VERENIGINGSNIEUWS >NJ Kampioenscross Venray 250cc TRIMCLUB VC Phoenix'75 BILJARTEN Hengelsport KEGELEN EUTERPENIEÜWS JM MERSELO Venray IN OJ.C.DEBRAK Wieler, Lin>*> WINTER- WAN DELT0CHTEN IN VENRAY SOFT- EN HONKBAL Ven rays Mannenkoor Kanarievereniging De Huisvriend jeugdnatuurwacht Werkgroep Homosexualiteit Lourdescomité afd. Venray Op zondag 2 maart organiseert M.C.C. Venray op het circuit aan de I Beek weg te Vredepeel een 250 cc kampioenscross onder auspiciën van Molocross Organisatie Nederland. De wedstrijden beginnen om 13.00 uur. Er verschijnen niet minder dan 6 klassen aan de start, te weten: 50 cc senioren en promotie: 125 cc junio ren; 125 cc promotie Zuid; 250 cc ju nioren zuid: 250 cc senioren en 500 cc junioren zuid. Bij de 125 cc junioren zullen Ad Janssen, Wilco Lucassen, Jos Pijpers, Rudy v. d. Putten, Peter Boom en Henk van Waayenburg de eer van MCC Venray hoog houden. Bij de 125 cc promotie zijn ook diverse Venrayse deelnemers, zoals Sjaak Willems, Toon Claessens (dit jaar voor het eerst startend met een internationaal startbewijs), Wim Claessens, Bert Hendrix en Peter Willemse. Op de foto: Sjaak Willems uit Yssel steyn. Bij de 250 cc junioren komen voor Venray aan de sta/t: Hans Tunnis- sen, Peter van Es en Wiel Janssen. Ook Venrayse deelname bij de 500 cc junioren, n.l. Piet Potten, Geert Goumans, Jan Bardoel, Peter Gom- mans. Lam Willems, Leo van Soest, Karl Thoien, Marticn Poels en Al- bert Muyzers. Het klapstuk van de dag is de 250 cc senioren, die hun eerste punten voor het Nederlands kampioenschap verdelen. De te kloppen man is Ne derlands kampioen Frans Goossens uit Eindhoven. Veel tegenstand zal hij krijgen van Jos Kunen uit Over- loon, Mio v. d. Ven uit Someren (tweevoudig west-europees kamp), Tony Kaal uit Groesbeek, John van Ruitenbeek uit Amersfoort en John Pijpers uit Wanssum. De jeugdwielerronde van Noord- Limburg gaat ook dit jaar weer van start. De datum staat al vast cn wel van dinsdag 8 juli toi en met zater dag 12 juli. Dit jaar zal de jeugdwielerronde niet meer door het Regionaal Jeugd Centrum (R.J.C.) georganiseerd wor den, maar door e..-n speciaal daartoe opgerichte stichting onder de naam: „Stichting Jeugdwielerronde van Noord-Limburg", gevestigd te Ven ray- Het R.J.C. heeft 6 jaar geleden de aanzet gegeven tot de organisatie van het evenement, met de bedoeling een en ander te begeleiden, zodanig dat de jeugdronde in de toekomst izelfstandig zou kunnen gaan wer ken. Dat is dus nu zover. Het bestuur van de stichting en de medewerkers bestaan uit nagenoeg dezelfde mensen die al jaren mee werken. De opzet van de jeugdronde is het zelfde gebleven. Ongeveer 200 kin deren .jongens en meisjes, in de leef tijd van 10 t m. 12 jaar, zullen gedur rende vijf dagen door Noord-Lim burg fietsen. Ze leggen dan per dag a 50 km af. In de pauze tussen de middag zijn er dan klassements proeven, waaruit de gele-truidrager wordt aangewezen. Hond 30 vrijwillige medewerkers zullen ervoor zorgen dat de veilig heid van de kinderen en de over zichtelijkheid van de karavaan ge waarborgd wordt. Secretaresse van de stichting is Linda Jenniskens-Hazeu, Haamma- kerstraat 262 te Venray, tel. 04780- 87281 .dit is ook het correspondentie adres. Dus ook in 1980 voor de jeugd weer een zinvolle vakantiebesteding. Wedstrydagenda: 2 maart: Klubcross te Uren. 9 maart: Indoor voor pupillen te Veldhoven. 16 maart: Unitacross te Sittard. 22 maart: Driekamp voor jun. A. B. C en senioren. Zaaltraining: I In de zaal van Servaas op woens dagavond. Tijden: 6 tot 7 uur Pupil len en Junioren D; 7 tot 8 uur: Da mes en Meisjes; 8 tot 9.30 uur: Heren en overige Junioren. Training op de Wieën: Op de vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur. Bezoek deze training! Trimmen: 2 maart v.a. Cooperbaan Merselo; 59 maart v.a. Rank Xerox; 16 maart v.a. voetbalveld Merselo bij de Mo- jlen; 23 maart v.a. Geysterse bossen. Voor veel mensen is trimmen iets doen aan de condiitie. Maar wat moet er nu precies gedaan worden om die conditie echt te verbeteren. En is dat wel zo gezond? De volks mond zegt immers: „hardlopers zijn doodlopers". Een slechte conditie gaat meestal gepaard met veel overtollig li chaamsgewicht en snel moe zijn. Men heeft een gering uithoudings vermogen en raakt al buiten adem bij de lichtste vormen van inspan ning. Een goede conditie betekent dat iemand met zijn lichaam een be hoorlijke prestatie kan leveren of betrekkelijke zware inspanning lang kan volhouden. Een goede conditie betekent een groot uithoudingsvermogen wat weer gepaard gaat met een groot en sterk hart. Doe je het met elkaar dan ontstaat er een prikkel om een beetje meer te doen dan als je alleen zou zijn, met zo'n groepje laat je het ook minder gauw afweten. Je wilf voor de an der niet onderdoen. Dus ook als je een keer geen zin hebt ga je toch, dat geen zin duurt hoogstens een paar minuten want als je met trai nen bezig bent ben je blij toch ge gaan te zijn. Dat heeft je lichaam nodig. Kijk, zweetkliertjes heeft de mens niet voor niets gekregen en die worden tegenwoordig te weinig ge bruikt. Jc moet het ervaren dan weet je pas hoe fijn het is. Onze aktiviteiten zyn: Elke woensdagavond van 18.30 - 19.30 sportzaal Langeweg d.i. on geveer achterzijde Torro. Trim- loop oefeningen, spelvormen Iedere zaterdagmorgen om 8.00 u. vertrek voor een duurloop van 10 km vanaf de Cooperbaan ge legen aan de Ballonzuil-bossen via de Beekweg, daarna richting Rozendaal (is met borden aange geven). Iedere zondagmorgen om 9 uur vertrek voor 1 uur loop- en trim- oefeningen. A.s. zondag 2 maart vanaf Cooperbaan. Inlichtingen verstrekt u graag: Piet Loomans, Ouverturestraat 14, tele foon 85384. Phoenix 1Boshoven Na een week vakantie in Rome waren we het „zat". De bulk ging er weer in en wel tegen VC Boshoven, een bekerwedstrijd. In een gezellig Coninxhof begonnen we aan de eer ste set. In 't begin gingen beide teams nog gelijk op, maar na 10 mi nuten liep Boshoven weg tot 2-7 en zelfs 3-10. 't Zeer onsportieve pu bliek van Boshoven met hun hate lijke opmerkingen zorgde voor nog 2 punten. We kwamen nu echter te rug tot 7-Ï2. Verder kwamen we niet. Boshoven besliste deze set in haar voordeel: 7-15. De tweede set: In deze zenuwslo pende set met een enorme sfeer trokken beide teams zich aan elkaar op :2-2, 4-4, 6-6, 9-9. De spanning steeg ten top. de ramen knalden bij na uit elkaar van geweld; geweldig zo'n strijd. Hier heb ik geen woor den voor. dus maar snel de eind stand: Met moeite kon Boshoven weer de leiding nemen en de set uit maken met 11-15. De derde set: Ook in deze set een zeer spannende strijd. Menigmaal stond de zaal op z'n kop. Cijfers geven echter een vertekend beeld: 2-5, 4-5, 4-9, 5-12 en tenslotte 5-15. Ondanks een volle bak en geweldig verzet, toch een nederlaag. Maar ja, Boshoven had gewoon meer kwali teit in huis. Onze volgende wedstrijd is 1 maart a.s. tegen VC Rooy 3. Zie ook ons nieuwe propagandaposter in ons fa voriete café, u weet wel! Hopelijk zien we in deze stads derby al onze supporters van afge lopen zaterdag weer terug. Tot ziens! Op zondag 2 maart wordt er in Venray een winterwa'ndeltocht ge organiseerd. De opzet is om voor de deelnemers een gezellige wandeling uit te zetten in de omgeving van Venray. De afstand bedraagt onge veer 6 km. Onderweg wordt de route enkele keren onderbroken om sportieve op drachten uit te voeren. Deze hande lingen kunnen door jong en oud wor den gedaan. We nodigen dan ook iedereen uit om op deze winterse zondagmiddag, bij goed weer natuurlijk, in groepen (familiegroepen, buurtgroepen, vrienden en vriendinnen) van onge veer 4 tot 6 personen aan deze wan deling deel te nemen. De groepen mogen ook groter of kleiner zijn. Alle deelnemers ontvangen een speciale herinnering aan deze tocht, terwijl voor de sportieve opdrachten enkele prijsjes te verdienen zijn. De kosten bedragen ƒ1.per deelnemer. De start op zondag 2 maart is van 13.00 - 14.00 uur in het Wijkcentrum Noord-West op de hoek Ursulastraat-Hoenderstraat. Voor meer informatie kunt U te recht bij Mevr. G. van Ham-Frede- rix, tel. 83765. Voor de'liefhebbers die graag meer dan 6 km willen wandelen bestaat er de mogelijkheid om onder bege leiding van de heer J. van Meijel de afstand van 20 km af te leggen. Deze deelnemers starten eerder en wel om 12.00 uur vanuit café van Dijck te Oostrum. De kosten voor deze tocht bedragen eveneens f 1,per deel nemer. Voor meer informatie kunt U te recht bij de heer J. van Meijel, tel. 81693. Beweeg en wandel mee op zondag 2 maart. V.B.B. Voor de eindstrijd 7e klas, voor het persoonlijk kampioenschap van de V.B.B. hebben de volgende spe lers zich geplaatst: J. Martens, J. Schoonderbeek. J. Jenneskens, A. Vermeulen, H. Bloe men, P. Barends en G. Kemmelings. Ie reserve is Th. Borghs; 2e reser ve is M. Bloemen. H.S.V. DE ROERDOMP Zaterdag te Siebengewald wisten H. Roeffen. C. Roeffen en M. Pouw- Iissen zich in de prijzen te vissen. Het korps behaalde de tweede plaats. Zaterdag 1 maart Poort van Bra bant beker te Maashees: bijeenkomst om 13.00 uur. Voor deelname ojgeven bij H. v. d. Heuvel, Langeweg 38, Venray, tot uiterlijk donderdag 20.00 uur. KEGELCLUB „DE BURGGRAAF" Wat betreft de stand der teams lijken de kaarten geschud. Flower Power gaat nog steeds op kop met een gemiddelde van 1453. Op de 2c plaats staat de Burggraaf met 1431 punten. Zij worden nog bedreigd door de Calimero met 1425. De stand: wed, hout gem. 1 Flower Power 8 11.622 1453 2 De Burggraaf 7 10.019 1431 3 Calimero 8 11.396 1425 4 De Hazinnekes 8 11.214 1402 5 Alle Negen 8 10.642 1330 6 't Kegeltje 8 10.624 1328 Ook de strijd om de laatste plaats lijkt neg interessant. Het onderlinge* verschil is wel bijzonder klein. In het persoonlijk klassement is er bij'de dames weinig verandering. Op kop gaat C. Leenders met 246 ge middelde. Dan volgt H. Janssen met 240; 3e W. de Bruin met 235; 4e D. Martens met 232 en P. Cuppen staat 5e met 226 punten gemiddeld, even als D. Janssen. De 2 B-speelsters zijn ook de nrs. 1 en 2 van de rang lijst. Zij handhaven zich dus' erg goed, ondanks de verplichte poort. Bi>de heren is dit anders. Hier is het stuivertje wissel. Opvallend was het zich bij de kopgroep voegen van J. Ewals van de Calimero. Hij deelt de le plaats met P. Bouwvans van Flower Power, ieder met 246 punten. W. Hendrix van de Burggraaf viel wat terug (3e plaats met 244 punten). J. Moolhuysen kwam ook terug en staat 4 mei 241 punten. 5e is W Rommen (240) en de 6e plaats wordt gedeeld door M. v. d. Beuken en F. van Stokkum (239). M. Schoenma kers is de le C-speler op de 8e plaats met 238 punten. Zoals u misschien al gelezen hebt, bestaat nu ook de mogelijkheid voor de wat oudere rekreant om aan een spelonderdeel mee te doen. n.l. T- Ball, een grandioos en ontzettend leuk spel voor de rekreant, die zo maar eens een balletje wil gooien of slaan. Lekker ontspannen een uurtje dat hoort er bij. Voor diegenen die belangstelling hebben, wordt er elke woensdag van 22.15 tot 23.15 uur geoefend in de gymzaal van Brukske 1. Misschien wel wat laat, maar binnenkort wordt er buiten gespeeld. Algemeen: Zoals u allen bekend, beginnen over enkele weken de oefenwedstrij den en zal als het gaat zo snel mo gelijk met de buitentrainingen be gonnen worden. Zijn je spullen die je dan nodig hebt in orde? Donderdag 28 februari om 19.30 u. extra repetitie voor de bassen en om 20.00 uur voor 't gehele koor in de Burggraaf. In verband met het zware pro gramma voor de concertreis naar Wenen worden er voorlopig op zon dagmorgen van 11 - 12 uur extra re petities gehouden, waarbij de teno ren en de bassen om de 14 dagen aan de beurt komen. We starten a.s zondag met de le cn 2e tenoren. Dus om 11 uur in de Burggraaf. Donderdag 6 maart om 19.30 uur extra repetitie voor de baritons e:i om 20.00 u. voor 't gehele koor. Zondag 9 maart dus extra repeti tie van 11-12 uur voor de bassen en baritons. Inmiddels hebben al ruim 80 zan gers zich aangemeld voor Wenen. Diegenen die zich nog niet hebben opgegeven, gaarne zo spoedig moge lijk bij dhr. R. van Mil. Eveneens op gave voor slaapadressen voor onze gasten bij 't 70-jarig bestaan voor 2o en 27 april bij R. van Mil. Afmelden uitsluitend bij dhr. H. Gommans, tel. 826C7 of de Burggraaf, tel. 81244. Donderdag 28 febr.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderda g6 maart: 19.30 idem drumband i.v.m. opluistering voet balwedstrijd. Zondag 9 maart: opluistering voet balwedstrijd SVVVolharding. Donderdag 27 maart: jaarverga dering. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 28 febr.: 18.30 - 19.30 uur repetitie jeugdharmonie. Donderdag 6 maart: 19.30 idem Individuele repetities en groepsrepe- tities verder volgens afspraak met desbetreffende leraar. DRUMBAND: Vrijdag 29 febr.: vanaf 18.30 uur leerlingen. Zondag 2 maart: gó^n repetitie - inplaats daarvan wel donderdag 6 maart om 19.30 uur gezamenlijk met harmonieorkest. Vrijdag 7 maart: vanaf 18.30 uur leerlingen. Zondag 9 maart: géén repetitie 's middags opluistering voetbalwed strijd. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. tl DAMESKOOR Woensdag 5 maart repetitie om 20.00 uur voor het hele koor. Zondag 23 maart ons zondagoch tendconcert in de Schouwburg, tesa- men met het Mannenkoor „M.G.V. 1898" uit Goch (Duitsland). Bent U verhinderd, dan graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659, of aan mevr. v. d- Beke- rom, tél. 83332. Vrijdag 29 febr.: Vanavond gaan we met z'n allen naar de Vredepeel toe. We vertrek ken met de auto's om 7 uur precies. Om 10 uur vertrekken we weer in de Vredepeel. Zaterdag 1 maart: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 2 maart: Vanaf 7 uur geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Op de landelijke Harzerdag voor zangkanaries te Zutphen behaalde ons lid J. Arts de derde prijs in klas se C met 86 punten. Op de wereldwedstrijd te Olomonc (Tsjechoslowakije) behaalde ons lid Th. Versieyen uit Oostrum een 4e plaats in A klasse kleur met 365 pun ten. Proficiat. De volièrevereniging de Vogel vriend houdt haar ledenvergadering op maandag 3 maart 1980 in zaal Volleberg, Henseniusstraat 20, Ven- Agenda: ray. Opening. Notulen. Ingekomen stukken. Kontributie. Bespreking voeding en ziekte vo gels door de heer R. Rongen. Pauze. Rondvraag en sluiting. Agenda: Vrydage 29 februari: om 18.30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zondag 2 maart: om 10.15 Hoogmis in de Paters kerk. Maandag 3 maart: om 18.30 voor alten en sopranen. Dinsdag 4 maart: om 18.30 voor alten en sopranen (nieuwelingen) Woensdag 5 maait: om 18.30 spelavond. Eventuele afmeldingen: secreta riaat Langstraat 104, tel. 81690. Rijbeurten Blitterswijck: vrijdag 29 febr.: hr. Kengen, Maas- heseweg 67, Venray. zondag 2 maart: hr. Blom, Wagner- straat 18, Venray. maandag 3 maart: hr. Fijneman, Hu- bertusrtraat 23, Venray. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 2 maart: Geen koorrepetitie. Dinsdagavond 4 maart: 19.00 sopranen en alten. Donderdagavond 6 maart: 18.45 tenoren en bassen. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdagavond 29 februari: 19.00 Het bestuur zal zorgen voor een goed verzorgde avond in plaats van orkestrepetitie. Vrijdagavond 7 maart: 18.45 Gezamenlijke repetitie. „SALTARE3XO" Zaterdagavond 1 maart: Geen gezamenlijke repetitie. Afmelding: Kior Sigrid Laurensse, tel. 83754; orkest: p. Falco tel. 85855. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 4 maart, 19.30 uur repe titie voor de alten, om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursula- straat. Donderdag 6 maart, 20.30 uur rtlu- ziekcursus in St. Joseph, Overloon- seweg. Zondag 9 maart zingen we in Reu ver, vertrektijden van de bus wor den nader bekend gemaakt. Dinsdag 11 maart. 19.30 uur repe titie voor de tenoren, om 20.00 uur voor het hele koor. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers. Oranjestraat 7. tel. 86159. In tegenstelling tot de laatste we ken is er tamelijk veel te vertellen en ziin er ook weer excursies. Om te beginnen de propexcursie voor de leden van de Venrayse jeugdnatuurwacht. Deze is gepland op zaterdag 12 april en het is de be doeling dat excursieleiders van de NJN een excursie leiden voor de jeugdnatuurwachters, zodat zij een indruk krijgen van de NJN en mis schien later proeflid willen worden. Dan is er op zaterdag 19 april voor café „Den Engel" een standje waar iedere belangstellende inlichtingen en een indruk kan krijgen van de NJN. Heb je dus nog leuk propagan damateriaal. foto's, posters enz. le ver dat dan even bij mij in. De dag erna, zondag 20 april is de grote propaktie van de NJN Venray e.o. Voor deze propaktie worden E.L.'s van andere aidelingen uitge nodigd, die dan voor ons een excur sie willen leiden. Na deze excursies is er een samerikomst in het „hol", waar jullie thee, shok enz. kunnen krijgen. Maar meer hierover lees je t.z.t. wel in „Peel en Maas". Het wordt dus een grootscheepse aktie en wij hopen op de medewerking van jullie allemaal. Voor de vogelaars houdt Boena op 8 maart een bekentelling, d.w.z. soort en aantal vogels tellen dat be ken, sloten enz. zit of overvliegt. Meer hierover lees je in de Jenever bes die dit weekend uitkomt. Ook is er weer een hupsavond in het „hol" en wel op 29 februari, aanvang 19.00 uur. Zo. dat was het wel wat info be treft. Nu zijn de excursies aan de beurt. Zaterdag 1 maart knolten o.l.v. Jan .Vertrek 8.00 uur. Zondag 2 maart een excursie van Boena naar de Maasheggen. Vertrek 8.00 uur. Ook op 2 maart een excursie naar de Griendtsveense- en Mariapeel o.l.v. Jan-Joris. Vertrek 8.00 u. van af het Schouwburgplein. Hoi, Roger. Een van de meest bizarre groepen die de laatste tijd in Engeland op kwamen is Punilux. ofwel, zoals hun naam officieel luidt Punishment of Luxury. Achttien maanden geleden werd de groep in Newcastle opge richt. Zanger Brian Bond en gitaris Nevillluxury (voor het gemak Nev genoemd) hadden samengewerkt in een theatergroep met de naam Mad Bongo. Daarvoor had Brian rich op alle mogelijke manieren met theater beziggehouden van toneelknecht en figurant tot het spelen van rollen in allerlei soorten stukken. Nev had zich daarvoor enige jaren in India opgehouden, waar hij aan de Indian School of Music sitar en bewegings leer Studeerde. De ritmesectie van de groep be staat uit bassist Jimmy Ciro, die uit popbandje („never again" .zoals hij daar zelf over spreekt) en drummer Micky Centaura, die ondei andere in een jazz-rock band speelde voor hij zich aansloot bij Punilux. Het spreekt vanzelf dat Punilux veel theatrale aspecten in hun op treden verwerken. Een bizarre op eenvolging van sferen wordt via costuums en belichting over het pu bliek uitgestort, dit ondersteund door even vervreemdende muzikale structuren en teksten waarin de toe komst vaak centraal staat en veelal vervat wordt in onheilspellende be woordingen. Grijp de kans om aan deze spek- takelrock te komen bekijken als ze op 2 maart Venray bezoeken, in O.J.C. De Brak, aanvang 22.00 uur. SCHUTTERIJ "ST. ANNA EIND-VENRAY Dinsdag 4 maart a.s. is er leden vergadering, aanvang 20.00 uur in het gildehuis. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Mededelingen; programma 1980. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Alle leden die deel hebben ge nomen aan de Gildedag te Soest, ont vangen op deze vergadering een hev- i nneri ngsmedaille. De eerste schietwedstrijd van het programma van 1980 is vastge steld op 23 maart a.s. tegen het St.. Jorisgilde uit Dcur.ne. Het volledige programma zult U dinsdag op de vergadering overhan digd krijgen. Leden die interesse hebben om 's zondagsmorgens weer te gaan schieten kunnen om half 11 op het schietterrein aanwezig rijn. Bij slecht weer gaai het oefenen niet door. Be9te jongens en meisjes. Voor de vijfde-klas Jeugdnatuur- wacht-leden gaan we komend week end van start met het maken van een eigen nestkast. Hiertoe ontvang je op school een pakket, voorge zaagde, ruwe plankjes die je met be hulp van tekst en tekening uit de gelijkertijd ontvangen winternum mer „De Natuurvriend", thuis in el kaar timmert. Volg de werkmethode als omschreven en je zult trots ko mende week je kastje, buiten op de juiste plaats opgehangen, kunnen be wonderen. Je merkt dan heel spoe dig hoe nieuwsgierige vogels je kast je komen bewonderen. Voor de leden die reeds een kastje bezitten, zul je in „De Natuurvriend" kunnen lezen wat te doen met be trekking tot het schoonmaken en op hanging van je kastje. Veel sukses! Voorts heeft het bestuur besloten de puzzel-wandeltocht, eveneens omschreven in je boekje, te houden op zondag 16 maart a.s. Verzamel punt bij de brandtoren in de Test- rikse bossen. Zie ook de platte grond in je boekje om te weten hoe je er kunt komen! Vooruitlopend is 2e Paasdag een puzzel-wandeltocht gepland in de Geysterse bossen. Maar daarover la ter meer! Het COC organiseert weer een ontmoetingsdag voor ouders van homofiele kinderen. Het is in het verleden gebleien dat vele ouders een grote behoefte eraan hebben, om mei elkaar., hun ervaringen en gedachten uit te wis selen omtrent het hebben van een homofiel kind. Deze ontmoetingsdag wordt ge houden op zaterdag 29 maart a.s. in het gebouw van het COC te Maas tricht. De dag begint om 11 uur en eindigt om 17 uur. De ouders krijgen de gelegenheid om met elkaar van gedachten te wisselen in gespreksgroepen en tot slot is er een forum bestaande uit een maatschappelijk werkende, een pastor en-een moeder van een homo fiele zoon. Ouders die aan deze dag willen deelnemen kunnen zich schriftelijk melden voor 15maart bij Mevr. Son- nen-Pinckaerts. Abtstraat 1. Maas tricht, tel. 043-12712 (na 14 uur). CDA ONDER EEN DAK Politieke discussie-avond Op maandag 3 maart a.s. houdt het C.D.A. Venray, een politieke discus sie-avond in „De Burggraaf". Spre ker is het C.D.A. Tweede Kamerlid Ir G. J. M. Braks, de aktuele politiek. De heer Braks is lid van de vaste kamercommissie voor Handelspoli- - tiek Midden- en Kleinbedrijf - Land bouw en Visserij. Aanvang 20.00 uur Belangstellen den zijn van harte welkom. 89e LIMBURGSE BEDEVAART NAAR LOURDES De 89e Limburgse Bedevaart naar Lourdes wordt gehouden van 30 mei t.m. 7 juni a.s. Zoals we al eerder kondep melden is het aantal aan meldingen weer groot. Men kan zich nog laten inschrij ven tot half april, indien de hotels dan nog niet zijn volgeboekt. Maar. geeft U er voorkeur aan om met uw vrienden of kennissen, plaatsgeno ten, te logeren in een hotel, dan mag U echt niet lang meer wachten. Heb U plannen om met de voorjaars bedevaart naar Lourdes te gaan, neem dan zo spoedig mogelijk kon- takt op met dhr. G. Philipsen, Goud- smidstraat 42, tel. 83575. U betaalt bij de inschrijving 100,terwijl U het resterende bedrag vier weken voor vertrek naar Lourdes dient over te maken. U krijgt hiervoor be richt vanuit Maastricht. Maar dhr. Philipsen is gaarne bereid om U alle gewenste inlichtingen te verschaf fen. Even een telefoontje is al vol doende. Op de komende clubavond, don derdag 6 maart a.s. zal men de club collectie samenstellen welke deel zal nemen aan de Bondsfotow dstrijd 1980. In totaliteit kunnen er acht zwart-wit en vier kleurenfoto's in gestuurd worden. Het minimum formaat is voor de zwart-wit foto's 30 x 40 cm, voor de kleurenfoto's 25 x 25 cm. Verder dienen alle foto's opgeplakt te zijn op dun karton, de maximaal toe laatbare afmetingen zijn 40 x 50 cm inclusief eventueel passepartout. Voor verdere informatie wordt ver wezen naar het clubbulletin nr. 2. Willen de leden die met deze wed strijd mee willen doen, echter 6 maart verhinderd zijn hun fotowerk afgeven bij een van de bestuurs leden. Fotowerk voor de inrichting van 't lokaal dient echter onopge- plakt voor 1 maart a.s. afgegeven te worden. Na het samenstellen van de club- collectie staat er een cursus crea- tiviteitsontwikkelïng op het pro gramma. Heeft U vragen omtrent 't een of ander, dan kunt U konta'kt opnemen met de clubsecretaris tel. 86973. Wil ook diegene die op de vorige werk- avond z'n acculader heeft laten lig gen even contact opnemen met de secretaris.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7