VENRAY Auto Verhuur DAMES 30 jaar geleden "DE DRIESPRONG" Hotel Rest. De Zwaan Gemeenteraads vergadering Andere uitkeringen voor niet-werkers RAADSVERGADERING GEMEENTE MEERLO-WANSSUM INGEZONDEN Personenwagens Bestelwagens Personenbusjes Verhuiswagens BRIENSHOEKWEG 9 Leunen-Venray Tel. 04780 - 85828 Dinsdag a.s. Op dinsdag 26 februari a.s. 's avonds om zeven uur komt de raad van de gemeente Venray in openbare ver- gaderirg bijeen in het raadhuis ter afhandeling van een uit zevenen twintig punten bestaande agenda. Een „zwaar" agendapunt is onge twijfeld het voorstel tot straatnaam- geving. omdat hierover tevoren al het een en ander te doen is geweest. Hiervoor verwijzen wij nd'ar het ar tikel elders in dit blad. Een zestal voorstellen, betrekking hebbende op onderwijszaken, zal weinig moeilijkheden geven. Reeds eerder hebben wij gepubli ceerd. dat de c.v.- en verwarmings installatie in het kleedgebouw te Merselo moet worden vervangen. Thans wordt de raad voorgesteld hiervoor een bedrag van 20.000, beschikbaar te stellen. Een bedrag van 81.600,zal op tafel moeten komen ten behoeve van wijziging van de openbare straatver lichting in de omgeving van Yssel- steyn, Veulen, Heide en Merselo. Het bovengrondse laagspanningsnet zal dan worden vervangen door een ka belnet. Van de raad wordt een krediet van 59.000,gevraagd voor het aan schaffen van brandweermateriaal. Daarvoor zal men kunnen kopen een vloeistofongevallen aanhangwagen, portofoons en persluchtapparatuur. Vervolgens staat een aantal grond- transakties op de agenda en het voor stel tot het beschikbaarstellen van 47.000,voor de aanleg van een riolering in de Steegse Peelweg te Leunen, alsmede het voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbe- sluit i.v.m. woningbouw in de be stemmingsplannen Oostrum-zuid, Castenray, Leunen, Ysselsteyn en Merselo. Tenslotte wordt behandeld: het voorstel tot vaststelling educatief programma 1980 en programma emancipatae-aktaviteiten 1980; be noeming leden van het planberaad en het benoemen van leden van het college van bijstand. AANBESTEDING BOUW VAN HET POLITIEBUREAU Op 10 maart a.s. zal de aanbeste ding plaatsvinden van het door ar- chitectenburo J. Colsen ontworpen nieuwe politiebureau, dat gebouwd gaat worden aan de Leunseweg. Voor de aanbesteding zijn uitge nodigd de Venrayse aannemingsbe drijven J.P.A. Nelissen, Gebr. Jans sen en Verhoeven. Naar verwacht kan de gunning vrij. spoedig volgen, nu G.S. de goedkeu ring hebben gehecht aan het raads besluit de bouw voor-te-financieren. Vernielingen in Basisschool Merselo Via een niet-afgesloten raam heb ben vandalen toegang gekregen tot de lagere school in Merselo. De wa terkraan in het toilet was openge draaid. waardoor in de school 150 m2 vloerbedekking werd vernield. In zover kon worden nagegaan, wordt er niets vermist. SCHOOLVOETBAL- TOURNOOI VOOR BASISSCHOLEN Ieder jaar organiseert de KNVB een school voetbal toernooi voor de basisscholen. De opzet is om via plaatselijke en regionale voorronden te komen tot 'n Limburgse kampioen die dan meedoet aan het landelijk toumooi in Zeist. Een leuk toernooi met sportieve prestaties. Want reeds enige keren heeft de Limburgse vertegenwoordi ger deelgenomen aan de uiteindelij ke finalepoule om 't kampioenschap van Nederland. In onze gemeente is het dit jaar de bedoeling een afzonderlijke gemeen telijke voorronde te houden. De Po litie Sport- en Ontspanningsvereni ging Venray heeft aangeboden de or ganisatie hiervan op zich te nemen, in sanjenspraak met de KNVB en 't Comité Recreatiesport Venray. Dit dan tevens als een eerste activiteit ter gelegenheid van het 10-jarig be staan van de PSOV. Dit Venrayse toernooi zal worden gehouden op woensdag 2 april a.s. op het Sportpark De Wieën. Iedere school kan met 1 team aan dit toer.iooideelnemen. Lid Raad van Elf mishandeld C.. lid van de Raad van Elf deed aangifte van mishandeling in een van de Venrayse café's. Hij liep geen letsel op, maar wel zijn jas en hor loge werden ernstig beschadigd. Bij oversteken tegen auto Juist voordat de carnavalsoptocht maandagmiddag ging trekken, stak op de Eindstraat een Venrayse dame de weg over en ze bemerkte niet de over de straat rijdende auto be stuurd door P. Ze werd door de auto geraakt, kwam ten val en liep dus danige verwondingen op, dat ze naar het ziekenhuis moest worden over gebracht. De bestuurder van de auto had niets van de dames gezien, hij dacht dat hij een steentje tegen de voor ruit had gekregen, want die voorruit ging aan diggelen. Hij reed door, maar getuigen hadden het kenteken genoteerd. Met zijn kapotte ruit reed hij voorzichtig huiswaarts en was hoogst verbaasd dat de politieman nen hem kwamen opzoeken. Vernieling Door de direkteur van de L.O.M.- school aan de Groenewoldsepad werd aangifte gedaan van vernieling en diefstal van lood langs de muren op het dak van de school. Geparkeerde auto beschadigd Een aan de Langstraat geparkeer de auto, van de 35-jarige M. L. uit Venray, werd beschadigd aangetrof fen. Uit de sporen bleek dat dit door een ander voertuig moet zijn ge beurd, maar die veroorzaker had geen visitekaartje achtergelaten en naar hem zoekt de politie. Achteruit-botsing De personenauto, bestuurd door de 69-jarige J. v. L. uit Helmond reed over de Paterslaan. Voor hem reed de PTT auto, bestuurd door de 36-jarige W. B. uit Venray. Beide auto's stepten omdat een vracht auto de weg opdraaide. Om de vrachtauto wat meer ruimte te geven reed de PTT auto achteruit, maar hij had onvoldoende opgelet want nu botste zijn auto tegen de achter hem stilstaande personenauto. Het bleef bij materiële schade. Bestuurder dacht verkeerd De personenauto, bestuurd door de 20-jarige H. v H. uit Venray reed over de Wanssumseweg in de rich ting Deurne. Bij de kruising met de Mgr. Hans9enstraat zag de bestuur der vanuit die straat een personen auto naderen en de bestuurder dacht dat die auto voor de kruising niet zou stoppen. In een soort schrik- reaktie trapte hij op de rem, maar verloor daarbij de controle over zijn auto. Die begon te slingeren en ram de een verkeerszuil van de midden berm, waarna de auto over de kop sloeg. Al was de materiële schade groot, de bestuurder liep geen noe menswaardig letsel op. Aanrijdingen Een personenauto, bestuurd door de 19-jarige mej. H. S. uilt Grubbenvorst reed over de Merselo- seweg. Zij zag een tegenligger die te ver naar links over het weggedeelte reed. Zij remde af, maar de door haar bestuurde auto ging van het goede spoor af en kwam via de berm tegen een weideafrastering tot stilstand. De auto werd aan de voorzijde be schadigd. De veroorzaker was niet zo sportief om te stoppen en de schuld op zich te nemen. Naar zijn identiteit stelt de politie een onder zoek in. Een personenauto bestuurd door de 27-jarige M. S. uit Meerlo-Wans- sum reed over de Stationsweg in de richting Oostrum. De bestuurder kon zijn auto niet in het juiste spoor hou den; de auto geraakte in een slip en botste links van weg tegen een vlag genmast, schoof vervolgens door een heg en botste tegen een geparkeerde auto op. De bestuurder bleek onder invloed van alcohol te zijn -en moest vervolgens de nodige proeven onder gaan. Hij liep bij de botsingen geen noemenswaardig letsel op, maar kreeg nu wel het bekende proces verbaal aangezegd. boekhandel van den munchhof is ook dinsdags de gehele dag geopend Brand door vlam in fritespan In de vroege dinsdagmorgen wilde een bewoner van de Tolstraat nog wat frites bakken, \yaarbij de vlam in de pan sloeg. Gelukkig was de politie snel ter plaatse en wist het vuur te doven. Venrays brandweer lieden namen de taak van de nablus sing over. Schade aan fornuis en af zuigkap, terwijl de keuken nog wat schade had opgelopen door de met dergelijke branden gepaard gaande aanslag. Vechtpartij Tijdens surveillance Kwam de po litie bij een vechtpartij uil, voor een café aan de Langstraat. Zij waren getuige dat de 25-jarige T. uit Ven ray de op de grond liggende 53-ja- rige E. met zijn gebalde vuist in het gelaat sloeg. Bij de aanhouding ver zette de 25-jarige zich, maar de po litiemannen wisten dat verzet te bre ken. Zij konden echter niet voorko men dat hij het slachtoffer nog een bos haren uit zijn hoofd trok. E. had nog verwondingen aan zijn gelaat opgelopen, terwijl zijn bril, welke een waarde had van 700 gulden, ver nield was. De politie nam de vech tersbaas mee naar het bureau. Na ontnuchtering, voorgeleiding en ver hoor werd hij met de mededeling, dat van een en ander procesverbaal zal worden opgemaakt, huiswaarts gezonden. UIT PEEL EN MAAS VAN 25 FEBRUARI 1950 - No. 8 21 februari kwam nog onverwacht het bericht dat Oscar, Louis, Pierre van de Loo, oud-burgemeester, op de dag dat hij 65 jaar werd, was overleden. Oud-burgemeester v. d. Loo kwam in 1916 naar Venray na een drietal jaren dezelfde funktie bekleed te hebben te Helden. Mede door zijn toedoen werd in 1919 Ys selsteyn gesticht .Het Raadhuis dat veel te klein was, was voor hem een zorgenkind, vooral eer hij de finan ciering van dit in opde had, moest 5 jaren de school van het voortgezet onderwijs aan de Schoolstraat als nood-raadhuis dienen. In 1922 moest hij zijn werk een zestal maanden la ten liggen, omdat hij totaal over werkt was. Het was in deze tijd, dat hij de Vredepeel-kwestie weer eens aanhangig maakte. De oplossing heeft hij nog in 1949 mogen beleven. De watersnood van 1926 leerde hem het nut van een goed funktionerend waterschap en de normalisatie van de Noord-Limburgse beken. In 1928 kwam de riolering en werden de we gen duchtig onderhanden genomen. Nieuwe scholen werden gebouwd en Venray was een der eerste gemeen ten die een eigen vlees- en veekeu ring kreeg. Ook de dienst van ge meentewerken kwam onder zijn be stuur tot stand. Pater Casimirus Nijland o.f.m. le raar van het Gymnasium I.C. is zon dag 22 februari overleden. De over ledene werd in Den Haag geboren, was student te Venray en later als priester leraar 30 jaren aan het Gymnasium verbonden. Op de gehouden algemene verga dering van de Zuivelfabriek Venray deelde de heer Asselberghs mede, dat de fabriek op heden 12 miljoen kg melk vei werkt, wat meer als tweemaal zoveel is als direct na de oorlog. In verband hiermede zullen de kantoren en het laboratium spoe dig worden uitgebreid. De plannen hiervoor zijn gereed. Bovendien vroeg hij toestemming voor de bouw van een nieuw ketelhuis, daar de nieuwe ketel een grotere omvang heeft. Verdere plannen staan nog op stapel. De directeur deelde verder nog mede, dat voortaan de melk uit betaald wordt naar kwaliteit waar bij de le soort 1 cent en de 2e soort een halve cent krijgen. Dat de Deurneseweg nog steeds gevaarlijk is, bleek deze week weer, toen een vrachtauto beladen met 25.000 eieren slipte en tegen een boom reed. Hoewel de bestuurder geheel beklemd zat en men hem slechts met de grootste moeite kon bevrijden, bleek hij ongedeerd, ter wijl zijn beide medepassagiers mét enkele lichte verwondingen er af kwam. De eieren waren veranderd in een ommelette. Diefstallen Terzake diefstal van een aan- hangwagentje van de Venrayer J. K. werd door de Helmondse politie aan gehouden de 39-jarige C. v. L. uit Helmond. Na onderzoek en verhoor en met de mededeling dat proces verbaal zal worden opgemaakt werd de Helmondenaar huiswaarts gezon den. De 41-jarige A. R. deed aangifte van diefstal van een jas van zijn 17- jarige zoon vanuit de garderobe van de bioscoop. Na afloop van de film bleek alleen de sjaal er nog te han gen. Een korte lederen jekker, zwart van kleur was verdwenen. De scha de bedraagt 200 gulden. Winkelier H. in de Grotestraal deed aangifte van diefstal van 4 sweaters van het winkelrek dat voor zijn zaak stond. M. uit Venray deed aangifte van diefstal van een geluidsbox wel ke op zijn winkelïuifel was geplaatst. De waarde van die box bedraagt 450 gulden. Vernielingen Onbekenden vernielden een winkelruit van de fa. J. de B. aan de Langstraat. Tijdens surveillance van de ge meentepolitie werd geconstateerd, dat een bewegwijzeringsbord bij de Leunseweg oprit Deurneseweg uit de grond was getrokken, evenals een heetometerpaal. De politie nam voor de zekerheid bord en paal maar mee naar het bureau. Op het Henseniusplein werd een deuk getrapt in het spatbord van een geparkeerde auto. De oorzaak was. dat de eigenaar zijn auto niet op de handrem had gezet en de auto was „weggelopen" en nu te dicht bij een andere geparkeerde auto stond. De politie kon de man aanhouden en naar het bureau overbrengen. Daar werd hem aan het verstand gebracht dat men in Venray van dergelijke woedeuitbarstingen verschoond wil blijven en hij kreeg procesverbaal aangezegd. In de Grotestraat hebben van dalen weer een boompje vernield. ER is nogal wat kritiek op de vele sociale uitkeringen, die hier te landen worden verkregen wanneer men op een of andere manier buiten het arbeidsproces raakt. Maar uitkering krijgen wil nog niet zeggen dat men allemaal hetzelfde ontvangt. Boven de vijfenzestig krijgen wij allemaal een uitkering krachtens de Alg. Ouderdoms Wet (AOW). Daarnaast zijn er invaliden, weduwen en wezen, die uitkeringsgerechtigd zijn. Zij missen wel hun bestaansgrond maar niet hun loon. SAMENVOEGING VAN DE DRIE WERKLOOSHEIDSWETTEN ANDERE trekkers van een staats- toelage hebben wel een bepaald klein inkomen maar daar kunnen zij niet van leven. Voor hen is er de bijstand. In principe is deze ook beschikbaar voor zelfstandigen, die hun hoofd niet boven water kunnen houden. Dan zijn er schoolverlaters. Zij hebben nog geen werk maar hebben hun werk ook nog niet verloren. Kan men ze werk loos noemen? Zeker wel, maar in een ander verband dan de werknemers die lange tijd in het arbeidsproces zijn opgenomen en daar om conjuncturele of structurele redenen uit raken. De uitkeringen voor al deze mensen zijn lang niet gelijk. Dat zullen zij ook niet worden. Wel streeft de regering naar een gelijke basisregeling voor allen, waarbij er al naar gelang er sprake is van leeftijd, langdurig dienstverband en andere omstandigheden een toeslag wordt gegeven. Men hoopt daarmee tevens fc..-. middel te vinden om een aanvang te maken met het bestrijden van als onbillijk gevoelde uitwassen in ons uitkeringssysteem. NIEUW SYSTEEM STAATSSECRETARIS van Sociale Zaken De Graaf heeft plannen ge maakt die zullen worden uitgevoerd wanneer de Sociaal Economische Raad, de Sociale Raad voor de Werk gelegenheid en de Kamers ermee accoord gaan. Die plannen beogen in de eerste fase een samenvoeging van de drie werkloosheidswetten. Daarbij wil hij afstappen van de regeling waarbij een werkloze eerst zes maan den 80% van zijn loon krijgt, daarna twee jaar 75% en tenslotte een bij stand, hetgeen neerkomt op ongeveer minimumloon. In plaats daarvan krijgt iedere werkzoekende als basis 70% van het minimumloon. Daarop komt dan een toeslag voor mensen met veel dienstjaren en voor ouderen. Er blijft dus verschil in uitkering maar de bedoeling is met name jongeren een lagere uitkering te geven om ze te prikkelen weer spoedig werk te zoe ken en de ouderen wat meer de hand boven het hoofd te houden. Nu is er steeds een inkomensterugval na zes maanden. Met het nieuwe systeem komt er wellicht ook een billijker uit keringsregeling voor zelfstandigen, die nu al spoedig naar de echte bij standsregeling worden verwezen. Langzamerhand moeten wij af van de gedachte dat een in de knel gekomen zelfstandige gestraft moet worden voor zijn misgegane zelfstandige on dernemerschap met een minimum uitkering. Ook zal er op gelet worden dat er nu een gelijke regeling komt voor mannen en vrouwen. De laatsten zijn in het uitkeringspatroon ook nogal eens tekort gekomen. De regeling die nu ontworpen is heeft niet de be doeling in totaal minder aan steun uit te geven maar wel om te komen tot een beter gedifferentiëerd systeem. Wanneer daar echter een aantal prik kels zijn ingebouwd, speciaal voor jongeren, om het verloren werk zo spoedig mogelijk door een andere taak te vervangen, zal de overheid, maar ook de maatschappij, daar zijde bij spinnen in de vorm van meer pro- duktiviteit. COLLECTIEVE VOORZIENINGEN DEZE bijstelling van een aantal collec tieve voorzieningen moeten wij niet zien als iets afzonderlijks. Het is de eerste stap op een weg die er naar moet leiden alle collectieve voor zieningen een zelfde uitgangspunt te bezorgen. Die ligt in de betaling van 70% van het minimumloon en daarop worden de betalingen voor bijzondere omstandigheden gestapeld. Dat uit gangspunt vinden wij ook al terug bij de AAW, In een later stadium zal deze wet worden samengevoegd met de WAO, de Wet op de Arbeids Onge schiktheid. Op de uitvoering van deze laatste wet is ook veel kritiek, omdat velen menen dat hier duizenden werk lozen min of meer ten onrechte bij zijn ondergebracht. Dat gebeurt darr me de op medisch advies en bij veran dering van de normen bij toekenning van deze uitkering zal men met de wereld van doktoren moeten praten. Een niet gemakkelijke opdracht maar toch zullen wij naar wegen moeten zoeken om meer WAO-ers weer terug te brengen raar het arbeidsproces. Datzelfde geld: voor mensen in de 'Ziektewet, Onze nationale huishou ding gaat thans tezeer gebukt onder de last van dit soort uitkeringen, In dit verband wordt gedacht aan een rui mer gebruik maken van parttime banen Veel mensen zouden immers nog een deel van de weektaak kunnen vervullen als zij niet meer volledig kunnen worden ingezet. Anderen willen naar een meer strin gente toepassing van het begrip pas sende arbeid. Het is een moeilijke materie maar zeker is dat wanneer arbeid niet direct passend is deze door scholing meer op maat kan worden gebracht. Verder is daar nog het pro bleem van de afstand die men moet afleggen om zijn werk te bereiken. De mobiliteit zou ook meer aan de leeftijd kunnen worden gebonden, zodat iemand zich meer moeite moet ge troosten om aan de kost te komen. Het is nu zo dat steeds minder hard werkende produktieve mensen een groeiend bedrag aan premies moeten offeren voor een groeiend leger niet- werkenden, welke de oorzaak van dat niet-werken ook moge zijn. In dit verband komt de voorbereiding voor de produktie, die in onderwijs wordt gevonden, ook nog eens op de proppen. De afstand tussen onderwijs en arbeidsmarkt wordt voor een reeks van beroepen te groot gevonden. Die afstand kan worden ingekort door on derwijs en bedrijfsleven meer met elkaar in contact te brengen zodat zij elkaar beter vertrouwen en waarde ren. Meer kennis nemen van eikaars - problemen kan in breder verband ook werknemers en niet-produktieven dichter bij elkaar brengen. Mogelijk groeien wij zo naar een meer aan vaardbaar stelsel van collectieve voorzieningen. Uit de raadsvergadering van de gemeente Meerlo-Wanssum noteer den wij voor onze lezers de volgen de punten. SWOLGENERIIEIDE Bij de ingekomen stukken was het Koninklijk besluit inhoudende de ongegrond verklaring van beroepen tegen het niet goedkeuren door Ge deputeerde Staten van Limburg van het bestemmingsplan Recreatieter rein Swolgen. Dat ingekomen stuk was aanleiding voor het raadslid L. Beterams om een tirade te houden aan het adres van de raad en het college. Volgens het raadslid was het de enigste juiste beslissing welke de Kroon kon nemen en hij vroeg zich af of er nog schadeclaims te ver wachten zijn en 'hoe hoog die waren. Wat waren tot op heden de kosten welke de gemeente gemaakt had? De heer Beterams sprak van valse voorlichting aan de bevolking en dat het college mtimidatiepolitiek had bedreven. Hij vroeg zich af hoe de raad het allemaal had kunnen goedkeuren. De raadsvoorzitter zette alles nog eens op een rijtje. In 1960 "was de eerste aanzet gegeven. Gedeputeer de Staten hadden alle raadsvoorstel len betrekking hebbende op het re creatieproject goedgekeurd. Ook de gemeenschap Swolgen heeft de plannen geaccepteerd totdat er een aktiegroep kwam, zelfs vanuit Am sterdam. Het is nooit de bedoeling geweest dat er een pretpark zou ko men, want zeer nadrukkelijk was er geen behoefte aan een tweede Val kenburg. Met iedere gegadigde von den besprekingen plaats, ook toen ér een bungalowpark voor gehandicap ten zou komen. Overigens is dat park elders in Nederland, op gron den welke een hogere waarde had den dan de Swolgenerheide. gereali seerd. Het was zelfs zover gekomen, dat middels aktiegroepen een G.S. zetel in gevaar kwam. Indien de Kroon de plannen zou hebben goedgekeurd dan zouden 18 aktiegroepen de rea lisering wel hebben verhinderd. De heer L. Beterams kreeg vanuit de raad geen steun, wel de nodige afkeuringen. Baron de Weichs de Wenne begon met te stellen, ver schoond te willen blijven van de raaskallerij van de heer Beterams. De raad had een uiterst konse- kwente lijn gevolgd cn steeds bij de realisering en ook bij de aankopen achter het beleid van het college gestaan. Wij zijn verplicht óók de belangen van derden te verdedigen. Er is door de heer Beterams op geen enkele wijze aangetoond dat do raad niet juist zou hebben gehandeld. De heer do Weichs de Wenne vroeg zich wel af: wat nu. Voor on ze gemeente is er geen taak moer weggelegd en het zal nu een boven- gemecntelijke taak worden, ook wat met de aangekochte gronden zal gebeuren. Over die materie zal het college zich nu gaan buigen en na gaan of en in hoeverre bij andere in stanties de geïnvesteerde gelden be trekking hebbende op de aankoop verhaald kunnen worden. Het zat de andere raadsleden niet lekker, zo maar door de heer Bete rams van onvermogen te worden be ticht. Beterams was destijds bij die besluitvorming nog geen raadslid en kan daarover niet meepraten. Het staat in ieder geval vast, dat over de Swolgenerheide het laatste woord in de raad nog niet is gespro ken. HAMERSTUKKEN Aankoop van gronden gelegen in het bestemmingsplan Swolgen on dervonden geen bezwaar. Dat was ook niet het geval met aankoop van gronden voor uitbrei ding van het sportterrein te Meerlo. Het vorig jaar was het bedrag per leerling vastgesteld voor de scholen te Meerlo, Blitterswijck, Tienray en Wanssum op 351,50; voor de school te Swolgen op 385,63 en voor de school te Geysteren op 409,In die bedragen is een bedrag van 30,- voor de schooladministratie inbe grepen. Voor het jaar 1980 werden die bedragen met 4"/o verhoogd. De fanfare de Eendracht te Meer lo kreeg de gevraagde investerings subsidie. Geen bezwaar had de raad tegen subsidiëring van leerlingen welke deelnemen aan de filmvorming te Venray. Voor dit jaar zullen 232 leerlingen uit deze gemeente daar aan deelnemen. Na uiteenzetting van de raads voorzitter ging de raad akkoord met financiële medewerking te verlenen aan de gemeenschappelijke regeling Sociale dienst van de gemeente Grubbenvorst en Broekhuizen. De dienst in Broekhuizen, gecentrali seerd voor de drie gemeenten, kon eindelijk uit de ruimtenood door aankoop van een pand. Voor de ge meente Meerlo betekent dit een in vestering van 350.000 gulden, maar bij (je stichting van een zelfstandige dienst voor de gemeente zou he veel duurder uitvallen. Het oor spronkelijke plan zou een invej tering vergen van meer dan 1 mis joen gulden. RONDVRAAI De door het werkcomité Wanssi® opgestelde nota verkeersveilighej vond de raad een goede zaak en d raad zette zich volledig achter di nota, welke met een aanbevelii van het college aan Gedeputeerc Staten zal worden gezonden. Voor de behandeling van de agei> da deelde de raadsvoorzitter mede dat er geen moeilijkheden wa ren geweest met de hoge waterstan van de Maas. Geysteren was. nie weggespoeld en de waterstand ha geen recordhoogte geboekt. AKTIE STOP R.W. 73 Dhr. Koos van Haren leest een ut nodiging voor de oprichtingsvergade ring van STOP R.W. 73. In eerste n stantie denkt hij (tenminste, dat zegt hi zelf): „Alweer zo'n stelletje schreeu» ers". In deze gemoedsgesteldheid hij de stukken door en ziet dan „dj ze aan zijn boterham komen"I Hij b« sluit dan eens te gaan luisteren ..wj dat weer op de kous heeft". Mocht de heer van Haren met dl laatste in Peel en Maas van vorig week bedoeld hebben „Ik ga eeiï kijken of ik er de kous op de kop krijg dan kreeg hij daarin volkomen geli Ik neem vooralsnog de man seriec en lees zijn artikel door. De eerste vijfentwintig regels mis bruikt hij om te vertellen dat aktie groepen ondemocratisch zijn en dat li a priori (alweer!) tegen aktiegroept is. De volgende twintig regels verot derstelt hij dat de leden van de akti» groep denken dat de wegen er in es ste instantie zijn om op vakantie gaan Welk een fantasie!!! 't Woa vakantie is niet gevallen. Vervolgens beschrijft meneer vt Haren de aanwezigen, maakt daarbij merkwaardig aftelsommetje en vim het vreemd dat de mensen die op d vergadering STOP RW 73 komen, tt gen de R-73 zijn. Als je de verbazing te boven be gekomen, komt de heer van Haren n wat zakelijke kritiek in enkele puntt „Verbetering openbaar vervofl Bussen en treinen kun je onder mitra leurvuur nemen buiten de spitsurt als de chauffeur tenminste kogelt zit". Inderdaad is dit zo! Jammer oo Maar is dit dan een argument R-73 aan te leggen? En wat denkt de heer van Haren v< de volgende zin: „Buiten, maar óók het spitsuur kun je personenauto's a der mitrailleurvuur leggen enz."? Is het niet bar en boos dat in 9 va de 10 auto's maar één man zit? H I zou me nu natuurlijk gelijk geven, war 't niet dat hij die auto's verkoopt Wh brood men eet.' diens woord ri spreekt!!! De verbetering van het railverket komt er ook weer slecht af. „De men heeft nu eenmaal voor auto's ge* zen". De wens is hier de vader van i gedachte. Er is een kentering gekome dat weet de heer van Haren uit verkoopcijfers. De markt raakt vera digd en de benzineprijs wordt te hoo „Naarmate de welvaart hoger geworden, zijn steeds meer mensen auto gaan gebruiken naar hun werk Juist, maar Nu de welvaart r meer zo stijgt, (en dit wil toch niemi ontkennen?) en mensen gaan inzit dat steden onleefbaar worden door die automobielen, zal ook de stijgi' van het autoverkeer tot 1990 niet met met de factor 1.7 plaats hebben zoa in het rapport van rijkswaterstaat wort genoemd. En dit is nu juist de essentie van zaak. De prognose is achterhaald, en z opnieuw bekeken moeten worden. Reageert er nu niemand, dan komt 0. weg er, ook al is de situatie tola veranderd, omdat 't plan eenmaal in ambtelijke molen zit. Er zitten zoveel nadelen aan de as leg van R-73. dat je wel heel erg zek van je prognose moet zijn. Ter afsluiting van dit serieuze s'i nog een paar grapjes van Koos vt Haren: „Landontsierend? U moet Nede land eens vanuit de lucht zien". „Splitsing van gebieden? Kan g makkelijk voorkomen worden do doorgangen te maken waar dit bioi gisch voor de fauna nodig is Bedankt Koos, nu de konijnen ik verkeersles geven!!! Siem Li P.S. Volgende vergadering R-73 op 27 februari a.s. in De Bi graaf. c J Q f VRAAGT voor spoedige indiensttreding: HUISHOUDELIJKE ONTBIJTDAME en voor haar specialiteiten restaurant DEMI-CHEF DE RANG Inlichtingen en sollocitaties: Hotel „De Zwaan", Grote Markt 2, Venray, Tel. 86969, vragen naar dhr. Jacobs. STRO STRO STRO steeds leverbaar alle soorten STRO en prima Hooi, ook kleine partijen Rode en blauwe SPLIT extra mooi en zwart gruis voor erfverhardlng Fouragehandel P. Hendriks -Swolgen 04789-1349 EXCLUSIEVE MODEBRILLEN afgestemd op uw persoon lijke smaak ROB VAN DIJK BRILLEN Henseniusplein 1 t.o. Postkantoor tel. 04780-86677 TE KOOP Ford Escort 1300 Handelstraat 12, Venray TRACTOREN Alle merken Alle prijzen Alle p.k. Keuze uit 60 6 70 stuks M. v. Zutphen Kerkeind 44 MILHEEZE tel. 04924-1398 TE KOOP Babybadje Babysltje Babybox Comb, autokinderzitje/wan delwagen Flesvrewarmer Kinderstoel Kinderledikant (Paycli) Telefoon 04788-841 Voor exclusieve leren bank stellen In klassiek en mod., In wildleer, buffelleer, rund- leer. Italiaanse fauteuils, Franse bankstellen. Chester field banken. Tegen fabrieks prijzen. Jan Manders, St. Jozefstraat 47a, Deurne, tel. 04930-2777. PRIMA AFZUIGKAPPEN Alle merken Voor speciale prijzen Keukencentrum FRANSSEN Westsingel 54 - Venray tel. 04780-82851 TWAN PEETERS dag en nacht bereikbaar ook voor alle ziekenfondsen ook taxibusjes tel. 83656 met eigen taxi-centrale Goedkoop granol aanbren gen vanaf 10,- per m2 Radiatoren spuiten aan huls SPUITERIJ WAJON Bel 'p avonds tussen 7- telefoon 04784-2032 GRATIS AF TE HALEN wegens emigratie z.g.a.n. BES. BARITON Zaterdag: Andantestraat 3, Venray. BOUTIQUE GROTESTR.3 VENRAY Voor snelle beslissers wol huls I TE KOOP i.v.m. emigratie, in uitste kende staat verkerend woonhuis hal, kantoor, woonkamer 55 m2. open keuken, ga rage. Verdieping: 3 slaap kamers, luxe badkamer, 2 toilet. Aanvaarding in ove leg. Moet weg vóór 15 aft Hoogste bod boven 85.000,- is koper. Zater dag 23 februari kijkdag to 22 uur. Bod schriftelijk if dienen. Casimirhof 3. Venray

Peel en Maas | 1980 | | pagina 10