GEMEENTEPRAAT af Venrayer werd in Florence bij gewapende overval beroofd Bloccati per mezz'ora e rapinati' i clieriti di un ristorante a Firenze i NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting GEMEENTERAAD VERGADERT OP DINSDAG 12 FEBRUARI Geen verkeers maatregelen op Horsterweg Op dinsdag 12 februari a.s. 's avonds om ZES UUR komt de ge meenteraad in openbare vergadering bijeen in de raadzaal van het raadhuis. Deze avond zal een uit negen punten bestaande agenda worden afgewerkt. De Integratieschets Streekplan Noord- en Midden Limburg, die aanvankelijk In de vergadering van 8 januari j.l. zou wor den behandeld doch op verzoek van de raad van de agenda werd af gevoerd ter nadere bestudering, staat thans als eerst punt op de agenda. Nieuwe financiële regeling voor de opvang, tijdelijke verzorging en af voer van zwerfdieren. Nu de commissie voor financiën en belastingen hierover het college gun stig heeft geadviseerd zal aan de raad worden voorgesteld: de subsidie aan de Afd. Venray van de Ned. Vereniging tot Bescherming van Dieren voor het dienstjaar 1979 van 1.000,naar 3.000,te verhogen: met ingang van 1 januari 1980 een rechtstreekse financiële verhouding aan te gaan met de asielhouder voor de noodzakelijke kosten be treffende zwerfdieren, met een to tale raming van 7.500, 3. de vereffening van een eventuele restschuld bij de vereniging ter za ke van haar asielwerk in redelijk heid uit te vieren; 4. de jaarlijkse subsidie aan de ver eniging van 1.000.— te handhaven, indien en voor zover de noodzaak daartoe wordt aangetoond. Extra verhoging begrafenisrechten. In verband met het feit, dat de laat ste jaren de nadelige saldi van de ge meentelijke begraafplaats Boschhuizen steeds hoger worden, vinden b. en w. het noodzakelijk de begrafenisrechten met meer dan het toegestane percen tage te verhogen. Het ministerie van binnenlandse za ken heeft inmiddels de gemeente mee- >ortjgedeeld tegen de verhoging van de 'arn Wy- tarieven geen bezwaar te hebben. Indien de raad hiertoe dinsdag be sluit. zullen de volgende tarieven van krach] worden: begraven (algemeen) begraven (kinderen jonger dan 1 jaar) LinJbegraven (kinderen 1-12 jaar) bijzetten asbus opgraven huurgraf ■n v plaatsen grafteken albreken grafmonument herplaatsen grafmonument ir gebruik aula Inschrijving of overboeking recht huur roo larlel thans nieuw 1979: geldend: voorst.: 140,— 145,— 180,— 35.— 36.25 45.— 70.— 72.50 90 72,50 90 14o! 145 180.— 640. 662.50 662.50 70. 72.50 90 70.— 72.50 90 70.— 72.50 90.— 35,— 36.25 36.25 3 3.— 3 ge- va ten graf Wir Verkoop Industrlegrond aan de heer M. Willems, Grubbenvorst Wir De raad wordt voorgesteld ca. 2.660 c-de fn2 industriegrond in het bestemmings- jlan Smakterheide te verkopen aan de ver|heer M. Willems te Grubbëhvorst. Het is de bedoeling dat op dit ter rein een houtdroogbedrijf wordt opge richt, Verkoop Industriegrond aan J. Kor- tenoeven en Zn. te Venray. Ten behoeve van de oprichting/uit- Afsluiting van P. Burgmanstraat Burgemeester en wethouders van Venray maken hierbij bekend hun be sluit. waarbij in verband met de aanleg ^^van riolering in de Paul Burgmanstraat heic,(je volgende tijdelijke verkeersmaatre- IS e gel is genomen. met Ingang van 5 februari 1980 tot en jmet 26 februari 1980 of zoveel korter J^of langer als in verband met de werk- e t€fcaamheden mogelijk dan wel noodza kelijk is: Door het plaatsen van borden 11 van rlm bijlage II van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens de Paul Burg- manstraat voor alle verkeer behalve voetgangers af te sluiten, lage II. Voor zover genoemde werkzaamhe den dit toelaten en de veiligheid van je j( personen of goederen niet in gevaar t j( wordt gebracht ontheffing te verlenen van de onder I. genoemde verkeers- va maatregel ten behoeve van bestuurders van motorvoertuigen op meer dan twee wielen: a. wanneer zij woonachtig zijn of hun bedrijf uitoefenen aan de onder I. vermelde weg en de woning of het bedrijf niet langs een andere weg met het door hen bestuurde motor voertuig kunnen bereiken; b. wanneer zij het motorvoertuig be sturen in opdracht of met toestem ming van de onder a. vermelde personen en onder aan die perso- nen gestelde voorwaarden; wanneer aangetoond of aanneme- lijk gemaakt kan worden dat zij ge durende de tijd dat de onder I. ge noemde verkeersmaatregel geldt, gebruik moeten maken van de on der I. vermelde weg voor het laden of lossen van goederen of voor het verrichten van noodzakelijke werk- zaamheden met het door hen be- I® "p stuurde motorvoertuig en deze akti- viteiten niet of bezwaarlijk op ande re wijze kunnen verrichten. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen dertig dagen na de dag Waarop het besluit gepubliceerd is be roep aantekenen. Het beroepschrift wordt aan de Koningin gericht en in- «Sdiend bij de Commissaris van de oningin. Venray. 8 februari 1980 Burgemeester en wethouders vnd.. mr. H. J. M. Defesche .burgemeester J .M. Poels, secretaris nee looi n d usei breiding van een container- en grond- verzetbedrijf heeft J. Kortenoeven en Zn. verzocht in aanmerking te komen voor de aankoop van industriegrond in het bestemmingsplan Smakterheide. Daarom wordt de raad voorgesteld ca. 7.000 m2 te verkopen. Voorstel tot het niet toekennen van een tegemoetkoming aan Buurtco- mité Brukske II In de door Bouwkun dig Adviesburo Bouwhulp In rekening gebrachte onderzoekskosten vocht- klachten Brukske II. Met dit afwijzend voorstel geven b. en w. een antwoord op de brief van 20 juni 1979. In hun overwegingen stellen b. en w. dat zij in tegenstelling tot het buurtcomité geen redenen aanwe zig achten om aan de resultaten van 'n eerder ingesteld onderzoek door Ad viesbureau Peutz te Nijmegen te twij felen en dat derhalve geen aanleiding bestond om aan welke instantie ook opdracht te verstrekken tot het instel len van een nieuw onderzoek naar de vochtoverlast in een aantal woningen in Brukske II; dat het buurtcomité door eigenmach-, tig opdracht te geven aan het Eindho- vense Bureau tot het verrichten van een nieuw onderzoek, een daad heeft verricnt, welke rechtens aan de eige naresse van de woningen (de woning bouwvereniging) toekomt en dat als ge volg daarvan het buurtcomité de ver plichtingen. welke daaruit voorkomen, dient na te komen; dat naar de mening van het college van de honorering van het verzoek tot subsidiëring een ongewenste prece- dentswerking uitgaat, welke een onaf hankelijke besluitvorming voor soort gelijke situaties in de toekomst op na delige wijze kan beinvioeden. Voorbereidingsbesluit partiële her ziening bestemmingsplan Landweert. Ten behoeve van de realisering van een tennisaccommodatie aan de oost zijde van de Smakterveldweg is het noodzakelijk, dat voor de betreffende percelen het inmiddels goedgekeurde bestemmingsplan Landweert wordt ge wijzigd Om op korte tertmijn tot het reali seren van de tennisaccommodatie over te kunnen gaan. is het noodzakelijk dat kan worden geanticipeerd een recht uitoefenen vóór de daartoe bepaalde tijd) op de eerstvolgende herziening van het bestemmingsplan Landweert, waarin deze accommodatie zal worden opgenomen. Beschikbaar stellen van een kre diet ten behoeve van de afwerking vloeivelden Smakterheide. Zoals bekend kunnen de vloeivelden worden opgeruimd. Uit een door Prov. Waterstaat ingesteld onderzoek naar de samenstelling van het slib is gebleken, dat het slib kan worden afgevoerd naar de stortplaats .mits vermengd met 30 cm zand onder het slib. Aan de gemeenteraad zal een krediet gevraagd worden om de afvoer te be kostigen. Aanmelden kadavers tijdens carnaval In verband met carnaval (18 en 19 februari a.s.) kan destructiemateriaal telefonisch worden aangemeld op de volgende dagen en tijden: vrijdag 15 februari vanaf 14.00 uur (voor ledigen destructievaten op dinsdag); maandag 18 februari van 9 tot 10 uur; dinsdag 19 februari van 9 tot 10 uur. Openstelling burgerl. stand tijdens carnaval Op de beide carnavalsdagen. 18 en 19 februari a.s., zal het bureau van de burgerlijke stand van 9 tot 10 uur v.m. geopend zijn, echter alleen voor het doen van geboorte- en overlijdensaan- gifte. Ophalen huisvuil tijdens carnaval Op maandag 18 en dinsdag 19 fe bruari a.s. carnavalsmaandag en -dinsdag wordt in de gemeente Ven ray GEEN huisvuil opgehaald. Er wordt ook geen aparte route op een andere dag ingesteld, zodat men de vuilniszakken een week langer bij huis zal moeten houden. Geen spreekuur burgemeester Op maandag 11 februari a s. zal bur gemeester mr. H. J. M. Defesche geen spreekuur houden. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Vergadering van commissie ruimtel. ordening Vandaag, donderdag 7 februari om 19.00 uur houdt de commissie voor de ruimtelijke ordening en volkshuisves ting een openbare vergadering. De commissie zal over een aantal punten advies moeten uitbrengen aan het col lege van b. en w. Op de eerste plaats wordt een aan tal ontgrondingsaanvragen aan de or de gesteld. H. Maessen (aannemer van grondwerken) vraagt toestemming voor het ontgronden van een perceel, gele gen aan de Lorbaan en H. Scherders te Overloon vraagt als eigenaar toe stemming om een perceel, gelegen oostelijk van de Overloonseweg tegen de grens van Vierlingsbeek te mogen ontgronden. Opnieuw wordt aan de orde gesteld de invoeging op de hoek Leunseweg- Zuidsingel van een kantoorgebouw met bovenwoningen ten name van architect De Vries. Hierover zijn nadere gege vens ingewonnen, welke thans zullen worden behandeld, voordat de herzie ning van het bestemmingsplan „Zuid I" aan de orde kan komen. In verband met de wenselijkheid op de kerkdorpen ook woningwetwonin gen te bouwen, alsmede een facerings- wijziging te bereiken, is het noodzake lijk de bestemmingsplannen te herzien. Het advies van de commissie hierover wordt gevraagd voordal b. en w. de raad zullen voorstellen een voorberei dingsbesluit vast te stellen. Het ligt in de bedoeling het bestem mingsplan Leunen voor wat betreft het gedeelte tussen Albionstraat en Vul lingsstraat te herzien. Hierover heeft de commissie al gesproken in de juli vergadering. Wanneer thans de com missie gunstig adviseert, zal de ge meenteraad worden gevraagd een voorbereidingsbesluit vast te stellen. Om de aanleg van een complex ten nisbanen aan te leggen nabij de pro vinciale weg in het bestemmingsplan Landweert. is het noodzakelijk dit plan op dat punt aan te passen. Na het ad- /ies der commissie zal de raad hierover het laatste woord spreken Voordat a.s. dinsdag de subsidie aanvraag van het Buurtcomité Bruk ske II in verband met de kosten, ver bonden aan het onderzoek door Bouw kundig Adviesbureau Bouwhulp te Eindhoven naar de vochtoverlast in Brukske II, aan de orde wordt gesteld, wordt hierover het advies van de com missie gevraagd Tenslotte worden de ingekomen stukken en overige onderwerpen aan de orde gesteld. BOUWVERGUNNING verleend Burgemeester en wethouders van Venray hebben in hun vergadering van 30 januari 1980 en 6 februari 1980 voor de navolgende bouwplannen vergun ning verleend. Zij, die menen door de afgifte van een van deze bouwvergunningen recht streeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 dagen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Over heidsbeschikkingen (AROB) een ge motiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. het bouwen van 15 vrije sector wo ningen in „Landweert" t.n.v. B.V. Cntwikkelingsmij. „De Heem Ne derland"; het bouwen van een woning aan de Meester de Haanstraat t.n.v. H.P.J. Voermans; het bouwen van een woning aan de Andeslaan t.n.v. G. A. J. J. Strij- bos; het verbouwen van de woning Hoge- weg 8 t.n.v. P. F. G. van Lierop; het gedeeltelijk verbouwen van een agrarische bedrijfsruimte tot garage/ hobbyruimte aan de Merseloseweg 74 t.n.v. J. G. L. Janssen; het plaatsen van een dakkapel op de woning St. Antoniusstr. 10 .t.nv. J. P. J. Jeuken, het bouwen van een garage/berging bij het pand Wilhelminastraat 24 t.n.v. J. G. M. Michels, het bouwen van een garage/berging i.p.v. 2 te slopen bedrijfsgebouwen aan de Teeuwenhofweg 14 t.n.v. P. J. M. Bistervelts; het bouwen van een woning aan de Etnalaan t.n.v. G. F. R. Hendriksen; het bouwen van een rundveestal aan de Timmermannsweg 50 t.n.v. J. J. H. Lemmens; het uitbreiden van 2 varkensstallen aan de Overbroekseweg t.n.v. J. A. F. Hendriks; het bouwen van een keuken aan de woning Kempweg 49 t.n.v. F. Wieg man; het verbouwen van de woning Kruit- weg 8 t.n.v. J. P. van Els; het bouwen van een woning aan het Binnenhof t.n.v. A. W. H. v. d. Boogaard; het uitbreiden van de woning Oos- ter Thienweg 9 t.n.v. J. A. M. v. d. Sluis; het bouwen van 64 premiekoop- en 43 woningwetwoningen in „Land weert" t.n.v. Woningbouwvereniging „Noord-Limburg"; het verbouwen van de woning En depoel 6 t.n.v. J. B. Gieles; het verbouwen en uitbreiden van de woning Engelenstraat 31 t.n.v. J. G. L. van Cuijck; het verbouwen en uitbreiden van de woning Serenadestraat 12 t.n.v. S. H. N. Roos; het bouwen van een hobby-kas aan de Ooster Thienweg 28 t.n.v. J. G. H. Aarts; het verbouwen van de woning He- renpasweg 14 t.n.v. M. W. J. Fre- derix. Venray. 8 februari 1980 De burgemeester van Venray. mr. H. J. M. Defesche BOUWVERGUNNING in aanvraag Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwij king van het geldende plan c.q. voor uitlopend op een in voorbereiding zijnd plan bouwvergunning te verlenen voor: het verbouwen van een loods aan Straat 4c t.n.v. G. M. van Helden; het bouwen van een serre aan de woning Eligiusweg 6 tn..v. A. J. L. M. Reuser; het verbouwen en uitbreiden van de woning Van Megenstraat 2 t.n.v. J. Muysers; het verbouwen en uitbreiden van de woning Aubadestraat 9 t.n.v. A. G. van Lare; het verbouwen en uitbreiden van de woning Oostsingel 2 t.n.v. R. P. M. Janssen; het uitbreiden van een rundveestal aan de Eykenhofweg 7 t.n.v. J. Slangen; het verbouwen en uitbreiden van de woning Randenrade 9 t.n.v. L. G. J. P. Rongen. het verbouwen van het pand Hof straat 5 t.n.v. Fa. Coenen; het bouwen van een dubbel woon huis aan de Brienshoekweg t.n.v. J. Pingen en P. Lucassen; het bouwen van een mestvarkens- stal met berging en opslagruimte aan de Kempkensberg op perceel sectie H. nr 3029 t.n.v. J. J. Wilm- sen; het uitbreiden van èen dierenarts- praktijk aan de Pottevenweg 6 t.n.v. L. Bollen; het verbouwen van de boerderij Buitenweg 2 tot twee woningen t.n.v. J. H. Janssen. Burgemeester en wethouders zijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 11 fe bruari 1980 gedurende veertien dagen voor iedereen ter inzage bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders wor den ingediend. Venray, 8 februari 1980 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche Paspoorten e.d. De burgemeester van Venray doet een beroep op de inwoners van zijn gemeente, die in het komende vakantie seizoen naar het buitenland willen rei zen. om nu reeds een paspoort of toe- ristenkaart-B aan te vragen. In tegenstelling tot paspoorten, die worden afgegeven door de Commissa ris der Koningin te Maastricht, kunen door mij wel toeristenkaarten-B wor den verstrekt aan Nederlanders, die voor toeristische doeleinden en voor korte duur naar bepaalde Europese landen reizen. Stel uw aanvrage voor een paspoort of toeristen kaart niet uit tot april of later Niet alleen zijn de legeskosten voor bijv. een paspoort dan 4,hoger, bovendien moet gerekend worden op vertraging van de afgifte. Voor bedoelde aanvragen en inlich tingen kan men zich wenden tot de af deling Bevolkingszaken, Maasheseweg 1. (tel. 04780-83838). Eerste deel MILIEU-NOTA verschenen Het college van b. en w. heeft het ontwerp van het eerste gedeelte van de „Milieunota Venray" aan de open baarheid prijsgegeven. De volledige nota zal zijn opgebouwd uit qen algemeen informatief, een be- leidsomschrijvend en een beleidsuit voerend gedeelte. Aanvullingen, welke betrekking heb ben op de bevordering van het milieu besef, de uitvoering van het milieube leid (organisatie, coördinatie, controle) en de kosten zijn nog in voorbereiding. B. en w. willen iedereen de gelegen heid geven om alvast op deze ontwerp- deelnota te reageren. Geïnteresseerden kunnen deze deel- nota Milieu gratis krijgen bij de re ceptie van het raadhuis. Opmerkingen en suggesties kunnen tot 1 maart a.s. schriftelijk bij het college wofden inge diend. De ingekomen reacties, voorzien van het standpunt van het college zullen te zijner tijd, samen met de ontwerp- deelnota, aan de orde worden gesteld in een raadsvergadering. Deze deelnota is afgedrukt op her gebruikt papier. ONTGRONDINGEN Bij Gedeputeerde Staten van Lim burg zijn de navolgende verzoeken om ontgrondingsverguning ingediend: 1. een aanvraag van H. Scherders voor het ontgronden van zijn perceel sectie A, nr. 2167. gelegen aan de Giesevennekensbeek (Afleidingska naal); 2. een aanvraag van H. Maessen voor het ontgronden van het perceel sec tie O. nr. 49. gelegen aan de Lor baan, eigendom van A. C. M. op 't Hoog. De verzoeken liggen met ingang van 11 februari tot en met 11 maart 1980 voor iedereen ter inzage in kamer 201 van het raadhuis, geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Ingevolge artikel 5. lid 2, van de Verordening op ontgrondingen in Lim burg kan iedereen binnen dertig dagen na dagtekening van deze bekendma king schriftelijk bezwaren tegen de in williging van de aanvragen tot verlening van de vergunning indienen, te rich ten aan Gedeputeerde Staten en in te dienen bij de gemeente Venray. Venray, 8 februari 1980 Burgemeester en welh. van Venray, BOUWVERGUNNING „geen bezwaar" Van Gedeputeerde Staten van Lim burg zijn de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in artikel 50, lid 8. van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ontvangen, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunningen voor: het bouwen van een schapenstal aan de Ericaweg op perceel sectie S, nr. 682, t.n.v. Th. Wismans; het bouwen van een loods t.b.v. het landbouwmechanisatiebedrijf aan de Castenrayseweg 14 t.n.v. H. Ver sieyen. Deze verklaringen van geen bezwaar kunnen worden ingezien bij de afde ling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 9.00 tot 12.00 uur. Zij. die menen door de afgifte van een van deze verklaringen van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedu rende 30 dagen na datum van deze pu blicatie op grond van de Wet Adminis tratieve Rechtspraak Overheidsbeschik kingen (AROB) een bezwaarschrift in dienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. De burgemeester van Venray, Venray. 8 februari 1980 mr. H. J. M. Defesche ZWEMLESSEN voor particulieren Met ingang van 20 februari 1980 star ten in het overdekte gedeelte van het gemeentelijk combi-zwembad zwemles sen voor particulieren. Aanvangsleeftijd: kinderen die vóór 1 maart 1980 zes jaar zijn en personen van 16 jaar en ouder. Kursuaduur: 24 lessen, 2 x joer week. Kosten: 65,voor kinderen tot 16 jaar en 85.vanaf 16 jaar, inclusief en tree. Opleiding: A en B diploma. Inschrijven: aan de kassa van het gemeentelijk combi-bad. Parkstraat 2 te Venray. Openingstijden kassa: ma .t.m. vr. van 17.45 tot 18.45 uur; wo. en za. van 13.30 tot 15.30 uur. In verband met voorinschrijving van leerlingen, die in sept./nov. zijnbe- gonnen is BEPERKTE DEELNAME op onderstaande lestijden/groepen mogelijk. Lestijden/groepen (kinderen): 1 woensdag 16.00-16.30 zaterdag 11.00-11.30 2. woensdag 16.30-17.00 zaterdag 11.30-12.00 3. woensdag 17.00-17.30 zaterdag 1200-12.30 4. woensdag 17.30-18.00 zaterdag 12.30-13.00 De lestijden voor maandag en donder dag en dinsdag en vrijdag zijn volge boekt. Lestijden/groepen: personen 16 jaar en ouder. 1. maandag 20.00-20.30 donderdag 20.00-20.30 2. maandag 20.30-21.00 donderdag 20.30-21.00 Diploma-zwemmen Op zaterdag 16 februari is het dipio- mazwemmen in het gemeenteijlk com- bibad van 13.00 tot 14.00 uur. Men kan dan terecht voor het behalen van het diploma A en B. Bij de aanmelding dient men 7,50 te voldoen. Tot en met 15 februari is er gelegen heid tot proefzwemmen. In verband met het drplomazwemmen is het binnenbad op zaterdag 16 fe bruari van 13.00 tot 14.00 uur geslo ten voor vrij zwemmen. Openstelling van het raadhuis Venrays raadhuis, Maashese weg 1, is op werkdagen ge opend van 9 tot 12 uur. Bo vendien kan men op donder dagmiddag van 16.00 tot 17.3C uur bij de afdeling bevolkings zaken terecht voor het afha len van paspoorten, rijbewij zen e.d. Gesprekken met ambtenaren buiten de openingstijden van het raadhuis, uitsluitend na te lefonische afspraak (tel. 04780- 83838). SPREEKUREN B. EN W. Burgemeester mr. H. J. M. Defesche maandag van 10.00 tot 11.00 uur. Wethouder G. U. Schols: maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder mevr. A. P. Rut- ten-Tielen: iedere eerste en derde maandag van de maand van 10.00 - 11.00 uur, voor huis vestingsproblemen; en iedere dinsdag van 10.00 tot 11.00 uur voor sociale zaken. Wethouder Joh. Loonen maandag van 10 tot 11 uur. Wethouder J. van Oers maandag van 10 tot 11 uur. Wanneer een spreekuur ver valt wordt dit in de rubriek „Gemeentepraat" bekend ge maakt. Met de burgemeester en de wethouders kan ook telefo nisch een afspraak worden ge maakt via de secretaresse van het college, mevr. M. v. d. Leeuw (tel. 04780-83838 toestel 117). Het postadres van het raad huis luidt: Gemeente Venray Postbus 500 5800 AM Venray. Een gewapende overval op een in het Italiaanse Florence zou be slist geen Nederlands laat staan Venrays nieuws zijn, ware het niet, dat onder de met revolvers bedreigde gasten zich een Ven rayer bevond. De Venrayer Ma- thieu Coenen. op zakenreis in Ita lië, kreeg vorige week donderdag de schrik van zjjn leven. Gelukkig kan hjj het avontuur nog na-ver- tellen. Een onwaarschijnlijk ver haal, dat hjj echter kan bewijzen met een verslag in de Italiaanse krant „La Nazione" van vrijdag 1 februari 1980 en een procesverbaal van de politie van Firenze (Flo rence) waarin wordt verklaard, dat de Nederlandse staatsburger Coenen Mathieu bü de overval op het restaurant Buca Lapi 40.000 Italiaanse lires, 1800 Nederlandse guldens en 200 Duitse Marken als mede een kredietkaart van Ame rican Express is kwijtgeraakt „Buca Lapi" is een restaurant, dat in tal van Italiaanse toeristenfolders wordt genoemd als een gelegenheid waar je heerlijk Italiaans kunt eten", vertelt de heer Coenen. Je kunt er terecht tot 's avonds half tien, tien uur en dan wordt de keuken gesloten. Na die tijd komt er dan ook geen publiek binnen. „Ik zit omstreeks half edfmet een zakenrelatie te eten, terwijl een pia nist en een zanger hun best doen om het de gasten zo plezierig mogelijke te maken. Op een gegeven ogenblik zie ik, dat de zanger zijn handen om hoog steekt en ook de pianist staakt zijn spel en gaat met de handen om hoog staan. Ik zie een vent met een revolver en wijs mijn tafelgenoot op dit tafereel, denkende, dat het flau we kul is. Maar het bleek bittere ernst te zijn. Twee mannen met een nylon kous over het hoofd getrokken zijn intussen de zaal ingegaan en gelast ten de gasten bij elkaar in een hoek te gaan staan met de handen om hoog. Met tnig geweld, waarbij het nodige serviesgoed sneuvelde, wordt door de man met een revolver, maar zonder nylon kous, een boodschap pentas op tafel gezet. In de zaak bevinden zich ongeveer vijfentwin tig mensen, veelal buitenlanders. De kassala wordt in de tas leeg geschud en alle gasten worden ge fouilleerd. Horloges en sieraden ver dwijnen in de boodschappentas. Por tefeuilles worden nagesnuffeld. Het geld gaat de tas in, de overige pa pieren worden op de grond gesme ten. Venerdi 1 febbraio 1980 Stanotte clamoroso colpo in pieno centro Stavano cenando nllietati da un contante quando sono arrirati tre bandili - (Jualcuno ha pianlo gli stranieri si sono arrabbiati State ferini perchè io ho la pislola facile: ho gia ammazzato due persone» Strappate con ciolenza Ie collatie alle donne - Via poielli per trenta milioni Bij de dames worden de halsket tingen van de hals getrokken en wanneer de ringen niet gemakkelijk genoeg van de vingers glijden, houdt men de handen in glazen water of wijn om het afhalen te vergemakke lijken." „Ik was de derde, die gefouilleerd werd", zegt de heer Coenen, die een half uur lang met de handen omhoog heeft gestaan. „Enkele dagen tevo ren had ik een nieuw polshorloge gekocht, dat, zoals gewoonlijk, om mijn linker arm zat. Terwijl de man mij onder schot hield, betastte hij mijn rechter pols en zo heb ik het horloge behouden. Maar mijn porte feuille werd leeggehaald. Ik vond het maar een griezelige bedoening en probeerde af en toe wat bui'ten schootsafstand te komen. Maar ieder stapje, dat ik deed, gin gen de anderen die kennelijk even bang waren met me mee. Na een half uur werden we met z'n allen in een kamertje opgesloten onder een of andere Italiaanse be dreiging. We hebben de deur open- getrapt en de politie gewaarschuwd. Maar van de daders geen enkel spoorOns bleef niets anders over,dan de schade op te maken en de papieren, die op de grond lagen bijeen te zoeken. Gelukkig had men geen belangstelling voor mijn pas en andere reispapieren. Die heb ik op de grond teruggevonden." De Italiaanse krant „La Nazione" vermeldde de volgende dag, dat het voor de eerste keer was, dat in het centrum van Florence een gewapen de overval werd gepleegd. De krant veronderstelde, dat het drie Sicdldaanse bandieten waren. De zanger en de pianist zo staat te lezen werden niet beroofd. De klanten werd toegeroepen kalm te blijven. Bij enig verzet zou gescho ten worden. Een van hen zei er geen enkele moeite mee te hebben iemand naar de andere wereld te helpen omdat hij pas een paar mensen had doodgeschoten. Een jongen uit Tel Avdv, die di rect in de gaten had wat er aan de hand was, wierp zijn portemonnee op de grond en werd niet meer las tig gevallen. Uit de kassa werden V/t miljoen lire gestolen terwijl de eigenaar van het restaurant persoonlijk nog eens 600.000 lire lichter werd. De buit be stond uit gouden kettingen, horloges, een gouden aansteker en veel geld alsmede diverse ringen. Nadat men de gasten had opge sloten gingen de nylonkousen van de hoofden van de overvallers. Met de waarschuwing minstens vijf minu ten binnen te blijven omdat er een bom voor de deur lag, verdween het drietal. Het was toen elf uur De heer Coenen weet zich achteraf te herinneren, dat hij aanvankelijk ongelovig het tafereel heeft bekeken, totdat hij gefouilleerd werd en in de gaten kreeg dgt het ernst was. „Als ze maar niet schieten" speelde hem steeds door het hoofd. I „Na afloop stonden we te ra zelen op onze benen en elkaar wat versuft aan te kijken. Na het opmaken van de schade realiseerden we de ernst pas en waren we blij, dat we er zon der kleerscheuren waren afgekomen. En daar hebben we niet alleen een glaasje, maar een hele "fles op geno men Het verzoek van de dorpsraad Castenray om ter wille van de ver keersveiligheid op de Horsterweg borden met de tekst: „Vaart minde ren spaart kinderen" te plaatsen werd door b. en w. doorgezonden naar G.S. omdat de Horsterweg een provinciale weg is. Daafbij stelden b. en w. voor de maximum snelheid op deze weg bin nen de bebouwde kom te brengen van 70 km/ naar 50 km/u. Wat betreft het plaatsen van de borden stelt het college van Ged. Staten hierin geen voorziening te zien, welke in het'belang is van de overstekende kinderen, omdat het effekt van deze borden miniem zijn te achten. Wat betreft het wijzigen van de maximumsnelheid is G.S. 'gebleken, dat de provinciale weg binnen de kom van Castenray slechts 600 meter lang is. Over een lengte van 200 me ter is geen bebouwing aanwezig en over een lengte van 400 meter treft men slechts verspreide bebouwing aan. Bovendien, zo wordt gezegd, is de intensiteit van het doorgaande verkeer over het provinciale wegge deelte na de openstelling van de nieu we provinciale weg teruggelopen, terwijl op het bestaande kruispunt in Castenray weinig dwarsverkeer voorkomt. Deze omstandigheden bieden Ged. Staten onvoldoende aanleiding om de maximumsnelheid terug te bren gen tot 50 km/u.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 9