>NJ GEMEENTEPRAAT 0 03 TERPENIEUWS Jeugdcentrum „De Springplank" O.J.C. PUREE Venray IN I Venrays H Mannenkoor K.V.V. Venray WIJK NOORD-WEST Huisvrouwen- kontakt Brukske J.U.M. St. Theobald usgilde Overloon NOTITIES EN MEDEDELINGEN VAN DE GEMEENTE VENRAY Redactie G.A. Schutte, Bureau Voorlichting en donderdag 29 november om iur extra repetitie voor de ba- en om 20 uur voor het gehele jag 2 december om 11.30 uur lering van het Hofkoor in ho- monda. Tevens opgeven voor tor bij Thei Janssen (ook voor ten die afgelopen seizoen mee ;en hebben). Diegenen die ver- d zijn en toch mee willen doen n zich opgeven bij Th. Janssen in 81079. derdag 6 dec. om 19,30 uur ex- tetitie voor de 2e tenoren en om voor het gehele koor. Ier programma: 22 en 23 dec. onsert met de gezamelijke ko- 25 dec. Opluistering Kerstmis Grote Kerk (11 uur) Voor deze ■ten nog 'n extra repetitie op g 11 dec., samen met de ande ren. 12 januari opluistering «proklematie. Voor het Hofkoor len in Cirkus Mök op 25. 26 en en vrijdag 1 en zaterdag 2 febr lavalszondag: carnavalsconcert e Blaoskapel van Euterpe, elden uitsluitend bij dhr. Gom- tel. 82687 of bij hotel Almonda Dn 85777. iderdag 29 nov.: 19.30 uur repc- armonie-orkest. derdag 6 december 19.30 uur lie harmonie-orkest. dag 16 december herfstwande- eorganiseerd door drumband; rmonieus. irdag 12 januari medewerking •rinseproklamatie carnaval '80. Leerlingenopleiding derdag 29 november 18.30 uur tie jeugdharmonie olv. hr. Ver- derdag 6 december 18.30 uur ie jeugdharmonie olv. hr, Sley- rige repetities zowel in groeps- nd als individueel volgens af- met desbetreffende leraar, erdag 19 januari 1980 medewer- lan zitting jeugdcarnaval ton- orbehoud). Drumband dag 30 november 18.30 uur leer- drumbandopleiding. idag 2 december 10.30 uur rer-r- ruinband. uitreiking nieuw rc- c in nieuwe marsboekjes. 5.— p.p. dag 16 december herfstwande- ie Harmonieus. lelden harmonie-orkest bij de Bris, telefoon 80225, jeugdrepe- bij de heer Raedts. tel. 82803, land bij de heer For van Els, >n 86824. foon clubgebouw: 82515. DAMESKOOR Agenda jdag 30 november om 18.30 uur lten en sopranen; om 19.15 uur tenoren en bassen, landag 3 december om 18.30 uur alten en tenoren. ^tsdag 4 december om 18.30 uur voor alten, oensdag 5 december GEEN »pt|l- d. RUbcurten Blitterswyck ijlag 30 november hr Coc, Prins hardstraat 43, Venray. landag 3 december: hr. Kengen, iheseweg 67, Venray. entuele afmeldingen: secretari- Langstraat 104, tel. 81690. Algemeen de namens het zilveren bruids- wordt dank gezegd aan het koor de prachtige wijze waarop de lis in Smakt zaterdag j.l. werd Jrgd. Een zeer goede opkomst, i jongens en mannen. ^idag 2 dpcember a.s. houdt het zgn. „open huis". Belangstel en die het koorhuis willen be- Jen zijn op die dag tussen 14.00 .00 uur van harte welkom. VENRAYS GEMENGDE ZANGVERENIGING „ARS MUSICA" sdag 4 december 19.30 uur re- voor de alten; om 20.00 uur het hele koor in De Essel, Ur- traat. dag 9 december 11.30 uur ad- eoncert in 't Zonnelied op het ske. de maand december is er geen ikeursus. ien u verhinderd bent dan ge il zich af te melden bij: dhi. J. en. Kolkweg 3, tel. 81221, of bij W. Manders-Weijers, Oranje- 7, tel. 86159. ATIIOLIEKE VROUWEN VERENIGING VENRAY isdag 4 december is er een kwis- in zaal In den Engel. We be- n om acht uur. avond wordt ook de Grote Atlas verloot, bestuur verwacht een goede op- Woensdag 5 december geen repe titie. Prettige avond! Dinsdag 11 december om 20.00 uur repetitie voor de kerstconcerten in de Paterskerk, tesamen met de andere Venrayse koren. Woensdag 12 december repetitie om 20.00 uur voor het hele koor in de school „De Essel" aan de Ursula- straat. Maandag 17 december onze Kerst viering; houdt u dus deze avond vrij. Woensdag 19 december Kerstcon cert voor de Venrayse Gemeentepo litie, in Oirlo. Bent u verhinderd, wilt u zich dan afmelden bij mevr. v. d. Bekerom. tel. 83332, of bij mevr. v. d. Waerden, tel. 83659. JONGERENKOOR CAPRICCIO Zondagmorgen 2 december 11.00 u. gezamelijke repetitie. Dinsdagavond 4 december 19,00 u. sopranen en alten. Donderdagavond 6 december geen repetitie voor tenoren en bassen. JONGERENORKEST BOJEMA Vrijdagavond 30 november 18.45 u. gezamelijke repetitie. SALTARELLO Zaterdagmiddag 1 december 16.45 uur gezamelijke repetitie. Afmelden koor: Sigrid Laurensse, tel. 83754. orkest: P. Falco, tel. 85855. Nogmaals: Denk aan de contributie. Zateidag 1 december is er een op treden van de Circus Square Jazz band in het Jazzcafé, Hoenderstraat 10 te Venray. De Circus Square Jazzband speelt vrolijke oude stijl jazz. In mei 1979 heeft de Circus Square Jazzband deelgenomen aan het internationale concours tijdens het oude stijl festi val te Breda, en bereikte in een veld van 16 binnen- en buitenlandse or kesten niet alleen de finale maar sleepte ook nog een beker in de wacht (5e plaats). Beste meisjes en jongens. Wij heb ben een brief uit Spanje ontvangen van Sint Nicolaas. De goedheiligman zal onze club met een bezoek vereren en wel op zaterdag a.s., 1 december. Het is de bedoeling dat de vrijdag- avondgroep a.s. zaterdag om 19.00 u. aanwezig is in het clublokaal, waar de sint jullie allemaal wil zien en 'n traktatie wil geven. Voor de zater- dagavondgroep is het de beurt om 20.30 uur om een gezellige sinter klaasavond te vieren. Kom dus alle maal op de juiste tijd. Onze jaarlijkse kerstviering be loofd weer goed te worden, want de voorbereidingen zijn nu al in volle gang met o.a. het kerstspel onder de regie van Sjang. Voordat het zover is houden wij onze kerstbomenaktie, waar ook jul lie medewerking op prijs wordt ge steld door nu alvast bomen te reser veren. Dat kan gebeuren bij de lei ders van de groepen. Nieuwe leden zijn nog altijd welkom. Hoe meer zie len hoe meer vreugd. a Kaartavonden Uitslag le avond rikken: 1 J. Smals 528 pnt. 2 P. v. d. Berg 498 pnt. 3 B. Albers 479 pnt. Uitslag toepen le avond: 1 R. Martens 47 pnt. 2 H. Arts 56 pnt. 3 W. v. d. Voirle 57 pnt. C. Bobeldijk 57 pnt. Vlogende rik- en toepavond a.s. maandag 3 december, aanvang 8 u. Kom a.u.b. op tijd! Oproep Hebt u zich enige tijd geleden, bij de enquete opgegeven om af en toe te komen helpen? Dan is hier uw kans, want op u zouden we deze keer een beroep wil len doen. Op zaterdag 8 december is ieder een (ook de heren) van harte welkom in het nood wijkcentrum naast „De Plierefluit". Er moeten van klei zesduizend steentjes gemaakt worden. Deze worden tezijnertijd verkocht, om geld bij elkaar te krijgen voor 't nieuwe wijkcentrum. Helpt u ook een handje. Iedereen is welkom en u hoeft niet al om ne gen uur te komen, wat later mag ook. Alvast hartelijk dank. Op vrijdag 30 november treedt de brabantse sWing-folk groep de R.K. Veulpoepers b.v. op in het OJC Pu ree te Leunen. Aanvang is om 21.00 uur. De stichting R.K. Veulpoepers b.v. brengen zéér swingende muziek on der het motto „Bestrijding van geest dodende middelen in het algemeen en Hilversum 3 en het CDA in het bijzonder". Ze gaan in hun muziek en teksten in op sociale (wantoe standen in Nederland. Dit alles ver pakt in erg swingende muziek in de folk-, rock- en jazzstijl met tussen door grappige verhalen over het wel en wee van de gewone brabantse man of vrouw. Dit jaar brachten ze de „levend" opgenomen l.p. „Diarree" uit', waar op al de bekende nummers staan zo als Den boerenbond. Den Egelantier, Makro-biotiek, Advokaatje en nog vele anderen. Het optreden van de R.K. Veul poepers b.v. staat garant voor een puike avond want je kunt (volgens hen) beter feesten met een kater-dan werken. MERSELO Vrijdag 30 november: Vanavond brengt St. Nicolaas een bezoek aan ons, samen met enkele pieten. Hij neemt natuurlijk ook zo'n groot boek mee, dus dat belooft nog wat. Van 7 tot 10 uur is iedereen van 12 t.m. 15 jaar, die niet bang is voor de goedheiligman, welkom. Zaterdag 1 december: Vanavond geopend van 8 tot half 1 voor iedereen van 15 jaar en ouder. Zondag 2 december: Vanaf 7 uur kun je bij ons terecht om te kijken naar Studio Sport of om gezellig een kaartje te leggen en te genieten van een stukje rustige mu ziek. Ook voor de komende week is er weer aardig wat te vertellen, zo zijn er bijvoorbeeld kalenders te koop bij Jolanda Rutten, Oude Oostrumse- weg 34 te Venray. Wat of wie er op staat weet ik niet, want ik heb ze zelf nog niet gezien. Als je interesse hebt. stap dan even bij Jolanda bin nen en koop zon kalender voor maar f 3,50. Voor de bestuursleden is er ook nog iets te vermelden: op zater dag 1 december wordt er in De Essel een afdelings bestuursvergadering (ABV) gehouden, aanvang 20.15 uur. En nogmaals wil ik zeggen dat deze week de laatste week is waarop ko pij ingeleverd kan worden. Denk hier maar aan: méér kopij, mé'r Jenever bes. Afgelopen zondag was voor de vogelaars een normale dag. Joris zag plm. 30 rietganzen en vond een dode ransuil (in de draad gevlogen). Dan wil ik vragen of jullie alle gegevens over kleine zwanen bij mij willen doorgeven, zoals: vliegrichting, aan tal, enz. Deze gegevens verzamel ik en die worden na de winter (als de kleine zwanen weg zijn) in een gra fiek gezet met eventueel een ver slag. Als je de reeds uitgekomen Jene verbessen nog eens doorleest, zie je dat Henk Allards dit van het afge lopen jaar heeft gedaan. Nu volgen nog dc excursies voor a.s. zondag 2 december: Gertjan houdt een sovon telling in Meerlo. Vertrek 8.00 uur. Henk gaat om 8.00 uur naar de Ma- riapeel. Joris gaat om 8.00 uur naar de Maasheggen, (geg. kleine zwaan). Boena gaat om 8.00 uur naar Geys- teren (vooral voor paddestoelen). Zo, dit was het weer. De excur sies vertrekken natuurlijk vanaf he*. Schouwburgplein. P.S. Als iemand lege excursie- formulieren over of teveel heeft, wil hij of zij er dan een paar bij mij in leveren. De nieuwe zijn besteld maar nog niet binnen. Roger. De kollekle van afgelopen zater dag in het kader van Venrays Jeugd- kollekte-plan heeft het mooie bedrag van 1251,77 opgebracht. Namens 't bestuur zeggen we alle Venrayse gul le gevers van hafte dank. Tevens willen we van de gelegenheid ge bruik maken om alle kollektanten van harte te bedanken voor hun in zet. Om aan de wensen van de ouders tegemoet te komen ontvangt binnen kort elk lid een nieuw informatiebul letin waarin alle belangrijke gege vens over DSV zijn opgenomen. Alle repetities blijven ongewijzigd en worden gehouden in 't Trumke (in gang tegenover de Pastorie v. d. Pa terskerk), tel. 80508. Afmeldingen dienen echter te geschieden bij de beheerders W. Kleyn, tel. 81661 of P. Henssen tel. 85822. Voorlopige opgaves of inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de leider ,dhr. A. Koonings, tel. 86196. Omtrent onze St. Nicolaasaktivi- teiten kunt u zich wenden tot het se- cretariaat van onze goedheiligman, tel. 85435. U zult verstelt staan van zijn service, Commissie voor verkeer De commissie voor verkeer komt in openbare vergadering bijeen op maandag 3 december a.s. om 16.30 u. in het raadhuis (kamer 127). Aan de orde komen het verslag van de vorige vergadering en de op stelling van een advies inzake alge mene invaliden-parkeerplaatsen in het centrum van Venray. Tot besluit volgt dan de gebruike lijke rondvraag. Vergadering com missie voor ruimte lijke ordening De commissie voor ruimtelijke or dening en volkshuisvesting houdt op donderdag 29 november om 19.00 uur in het raadhuis haar openbare ver gadering. Ook de leden van de com missie voor agrarische aangelegen heden zijn voor deze vergadering uit genodigd, speciaal met het oog op 't punt: ontwerp-beslemmingsplan „Buitengebied". Er zal een korte toelichting op het plan worden gegeven alsmede éen samenvatting van het besprokene op zes gehouden informatie-avonden over dit onderwerp. Verder vermeldt de agenda: Her ziening bestemmingsplan „Zuid I" in verband met invoeging op de hoek Leunseweg-Zuidsingel van een kan toorgebouw met bovenwoningen. De herziening van het bestemmingsplan Veltum I houdt verband met de in voeging van een wijkgebouw nabij het bestande winkelcentrum. openbars bibliotheek venray AFD. VOLWASSENEN Julianasingel 3,3 Tel. 8191# Keuze uit nieuwe aanwinsten: Fotografie in Nederland, 1940-1975. Geheimzinnige wetenschappen. Overzicht van de geschiedenis van de verbintenis van magie en weten schap, vooral de alchemie. Hartley, J. Eerste hulp. de prak tische gids voor zelfhulp en hulpver lening. Hyatt, I. R. Vóór u weer gaat trou wen. Johannes Paulus I. Zijn toespra ken tijdens zijn 33 dagen pontificaat. Jonckheere, K. Groot verzendboek voor al wie jong van hart is. Bloem lezing van allerlei vormen van kin dergedichten, zoals bakerrijmen, af telrijmen. leerdichten en fabels. Plas, Michel van der. Zo'n bee*je wat ik voel'n flonkerende ver-é zameling parodieën, ..atires. chan sons. portretten, gedichten, dagboek bladzijden en bespiegelingen. Rohre, N. B. Verlegenheid; zo kom je er van af. Rijn-Legnkeek, C. van. Hallo An ke. Een moeder beschrijft het ster vensproces van haar 5-jarig doch tertje. San Francisco. jeugdnatuurwacht Afgelopen weekend hebben enke le bestuursleden van de Jeugdna tuurwacht Venray een tweetal vitri nes in de entree van de muziekschool ingericht. Je kunt door middel van mooie wandplaten, overzichtelijk de be schermde planten en beschermde dieren van Nederland bekijken. Er staat een apart-nestkastje en er worden braakballen van roofvogels en uilen getoond. Eveneens is een JNW-shirt, draag tas en stikkers voorzien van ons wel bekende embleem, geëtaleerd. Tijdens de openingstijden van de muziekschool kun je deze vitrines be zichtigen tot midden januari 1980. Rest me nog te wijzen dat 9 dec. a.s. onze tweede puzzel-wandeltocht wordt gehouden in de Ballonzuilse bossen, aanvang 10.00 uur. Dinsdag 4 december a.s. is er le denvergadering. Aanvang 20.00 uur in het gildehuis. Wij hopen dat alle leden aanwezig zijn. Agenda 1 Opening 2 Contributie 3 Notulen 4 Ingekomen stukken 5 Mededelingen: voorbereidingen voor de komende jaarvergadering 6 Rondvraag 7 Sluiting. Papier-aktie Zaterdag 1 december a.s. zal het Theobaldusgilde weer haar maande lijkse papieraktie houden. Half tien aan de weg Goed gebundeld en geen plastic er tussen. U weet toch dat u vrijdagsavonds al aan de weg kunt zetten? We nemen ook vodden mee, wel graag apart verpakt. Hebt u oud-ijzer of andere meta len, belt u dan even A. Verschuren, Zandstraat 6. Openbare vergade ring commissie van financiën en belastingen De commissie voor financiën en belastingen komt op mandag 3 de cember a.s. in openbare vergadering bijeen in kamer 126 van het raadhuis. Deze bijeenkomst begint om 17.00 u. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten waarover de commis sie advies moet uitbrengen aan het college van burgemeester en wet houders: Bespreking van het voorstel aan de raad tot vaststelling van een nieuwe verordening onroerend goed belasting. In de ontwerp-verorde- ning is het ten opzichte van 1979 met 5% verhoogde tarief opgenomen, waarmee in eerste instantie bij de opzet van de begroting voor 1980 ook rekening is gehouden. Bespreking van het raadsvoor stel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het aan- schaffen van materiaal c.q. materieel voor de gemeentepolitie. Het gaat over het aanschaffen van foto-appa- ratuur, rollend materieel (een motor, een z.g. brig3diers-auto en het tref fen van voorzieningen in de Merce- des-bus), een telex-geluidskap en n alarmonlvanger ter vervanging van een bij een inbraak in het pand Gro testraat 11 ontvreemd toestel. Met dit alles is een bedrag van 41.000 gul den gemoeid. Besnreking van het overzicht van de stand van zaken met betrek king tot de post „onvoorziene uitga ven" van de gemeentebegroting voor 1979. Verder staat er nog een aantal be- spreekpunten op de agenda. Commissie van on derwijs c„a. verga dert 4 december Op dinsdag 4 december a.s. 's mid dags om half vijf komt de commissie voor onderwijs, vormingswerk en re creatie in openbare vergadering bij een in kamer 127 van "het raadhuis. De agenda vermeldt o.m. de vol gende punten waarover advies moet worden Uitgebracht aan het college van b. en w.: Bespreking ontwerp-raadsvoor- stel inzake het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van de uitbreiding van de basisschool Co- ninxhof met twee lokalen. Zoals be kend kon deze uitbreiding destijds geen doorgang vinden in verband met bezuinigingsmaatregelen van de regering (Bestek '81). Nu de goedkeu ring van de minister is verkregen zou de school met twee lokalen kun nen worden uitgebreid, waardoor de aula van de school weer zijn oor spronkelijke status zal terugkrijgen. Het verlenen van medewerking voor het wijzigen van de centrale verwarmingsinstallatie en het ver vangen van vijf radiatoren ten be hoeve van de Dr. Poelsschool. Het verlenen van medewerking voor het aanschaffen van meubilair, leer- en hulpmiddelen ten behoeve van de basisschool St. Jozef te Cas- tenray. Bespreking voorstel inzake de invulling van werkgroepen ten be hoeve van de welzijnsplanning voor wat betreft de commissie voor on derwijs c.a. Het vaststellen van het verga derschema voor 1980. HINDERWET Openbare kennisgeving verzoek om vergunning Op de secretarie van de gemeente Venray ligt ter inzage een verzoek met bijlagen van: Inveka b.v.. Valkenlaan 6, Wate ringen. om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een construc tiewerkplaats c.q. installatiebedrijf voor verwarmingsapparatuur en kas senbouw. Adtes inrichting: Industrie terrein Smakterheide, .Smakterweg, kadastraal gemeente Venray, sectie A, nr. 1614 (ged). J. J. H. Lemmens, Timmer- mannsweg 50, Ysselsteyn, om ver gunning tot het uitbreiden van een rundveehouderij en varkenshouderij waar mest en meststoffen worden bewaard. Adres inrichting: Timmer- mannsweg 50, Ysselsteyn, kadastraal gemeente Venray, sectie M, nr. 290. W. Swinkels, Kulertseweg 21, Deurne, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een rundvee houderij en varkensfokkerij waar mest en meststoffen worden be waard. Adres inrichting: Puttenweg (ongen.), Ysselsteyn, kadastraal ge meente Venray, sectie M, nr. 463. H. Janssen, Julianasingel 22, Venray, om vergunning tot het op richten, in werking brengen en in werking houden van een houthandel en houtbewerkingsbedrijf waar elek tromotoren worden gebruikt met een gezamelijk vermogen van meer dan 2 pk! Adres inrichting: Kleindorp (ongen.), Merselo, kadastraal ge meente Venray, sectie B, nrs. 1734, 1735, 2909, 2471, 2910. Schriftelijke bezwaren tegen het verlenen van de vergunning kan een ieder gedurende vier weken na dag tekening van deze bekendmaking in brengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaarschriften wor den mede ter inzage gelegd. Mondelinge bezwaren kan een ieder persoonlijk of bij gemachtigde inbrengen op een openbare zitting te houden op woensdag 19 december 1979 om 15.00 uur in het gemeente huis, Maasheseweg 1. Beroep tegen een beschikking kan later o.a. slechts worden ingesteld door: a. een inwoner van een gemeente waar deze openbare kennisgeving is geschied mits hij in persoon of bij gemachtigde op de bovenbe doelde zitting is verschenen; b. een andere belanghebbende, mits hii binnen de gestelde termijn schriftelijk bezwaren heeft inge bracht. Venray, 30 november 1979 Bekendmaking bouwplannen Bij burgemeester en wethouders zijn aanvragen ingekomen om in afwijking van het geldende plan c.q. vooruitlopend op een in voorberei ding zijnd plan vergunning te ver lenen voor: het bouwen van een varkensstal aan de Meerselsepeel 8 t.n.v. J. Backus; het verbouwen van het woonhuis Dr. Poelsstr. 14 t.n.v. C. G. Reijn- ders; het verbouwen en uitbreiden van het pand Leunseweg 20 ten dien ste van een nieuw horecabedrijf tn.v. H. P. J. Voermans. Burgemeester en wethouders rijn voornemens aan deze bouwplannen medewerking te verlenen. De bouw plannen liggen met ingang van 3 de cember 1979 gedurende veertien da gen voor iedereen ter inzage bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders worden ingediend. Van Gedeputeerde Staten van Lim burg de navolgende verklaringen van geen bezwaar, zoals bedoeld in arti kel 50, lid 8, van de Woningwet en eventueel artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, ontvangen, welke zijn vereist voor het verlenen van de gevraagde bouwvergunnin gen voor: het bouwen van een woning in Castenray nabij de Horsterweg t.n.v. L. Heidens; het bouwen van een woning aan Kleindorp t.n.v. H. Janssen; het bouwen van een loods nabij de Jan Poelsweg t.n.v. J.H. Claes- sens; het bouwen van een woning in Castenray aan de Horsterweg t.n.v. G. Zegers; het bouwen van een woning in Castenray aan de Horsterweg t.n.v. P. Wegberg; het bouwen van een loods met kantoorruimte aan het Lovinck- plein 5 t.n.v. Teunissen B.V. Deze verklaringen van geen be zwaar kunnen worden ingezien bij de afdeling ruimtelijke ordening, kamer 201 van het raadhuis, geopend van 09.00 tot 12.00 uur. Zij die menen door de afgifte van een verklaring van geen bezwaar rechtstreeks in hun belang te zijn getroffen, kunnen gedurende 30 da gen na datum van deze publicatie op grond van de Wet Administratieve Rechtspraak Overheidsbeschikkin gen een bezwaarschrift indienen bij Gedeputeerde Staten van Limburg te Maastricht. Venray, 30 november 1979 De burgemeester van Venray, mr. H. J. M. Defesche. Ophalen huisvuil tijdens de komende feestdagen In verband met de a.s. feestdagen zal het ophalen van huisvuil afwij ken van de normale gang van zaken. Onderstaand schema maakt duide lijk hoe de zaken zijn geregeld in de periode van 24 dec. 1979 tot en met 1 jan. 1980. Maandag 24 december wordt de route van de vuilnisophaaldienst op de normale wijze uitgevoerd. Dinsdag 25 decmber (le Kerstdag) uiteraard geen ophalen van huisvuil. De route van die dag wordt ver plaatst naar zaterdag 22 december. Woensdag 26 december. Ook op de ze dag wordt er natuurlijk geen huis vuil opgehaald. De route van deze dag wordt verschoven naar donder dag 27 december. Op deze dag wor den ook de wijken bezocht, waar het huisvuil normaal op deze dag wordt opgehaald. Vrijdag 28 december wordt de rou te op de normale wijze uitgevoerd. Zaterdag 29 december wordt de route gereden die normaal op dins dag 1 januari zou worden uitgevoerd. Op maandag 31 december wordt de dienst uitgevoerd als op een norma le maandag. Kollektekalender december In de maand december mag alleen tussen de 9e en dc 15e worden ge collecteerd in het kader van de pro vinciale actie ten bate van het Ne derlands Katholiek Vakverbond. Collecteren buiten de aangegeven periode is niet toegestaan. Collectanten en collectrices moe ten het legimitatiebewijs zichtbaar dragen. Vragen...? Wendt u tot de gemeentelijke voorlichter Welvaartsvoorzie ningen in Landweert nu al actueel Op dinsdag 4 december a.s. om half acht 's avonds in de koffiekamer van het raadhuis gaan gemeentelyke functionarissen, die betrokken zullen worden bü het treffen van welzijns voorzieningen in het nieuwe bestem mingsplan Landweert een informa tie-avond beleggen. Hiervoor zyn uitgenodigd besturen van in Venray gevestigde verenigin gen, organisaties en instellingen, die werkzaam zyn op het gebied van de jeugd, sport, hulpverlening, cultuur etc. Verder zyn ook welkom degenen die belangstelling hebben voor of be lang hebben bü welzynsvoorzienin- gen en vanuit hun interesse 'n steen tje willen bydragen aan een vrucht baar gesprek. Nu staatssecretaris mr. G. Ph. Brokx zeer onlangs officieel de woningbouw in het bestemmingsplan Landweert van start heeft laten gaan, ziet het er naar uit, dat tegen het einde van volgend jaar de eerste bewoners in de nieuwe wijk zullen wonen. In de eerste fase zullen rond zeshonderd woningen worden gebouwd en vol gens de plannen zullen in de loop van ongeveer tien jaar rond 2400 wonin gen worden gebouwd, welke plaats zullen geven aan ongeveer 7000 be? woners. INSPRAAK Het is zoiets als een open deur in trappen wanneer men zegt, dat de gemeente in de vorige bestemmings plannen Veltum 1 en 2 en Brukske 1 en 2 te laat is geweest met haar wel zijnsvoorzieningen. Voor beide wij ken wordt nu pas gewerkt aan het tot stand komen van een wijkgebouw. Met Landweert wil het gemeente bestuur het anders gaan doen. Voor dat de eerste bewoner zijn nieuwe huis betrekt is men n.l. al begonnen met de voorbereidingen voor het rea liseren van een wijkcentrum in dit nieuwe woongebied. Maar. in tegenstelling tor Vel tum en Brukske kan men in dit voor bereidende stadium nog niet praten met de toekomstige gebruikers, om dat men nu nog niet weet uiter aard wie.deze gebruikers zullen zijn. In eerste instantie zullen anderen kunnen meepraten vanuit hun erva ring, hun kennis of louter en alleen vanuit hun inzet en enthousiasme. Deze mensen worden dan ook uitge nodigd om een zekere vorm van in spraak te geven bij het tot stand ko men van het toekomstige wijkcen trum in Landweert. WELKE VOORZIENINGEN Het is een ervaringsgegeven, dat in verschillende wijken van Venray activiteiten plaatsvinden, die een ruimtelijke voorziening nodig heb ben. Voor de wijk Landweert, die de grootste van Venray zal worden, zul het zeker niet anders zijn. Er zullen o.m. voorzieningen moe ten komen voor: onderwijs, jeugd werk, sport, peuterspeelzaalwerk, bejaarden werk, creativiteits-activi- teiten, feestelijke bijeenkomsten, ver gaderen, bestuurszaken en elkaar ontmoeten. Om in de behoefte aan ruimte voor welzijnsvoorzieningen in Landweert te voorzien, heeft het college van b. en w. een aantal uitgangspunten vastgelegd, waarover op de bijeen komst van 4 december zal worden overlegd. In eerste instantie zal deze avond een toelichting worden gegeven op deze uitgangspunten. Daarna zullen de meningen van de aanwezigen glo baal worden geïnventariseerd en kan verdere informatie volgen over het geen de gemeente van de besturen verwacht. Hierna zal men kunnen komen tot- het inventariseren van concrete me ningen en standpunten van vereni gingen, organisaties en instellingen. Tenslotte kunnen de conclusies wor den besproken en afspraken gemaakt met de gesprekspartners om zodoen de te komen tot verdere planning en uitwerking. Een interessant gegeven bij voorbaat is, dat in het bestem mingsplan Landweert nog een aan tal panden ligt, dat geschikt kan zijn of worden gemaakt voor welzijns- activiteiten. De mogelijkheden, welke eventueel deze bestaande en te handhaven pan den bieden, zullen ook met elkaar worden bekeken en besproken. De gemeente verwacht voor deze eerste gespreksavond over de wel zijnsvoorzieningen in de nieuwe woonwijk een groot aantal geïnteres seerden omdat juist in dit stadium de hulp van die geinteresseerden erg hard nodig is. Dameszwemmen Op dinsdag van 20.00 tot 21.00 uur is er in 't gemeentelijk combi-zwem bad een uurtje uitsluitend voor de dames!! U kunt rustig en ongehinderd vrij zwemmen, tarief 1,70 tot 16 jaar en 2,20 vanaf 16 jaar. Zwemmen is gezond en verkwik kend! Tot ziens op dinsdagavond. Trimzwemmen Trimzwemmen is een relatief vrije op beweging gerichte aktiviteit. Trimmen is bewegen en bewegen is gezond, trimmen kan op vele ma nieren gebeuren: wandelen, fietsen, hollen in 't bos, ook zwemmen hoort daarbij. Elke vrijdagavond van 20.00 tot 21.00 uur, tarief f 2,20 per keer, wordt in het gemeentelijk combi-zwembad onder leiding van de zwemonderwij zers het trimzwemmen georgani seerd. Wat is trimzwemmen? Het is een uurtje akbief bewegen, waarbij op speelse en ongedwongen wijze aller lei oefenvormen (natte gymnastiek) in het water plaats vinden. Blijf fit en gezond! Ga trimmen! 'TYït ziens op vrijdagavond.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 9