IJKSWEG 73 Dit weekend dorpsraadverkiezingen in Heide en Castenray Zondag streekderby tegen Yolharding POELS WEEKBLAD VOOR VENRAY EN OMGEVING Meubelen Kerstconcert van Venrayse koren in Paterskerk Politie gaat verbaliseren Bestellers gevraagd Wordt S.Y.'Venray eerste klasser? Panden aan de Leunseweg worden gesloopt postkantoren en bestelling gedurende de Kerst-en Nieuw jaarsperiode MUZIKAAL WEEKEND Pauselijke erkenning voor G. Schols PEEL EN MAAS KERSTCONCERT LIMBURGS SYMPHONIE ORKEST PEEL EN MAAS HJDAG 14 DECEMBER 1979 Nr. 50 HONDERDSTE JAARGANG PEEL EN MAAS VOOR AL UW DRANKEN TGAVE DRUKKERIJ VAN DEN MUNCKHOF B.V. VENRAY h- IOTESTRAAT 28 POSTBUS 1 TEL. 82727 GIRO 1050652 VOOR AL UW DRANKEN ADVERTENTIEPRIJS 26 ct. per mm. ABONNEMENTSPRIJS PER HALF JAAR f 10,- UITSLUITEND BIJ VOORUITBETALING [Er begint enige tekening te komen het tracé van de toekomstige isweg 73. Verschillende gemeen- K, die nauw betrokken zullen zijn de aanleg van deze „Ruggegraat Limburg'' hebben elkaar in lier geval al gevonden op een en elfde tracé. Belangrijk in deze is dat het dagelijks bestuur van de vestraad Noord Limburg zijn «•keur laat uitgaan naar het uit- luwen van de bestaande provin cie weg Venlo-Horst-Venray tot jksweg 73. Op 20 december zal de westraad definitief zijn standpunt balen. De toekomstige Rijksweg 73, welk icé ook door de minister van Ver- er en Waterstaat t.z.t. zal worden stgesteld, kent uiteraard negatieve pecten. I De aanleg van de weg gaat onder eer ten koste van het milieu in het [emeen en het landschap in het zonder. Het is daarom van het ootste belang er voor te waken, dat inbreuk op het waardevolle land- ïappelijke potentieel van Noord m mburg zo klein mogelijk blijft. Ook aspecten van geluidshinder die- n zeer goed in het oog te worden houden. Tegenover de negatieve aspecten lat het zeer grote belang, dat de suwe rijksweg voor Noord Lim- rg zal hebben. Dit belang over- laduwt in belangrijke mate de ne- tieve gevolgen van de aanleg van ze rijksweg. Niet zonder reden wordt de term luggegraat van Limburg" gebruikt, mneer de toekomstige noord-zuid- rbinding ter sprake komt. De Rijksweg 73 betekent voor onze po de aansluiting op de landelijke ofdverbindingennet en daardoor k de ontsluiting van Noord Lim- Ofrg- Zoals men zich nog wel zal her ieren heeft onlangs de gemeentc- 'd van Venray zijn voorkeur uit- iroken voor de uitbouw van de aanuc provinciale weg, die langs ukske loopt, tot Rijksweg 73. Dat dan het tracé Maasbracht-Roer- ind-Reuver-Tegelen-Venlo (Zui- rbrugl-Horst-Venray-Boxmeer, armee naar de mening van de idsmeerderheid het meest tege- oet zal worden gekomen aan de gc- ïentelijke en regionale belangen, tdrukkelijk werd er wel bij gezegd, Rijkswaterstaat straks dan wel net zorgen, dat o.a. Castenray, lukske en Landweert geen geluids- rrlast zullen ondervinden. Door 't [rkeerstechnisch Adviesbureau van gemeente zal nog worden bestu- erd of het mogelijk zal zijn op nrays grondgebied het tracé iets oostelijke richting te verschuiven, iardoor het lichaam van de be lande provinciale weg ter hoogte n de woonwijken Brukske en ndweert als geluidswal zou kun- d dienen. Door de gemeenteraad werd ge rit om voorrang te geven aan de nleg van het nieuwe stuk rijksweg mrav en Boxmeer, omdat het ver- it het zuiden anders in Venray een fuik zou lopen. Wat dót betreft lopen de standpun- i van de Venrayse gemeenteraad rallel met die van de gemeentebe- iren van Boxmeer, Vierlingsbeek Oploo. In die gemeenten speelt k nog de aanleg van rijksweg 77. et gemeentebestuur van Boxmeer eit voor een gefaseerde aanleg van jksweg 73. met dien verstande, dat ft traject Boxmeer-Venray het eerst irdt aangelegd. Het gedeelte waar het hier over «t. is de aansluiting vanuit Bra- int (Boxmeer) op de bestaande pro- nciale weg. welke thans uitmondt de Maasheseweg. Vanuit Venray gezien verloopt het itwerp-tracé na het passeren van i provinciale grens ongeveer in het idden van de strook, welke wordt fvormd door de spoorlijn Venlo ijmegen en de ten westen daarvan elegen hoogspanningsleiding. Ter hoogte van Vortum-Mullem nigt het ontwerp-tracé naar deze oogspanningsleiding toe, verloopt arallel daaraan en sluit ten noord esten van Boxmeer aan op het feds vastgestelde tracé van Rijks- L- 73. (Volledige aansluitingen zijn ont- orpen ten behoeve van de weg verloonVierlingsbeek en de weg int Anthonis—Boxmeer. In beide svallen zal de nieuwe wegverbin- ing over de kruisende wegen heen ïvoerd worden. Was U al bij in Horst Speciaal adres voor massief eiken meubelen De bevolking van de kerkdorpen Heide en Castenray gaat in het ko mende weekend op democratische wijze hun nieuwe dorpsraad kiezen. Deze officiële dorpsraadverkiezingen staan onder toezicht van de afdeling verkiezingen van het gemeentehuis, zodat men er bij voorbaat verzekerd van kan zijn, dat de dorpsraadver kiezingen volgens „de letter van de wet" geschieden. In feite is een dorpsraad voor Hei de niets nieuws, want ongeveer tien jaar geleden werd in dit kerdorp al een dorpscomité opgericht, dat de belangen van de dorpsgemeenschap behartigde. Dit dorpscomité werd la ter omgedoopt tot dorpsraad. Het comité heeft er alles aan ge daan om de leefbaarheid van het dorp in de breedste zin te bevorde ren. Het heeft zich o.m. bezig gehouden met de woningbouw, het totstandko men van het gemeenschapshuis „De Gelderkoel'', de aanleg van een trap veldje, het dorpsplein, dat thans tot volle tevredenheid van de bevolking is voltooid, enz. Als dorpsraad werden regelmatig kontakten onderhouden met het col lege van b. en w., de rayoncommissie en de werkgroep kleine kernen. Tal van gemeentelijke nota's van de gemeente werden bestudeerd en waar nodig van commentaar voor zien. In dit verband mogen worden Op zaterdag 22 december en zon dag 23 december zullen de Venrayse koren wederom een kerstconcert ver zorgen. Het is een goede traditie ge worden dit kerstconcert. Enerzijds voor de uitvoerende koren, ander zijds voor muziekminnend Venray en omgeving. Crescendo. Ars Musima, Venray's Mannenkoor, Venrode en de Zangers van St. Frans hebben zich bijzonder op dit concert voorbereid. Noteren we als in ons agenda: za terdag 22 december in de Paterskerk aanvang 20.00 uur; zondag 23 decerh- ber in de Paterskerk aanvang 16.00 u. In onze editie van volgende week zullen we uitvoeriger op dit concert ingaan. Komend weekend gaat Ven- rays politie een grootscheepse aktie houden op de verlichting. Er zal niet worden gewaar schuwd, maar direkt proces verbaal worden opgemaakt. Wij menen er goed aan te doen onze lezers op deze groot scheepse aktie te moeten wij zen omdat wij met de politie van oordeel zijn dat het de hoogste tijd wordt dat er „iets aan zal worden gedaan". De verlichting van de fietsers is abnormaal slecht; maar ook die van de brommers en auto's. Verblindende verlichting; een scherpe en een zwakke ver lichting zijn schering en inslag. Omdat er ook veel met par- keerlichten wordt gereden, zal dat eveneens in de controle worden betrokken. Voor de fietsers willen wij nog ten overvloede er op wij zen dat een reflector bij de wet verplicht is. Het is gebleken dat er nog vele fietsen zijn waarop dat plaatje niet is aan gebracht. De aktie zal enkele dagen duren maar zeker zal ook tij dens de koopavonden streng worden gecontroleerd. De po litie gaat al het beschikbare personeel inzetten. genoemd het Spreidingsmodel wo ningbouw kleine kernen, het leef- baarheidsonderzoek, het streekplan, het fietspadenpla'n etc. De dorpsraad heeft er >de laatste tijd een goede gewoonte van gemaakt om in het openbaar te vergaderen en men heeft zich gelukkig mogen ver heugen in een behoorlijke belang stelling van de zijde van de inwoners. In het dorp Heide heerst een zeer goede gemeenschapszin. Deze is o.m. duidelijk tot uiting gekomen toen de ouders zelf zijn begonnen met het schilderen van de kleuter- en basis school, het schilderen van de kerk en de rectoraatswoning en niet in het minst door de jaarlijkse organisatie van de motocross ten bate van de rectoraatskerk. VERKIEZINGEN De komende verkiezing voor een nieuwe dorpsraad zijn terdege voor bereid in samenwerking met de Stichting Samenlevings Opbouw en de gemeente. Daarom gaat men vol vertrouwen de verkiezingen tege moet in de wetenschap, dat iedereen zijn stem zal uitbrengen op een van de kandidaten. Er moeten 9 vertegenwoordigers worden gekozen, uit iedere „catego rie" één. Alleen van de „vrije kandi daten'' moeten drie personen worden gekozen. Dat zijn in alfabetische volgorde: JEUGD: Anny Koenen-Classens, Bert Maas, Ad Matijsen en Ans Nab- ben. STANDSORGANISATIES: Lei van Dijck, Herman Janssen en To Kerk- hof-Vermeulen. KERK EN ONDERWIJS: Johan v. Meijel, Lei Pouwels en Peter Swin- kels. BEJAARDEN: Gradje Janssen en Jan van Vegchel. SPORT: Sjeng Nellen en Bas Rut ten. CULTUUR: Jan van der Haghen, Wim Swinkels en To Vollenberg- Geurts. VRIJE KANDIDATEN: Wil Cor- nelissen, Ria Derikx, Wim Drabbels, Teng Janssen, Jan Michels, Martien Peeters, Nel van Vegchel-Heldens en Piet Voermans. Men kan zijn stem uitbrengen op zaterdag 15 december a.s. van 19.00 tot 21.00 uur en op zondag 16 decem ber van 10.30 tot 12.00 uur in De Gel derkoel. Op zondag zullen de verkiezingen muzikaal worden opgeluisterd door het eigen jeugdorkest terwijl de hob byclubleden met hun werkstukken de aandacht zullen trekken. Met deze plezierige omlijsting hoopt men een hoge opkomst van de kies gerechtigden te krijgen. Zondagmiddag om 1 ur zullen de uitslagen in de Gelderkoel worden bekendgemaakt. Ook in Castenray heeft men al tal van jaren met een dorpsraad te ma ken. Deze bestaat uit een aantal ak- tieve inwonets, dat zeer begaan is met de leefbaarheid van hun dorp. Ook vanuit Castenray wordt het ge meentebestuur met de regelmaat van een klok „onder vuur" genomen in belang van het dorp. En net zoals de dorpsraad van Heide wordt die van Castenray steeds door het gemeente bestuur zeer serieus genomen. Ook in Castenray gaat het komend weekend om het kiezen van negen leden Of eigenlijk acht, want de heer G. Vullings is intussen „onder hands" aangewezen als vertegen woordiger van de bejaarden. De.kandidaten van de acht over gebleven lijsten zijn: L.V.B.: de dames H. Houwen-v. d. Sterren, B. Strijbosch-Snellen en C. Stiphout-Geerards. HANDBOOGSCHUTTERIJ en RUITERVERENIGING: de heren P. Poels en P. Strijbos. VOETBAL- en KORFBALVER- Het ligt in de bedoeling om ook in de Venrayse kerkdor pen voor zover dit mogelyk is de bezorging van Peel en Maas met ingang van het nieu we jaar door eigen bestellers te laten uitvoeren. Belangstellenden die deze bezorging op donderdagavond en vrijdagmorgen op zich wil len nemen, worden verzocht kontakt op te nemen met onze administratie: Grotestraat 28, telefoon 82727. ENIGING: de heren J. Verstegen en M. Baltussen. FANFARE: de heren P. Steeghs en P. Arts. SCHOOLBESTUUR en OUDER COMITÉ: mevr. N. Kuijpers-Hae- fens en de heren J. Tacken en M. Dinghs. DAMESKOOR, HERENKOOR en KERKBESTUURmevr. Drüggen- Peeters en de heer M. Kuijpers. S.J.W.C. TIJDVERDRIJVERS: de heren H. Dinghs en H. Classens. L.L.T.B. en STUDIECLUB: de he ren H. Philipsen en J. Geerets. In Castenray wordt gestemd in het gemeenschapshuis op zaterdag 15 de cember van 18.30 tot 20.30 uur en op zondag 16 december van 9.30 - 12.30 uur. De uitslag zal rond drie uur be kend gemaakt worden. De wedstrijd van de waarheid tus sen SV Venray en Volharding die a.s. zondag om half drie op sportpark De Wieën wordt gespeeld, houdt heel voetbal-minded Venray al 'n week lang in haar greep. De stand en de historié geven hier alle aanleiding toe. In de 2e klas spitst de strijd om het kampioenschap zich toe op die tussen Volharding en Venray. Ven ray staat ongeslagen bovenaan. Vol harding volgt op 2 punten achter stand en kan deze zondag in een rechtstreekse confrontatie ongedaan maken. Sinds de terugkeer van Venray in de 2e klasse B lijken oude tijden we dergekeerd opnieuw vormen de der by's tegen Volharding de hoogtepun ten van 't seizoen. Beide teams wil len elkaar geen duimbreed toegeven, desalniettemin steeds blijft 't spor tief. Geheel tegen de verwachtingen van velen in, doet Venray 't dit sei zoen erg goed. De noodzakelijke ver jonging (de gemiddelde leeftijd is 23 jaar) heeft gunstig uitgepakt, maar of de voor belangrijke wedstrijden benodigde routine aanwezig is moet nog blijken. Kwaliteit lijkt er vol doende voorhanden; de verdediging is 't minst gepasseerd en aanvallend zijn er drie spelers ter beschikking die allen regelmatig scoren. Maar belangrijk is wel dat Volharding moet winnen om niet wéér achter 't net te vissen. Het gewicht van de wedstrijd wordt gedragen door de Brabantse spelbe palers en hun afronder Karei van Laake. Opmerkelijk is dat de twee Venrayse spelers van Volharding, Ruud Bakens en Math Wilmsen, juist tegen Venray steeds de wedstrijd van hun leven spelen. In 't verleden vervulde Pietje Volleberg deze rol. Ruud Bakens vormt 'n belangrijke aanwinst bij Volharding, waarschijn lijk zal trainer Beerendonk 'n man netje opofferen om hem af te dek ken. Maar d'r zullen meer tweetal len te zien zijn; denk maar eens aan van- Laake-Delauw en Smits-Philip- sen. Opvallend was dat de laatste twee wedstrijden tussen Volharding en Venray behalve spannend, ook van 'n hoog kwaliteitsgehalte waren, laat ons daar opnieuw op hopen. Of U als toeschouwer na 2 x 3 kwartier spelen tevreden bent met de uitslag valt nog te bezien, de spe lers zullen de mouwen opstropen en er alles aan doen om Venray einde lijk te bezorgen waar 't al zo lang op wacht: 'n Eerste klasser! Harmonie Euterpe zorgt zondag vóór de wedstrijd en onder de rust voor muzikale omlijsting van de wedstrijd VenrayVolharding. Burgemeester en wethouders heb ben aan de eigenaar - Gebr. De Vries b.v. - toestemming gegeven tot het slopen van de panden Leunseweg 29 en 31. Als voorwaarde is daarbij ge steld, dat de muur van de woning van de familie Leyssen, die straks buitenmuur zal worden, waterdicht en estetisch verantwoord zal worden afgewerkt. Zoals wij veertien dagen geleden al meldden, is door het Architecten- en Ingenieursbureau Gebr. De Vries bij de gemeente een plan ingediend voor de bouw van een kantoorruimte met negen bovenwoningen op deze hoek van de Leunseweg en de Zuidsingcl. Het uitvoeren van dit bouwplan is evenwel afhankelijk van de mede werking van de gemeenteraad, die tijdens de laatst gehouden raadsver gadering de wens te kennen gegeven heeft de plannen eerst in de commis sie voor ruimtelijke ordening te be handelen. Daarmee stemde de raad in zijn geheel voorlopig tegen het voornemen van burgemeester en wet houders om een bouwvergunning af te geven. Kleuren afdrukken Veilig, snel. goedkoop 9*9 f 0.75 9* 13 f 0.90 Alleen gelukte foto's be talen winkelcentrum t brukske venray De postkantoren te Venray n.l. het hoofdpostkantoor en de postagent schappen zijn voor het afdoen van postzaken op 24 december tot 16.00 uur en op 31 december tot 12.00 uur geopend. Op 31 december vindt er geen post bestelling plaats. Alleen expresse stukken, rouwberichten en telegram men zullen op die dag worden be steld. EKSPOSITIE Zaterdag 15 december a.s. om 15.00 uur vindt de opening plaats van een ekspositie waar Piet van der Slufós aquarellen van Brabantse en Lim burgse landschappen, etsen van be kende plekjes in de omgeving van Venray en ander werk van zijn hand graag persoonlijk toelicht. De tentoonstelling, die wordt ge houden in kantine A van Rank Xe rox Manufacturing (Nederland) B.V., Maasheseweg 89-91, Venray, is voor het publiek alleen te bezichtigen op zaterdag 15 december van 14.30 tot 17.00 uur. 200.000ste Als 200.000ste abonné van de Wa terleidingmaatschappij Limburg is aangesloten het gezin Kersten, Pas toorstraat te Wanssum. Op 18 decem ber a.s. zal op feestelijke wijze aan dacht worden besteed .gan het berei ken van die mijlpaal. Blijkens advertenties elders in dit blad staan er voor dit weekend in Venray weer enkele uitzonderlijke muzikale uitvoeringen op het pro gramma. In Bar-Disco Den Aide Hoed is het heden vrijdag alles rock and roll wat de klok slaat. De bekende formatie Mac Table verzorgd hier de muziek. In de schouwburg wordt vandaag (vrijdag) de Rock-Musical Silly Jim vertoond. In Prinsenhof begint zaterdag om 8 uur een grootse show- en dans avond waaraan vele bekenden mede werking verlenen. Meer bijzonderheden vindt U in de advertenties. Vorige week vrijdag, tijdens de wekelijkse bestuursvergadering van de woningbouwvereniging Noord- Limburg, kwam Pastoor Pothof met een verrassende mededeling deze vergadering onderbreken, n.l. dat de heer G. Schols was benoemd tot rid der in de orde van Sint Silvester. Dit vanwege zijn verdiensten voor de Venrayse gemeenschap. Volgens pastoor Pothof had men deze onderscheiding al eerder ver wacht, met de bedoeling ze op het jubileum van de woningbouwvereni ging uit te reiken. Maar ook in Rome draait de ambtelijke molen lang zaam. Het was mevrouw Schols, die haar man de versierselen van deze orde mocht opspelden en hem als eerste feliciteerde met zijn ridderschap. tijdens de feestdagen Wij vestigen er de aandacht op, dat Peel en Maas ook in de Kerst week. dus op vrijdag 28 december, normaal zal verschijnen. In verband met de beperkte post bezorging op maandag 24 december, verzoeken wij correspondenten en adverteerders hun kopy vooral tijdig te willen bezorgen, bij voorkeur reeds op zaterdag. Geen plaatsingsgarantie kan wor den gegeven voor kopij_ welke ons na maandagmorgen bereikt. Wij rekenen gaarne op aller mede werking. DONDERDAG 20 DECEMBER IN DE STREEKSCHOUWBURG VENRAY Gastdirigent: Garcia Navarro; so liste: Sylvia Suri, mezzo-sopraan. Programma: Bach - Suite nr. 1 in C. Pergolesie - Salve Regina; uit „Weih- nachtsoratorium" aria „Schlafe mein Liebster" en „Pastorale". F. Schmidt - Zwischenspiel aus „No tre Dame". Dvorak - Scherzo Cappricioso. De. dirigent Garcia Navarro werd geboren in 1941 te Chiva, Spanje. Hij studeerde aanvankelijk aan het con servatorium te Valancia en later aan het conservatorium te Madrid. In 1963 richtte hij een Nationaal Uni- versiteits-orkest op, waarvan hij tot 1966 dirigent bleef. Hij volgde diri- genten-kursussen in Italië en Frank rijk en verwierf in 1967 een stipen dium voor studie aan de Muziek- akademie te Wenen, o.m. bij Prof. Swarowsky. In 1970 werd hij be noemd tot chef-dirigent van het or kest van Valencia. Hij gasteerde o.a. in Spanje, Oostenrijk, Frankrijk en Zweden. Tevens maakte hij gram mofoonopnamen met het London Symphonie Orchestra. Momenteel is het vaste gastdiri gent bij het Noordelijk Filharmo nisch Orkest. Hij was reeds vorig seizoen te gast bij het L.S.O. De mezzo-sopraan Sylvia Suri stu deerde aan het conservatorium in Biel bij Ernst Kipfer. Zij won de Jürg-Stucki prijs van het Conser vatorium Bern. Zij won tevens inter nationale muziekconcoursen in Bar celona en Genève. uw Venrays weekblad

Peel en Maas | 1979 | | pagina 1