VASTENAKTIE NRD.IIMBURG GEMEENTEPRAAT KERKELIJKE DIENSTEN Emancipatie en gemeentelijk beleid Bekendmaking Bekendmaking Grote Kerk Venray Parochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk OEQKEIE VASTEN WAT IS DAT NOU? Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Kraamvrouw en kraamheer Parochie Ysselsteyn Rectoraat Vredepeel Rectoraat Heide Rectoraat Veulen Rectoraat Smakt PEEL EN MAAS notities i:\ mededelingen v\ de gemeente venray Redactie GA. Sc li (it te. Bureau Voorlichting I Werk aan de welzijnswinkel In het kader van de welzijnsplanning 5 o.a. een werkgroep volwassen-edu catie doende met het bijstellen van het jducatief plan. Dit plan werd voor de eerste keer vastgesteld einde 1978 voor de jaren 1979 t.m. 1982. Vooral omdat de emancipatie voor vrouwen de afgelopen tijd erg in de belangstelling is komen te staan, heeft deze werkgroep thans opdracht g9kre- jen mee vorm te geven aan een eman cipatiebeleid voor de gemeente Ven ray De reden, waarom juist deze wsrk- jroep die opdrag kreeg, is het feit lat er een nauwe relatie is tussen •mancipatie en educatie. De werkgroep heeft besloten om een aerste informatie vergadering te be- eggen over emancipatie en gemeen- eiijk beleid. Enkele nadere gegevens iver deze bijeenkomst: zij zal plaatsvinden op maandag 24 maart a.s. om 18.00 uur ten gemeente huize; - uitgenodigd zijn alle vrouwenorga nisaties. Daarnaast is iedereen die meent een zinnige bijdrage te kunnen en moeten leveren eveneens van harte welkom; om de bijeenkomst goed te laten verlopen wordt ieder die aanwezig wil zijn verzocht zich tevoren goed voor te bereiden; indien enigszins mogelijk wordt ge vraagd om gegevens, standpunten err meningen schriftelijk op te sturen naar de werkgroep, p a afdeling onderwijs, jeugd- en sportzaken, gemeentehuis Venray; de bijeenkomst moet gezien worden als een inventarisatie van meningen, inzichten enz. waarmee de werkgroep verder kan werken. Waar nodig zal dit dan ook gebeuren in overleg met groe pen of organisaties. Heeft dit onderwerp uw interesse, dan bent u van harte welkom tijdens de bespreking op 24 maart. Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit van 13 februari 1980, nr. 186, waar- «j door plaatsing van borden 6 van lijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens langs de jverloonseweg en borden 9 van bij- age II van dit Reglement op de aan- luitende wegen het gedeelte van de )verloonseweg gelegen tussen de loordsingel en de grens van de be- iouwde kom aan te wijzen als voor- angsweg; loor plaatsing van borden 59 van bij- age II van genoemd reglement het aan de westzijde van de Overloonseweg jelegen gedeelte van het fietspad van- grens van de bebouwde kom in uidelijke richting aan te wijzen als erplicht fietspad voor fietsers en brom- ietsers Belanghebbenden kunnen tegen dit lesJuit binnen dertig dagen na de dag raarop dit besluit gepubliceerd is be- oep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Ko- lingin gericht en ingediend bij de com- lissaris van de Koningin. Venray. 13 februari 1980 Jachtakten De burgemeester van Venray, hoofd an de plaatselijke politie in de zin van e Jachtwet, maakt bekend dat op 31 Haart 1980 de geldigheid van de jacht- ittn afloopt. Om hun geweer of geweren door een ichtakte gedekt te houden dienen de juders van een jachtakte vóór 1 maart 980 een akte voor het jachtseizoen 980 1981 aan te vragen. Formulieren voor het aanvragen van en jachtakte zijn kosteloos verkrijg- bij de afdeling openbare orde en jheid ten gemeentehuize (kamer 19). pen I ■fc Venray. 7 februari 1980 De burgemeester voornoemd De burgemeester van Venray maakt bekend dat de raad van de gemeente Venray op grond van het bepaalde in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelij ke Ordening heeft besloten dat een partiële herziening van het bestem mingsplan Landweert wordt voorbe reid voor een komplex percelen tussen Smakterveldweg en de provinciale weg ten behoeve van de realisatie van een tennisakkommodatie. Het voorbereidingsbesluit en de bij behorende tekening liggen met ingang van heden voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, ka mer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Venray. 22 februari 1980. informatie-avond over reconstructie Stationsweg De bewoners van het gedeelte Sta tionsweg tussen Oostsingel en de toe gangsweg Landweert zijn door het col lege van b en w uitgenodigd voor het bijwonen van een informatie-avond. Op deze avond, welke gehouden wordt op maandag 25 februari in de (ontvangstzaal van het gemeentehuis wordt informatie gegeven over de re constructie vdn Stationsweg voor zover gelegen tussen de doorgetrokken Oostsingel en de toegangsweg tot de nieuwe woonwijk Léndweert. Omdat met het realiseren van het be stemmingsplan Landweert een aan zienlijke toename van het fiets- en autoverkeer op de Stationsweg wordt verwacht is voor dit weggedeelte een reconstructieplan opgesteld, waarbij in de toekomst aan beide zijden van de Stationsweg rijwielpaden zullen worden aangelegd. Over dit reconstructieplan zullen de aanwonenden op maandag 25 februari "s avonds om half acht worden geïn formeerd. Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese- weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot. 17.30 uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780— 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. II. Schols; maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut ten-Ti elen: iedere eerste en derde maandag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uuf. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117j. Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Paspoorten e.d. De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van zijn gemeente, die in het komende vakantie seizoen naar het buitenland willen rei zen, om nu reeds een paspoort of toe- ristenkaart-B aan te vragen. In tegenstelling tot paspoorten, die worden afgegeven door de Commissa ris der Koningin te Maastricht, kunen door mij wel toerislenkaarten-B wor den verstrekt aan Nederlanders, die voor toeristische doeleinden en voor korte duur naar bepaalde Europese landen reizen. Stel uw aanvrage voor een paspoort of toeristenkaart niet uit tot april of later Niet alleen zijn de legeskosten voor bijv. een paspoort dan 4.hoger, bovendien moet gerekend worden op vertraging van de afgifte. Voor bedoelde aanvragen en inlich tingen kan men zich wenden tot de af deling Bevolkingszaken, Maasheseweg 1. (tel. 04780-83838). VAN 23 FEBRUARI TOT EN MET 1 MAART Zaterdag: 19.00 nederlandse hoog- nis (kinderkoor), int. overl. ouders >uykers-Philipsen en zoon Pieter iverl fam. Bouten-Verschuren verl. fam. Hendricx-Peeters Her- nan v. d. Laar. Zondag: eerste zondag in de 'eertigdagen tijd. 8.00 leesmis, int. «ertruda en Arnoldina Poels en uders; 9.30 gregoriaanse hoogmis, nL deken Willem Berden Herman hberink Lies en Herman Jeukcn- 'erhulsdonk11.00 nederlandse oogmis, int. Sraar Spee overl. ou- ers Gosscns-Kessels overl. ouders f.Baarsen-van Toor. Maandag 9.00 oude stichtingen fendrik Hendriks, echtgenote en verl. kinderen; 19.00 Nella Verblakt bijzondere intentie. Dinsdag: Martinus Thuyls, Hen- drika Muyzers en overl. kinderen; 9.00 Jan Aerts. Woensdag: 9.00 Johan Claessens i beide echtgenoten, Johanna :ens, Theodora Bistervelds en ftlhelmina Claessens; 19.00 Martii- us Maes en Johanna Maria Janssen. Donderdag: 9.00 Maria Bister- elds-van Meijel en Jacquélina Bis- ervelds Rie Wol'ke-Greefkens. Vrijdag: 9.00 Nellie Raedts overl. arochianen; 19,00 mevr. Jacobs- lartens vwg. K.V.V. bijzondere in entte. Zaterdag: 9.00 ouders Swinkels- torghs en fam. zuster v. d. Berg; 9.00 Johan Moorrees, Antoinetta koters, zoon Martin en schoonzoon "iet Wim v. d. Munckhof en overi jl. ouders Laurensse-Maessen "verl. ouders Noyen-Zegers en zoon »mon. Mededeling: - Zondag onder de mis van 11.00 u. is er kindercrèche in het zaaltje onder de sacristie .Leidsters: Resy v. Hooren en Annemie van Meijel. Twintig jaar lang hebben de ka tholieken van Nederland zich tij dens de veertigdagentijd inge spannen om hun medemensen in de Derde Wereld meer rechtvaar dige en dus betere bestaansmoge lijkheden te bezorgen. Ook dit jaar vraagt de vastenaktie ons al ler aandacht. Willen wij, dat ons financiële offer werkelijk vruch ten afwerpt, dan zullen we ook ITIE onszelf en onze samenleving moe ten herzien En dat is nu precies vasten-aktie, ommekeer-omme- kaar. Akolietcn: Zaterdag 23 febr.: 19.00 C. Hen driks en G. de Groot. Zondag 24 febr.: 8.00 Nard Kro nenberg en Erik van Gerven (lezer: J. Wekking); 9.30 Lilian Stoffels en Susanne Claessens; 11.00 T. Verbeek en R. Janssen. Misdienaars: Maandag, dinsdag: 19.00 Tom Ken- gen en Berti Bouten. Woensdag, vrijdag: 19.00 Yvonne van Gerven en Jolanda Goossens. Zondag 24 februari: Eerste zondag van de Veertigdagentijd. H. Missen: 7.30, 9.00, 11.45, 10.15 hoogmis gezon gen door Crescendo; 18.00 avondmis. Vrijdag: 19.00 avondmis voor de gezinnen van de parochie. Zaterdag: 17.00 gelegenheid om te biechten; 18.30 avondmis als zondag viering. Misintenties: Zaterdag: 18.30 oma van Soest- Swinkels en overl. ouders Kersten en zoon en Gerardus van Leuken en Anna Maria van Leuken-Reijnders. Zondag: 7.30 voor de parochie; 9.00 Anna van der Sande-Cuppen (Mierlo-Hout); 10.15 overl. ouders Linders-van den Woldenberg en Jan Lens sen; 11-45 Wim Scholtens; 18.00 Martien Wijnhoven. Maandag: 8.00 tot zekere intentie; 19.00 voor overleden moeder. Dinsdag: 8.00 t.e.v. St. Antonius uit dankbaarheid; 19.00 Pastoor Arts en broer Mafchieu. Woensdag: 8.00 tot zékere intentie; 19.00 uit dankbaarheid. Donderdag; 8.00 Leo Janssen; 19.00 Antoon Camps. Vrijdag: 8.00 zuster Evergista Hendrickx; "-19.00 gezinsmis, Lies Wullems. Zaterdag: 8.00 Broeder Martion Frijns. Misdienaars en Akolietcn: Zaterdag: 18.30 Ricky Douwes en Peter Schoenmakers. Zondag: 9.00 Geert Claes en Eric Arts; 10.15 Hans Kerstjens en Ar- noud Verhaeg; 11.45 Willy v. d. Be- kerom en Geert Koppes; 18.00 Peter en Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag: 8.00 Rob Arts en Twannie Peters; 19.00 Jacq Smetsers en Hans van Geenen. Dinsdag, donderdag, zaterdag: 8.00 Alfons Pirlo en Gerard Schoenmae- kers; 19.00 Martijn Smelt. Zaterdag 23 febr.: Euch. viering om 19.00 uur met zang van ons eigen koor. Geen kindercrèche. Misintentie Dhr. P Kruysen en Fam. Kiuysen- Breukers; Fam.' Beeren-Köhlman. Zondag 24 febr.: Gezinsviering met kinderkoor om 10.00 uur. Kinder crèche wordt verzorgd door Mevr. Wolf, Anita Wolf. Misintentie: overl. hr. A. M. Görs. Woensdag 27 febr.: Euch. viering om 19.00 uur. Misintentie: Dhr. W. v. d. Munckhof. Zaterdag: 19.00 Avondmis voor overl. fam. Madou-van den Eisen en Cornelius Verschuijten. Samen zin gen we nederlandse liederen. Zondag: Eerste zondag van de Veertigdagentijd. 8.00 voor een zie ke; 9.00 leesmis voor overl. Piet Swinkels; 10.00 Hoogmis voor overl. Gerrit Flinsenberg, Antoon Peeters en Joos Simons. Met het mannen koor zingen we liederen voor de vas tentijd. 11.30 Leesmis voor overl. Harry Schrooten uit dankbaarheid bij gelegenheid van een 70e verjaar dag; 18.30 avondmis voor overl. ouders Emiel Beerkens en Gertruda Pelzer en Theo Vermeulen. Maandag: 8.00 leesmis vooh overl. ouders Stevens-Pijpers; 19.00 Avond mis voor overl. Thijs Arts en uit dankbaarheid. Dinsdag: 8.00 voor welzijn van de familie G.); 19.00 Avondmis uït dankbaarheid (Th.). Woensdag. 8.00 voor overl. Joseph Linders; 19.00 overl. ouders Stevens- Pijpers. Donderdag: 8.00 voor overl. Benny Thielen en Corry Geurtjens; 19.00 v. overl. fam. Bouten en Huberta van Megen. Vrijdag: 8.00 voor overl. ouders Harry Arts en Catharina Cuypers; 15.00 plechtige eucharistieciering uit DRIE TON VOOR PROJEKTEN IN ZUID-OOST-AZIE Al een aantal jaren werken de zes dekenaten. van Noord-Limburg (Venlo, Tegelen, Helden, Horst, Ven ray en Gennep) samen in de werk groep Landelijke Vastenaktie Noord- Limburg met het doel om gezamen lijk een aantal ontwlkkelingsprojek- ten, bij voorkeur in een bepaald ge bied in de wereld, onder de aandacht te brengen en te financieren. Dit initiatief heeft niet alleen geleid tot voortdurende hogere opbrengsten (vorig jaar een record van plm. f 350.000,maar ook allerlei plaat selijke aktiviteiten van b.v. vereni gingen, scholen, jongerenkoren, enz. gestimuleerd. Ondanks dat niet alle parochies meedoen, kan men zeggen dat Noord Limburg zich in overwegende mate bewust is van een stuk christelijke verantwoordelijkheid tegenover de mensen in de derde wereld. Daarvan kunnen we ook in 1980 weer blijk geven. De Noord-Limburgse werkgroep heeft ditmaal gekozen voor ontwik- kelingsprojekten in de Filippijnen, welke ten doel hebben om in dit dic tatoriaal bestuurde land herstel van de mensenrechten te bevorderen en vooral de arme meerderheid van de bevolking betere levensvoorwaarden te verschaffen. Gevoegd bij projek- ten in andere landen van Zuid-Oost- Azië (zoals Cambodja en Pakistan), komt hel totaal gevraagde bedrag aan bijna 300.000,Dat moet, ge zien de resultaten van vorige jaren, haalbaar zijn. De Landelijke Vastenaktie werkt met het devies „ommekeer omme- kaar": een betere wereld voor ons allemaal, voor ginds en hier. In die geest doet de Noord-Limburgse werkgroep weer een beroep op U. Ons stortingsadres is: Vastenaktie Noord-Limburg, giro 225.79.19, Ven lo. „Is het niet 'het vasten zoals Ik het kies: boosaardige boeien slaken, de strengen van het juk losmaken, de geknechte de vrijheid hergeven, en alle jukken door te brëken? Is vasten niet dit: uw brood delen met wie honger heeft; arme zwervers opnemen in uw huis; een naakte kleden die gij ziet en u niet onttrekken aan de zorg voor uw broeder? Dan breekt uw licht als de dageraad door (Jes. 58 6-8) Zo spreekt duizenden jaren gele den al de profeet Jesaja. Ouderwets? Uit de tijd? Ik kan het niet zo zien. Integen deel, het lijkt voor ons geschreden. Vasten is niet: zo maar niet eten en drinken. Het is: je niet verslinge ren aan voedsel, drank en dingen. Het is positief uitgedrukt je bezinnen op,' je zorg maken om de zin van je leven, je relatie tot je medemens. Er is zoveel dat een beroep op ons doet, dat we deze basiselementen van ons leven dreigen te vergeten. Vandaar deze handreiking voor de komende tijd naar Pasen toe. Van daar deze geheugensteun op de weg naar het feest van het licht. En denk erom: het komt niet al leen op het denken aan, maar ook op het doen! Daarom sprak men vroeger van en ik maak er nu een wens van: een gezegende Vastentijd! Namens de werkgroep R.K.-Prot. samenwerking pater Frans Meyer. dankbaarheid; 19.00 voor overl. Toos Raaymakers-van Bree. Zaterdag: 8.00 leesmis tot zekere intentie; 19.00 Avondmis voor overl. Cornelius Verschuyten en overl. fam. Kusters-Cuppen. Mededeling: De kleutercrêche o.l.v. mej. Hen- riëtte Jacobs tijdens de H. Mis van 11.30 wordt gehouden in het kleu terschoolgebouw naast dc kerk. Misdienaars en Akolieten: Znodag: 8.00 J. Dorrtmeck, B. Trim- bosch; 9.00 Th. Houwen, C. van den Brand; 10.00 R. Beerkens, A. Millen, M. Barten; 11.30 H. Kusters, H. Lit- jens; 18.30 H. Willemse, S. Fijneman. Maandag, dinsdag, woensdag: «8.00 E. Smits, R. van Duivenvoorde; 19.00 B. Verstegen, R. Barents. Donderdag, vrijdag, zaterdag: 8.00 A. Philipsen, H. Boom; 19.00 B. Pee ters, J. Dommeck. Zondag 24 februari a.s. begin van de veertigdagentijd, om tien uur kerkdienst in de aula van Den Hoe- bert, waarin voorgaat Ds. J. Heine. De extra-kollekte is voor de Theo logische Hogeschool, Vrije Universi teit en Bijbelgenootschap, de tweede voor de dia'konie. Op dinsdag 26 februari om acht uur Gemeente-avond in de koffie kamer. 23 februari - 2 maart Zaterdag: 19.00 Lei van Soest Sjeng Hellegers Anna Maria Tijs- sen-Peeters - Antoon Tacken en Mina Janssen. Zondag: 9.30 overl. ouders Schel- bergen-Versleijen overl. ouders Muyres-Dupont (Gemengd Koor); 11.00 Pieter Hendrik Janssen. Maandag: 9.00 overl. fam. Hen drickx-JenniSkens. Dinsdag: 9.00 overl. fam. Aben- Gooren. Woensdag: 9.00 Ide Min. Donderdag: 9.00 Toon van Cuijck en overl. ouders. Vrijdag: 9.00 overl. fam. Venne- kens-Verschuren; 14.30 uit dank baarheid bij 25 jarig huwelijk Thuijls-Janssen (Gem .Koor). Zaterdag: 19.00 uit dankbaarheid v. M. Jan Haegens Anna Gertru- dis Janssen-Renkens. Misdienaarsbeurten: Zaterdag: 19.00 Roland Tacken, Michel van Dijk, Jörgen van Soest, Ivo Franssen. Zondag: 9.30 René Willems, Renè Theeuwen, Frits Dupont. Paul Jans sen; 11,00 Alex Oudenhoven, Robby Raymakers, Robert Claessens, An- toine Camps. le zondag van de Vasten. Zaterdag: 14.30 pl. gez. H. Mis uit dankbaarheid b.g.v. 25 jaren echt vereniging Jacobs-Arts; 19.00 gez. H. Mis, Hubertus de Rijdk, Jean Hellegers, Johannes v. d. Berg, st. jaardienst Johan Peters en Ted Pe ters en voor Theodrus Peeters. Zondag: 8.30 H. Mis Alfons Kur- vers 10.00 Hoogmis st. Martin Ron gen, Maria Thijssen en Petronella Christiaans en Theodoor Houwen. Dinsdag: 8.00 H. Mis tot zekere int. (V.). Woensdag: 19.00 H. Eucharistie en Vastenmeditatie; uit dankbaarheid (st.); uit dankbaarheid (J.) en Theo- dorus Peeters. Donderdag: 8.00 H. Mis overleden ouders (B.). Vrijdag: 8.00 H. Mis tot zekere in tentie (L.). Zaterdag: 19.00 gez. H. Mis mndd. Alfons Kurcers, overleden familie Houwen-Dirks. overleden familie Philipsen-de Martinez en Theodorus Peeters. Eerste zondag van de Vasten. Misdienaars: Mark Donders en Luc Vennekens; William"Steeghs en Jan Vollenbergh: Hoogmis Tonny Camps en Mike Kleeven. Zaterdag: 19.00 Jan Cremers (be steld door de buurt). Zondag: 8.00 jaard. voor Anna Ger- trudis Philipsen; 10.00 t.e.v. O.L. Vrcuw van Altijddurende Bijstand. Maandag: 19.00 Opgelet: Op ver zoek van degenen die deze H. Mis bestelden voor Matthias Vollenbergh een avondmis! (van vroegere buurt). Dinsdag: 8.00 overleden ouders Duykers-Reyntjes. Woensdag: 8.00 jrd. voor Antoon Dinghs en Wilhelmina Kemmelings. Tevens voor de intenties van de of feraars. Donderdag: 8.00 overl. familie v. d. Sterren-Jenneskens. Vrijdag: 8.00 overleden familie Friezen-v. d. Sterren. Zaterdag: 19.00 Lei Heidens. Eerste zondag van veertigdagen tijd. Zaterdag: 19.00 gest. jrd. v. Theo dora Berkers-Schwachöfer Maria Asselberghs. Zondag: 8.00 Ism. v. Jean Lemmen Maria Asselberghs; 10.00 hgm. als jrd. v. Piet Jacobs-van Cruchen; 11.15 lsm. als jrd. v. Antoon Ver- heijen Jan van Meijel, eebtg. en overl. kinderen. Maandag: 18.00 lsm. v. Sef Linders en overl. fam. (C.) Maria Assel berghs; 18.30 weekd. v. Elisabeth de Mulder Antoon Peeters en klein kind; 19.00 maandd. v. Ine Janssen lsm. v. fam. Willems-Loonen. Dinsdag: 18.30 lsm. v. Maria Assel berghs Jan van Meijel. echtg. en overl. kinderen; 19.00 weekd. v. Ma ria Loonen-Scheffers Jean Lem men en echtgenote. Woensdag: 18.30 lsm. v. Jean Lem men en echtgenote Maria Assel berghs; 19.00 lsm. v. Teng Manders gest. jrd. v. Peter Joh. Goumans, echtg. en Mathijs Goumans. Donderdag: 18.30 gest. jrd. v. Wil lem Keijzers en echtg. Maria As selberghs; 19.00 gest. jrd. v. Frans Voermans, echtg en Gerrit Jennis- kens gest. jrd. v. Maria Litjens- Smits. Vrijdag: 18.30 gest. jrd. v. Peter Joh. Rongen en echtgen. Maria As selberghs; 19.00 lsm. v. Peter Gou mans en echtg. Jan v. Meijel, echtg. en overl. kinderen. Zqterdag: 19.00 Gezinsmis v. fam. Loonen-van Rens Maria Assel berghs. Misdienaars: 18.30 Lucien Peeters; 19.00 Koen Klaassen. Akolieten: 19.00 H. en R. Come- lissen; 8.00 G. Voermans; 10.00 R. Duijkers; Th. v. Kempen, W. van Meijel; 11.15 Olaf Terpstra en Rudy Kuenen. Huwelijksafk.: Peter Gommans en Brigitta Beemer(Venray). Vastenaktie: In de loop van de vasten zullen aan beide uitgangen van onze kerk de bussen staan waar in u uw vastenoffer kunt deponeren. U krijgt de zakjes thuis bezorgd van beide vasten-akties. De landelijke vastenaktie en de bisschoppelijke vastenaktie hebben beiden een goed doel. U kunt zelf kiezen aan welke aktie u uw offer wilt geven. DE kraamvrouw die gisteren samen met haar kraamheer voor de balie moest verschijnen, bracht niet de geur mee van kandeel en van beschuit met muisjes, maar een onmiskenbare baklucht van frituren en de wat weeë wasem van een slechte kwaliteit spijsolie. 'Beroep?' informeerde de politierechter ambtshalve. 'Wij zijn ondernemers van een horeca-bedrijf.' 'U hebt een patatkraam, jawel. En wat gebeurde daar die zondagavond?' 'We kregen visite van wat jongelui, edelachtbare' zei de kraamvrouw. 'Zo, kraamvisite dus. Maar 't ging daar niet rustig toe, hè, in uw kraamkamer?' 'De hele inventaris ging d'r aan...' 'Ja, ja, de hele kraaminrichting' knikte de rechter, die blijkbaar wel een lijstje toepasselijke woorden in het hoofd had. En u had de kraamwagen niet ver zekerd?' 'Nee, hoe gaat dat.... Die wagen was net nieuw ingericht.' 'Des te meer reden voor een nieuwe kraamverzekering.' 'Dr was die week nog niets van gekomen, omdat ik ziek lag' liet nu de patat kraamheer zich horen. 'O, lag in 't kraambed?' vroeg de politierechter. 'Ik had koorts....' 'Kraamherenkoorts dus. Dan had u zeker nog koorts toen dat kraambezoek kwam en was u daarom zo verhit geraakt?' De directeur van het rijdend aardappelrestaurant bevestigde dit en voegde er aan toe, dat het eerst wel, maar later niet gewenste bezoek gore taal uitsloeg ten zijn echtgenote en tot handtastelijkheden wenste over te gaan. 'Nou, echtgenote....' aarzelde de politierechter en raadpleegde de stukken. 'Laten we zeggen kraamgenote.' 'Kraambedgenote dan zeker' interrumpeerde de officier. De nog jonge patat- fritesbakster bloosde tot over haar oren. Het was duidelijk, dat meneer géén verdediging kon baseren op wettelijke huwelijksrechten en dat het de bezoekers vrij had gestaan te flirten met deze juridisch vrije vrijster. Nochtans had de heer des kraamhuizes een flinke pollepel gepakt en op de vrijmoedige rivalen doen neerkomen, toen dezen zijn uitverkorene trachtten te strelen. Het kraambezoek van toen getuigde thans; dat de kraamheer zeer zware dreigementen uitkraamde. Uit zelfverdediging probeerden zij hem de pollepel te ontwringen. Daarbij werde de lepelaar eerst tegen zijn lepelrek en later in zijn patat gekwakt en toen hij daaruit lichtelijk aangebrand en rokend opstond, zou hij zelf zijn kraaminrichting hebben afgebroken om met de onderdelen z'n kraamvisite te verjagen. En zijn kraamgenote zou zich daar vrijwillig bij aange sloten hebben, zodat zij tegelijk als medeplichtige voor mishandeling terechtstond. De officier sprak van zware mishandeling en van voorbedachte rade. De eigenaar zou de jongens ai lang een lesje hebben willen leren en stond door een kier van het zeil te loeren hoe zij z'n helpster probeerden te paaien. 'Het liefst had ie gezien, dat ze haar aangerand hadden' sprak de officier, 'maar daarvoor waren deze argeloze jongens veel te netjes. Tegen dat bruut geweld van dit heerschap neem ik echter stelling. Zijn aanslag was op niets gebaseerd en had volkomen achterwege kunnen blijven. Tegen hém eis ik daarom vijf honderd gulden boete of tien dagen onvoorwaardelijk. Tegen héér zal ik volstaan met tweehonderdvijftig gulden of vijf dagen voorwaardelijk en een proeftijd van een jaar.' 'U hebt het laatste woord' zei de politierechter tegen de kramers. 'Ik had levend kunnen verbranden!' memoreerde de friteur. 'Wie z'n gat brandt moet maar op de blaren zitten. Is het anders niet? Dan vonnis ik conform.' 'We gaan in hoger beroep' zei de vrijwillige vrijster uit het kraampje. 'Accoord' zei de rechter. 'Kunnen ze daar ook eens lachen.' van 23 febr. - 1 maart Zaterdag: 19.00 H. Mis v. overl. fam. Janssen-Thielen. Zondag: 8.30 H. Mis va Peter Jo hannes Philipsen; 10.00 gest. jgt. v. Past. Hillebrandt; 11.30 jgt. v. Harrie Peeters. Maandag: 19.00 H. Mis v. Jan Spreeuwenberg. Dinsdag: 8.00 H. Mis v. overl. fam. Linders-Pouwels. Woensdag: 8.00 H. Mis v. overl. fam. Swin'kels-Jeuken. Donderdag: 8.00 H. Mis v. Martien Hendriks. Vrijdag: 14.00 H. Mis t.g.v. het 25- jarig huwelijk van Jan Winnen en Mien van Well; 19.00 maandd. voor Mevr. Coenen-Spreeuwenberg. Zaterdag: 19.00 jgt. v. Petronella van Well-Thoone. Misdienaars: Zaterdag: 19.00 Rob van Ass en Wilfried van Dijk. Zondag: 8.30 Rob Koonings en Joost v. Elzakker; 10.00 Richard Juwett en Peter Peeters; 11.30 Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff. Weekdagen: John Michels en Ko Flinsenberg. Mededelingen: Vastenbrief van de Nederlandse Bisschoppen. De vastenbrief van de Nederlandse Bisschoppen is veel te lang om in de kerk voor te lezen. Het is wel de moeite waard om die te lezen. Achter in de kerk liggen ze en die kunt U meenemen om thuis te lezen. A.u.b. niet meer dan één per gezin! Vastenaktie! Zoals elk jaar wordt er in het hele land weer een grote vastenaktie gevoerd voor onze mis sionarissen die werken in de ontwik kelingslanden. Vorig jaar was het een gewelidg sukses. Hopenlijk wilt U dit jaar ook allemaal weer mee werken om deze aktie te doen sla gen. U ontvangt weer twee zakjes. De eerste inzameling is zondag 11 maart en de tweede 8 april. We heb ben a'ls projekt gekozen: Ondersteu ning van het werk van de inlandse zusters van de H. Familie, voor huh ziekenhuizen en scholen in Zaïre (voormalig Belgisch Congo) waar zij werkzaam zijn in twee bisdommen. U zult nog meer van hun werk ver nemen van een missionaris, die hier over komt preken. Achter in de kerk komt dan weer de bus te staan, waar in u uw bijdrage kunt deponeren. Bij voorbaat hartelijk dank!! van 23 febr. - 1 maart Zaterdag: 19.00 v. overl. ouders Muysers-v. d. Sterren. Zondag: 10 uur tot int. van fam. v. d. Cruysen. Maandag: 8 uur voor bijz. intentie. Dinsdag: 8 uur v. fam. Arts-Lu- cassen. Woensdag: 8 uur geen intentie. Donderdag: 8 uur overl. ouders Arts-Kuypers. Vrijdag: 8 uur voor Ben Coolen. Zaterdag: 19 uur tot int. van fam. Lenkens. Eerste zondag in de Veertig dagentijd, 24 februari 1980. Zondag: 8 uur H. Mis voor de over leden familie Rongen-Litjens; 10 uur Hoogmis voor de overleden vader Sef Janssen. Akolieten: Toon Loonen en Henk Michels. Misdienaars van de week: Niko Jakobs en Martien Jenniskens. Maandag: 8 uur H. Mis,Toon Huis man. Dinsdag: 8 uur H. Mis voor de overleden vader Hubertus Janssen. Woensdag: 8 uur H. Mis voor de overleden ouders Engelbertus Nellen en Helena Rutten. Donderdag: 8 uur H. Mis uit dank baarheid. Vrijdag: 8 uur H. Mis voor Jacoba Michels-Jacobs en Peter Michels. Zaterdag: 19.30 Avondmis tot int. van de familie Pouwels-v. d. Pas. Zondag 24 febr., le zondag van de Veertigdagentijd. Zaterdagavond om 7 uur Hoogmis overl. ouders van Oers-Loumans. Zondag: 9.45 Hgm. zal. Broeder Servatius en Jozué Nabuurs; om 11.15 Hgm. gest. jgt. voor zal. Lena van Dongen. Maandag: 8 uur H. Mis uit dank fam. van Dongen. Dinsdag: 8 uur H. Mis tot bijz. in tentie ter ere van H. Antonius en H. Gerardus fam. Hagens. Woensdag: 8 uur H. Mis zal Sef Linders fam. Z. Donderdag: 8 uur lsm. zal. Ceciel van Wylick-Engelen. Vrijdag: 8 uur lsm. zal. Wim van Ooi fam. H. Zaterdag: Priesterzaterdag 8 uur H. Mis; 's avonds om 7 uur Hoogmis voor levende en overl. leden van de Stille Omgang. Akolieten: Wiljo Fleurkens, Leon Reintjes en Ronald Weys. Misdienaars: T. Leyssen en E. van Dongen. Zaterdag 23 febr.: 19.00 Avondmis uit dankbaarheid en voor overl. ou ders Geurts. Zondag: 8.30 H. Mis te Hol thees 10.00 Hoogmis voor Johannes v. d. vo:r Mechtilda Beckers-Lenssen; Winkel en voor overl. ouders Jans- sen-Versteegen. Maandag8.45 H. Mis voor de over ledenen van de Karmel. Dinsdag: 8.45 H. Mis t.z.i. t.e.v. St. Jozef. Woensdag: 845 H. Mis in de Jo zefkapel voor Christina Koenen. 7e van de negen woensdag ter voorbe reiding op het feest van St, Jozef. Donderdag: 8.45 H. Mis voor bij zondere intentie. Vrijdag: 8.45 H. Mis voor Felix van Smid-Veders. uw Venrays weekblad

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9