MIGINGSNIEIIWS FILMHUIS JUM MERSELO I TERPENIEllWS 0.J.C. DE BRAK Jeugdcentrum „DeSpringplank" ♦H® VEIRAV Vrouwenkafé Venray SCHOUWBURG- NIEUWS Venray Venrays Mannenkoor St. Pe\^S '•fc HELPT EUTERPE ONDER DE PANNEN UUilcnWcTCflG De sfeervolle zaal Linders-Volleberg K.V.V. Venray Limb. Vrouwen beweging Buurtvereniging St. Jozef WIJK NOORD-WEST 3® POSTZEGEL- RUILMIDDAG Werkgroep Homosexualiteit Venray Nieliws uit Overloon t ge donderdag 13 dec. om 19.30 u. jtie voor le tenoren en om 20.00 ir't gehele koor. Zondag 16 dec. "11.30 repetitie hofkoor in Almon- lerdag 20 dec. om 19.30 repe- ir de bassen en om 20.00 u. gehele koor. dag 23 dec. om 11.30 repetitie erdag 22 dec. Kerstconcert met zamenlijke Venrayse koren in terskerk. Aanvang 20.00 uur. melen in de kerk om 19.45 uur form. dag 23 dec. herhaling van dit rt in de Paterskerk om 16.00 u. melen om 15.45 uur. sdag 26 dec. le Kerstdag op- ring Eucharistieviering in de s Bandenkerk. Aanvang 11 uur. melen in uniform om 10.45 uur l Grote Kerk. lelden uitsluitend bij dhr. H. nans. Niessenstraat 7, tel. 82687 imonda, tel. 85777. Afmelden tor bij Theo Janssen, tel. 81079. derdag 13 dec.: 19.30 repetitie mieorkest uitreiking map ieuw repertoire. tlag 16 dec.: herfstwandeling. komst om acht uur v.m. in de tal. Nadere gegevens volgen kdagmiddag 16 dec.: muzikale tering voetbaltopper Venray— rding. Bijeenkomst om kwart twee n.m. in clubgebouw van den Boggerd op sportpark De Beige hemd en rode das. »rdag 12 jan. 1980: medewer- ian Prinsenproklamatie - car- tzitting. derdag 20 dec.: 19.30 repetitie inieorkest. ken wü ook nog aan de oud >aktie. Breng donderdagavond d papier mee. ^ERLINGENOPLEIDING: lerdag 13 dec.: 18.30 repetitie ir. Verstegen. derdag 20 dec. 18.30 repetitie ir. Steyvers. tri ge repetities, zowel in groeps- nd als individueel volgens af- k met uw leraar, idag 16 dec.: herfstwandeling. akomst om acht uur v.m. in de tal. Nadere gegevens volgen, erdag 19 januari: medewerking eugdzitting carnaval. DRUMBAND: jdag 14 dec.: vanaf 18.30 leer- lag 16 dec.: herfstwandeling - nieorkest géén repetitie, lagmiddag: opluistering voet- dstrijd - zie harmonieorkest, lelden harmonieorkest bij de aris - telefoon 80225; jeugd- Ing bij de heer Raedts telefoon I en drumband bij de heer van telefoon 86824. lefoon clubgebouw 82515. S 14 december: 119.15 voor het gehele koor idag 7 december: 0 voor alten en sopranen lag 18 december: 18.30 alleen voor alten 19 december: 18.30 spelavond. tntuele afmeldingen: secreta- Langstraat 104, tel. 81690. urten Blitterswjjck: ag 14 dec.: hr. Rötjens, Past. eggenstr. 20, Blitterswijck. idag 17 dec.: hr..v. Soest, Largo- 120, Venray lag 16 december opname van toor in Hanert. (N.Br.) voor de S-radio. Nader bericht hierover is de repetitieavond op 14 dec. Ijdag 21 dec. huwelijksmis Rob in Blitterswijck. Ook hierom- volgt nog bericht. DAMESKOOR iterdag 15 dec. zingen we tijdens vondmis in de Vredeskerk om i> 'uur. lr( aandag 17 dec. om 20.00 uur on- flt xstviering in „De Essel". oensdag 19 dec. om 19.45 uur in (De Ruif) een kort kerstconcert de Venrayse Gemeentepolitie; niform. Daarna repetitie in „De P. terdag 22 dec. om 20.00 uur ij. itconcert in de Paterskerk, tesa- - j met de andere Venrayse koren; liform. mdagmiddag herhaling van dit itconcert, ook in de Paterskerk. Is U bent verhinderd, graag uw ilding aan mevr. v. d. Waerden, '1659 of aan mevr. v. d. Bekerom, Repetitietyden: Eerste groep 10.00 - 11.00 uur; Miniretjes, zaterdag, St. Jozef. Tweede groep 11.00 - 12.00 uur, onder leiding van Nica v. d. Windt; leider Th. Smits en begeleiding mevr. Siebers. Majorettes: woensdag 19.00 - 21.00 upr; zondag in de L.T.S. van 10.30 - 12.00 uur. Leerling blazers en tamboers: woens dag LTS van 19.00 - 20.00 uur. Hele korps, blazers en tamboers, al dan niet gescheiden, woensdag in de LTS van 20.00 - 21.30 uur en zondag, eveneens LTS, van 10.30 - 12.00 uur. Data voor optreden: 1 januari: Nieuwjaarsreceptie 12 januari Prinsenproclamatie 19 januari Proclamatie Jeugdprins. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" Dinsdag 18 december, 19.30 uur re petitie voor bassen; om 20.00 uur voor het hele koor in de Essel, Ursu- lastraat. Donderdag 20 december: 20.45 uur concert in Den Kerkdijk, St. Serva- tius. Stationsweg. Zaterdag 22 december: 20.00 uur Kerstconcert met de gezamenlijke koren van Venray in de Paterskerk, Leunseweg. Zondag 23 december: 16.00 uur Kerstconcert eveneens in de Paters kerk. Ma-ndag 24 dc-omber: 20.45 uur zingen we Keistliederen in 't Zonne lied .Brukske, om 21.00 uur mede werking Kerstviering aldaar. Maandag 31 december: 18.45 mede werking Eucharistieviering in de ka pel van St. Anna. Bij verhindering gelieve U zich af te melden bij: dhr. J. Steijlen, Kolk- weg 3. tel. 81221, of Mw. W. Man dors-Weijers, Oranjestraat 7, tel. 86159. JONGERENKOOR „CAPRICCIO" Zondag 16 december: 11.00 Gezamenlijke repetitie. Dinsdag 18 december: 19.00 sopranen en alten Donderdag 20 december: 19.00 tenoren en bassen P.S. Hou er rekening mee dat er op maandag 24 december zeker nog een extra repetitie wordt ingelast. Tijd wordt nog bekend gemaakt. JONGERENORKEST „BOJEMA" Vrydag 14 december: 18.45 Gezamenlijke repetitie. Maandag 17 decembei 19.30 Vergadering: ouderadvies commissie en bestuur bij fam. v. d. Berg. SALTARELLO Zaterdagavond 15 december: 16.45 Gezamenlijke repetitie. Afmelden: Koor: Sigrid Laurens- se, tel. 83754. Orkest: P. Falco tel. 85855. >1/ Hoi, De hupsavond van afgelopen vrij dag moet maar eens opnieuw ge daan worden, de opkomst was bij zonder laag. Door deze lage opkomst zijn we ook maar rond 20.30 uur ge stopt, even geklooid en toen maar naar huis geeaan. Ik heb de doos met tabellen gezien, fnaar ze zijn nog lang niet verkocht, en zeker de Jeugdbondskalenders zijn nog lang niet weg! Zaterdag was een rustige dag, maar zondagWij zijn met 5 man naar de Ooypolders bij Nijme gen gefietst, bijna niets gezien. Het leukste waren wel 6 nonnetjes (een eendensoort). Toen door de regen en wind weer terug naar Venray, het was me wel een dagje! Van de andere excursies heb ik niets gehoord, dus daar zijn geen schokkende dingen gebeurd. Nu dan een oproep voor de E.L.'s. Willen jullie het nieuwe exprom op tijd inleveren? Ik heb voor a.s. zon dag maar één enkele excursie. Wel is er a.s. zaterdag een knotdag waar over jullie in het vorige stukje ge noeg hebt kunnen lezen. Als je mee gaat neem dan ook een mestin (beker is ook goed) voor de soep mee. Ver der is er in de Kerstvakantie een ex cursie onder leiding van Boena naar de Flevopolder (vooral Knardijk en de vogelhut), dit is erg interessant i.v.m. de eerste wintergasten (vogels). Meer hierover horen jullie te zijnet tijd wel. Dan volgen nu de excursies voor het weekend van 15 en 16 de cember. 15 december: Knotten. Vertrek om 8 uur vanaf 't Schouwburgplein. 16 december. Een excursie naar de Griendtsveense Peel o.l.v. van Gert-Jan. Vertrek om 8.0 Ouur. Zo, dit was het weer, misschien wat kort, maar volgende keer beter! Hoi, Roger. Heden donderdag optreden van The Flys uit Engeland (twee l.p.'s op 1.M.Y.). Aanvang 10 uur. Entree 5,-. Vrijdag 14 december: Vanavond maken we er een echte dansavond van, waar je alvast kunt voorbereiden op de danscursus. We beginnen om 7 uur tot 10 uur- ledereen van 12 t.m. 15 jaar kan meedoen. Zaterdag 15 december: Van 8 tot half 1 geopend voor ieder een van 15 jaar en ouder. Vanaf 7 uur kun je bij ons terecht Zondag 16 december: om te genieten van Studio Sport en een gezellig avondje door te brengen. KERSTMIS De kerstaktie voor 'zieken en be jaarden in Merselo heeft een bedrag van 605,09 opgebracht. Alleen har telijk dank voor uw bijdrage. A.s. zaterdag beginnen we met de verkoop van kerstbomen. Diverse maten en prijzen. Verkoop start om 10.00 uur. DISCO - DISCO - DISCO - DISCO Hebben jullie er nog aan gedacht? Natuurlijk aan de disco-SPECIAL die er zaterdag 15 december is in het trefcentrum Den Hoender. Je weet wel zo'n grandioze disco, voor ieder van 12 jaar en ouder. De entree is daarom ook 1 piek. Zeg het tegen je vriendjes en vriendinnen en breng ze mee, want het swingt weer de pan uit. Aan alle wijkbewoners van de wjjk Noord West: Wist U dat we van de jeugdklup met kerstbomen bij U aan de deur komen? Dat is gemakkelijk, geen ge sjouw naar huis. Daarom vragen wij U ook om bij ons een boom te bestel len, omdat we nieuwe jeugdtenues voor de carnaval nodig hebben. Ook in Het Schuttersveld komen we bij de bewoners aan de deur. Dus mensen wacht even tot we geweest zijn. We hebben alle maten; wat be langrijk is leuke prijzen. Voor ieders wat. Het St. Nicolaasfeest is voorbij en we mogen zeggen dat het een ge slaagd festijn is geweest. De voorbe reidingen voor de kerstviering zijn in volle gang. De eerste versieringen zijn afgelopen weekend reeds door de leden gemaakt en het kerstspel vordert goed. Voor de komende vrijdagavond- groep worden de leden verzocht om niet de beste kleding aan te doen maar wel stevige schoenen of laar zen, want er wordt een buitenspel gehouden met na afloop 21.00 uur erwtensoep. De kerstbomenaktie start vrijdag 14 dec. De leden worden verzocht zo veel mogelijk bomen te bestellen voor thuis en familie. Doe allen je best. De volledige verdienste komt ten goede van de clubaktiviteiten. Hoe meer bomen verkocht worden, des te meer kan er voor de leden ge organiseerd worden. Iedere jongen en meisje kan lid worden en profi teren van deze aktie. Komt allen op tijd en veel plezier met het spel vrij dagavond. De aktie „Helpt Euterpe onder de pannen" loopt nog steeds. Tot dus verre werden zo'n achtduizend gul den ontvangen. Een mooi bedrag, waarvoor „Euterpe" zeer erkentelijk is. Maarnog steeds is er veel geld nodig om het hele dak bedekt te krijgen. Wilt U nog eens nagaan of U al gereageerd hebt. Bestuur en leden zullen U dankbaar zijn. Rekeningnrs. t.n.v. Kon. Harmonie Euterpe, onder vermelding: Helpt Euterpe onder de pannen. Amrobank 422102849 (postrekening 1049705) Nederlandse Credietbank 234785918 (postrekening 1032741) Rabobank 153963662 (postrekening 1068514). Verenigingsnieuws dinsdags voor 12 uur inleveren bij dit blad Dinsdag 27 november j.l. vonden in de raadszaal van het gemeente huis de algemene beschouwingen m.b.t. de gemeentebegroting 1980 plaats. Voor de raad is dit het hoogtepunt van het jaar. Ze geeft dan een terug blik op het verleden en een stuk vi sie op de toekomst. Zoals U heeft kunnen lezen sprak ook S.W.V. haar woordje mee. U zult begrijpen, dat datgene wat de Heer den Brok, fractievoorzitter, namens Samenwerking, tijdens deze speciale raadsvergadering vertelde, nogal wat studie en voorbereiding vereiste. Begin oktober werden de Nota van Aanbieding en Begroting 1980 aan de raadsleden aangereikt. Samen werking had op dat moment de taak verdeling m.b.t. de „aanpak" van de begroting reeds klaar. De Nota van Aanbieding werd hoofdstuksgewijs opgedeeld. Elk Sa menwerkingsraadslid werd coördi nator van een werkgroep, welke een hoofdstuk ging bestuderen en van commentaar ging voorzien. In deze werkgroepen namen deel raadslid-commissieleden, commissie- leden-niet-raadsleden en leden. Elke werkgroep vergaderde 2 a 3 maal, voordat de coördinator zijn werkstuk op 31 oktober bij de frac tievoorzitter inleverde. Op 5, 12 en 13 november werd elk werkstuk in de fractie, samen met bestuursleden en een aantal leden bediscussieerd en zodanig omge bouwd, dat de gehele fractie het uit eindelijke stuk kon dragen. Daarna was de taak aan de frac tievoorzitter om alle stukjes tot één begrotingsbeschouwing te maken en het bovendien in een prettig en goed leerbare vorm te gieten. Op maandag 26 november werden de concept-beschouwingen nogmaals doorgesproken en de puntjes op de i gezet. Op 17 en 18 december komt B en W als reactie op begrotingsbeschouwin gen, met een „Memorie van Ant woord". Hierop kan de raad dan weer reageren met replieken en du plieken. In deze discussie met B. W. zal elk raadslid zijn ingebracht deel van de beschouwing zo goed mogelijk verdedigen. Wij hebben U bij deze iets verteld, op welke manier S.W.V. zijn gemeen tebegroting aanpakt. In de toekomst willen wij U regel matig op de hoogte houden van het reilen en zeilen binnen Samenwer king. Zo zullen wij in januari 1980 U een stuk probleemstelling ron de Noord Tangeent voorleggen. Waarna wij "in dezelfde maand de N. Tangent in een openbare vergadering willen bedis cussiëren d.m.v. een forum. Wij trachten hiermede te bereiken, dat hlle aspekten, waarmee wij bij het aanleggen van de N. Tangent worden geconfronteerd, worden be licht. VOOR BRUILOFTEN EN FEESTEN TIJDIG RESERVEREN S.V.P. Stationsweg 147 - Venray - Telefoon 81510 KATHOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY Dinsdag 18 december wordt de Kerstavond gehouden. Er wordt een kerstspel opgevoerd door de dames van een zustervereniging. Aanvang 8 uur in zaal „In den Engel". Het be stuur verwacht een goede opkomst. Tevens verloting van een kleine trac- tatie. VENRAY De L.V.B. afdeling Venray viert woensdag 19 december haar kerst avond. We beginnen om 7 uur met een H. Mis, in de Vredeskerk, voor de overleden en levende leden. Daarna is er een koffietafel in zaal Thielen. En omdat 1979 het jaar van het kind is, willen we dit jaar dan ook afslui ten met een lezing en film over het kind. katholiek vrouwengilde venray Sekr.: M. Roling-Scholten Serenadestraat 68, 5802 EW Venray Tel. 04780-84927 JAARLIJKSE KERSTAVOND op maandag 17 december, 19.30 uur We openen de avond met een Euch. viering in de St. Jozefkerk van de Paters Karmelieten, St. Jozeflaan 56 te Smakt. De dienst wordt gecele breerd door Deken L. Theunissen en opgeluisterd door het gemengd pa rochiekoor van de Zonneliedkerk Venray o.l.v. de Heer G. Bekkers. Na afloop van deze viering gaan we naar het aangrenzende „Pel grimshuis' waar we een kop koffie drinken met aansluitend muzikaal intermezzo met blokfluitspel. Onder het genot van een apéritief gaan we hierna samen originele kerstkaarten maken, waarna KOUD BUFFET. In het licht van het kerstfeest wil len we U dit jaar de gelegenheid bie den een gast mee te nemen. Fietsen: dinsdag 8 januari 1980 Bijeenkomst om 13.30 uur bij de Schouwburg. THEMA/FILM AVOND: „WORD JE ALS VROUW GEDISCRIMINEERD" Op deze thema/film avond willen we praten over of en hoe vrouwen ongelijke kansen hebben in bijvoor beeld „werken" en hoe hiermee wordt omgegaan. Dit zal gebeuren Donderdag: 8.00 u. lm voor overl. ven schildert van vrouwen uit heel verschillende milieu's en die op uit eenlopende manieren in hun omge ving met ongelijkheden omgaan om zo voor een eigen leven te kunnen kiezen. De film begint maandag 17 decem ber om 20.30 uur (en zal tot ongeveer 23.00 uur duren) in het Vrouwen- kafee Venray, Hoenderstraat 10, Venray. De entree is een rijksdaal der. KIENEN Gaarne voldoen wij aan het ver zoek van de deelnemers om weer een. kienavond te organiseren en wel op vrijdag 14 december in café Tielen, Kennedyplein. Aanvang 20.00 uur. Er zijn weer vele. nuttige prijzen beschikbaar, zoals varkensvlees, ge slachte konijnen en haantjes. Kosten per kaart 2.50. Deze zijn voor de hele avond geldig. We hopen dat u weer een gezellige avond zult beleven. Iedereen is van harte welkom. (2 0 OPENBARE WIJKRAADS VERGADERING A.s. dinsdag 18 dec. heeft de Wijk raad Noord-West haar maandelijkse vergadering in het wijkgebouw „Den Hoender', aanvang 20.30 uur. Maandelijkse dansavond in „Den Hoender", op vrijdag 14 december a.s., aanvang 20.00 uur. U bent bij beide aktiviteiten van harte welkom. KAARTAVOND IN „DEN HOENDER" Uitslag 3e avond rikken: 1. J. Ponj'e 2. L. Jacobs 3. P. v. d. Berg Totaalstand: 1. J. Smals 2. J. Ponjée 3 Mevr. v. d. Voorn 532 p. 451 p. 453 p. 1427 p. 1413 p. 1352 p. 42 p. 48 p. 52 p. 149 p. 157 p. 161 p. jeugdnatuurwacht De deelname aan de tweede puz- zeltocht van de Jeugdnatuurwacht was groot. Afgelopen zondag trokken er ongeveer 70 jongens en meisjes op uit in de Ballonzuilse bossen. De op drachten waren wel wat moeilijker dan de vorige keer, maar de meeste deelnemers slaagden er in het woord „Elfenbank" te vinden. Iedere deel nemer weet nu wat kerstbomen, knotwilgen en beuken zijn! Door loting zijn de volgende prijs winnaars uit de bus gekomen: Helène Beterams en Anette van der Helm (Petrus Bandenschool). Patrick van Vessem (Foekepot). Anita en Gertie Gellings en Marion Michels (Merselo). Alexander van der Pasch, Rob Zanders en Johnny Steeghs (Oirlo). Voor een troostprijs komen in aan merking: Hubert, Josefien en Sjraar Vroomen en Henk van de Heuvel (Coninxhof). Desirée van Haren, Maartje Beckers, Birgit Oudenhoven, Sanny Huibers en Irene Hermans (Petrus Bandenschool). Alle prijswinnaars van harte pro ficiat! Jul'lie kunnen je prijsje in ont vangst nemen a.s. zaterdag 15 dec. tussen U en 12 uur bij de heer Jan sen, Groene Hart 1 te Venray. Wel licht vallen de andere deelnemers de volgende keer in de prijzen. De volgende wandel-puzzeltocht wordt gehouden op woensdag 26 de cember a.s. (Tweede Kerstdag) om 10 uur, wederom in de Ballonzuilse bossen. Denk daarbij aan aangepaste kleding en schoeisel. Aan de voorbereiding van een filmvoorstelling tijdens de kerstva kantie wordt hard gewerkt. Jullie., horen daar in ieder geval nog meer over. De uitgave van ons eigen blad „De Natuurvriend" ligt „persklaar" en wordt voor de kerstvakantie op de scholen bezorgd. Tot slot: vergeet je hyacint niet Uitslag 3e avond toepen: 1. J .v. d. Zanden 2. H. Ars en M. v. d. Berg 3 C. Bobeldijk Totaalstand: 1. H. Arts 2. C. Bobeldijk 3. J. v. d. Zanden Volgende week 4e en laatste rik- en toepavond op woensdag 19 dec., aanvang 20.00 uur. De organisatie Int. Vereniging Phi- latelica afd. Venray en omgeving or ganiseert iedere 3e woensdag van de maand, voor de jeugd van 8 tot 16 jaar, een middag van 14 tot 17 uur, voor het ruilen van postzegels, onder toezicht. Deze middag wordt gehouden in de zaal van C. Veerhuis, Hensenius- straat 13 te Venray. Toegang gratis. Ook de ouders van de kinderen zijn van harte welkom om een kijkje te nemen. Deze maand dus 19 december. Lour descomité afd. Venray Hoewel het Lourdes-comité afd. Venray weinig van zich liet horen de laatste weken, betekent dat echter niet, dat men heeft stil gezeten. In tegendeel, men is weer diverse akties aan het voorbereiden. De eerste aktie vindt reeds plaats op 11 januari a.s. Daarover dadelijk iets meer. Zoals bekend vindt in 1980 weer een kinderbedevaart naar Lourdes plaats. En zoals de naam al zegt is deze bedevaart in het bijzonder be stemd voor zieke en gehandicapte kinderen. Het Venrayse Lourdes-co mité streeft er naar om ook enkele kinderen uit de gemeente Venray 'n gratis Lourdes-reis aan te kunnen bieden. Vooral voor deze kinderen is het een geweldige reis en belevenis. Om dit mogelijk te maken is er na tuurlijk weer geld nodig. En daar voor worden dan ook akties gevoerd. De eerste aktiviteit vindt plaats op donderdag 11 januari a.s. Op die avond is er in zaal Halfweg een amusements- en muziekavond, met medewerking van muziekgezelschap „Razelkapel" uit Venlo, met o.a. de nieuwste carnavalsschlagers 1980. Verder treedt op de buutreedner Bert Heynen uit Swalmen. Tevens wordt er die avond een grote tombola ge houden. Enmen kan er naar har telust dansen. Noteert U alvast deze avond. Wij verwachten U! Uw financiële bijdrage is ook al tijd welkom op no. 15.39.06.958 bij de Rabobank te Venray. Vrouwenaktlviteiten: Vrouwen, wij zijn drie lesbische vrouwen, die bezig zijn met het op zetten van een lesbische praatgroep, maar helaas zijn we nog met te wei nig vrouwen. Wil je informatie, meld je dan aan bij: Loes - p/a Alexander- hof 4 of bij Linda - Zuidsingel 131. Huiskamerbij eenkomst Op woensdag 19 december a.s. heb ben we weer een gespreksavond, met ditmaal als thema agressie. Dit naar aanleiding van de minder prettige ervaringen van verschillende leden van onze Werkgroep in een plaatse lijke dancing, na afloop van ons feest op zaterdag 1 december. De avond begint om 20.00 uur. Nieuwjaarsfeest: Alle Venrayse flikkers worden uit genodigd om samen aan het nieuwe jaar te beginnen. Op maandag 31 de cember beginnen we en gaan we sa men 1980 in. Flikkeragenda 1980: Een aantal Venrayse homoseksue len hebben meegewerkt aan de eer ste Nederlandstalige flikkeragenda. Deze is voor 7.50 bij de Werkgroep verkrijgbaar. Voor alle inlichtingen: Kruisstraat 8, tel. 85197. O.J.C. FREE WHEELIN Hoenderstraat 10 - Venray Op woensdag 19 december draait om 20.00 uur de 3'/t durende film THE SEVEN SAMURAI van de Ja panse regisseur AKIRA KUROSA WA. Deze film, vol rust en heftig heid,, humor en wilde aktie vormt niet alleen het hoogtepunt in het werk van Kurosawa maar ook in de Japanse filmwereld. Vorst Wim neemt afscheid als vorst van de Piëlreuzen te Ysselsteyn Na een periode van 14 jaar als Vorst van de Piëlreuzen geregeerd te hebben heeft Vorst Wim (Wim Koonings) besloten om af te treden. Vorst Wim die van 1966 tot en met 1979 14 Prinsen terzijde heeft gestaan met raad en daad, weet wat er in een kamavalsvereniging te doen is. En Vorst Wim heeft dit werk altijd met veel humor en korrektheid weten te doen. Het bestuur, Prins Henk I en raad van elf bieden om deze reden als dank een receptie aan, waarbij wij U allen uitnodigen om op zater dag 15 december a.s. in het Gemeen schapshuis te Ysselsteyn van 20.00 - 21.30 uur Vorst Wim de hand te drukken. Tevens kunt U dan om 22.00 uur kennis maken met de nieu we Vorst van de Piëlreuzen, die dan bekend gemaakt zal worden. Tot zaterdagavond! Alaaf! Heden vrijdag 14 december ROCKMUSICAL SILLY JIM in de Venrayse Streekschouwburg De Limburgse musicus Peter Joos- ten uit Kessel kwam l'/z jaar gele den op het idee een roekmusical te maken. Hij schreef de teksten en componeerde de muziek. Via een op roep in de kranten kwamen meer dan 100 aanmeldingen en na maan den van repeteren is de uiteindelijke cast samengesteld door Thieu Boer- mans, de regisseur. Theu Boermans is vaste medewerker bij het toneel gezelschap Globe. Het verhaal van „Silly Jim" gaat over een dag uit het leven van een jongeman? Jom genaamd. Hij leeft, net als iedereen, in een wereld van list, bedrag, prestatie, macht, geld, sex en religie. Zo „silly" als een kind trapt Jim in alle vallen van het gek kenhuis; de maatschappij. Aan de ene kant probeert hij zich aan te pas sen, maar aan de andere kant vlucht hij in drank, drugs en naïviteit. Hij is onzeker en wordt afgestoten en vernederd. Door zijn werkloosheid? Door zijn druggebruik? Door zijn kinderlijkheid? Jim voelt zich mis lukt en schuldig. Jim durft niet zijn eigen leven te leiden en zijn droom te volgen. Maar na alles ervaren te hebben, ontdekt hij dat er maar één manier is om door te gaan Ieder zijn keuze. Ieder zijn leven. Ieder zijn droom. LIEDJESAVOND 1980 Voor de liedjesavond, die wordt gehouden op zaterdag 5 januari 1980 in het Gemeenschapshuis zijn nog steeds te weinig liedjes binnen. Iedereen die mee wil doen wordt verzocht zo spoedig mogelijk kontakt op te nemen met de heer P. Vloet. Museumlaan 15, tel. 257. Botsing met materiële schade Bij het op- en afrijden van de Zuidsingel en de daar naast gelegen ventweg raakten de personenauto's, bestuurd door de 19-jarige J. de G. uit Venray en de 23-jarige W. J. uit Venray elkaar. Het bleef bij lichte schade. De personenauto bestuurd door mevr. B. uit Venray reed over We- verslo in de richting van de Deume- seweg. In de voor haar scherp naar rechts gaande bocht bereed zij het linker weggedeelte, en juist op dat moment kwam daar 'n landrover, bestuurd door de 31-jarige J. W. uit Venray haar tegemoet. Bij de ont stane botsing bleef het bij materiële schade. De personenauto bestuurd door de 77-jarige H. H. uit Venray reed over de Langeweg in de richting van de Hoenderstraat. De bestuurder wilde linksaf maar de achter hem rijdende G. H. uit Venray had dat af slaan te laat opgemerkt en nu botste de door hem bestuurde auto tegen de linksafslaande auto op. Materiële schade. Tegen lantaarnpaal Door onbekende oorzaak botste de personenauto, bestuurd door de 39- jarige H. v. H. uit Deurne op de Zuid- singel tegen een lantaarnpaal. Het bleef bij materiële schade. Kind liep tegen auto De 8-jarige L. L. liep plotseling de Julianasingel op en zag waarschijn lijk niet of te laat de personenauto bestuurd door J. S. uit het Duitse Mayen. Het meisje liep tegen de lin kerzijkant van de auto. Gelukkig bleef het bij een kneuzing aan haar bovenbeen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9