VERENIGKVGSNIEUWS EllTERPENIEUWS ebberink JUM MERSELO 0 Venrayse Omroep Stichting >NJ Venray IN INGEZONDEN Venrays Mannenkoor GROENE KRUIS WIJK NOORD-WEST Nieuws uit Overloon Werkgroep Homosexualiteit Venray NIEUWS VAN DE WERELDWINKEL Batterijen voor uw elektronisch horloge St. Pe\^S Donderdag 14 febr.: om 19.30 repe titie voor de 2e tenorenen om 20.00 voor het gehele koor. We nemen de ze avond afscheid van de Familie Bergkamp en hun personeel. Donderdag 21 febr.: Repetitie in de Burggraaf. (Na afloop „Herring- schelle"?) Denk aan uw definitieve opgave voor de concertreis naar Wenen. Door onze deelname aldaar aan het „Wettbewerb" en concert in Baden bij Wenen en ons optreden met Mar- jon Lambriks in de Wener St. Ste- phansdom zal er binnenkort extra gerepeteerd worden. 70 jaar viering Voor dit feest, eind april, hebben zich 17 mannenkoren aangemeld, uit Gelderland, Noord-Brabant, Lim burg en Duitsland zodat Venray dan een grandioze „zang happening" zal beleven en er veel werk voor ons koor aan de „muzikale winkel" is. Daar bij organiseren mede de Lim- brugse Zangersdagen op 8 en 9 no vember. HOFKOOR: Zondag 17 febr.: Verzamelen om 11.15 uur in de schouwburg voor het zondagochtendconcert. Onze 10- en 5-jarige hofkoorleden worden onder scheiden door onze beschermheer Burgemeester H. J. M. Defesche. Maandag 18 febr. Om 17.15 (na de optocht) „Snert-concert" in het Vin- centiushuis. Verzamelen om 16.15 u. in de Burggraaf. Afmelden: uitsluitend bij dhr. H. Gommans, Niessenstraat 7, tel. 82687 of Hotel Almonda, tel. 85777 (vanaf 21 febr. bij de Burggraaf tel. 81244) Voor het hofkoor bij dhr. Th. Jans sen, Dennenoord 15, tel. 87079. Donderdag 14 febr.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderdag 21 febr.: géén repetitie wel bestuursvergadering 19.3 Ouur. Zaterdagmorgen 16 febr.: 11.00 u. graag enkele vrijwilligers voor vol laden papier-container. Zondag 17 febr.: camavalszondag. Bijeenkomst om kwart vóór twee am. nabij café De Zwaan op de Gro te Markt voor installatie Prins Jan IIL Aansluitend kSnderoptocht. Uiter aard verkleed, maar geen kleding welke maandag gebruikt wordt. I Maandag 18 febr.: carnavalsoptocht Bijeenkomst in de Perdsrtal, welke vanaf 12.30 uur n.m. geopend is. Uiterlijk kwart voor twee dient iedereen aanwezig te zijn in de i Perdstal. Hier zullen ook de hoofd deksels etc. worden uitgereikt. Kle ding: grijze broek uniform, wit hemd en zwarte vlinder en daarover rode Mei. 19 en 20 april: gemeentelijk solis- j tenconcours, organisatie Euterpe. LEERLINGEN OPLEIDIN G Donderdag 14 febr.: 18.30 tot 19.30 uur repetitie jeugdharmonie. Donderdag 2 lfebr. idem. Zondag 17 febr.: medewerking aan i installatie Prins Jan III en jeugd- optocht. Maandag 18 febr. grote optocht. Zie voor beide dagen agenda har monieorkest. DRUMBAND: Vrijdag 15 febr. géén repetitie leer lingen. Zondag 17 febr.: géén repetitie drumband. Zie verder agenda harmonieorkest. Maandag 18 febr.: zie harmonie orkest. Drumband: zwarte broek etc. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. Denken w|j ook nog aan de oud- papier-aktie. Breng donderdagavond bw oud papier mee. Agenda: Vrijdag 15 februari: om 18,30 voor alten en sopranen; om 19.15 voor tenoren en bassen. Zondag 17 februari: om 10.15 Hoogmis (i.v.m. Karnaval niet verplicht, vrijwilligers van harte welkom). Maandag 18 februari: geen repetitie. Dinsdag 19 februari: geen repetitie. Woensdag 20 februari: geen spélavond. Rybeurt Blittcrswijck: vrijdag 15 februari: hr. Megens, Sambastraat 20, Venray. Algemeen In verband met de karnaval is het Programma aangepast. Vrijdag 22 fe bruari uiteraard weer normaal repe titie. We wensen de koorleden van har te goede kamavalsdagen toe. DAMESKOOR Woensdag 20 febr. geen repetitie. We houden dan om 20.00 uur onze jaarvergadering in de school „De Escsel" aan de Ursulastraat. Woensdag 27 febr. om 20.00 uur repetitie voor het hele koor. Bent U verhinderd, graag uw af melding aan mevr. v. d. Bekerom, tel. 83332, of aan mevr. v. d. Waerden, tei. 83659. JONGERENKOOR CAPRICCIO" Zaterdagavond 16 febr.: 19.45 Generale repetitie in de Grote Kerk. Zondagmorgen 17 febr.: 10.30 Aanwezig zijn in de Grote Kerk; 11.00 Eucharistieviering. De eerstvolgende gezamenlijke re petitie is op zondagmorgen 24 febr., maar zorg don wel dat je je stem teruggevonden hebt. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrijdag 15 februari: Geen orkestrepetitie. Vrijdagavond 22 februari: 18.45 Gezamenlijke orkestrepetitie. „SALTARELLO" Zaterdagavond 16 febr.: 19.45 Generale repetitie in de Grote Kerk. Zondagmorgen 17 febr.: 10.30 Aanwezig zijn in de Grote Kerk; 11.00 Eucharistieviering. Zaterdagavond 23 febr.: 16.45 Gezamenlijke repetitie. Afmelden: Koor: Sigrid Laurensse, tel. 83754; orkest: p. Falco tel. 85855. Dan verder aan iedereen een pret tige carnaval toegewenst. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 19 februari geen repetitie en donderdag 21 februari geen mu- ziekcursus. Dinsdag 26 februari. 19.30 uur re petitie voor de sopranen, om 20.00 u. voor het hele koor in de Essel, Ur sulastraat. Donderdag 28 februari, 20.30 uur muziekcunsus in St. Joseph, Over- •loonseweg. Indien U verhinderd bent dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tie. 821221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranje straat 7, tel.'86159. af d. Venray Laurdescom ité De inschrijving voor de 89e Lim- burgese Bedevaart naar Lourdes. van 30 mei t.m. 7 juni a.s. is enorm. Dhr. G. Philipsen heeft reeds 65 in schrijvingen binnen Men kan zich echter nog steeds opgeven, maar wacht dan niet te lang, want als de hotels zijn volgeboekt is het definitief afgelopen. De kosten van de bede vaart per trein zijn f 650,per vliegtuig is dat f 1105,in beide ge vallen f 100,kontant te betalen bij bij inschrijving, de rest van het be drag wordt in rekening gebracht en moet 4 weken vóór vertrek betaald zijn. De voorjaarsbedevaart zal worden begeleid door Mgr. Beel. Opgave voor deelname aan de Limburgse Bedevaart naar Lourdes bij: G. Philipsen. Goudsmidstraat 42, Venray, tel. 83575. JAARVERGADERING Op maandag 25 februari a.s. hou den wij onze jaarvergadering in het parochiezaaltje van de Vredeskerk. Gezien de belangrijkheid van deze vergadering, verzoeken wij alle me- dewerkers/sters om deze datum te reserveren. Een persoonlijke uitnodiging is on derweg. KINDERBEDEVAART Nu de kosten van de Kinderbede vaart bekend zijn, staat vast dat er zeker 8 kinderen beneden 12 jaar een gratis Lourdes-reis krijgen aangebo den. We komen nog een paar hon derd gulden tekort om een negende kind gelukkig te kunnen maken, Wie wil helpen kan een bijdrage storten op de Rabobank Venray 17.39.06.958 t.n.v. Loudes-comité afd. Venray met vermelding „Kinderbedevaart". De Kinderhedevaart vindt plaats van 13 t.m. 18 oktober 1980. MARKTHTRAAT5 VENRAY GESPREKSAVONDEN VOOR OUDERS MET KLEUTERS Onder het motto, samen kom je verder, organiseren de wijkverpleeg kundigen enkele gespréksavonden voor ouders met kleuters van 1 tot 4 jaar. De onderwerpen welke besproken worden zijn o.a.: de problemaliék van de opvoe ding; soorten speelgoed. gewoontevorming, gezondheid en mülieu. Er blijft genoeg ruimte voor even tuele andere onderwerpen, welke besproken willen worden. De eerste avond start op woensdag 26 maart. Belangstellenden kunnen zich op geven bij de wijkverpleegkundige, telefoon 04780-81269, liefst voor 1 maart opgeven. Na het succesvolle optreden bij de insta'laltie van de Prins in het be jaardencentrum „Het Schuttersveld" afgelopen donderdag, wacht het korps nog een drUk programma voor de komende week. Zaterdag 16 lebr wordt een jeugd- bal gehouden in de tent op het ter rein „De Gouden Leeuw" ten bate. van het korps. Toegang voor jonge ren tot zestien jaar. Zondag 17 febr. Kinderoptocht. Het hele korps ook Marjorettes en MLniretjes treden aan. Vertrek in uniform om 14.00 uur vanaf LTS. Maandag 18 febr. Grote optocht. Korps en Marjorettes. Vertek LTS 13.30 uur; kleding naar keuze. Dinsdag 19 febr.: Boerenbruiloft. Vertrek korps en Marjorettes vanaf LTS om 13.30 uur. Kleding bij voor keur boer of boerin. Weest op .tijd en toont collegiali- teüt. Woensdag 20 febr. Korte repetitie en „nababbelerr". Vrijdag 22 febr. Serenade aan het bruidspaar van Kempen-Jeucken in zaal „de Sport" te Horst. Vertrek om 19.00 vanaf de LTS. Er worden nog vrijwilligers gevraagd voor ver voer. Overleg s.v.p. in eigen kring. Diegenen, die zich opgegeven heb ben mee te helpen tijdens de Carna valsdagen in de Schouwburg worden verzocht om 18.45 uur aanwezig te zijn. Tot slot: Bij het korps worden ge vraagd een bassist en lyraspeler. Ook diegene, die hiervoor opgeleid wil worden kan zifch aanmelden. Vrijdag 15 febr.: Vanavond groot jeugdbal in de zaal van het baggenhuus, met mede werking van de fanfare-joekskapel. Toegang voor iedereen van 0 tot 88; geopend van 7 uur tot half 11. Zaterdag 16 febr.: In verband met de prinsenreceptie van Prins Harry I zijn we pas ge opend van 21.30 uur. Alle leden van JUM zijn uitgenodigd om de prin senreceptie bij te wonen. Zondag 17 febr.: Tijdens de optocht van half 2 tot 6 uur geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Van 7 tot half 11 car navalsbal voor iedereen van 12 tot en met 15 jaar. Dinsdag 19 februari: Van 10-12 uur kinderbal in de zaal van het baggenhuus voor kin deren van 0-12 jaar. Van 7 tot 10 u. 's avonds, carnavalsbal voor ieder een van 12 t.fm. 15 jaar. a Camavalszondag- en maandag avond is hot wijkgebouw „Den Hoender" open voor volwassenen, vanaf 22.00 uur. KAARTLIEFHEBBERS Weet U het nog, maandagavond 25 februari 20.00 uur starten we weer met de kaartavonden. Wilt U graag rikken, jonkeren, toepen of kruisjas sen, kom dan de 25e naar het wijk gebouw „Den Hoender". BOND VAN BEJAARDEN De bond van bejaarden houdt haar algemene jaarvergadering op vrij dag 15 februari a.s. in Hotel Deriet (Beukema) aanvang 14.00 uur. Er zullen dia's worden getoond over buitenlandse reizen. MEMISA De Memisa-kollekte, gehouden in alle H.H. Missen van afgelopen zon dag heeft 930,opgebracht. ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Eind februari komt de gemeente raad bij elkaar om te diskussiëren over o.a. het fietspadenplan. Eerst de uitgangspunten: WAT WIL MEN ERMEE? Men wil het fietsen bevorderen door vergroting van de veiligheid en vergatering van het fiètscomfort. EN HOE WIL MEN DAT? door eigen routes voor de fietsers, b.v. gescheiden-liggende fietspa den van het éénrichtingsverkeer alleen voor de fietsers, kortere wachttijden bij de stoplichten en, indien mogelijk vrij-rechtsaf voor fietsers. goed bereikbare en voldoende fietsenstallingsmogelijkheden. een goede verlichting en een goed wegdék voor de fietsroutes. Op deze plannen willen 'wij, als „echte nederlandse fietsers", graag reageren. Wat laat, maar dat komt omdat onze werkgroep pas een maand bezig is. OVER HET PLAN ZELF: In grote lijnen is onze werkgroep het daar best mee eens! Ondanks het feit dat de beschrijving bij de onder delen ervan, wat vaag aandeden. Maar we zijn er toch blij mee! Daar om zouden wij graag bij de uitwer king van die plannen betrokken wor den. De volgende kanttekeningen wil len we toch nog plaatsen: gezien het drukke fietsverkeer tussen Oostrum en Venray, voor al van scholieren, graag geschei den fietspaden, langs de gehele weg en niet maar een klein stuk je. meer aandacht voor fietspar keerplaatsen, juist op die plaat sen waar nu de fiets en op een grote hoop liggen. een beter onderhoud van de fiets paden: het wegdek voor auto's lijkt soms een biljartlaken, fiet sers moeten door kuilen, hobbels en plassen. Dat geldt ook, vooral ook, voor de streekvérbindingen. Graag zouden we dus voortaan, bij de uitvoering van dit plan en bij de voorbereiding van toekomstige plan nen, meer betrokken raken. Als „echte fietsers", de gebruikers zelf. We hebben de indruk dat tot nu toe, de fietsers (denk maar eens aan al die scholieren), maar weinig van in spraakmogelijkheden hebben ge merkt. Het zou te gek zijn als, in het me rendeel, automobilisten gingen plan nen wat goed voor de fietser is. Hallo mensen, eindelijk weer eens 'n bericht van de Werkgroep Homo sexualiteit Venray. De laatste maan den is wegens drukke aktiviteiten binnen de werkgroep de bericht geving naar buiten toe er 'n beetje bij ingeschoten, maar hier 'n poging om die achterstand in te halen. Hier volgt 'n beknopt overzicht van wat er zich allemaal binnen de werkgroep afspeelt. Ten eerste vin den er om de twee weken de z.g. huiskamerbijeenkomsten plaats; praat- en discussieavondx over be paalde onderwerpen, vaak met be trekking tot homosexualiteit, in een ongedwongen sfeer en vrij toeganke lijk. Er zal alleen 'n kleine geldelijke bijdrage voor event, genuttigde con sumpties worden gevraagd. Woensdag 27 febr. zal er gepraat worden over pedofilie. We beginnen dan om 8 uur op de Kruisstraat 8. Verder zijn er det praatgroepen voor mannelijke en vrouwelijke ho- mosexuelen. In de laatste groep is nog plaats Voor enkele vrouwen (in lichtingen: Zuidsingel 131, Venray, tel. 04780-80107). Deze praatgroepen zijn op 'n meer vertrouwelijker basis zij gaan dieper (persoonlijker) in op bepaalde problemen die je tegen komt bij je homo-zijn. Ook worden er geregeld bepaalde aktiviteiten ondernomen, zoals geza menlijke bezoeken aan demonstra ties, manifestaties en uitgaanscentra. En dan zij we ook nog druk bezig met het organiseren van de festivi teiten die gaan plaatsvinden ter ge legenheid van het 5-jarig bestaan van de werkgroep in het Pinkster weekend dit jaar (23, 24, 25 en 26 mei). Er zullen dan o.a. speciale flikker- en lesbienne feesten plaats vinden, alsmede 'n feest voor de Venrayse samenleving en 'n grote homo-zeskamp. Als er nog mensen zijn die hieraan mee willen helpen, kom maar even langs op de Kruis straat. Dus homo's uit Venray en omstre ken, laat je ook eens 'n keer zien binnen de werkgroep en doe wat aan je homo-zijn! Je bent heus de enig ste niet, alleen Venray telt al zo'n 2.000 van de totaal 1 miljoen homo- sexuelen die Nederland rijk is. Sa men staan we sterk! Voor verder informatie: Werkgroep Homosexualiteit, Kruisstraat 8 5801 AM Venray tel. 04780-85197 en Ger, Kees-Karei of Hans staan klaar om met je te praten- Begin januari 1980 is de wereld winkel Venray gestart met een kur- sus Wereldwijs. Deze kursus is voor iedereen toegankelijk. Graag willen wij nog een keertje de kursusinhoud aan U voorleggen. Er gebeuren zoveel dingen m de wereld die op je afkomen, waarover je veel hoort of leest en waar je wel eens meer van wilt weten. De kursus wereldwijs wil hier die per op ingaan en antwoorden zoe ken op tal van vragen, die gaan over de problemen van de arme landen of derde wereld en wat wij in onze om geving daarmee te maken hebben. Maar niet alleen het krijgen van informatie is belangrijk. Nog veel belangrijker is het, om iéts te doen met die informatie. Je kunt er een eigen mening over vormen, zodat je er zelf over kunt nadenken en niet zonder meer hoeft aan te nemen wat anderen er over zeggen. Het is ook van belang om te leren omgaan met die informatie, hoe je je in een gesprek kunt opstellen, hoe je de informatie kunt doorgeven en samen met anderen kunt uitwerken. Zo kom je tot een antwoord op de vraag: wat is me die informatie waard? Er zijn ondertussen 2 kursusavon- den geweest en iedereen is erg en thousiast. We zoeken nog steeds mensen die aan deze interessante kursus Willen meewerken. Wat heb- bij wij nu gedaan tijdens deze twee avonden? Eerste avond: kennismaking mét élkaar en nadere uitleg van de kur sus. Daarna zouden we een begin maken mét de problematiek van Zuid Amerika. We hebben ons toen in groepjes georiënteerd over de ligging van de verschillende landen in dit continent en een aantal belangrijke aspekten van deze landen. Daarna koos ieder een land uit en de bedoeling was dat dit uitgewerkt werd voor de volgende avond. Tweede avond: Iedereen was erg enthousiast aan 't werk gegaan. Tij dens een levendige discussie wissel den we onze bevindingen uit. De cur susleider had ondertussen iemand uitgenodigd, die zich wat verder heeft georiënteerd in de problema tiek van Zuid-Amerika. Deze per soon komt dus de volgende keer. Er zal dan vooral aandacht besteed wor den aan de rol van Kerk. Verder wil len we ook verder uitzoeken hoe die onderdrukking en uitbuiting in deze landen is ontstaan. We hopen verder dat U door dit stukje geaktiveerd wordt om aan de ze cursus mee te werken. De kursusavonden zijn op dinsdag- avond van half acht tot half tien, 1 keer in de veertien dagen. Verder kunt U gerust en vrijblij vend informatie inwinnen op vrij dagavond in de Wereldwinkel of bij Mariet v. d. Locht, Broekweg 6a, Venray, tel. 85173. Namens de Wereldwinkel Venray, p/a Martkstraat 8, Venray (tegenover Ebberink) Postbus 320 - Venray St. Anna: psychiatrisch centrum Venray: maandag van 15.00 tot 16.30 uur „Voor iedereen voor elk wat wils", een programma van lichte mu ziek. donderdag van 15.00 tot 16.30 uur Nieuws en aktualiteiten waarna het verzoekplatenprogramma. vrijdag van 10.00 tot 11.00 uur: nieuws en het programma fijne luistermuziek. St. Servatius; psychiatrisch centrum Venray: vrijdag van 15.30 tot 17.00 uur: nieuws en informaties; vervol gens het programma fijne luister muziek. Tot slot het programma „Zomaar Muziek"( met het verzoekplaten- programma. De Kruuze: geriatrisch centrum Venray: dinsdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma fijne luistermuziek. vrijdag van 15.00 tot 16.00 uur het programma nieuws en informaties en het programma Verzoekplaten. St. Elisabethziekenhuis te Venray: te beluisteren via kanaal 4: dinsdag van 10.15 tot 11.00 uur het programma fijne luistermuziek. donderdag van 10.15 tot 11.45 uur: speciaal programma voor de jeugdige luisteraar, vervolgens nieuws in infor maties, het verzoekplatenprogramma. Zij die personen uit de hierboven genoemde instellingen een muzikale groet willen brengen, kunnen dit doen door een briefje te schrijven naar de Venrayse Omroep Stichting, Postbus 320 te Venray. Gelieve wel duidelijk te vermelden naam, kamernummer, afdeling van het betreffende ziekenhuis van •die genen voor wie de plaat bestemd is en wie de afzender is. BLIJ DAT IK RIJ EN NIET BLIJ IN DE RIJ, STOP-AKTIE R-73 OF ANDERSOM? Mij viel ook 'n uitnodiging in de bus voor de oprichtingsvergadering van Stop R-73. In eerste instantie denk je: „Weer zo'n stelletje schreeuwers, die denken dat ze 't weer eens ergens niet mee eens moe ten zijn". Wanneer je dan genoeg in teresse krijgt, hun „stukken" door leest, zie je dat ze in feite ook nog aan je boterham komen en denkt: „Waarom zou ik eens niet als Bovag- en/of Garageman gaan luisteren wat dat weer op de kous heeft." Aktiegroepen heet democratisch, maar 'n regering en gemeente- en provinciaal bestuur worden toch de mocratisch gekozen en zijn derhalve toch ook de „representatives" van aktiemensen of aktie-jongelui. Als medeburger ben ik dus a priori al tegen alles wat aktiegroep heet, dat kost alleen maar geld. Oh ja, zullen deze mensen zeggen: „mogen we zelf uitmaken hoe we onze vrije tijd be itelen? Dat kost toch niets?" Wat zou 't kosten om zo'n be zwaarschrift bij bestuursleden te versprëiden, te laten, onderzoeken, hier vergaderingen aan te wijden, enz. Maar het was toch democratisch en dan gaan de kosten de baat voor uit. Maar de Baat was toch al beslo ten; het ging hier om Limburgs Economy en mag dat dan goed onder streept worden, waar hier toch ook een groot werkloosheidspercentage heerst? Deze jongelui denken nu dat de wegen er in eerste instantie zijn om op vakantie te gaan en te recreëren, dan heb je wat iast van vrachtauto's, die een of andere lading (voor va kantiegangers) vervoeren, dus moet dat vervoer voortaan zoals vroeger, over 't water of per trein. In die tijd gingen we echter ook niet allemaal op vakantie. Wegen zijn er in eerste instantie Vorige week alleen maar excur sies, deze week wordt het een zeer belangrijk en dringend stukje. Lees het dus goed en reageer ook als het kan. Als eerste zal ik maar beginnen met de vermelding dat volgende week 15 februari de laatste dag is waarop je kopij voor de Jeneverbes in kunt leveren. Het hangt van jullie af hoe dik hij wordt! Dan kun je nu het stukje van vorige week en de week daarvoor er nog eens bij pak ken, je zult dan lezen dat er drin gend E.L.'s nodig zijn voor excursies onderzoekjes, propaktie enz. Onze 4 vaste E.L.'s zijn bijna ouwe sok en dan zit NJN Venray zonder E.L.'s, wat wel eens het einde van onze af- Ueling kan betekenen. Voel je iets voor E.L., kom dan even bij mij langs! Ook nu weer een dringende op roep aan de E.L.'s: lever a.u.b. jullie excursieverslagen in, al iS het dan maar op een kladblaadje, dan werk ik ze wel bij op de bestelde jeugd- bondsexcursieformuMeren. Schrik niet, maar het laatste ex- cursaeverslag dat werd Ingeleverd is van 18-11-1979. Ook mogen jullie (E.L.'s) je excur sieprogramma wel eens inleveren, zodat er nog snel een exprom in de Jenerebes kan komen! Nu dan toch nog een iets leukere mededeling: Marion Claessens is de centrale houdster van de Beerput. Iedereen kan bij haar de Beetput afhalen en na gebruik weer terug brengen. Ook zijn er nog enkele kampjes gepland zoals het Kaka en een Vennenweekend van de HLWG in Oisterwijk. Als je meer informatie wilt hebben over het Kaka kun je kontakt opnemen met Henk Verhaar, hij is namelijk voorzitter van dit kamp. Kan dus allemaal! Over het Vermenweekend schrijf ik te zijner tijd nog wel meer (mis schien ook wel in de Juniperus met een roeken- en zwarte kraaien on derzoek). Zoals je ziet erg veel info maar weer géén excursies voor ko mend weekend (maar misschien komt dat ook wel door het Kaka!). De laatste donderdagavond gehou den macro- en tabletopwerkavond is succesvol verlopen. Eenieder is met veel enthousiasme bezig ge wéést Men krijgt ruimschoots de tijd om alles uit te werken want pas op 20 maart a.s. zullen de resultaten van deze avond besproken worden. De geplande diaavond van Frans Bellen en Ad Smetsers moet jammer genoeg verschoven worden naar 1 mei, dit wegens drukke werkzaam heden van bovengenoemden. Het be stuur heeft echter voor een uitste kend alternatief kunnea zorgen. Zij heeft HARRY VAN DE PUT, lid van de fotokring Eindhoven, bereid ge vonden komende clubavond van 21 februari te verzorgen. Harry v. d. Put zal aan de hand van een groot aantal groot formaat zwart-wit fo to's een overzicht geven van zijn fo tografische bezigheden. De avond wordt gehouden op St. Antoniusstraat 1 te Venray. Aan vang 20.00 uur. We hopen op een grote opkomst. Denkt U er ook nog aan het enquêteformulier ingevuld mee te brengen? Ook belangstellende niét-leden zijn van harte welkom. Verder een ieder een prettige carnaval gewenst. voor de economy en als 't dan goed gaat mogen we er odk nog over rij den als we op vakantie gaan, want ook de sociale en andere uitkeringen zijn in de eerste plaats afhankelijk van onze economy. Dan toch nog naar de oprichtings vergadering? Jawel. Kijken wie en wat daar komt en wat er gezegd wordt. Wie en wat komt er? Natuur lijk de enthousiaste oprichters die plaats hebben genomen achter de be stuurstafel, een paar vooruitstreven de jongelui waar de gemeenschap na het aktievoeren nog best plezier van kan hebben. 'n Voorzitter die zeer doordacht tracht z'n ideeën te lanceren en z'n toehoorders (op mij na) willen niet anders horen dan Weg R-73 of R-73 Weg, maar 't is en blijft een weg. Verder waren er nog 18 mensen waarvan één zich bekend maakte als lid D'66 Venio en één was lid van de PSP. Dan blijven er nog 16 over, waarschijnlijk één van de krant. En dan blijven er nog 15 mensen uit de gehele aglomeratde over die op 40.000 mensen menen dat deze weg er niet mag komen Men argumenteert dit door bijvoor beeld: Verbetering van bestaande we gen? Dan staan wij in de rij als zij studeren en als ze zich op straat be geven staan wij bloot aan de geva ren van 't verkeer in de dorpskernen en daarbuiten. Verbetering openbaar vervoer? Bussen en treinen kun je buiten de spuitsuren onder mitrailleurvuur leggen als de chauffeur tenminste kogelvrij Zit. Verbetering van het railvervoer? De mens heeft nu eenmaal voor de auto gekozen en het autorijdend pu bliek betaalt via belastingen al de helft van 't treinkaartje. Als men dan nu vertelt dat het treinkaartje de helft goedkoper zou moeten wor den en er dan 'n trein extra moet ko men lopen, hoe hoog zou dan de we genbelasting en belasting op motor brandstof moeten worden om de automobilist weer zo gek te krijgen het kind van de rekening te willen zijn? Woon- en werkvervoer per bus-, groepsvervoer? Een mens is een in dividualist en heeft, ook al heet hij/ zij 'n kuddedier, 'n hekel aan beper king van privacy. Naarmate de wel vaart (door economyverbetering, weet U nog) hoger is geworden gaan steeds meer mensen met eigen auto naar hun werk. Grote werkgevers gaan nu al, omdat de bussen niét be nut worden, vervoer per eigen auto stimuleren. Ze geven daarvoor een progressieve km-vergoeding, b.v. 1 persoon per auto 30 cent, 2 personen per auto 35 cent enzovoorts. Zo wordt hun post personeelsvervoer op den duur veel goedkoper. Men spreekt ook nog over Energie besparing!! als deze weg er niet komt. Energiebesparing als R-73 klaar is, zal 'n trekker-oplegger combina tie 40 Ton, die van Nijmegen naar Maastricht moet 'n besparing heb ben van 20 tot 25 liter motorbrand stof ofwel 30%. Hij kan .dan „door- bollen", zoals dat heet, en heeft bui ten energiebesparing, 'n besparing in tijd van ruim een uur. Dus ruim 30%. Milieu? Ook zal door de ontzag lijke brandsitofbesparing zo'n nieuwe weg als erg milieuvriendelijk ont vangen moeten worden. a. worden er veel minder gassen, uitgestoten en b. zal dan, wat er uitgeblazen wordt, gebeuren buiten de wooncentra. En dan is over de verkeersveilig heid nog niet gesproken. Geluidshinder. Als men het over herrie heeft in 't Brukske of de Smakt weet men niets van de prak tijk. Het Brukske zal n.l. weinig of geen hinder ondervinden omdat we in dit kikkerland meestal een weste lijk georiënteerde wind hebben. En als we mooi weer hebben met ooste lijke wind is ook in 't Brukske de drukte miniem, iedereen op vakan tie, lekker rustig, dus hoor je 't ver schil niet. Wat Smaikt aangaait, men zal daar minder gelukkig zijn met ieder half uur het gebulder van 'n trein dan. steeds in de verte gezoem van ver keer. Splitsing van gebieden? Kan ge makkelijk voorkomen worden door doorgangen te maken daar waar dit biologisch voor fauna nodig is. Voor boeren is er al jarenlang ruilverka veling, hierdoor zou 't economisch voor deze tak dubbel aantrekkelijk moeten zijn. Landon'tsierend? U moet Neder land eens vanuit de lucht bekijken, en als er dan veel ongelijkvloerse kruisingen zijn, hebt U ook langer kans om te kijken. Resumerend: Weinig goede argu menten om weer eens ergens dwars te gaan liggen. Jammer, dat deze en thousiaste jongelui hun energie niet ergens anders aan geven, dat zou de gemeenschap misschien ten goede komen en akties als deze kosten ons allemaal veel ttfd en geld. Maar ja, ze doen tenminste iets! Koos van Haren HERMANS' PREI-SLAG Kennelijk schuilt er enige waar heid in het ingezonden artikel over de voorlopige vestiging van Her mans' Prei-slag aan de Julianasin- gel in uw editie van vorige week. Navraag bij de nazaat van de groot-kruidenier Hermans door een groep van verontruste Julianasinge- laars bevestigde inderdaad de voor lopige vestiging van een dépendance op no. 26. Dit in afwachting van de uitspraak van de Gemeenteraad, die gelukkig een definitieve liaison tussen Almon da en de heer Hermans schijnt te willen voorkomen. Ik wil daarom een oproep richten aan alle Julianasin- gelaars. Bewoners van de Julianasingel! Verenigt u! Voorkomt met onze ver tegenwoordigers in de Gemeenteraad dat de staatige JuMnasmgél (en des- zelfs bewoners) verwordt tot een da gelijkse veld- in plaats van prei-slag. Wij moeten zien te voorkomen dat de heer Hermans via een voorlopige vestiging toch in Venray penetreert en met zijn prei-Slag een aanslag op Almonda pleegt. Wij moeten ons er mét een terroristisch élan tegen ver zetten dat de heer Hermans zich aan Almonda verslingert. Bovendien wordt er al meer dan genoeg in Ven ray gekruidenierd! 'n Verontruste Julianasingelaar

Peel en Maas | 1980 | | pagina 11