;erlo-wanssum vierlingsbeek unn DE KOPPEL mEUBEIEn V IVENRAY ,il jaar geleden jüit de gemeenteraad van EEL EN MAAS ook üw krant Uit de gemeenteraad van de raadsvergadering van de ge- ;e Meerlo-Wanssum een zeer edelijke vergadering noteer- rij de volgende punten: edegedeeld kon worden dat het jnmingsplan „Op de Hei" Wans- door het college van G. S. was jekeurd. Wanneer daar gebouwd innen worden kon nog niet ge worden. raad had geen bezwaar, dat 't neel in dienst van de gemeente bepaalde voorwaarden met oegd pensioen gaat. waren er door enkele raadsle- og vragen omtrent de vaststel- an de verordening „centrale an- -inrichting", uiteindelijk ging zonder hoofdelijke stemming en en ander accoord rt kermisterrein te Geysteren een aansluiting op het electri- snet, en dat gaat de gemeente 100,kosten. raad ging verder accoord met stelling van de werkgroep wel- ilanning. De fanfare Vriendenkring te gen kreeg de gevraagde inves- gssubsidie welke 10% bedraagt le 18.058,—. Voetbalvereniging BW Blitters- kreeg de investeringssubsidie de uitbreiding van het sport- hetgeen betekende een bedrag 1576,—. Mede op voorstel van raadslid terams nam het college 't voor- ot subsidiëring van het jeugd- UIT „PEEL EN MAAS" N 26 NOVEMBER 1949, NR. 47 irays Harmonie huldigde zater- 1 in zaal Wilhelmina haar leden leer dan 25 jaar lid of ere-lid deze vereniging geweest zijn. Dr. H. Sala werd als zilveren lent gehuldigd en dank ge it voor alles wat hij gedurende ren voor de Harmonie gedaan ar architect Th. v. d. Boom werd eic aanoesteed het bouwen van tubbel winkelpand met boven den voor rekening van mèvr. fouwels-Maassen aan de Hof- t. De hoogste inschrijver was L. ttberg, Wanssum voor 104.000 jste J. C. Akerboom voor de van 81.300,z zondag 27 november zal na het plechtige, processie het St. Oda e weer gebracht worden naar 't la-kapelletje aan de Hoender- Het kapelletje is onder auspi- van Venray Vooruit weer aardig napt door de buurtbewoners, il er trappen buiten zijn aange- t, waardoor het gemakkelijker •aar is. Keurig gewit en ge- rd is het kapelletje eens zo geworden, terwijl het beeldje is gerestaureerd. 5 jaar is ook het oude klooster Jozef weer geheel gerestau- en herbouwd, zodat de oorlogs in weer geheeld zijn. Ter gele id van dit feit, hielden alle be- s van St. Jozef een veertiguren uit dankbaarheid, dat besloten met een plechtig lof, gecele- rd door de Z.E. Pater Gardiaan, die aan de bebouw hadden mee kt, waren hierbij aanwezig. Na of werd een feestavond aange- welke zeer in de smaak viel. is weer een nieuwe vereni- rijker. Deze week is n.l. 'n Gym- cclub opgericht voor gehuwde die staat onder leiding van eer Theeuwen. Blijkens de deel- aan de eerste oefenavond in Gitzels, mag deze vereniging in de sympathie van velenver- [en. Katholieke Arbeidersvrouwen Venray vergaderden deze week aal Schellen, waarbij Pater Adri- Loof ofm (de Klokkeluier) sprak opvoedkundige problemen. De- Berden was eveneens aanwezig prak de vergadering toe. Tenslot- ertoonde Rector Beiten een serie inray heeft de eerste vrije markt oveel jaren weer achter de rug. was er niet alleen buitengewoon maar ook de prijzen van het en met name van de biggen wa- zeer bevredigend. De markt reden deden zeer goede zaken, kunnen slechts hopen dat de kt zich gunstig blijft ontwikke- paard van de landbouwer C. te Irum raakte zondag in een moe- en dreigde langzaam te verdrin- Nadat men met veel moeite het weer op 'het droge had, bleek dat afgemaakt moest worden. gebouw terug en zal een nieuw voor stel in de commissies worden ge bracht. De stichting vroeg namelijk de toegezegde subsidie aan te vullen tot 58.363,maar het college stel de voor dat verzoek af te wijzen. In de volgende raadsvergadering hoopt het college met een aanvullend voor stel te komen. De verplaatsingskostenverorde ning werd aangepast op voorstel van de R.K. Ambtenarenverenrgng. Ten behoeve van de aanleg van 'n vuiloverslagstation, dat in Wans sum zal worden gerealiseerd, kon 'n perceel grond worden aangekocht. In de vakatures voor de com missies ruimtelijke ordening en grondgebied werd benoemd het nieuwe raadslid A. Holl. Voor de raad van de gemeente Meerlo-Wanssum was het ongewoon dat maar enkele raadsleden gebruik maakten van de rondvraag. Alleen werd gevraagd hoe of het eigenlijk zat met het onderkomen voor de JMB jeugd van Meerlo. Het college ziet met verlangen uit naar een voorstel dienaangaande van de jeugdgroepe- ringen. Aanrijdingen De personenauto's bestuurd door de 40 jarige J. A. uit Venray en de 27 jarige bestuurster W. A. uit Ven ray reden op de Deken Thielenstraat elkaar tegemoet. Aan een kant van de weg stonden auto's geparkeerd. Beide auto's ontmoetten elkaar; de eerste bestuurder stopte en de twee de reed daarop langzaam het trottoir op, maar haar auto gleed van het trottoir af tegen de eerste auto op. Lichte schade. De 30 jarige bestuurder van een personenauto J.V. uit Geleen wilde op de Midden Peelweg in de Vrede- peel een vrachtauto inhalen, maar ziende dat dat geen haalbare kaart was, wilde hij terug naar de rechter zijde van de weg. Bij die manoeuvre raakte zijn auto de achterzijde van de vrachtauto waardoor hij weer op het linkerweggedeelte terecht kwam. Een botsing met een tegemoetkomen de auto, bestuurd door de 26 jarige Th. V. uit Uden, was onvermijdelijk. Al was de schade aanzienlijk, per soonlijk letsel van betekenis behoef de niet te worden geregistreerd. De personenauto bestuurd door de 45 jarige mevr. G. uit Venray reed over de Leun se weg in de- rich ting Oude Oostrumseweg. Voor de kruising stopte zij, maar dat stoppen had de achter haar rijdende bestuur der van een personenauto, de 22 ja rige H. v. L. uil Horst, te laat opge merkt. Nu botste die auto tegen de stoppende auto op. Lichte schade was het gevolg. De personenauto bestuurd door de 20 jarige, mevr. A. uit Venray stopte bij de voetgangersoversteek plaats Westsingel-Parkweg voor eni ge overstekende kinderen; dat deed ook de achter haar rijdende perso nenauto bestuurd door de 20 jarige P. H. uit Venray. Maar de daar weer achter rijdende 25 jarige G. H. uit Venray zag die stoppende auto's te laat. Zijn auto botste tegen de twee de auto op welke doorschoot tegen de eerste. Het bleef ondanks alles bij materiële schade. Het niet verlenen van voorrang was oorzaak dat op de Leunseweg bij de kruising Ziudsingel een bot sing ontstond tussen de personenau to's bestuur ddoor de 39 jarige dame G. J. uit Horst en de 50 jarige dame M. v. G. uit Venray. Ook hier alleen materiële schade. De bestuurder van een perso nenauto, de 49 jarige H. N. uit Ven ray wilde vanaf de Albionstraat te Leunen linksaf de Gussenstraat in rijden. De bestuurder van een achter hem rijdende personenauto, de 60 jarige H. B. uit Venray, zag te laat dat de auto afdraaide. Daardoor botste hij tegen de afslaande auto. Mevr. H. stond met haar auto op de Leunseweg geparkeerd. Voor haar stond eveneens de geparkeerde personenauto van mevr. M. Mevr. H. reed weg maar had te laat de uit te genovergestelde richting naderende personenauto gezien, bestuurd door de 27 jarige H. v. L. uit Venray. Er ontstond een botsing, terwijl na de botsing haar auto tegen de gepar keerde auto van de andere dame bot ste. De bestuurder van een perso nenauto, de 28 jarige W. L. uit Ven ray, wilde vanaf het tankstation aan de Jan Poelsweg te Ysselsteyn weg rijden, maar bemerkte te laat dat uit de richting Ysselsteyn een personen auto, bestuurd door de 59 jarige mw. D. uit Horst, naderde. Er ontstond 'n botsing maar ook hier bleef het bij materiële schade. De 16 jarige bromfietser R. v. M. uit Venray reed over de ventweg van de Zuidsiingel vanuit de Oostsingel en wilde de hoofdrijbaan van de Zuidsingel oversteken om het Bruk- ske in te rijden. Hij stopte en meen de dat geen verkeer naderde; stak over, maar op dat moment kwam uit de richting Leunseweg de bromfiets bestuurd door de 20 jarige P. H. uit Venray. De onvermijdelijke botsing bleef gelukkig beperkt tot materiële schade. De 21 jarige bestuurster van een personenauto mej. M. J. uit Venray, naderde langzaam de kruising Deur- neseweg-Langstraat-Heidseweg om dat over de Deurneseweg 'n vracht auto naderde. Nadat die vrachtauto de kruising had gepasseerd reed de jongedame de kruising op zonder voldoende op te letten; zij had de na derende personenauto bestuurd door de 35 jarige J. v. d. H. uit Venray niet opgemerkt. Nu ontstond een botsing maar ook hier bleef het alleen bij materiële schade. Uit de raadsvergadering van de ge meente Vierldngsbeek noteerde wij de volgende besluiten: Medewerking voor de renovatie van de c.v.-installatie van de kleu terschool te Hollhees. Medewerking voor de vervan ging van de oliegestookte verwar mingsketel van de lagere school te Maashees. Voor de realisering van de rio lering te Vortum Mullem werden de schadevergoedingsregelingen vastge steld conform het advies. De raad had geen bezwaar te gen verhoging van het deelnameka pitaal Obragas waarop nu 'n bedrag van 160.000,is volgestort. De legesverordeningen werden aangepast, hetgeen neerkomt op een verhoging van 3,5 procent. De tarieven van het reinigings recht werden met eenzelfde percen tage verhoogd en werden gebracht op 43,per jaar. NIEUWE BASISSCHOOL VIERLINGSBEEK Het op 29 december vorig jaar be- 30 november en 3 en 4 december. Venray Winkelcentrum l/l/AMRKTHOF Tel: 04780-87363 'l Dinsdags de gehele dag gesloten Iedere vrijdag koopavond tot 9 uur Venlo o Tegelseweg 59 Tel: 077 18541 's Maandags geopend v.a. I uur Iedere donderdag koopavond tot 9 uur Oosterhout Keiweg 74-76-78 Breda Haagweg 245 j schikbaar gestelde krediet voor de bouw van een nieuwe basisschool te Vierlingsbeek is niet toereikend ge bleken. Nu blijken de cijfers voor de bouw van die school een bedrag te vergen van 2.173.378,Voor de aanpassing van de kleuterschool een bedrag van 173.404,Voor de aan passing van het gymnastieklokaal 'n bedrag van 20.639,en voor het Sloopwerk van 'het jeugdhuis 'n be drag van 9.844,In totaal een be drag van 2.377.265,Dat was dan 537.265,meer dan destijds ge vraagd. Al vonden verschillende le den van de raad dit wel een groot verschil; het is in ieder geval een goede investering, want voor het on derwijs is het geld nooit weggegooid. Alleen de Overloonse fraktie was erg geschrokken en vroeg zich af of er niet bezuinigd zou kunnen worden. De Maaskantse fraktie was het er wel me eneens en vroeg zelfs de af schrijvingstermijn, welke op 30 jaar was gesteld, terug te brengen op 15 jaar. Dat voorstel nam het college over. Vast staat dat het Venrayse aannemersbedrijf Gebr. Janssen die school zal gaan bouwen en dat deze op 1 augustus 1980 in gebruik moet kunnen worden genomen. Dat was wind en weder dienende beloofd. Na tuurlijk zullen daar waar mogelijk is Vierlingsbeekse onderaannemers een kans krijgen. In de toekomst zal bij dergelijke aanbestedingen bekeken worden of er openbaar kan worden ingeschre ven, nu is dat niet meer mogelijk. Overigens was het college er niet van overtuigd dat zulks goedkoper zou zijn. OVERSTORTLEIDING BAANSESTRAAT In de raadsvergadering van 9 dec. 1977 besloot de raad een krediet be schikbaar te stellen van 252.000, ten behoeve van een overstortleiding Baansestraat te Overloon. Nu blijkt het totale plan een bedrag te vergen van 657.000,Natuurlijk had de Overloonse fraktie geen bezwaren tegen de meerdere uitgaven. Het kol lege was blij dat het zo lang had ge duurd, want volgens de deskundigen was nu geheel Overloon van de gro te overlast verlost, en dat was het vergrote bedrag wel waard. FIETSPAD VENRAY-OVERLOON i I Omdat de gemeente Venray c.q. de Grondmij het langs de Overloonse- weg aangelegde fietspad zonder toe stemming 60 meter hadden doorge trokken op Overloons gebiedom de gevaarlijke oversteek in de bocht te vermijden had het Vierlings- beekse kollege die aanleg stop ge zet. Ook al omdat het Provinciaal be stuur van Noord Brabant toegezegd had voorbereidingen te treffen voor de aanleg van het fietspad tot aan de kom van Overloon. Alleen kon het Provinciale bestuur niet toezeggen wanneer dat zou gebeuren. Ook niet of die provinciale weg door de pro vincie zal worden verkocht. Wel was het Provinciale bestuur er van over tuigd dat op de grens een verkeers- gevaarlijke situatie was ontstaan en ze zegden toe, dat in die situatie ver andering zou komen. Maar ja, beter straks een andere en wellicht duurdere wegenbouwer laten komen voor die 60 meter, dan het nu Venrayse wegenbouwers te laten aanleggen. Het laatste woord is daar nog niet over gesproken, maar ondertussen blijft de situatie wel on veilig. RIJKSWEG 73 Namens de raad werd het kollege gemachtigd aan de Raad van Water staat mededeling te doen, dat de ge meente Vierlingsbeek voorkeur geeft voor de aanleg van Rijksweg 73 de doortrekking van de Provinciale weg Horst-Venray te realiseren, omdat dit voor de gemeente het meest ideale tracé was. BLOKHUT OVERLOON Bezorgdheid was er te beluisteren of aannemer Gerrits tijdig de beide blokhutten van Holthees en Over loon zou klaar krijgen. Bij het kol lege werd aangedrongen om uitstel te vragen bij het ministerie van CRM om de subsidie niet te missen. Het vragenuurtje na de raadsver gadering zal voorlopig nog blijven. De riolering van Holthees is aan- bestedingsklaar maar wanneer de uitvoering ter hand wordt genomen is nog niet te zeggen. Er is kontakt met het Venrayse gemeentebestuur voor de gecombineerde aanleg met Smakt, maar ook daarover was nog geen definitief besluit te verwachten. tnuAy Vermakelijkheidsbelasting in Venray weer ingevoerd Zoals bekend heeft de gemeente Venray de vermakelijkheidsbelas ting afgeschaft. In plaats van o.m. deze belasting is de onroerend-goedbelasting geko men. Omdat de vermakelijkheidsbe lasting vroeger werd geheven voor plezierige evenementen is deze be lasting ter beschikking gekomen van Vastelaovesvereniging De Piëlhaas. waarvan bekend is dat zij plezier kan maken en goed kan heffen. Tegen het einde van deze maand zullen de aanslagbiljetten de deur uit gaan. Alle inwoners van Venray-kom worden door De Piëlhaas aangesla gen. Uiteraard is men niet verplicht de ze belasting (contributie) te betalen. Doet men het wél, dan kan men in ieder geval verzekerd zijn van een goed vastelaoves-seizoen 1979/1980 als lid van de vastelaovesvereniging De Piëlhaas. Men kan dan mee hef fen.

Peel en Maas | 1979 | | pagina 13