VASTELAOVEND IN ZICHT 09 AGENDA De Wetteling Hele gemeente wordt aangesloten op de huisvuil ophaaldienst KINDEROPTOCHT VENRAY VOLGORDE CARNAVALSOPTOCHT GEEN TEGEMOETKOMING AAN BOUWLUSTIGE TE OOSTRUM UITBREIDING PERSCAPACITEIT INALFA PEEL EN MAAS ook üw krant Grensweggetje Kijkdag bij de politie aan de Wilhelminastraat Aankoop grond in Centrumplan Beplanting langs Akkerweg Kwekerij uit Leunen blijft de beste van Nederland en België Afpellende snelheid op Deurneseweg? Waarschijnlijk al met ingang van 1 april a s. zal de Venrayse huisvuil- ophaaldienst worden uitgebouwd tot een z.g. 100°/o-voorziening. Dat bete lcent, dat elk binnen het grondgebied van de gemeente Venray gelegen pand, via de geasfalteerde wegen in de routes van deze dienst wordt op genomen. Met ingang van deze nieuwe toch wel ingrijpende regeling, kan de stortplaats Venrays Broek defini tief worden gesloten en afgewerkt. Een andere ingrijpende maat regel is, dat de mogelijkheid tot het aanvragen van ontheffingen van de verplichting om husivuil mee te ge ven, komt te vervallen. Met andere woorden: met ingang van 1 april a.s. is iedere inwoner van Venray, waar hij ook woont binnen de gemeente, VERPLICHT het huisvuil met de huisvuilophaaldienst mee te geven. Zoals bekend, is de stortplaats in het Venrays Broek met ingang van 1 januari j.l. gesloten. Het Venrayse afval wordt met ingang van die da-; turn door Speciaal Transport Deur ne gebracht naar de regionale stort plaats Zu rings peel in Horst-Ameri- ca. De Venrayse stortplaats mocht al leen nog maar worden gebruikt voor het z.g. zaterdagstorten door parti culieren. Nu de stortplaats wordt gesloten en afgewerkt, vervalt ook de moge lijkheid tot zaterdagstorten. Een overslagplaats voor zaterdag- storters wordt niet gebouwd. Voor lopig wordt in verband met de daaraan verbonden hoge kosten niet gedacht aan het plaatsen van mini-containers. Het reinigingsrecht wordt, zoals wij eerder hebben meegedeeld, ver hoogd tot 71,per aansluiting. Elders in dit blad treft u het gehele caravalsprogramma aan van de verschillende vas- elaovesvereningen in onze ;emeente. Eveneens in deze litgave een fotopagina van de lenrayse vastelaovesprinsen. ieronder en hiernaast nog mkele nagekomen medede- ingen en programma's, als mede de volgorde van de gro te optocht welke maandag ge houden wordt. De karnaval staat weer voor de deur. Komende zondag gaat de kih- deroptocht van start. De laatste kans om je nog in te schrijven is komende zondga (17 februari) van 12 tot 1 uur in t jongerencentrum „Free Wheel- in" Hoenderstraat 10. De deelnemers stellen zich op om kwart vóór twee in de Bontekoe straat - Eindstraat - Heuvelstraat (let op de aanwijzingen van de orde commissarissen). Het is de bedoeling dat de optocht gaat trekken om half 3. Dit gebeunrt dan via de nieuwe route: Hoender- aréat - Bergweg - Mereeloseweg - Henseniusplein - Poststraat (zaal „In een Engel"). Ongeveer een half uur na de kinderoptocht worden daar de prezen bekendgemaakt en uitge reikt. Na de prijsuitreiking begint de re ceptie van de jeugdprins. Iedereen die dat wil kan dan de jeugdprins Dolf 1 een hand geven. „De Hazekeutel" GEVELVERSIERING VELTUM Ook dit jaar hopen we dat alle ITettummcrs hun gevel en/of raam weer versieren. Klein of groot, pak de verf, papier- nachee. crépepopier, slingers, bal- onnen, kwasten, stof, schaar, schuimrubber, tempex, plaksel en rersier uw gevel als nog nooit tevo ren. Wij komen weer kijken carnavals- zondag 's morgens vanaf 10 uur. Voor de mooist versierde gevels komt Prins Jan III met zijn gevolg de prijs uitreiken. Veltummers alaaf! Tot zondag. De Gevelcommissie. CARNAVALSDINSDAG GROTE OPTOCHT IN REUZENSTEYN Ieder jaar met Carnaval veran dert de naam Ysselsteyn in „Reuze- steyn". Dit om met die dagen een extra eerbetoon te brengen aan hun vroegere voorvaders de Plëlreuzen. De Piëlreuzen welke vroeger vanuit Ysselsteyn vertrokken om o.a. de Maas te graven en enpassant met ik schoonmaken van hun reuze- kkmpen ook nog de Weversloseberg naakten. In dit vroegere hol van de Plëlreuzen met de Carnaval dus Ü*uzesteyn genaamd zal Carnavals- dinsdag wederom een grote carna valsoptocht trekken. Want als de voortekenen niet bedriegen zal de optocht dit jaar nog groter zijn dan andere jaren. Wat dit betreft heeft Prins Toën II zijn onderdanen we ten aan te zetten tot grootse pres taties. Naast wagens, groepen en en kelingen, zal ook nog de boerebrul- tuftgroep meetrekken. Hopelijk zul len de weergoden de Piëlreuzen car navalsdinsdag niet in de steek laten. Want hoe mooi en carnavalesk de dagens ook zijn, zonder een beetje zon vaart ook een carnavalsoptocht niet wel. Jeugdkarnaval D'n Dissel Noord-West Prins: Antoin Iste (Cuppen). Adjudanten: Mario Hendriks en Robby Berden. PBOGRAMMA: Zaterdag 16 februari: Openingsbal met de prins van 19.30 tot 22.00 uur. Zondag 17 februari: Deelname aan de kinderoptocht met de jeugdprinsen wagen. Daarna hossen tot 18.00 uur en van 19.30-22.00 uur. Maandag 18 februari: Matinee van 10.00-12.00 uur en te vens gelegenheid om de prins te .feliciteren, hij is namelijk jarig op deze dag. 's Middags deelname aan de grote ^Optocht. Na afloop van de optocht weer ihossen en springen tot 18.00 uur en van 19.30-22.00 uur. Dinsdag 19 februari: Matinee van 10.00-12.00 uur. 's Avonds van 19.30-22,0 uur wordt de carnaval weer afgesloten door de prins met zijn gevölg. Plaats: Residentie D'n Dissel (hoek Hoen- derstraat-Ursulastraat). Entree: Alleen 's avonds van 19.30-22.00 u. 1.50. Alle andere tijden entree vrij. M 1 Jachthoorncorps Petrus Banden groep Venray M 2 Prinsenwagen Leunen wagen Leunen 3 Energie groep Leunen M 4 N.N. wagen Leunen 5 De Raodse feminisjes groep Venray M 6 Het stond in de krant wagen Leunen 7 De rug op mit owwe waage groep Venray M 8 Naor Moskou gaon weej toch wagen Leunen M 9 Schoothondjes van Venray groep Venray M 10 De Piëlhaas wèr op zien voetstuk wagen Leunen 11 Pantomime eenling Venray M 12 Jeugdprinsenwagen Leunen wagen Leunen 13 De olympische wielerploeg groep Venray M 14 Fanfare Leunen groep Leunen 15 Auto is niets dus fiets groep Venray 16 Jeugdprinsenwagen Oirlo wagen Oirlo 17 Nakomelingen groep Oirlo M 18 Plaarzèk groep Venray 19 Weej hebbe de goudkoorts groep Venray 20 De ondergrondse wagen Oirlo 21 Beren groep Oirlo M 22 Fanfare Oirlo groep Oirlo 23 Prinsenwagen Oirlo wagen Oirlo M 24 Schève Voetbal Vuut groep Venray 25 Bouw en Rouw eenling Venray 26 De Bowling Pins groep Oostrum M 27 Het nieuwe parochiehuis van Oostrum wagen Oostrum M 28 Sport groep Venray 29 Jeugdprinsenwagen Oostrum wagen Oostrum M30 Harmonie Oostrum groep Oostrum 31 Now hebbe weej de poppe an 't danse groep Oostrum M 32 Gemeente kom groep Oostrum M 33 Prinsenwagen Oostrum wagen Oostrum 34 De lolbroek groep Venray M 35 Nutjes vier groep Venray 36 Waor ligt Lull eenling Venray 37 Jeugdclub den Dissel wagen Venray M 38 The Rooyers pop 2000 groep Venray 39 De vergeeller wagen Venray 40 Weej boore ozze ollie zellef groep Venray M 41 Toetpiepers groep Venray M 42 Jeugdprinsenwagen Castenray wagen Castenray 43 Minirakkers groep Venray 44 N.N. 45 De echte Raodse buurtbus wagen Venray M 46 Blaos um op groep Venray 47 Pierrots groep Venray 48 N.N. 49 Mèlige. eenling Venray 50 De pries van Mies wagen Venray 51 Os tachtig groep Venray 52 Pierolala groep Venray M 53 Dikke mik groep Venray 54 Weej hebbe os op laote drèje groep Venray 55 Kerk in beweging wagen Merselo 56 't Laeve is een circus eenling Venray 57 N.N. M 58 Zonder perd kan ut ök groep Merselo 59 Rijksweg 73 wagen Merselo 60 Kniepkat groep Venray M 61 Fanfare Merselo groep Merselo 62 len d'n aap gelosjierd wagen Merselo 63 De Raodse plaat groep Venray M 64 Jeugdprinsenwagen Merselo wagen Merselo 65 Olympische Spelen groep Venray M 66 Telebingo wagen Merselo 67 Os twedde huus 'n kruus groep Venray 68 't Hemelke wagen Merselo M 69 Prinsenwagen Merselo wagen Venray M 70 Zoë is ut Land wer(t) klaor groep Venray 71 Hermans prei-slag groep Venray 72 De petroliekar eenling Venray M 73 Jeugdprinsenwagen Heide wagen Heide M 74 Radio Zilvester eenling Venray M75 Tamboerkorps groep Smakt 76 Weej zien angeslage groep Venray 77 De Rooyse Raodse lamp groep Venray M 78 Jeugdprinsenwagen Ysselsteyn wagen Ysselsteyn 79 Beej de gemènte aid geworre groep Venray M 80 Rats d'r nève groep Venray 81 Wanorde groep Venray 82 Weej strikke den prins eenling Venray 83 Sneeuwmannetjes groep Venray M 84 Fanfare Ysselsteyn groep Ysselsteyn M85 Prinsenwagen Ysselsteyn wagen Ysselsteyn 86 N.N. 87 Spinnenjagers van de gemènte groep Venray. M 88 D.S.V. groep Venray 89 Kwistig mit kwissen groep Venray 90 Poeze van de Rank wagen Venray 91 Jeugdprinsenwagen Venray wagen Venray M 92 Harmonie Euterpe groep Venray 93 Jan van klein tot groët M 94 Prinsenwagen Venray groep Venray 95 Niks mèr wagen Venray 96 Biëstig veul vollek Invaliden en ouden van dagen kunnen wederom de optocht bekijken op gereserveerde plaatsen t.w. Eindstraat - Bonte koestraat, Henseniusplein en parkeerplaats t.o. L.T.S. Kaarten kunnen worden afgehaald op de volgende adressen: Th. Maters, Sanshofstraat 40, Venray A. Hijl, Stationsweg 9, Venray P. Schaeffers, Hoebertweg 13, Venray Karnavalsvereniging „De Kevers" Hoithees - Smakt Wat er allemaol gut gebeure Zondag 17 februari: 10.00 uur: Plechtige Hoëgmis mit muzikale opluustering van ós fan fare. 11.11 uur: Receptie Prins Fred d'n Urste ien ut Keaverspalies. Ge komt toch allemaol, dit is ten minste onze wens. 's Middags 14.30 uur: Groëte op tocht mit wages, groepen en enke lingen. Opstelle um 14.15 uur zaal de Blau- de Druif. Ontbiending van d'n op tocht beej ut Keaverspalies, wor- nao kicndertra'ktasie dur Prins Fred d'n Urste. 's Avonds 20.00 uur: Gekostumiërd Carnavalsbal ien ut Keaverspalies. Maandag 18 februari: Aftocht nor Bèk wor Prins Fred d'n Urste, de sleutel van de Bur- gemèster ontvangt. Hiël ut Keaversriek gut mit na tuurlijk mit alle wagens en groe pen. We komme um 10.15 beej mekaar 'ien de Blauwe Drulif. 's Middags: Prins en gevolg brengt bezuuk aan de café's. 's Avonds um 20.00 uur: Gekostu- miërd bal ien de Blauwe Druif. Dinsdag 19 februari: De lètste dag. As ge vandaag nie komt, hedde 3 daag veul schik en plezier gemist. 11.00 uur: Zoas iederjaor het groëte en gezellige scholkiender-jeugd- bal. De groëte meuge kieke hoe de klène Kevers en Keverinnekes kunnen hosse en springe. Prins Fred mit zien gevolg is er natuuriik ok en zal de pries be kend make. Dit ailles ien de Blau we Druif. 's Avonds 20.00 uur: Letste bal- aovend van de Carnaval 1980. Iederiën natuurlijk gelcostumiërd. Iederiën wil natuurlik 'niks misse van de dur de Keavers georgani- aierde festiviteiten. Vur hun die dit nog vremd is: Keavers paleis het Pelgrimshuis De Blauwe Druif zaal 't Tref punt. De WD bracht in de gemeente raad van j.l. dinsdag een initiatief voorstel ter tafel, om over te gaan tot betaling van een vergoeding van 2124,aan de heer Swaghoven te Oostrum, in verband met gemaakte architectkosten. Zoals wij reeds uit een vorige ver gadering berichtten, heeft de heer Swaghoven naar aanleiding van een principiële toezegging van de ge meente bestekklare tekeningen laten maken voor de uitbreiding/verbou wing van zijn woning. Achteraf bleek dat buurtbewoners helemaal niet gelukkig'waren met die verbou wing en derhalve beroep aanteken- den. Na lange besprekingen zag de heer Swaghoven tenslotte van zijn bouw plannen af. maar hij bleef met de ar ch itektkosten zitten. B. en w. wenste geen tegemoetko ming in die architektkosten te geven, omdat het niet nodig was geweest bestekklare tekeningen te maken. Een schetstekening was voor de bouwaanvrage al voldoende geweest. Dit had de architekt moeten weten. Overigens had de heer Swaghoven en ook de architekt kunnen weten dat er mogelijke bezwaren van -der den zouden komen tegen de bouw plannen. Daar heeft iedere bouw- luStige rekening mee te houden. De WD vond echter dat de ge meente hierover geen duidelijke voorlichting had gegeven. Indien dit wel was geschied, dan had men die kosten niet gemaakt. Achteraf was men wel tot de overtuiging gekomen dat de gemeente hier geen 2124,— zou moeten vergoeden. Iedereen die wil gaan bouwen moet kosten ma ken. Een nieuwe berekening kwam uit op 1570, Wethouder Schols bleef echter op het gemeentelijk standpunt staan, dat zeker de architekt van de gang van zaken op de hoogte had moeten zijn. Maar die heren maken wel eens meer fouten. Het zou nuttig zijn als zij eens een herscholing volgden wat betreft de bouwvoorschriften, en de bouwverordening. Samenwerking en de fraktie Kerk dorpen konden het gemeentelijk standpunt onderschrijven, bang als ze waren dat hier een precedent ge schept werd, waardoor de gemeente nog wel eens meer voor de kosten zou kunnen opdraven. Uiteindelijk kreeg het voorstel van de WD alleen maar de steun van de heer Konings, omdat die persoonlijk ook meende dat de voorlichting aan de betrokkene niet volledig was ge weest. Woensdag j.l. werd bij de B.V. In- alfa de zesde hydraulische pers af geleverd. Een welkome aanvulling in deze groep machines waarvan reeds in bedrijf zijn persen met een capaci teit van resp. 63 - 12 5- 250 - 300 en 400 Ton. Deze laatste pers heeft een capaci teit van 200 Ton, weegt totaal 25000 kg is 5 meter hoog en wordt in geheel gemonteerde toestand afgeleverd. De perscapaciteit van de B.V. Inl alfa is daardoor gebracht op totaal 3.500 Ton. waardoor het bedrijf nog beter en sneller in staat is aan de vraag van zijn toeleveranciers te vol doen. Om de pers op zijn plaats in het bedrijf te brengen was het nood zakelijk verschillende doorgangen uit te breken en is een fundatie van 12 kubieke meter gestort. Het aansluiten en in bedrijf stel len wordt voor een groot deel door de eigen technische dienst uitge voerd. Drankgebruik De bestuurster van een perso nenauto, mej. B. uit Grubbenvorsl, kreeg toen de Venrayse politie bij haar drankgebruik kostateerde een rijverbod opgelegd. In de nacht van zaterdag op zondag kreeg de politie een melding binnen dat er een persoon zou liggen in een greppel aan de Lollebeekweg. Bij onderzoek aldaar bleek er een jongeman te liggen die teveel aan Bachus geofferd had. Venrays politie bracht hem voor het uitslapen van zijn roes, naar het daarvoor bestem de lokaal. Uitgeslapen kon hij zon dagmorgen huiswaarts gaan, wel met de mededeling dat tegen hem proces verbaal zal worden opgemaakt. Fotokoffer gestolen H. uit Venray deed aangifte van diefstal, uit zijn op de Grote Markt geparkeerde auto. Ontvreemd werd een fotokoffer, waarin een fototoestel merk Olympus, een flitser met toe behoren, diverse filters, een telelens, 2 kleurenfilms en 2 zwart-wit films. De waarde van het gestolene be draagt ongeveer 4.000 gulden. De diefstal vond plaats binnen het tijds bestek van 10 minuten toen de eige naar in een winkel was. Waarschuwing In de maand januari heeft in Ven ray een'manspersooqn van 40-45 jaar fors postuur, enkele winkeliers be nadeeld. De man, Venlo's dialect sprekende, gaat op de volgende ma nier te werk. Hij komt in een win kel, zoekt goederen uit, zegt dat hij in Venray woont en geeft zijn naam en adres op. Hij neemt de goederen mee en zegt. dat hij die komt beta len, maar de winkeliers, welke aan gifte hebben gedaan, hebben die man nooit meer gezien. Het is niet onmogelijk dat er nog meer gedupeerde winkeliers zijn die tot op heden nog geen aangifte heb ben gedaan. Zij worden verzocht kontakt op te nemen met de recher che van Venrays politie. Alle winkeliers worden gewaar schuwd geen goederen meer af te geven aan de bovenomschreven per soon, maar bij aantreffen onmiddel lijk de politie te waarschuwen. Remschijf door slaapkamerraam De 23-jarige M. B. uit Venray gooi de met een remschijf van een brom fiets de slaapkamerraam van C, v. E. aan diggelen. Hij kwam volgens zijn verklaring tot d'ie daad omdat de zoon van E. met een luchtdrukpis tool zou hebben geschoten op het berghok van B. Hij had de jongen aangesproken, maar deze zou vol gens zijn. verklaring toen op hem hebben geschoten. De jongen ont kent een en ander. Van deze onge wone gooipartij is procesverbaal op gemaakt. Hond gedood De personenauto, bestuurd door de 74-jarige H. C. uit Venray reed over de Kempweg toen ter hoogte van weg overstak. De bestuurder kon die Hu benhof plotsel ing een hond de hond niet meer ontwijken en het dier werd bij die botsing gedood. De eige naar van de hond, de 30-jarige A. T. uit Venray, zal nu wel de rekening van de schade aan de auto gepresen teerd krijgen. Een tweede hond, wel ke eveneens de weg overstak en mo gelijk ook gewond kan zijn, kon nog niet worden achterhaald. Vernielingen A. J. deed aangifte van vernie ling van een ruit. Omtrent de dader en motieven tast zowel de benadeel de als de politie in het huister. Bij een woning aan de Touwsla gerstraat en Vivaldistraat werden ruiten ingegooid. Op het Henseniusplein werden door onbekenden twee deuken in een geparkeerde auto geslagen. Inbraak Ingebroken werd in de opslag ruimte van de gemeente, gelegen aan de Testrik te Merselo. Er werd een kast opengebroken. Ontvreemd wer den 2 boormachines, recoupeerzaag, diverse boren en houtlijmklemmen, alsmede ander geeredschap. Met 160 km over de Deurneseweg Een surveiilahceauto van de Ven rayse politie was niet in staat twee motorrijders te achterhalen, die met een snelheid van 160 km/u. of meer (dat heeft het tweetal later ook toe gegeven) tijdens de gestage regenval over de Deurneseweg reden. Met medewerking van de gemeen tepolitie van Deurne konden de twee knapen uit Venray bij een tanksta tion te Deurne worden achterhaald. Een van de motorrijders had juist drie weken zijn rijbewijs, de andere was niet in het bezit van dit docu ment. De motor was niet verzekerd en bleek technisch ook niet in orde te zijn. Het voertuig werd in beslag genomen en de officier van justitie zal uitmaken wat met die motor gaat gebeuren. Het tweetal kreeg de no dige processen verba al aangezegd. 25 ponder gevonden Achter een woning aan de Beek te Merselo werd een 25 ponder Engelse brisantgranaat gevonden. De man nen van de E.O.D. zullen zich over dit gevaarlijke oorlogssouvenier ont fermen, Een grensweggetje achter de zuiveringsinstallatie is in het kader van de ruilverkave ling verhard. Dit was kenne lijk tegen de bedoeling van het Venrayse gemeentebestuur, omdat men vreesde dat hierop sluipverkeer zou ontstaan, met name van medewerkers van Rank Xerox, die via dit weg getje vlugger thuis zouden zijn in het Brabantse. Op vragen van de heer Truyen moest wethouder Loo- nen dit bevestigend beant woorden. Het bleek bij de ruil verkaveling meer problemen op te leveren deze weg onver hard te laten liggen, dan hem tegelijkertijd te verharden. En aldus doende Op 15 en 23 februari 1980 is er weer kijkdag bij de politie voor wat be treft de gevonden fietsen. Het heeft geen zin om te komen kijken naar fietsen die u vóór ok tober 1979 bent kwijtgeraakt. Ter realisering van het Centrum plan hebben burgemeester en wet houders besloten van de heer J. C. H. Oudenhoven aan te kopen een perceel grond ter grootte van 0.33.02 ha. Dit perceel bestaat uit een voor malig bedrijfsterrein van een hout en brandstoffenhandel. Het is gele gen achter de bebouwing van de Eindstraat en Bontekoestraat met een uitweg naar de Eindstraat als mede een uitlopend gedeelte in de richting van de Langeweg. Vorig jaar werd met de bewoners van de Akkerweg afgesproken, dat met het oog op de verbouwing en uitbreiding van het garagebedrijf van Haren een groenstrook van 8 tot 10 meter langs de Akkerweg zou worden aangelegd. Een door de plantsoenendienst opgesteld beplantingsplan is met een vertegenwoordiger van de bewoners doorgesproken. Wanneer de commissie voor open bare werken in haar volgende open bare vergadering zich hiermee kan verenigen zal aan de raad een kre diet hiervoor worden gevraagd, zodat nog in dit voorjaar met de uitvoering kan worden begonnen. Door het behalen van de fokkers- prijs op de Chinchillashow te Ooster beek, is de chinchillakwekerij van de fam. Wim Vervuurt uit Leunen opnieuw uitgeroepen tot de beste chinchillakwekerij van Nederland en België. Met de 23 chinchilla's die door de Leunse kwekerij werden ingezonden werden de volgende prijzen en titels behaald: 10 eerste prijzen; 4 tweede prijzen; 2 derde prijzen en 6 eervolle vermel dingen. Mooiste zwarte zijde mutatie, mooiste chinchilla van Nederland en reserve kampioen van de hele show. openbare bibliotheek v/enray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: Ex ley, R. Moeder: een engel zonder vleugels; een boek voor alle moe ders geschreven door kinderen. Kinderen uit allerlei landen ver tellen in woord en beeld wat hun moeder voor hen betekent. Gmelin, O. F. Mamma is een olifant. Met behulp van de analyse van kindertekeningen en een lijst van kenmerken en symbolen toont schrijver dat het voor alle opvoe ders mogelijk is kindertekeningen op de juiste wijze te interpreteren. Hofker, W. G. Bali; gezien door Wil lem Hofker. Reprodukties van het werk dat de schilder Willem Hof ker van 1938-1944 op Bali maakte. Kopmels, D. Somma; 46 groepsspel- len voor het sommen maken met hoeveelheden beneden de 1000. Handleiding voor onderwijzers. Mille, R. de Plak je moeder tegen het plafond; verbeeldinsspellétjes voor kinderen. Pré, H. du. Dit lees ik uit je ogen. Beschrijving van de gelaatkunde, gebaseerd op de staind, bouw, uit drukking en kleur van de ogen. Rijnsdorp, C. Veranderend Neder land onder Juliana. De protestant- christelijke auteur geeft zijn visie op de culturele ontwikkeling in Nederland na 1948. Sekse en test. Opstellen over de ge volgen van biologische en opvoe- dingsverschillen tussen jongens en meisjes voor school- en beroeps keuzetest. Wyckoff, H. Vrouwenpraatgroepen; feministische oefengroepen, radi cale therapie. Handleiding voor vrouwen die elkaar willen helpen psychische problemen de baas te worden. Zeeuw, G. van der. Paravisie; com mentaar op buitenzintuiglijke er varingen. Tweehonderd brieven van lezers van het weekblad Viva over hun paranormale belevenis sen, met toelichtingen van de be kende paragnost. ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen Dr. Th. van Thiel Patersstraat 30 telefoon 81887 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren. De Vocht en Schmeetz D.J. Vercauteren Merseloseweg 33, tel. 82200 carnavalsmaandag F. SCHMEETZ Akkerweg 18, telefoon 85900 carnavalsdinsdag Dr. J. BECKERS Julianasingel 11, telefoon 83700 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; "s middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-01333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK ST. ODA Passage 1 teli. 81255 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. Apotheek „De Monnikskap" is op carnavalsmaandag en dinsdag de gehele dag gesloten. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray, Meerlo en Wanssum Zr. G. Houwen-Martens telefoon 04780 - 81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend volgens afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak, tel. 83859 of SPREEKUUR WIJKVERPLEEGKUNDIGEN Iedere morgen van 08.30 tot 09.00 u. behalve in het weekend. Na 09.00 uur kunnen eventuele be richten gedurende de gehele dag worden doorgegeven via tel. 81269. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS De Clockert, Bergweg 4, Venray Geopend van maandag tot en met vrijdag van: 08.30 tot 09.00 uur en van 16.00 tot 16.30 uur. In het weekend uitsluitend via de wijkverpleegkundige van de zon dagsdienst. SPEEKUUR DIETISTE Uitsluitend op afspraak via tel. 81269 KINDERDAGVERBLIJF „DUIMELOT" Heuvelstraat 7 Venray tel. 87110 Geopend van ma tm vr 8.00 17.30 u Het college van burgemeester en wethouders heeft de aandacht van gedeputeerde staten gevestigd op de verkeerssituatie op de Deurneseweg ter hoogte van de kruising met de Langstraat en de Heidseweg. Het Venrayse college meent, dat de veiligheid voor het verkeer, dat de Deurneseweg moet oversteken aan merkelijk kan worden verhoogd, wanneer hier enige maatregelen en/ of voorzieningen zouden worden ge- troffen. De situatie is momenteel zo, dat het gedeelte van de Deurneseweg tussen de afslagen bij Oostrum en de kruising bij de Langstraat de sta tus heeft van autoweg. Er geldt de maximumsnelheid van 100 km/u, terwijl het krui9ingsvlak bij de Langstraat is uitgevoerd met volle dig gescheiden rijbanen. Hierdoor wordt ter plaatse met hoge snelhe den gereden: Dit brengt voor het overstekende dwarsverkeer, waar onder veel (brom)fietsende school kinderen bijzonder grote gevaren met zich. Verschillende zware onge vallen hebben zich hier al voorge daan. Hoewel het college best zou wil len, dat een reconstructie van het kruispunt plaats vindt, wil het in dit stadium voor een minder ingrijpen de voorziening pleiten, namelijk het instellen van een afpellende snel heid. Hierdoor wordt de reactiemoge lijkheid van de weggebruikers ver groot, terwijl het dwarsverkeer een veiliger oversteekgelegenheid krijgt. van vrijdag 15 lm vrijdag 23 februari Vrydag 15 februari: Zaal voetbalcompetitie 19.30 RabobankJudover. 20.30 Vlakwater 1Ziekenhuis 21.30 SVCB 1—FC Hento 22.30 Electro Janssen 2 Vlakwater 2 Zaterdag 16 februari: 08.00-14.00 MHCV zaalhockey 14.00-18.00 Korfbal 18.00-19.00 Ter Peel zaalv. vr. 19.30 VC Rooy heren 1Brevoc 21.30-22.30 de Wetteling—Goofy Boys Rotterdam, zaalv. vr. Zondag, 17. maandag 18 en dinsdag 19 februari: geen aktiviteiten. Woensdag 20 februari. 19.30-22.00 Badminton 22.00 de Wetteling 2Vlakwater 23.00 de Wetteling 4—VC Hento Donderdag 21 februari: 18.00-21.00 Manual fcr. 21.30-23.00 VC Rooy tr. Vrydag 22 februari: Zaalvoetbal competitie: 19.30 SVCB 2Barnev. Eierh. 20.30 de Wetteling 1—SBSA 21.30 FCPR 2Stappers 22.30 Koetshuus 2de Wetteling 3

Peel en Maas | 1980 | | pagina 3