thomassenll AGENDA Gemeenteraad geeft voorkeur aan de bestaande provinciale weg voor Rijksweg 73 Gemeentepersoneel organiseert dit jaar boerenbruiloft Als u tóch een donsdekbed zoekt, neem dan direkt 'n goeie. Bijvoorbeeld net Ideens donsdekbed. Ledenvergadering Carnavalsverniging De Piëlhaas Onderhoud wegen Bewegwijzering naar Merselo Recreatiegebied Vlakwater Snipperdagen voor ambtenaren Lindebomen in Oirlo worden niet be spoten HELPT EUTERPE ONDER DE PANNEN lUARTVERENIGING „Voor Ons Plezier" DERTIG JAAR JONG huis bij „Zangers van Sint Frans" Ideensdonsdekbedden uit Denemarken worden gemaakt door vakmensen. Ideens staat voor top kwaliteit die nauwkeurig wordt gekontroleerd door het Deense Warentest Instituut, het Deense Donsdekbed Voorlichting Instituut en het Deense Textielonderzoek Instituut Dat zijn stuk voor stuk garanties dat u met 'n Ideens dons dekbed iets goeds in huis haalt. Iets goeds waaronder het jaren en jaren uitstekend slapen is. En weet u wat extra-prettig is, Ideens maakt donsdekbedden voor "koude" en voor "warme" slapers. Zodat iedereen het Ideens donsdekbed krijgt dat hem of haar persoonlijk het beste ligt. U vindt al die goeie Deense Ideens donsdekbedden bij: In onze editie van 2 juni j.l. maak- n we melding van het voorgeno- en vertrek van de „Zangers van St ans" van de Kruisstraat naar het lodlokaal van de St. Anna kleuter- hooi aan het Molenpad (hoek van Westsingel). Voordat de verhuizing kon plaats- jden, moest het een en ander ge uren. Ondanks dat het gebouwtje th uitstekend leende om als koor lis te kunnen dienen bleek de staat larin het verkeerde dusdanig, dat t noodzakelijk was het nodige nmerwerk te verrichten. Boven ra vroeg het interieur om een ondige opknapbeurt en om de no- ge aanpassingen om als koorhuis te innen fungeren. Bestuursleden, koorleden en ouders in daar in de afgelopen maanden ilop mee bezig geweest, naast de Zonder enige officiële plechtigheid bben de 40 leden van de Venrayse Ijarvereniging „Voor Ons Plezier" OP) het 30-jarig bestaan van hun reniging gevierd in zaal Halfweg. |f jaar geleden, bij het zilveren be- lan .ontbraken de centen om aan t jubileum de nodige aandacht te nnen schenken reden waarom men t nu nog eens stilletjes wilde over- ra. GESCHIEDENIS Theo de Haart, penningmeester van DP, heeft bij deze gelegenheid de schiedenis van 't biljarten in Ven- y uit de doeken gedaan in het ju- ieum-orgaan van zijn vereniging, ij heeft bij zijn speurwerk dank- ar gebruik gemaakt van oude jaar- ingen van Peel en Maas. Advertcn- Rs en nieuwsberichten uit de twin ger jaren illustreren dan ook hel ubblad- Zo lezen we dat in 1918 aan t meest biedende biljartballen te nop worden aangeboden, en er ook m „goedlopend" biljart te verkrij- en ls. Hieruit blijkt dus dat het biljarten l Venray 60 jaar geleden niet onbe- end was. Maar op welk tijdstip het iljarten in Venray zijn intrede deed, ermocht hij niet te achterhalen, ellicht dat anderen over meer ge- ivens beschikken. Hij houdt zich larvoor in ieder geval aanbevolen. In die jaren vonden er reeds ver- hillende wedstrijden plaats en wer en er met min of meer regelmatig- eid demonstraties gegeven door een prof de biljart". VDe wedstrijden hadden net als u plaats in een café, dikwijls ge- ombineerd met een beugelbaan. Ad- ertenties voor Venrayse kermis we en dan ook op de mogelijkheden om (kunnen biljarten en beugelen. drukte die men toch al had met de aktiviteiten rond de jubileumviering van het koor. Maar nu is het toch zover dat DE GALMHUT, zoals het koorhuis heet, gezien mag worden. Dat gebeurt dan niet door een of ficiële opening, maar door het hou den van OPEN HUIS op zondag 2 de cember a.s. tussen 14.00 en 17.00 uur. Belangstellenden kunnen dan een kijkje komen nemen in de nieuwe Galmhut van de „Zangers van Sint Frans". Bovendien is er sprake van een primeur, omdat van de hoogtepun ten uit de jubileumviering van dit koor op muziek-cassettes zijn vast gelegd die op die dag tegen 'n prijs van 12,50 per stuk te koop zullen worden aangeboden. Ook de VOP werd in een café op gericht, en wel in het cofé Volleberg aan de Henseniusstraat. Dat was dan in 1949 toen 13 biljartliefhebbers zich gingen verenigen. Maar vast staat, dat in dat café reeds in 1926 'n nieuw biljart geplaatst werd. Ook is bekend dat de biljartsport als een soort therapie beoefend werd door de patiënten van huize Serva- tius. De Broeders van Liefde hadden deze sport uit België meegebracht. Natuurlijk blijft de samensteller van het Jubileumblad ook stil staan bij de suksessen welke in de afgelo pen 30 jaar werden behaald. Zo is Thijs van Asten er in geslaagd in het seizoen 67/68 182 caramboles op zijn naam te brengen. Huiib van de Laar verbeterde dat rekord tot 192 caram- Wat men al een paar jaar geleden van plan was, zal dit jaar werkelijk heid worden: het gemeentepersoneel verenigd in de personeelsvereni ging „O. en O." (Ontwikkeling en Ontspanning) zal dit jaar de Boe renbruiloft organiseren. Er heeft zich intussen een comité gevormd, dat in nauwe samenwer king met de Vastelaovesvereniging De Piëlhaas die grootse carnavalsge- beuren, gestart is met de voorberei dende werkzaamheden. Hoewel de zaak uiteraard nog niet rond is, kan wel vermeld wor den, dat rond de officiële boerenbrui loft van carnavalsdinsdag tal van an dere evenementen, verband houden de met dit feest zullen worden ge organiseerd, zoals een verlovingsbal, officiële presentatie van het bruids paar en wie weet wordt uit dit on echte huwelijk na verloop van de daarvoor gestelde tijd ook nog eens een onecht kindje geboren, dat rond de elfde van de elfde onecht zal moe ten worden aangegeven om dan wel echt te worden gevierd. Al deze mogelijkheden worden thans op een rijtje gezet en zoals dat goede ambtenaren betaamt bestudeert, op hun merites bekeken en ter goedkeuring voorgelegd. In ieder geval zijn dit ambtelijke activiteiten (buiten werktijd) die nu eens niet de goedkeuring behoe\f.-n van burgemeester en wethouders en/ of de gemeenteraad. Op de algemene ledenvergadering van de Venrayse Vastelaovesvereni ging van j.l. maandag, konden de le den vernemen dat in het seizoen '82- '83 de „Gouden Humor" uitgereikt zal worden in Venray, vanwege het 44- jarige bestaan van deze vereniging. Enige knelpunten uit de ledenver gadering waren o.a. de entreeprijzen voor carnavalsbals, de zittingen, het werven van nieuwe leden en de ver koop van de plaat. Diverse vragen konden onmiddel lijk beantwoord worden door het be stuur. Enkele punten, zoals b.v. de entreeprijzen, zullen, door het be stuur nog onder de loep worden ge nomen. Aangaande de „Bronzen Piëlhaas" en de verenigingsonderscheidingen deelde de voorzitter mee dat ook de leden recht hebben om suggesties wat betreft kandidaten in te dienen. In de volgende bestuursvergadering zal een definitieve keuze gemaakt wor den. Bestuur en leden konden ermee akkoord gaan. dat joekskapellen geen inschrijfgeld hoeven te betalen voor de optocht. P. Pijpers maakte het bestuur er op attent, dat „joekskapel" geen Venrays is. Volgens Veldeke, moeten we spreken van „muziekcompagnie". Hij dankte verder de commissie „Ge luid en liedje" voor de perfecte or ganisatie op de lie van de 11e. Na de vergadering vertoonde Frits Linssen een film over de regerings periode van prins Wim2, gemaakt in diens opdracht. Een film die getuig de van een stukje vakmanschap en ons nog even stil liet staan bij car naval 1979. Naar aanleiding van een brief van de dorpsraad van Merselo met be trekking tot de toestand van een aantal wegen, hebben b. en w. mee gedeeld, dat de wegen door Daland en Testrik binnenkort van 'n nieuwe asfaltlaag worden voorzien. Een ge deelte van de weg Kleindorp naar de panden 12, 13 en 15 is door de Ruilverkaveling Overloon-MerseTo voorzien van een asfaltlaag. Na de winterperiode zal de afwer king van dit gedeelte plaatsvinden. De wegkanten van De Haag zijn inmiddels aangevuld met een meng sel van grind en zand, waardoor de wegkanten stabieler zijn geworden. boles .Dit nieuwe rekord wist hij in 74/75 zelf nog te brengen op 200 ca ramboles. In dat zelfde jaar slaagde Huub er in het maximum van 400 caramboles te halen in twee beurten. Piet Linders presteerde het op 26 februari 1961 in een vriendschappe lijke wedstrijd van VOP 1 tegen ONA 1, twee uur lang onafgebroken aan het werk te blijven. Het betrof een wedstrijd vrij biljarten over 20 beur ten. In de 19 andere beurten maakte hij slechts 95 caramboles. Het was jammer dat dit rekord niet erkend kon worden. In de Nederlandse jeugdkampioen schappen behaalde Huub van de Laar een 4e plaats waarmee we deze kleine bloemlezing van verenigings- suksessen willen besluiten. In het kader van het gemeentelijk bewegwijzeringsplan en in het ka der van de systematiek, welke de ANWB volgt bij het bewegwijzeren komt de aanduiding „MERSELO' op de kruising Deurneseweg-Peelweg te vervallen. Door de ANWB de instantie, die de bewegwijzering verzorgt wordt er n.l. van uitgegaan, dat alleen de hoofdbestemmingen en plaatsen aan de weg worden aangegeven. Merselo zal echter wèl worden aangeduid op het kruispunt Midden Peelweg-Beekweg en Deurneseweg- Weverslo. Hier gaat het dan om ge meentelijke aanduidingen. Zoals bekend is er een plan in ont wikkeling voor het recreatiegebied Vlakwater, waar reeds diverse ac commodaties aanwezig zijn, zoals 't Odapark, het zwembad, het tennis park, de manege en de voormalige camping. r In dit gebied zijn niet alle gronden eigendom van de gemeente. Om eventuele ongewenste ontwik kelingen in de nabije toekomst te kunnen voorkomen, was het gewenst dat de raad besloot 'n bestemmings plan voor dit gebied voor te berei den. De heer Houba (WD) vroeg zich af welke die ongewenste ontwikke lingen dan wel zouden kunnen zijn, om dit besluit te moeten nemen. Volgens de voorzitter zouden par ticuliere eigenaren (bouw)plannen kunnen ontwikkelen die in strijd zijn met de gedachte bestemming, maar die nu in de huidige bestemming wel realiseerbaa zouden rzijn. Om dat te voorkomen ging de raad met het voorbereidingsbesluit accoord. De gemeenteraad ging er mee ac coord. dat het aantal vakantie- c.q. snipperdagen van gemeenteambte naren in 1980 piet een dag verhoogd wordt, en gebracht wordt op 22 da gen. De heer Houba (WD) herinnerde er aan dat de minister ook voor dit jaar een extra snipperdag wil geven, n.l. op maandag 24 december. Dit on der de benaming van „energiedag", waardoor veel energie bespaard gaat worden. Volgens wethouder Schols volgt ook de gemeente Venray het voorstel van de minister, zodat op die dag het gemeentehuis gesloten zal blijven. Materiële schade De personenauto bestuurd door de 30 jarige mevr. S. uit Venray kwam vanaf het parkeerterrein aan de Wilhelminastraat de rijbaan oprij den op het moment dat de personen auto bestuurd door de 46 jarige J. J. uit Venray vanaf de Julianasingel de Wilhelminastraat kwam inrijden. Bij de botsing bleef het bij lichte schade. De personenauto bestuurd door de 48-jarige T. D. uit Venlo reed over de Langstraat en verleende op 3e kruising Langeweg-Langstraat geen voorrang aan de personenauto be stuurd door de 38 jarige mevr. S. uit Venray. Bij de daardoor ontstane botsing bleef het bij lichte schade. De personenauto bestuurd door de 35 Jarige L. uit Helden reed over de Lorbaan en zou de personenauto bestuurd door de 80 jarige J. R. wel ke uit een inrit kwam inhalen. Op 't moment dat de inhalende auto op het linker weggedeelte reed kwam een tegenligger uit de onoverzichtelijke bocht en er dreigde een frontale bot sing te ontstaan. Doordat beide be stuurders naar links uitweken kwam de botsing minder hard aan en bleef de schade beperkt. De 80 jarige be stuurder had niets van de botsing gemerkt. Van de heren, die 30 jaar geleden de vereniging oprichtten, zijn nu nog aktieye biljarters: Pierre Volleberg en Bèr Willems, die thans in Merselo speelt. VOP-JUNIOREN Van recenter datum is de oprich ting van een aktieve jeugd-afdeling. Hoewel bij gebrek aan een eigen verenigingslokaal ook ondergebracht in ..Halfweg", houdt men deze afde ling toch geheel buiten het café-ge beuren. De organisatie van de jeugd wedstrijden worden door de senioren verzorgd, en natuurlijk ook de op leiding. Voor de jeugd van 12 tot 18 jaar is zelfs een apart team met per soonlijke competitie ingesteld. Voor de trainingen staan jeugdleiders ter beschikking. Heeft een jeugdlid meer dan gewoon talent dan wordt hij uit genodigd voor meer specifieke lan delijke trainingen. Thans spelen 4 jeugdleden van VOP in de KNBB- teamcompetitie. Deze hebben 'n spe ciale jeugdleider in de persoon van L. Siebers, die met Th. Dericks ook de trainingen verzorgd. In het jubileumblad wordt aan de ze jeugdopleiding bijzondere aan dacht geschonken, temeer omdat men het aantal junioren nog wil uitbrei den. Jongelui die dus interesse heb ben in biljarten, kunnen bij VOP hun licht opsteken. JEUGDAFDELING V.OP. Voorste rij van links naar rechts: Ronald Kemmelings, Eric Dericks, Geert de Haart, Ren' Dericks, Leon Sijbers, Harry Smits, Ernst de Graaf. Achterste rij van links naar rechts: Mark van Berlo, Theo Swinkels, Theo Dericks (jeugdleider), Leo Siebers (jeugdleider), Albert Moorrees, Peter Schoenmakers. De dorpsraad van Oirlo heeft het gemeentebestuur gevraagd over te gaan tot bestrijding van een „be smetting" van de lindebomen in de Deputé Pëtersstraat in Oirlo. Deze bomen zouden tot de oudste in de ge meente Venray behoren. Uit een door de Plantenziektekun- dige Dienst ingesteld onderzoek is gebleken, dat deze „besmetting" be staat uit de meest gewone bladluis op lindebomen. Volgens deze dienst heeft bestrijding van deze bladluizen geen enkele zin, omdat het verschijn sel na enige tijd toch weer gaat op treden. Bestrijdingsmaatregelen met insecticiden zijn bovendien bepaald langrijke verstoringen in de min of meer natuurlijke levensgemeenschap ongewenst, aangezien daardoor be- kunnen plaatsvinden, aldus de Plan- tenziektekundige Dienst. De gemeente is daarom niet bereid om deze bomen te bespuiten tegen dit ongedierte. Vernielingen M. F. uit Venray deed aangifte van vernieling van zijn aan de Akkerweg geparkeerde personenauto. Er waren diverse krassen op de auto aange bracht. De 50 jarige M. C. uit Venray deed aangifte van vernieling aan zijn personenauto staande op de parkeer plaats achter zijn woning aan de Noordsingel. Op 't rechter-voorpor- tier was een flinke kras aangebracht. Schade 200 gulden. De 24 jarige J. J. uit Venray deed aangifte van vernieling van de an tenne van zijn aan de Nieuwland- straat geparkeerde personenauto. Weer diefstal in Gemeenschapshuis Een eerder gepleegde diefstal in 't Ysselsteynse gemeenschapshuis was nog niet tot klaarheid gebracht, of er moest daar wéér een diefstal worden gemeld. Afgelopen weekend werd er door bruut geweld toegang verkre gen tot dit gemeenschapshuis. Ont vreemd werd in zoverre kon worden nagegaan een hoeveelheid rookwa ren en drank. Valse melding Tijdens zware mist, donderdag avond, het zicht was nog geen twin tig meter, kreeg de alarmcentrale in Venlo bericht dat op de Maasheseweg ter hoogte van Rank Xerox een ver keersongeluk zou zijn gebeurd waar bij gewonden waren. Ondanks de mist rukte zowel de ambulance als de Venrayse politie met sirenes uit. Maar hoe ook werd gezocht langs de Maasheseweg en Venloseweg, van 'n botsing; al dan niet met gewonden, was niets te bespeuren. Trouwens er komen de laatste tijd meer valse mel dingen binnen. Het is te hopen dat mede door aanwijzingen van het pu bliek de dader kan worden achter haald. Oorlogstuig gevonden Tijdens werkzaamheden in de tuin van een woning aan de Westsingel werd een nog intakt zijnde munitie- kist bloot gelegd. Over hoeveel gra naten het gaat kon ons nog niet me degedeeld worden, wel dat de man nen van de EOD weer naar Venray komen om zich over deze oorlogs souvenirs te ontfermen. Vechtpartij Twee Venrayers kregen onenigheid met elkaar bij een bar; raakten toen slaags; gingen weg; maar zetten bij een cafetaria de vechtpartij voort. Een ruit sneuvelde, de politie arri veerde en nam de vechtersbazen mee voor onderzoek. De knapen verklaar den voor de schade van de ruit te zullen opkomen. Proces verbaal zal worden opgemaakt. Vrijdag 30 kiovember zaalvoetbal. 19.30 Ford Oldt.-De Grot, beker 20.30 Wetteling 1Gem. Venray, beker. 21.30 Wetteling 3—SVCB 2, comp. 3e klasse. 22.30 Wetteling 2—FCPR 2, comp. 3e klasse. Zaterdag 2 dec. 8-12.30 zaalhockey MHCV: 13.00 VC Rooy comp. Heren jun.VC Velden, Heren 4 HCV. 14.30 dames 2Lyceum, dames 4 Tornado, heren 3Revoc 3 16.00 dames 3Asterix, heren 2 Oikos. 16.30 dames 1Tri vos. 18.30 Wolff zaalv. vr. 1930-21.30 Voetbalver. Leunen, zaalv. 21.30-22.30 Ford Oldtimer Zondag 2 decemebr: 09.30-12.00 badminton, v.a. 12.00 korfbal comp. 12.00 V. Girls 2Sphagnum 1 12.30 Odos 1—Oranje-Wit 1 13.00 Sphagnum 1Swift 3 13.30 KCHB 1—V. Girts 2 14.00 Maaskorf 1Erica 3 14.30 Oranje Wit 2Grubben 1 ZONDAGSDIENST HUISARTSEN Van zaterdagmorgen 8 uur tot zondag nacht 12 uur neemt waar voor de pa tiënten van de huisartsen Bloemen, Franken, Lankveld, van Thiel, de Muinck Keizer en Wittgen E. de Muynck-Keizer Mgr. Nolensstraat 4, Venray, tel. 80305 Weekenddienst voor de patiënten van de huisartsen Beckers, Corver, Ver- cauteren, De Vocht en Schmeetz P. F. Corver Oostingel 6, Venray, tel. 81393 Voor spoedeisende gevallen kunt u op de genoemde data bij de genoemde doktoren terecht: 's morgens van 10 tot 11 uur; 's middags van 17 tot 18 uur. ZIEKEN- EN ONGEVALLENVERVOER Telefoon 04780-81333 WEEKEND- EN NACHTDIENST VENRAYSE APOTHEKEN APOTHEEK DE MONNIKSKAP Paterslaan-hoek Patersstraat, tel. 80140 van heden vrijdagavond 18 uur tot vol gende week vrijdag. ZONDAGSDIENST GROENE KRUIS Venray-Meerlo-Wanssum Zr. C. Peeters-Janssen telefoon 04780 - 81269 GROENE KRUIS ZUIGELINGENBUREAU De Clockert, Bergweg 4, tel. 81269 Uitsluitend op afspraak. ZUIGELINGENBUREAU BRUKSKE Eveneens op afspraak tel. 83859 of 81269. Inlichtingen en boodschappen: iedere morgen van 8.30 tot 9.00 uur, behalve in het weekend. Na 9.00 uur kunnen eventuele berichten gedurende de ge hele dag doorgegeven worden aan de administratie. UITLEENMAGAZIJN GROENE KRUIS Uitleenmagazijn: Bergweg 4, De Clockert, kamer 28, ge opend van maandag t.m. vrijdag van 16.00 tot 16.30 uur. VERLOSKUNDIGE DIENST Vroedvrouw Stevens-Helnen Merselosewee 23. Venray telefoon 04780-81152 VERLOSKUNDIGE Mevr. A. M. F. Tieeeloven-KuUper» Florishof 23 Venray telefoon 04780-82411 Spreekuur elke donderdag van 2-3 uur in De Clockert, volgens afspraak Denkt u nog aan de alctie „Helpt Euterpe onder de pannen"? Reeds hartelijk dank aan al die genen, die reeds een bijdrage lever den. De aktie loopt nog steeds. Mag Euterpe ook op uw steun rekenen? Rekeningnrs: t.n.v. Kon. Harmonie Euterpe, onder vermelding: Helpt Euterpe onder de pannen. Amrobank 422102849 (postrekening: 1049705) Nederlandse Credietbank 234785918 (postrekening 1032741) Rabobank 153963662 (postrekening 1068514). 15.00 Merels—V. Girls 15.30 CastenrayDIS 17.00 zaalhockey competitie Ven ray B2Blerick BI 17.45 Horst BIVenray BI 18.30 Blerick BI—Horst BI 19.15 Venray B2—Venray BI 20.00-21.00 Houten Hoek zaalv. vr. Maandag 3 december: 17.30-18.30 Manual tr. 18.30-21.30 VC Rooy tr. 2130 El. JanssenRabo zaalvoetb. comp. 2e klassse 22.30 Ford Oldt.Vlakwater zaalv. comp. 2e klasse Dinsdag 4 december: 18.00- 21.00 VC Rooy tr. 21.00-23.00 badminton 2300-24.00 De Zwaan zaalv. vr. Woensdag 5 december: Wegens pakjesavond gesloten. Donderdag 6 decemebr: 18.00-21.30 Manual tr. 21.30-23.00 VC Rooy tr.. Vrijdag 7 december: Za a ^voetbalcompetitie 1930 Barn. Eierti.Wetteling 2 3e klasse 20.30 Wetteling 1Doumar le kl. 21.30 SVCB 2—Wetteling 4 3e kl. 22.30 FCPR 2—El Jianssen, 3e kL vrijdag 30 nov. t.m. vrijdag 7 dec. aan het tracé verbonden bezwaren op een aanvaardbare wijze zullen worden ondervangen. Op Venrays territoir volgt dit tra cé de bestaande provinciale weg Venlo-Horst-Venray. Uitdrukkelijk stelde men, dat Rijkswaterstaat straks dan wel moet zorgen, dat o.a. Castenray, Brukske en Landweert geen geluidsoverlast zullen onder vinden. Ook dit onderwerp van geluids overlast werd nog eens terdege door gespit. Interessant was hierbij het geen door het Verkeersadviesbureau Goudappel en Coffeng in zijn rapport was gesteld. Het vindt het gewenst een nadere studie te maken van het ietwat verschuiven van het tracé in oostelijke richting van de bestaande provinciale weg, waardoor het li chaam van deze weg als geluidswal zou kunnen dienen. Wanneer n.l. de provinciale weg ter hoogte van het Brukske en Landweert rijksweg zou worden, dan betekende dit de aan leg van een vijf meter hoge geluids wal of de bouw van een metershoge muur Gepleit werd voorts met name door de heer Claessens voorrang te geven aan de aanlog van 't nieuwe stuk rijksweg tussen Venray en Box meer. Zou men eerst Maasbracht-Venlo aanleggen, dan zou het verkeer wel eens in een fuik kunnen vastlopen. De heer Claessens pleitte verder voor het sparen van zoveel mogelijk land bouwgronden, hetgeen hem door de vragensteller op de publieke tribune later niet in dank werd afgenomen omdat daardoor weer meer bosge bied verloren zou gaan. De heer J. Konings voerde aan, dat voor de aanleg van de nieuwe Rijks weg ongetwijfeld veel zand nodig zou zijn. Hij hoopte, dat het Venrayse gemeentebestuur zou proberen hier aan een openlucht zwembad over te houden. Het feit, dat de gemeenteraad dins- igavond in één uurtje klaar was et het bepalen van zijn standpunt et betrekking tot het tracé van de euwe Rijksweg 73, was na afloop jn de raadsvergadering voor een ingeman op de publieke tribune nleiding om hierover een scham- ere opmerking aan het adres van de iad te maken. In de gauwigheid zette hij een ^■kntal milieubezwaren op een rijtje daarmee zijn stellingname tegen l besluit van de raad te onderstre- n. VOORWAARDEN van de raadsmeer- voorstel van b. en hield echter niet in, dat men zich slag of stoot gewonnen gaf dit tracé. Duidelijk verbond hieraan de voorwaarde, dat alle De jongeman kreeg evenwel lik op uk van wethouder mevr. Rutten- elen. Zij maakte hem duidelijk, dat gemeenteraad al jarenlang met r onderwerp bezig is en dat de indpuntbepaling van de raad het [ultaat was van veel en langduri- studie. „Vandaar, dat een uurtje icussie over een belangrijk onder- >rp misschien voor een buiten lander kort is, maar voor mensen, i tal van rapporten hebben bestu- erd en het onderwerp al vele ma- hebben bediscussieerd, lang ge- eg", aldus mevr. Rutten. Na dat uurtje bleek, dat de meer- rheid van de raad en dat waren n de fracties Samenwerking, Kerk- irpen en VVD de voorkeur liet tgaan naar het tracé Maasbracht- lermohd-Reuver-Tegelen-Venlo 1 Venray-"Boxmeer daarmee het meest tegemoet gekomen aan de gemeentelijke gionale belangen. de PvdA-fractie bleek ge- voor de Midden Peelweg-

Peel en Maas | 1979 | | pagina 3