestrijding van een ramp te komen. 4 Over dat rampenplan heeft de ge meenteraad reeds op 16 oktober 1978 van gedachten gewisseld aan de hand van het toen voorliggend ont werp. Rekening houdend met de toen geplaatste opmerkingen en de intussen uit de gesprekken met ver schillende disciplines gekomen aan tekeningen is thans het definitieve ontwerp rampenplan gereed en zal in de raadsvergadering van 8 april a.s. ter vaststelling worden aange boden. Op de inhoud van het rampenplan en de betekenis ervan voor de be volking hepen wij binnenkort wat nader in te gaan. Want een goede en verantwoorde aanpak van tie rampenbestrijding is ons aller zaak. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: J. Egelmeers, Twistweg 12, Vre depeel, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Twistweg 12, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray, sectie K5 nr. 65. Gebr. J. cn A. Poels, Handrik 3, Merselo om vergunning tot het uit breiden van een rundveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Handrik 3, Merselo. kadastraal gemeente Venray sectie ruilverkaveling Over- Icon-Merselo. J. v. d. Haghen, Deurneseweg 46, Heide om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een varkens- mesterij waar mest en meststoffen worden bewaard Adres inrichting: Deurneseweg 46, Heide, kadastraal gemeente Venray sectie B-5 nr. 2948. A. C. N. van Eerd, Vredeweg 16, Vredepeel, om vergunning tot het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij en varkensmesterij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Vredeweg 16, Vredepeel, kadastraal gemeente Venray sectie K nr. 13. J. Crienen, Heidseweg 41, Ys- selsteyn om vergunning tot het uit breiden van een pluimveehouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting Heidse weg 41, Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray sectie M nr. 299 (ged). Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften worden mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 2 april 1980 om 15.00 uur in het gemeentehuis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied, mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn be zwaren heeft ingebracht. Venray, 14 maart 1980 Burgemeester en wethouders van de gemeente Venray. mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris Trim-z wemmen Trimzwemmen is een relatief vrije, spontane, veelzijdige verkwikkende op beweging gerichte aktiviteit. Trimmen is bewegen en bewegen is gezond, trimmen kan op vele ma nieren gebeuren; wandelen, fietsen, hollen in het bos, ook zwemmen hoort daarbij. Elke vrijdagavond van 20.00 tot 21.00 uur, tarief 2.30 per keer, wordt onder leiding van de zwemonderwij zers trimzwemmen georganiseerd in het gemeentelijk combi-zwembad, Parkweg 2, Venray. Wat is trimzwemmen? Het is een uurtje aktief bewegen, waarbij op speelse en ongedwongen wijze aller lei oefenvormen (natte gymnastiek) in het water plaats vinden. Ga vaker zwemmen! Gezondheid van de bovenste plank! Door de gemeenteraad werd in zijn vergadering van 26 februari j.l. het „Educatief programma en emancipatie-programma voor 1980" vast gesteld. In eerste instantie was het de bedoeling om met het oog op de Rijks bijdrageregeling sociaal-culturele aktiviteiten voor 1980 alleen een z.g. jaarprogramma op te stellen van de te subsidiëren educatieve activi teiten voor volwassenen. Omdat er een nauwe relatie werd geconstateerd tussen de opgegeven educatieve activiteiten en activiteiten van emancipatorische aard, zijn het educatief èn het emancipatieprogramma zoveel mogelijk op elkaar afge stemd. Volgens het opgestelde plan zal er voor 1980 een bedrag van 35.000,- worden uitgetrokken voor educa tieve activiteiten terwijl 11.000,- beschikbaar zal komen voor emancipatie-activiteiten. Reeds langer gesubsidieerde in stellingen zoals P.E.C.. V.J.V., Stuw e.d. zullen op de oude wijze gesubsidieerd worden, maar zul len geen extra middelen krijgen TE SUBSIDIËREN EDUCATIEVE ACTIVITEITEN De volgende educatieve activitei ten voor 1980 voor subsidiëring uit de extra pot van 35.000,in aan merking kernen: SOCIALE SCHOOL de twee cur sussen voor het behalen van het di ploma sociale school in het kader van de kadervorming; KRING L.V.B.: kadercursussen, twee cursussen algemene ontwikke ling en de cursus „oud worden"; WERELDWINKEL: Cursus „We reldwijs" en de kadervormende cur sus „Energie"; KINDERCENTRA: Begeleidings- werk, oriënteringscursus, praktijk training (2x), praktische avonden en de bestuurscursus; VOLKSUNIVERSITEIT: Drie-ja rige cursus; VROUWENCAFÉ: Hoe zeg je. VROUWENGILDE: VLAM-cursus „Gericht op geloof'en VLOO-cur- sus contact/relatie; N.K.V. OOSTRUM: Studiecentrum V.N.J.C.V./Heerlen. Met al deze educatieve activiteiten zal voor de gemeente een bedrag zijn gemoeid van 34.118, TALENCURSUSSEN Gebleken is, dat naast Volksuni versiteit en talenpracticum ook een aantal vrouwenorganisaties zelf ta lencursussen wensen te geven. Deze komen in principe gelet op de deelgroep i voor subsidiëring in aanmerking. In verband met het be perkte budget is subsidiëring echter met mogelijk. Het gaat hier om de volgende ta lencursussen l VOLKSUNIVERSITEIT: Regulie re programma; L.V.B.-KRINGCursus Engels voor de leden van de L.V.B VROUWEN CONTACTGROEP BRUKSKE: Curssusen Engels en Frans voor beginners en gevorder den vcor de vrouwen uit Brukske. K.V.V.: Cursus Engels voor de le den van KW. Hiermee zou een bedrag van totaal 5.442,uit de subsidiepot zijn ge moeid. Voor 1980 is o.m. afgesproken dat voor 1980 de Volksuniversiteit sub sidie ontvangt, indien zij bereid is prioriteit te geven aan uitvoering van bovengenoemde talencursussen. In overleg met deze organsaties wordt gezocht naar de meest wense lijke organisatie en inhoud, alsmede naar de gesignaleerde financiële ver rekeningsproblemen tussen vrou wenorganisaties en de Volksuniver siteit. EMANCIPATIE-PROGRAMMA Bij het samenstellen van het eman cipatieprogramma is in verband met het ontbreken van duidelijke ge meentelijke criteria rekening gehou den met de door de diverse orga nisaties zelf gehanteerde beoor deling. De volgende emancipatie-activi teiten zullen voor 1980 in aanmer king komen voor subsidiëring: KRING L.V.B.: Cursus politieke vorming, werkgroep agrarische vrouwen en Vrouw in Suriname; VROUWENCAFÉ: VLAM-cursus en VIDO-cursus; VOS-WERKGROEP: twee cursus sen VOS. Hiermee is voor de gemeente een bedrag gemoeid van 11.257,50. Met nadruk wordt echter in de no ta gesteld, dat de subsidiëring alleen geldt voor 1980. VROUWENGILDE: Burgerschaps kunde; Tijdelijke verkeers maatregel bij de LOM-school Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun besluit van 12 maart 1980, waarbij de volgende tijdelijke verkeersmaat regel is genomen: Met ingang van 12 maart t.m. 4 juli 1980 of zoveel korter of langer als in verband met de bouwactivitei ten aan het woningbouwcomplex De Wieën mogelijk dan wel noodzake lijk is, door het plaatsen van bord 20 van bijlage II van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens met onderbord als bedoeld in artikel 121 van dit reglement, het wegge deelte van het Groenewoltsepad, waaraan een aantal parkeervakken is gelegen af te sluiten voor alle mo torvoertuigen met uitzondering van de motorvoertuigen van leerkrach ten van de Lom-school. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag waarop het besluit gepubli ceerd is beroep aantekenen Het be roepschrift wordt aan de Koningin gericht en ingediend bij de Commis-v? sa ris van des Koningin. Burgemeester en wethouders voor noemd, mr. H.J.M. Defesche, burgemeester J.M. Poels, secretaris HEEL VENRAY IN BEWEGING DOOR MASSAAL DEEL TE NEMEN AAN DE SPORTIEVE „FAKKELWANDELORIENTATIE- TOCHT" OP WOENSDAG >26 MAART A.S. START VANAF 19.00 - 20.00 UUR VANAF SPORTHAL „DE WETTELING" In een volgende poging om de Venrayse bevolking op een plezieri ge manier de gelegenheid te geven d.m.v. beweging iets te doen aan de gezondheid, wordt woensdag 26 maart de eerste aanzet gemaakt met het nieuwe programma sportieve re creatie 1980. Onder het motto „Fakkel wandel- oriëntatietocht" heeft het Comité Recreatiesport Venray in samen werking met de Pooling Recreatie- sportleiders Venray een wandeltocht uitgezet. De route is voor een deel uitgezet in de bosrijke omgeving van het re creatiegebied Vlakwater. Prettig bewegen, daar gaat het ten slotte om bij alle aktiviteiten van het Comité Recreatiesport Venray. Er wordt deze keer op een grote deelname gerekend. Deelname staat open voor ieder een (kinderen onder de 12 jaar al léén onder begeleiding). De deel namekosten per persoon bedraagt 1.50. Een aktiviteit voor het hele gezin, en U doet toch ook mee!!! In verband met het vertrek van een medewerker is bij het gemeentelijk zwembad (kombinatiebad) een vakature ontstaan voor een ZWEMINSTRUKTEUR-(TRICE) die in hoofdzaak zal worden belast met het verzorgen van zweminstruktie aan schoolkinderen en volwassenen, alsmede met het toezicht bij het vrij- zwemmen. Daarnaast zal hij/zij worden ingeschakeld bij diverse andere akti viteiten, die in het zwembad plaatsvinden. Aan de funktie is onregelmatige dienst verbonden. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van het diploma „zwemonderwij zers)" van de KNZB, terwijl het bezit van het EHBO-diploma tot aanbe veling kan strekken. Het salaris is afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring en bedraagt maximaal 2.337,bruto per maand, exclusief de toelage voor onregel matige dienst. Sollicitaties kunnen binnen 10 dagen na het verschijnen van dit blad Postbus 500, 5800 AM Venray, onder vermelding van het vakaturenummer worden ingezonden aan het college van Burgemeester en Wethouders, PZ-169

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11