Programma Carnavalsfeest Gemeente Venray HEDDE T IEN DE SMIÉZE DAN HOEFDE NIE TE KNIÉZE De Piëlhaas Venray De Hazekeutels Venray De Spurriemökke Oirlo Het Knölleke Leunen De Piëlreuze Ysselsteyn Hedsbuule Heide De Zagewetters Merselo De Karklingels Oostrum Schanseknuppels Castenray Het Dartele Veule Zaterdag 15.33 uur: Installatie Z.K.D. Prins Carnaval. Hier bij hebben alleen genodigden toegang. Dit ge beurt in het gemeentehuis. De gasten, waaronder Prinsen en Vorsten van de Hazekeutel en kerk dorpen, A.P.K. en Senatoren, worden uiterlijk om 15.30 uur in het gemeentehuis verwacht. Uit reiking Bronzen Piëlhaas. 20.11 uur: Hofbal in de foyer van de Schouw burg en zaal Prinsenhof. Zondag 10.55 uur: H. Mis in de Grote Kerk voor levende en overleden leden van de Piëlhaas. 12.11 uur: Prins en gevolg bezoeken zondagoch tendconcert. 14.11 uur: Inhuldiging Z.K.D. Prins Carnaval door het Venrayse publiek op het bordes van het stad huis. De gasten trekken daartoe van de schouw burg via Henseniusplein, Poststraat, Julianasin- gel, Hofstraat naar het stadhuis. Speeches van de burgemeester en vorst. Aanbieding van de sleutel van de stad door twee Piëlhaeskes. Troonrede van de Prins. Onthulling van het vastelaovesmonument. 13.45 uur: Opstelling kinderoptocht: Eindstraat- Heuvelstraat. Deelname hiertoe staat open voor alle kinderen tot en met 14 jaar. Zij kunnen als enkeling, als groep of mot wagens deelnemen. De deelnemende kinderen stellen zich om 13.45 uur op in de Eindstraat en Heuvelstraat. Letten op de aanwijzingen van de orde-commissarissen. Route: Hoenderstraat, Bergweg, Merseloseweg, Henseniusplein, Poststraat, alwaar de optocht ontbonden wordt bij Den Engel. De prijsuitreiking vindt plaats in zaal Den Engel. Wij rekenen gaarne op de medewerking van de bewoners van die straten, waarlangs de optocht trekt om géén auto's voor hun woningen te par keren. 17.22 uur: Receptie van Z.K.D. Prins Carnaval in zijn residentie in de foyer van de Schouwburg. De felicitatieregisters liggen vanaf dat moment ter tekening. In de avonduren brengt de Prins en gevolg een bezoek aan de dansgelegenheden. Maandag 14.11 uur: Vastelaovesoptocht. Deelnemers moeten beginnen zich op de 'Lange- weg en de Helfrichstraat op te stellen om half 2. Maar komt u dan ook om half 2 en niet om 2 uur! De optocht vertrekt om 14.11 uur van de hoek Langeweg via Merseloseweg naar Bergweg. De kop van de optocht is opgesteld op de Lange weg de rest op de Helfrichstraat. Op de stoepranden zijn nummers aangegeven, men zoeke dat nummer op. Zij die niet in het bezit zijn van een meldings- kaart en dus geen nummer hebben, dienen zich op te stellen op de Langeweg (richting St. Jozef- weg). Het invoegen in de optocht dient alleen te geschieden op aanwijzing van de orde-com missarissen, wier aanwijzingen ook voor de an dere deelnemers bindend zijn. Route: Langeweg, Merseloseweg, Bergweg, Ur- sulastraat, Bevrijdingsweg, St. Jozefweg, Eind- straat, Schoolstraat, Henseniusplein, Paters- straat, Paterslaan, Langstraat, alwaar de optocht wordt ontbonden. De Raad van XI en de Prinsenwagen staan op gesteld voor Het Schuttersveld. De bewoners van de straten, waardoor de op tocht trekt, worden dringend verzocht, evenals het publiek, voor een ware regen van konfetti en serpentines te zorgen. Deelnemers en publiek houden zich a.u.b- aan de aanwijzingen en de instrukties van de orde commissarissen. Zij staan er niet voor hun eipen plezier, maar om anderen, waaronder U, het ple zier te verschaffen van een goed lopende op tocht. Zij zijn te herkennen aan een oranje band. De optocht-commissie heeft de volledige mede werking van het plaatselijk politie-apparaat en er bestaat een bijzonder goede samenwerking. Deelnemers en publiek dienen tijdens het op stellen en tijdens de optocht ook aan de instruk ties van de politie gevolg te geven. Na afloop prijsuitreiking in de foyer van de schouwburg. De herinneringsplaquettes worden uitgegeven tegen inlevering van nummerbord en deelnemersbewijs, in of nabij het gemeenschaps huis, ingang Jan Hensenstraat. Wij rekenen gaarne op de medewerking van de bewoners van die straten, waarlangs de optocht trekt, om géén auto's voor hun woning te par keren. In de avonduren prinselijk bezoek aan dansge legenheden en horecabedrijven. Dinsdag 13.15 uur: Vertrek naar schouwburg. 14.11 uur: Grote Boerenbruiloft. Hieraan kan iedereen deelnemen mits verkleed als boer of boerin. Deelnemers moeten in het bezit zijn van een deelnemersbewijs, dat ver krijgbaar is voor f 3,bij Sigarenmagazijn Maan Patersstraat, Sigarenmagazijn Jansen, Grote Markt en aan de schouwburg voor het vertrek. Deelnemers mogen gemaskerd zijn. De gasten verzamelen zich uiterlijk kwart over twee in de foyer van de schouwburg. Deze is vanaf half 1 open en er is muziek om te dansen. De orde commissarissen stellen de bruiloftsgasten op, die zich aansluiten achter de wagen met het bruidspaar. Route: Schoolstraat, Marktstraat, Grotestraat, Henseniusplein, Leeuwstraat, Langstraat, Paters laan, Patersstraat, Grotestraat. Wij rekenen gaarne op de mdewerking van de bewoners van die straten, waarlangs de optocht trekt, om géén auto's voor hun woning te par keren. 14.33 uur: Plechtige echtverbintenis, van het bruidspaar door de Prins op het bordes van het stadhuis en aanbieding van de pruum- kesweg. Daarna dansen op de Grote Markt. Na de danspartij wordt verder getrokken via de Marktstraat en de Schoolstraat naar de schouw burg, waar het bruidspaar receptie houdt. De bruiloftsgasten (dus zij, die een deelnemersbe wijs hebben) krijgen hier een kop koffie aange boden met worstebrood. Dan volgt de receptie van het bruidspaar. 20.00 uur: Groot bruiloftsbal. In Prinsenhof wordt speciaal voor gehuwden 'n bal met oude muziek gehouden. Prinselijk bezoek aan dansgelegenheden en ho recabedrijven. 24.00 uur: Sluiting op de Grote Markt. Zaterdag 15.33 uur: Installatie Jeugdprins. Na de installatie van Z.K.D. Prins Carnaval op het gemeentehuis, installeert die op zijn beurt onze Jeugdprins. Programma zie De Piëlhaas. Zondag 13.45 uur: Opstelling kinderoptocht: Eindstraat- Heuvelstraat* Route kinderoptocht: Hoenderstraat, Bergweg, Merseloseweg, Henseniusplein, Poststraat al waar die ontbonden wordt bij Den Engel. Daar na prijsuitreiking In den Engel. 16.00 Prijsuitreiking in zaal „In den Engel" 16.30 Receptie in zaal „In den Engel" 18.30- 21.30 Jeugdbal in de tent. Maandag 10.30-12.30 Jeugdbal in schouwburg en tent 18.00121.30 Jeugdbal in detent. Dinsdag 10.30-12.30 Jeugdbal schouwburg en tent. 18.00-21.30 Jeugdbal in de tent. (Wijzigingen uitdrukkelijk voorbehouden) 18.00-22.00 uur gekostumeerd jeugdbal vanaf 12 jaar in zaal van Dijk. Vanaf 20.00 uur: Karnavalsbal in het Parochie huis. Maandag 10.30 uur: Ziekenbezoek ziekenhuis. 's Middags deelname van Prins en gevolg met wagens en muziek aan de optocht in Venray. Wagens en groepen opstellen bij de residentie of op de aangegeven plaats in Venray. 14.00-16.00 uur: Kleuterbal in het Parochiehuis. 18.00-22.00 uur: Gekostumeerd jeugdbal, vanaf 12 jaar in zaal van Dijk. Vanaf 20.00 uur: Karnavalsbal in het Parochie huis. Dinsdag 10.00-12.00 uur: Kleuterbal in het Parochiehuis. Tevens traktatie kinderen. 13.11 uur: Opstellen boerenbruiloft. Bij zaal van Dijk voor het afhalen van het Boe renbruidspaar. Route optocht als zondag j.l. In het Parochiehuis de echtverbintenis van het bruidspaar door de Prins. Daarna koffietafel in het Parochiehuis voor de deelnemers aan de Boerenbruiloft. Tevens gelegenheid om het bruidspaar te feliciteren. Voor de jeugd is de boerenbruiloft in zaal van Dijk. 20.00-01.00 uur; Karnavalsbal in 't Parochiehuis. 24.00 uur: Sluiting van de karnaval door de Prins in de residentie. Zaterdag 15.33 uur Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. 19.00 uur: Begin van carnaval met H. Mis. 20.30 uur: Bezoek aan pastorie door Prins en ge volg. Zondag 13.00 uur: Afhalen Prins en Jeugdprins door fan fare en fanfarekorps voor bezoek aan Mökkestal. 13.30 uur: Opening. Installatie Prins Jan IV. 14.30 uur: Kinderbal in zaal Rongen. 20.00 uur: Mökkebal in Mökkestal. Maandag 14.00 uur Deelname aan optocht Venray. Kinderbal. 20.00 uur: Mökkinnebal. Dinsdag Boerebrulluft. 13.00 uur: Afhalen boerenbruidspaar, optocht door Oirlo. 13.30 uur: Onecht huwelijk van Piet en Maria; Boerenbruuluft, koffietafel. Kinderbal. 18.00 uur: Boerenbal. Dinsdag Van 11.00 uur tot 13.00 uur zijn de Prins en raad van XI aanwezig in het gemeenschapschuis, waar de schooljeugd getrakteerd wordt en muziek ge maakt wordt. (Kinderbal) 20.00 uur: Vastelaovesbal in het Gemeenschaps huis. Zaterdag 14.11 uur: Samenkomst van Prins met gevolg in café De Herberg voor trouwbetuiging en over dracht prinsenwagen. 15.00 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. 19.30 uur: Carnavalsmis met preek van Vorst Jan en medewerking van de Blaaskapel. 20.41 uur: Receptie van Prins, café Martens. Zondag 14.11 uur: Karnavalsoptocht in Leunen. Deze trekt: Steegse Peelweg, Vullingsstraat, Booden- straat, Trijnesstraat, van Megenstraat, St. Ca- tharinastraat, Gussenstraat, Albionstraat, Kapel- lerpad. 15.11 uur: Prijsuitreiking prijswinnaars van de mooiste wagens en groepen. 15.45 uur: gezoek van Prins en gevolg met de jeugdprins aan de zieken in het ziekenhuis. 20.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan een jeugdbal in zaal Martens dat om 18.00 uur begint. 21.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan het karnavalsbal in het gemeenschapshuis. Maandag 13.00 uur: Vertrek van deelnemers aan de kar navalsoptocht in Venray. 20.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan jeugdbal in zaal Martens, dat om 18.00 uur begint. 21.15 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan het bal in het gemeenschapshuis. Dinsdag 15.30 uur: Scharrelbal met de Prins en de Hof kapel. 19.00 uur: Jeugdbal (12 - 15 jaar). 20 00 uur Varkenshazenbal. Maandag 13.00 uur: Bijeenkomst van de fanfare, de drum band, de Prinsenwagen en andere wagens uit de buurt die aan de optocht in Rooy meedoen, bij de residentie. 20.00 uur: Gekost. Oorenbal in 't Verkeshuus. Vooral de gehuwden worden op deze avond genodigd. Elke avond om 21.30 uur zal de Prins met zijn gevolg naar de residentie gaan, waar volop car- navalsstemming zal zijn. Dinsdag 10.00 uur: Kinderbal in 't Jeugdhuis. 14 00 uur: Bijeenkomst bruiloftsgasten. 14.11 uur: Optocht, waarna huwelijksvoltrekking.' 20.00 uur: Bruiloftsbal. 01.00 uur: Sluiting met ceremonie door Vorst Tien. Zaterdag 15.33 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. 20.11 uur: Installeren van de Prins in gemeen schapshuis, met opluistering van fanfare en hof kapel. Daarna receptie. Zondag 16.00 uur: Prins en gevolg brengen een bezoek aan de Ysselsteynse zieken in het ziekenhuis, 18.00 uur: Bal in zaal Roelanzia en Gemeen schapshuis. Deze bals worden bezocht door de Prins met gevolg en de hofkapel. Voor de Ysselsteynse jeugd wordt in het jeugd- gebouw De Koel een bal gehouden voor de jeugd van 0-12 jaar, gevolgd door een bal voor de jeugd van 12 jaar en ouder. Maandag 14.00 uur: Prins en Jeugdprins met hun gevolg) doen mee aan de optocht in Venray. 18.00 uur: Bal in zaal Roelanzia en Gemeen schapshuis. Deze bals worden bezocht door de Prins en zijn gevolg en de hofkapel. Dinsdag 14.11 uur: Optocht. Opstellen bij de LLTB. 18.00 uur: Bal in zaal Roelanzia en in het gemeen schapshuis. Deze bals worden ook weer bezocht door de Prins en gevolg en de hofkapel. 10.00 uur: Kindertraktatie voor alle kinderen van 0-11 jaar. 13.30 uur: Boerenbruiloft. Prins en gevolg halen bruid en bruidegom af alsmede de getuigen om zich hierna te begeven naar het gemeenschaps- Zondag huis waar om 14.00 uur huwelijksvoltrekking. 14.45 uur: Koffietafel in zaal Martens. Aanslui tend om 16.00 uur bezoek van Prins en bruids paar aan café-bar De Steeg. 20.15 uur: Bezoek van Prins en gevolg aan het jeugdbal in zaal Martens waarna om 21.15 uur aan het karnavalsbal in het gemeenschapshuis. 24.00 uur: Sluiting van de karnavalsfeesten in Leunen. Voor de kinderen vanaf 12 jaar tot en met 15 jaar is op zondag, maandag en dinsdag een jeugd- karnavalsbal in zaal Martens te Leunen. Aan vang 18.00 uur, einde 22.00 uur. 14.11 uur: Carnavalsoptocht. 15.00 uur: Prijsuitreiking. 18.00 uur: Jeugdbal in het jeugdhuis. Maandag 13.00 uur: Vertrek van de Prinsenwagen naar de grote optocht in Venray-kom. 18.00 uur: Jeugdbal in het jeugdhuis. Zaterdag 15.33 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. 18.00 uur: Gekostumeerd jeugdbal, vanaf 12 tot 16 jaar in zaal van Dijk. Zondag 10.00 uur: H. Mis met preek van de Vorst. 14.00 uur: Massale optocht. Opstellen optocht op de losplaats. Route: Mgr. Hanssenstraat, Valkenkampstraat, Ooster Thienweg, Van Broekhuizenstraat, Geys- terseweg, Mgr. Hanssenstraat, Hoefslag, Ran- denrade. Ontbinding bij Parochiehuis en prijs uitreiking in residentie. 15.30 uur: Receptie van Jeugdprins en gevolg, in zaal van Dijk. Zaterdag 15.33. uur: Bezoek van Vorst en Prins aan de in stallatie van de Venrayse Prins. Vanaf 19.45 uur: Jeugdbal. De Prins bezoekt dit bal. Zondag 14.00 uur: Optocht. 20.00 uur: Vastelaovesbal in het Gemeenschaps huis. Maandag 17.00-20.30 uur: Gekostumeerd jeugdbal. 21.00 uur: Vastelaovesbal in het Gemeenschaps huis. 15.33 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan instal latie van de Venrayse Prins. 20.00 uur: Receptie van de prins in de Residentie. 20.11 uur: Bal in de zaal met Prins en gevolg. Zondag 13.15 uur: Samenkomst van Prins en Raad van XI en de Fanfare St. Oda bij de Residentie „Op den Tommes". 14.00 uur: Opstellen van alle wagens, groepen en schoolkinderen die aan de optocht meedoen, bij de Boerenbond. 14 11 uur: Vertrek van de optocht: Route: Haag, Grootdorp, Straat, Past. Vercoulenstraat, Groot dorp, Coppelenberg, Grootdorp. De fanfare, de drumband en Prinsenwagens zullen zich bij de Residentie aan de optocht aansluiten. 15.11 uur: Serenade aan Prins door de fanfare op plein Boerenbond. Toespraak van de Prins, waarna kindertraktatie. Zaterdag 15.00 uur: Bezoek van Vorst en Prins aan instal latie van de Venrayse Prins. 20.00 uur: Bezoek receptie in Leunen. Zondag 14.00 uur: Gekostumeerde voetbalwedstrijd. 20.00 uur: Vastelaovesbal in zaal ,,'t Veule". Maandag 14.11 uur: Bezoek aan Optocht Venray. Dinsdag 13.33 uur: Kinderoptocht waarna de Prins het jeugdbal voor de kleine Vullekes en Vullinneke! zal openen. Dit zal duren tot plm. 16.00 uur. Om plm. 20.30 uur wordt een aanvang gemaakt met het groot gekostumeerd boerenbal in de zaal van 't Veule.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 12