VERENIGINGSNIEUWS >NJ (A ee BIUARTCLUB W0LS1NK onverwacht winnaar J1IM MERSELO VENRAY Disco Info Brukske ebberink ïsselsteyn L.V.B. VENRAY Venray N EUTERPENIEUWS O.J.C. DERRAK 30 jaar geleden „Jeanne d'Arc" zoekt asp. leidsters BADMINTONCLUB Motocross Heide Ven rays Mannenkoor St. Pe\^S Limburgse Katholieke ÏNVALIDENBOND WIJK NOORD-WEST Ter gelegenheid van het behaalde kampioenschap in de Venrayse Bil- jartbcnd hield Biljartclub Ysselsteyn eterdag j.l. in Herberg „De Peel" e«n receptie. Deze receptie is uitge lopen tot een waar gemeenschaps feest. Daar droeg ook de grote be langstelling toe bij. We merkten o.a. op: Pastoor van Uden, wethouder van Oers van sport- en jeugdzaken, Harry Philipsen namens de dorps raad, gemeenteraadslid W. Claessens; de voltallige raad van elf met Prins Toon, vorst Leo, bestuur en dames van de carnavalsvereniging „De Piël- reuzen"; verder afgevaardigden van vereniging, vak- en standsorganisa ties en particulieren; biljartclubs van de Venrayse Biljartbond 't Anker, V.O.P. uit Venray, S.N.A. uit Oos trum, O.P.M. uit Merselo en het be stuur van de Venrayse Biljartbond. De kampioenen wenlen door Bert Janssen en Frans Hendriks namens &C.Y. in de bloemetjes gezet en de spelers kregen een foedraal met op schrift aangeboden. Na de receptie (die voortreffelijk v»rd geleid door Bert Janssen) vond ajeen prominentenwedstrijd plaats tussen dhr. van Oers en dhr. H. Phi- Ijbsen. Hierbij bleek dat dhr. van OCrs meer kaas had gegeten van de bljartsport dan Harry Philipsen. De héér van Oers won dan ook met dui delijk verschil zijn partij. Na afloop vin deze prominente wedstrijd gaven Gfrrit en Thijs van Asten een demon- sfratie partij kader 38/2. Thijs won deze wedstrijd met 100 tegen 99 ca ramboles. Aan het slot van deze avond dank te de voorzitter van B.C.Y., de heer G. van Asten alle aanwezigen voor hin belangstelling. Hij merkte daar- bQ op dat deze gezellige avond voor BjC.Y. tot een onvergetelijke is ge worden. Hier volgen de uitslagen van de cwnpet i tie wedstr ijderw Yenray 2: Venray 2—KBC 3 4—4 Venray 2Smash 1 44 Venray 2—Terwacrden 3 80 Daalhof 2Venray 2 17 Venray 2 komt hiermee op de 3e pfciats met 17 punten uit 12 wedstrij den. Of Venray 2 promoveert is nog «n vraagteken op dit moment. Vsnray 1 Pipke 2Venray 1 08 H-el 1—Venray 1 2—6 V.rnray 1Maasdroppers 80 Vmray 1Olympia 8 71 Venray 1 komt hiermee op de 2e pbats met 26 punten uit 14 wedstrij- An en PROMOVEERT naar de 3e kesse. Voor zesduizend toeschouwers is in Venray het internationale moto- cross-seizoen geopend. Na drie man ches werd Gerrit Wolsink, voor het eerst weer op Maico, eindwinnaar omdat hij de meest regelmatige ren ner van de dag was. Voordien had de Nederlandse kam pioen Gerard Rond laten zien dat hij ook dit jaar weer hard kan gaan. Rond won zonder problemen de' eer ste manche voor de kampioen in de kwarliterklasse Kees van der Ven. Deze reed aanvankelijk in de tweede rit aan de leiding nadat eerst Henk van Mierlo van start af op kop had gereden. Rond kwam echter sterk opzetten om halverwege voor de tweede keer leider te worden. Daar na zette de Nederlandse kampioen de motor aan de kant omdat hij last had van een keelontsteking en griep. In de derde manche bewees Peter Herlings dat hij goed genezen is van alle blessures van vorig seizoen. De Gemertse coureur stuurde zijn ma chine voor Wolsink als eerste over de streep en stelde daarmee ook de tweede plaats op het ereschavot ze ker. Bij de zijspannen een spannende strijd tussen Wil van der Laan en Ton van Heugten. tenminste in de tweede manche, want in de eerste rit was Van Heugten door problemen niet verder gekomen dan de negende plaats. In de tweede manche ging de Ne derlandse kampioen drie ronden aan de leiding, daarna heerste Wil van der Laan, die ook de eerste rit had gewonnen. Uitslagen: Solo eerste manche 500 cc.: 1 Ge rard Rond, 2 Kees van der Ven, 3 Toon Karsmakers, 4 Matbie Ghielen, 5 Gerrit Wolsink, 5 Henk van Mierlo. Tweede manche: 1 Fxans Sigmans, 2 Gcrxit Wolsink, 3 Bennie Wilken, 4 Peter Herlings. 5 Henk van Mierlo, 5 Herbert Schmitz (West-Duitsland). Derde manche: 1 Peter Herlings, 2 Gerrit Wolsink. 3 Ben Wilken, 4 Herbert Schmitz, 5 Frans Sigmans, 6 Ad Verstegen. Einduitslagen: 1 Wolsink; 2 Her lings; 3 van Mierlo. Uitslag zijspannen: eerete manche: 1 Wil van der Laan; 2 Jan Bakens; 3 Tony Bens; 4 Henk Knuiman, 5 Fons Schol ten. Tweede manche: 1 Van der Laan; 2 Ton van Heugten; 3 Jan Bakens; 4 Han Veis; 5 Tony Bens. Einduitslag: 1 Wil van der Laan; 2 Jan Bakens en 3 Tony Bens. ray 2, die met deze resultaten een goed begin hebben gemaakt in de competitie van het Distrikt Limburg. Dat het in het nieuwe seizoen *80- '81 net zo goed of zelfs beter zal gaan, zal blijken uit de inzet en mentaliteit van de spelers, die het dit seizoen in ieder geval geweldig hebben gedaan. Proficiat. Al met al een compliment voor de Op de foto: Toos Klomp en Ferdie sfelers/sters van Venray 1 en Ven- Geene in aktie. WÈÈFj mm* As. donderdag 7 febr. om 19.30 repe- ttie voor de baritons en om 20.00 u. wor 't hele koor. Vanavond middels het invulstrookje opgeven voor de oncertrels naar Wenen. Ook treden 1) nieuwe leden toe tot ons koor. Donderdag 14 febr. om 19.30 repe titie voor de 2e tenoren en om 20.00 voor het gehele koor. Deze dag zal 'I koor de laatste maal in Hotel Al- nonda repeteren. Na de repetitie ne men we afscheid van de familie Bergkamp en bun personeel. Donderdag 21 februari: repetitie in da Burggraaf. (Na afloop „herring- chelle"l). HOFKOOR: Zondag 10 febr.: Verzamelen om 5-15 in de schouwburg voor het zondagochtendconcert. Vanaf 11.30 u. is er al stemmingsmuziek van de Hofkapel. Deze morgen wordt de A.P.K.-plak uitgereikt. Zondag 17 febr.: Verzamelen om 11.15 in de schouwburg voor het zon dagochtendconcert. Vooraf stem mingsmuziek van de Hofkapel. Ook worden 10- en 5-jarige Hofkoorleden onderscheiden door onze bescherm heer Burgemeester H. J. M. Defesohe. Maandag 18 febr. Om 17.15 (na de optocht) „Snertconcert" in het Vin- centiushuis. Verzamelen om 16.15 u. in de Burggraaf Afmelden: uitsluitend bij dhr. H. Gomman* Niessenstraat 7, tel. 82687 of Hotel Almonda tel. 85777. (Vanaf 21 februari bij de Burggraaf, tel. 81244.) Woensdagavond 13 februari is er een bijeenkomst voor de leden van de L.V.B. afd. Venray met de afd. Heide, in de kant'ine van de Rabo bank. Thema: „Reiswijs met de Ra bobank". De heer Muijsers, reis adviseur van deze bank, verzorgt de ze avond met informatie en film over Oostenrijk en Canada. Aanvang half 8. Donderdag 7 februari dus van daag zal het korps deelnemen aan de installatie van de nieuwe Prins in het Bejaardcentrum „Het Schutters veld'. Bijeenkomst om 20.20 uur in het Ontmoetingscentrum. Ook wil het bestuur nogmaals wij- zenn op het Jeugdbal in de Tent op het terrein „de Gouden Leeuw". Za terdag 16 februari organiseert St. Pe trus Banden hier een jeugdbal voor jongeren tot 16 jaar. Het bal begint om 17.30 uur en eindigt om 22.00 uur. De Miniretjes treden alleen op tij dens de carnavalsdagen; dus niet vandaag op „Het Schuttersveld". DAMESKOOR Zaterdag 9 febr. zingen we om 19.00 uur in het Schuttersveld de meerstemmige latijnse mis. In uni form. Weest U tijdig aanwezig. Woensdag 13 febr. om 20.00 uur repetitie voor het hele koor, in de school „De Essal". Woensdag 20 febr.: houden we on ze jaarvergadering om 20.00 uur in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Als U verhinderd bent, graag uw afmelding aan mevr. v. d. Waerden, tel. 83659 of aan mevr. v -d. Bekerom tel 83332 Agenda: Vrijdag 8 februari: om 18 30 voor alten en sopranen om 19.15 voor tenoren en bassen Zaterdag 9 februari: om 18.30 Karnavalsavond in zaal „Halfweg" Maandag 11 februari: om 18.30 voor alten en sopranen Dinsdag 12 februari: om 18.30 alleen voor alten. Woensdag 13 februari: om 18.30 spelavond. Eventuele afmeldingen: secreta riaat Langstraat 104, tel. 81690. RÜbeurten Blitterswjjck: Vrijdag 8 febr.: hr. Fijneman, Hu- bertusstraat 23, Venray. Maandag 11 febr.: hr. Broeksteeg, Pettenmakerstraat 28, Venray. Algemeen: A.s. zaterdag begint om 18.30 uur de karnavalsuvond in café Halfweg. Wie zal dc Prins worden? Jullie ko men toch allemaal? VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 12 februari, 19.30 uur re petitie voor de bassen om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ur- sulastraat. Donderdag 14 februari, 20.30 uur muziekcursus in St. Joseph, Over- loonseweg 2 Dinsdag 19 februari geen repetitie en donderdag 21 februari geen mu ziekcursus. Noteert U even: 9 maart zingen we in Reuver en 16 maart in de Smakt. Indien U verhinderd bent, dan ge lieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolkweg 3, tel. 81221 of Mw. W. Manders-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondagmorgen 10 februari: geen repetitie. In verband met het uitval len van de repetities deze wéék wor den er op dinsdagavond 12 februari en donderdag 14 februari gezamen lijke repetities gehouden om 19.00 u. JONGERENORKEST„BOJEMA" Vrijdagavond 8 februari: 18.45 u. GENERALE REPETITIE. Zondagmorgen 10 februari om 10.30 aanwezig zijn in de aula van het Boschveldcollege; om 11.00 uur uit voering voor de ouders; tevens op treden van de volksdansgroep. „SALTARELLO" Zaterdagavond 9 februari: 16.15 u. gezamenlijke repetitie. Afmelden: Koor: Siglrid Laurensse, tel. 83754; orkest: p. Falco, tel. 85855. Hoi, Voor de afwisseling schrijf ik al leen eens de excursies voor komend weekend (9 en 10 februari). Zaterdag 9 febr.: Knotten o.l.v. Jan vertrek 8 00 uur. Zondag 10 febr: Sovontelling van Peter Wondergem, 8.00 uur. P.S. vrijdag 8 februari is er een AB.V. in het hol. Hoi, Roger Donderdag 7 febr.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Donderdag 14 febr.: 19.30 repetitie harmonieorkest. Zondag 17 febr.: medewerking aan intocht Prins en aansluitend kinder optocht 13.30 uur. Maandag 18 febr.: carnavalsoptocht 14.11 uur. Donderdag 21 febr.: géén repetitie maar bestuursvergadering. 19 en 20 april: gemeentelijk solis tenconcours - organisatie Euterpe. Van onze uitvoering tijdens de Prinsenpröklaxnatie zijn cassettes verkrijgbaar. U kunt deze bestellen bij electro Martens, Schoolstraat. Kosten: leeg cassettebandje'. LEERLINGENOPLEIDING: Donderdag 7 febr.: 18.30 tot 10.30 uur repetitie jeugdharmonie. Donderdag 14 febr.: idem. Medewerking aan de carnavals optochten op zondag en maandag. Mededelingen hierover volgen nog. Individuele repetities en groepsrepe- tities verder volgens afspraak met betreffende leraar. DRUMBAND: Vrijdag 8 febr.: vanaf 18.30 u leer lingen. Zondag 10 febr. 10.30-11.30 repeti tie. Zie verder agenda harmonieorkest. Afmelden harmonieorkest bij de secretaris - telefoon 80225; jeugdle den bij de heer Raedts, telefoon 82803 en drumband bij de heer van Els, tel. 86824. Telefoon clubgebouw 82515. Denken wij ook nog aan de oud- papier-aktie. Breng donderdagavond uw oud papier mee. AFD. VENRAY Woensdag 30 januari j.l. werd in de schouwburg te Venray een extra voorstelling van „Circus Mok" gege ven, speciaal voor bejaarden en ge handicapten. Een groot aantal bejaarden en ge handicapten hebben dan ook ku/nnen genieten van deze uitvoerige en goed verzorgde voorstelling van „Circus Mök". Namens bestuur en leden willen wij dank brengen aan Carnavalsver eniging „De Piëlhaas' van Venray, welke deze kolderrijke en ook zeer gezellige avond voor ons heeft geor ganiseerd. PRETTY THINGS IN DE BRAK Iedereen zal deze groep zich nog wel kunnen herinneren uit 1965, met hits als Raodrunner, Honey tweed, Pretty Things, en Mama, Keep yoor big mouth, Shut etc. The Pretty Things ,werden in 1963 opgericht. Hun eerste plaatje was „Big Boss Man" en werd een kleine hit. Hoewel Dick Taylor, de leider van de groep was, kreeg Phil May de meeste aanhang. Hij is dan yooral geliefde bij de meisjes en heeft net zo'n sexy act als Mick Jagger. Dick Taylor en Phil May zijn ook de eni ge die overgebleven zijn van de Pretty Things. Dick Taylor heeft met wat overgebleven new-wave muzi kanten van Londen 'n nieuwe band gevormd. In het voorprogramma Nemesis. A.s. zondag 21.00 uur in „De Brak". Entree 6, Vrijdag 8 februari: Na een steengoed prinsenbal, de vorige week, waar, na het aftreden van Prins Theo I, onze nieuwe jeugd prins bekend gemaakt werd, Willem I; gaan we deze week verder met een avondje disco. Van 7 tot 10 uur is iedereen van 12 tot en met 15 jaar welkom. Zaterdag 9 februari: Van 8 tot half 1 geopend voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 10 februari: Vanaf 7 uur kun je bij ons terecht voor een sfeervol avondje, ter afslui ting van het weekend. DANSLES Zaterdagmiddag 15.00 uur: Begin nerscursus en om 16.30 uur gevor derden en Latijns-Amerikaans. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hallo meisjes en jongens. De eer ste karnavalsavond was weer een geweldig begin voor dilt jaar. Eerst beginnen met de oude raad, daarna de binnenkomst van de raad en Prins van de Schutteraars (Het Schuttersveld). Deze hebben de oude raad ontbonden en de nieuwe raads leden naar boven geroepen. Daarna is de nieuwe Prins uitgeloot door de mooist verklede persoon uit de zaal. Onze nieuwe Prins is Prins Twan de Urste (Antoine Cuppen). Het bijzondere was toch zeker wel dat de oudste van de Schutteraars 95 jaar was en nog meedeed aan de po lonaise. Dit werd zeer gewaardeerd door de jeugd. We hopen nog vaker met de mensen het Het Schutters veld te mogen samenwerken. Zaterdag 9 febr. is er weer een knaldisco met natuurlijk ook carna valsmuziek. We hopen dat jullie al lemaal verkleed komen zodat het weer een dolle boel wordt. We be ginnen om 19.30 en sluiten om 22.00 uur. Entree is een piek 1,en van af 9 jaar mag iedereen weer binnen. Tot ziens in Trefcentrum Den Hoender, Ursulastraat 2, Venray. UIT PEEL EN MAAS VAN 4 FEBRUARI 1950 - Nr. 5 De tweede raadsvergadering in 1950 stond onder leiding van loco burgemeester P. Pubben. Hij deelde mede, dat Mr. A. H. M. Janssen voor 6 jaren herbenoemd was ais burge meester van de gemeente Venray en wegens beëdiging deze vergadering niet kon bijwonen. Verder werd tij dens deze zitting behandeld aanleg nieuwe wegen, steun aan de indus- trie-geldlerpngen en verdeling be stuursfuncties De burgemeester kreeg het algemeen beleid en finan ciën in handen, wethouder Th. Win- tels: openbare werken, wethouder G. Reintjes: onderwijs en sociale zaken en wethouder P. Pubben: landbouw en buitendienst. Af Bij de aanbesteding voor het bou wen van een woonhuis op de hoek Juliasingel Oude Oostrumseweg voor rekening van de heer M. Ver- schuuren, onder architect van Gebr. de Vries te Helmond, was de hoogste inschrijver A. Pijpers Leunen voor 45.685,De laagste was J. Ver hoeven, Venray voor 36.454,Er waren 15 inschrijvingen binnen ge komen. Af Werd tijdens de bevrijding, okto ber 1944, Huize St. Servatius door oorlogshandelingen een zeer zware slag toegebracht, waarbij ook de ma chinekamer en de watertoren totaal verwoest werden, is het thans ver heugend te vermelden dat een be langrijke stap tot algeheel herstel is ingezet. Het centraal ketelhuis is voltooid en voorziet niet enkel in de verwarming van de gehele inrich ting, maar verzorgt ook de electrici- teit voorziening, terwijl drie boor putten zorgen voor een inime water toevoer. Zoals vroeger de water toren, zo domineert thans het ketel huis van St. Servatius tot in wijde omtrek Dit alles kwam tot stand onder leiding van het Architecten bureau Noordman uit Den Bosch en door Bouwonderneming Gebr. Jans sen te Venray. Af Aan architect J. Colsen werd deze week de definitieve opdracht gege ven voor de bouw van een permanen te Ambachtschool die gebouwd zal worden aan de „Tol" tegenover het St. Jozefklooster. Af Te Merselo arriveerden twee nieu we klokken die de parochianen aan de kerk geschonken hebben als com pensatie voor de in oorlogstijd ge roofde. Door pastoor De Bodt werden ze zondag plechtig ingewijd en ont vingen daarbij de namen van Maria en Johannes. In de loop van de week zijn de klokken door de fam. Fritzen uit Aarle Rixtel, de gieters van deze klokken, in. de toren gehangen. Af Vorige week gebeurde het in de Parochiekerk, dat bij het invallen der schemering een der biechtvaders aan een boetvaardige zondaar bij het verlaten van de biechtstoel verzocht om in de sacristie even de lamp te gaan aandraaien. „Dat kan ik nie", aldus de penitent, „weej hebbe thusu nog gén electries en ik wiët mit die knöpker genne raod''. Al- Burgemeester en wethouders bren gen ter kennis van belanghebben den dat, in de Patersstraat, Hofstraat, Wie van jullie kent zichzelf terug op deze foto's? Je vond het TOEN leuk als Ka bouter van de Jeanne d'Arc groep. Zou je er iets voor voelen om NU terug te komen als aspirant-leidster? Denk er eens over na en kom eens om inlichtingen bij de leidsters, o.a. Riny Pluk, Maasheseweg 53, tel. 84999; Karin Aarts, Pr. Hendrikstraat 14, tel. 81715 of bij een bestuurslid: dhr. Wismans, Oude Oostrumseweg 5, tel. 82725. Hallo, disco-fans. Hier volgen weer enkele medeleliingen betreffende de disco-avonden die om de twee weken in het nood-wijkcentrum van het Brukske gehouden worden voor de jeugd van 12 tot 16 jaar. HET KWAKERSBAL A.s. zaterdag 9 februari is er een groot carnavalsbal waarop iedereen welkom is die er ook maar enigszins carnavalesk uitziet. Aan de best ver klede feestneuzen zullen er enkele prijzen worden toegekend. We beginnen zoals gewoonlijk om 7 uur en gaan door tot 10 uur. De onkostenvergoeding is één gulden en de consumpties kosten 50 cent. Zoals jullie weten mag er binnen niet gerookt en alcohol geschonken worden, maar als jullie in net zo'n goede stemming als de vorige zijn, maakt dat niet veel uit. Dus tot ziens op het jeugd Kwakersbal! Verdere mededelingen De vergunningen voor maart en april zijn inmiddels binnen, wat be tekent dat voor de toekomst alvast de volgende data gepland zijn: 23 fe broari; 8 maart, 22 maart, 5 april en 19 april. Onthouden dus! Hebben jullie trouwens al stickers van de discotheek-Pearly, kom ze anders maar halen. Tot de volgende keer. 0 Woensdag 13 febr. carnavalsbal voor de 50+ers, wijkgeboüw „Den Hoender". Orkest en vrijwilligers staan voor U klaar om er een gezel lige avond van te maken van 20.00 tot 24.00 uur. Af De maandelijkse dansavond is op vrijdag 15 februari. Deze avond staat natuurlijk ook geheel in het teken van carnaval. U komt dus allen ver kleed naar het Wijkgeboüw „Den Hoender". Af Openbare wijkraadsvergadering wordt gehouden op dinsdag 26 febr. Aanvang 20.30 uur „Den Hoender". ECHTE NEDERLANDSE FIETSERSBOND werkgroep Venray Vorige week heeft de volksverte genwoordiging (Tweede Kamer) la ten zien dat zij het belangrijk vindt dat de fietser gelijke rechten krijgt als het gemotoriseerd verkeer. Zij sprak zich uit voor voorrang voor fietsers die van rechts komen. Op landelijk nivo is men er zich kenne lijk van bewust dat er voor de fiet sers verbeteringen dienen te komen. Veel van de verbeteringen voor fietsers kunnen echter op plaatselijk nivo geregeld worden. Wat kan de gemeente nu doen om het fietsen te bevorderen en veiliger te maken? Heel wat! Ze kan zorgen dat er fietspaden komen langs hoofdwegen; dat de verkeerslichten wat langer op groen blijven voor de fietser en de fietser daar vrij naar rechts mag afslaan; dat fietsers in éénriöhtingsstraten twee richtingen op mogen; dat er voldoende stallingsgelegenheid is bij verkeersaantrekkende objecten. Doet onze gemeente dat? Er is in ieder geval wel al een fietspaden plan uitgekomen. Deze nota van ok tober 1978 wordt binneirkort in de gemeenteraad besproken. Het heeft wel wat lang geduurd maar binnen kort buigt de raad zich over deze no ta (overigens te verkrijgen op het gemeentehuis). De werkgroep Venray van de ENFB buigt zich al eerder over dit plan om het eigen standpunt ten op zichte van de nota te bepalen. Wil je meedenken en/of lid wor den neem dan kontakt op met de ENFB-kontaktpersoon voor Venray: Olaf Ostendorf, Mambostraat 148, Venray, tel. 87494. l MARHCTSTFU\AT5 Grotestraat enz. thans nog zonder grote kosten aansluitingen kunnen plaats hébben aan de waterleiding. Wanneer straks de aan of langs deze wegen geprojecteerde verbeteringen zijn aangebracht zal zulks vrij hoge kosten voor herstel van het wegdek e.d. met zich brengen. UIT PEEL EN MAAS VAN 11 FEBRUARI 1950 - No. 6 j Met een stille trom is de B1.0.- school op St. Joseph met haar zegen rijk werk begonnen. Voorlopig is men begonnen met 22 kinderen, voor wie geen bus vervoer nodig is. En het feit dat hiervan slechts drie kin deren van de B.L.O. te Boxmeer zijn, tekent wel de grote behoefte en nood die hier heerst. Binnen enkele we ken hoopt men ook de vervoersrege- ling gereed te hebben, waardoor ook kinderen buiten Venray de school zullen bezoeken en is het mogelijk, dat een 40-tal leerlingen het onder wijs gaan volgen. Op 1 maart a.s. hoopt de heer W. Steememan de dag te herdenken, dat hij voor 25 jaren in Venray kwam in dienst van de toenmalige gemeentepolitie. Af Het Aannemersbedrijf Nelissen bood ter gelegenheid van haar 75- jarig bestaan haar personeel en ge nodigden een feestavond aan. Af Op de gehouden vergadering van de Jonge Middenstand werd een nieuw bestuur gekozen. De heren H. Smits, voorzitter; J. Ariaens, secre taris en J. Coenen, penningmeester, zullen de K.J.M.V. door de woelige baren heen moeten sturen. Af Op 25 maart zullen drie Venrayse jongemannen tot priester worden ge wijd n.d. de Eerw. Heren B. Gou- mans, Venray, P. Lemmen, Brukske en W. v. Kempen, Scheóde. Af Op de Bakkerssehool te Eindhoven gehouden examen slaagden de heren Fr. Driessens, Heide en J. Pijpers, Bindstraat voor het Diploma Vakbe kwaamheid Banketbakker, gemengd bedrijf. De blokhut van Jong Nederland te Leunen is klaar en zal op 12 februa ri met grote statie geopend worden. De inwijding wordt verricht door Pastoor G. Vostermans, waarna de installatie door de bekende Francis- kaan De Klokkeluier, Pater Adriaan Loof o.f.m. De beugelclub „Onder Ons" hield haar jaarvergadering. Na een uitge breid jaarverslag werd de aftreden de bestuursleden Janssen en Thielen herkozen zonder stemming. Af Twee avonden heeft Oost rums Harmonie haar jaarlijks concert ge houden in zaal Wilhélmina en is zo als men dat gewoon is weer zeer goed geslaagd. De uitgevoerde num mers onder leiding van de heer Wi- nia, vielen bijzonder in de smaak bij het talrijk publiek. Ook de toneel groep „Hioob" onder leiding van de heer P. Vermeltfoort, die voor deze gelegenheid opvoerde het blijspel „Polly Perkens" heeft er veel toe bijgedragen aan de bezoekers een paar genotvolle avonden te bezorgen. Beide avonden was de zaal mooi be zet, wat men anders de laatste tijd niet meer gewoon is. boekhandel van den munchhof is ooit dinsdags de gehele dag geopend openbare bibliotheek venray afd. voor volwassenen Julianasingel 33 - Venray Tel. 81970 Keuze uit de nieuwe aanwinsten: BodaTd, L. De rozenvallei. De over peinzingen, belevenissen en intri ges van de mooie jonge concubine van de homofiele kroonprins van Ohina. Brooks, T. Het zwaard van Shanna- ra. Speurtocht naar een zwaard dat een wereld, die beloond wordt door mensen, dwergen, élfen en andere wezens voor een vernieti gende oorlog moeten behoeden. Brown, R. M. Koningin van Amerika. Drie generaties, slagvaardige vrou wen in een Amerikaanse provin ciestad in de eerste helft van de 20e eeuw richten hun leven, ook op seksueel gebied, los van alle heer sende conventies in. Car tin, M. Teruggaan naar verder. De vriendschap met een zelfbe wuste, vrijgevochten vrouw ver andert het leven van een overbe- zorgde moeder en plichtmatige echtgenote totaal. Heinnich, WT Reis zonder einde. De speurtocht van een Amerikaanse vrouw in het naoorlogse Sicilië naar haar als oorlogsvermdst opge geven echtgenoot is aanleiding tot romantische en gevaarlijke avon turen, als ze in handen valt van een bende. Hoeken, Sh. Emma en ik. Autobio grafie van een blind geworden meisje, dat zich een zelfstandig be staan weet op te bouwen met de hulp van haar geüeidehond en na geruime tijd door een operatie haar gezichtsvermogen terug krijgt Landell, Olaf J. de. Een snoer bloed koralen; verhalen (hum.) Plath, S. Johnny Panic en de droom- bijbel. Verhalen eerder verschenen in verschillende Engelstalige tijd schriften tussen 1952 en 1975. Sandemose, A. Wat voorbij is is een droom. Een emigrant die vanuit Amerika naar Noorwegen terug keert probeert de moord op te los sen waarvan zijn broer wordt be schuldigd en gebruikt deze gebeur tenis om zijn eigen verfeden te achterhalen, (psych). Wolkers, J. H. De doodshoofdvlin der. Enkele dagen uit het leven van een gescheiden leraar die be paald worden door de dood van zijn vader.

Peel en Maas | 1980 | | pagina 7