het BILJARTEN JUDO Herinneringen aan de Venrayse Schaapscompagnieën VENRAY B.V. N.A.S. Boekhandel van den Munckhof 30 jaar geleden PEEL EN MAAS uw weekblad <3fc<9l Ï1ZI €5 H'V^cSMTl Groot formaat - Slechts 13,95 OUD PAPIER Uitslagen jeugd: OBV—VOP 2—5 't Klötske Vop 2—5 VOP't Klötske B 7—0 VOP—Acquit A 4—3 Acquit BVOP 5—2 Stand van de tot en met februari gespeelde wedstrijden: Acquit A 42—70 KOT A 39—63 Acquit B 42—63 't Klötske A 42—53 OBV 42—47 KOT B 42^-4? VOP 39—46 •t Klötske B 33—27 Schansenberm 42—26 Acquit C 33—21 aan- cha- nog /aar- daa' igen om kan orige Hei n die hel t de loten EEG ils ze i dal kuni Districtskampioenschappen K.N.B.B. Th. de Haart nam deel aan de voonvedstrijden 3e klas (1.70 t.m. 2.49) en kwam met 6 m.p. en een ge middelde van 1.96 tot een verdienste lijk resultaat, gezien de geringe er varing in deze omgeving. P. de Haart en Th .Dericks speel den voorwedstrijden 2e klas (2.50 t.m. 3.99). Piet behaalde 6 m.p. en het goede gemiddelde van 3.75. Th. De ricks behaalde 12 m.p. en een gemid delde van 4.33 wat promotie naar de le klas betekende. P. Linders, L. Siebers en Th. De ricks speelden voorwedstrijden le klas (4.00 t-m. 6.99). P. Linders be haalde 11 m.p. en een gem. van 5.83. L-6iebers 10 m.p en. een gem. van 5.16 en Th. Dericks 9 m.p. en een gem. van 5.28. Aan deze finale die door KOT Reuver georganiseerd werd ,kon P Linders door omstandig heden niet deelnemen. L. Siebers werd goede 3e met 8 m.p. en een ge middelde van 5.99, hoogste serie 44. Th. Dericks werd 4e met eveneens 8 m.p. en een gemiddelde van 5.51, hoogste serie 41. Op maandag 11 februari vond de prijsuitreiking van het 3 spelsoorten- tocmooi plaats, t.w. 3 banden, band stoten en libro. Voorzitter J. Dries- scn heette allen hartelijk welkom, in het bijzonder de dames die ook acte de presence gaven en dankte voor hel sportieve verloop en de goede onderlinge verstandhouding die er in de club heerst. Na de mededeling dat er in de toer kfthi'st hViSsRÏTen een kleine" wijzi ging in de puntentelling komt. gaf hij het woord aan sekretaris H. Hanen die de diverse uitslagen bekend maakte. Te beginnen met 3 banden dat met grote overmacht in het voor dcel van Pa Bakens eindigde; onge slagen en met een onbereikbaar hoog moyenne wist hij de eerste plaats te bezetten. K. Raateland en L. Hanen eindigden gezamenlijk op de tweede plaats. Voorzitter J. Driessen liet in het bandstoten zien wie hier de onbe twiste winnaar was met H. Hanen als tweede, met slechts 1 verliespar- t|j eiste Jan de eerste plaats op. K. Raateland die met 4 punten ach terstand na deze twee ronden begon, wist het ongelooflijke te presteren om met liefst 9 punten voorsprong het algemeen klassement in zijn voordcel te beslissen. Met respectie velijk een 2e, 3e en met ruime voor sprong le plaats werd onze penning meester de algemene winnaar. Pro- ficat Kees. Ook de individuele win naars van harte gefeliciteerd. Tot slot nog dank voor de prettige samenwerking en de goede verzor ging van de accommodatie. Eindstand (resp. 3 banden, band stoten, libre en totale punten): 1. K. Raateland 10 9 23 42 2. G. Bakens 15 8 10 33 3. L. Hanen 10 4 17 31 4. J. Driessen 3 12 15 30 5. H. Hanen 9 11 6 26 6 L. Schaeffers 2 4 15 21 7 J. Swinkels 6 2 6 14 Enkele spelers konden wegens ziekte of vakantie niet volledig deel nemen. Wij wensen hen van harte beterschap en behouden thuiskomst. JUDO VERENIGING VENRAY Zondag 10 februari organiseerde Judoklup Tilburg een groot nationaal judotoernooi voor jongens tot 18 jr. Oo kjudovereniging Venray had hier een uitnodiging voor ontvangen en zo toog een Venrayse delegatie die zondagmorgen richting Tilburg. Dit toernooi genoot een grote lan delijke belangstelling, van heinde en vterre gaven gerenommeerde vereni gingen acte de presence. Onze judoka's kwamen hier voor een zwaar karwei te staan en zouden tot op de bodem van hun kunnen moeten gaan. Diverse leden lieten zich niet ontmoedigen en wisten zich verhelen en met zeer goed judowerk naar de finalepoule te vechten. Dat deze poules zwaar waren bleek wel uit het feit dat vele judoka s 8 tot 9 of meer partijen moesten draaien voordat ze het erepodium konden betreden. Hun ere-metaal was zwaar be vochten «?n ze waren er met recht trots op. Op het einde van het toer nooi werd de balans opgemaakt en met 5 eerste, 5 tweede en 6 derde prijzen kwamen onze jongens naar huis, al met al een goed resultaat voor de judo vereniging Venray. Van harte proficiat, jongens. De prijswinnaar waren als volgt: le prys: ■Bart Peeters Robin Oudenhoven Gert Jan Wismans Richard Jacobs Twan van Bussel 2e prijs: Paul Spee Luc Reynders Frank Vermeulen Jan Bennis Ronnie Mulder 3e prys: Petran Relou Erwin Aben Alex Oudenhoven Peter Willems Pascal van Weert Sjoerd Smits 18e GROTE PRIJS DER COMMANDERIJE TE GEMERT Op een prachtige lente-achtige middag is deze vanouds goed bezet te cross op een uiterst fraai en vlak parcours verlopen. Bij de pupillen jongens-B werd Onno Hendriks 8e over de 1100 m. Hij moest daarmee Tom Alkim voor laten gaan, want die werd 7e. Bij de junioren-D werd René Kuy- pers zeer goed 3e in een veld van 46 atleten. Raymond David werd 21e, terwijl Dimi Alkim als 30e de 1500 m afsloot. Bij de meisjes-A liep Jolanda Loo- mans zich naar een mooie 3e plaats. Bij de heren moesten ruim 10 km gelopen worden. Paul Coppus liep hier een erg regelmatige wedstrijd en klasseerde zich op een mooie 15e plaats. WEDSTRIJDAGENDA: 16 febr.: Karnavalscross te Val- kenswaard. Toon je Limburger en kom 24 febr. Nationale Kampioenschap pen te Hulst (Zeeland). 2 maart: 4e Klubcross te Uden. Aanvang 10.30 uur met de eerste wedstrijden. Nadere inlichtingen bij Wil David. Boodenstraat 20, Leunen. Zaaltrainingen: Tijden: 6 tot 7 uur: Pupillen en Junioren-D: 7 tot 8 uur: Dames en Meisjes; 8 tot 9.30 uur: Heren en ove rige Junioren. Bostraining: Zaterdag urn 10.30 uur v.a. de Oude Barrier. LET OP!! Vanaf 22 februari zal deze training plaats vinden op vrijdagavond van 19.00 tot 20.30 uur op sportpark De Wieën. Trimmen: 17 febr. v.a. Spraeland sportveld Nestlé; 24 febr. v.a- Geysterse bos sen. De aanvang van dit gezonde ge beuren is steeds 9 uur "s ochtends. III Na zijn aankomst te Rio Gallegos, op 9 november 1913, maa'lcte Martdn Camps vluchtig kennis met Mr. Bac- ly, directeur van de frigo. Hierna ging hij terug naar de haven, om in een store, de nog ontbrekende uit rusting voor de komende tijd in te kopen. Deze uitrusting bevatte o.a. een paardetuig met zadeltassen, stof bril en een pistool met patronen. De dag daarna stond zijn gids, een Schot, hem 's morgens om zeven uur al met tien inheemse rijpaarden en een merrie op te wachten. De mer rie, die een bel om haar hals droeg, dreven ze voor zich uit. De niet be reden paarden volgden haar gemak kelijk. Na een halve dag gereden te hebben, wat meestal in N draf ge schiedde, werd er van paard verwis seld. Aan het einde van de de dag be reikten ze de farm, „Chemei» Aike", waar Martin toe was aan een deug delijke behandeling van 's mans zit vlak. Hij behandelde deze overvloe dig met Zam-Bruk en brandewijn, een echt paardemiddel, dat uitste kend hielp. In de daarop volgende dagen werden bezoeken afgelegd aan de farms „Bella Vista", „Mar- katsch Aike", „Palike Aike" en „Northern Station". Ze deden goede zaken op de farms en onderweg zagen ze kuddes van honderden guanaco's (lama's ter grootte van een ree). De grond van de farms was verdeeld .in stukken van 2.500 had., poptreo's genaamd. Ze kosten maar één gulden per ha., maar de aankoper had wel de ver plichting deze potreo's met vijf prik keldraden te omheinen. Het reizen geschiedde langs de omheiningen en de oriëntatie op de her en der ge plaatste landmerken, die meestal uit lege olie- of nicotinevaten aan een lange paal bestonden. Op 13 november arriveerden ze eerst op de farm „La Portada", ver volgens gingen ze nog naar enkele kleinere en als laatste werd de „Ki- meri Aike" aangedaan. De schaap herders, hier ovejeros genaamd, wa ren meest Schotten, Ieren, Chilenen of Indianen. Op een farm met 100.000 schapen waren ^20 herders, die voor de kost en dertig gulden per maand werkten. De 'kost. bestond uit niet veel meer dan schapenvlees en zelf te bereiden maté. Intussen passeer den ze de eerste fonda, waar ze voor 1,10 een originele fles jenever van Lucas Bols kochten. De aankoop van 28.000 hamels (eenjarige rammen) werd die avond gevierd met verse advocaat, van negen ganze-eieren, gemixt met een flinke hoeveelheid wisky. De volgende dag brachten ze een bezoek aan de enorme farm „Dene- marquero". Daarna gingen ze naar de Laguna Blanca farm in Chili, waar ze nog eens 35.000 schapen aan kochten. Tot slot volgde de La La- gulitos en de Rio Peneente farm, waar ze na een gesprek met de be drijfsleider weer onverrichterzake vertrokken. Ze reden in de richting van Punta Arenas en ontmoetten een tot de tanden gewapende postbode. Hij was in hef bezit van acht paar den en rekende voor elke roufe op een duur van zeven weken. In de struiken hingen hier en daar nog de karkassen van schapen, die daar de afgelopen winter waren omgekomen. Verder ontmoetten ze iemand, die moederziel alleen woonde en zich bezig hield met heti temmen van paarden. Op dat moment had hij er acht, die nadat ze getemd waren, werden verkocht aan een farm in de buurt. Hij was zo vriendelijk hen enige uren te vergezellen, kennelijk verlangde hij naar enig gezelschap. De reis ging in de richting van Rio Surdo en daar staken ze, geknield in het zadel, een snel stromende rivier over. In het midden van de stroom gekomen dreven de paarden af en kregen ze nabij een fonda weer vas te grond onder hun voeten. Bij hun binnenkomst in de fonda, zagen ze meteen in wat voor soort gelegen heid ze waren beland. Martin en zijn maat kregen hun pilsje netjes on der de tralies, die het buffet af schermde, door toegeschoven. Deze afrastering was noodzakelijk omdat Martin Camps (links) met zyn gids, ergens in Patagonie. de lege flessen bij een café-ruzie, meestal als projectielen werden ge bruikt. De waard zat dan achter zijn getralied buffet enigszins beschermd. Na hun vertrek passeerden ze op enige afstand enkele groepen nan- dou's (struisvogels). De nacht werd op de gastvrije Rincon de Moros farm doorgebracht Op 18 november bezochten ze de farm „Little Hill" waar ze, door de twee charmante dochters van de eigenaar, hartelijk werden verwel komd. De meisjes zaten in Engeland op een kostschool, maar waren nu enkele weken met vakantie thuis. Na de lunch reden de jonge dames nog gezellig 'n uurtje met hun mee op weg naar de Glencros farm, die door een Duitser bewoond werd. Uilslagen weekeinde 9 en 10 febr.: Heren asp. EksplosionManual 17-4 Heren jun. Loreal 2Manual 21-16 Heren sen. Heidia 1Manual 1 11-14 Dames jun. HeidiaManual 6-14 Heren asp. EkspluosionManual We begonnen wat ongeregeld aan deze wedstrijd, maar toch ging het wel gelijk op. De ruststand was 52. Maar toen begon Eksplosion pas te spelen. De ene tegengoal na de an dere vloog de doelverdediger om de oren. De eindstand was 17-4. Het was een harde wedstrijd. Heren sen. HeidiaManual Na een goed gesprek, was het dui delijk dat Manual erg gemotiveerd aan de wedstrijd in Helden zou be ginnen. Op het veld was dit in het begin eohter niet zo te merken. Al vlug stond Manual tegen een 3-1 achterstand aan te kijken. Gaande weg de wedstrijd echter werd Ma nual sterker en vooral dankzij goed cirkelspel werd de achterstand inge lopen en zelfs veranderd in een voor sprong van vier doelpunten. Rust stand 68. Na rust veranderde het beeld van de wedstrijd echter geheel. Er werd aan beide kanten hard, vaak te hard, gespeeld .waardoor de wedstrijd erg rommelig werd. Heldia slaagde er toen in om langszij te komen en bij de stand 11-11 was de wedstrijd weer volledig open. Door goed keepers werk en beheerst veldspel kon er tenslotte voor worden gezorgd, dat Manual deze wedstrijd verdiend won met 11-14. Dames jun. HeldiaManual In de uitwedstrijd tegen Helden, lieten de dames junioren eindelijk eens zien, dat ze bovenaan staan. Met goed aanvallend en sterk verdedi gend spel wist Manual in de eerste helft reeds een beslissende voor sprong van 92 te nemen. In de tweede helft was het wat minder, mede omdat de konditie een woordje mee ging spreken. De einduitslag was 14-5. Met nog drie thuiswedstrij den voor de boeg, kan het kam pioenschap ons nauwelijks nog ont gaan. Het karnavalsweekend staat voor de deur, dus is er uiteraard geen handbalprogramma. waalf maan Het Aanzien van 1979: achttiende deel van de overbekende, veel geraadpleegde reeks (otojaarboeken. Sinds 1962 loopt deze serie al en elk jaar weer is 'Het Aanzien' een snelle best-seller gebleken. Omtrent drie miljoen exemplaren zijn in die achttien jaren gretig afgenomen, inclusief de eerste drukken van de intussen verschenen, tot 1900 teruggaande meerjaren-ovefzichten. Samen vormen al die fotojournalistieke documentaires een boeiend en gevarieerd beeldverslag van het wereldnieuws van de tot nu toe verstreken acht decennia van de twintigste eeuw. Dit boek maakt hel aanzien' van die tachtig jaren compleet. Aan de hand van 300 nieuwsfoto's, begeleid door een vlotte tekst, krijgt u nog eens scherp kijk op de vele schokkende, markante. Interessante en ook amusante gebeurtenissen die 1979 te zien heeft gegeven. Met als hoogtepunten: de vluchtelingentragedie in Zuidoost-Azië de islamitische revolutie in Iran hel vredesverdrag tussen Egypte en Israël de paniek om de kerncentrale in Harrisburg de verdrijving van dictator Idi Amin het aantreden van premier Margaret Thatcher de bevrijding van Nicaragua de reizen van paus Johannes Paulus de moord op graat Mountbatten de val van schertskeizer Bokassa de Rhodesië-conferentie in Londen Het is slechts een kleine greep uit de bonte verscheidenheid aan (eiten waardoor u zich in 1979 gegrepen of aangesproken hebt gevoeld, waaraan u persoonlijke herinneringen koestert of waarvan u misschien al lang geen weet meer had. De dubbele betekenis van de titel van dit jaaroverzicht gaat ook nu weer op: de gememoreerde gebeurtenissen verlenen het laalste der |aren zeventig voor altijd een herkenbaar 'voorkomen' in de geschiedenis en ze zijn én blijven het bekijken meer dan waard Aanzien doet gedenken! Desgewenst op bestelling nog leverbaar: Het aanzien van lucht- en ruimtevaart f 14.95 Het aanzien van Nederlands Indië 14.95 Het aanzien van 1900 - 1920 14.95 Het aanzien van 1920 - 1930 14,95 Het aanzien van 1940 - 1945 14.95 Het aanzien van 1945 - 1950.14,95 Het aanzien van 1960 - 1965 14.95 Het aanzien van de Koopvaardij 15.95 Het aanzien van 1965 - 1970 15.95 Venray Grotestraat 28 Van daaruit gingen ze naar de farm „Punta Alta". Het water in de rivie ren, die ze onderweg overstaken, was zo helder dat ze er hun dorst mee uesten. De farms in dit gebied waren kleiner en lagen zodoende maar drie a vier uur rijden van el kaar. De eerste farm die ze die dag bezochten was „Stagriverstation", dan volgden Fermina en Rospen- deck. Deze laatste werd door een Duitse graaf von Dahlinberg be woond, die als schaapherder naar Patagonië was gekomen. Enkele ja ren later maakte hij tijdens een reis kennis met de eigenaresse van deze farm. Spoedig daarna huwden ze en was hij weer een welgestelde ade- lijke heer. Hij nodigde Martin en zijn gids aan een diner, waarbij een be diende in livrei de spijzen aanreikte. Zijn woning was met prachtige meu bels. tapijten en schilderijen smaak vol en gezellig ingericht. Hij ging daar overigens wel weg, wan hij had zijn farm voor 70.000 pond-sterling verkocht. Martin kocht er 4.500 in prima conditie verkeren de lammeren. De schemering was al ingevallen toen ze op weg naar de farm „Dorothea" vertrokken. Daar aangekomen nuttigden ze enkele whisky's en doken vermoeid onder de wol. De volgende dag was het helder lente-weer, hoog boven hen zweef den enkele majestueuse condors door de strakke blauwe lucht. De kalender wees inmiddels 22 no vember, het was vroeg dag, de pom- pero was in een orkaan overgegaan die over het vlakke land raasde. Diep in hun ponscho's weggedoken, met het gezicht tegen de hals van het paard, reden ze langzaam voort. De paarden hadden het moeilijk, steeds tegen de wind in. Het zicht was door de opwaaiende wolken zand mini maal en doorlopend waren de paar den blootgesteld aan een regen van door de storm meegesleurde kleine steentjes. Intussen waren ze op een grote dorre vlakte aangekomen, waar geen enkel landmerk (wegwijzer) te be kennen viel. In deze barre woestenij raakten ze de weg totaal bijster en tot overmaat van ramp konden ze zich. mede bij gebrek aan enig land merk, niet meer oriënteren. De paar den raakten vermoeid en Martin maakte zich reeds zorgen, dat in de ze woeste en barre eenzaamheid de nacht moest worden doorgebracht. De karige struiken, waren overladen met nesten van aasgieren, die daar zo talrijk waren als kraaien in Ne derland. Dolgelukkig ontdekten ze tenslotte een hut, waar twee broers in woonden die een kleine farm ex ploiteerden. Ze werden gastvrij ont vangen en weldra sliepen de dood vermoeide reizigers op een brits, on der enkele gedroogde schapevellen. Maar wie zou ook niet na een tocht van zeker 90 kilometer door een der gelijke storm. 's Morgens bracht een van de broers, waar ze hadden overnacht, hen op de juiste route naar de vol gende farm. Het stormde nog steeds en de regen- en hagelbuien wissel den elkaar in snel tempo af. s Avonds wilden ze in een fonda, die ze juist passeerden, overnachten. Ze troffen het niet want de diligence van Rio Gallegos was juist vóór hen gearriveerd. Zodoende was de vloer van de gelagkamer bezet met men sen, die zich daar te rusten begaven. Voor Martin en zijn makker was er geen plaats meer vrij en ze besloten verder te reizen naar de eerstvolgen de farm. De volgende morgen be stond hun ontbijt uit havermoutpap en stukken gebraden schapevlees. Op weg naar de Tapa Aike farm pas seerden ze een fonda, waar ze van paarden verwiselden en even pau zeerden om te genieten van een heer lijke borrel. Doordat de alcohol zo goedkoop was, werd er veel gedronken en von den er vrij regelmatig vechtpartijen plaats. Iedere ovegero (cowboy) droeg een groot koksmes in zijn cein tuur. Dit mes gebruikten ze voor al les, zoals het slachten van schapen, dun hout hakken, het eten van vlees en natuurlijk als wapen bij het vech ten. Voor zo'n duel werd eerst de lin kerarm in hun ponscho gewikkeld, om zodoende als schild te kunnen dienen. Vervolgens in de rechter hand het grote koksmes en dan werd er geduelleerd tot de ene tegenstan der de andere verwond had. Daar mee was de gepleegde belediging vereffend en daarna werden de vij andelijkheden onmiddellijk gestaakt. Na een korte verpozing vervolg den Martin en zijn gids hun weg naar de Coyle farm, waar ze in de namiddag arriveerden. De eigenaar bleek niet thuis te zijn, hij verbleef met zijn knechten ergens op de farm voor het merken van de hamels. Dit karwei duurder zeker een week. In die tijd kwamen de mannen niet naar huis en kampeerden ze in de open lucht. De echtgenote van de eigenaar, die afkomstig was uit Ber lijn, onthaalde de vertegenwoordi ger van de frigo op een voortreffe lijke maaltijd. De volgende morgen werd de eigenaar opgezocht, die eerst na vier uur rijden werd gevon den. Hij trakteerde zijn gasten op thee a la criollo, waarna ze met z'n allen nog een aan het spit gebraden schaap verorberden. Vervolgens werden de La Vangardia, Chingola en de La Es- peranza farm aangedaan. De scheme ring, die enkele uren duurde, was reeds ingevallen, de wind gaan lig gen en er hing die avond een doodse stilte over de onmetelijke vlakte. Na 14 dagen reizen hadden ze be halve een diligence nog maar één ruiter ontmoet. Bij zo'n ontmoeting moest je wel op je hoede zijn, je wist nooit of je met een outlaw (vogelvrij verklaarde) te doen had. Deze lui waren, uit lijfsbehoud, meestal zeer agressief en daardoor uiterst gevaar lijk en onbetrouwbaar. Een poos ge leden hadden een stelletje van deze lieden op klaarlichte dag nog de bank van Rio Gallegos overvallen en leeggeroofd. Op 28 november werd eerst de Chamk Aike farm bezocht. Aan ta fel kregen ze alle inlichtingen over de schapen, die niet meer werden bezichtigd. De boeren in deze streek waren al zo lang leverancier van de frigo. dat ze daar voldoende over de kwaliteit van de aangeboden scha pen wisten. Tegen de avond bereik ten ze een fonda waar ze bleven overnachten. Het ontbrak de reizi gers daar aan niets. Goede spiritua liën, lekkere havanna's en een aan genaam gezelschap. De gasten zaten er in een kring om een schaap, dat aan het spit stond te braden, de maté ging gezellig van mond tot mond. In de late namiddag van 29 novem ber arriveerden Martin Camps en zijn gids weer bij de frigo te Rio Gal legos. Een eerste trip van ruim 1.000 kilometer zat er op, maar er zouden er nog volgen naar Vuurland, Noord en Westelijk-Patagonië en naar de omgeving van Santa Cruz. (wordt vervölgd) G. J. M. Verlinden UIT PEEL EN MAAS VAN 18 FEBRUARI 1950 - No. 7 Met ingang van 15 mei gaat Briga decommandant Rouvroye, het wapen der Kon. Marechausee verlaten. In 1913 bij het wapen gekomen, be kleedde hij verschillende rangen in de standplaatsen Amby, Nijmegen, Heerlen en Venray. Ingedeeld bij de lijfwacht van H.M. de Koningin, week hij in 1940 mede uit naar Enge land. Na terugkeer werd hij bevor derd tot Brigadecommandant in de rang van Adjudant met standplaats Ottersum. In 1949 werd hij in dezelf de functie overgeplaatst naar Ven ray. De Onderlinge Venrayse Glasver zekering hield haar jaarvergadering. De premie werd vastgesteld op 1,- per m2 verzekerd glas. Op 1 juni a.s. hoopt deze plaatselijke verzekering het 40-jardg bestaan feestelijk te vie ren. Vastenavond-zondag wordt te Oos trum door de Ruiterclub het jaar lijkse Gentrijden gehouden, waar aan wordt toegevoegd een Taliio-Rit iets nieuws voor onze Limburgse ruiters. De 7e Amerikaanse tankdivisie, die bij de gevechten te Overloon in 1944 142 man en 86 tanks verloor, heeft Overloon geadopteerd. Hierover ont ving Burgemeester Jans een brief van Generaal-Majoor Robert Has- brouck, de commandant van deze Divisie, die allle gegevens over de ge vechtsacties in Zuid-Nederland naar Overloon voor het Oorlogsmuseum zal zenden. Met ingang van 1 mei zal Adju dant Curfs, de dienst bij de Rijks politie gaan verlaten. Sinds de be vrijding was zijn standplaats Ven ray, toegevoegd Districtscomman dant bij het Districtscommando Roermond. De BX.O. school is nu 2 weken ge opend en reeds is het leerlingen aan tal gestegen van 22 naar 38. Dit laat ste komt omdat de vervoersregeling intussen ook in werking is getreden en van verschillende plaatsen nu ook leerlingen naar hier komen. De school zal nu ook voortaan Rijks subsidie krijgen, omdat het mini mum aantal leerlingen nu aanwezig is. Bedenken we, dat in Boxmeer en Venlo nog 16 Venrayse kinderen les halen, dan blijkt hieruit wel de drin gende noodzaak van de B.L.O. school hier in Venray. De Opperwachtmeester Jac. Fila zal met 1 maart a.s. de politiedienst met pensioen verlaten, te Helden- Panningen. Onze vroegere dorpsge noot trad op 1 mei 1917 in dienst bij de gemeentelijke politiedienst te Helmond, en ging in 1920 over naar het korps Rijkspolitie. Hij was o.a. werkzaam te Wessem, Bedfeld en Reuver en was de laatsta jaren werkzaam als Opperwachtmeester en Postcommandant te Panmingen. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9