IRKELIJKE DIENSTEN VAMOS A VER INGEZONDEN r^rote Kerk Venray ■arochie Paterskerk Kerk 't Zonnelied Brukske Parochie Vredeskerk OUD PAPIER Protestantse Kerkengemeenschap Parochie Oostrum Parochie Oirlo Parochie Castenray Parochie Leunen Parochie Ysselsteyn Parochie Merselo Rectoraat Vredepeel Rectoraat Veulen Rectoraat Heide Rectoraat Smakt BEZOEK AAN KERKHOF VcnloGrote Kerkslraal 12 Nu 498,- Venray Helmond Heisiraat121 Roermond Nu 469,- Nu slechts 349,- 795,- Nu 398,- n zaterdag 1 tot en met zaterdag 8 dec. Iflfcterdag 19.00 nederlandse hoog- w Int. Johan Moorrees Herman v. aar vwg. de buurt overl. ouders n-v. d. Mond. jidag eerste zondag van de maand, leesmis nit. Arnoldina v. d. Boo- i ld bijz. intentie; 9.30 greg. hoog- int. Wilhelmus Janssen Herm. erink Engelina Rutte Lies en ^[man Jeuken-Verhulsdonk vwg. iuurt; 11.00 nederlandse hoogmis lerkoor) int. jrd. fam. van Waa- irg-Janssen Mathieu Arts it Gossens. jandag H. Franciscus Xaverius, iter. 9.00 voor oude stichtingen I leden parochianen; 19.00 Bill v. irken Lies en Herman Jeuken- ilsdonk. isdag 9.00 zuster Honor' en Nellie lts bijz. intentie; 19.00 overle- fam. Bouten-Verschuren Teng laegen Nellie de Bruyn-v. d. lensdag 9.00 Nella Verblakt; 19.00 St. Nicolaasgilde Jacob Gossens .nna Gossens. inderdag H. Nicolaas. 9.00 Hen- Drabbels, echtgen. en kinde- trijdag H. Ambrosius, bisschop en jkleraar. 9 00 Wilhelm Wilms en jdrina Hulsman Nellie Raedts; f Oouders Kleuskens-Achten Hu- i v. Rijt Christina Vermeulen- iterdag Onbevlekte Ontvangenis de heilige Maagd Maria. 9.00 in van Osch ouders Arts-Cor- •n. Jenniskens-Janssen en Wil- uit dankbaarheid; 19.00 Henri ups I Con Pijls overl. fam. Hen- •Péeters Harrie van Meijel. Mededelingen ondag onder de mis van 11.00 uur r kindercrèche in het zaaltje on- de sacristie. Leidsters: Anny essen en Liesbeth van Aarsen. uwelijksafk.: Hennie van Gerwen st) en Max van Hoek. g indag is het de eerste zondag van I advent, de voorbereiding op het I itfeest. De lezingen van de vier I Jagen inspireerden de volgende I lenvattende zin: „Vanuit de vette 1 r de weg naar de stad en door de ^rt om het Heil te aanschouwen". Akolieten Bterdag 19.00 M. van Pelt en A. idag 8.00 Lilian Stoffels en Su- Claessens (lezeer: Marij Jans- 9.30 Geert Flinsenberg en Paul scnberg; 11.00 A. Regli en Rutger Misdienaars - mandag, dinsdag 19.00 Berti Bou- en Leon Stoffels. I 'oensdag. vrijdag 1900 Manon I lings en Tom Kengen. ondag 2 december eerste zondag de Advent. H. Missen: 7.30; 9.00; hoogmis 10.15 gezongen door :endo; 18.00 avondmis. eerste vrijdag van de maand avondmis voor de gezinnen van rochie. terdag: feest van Maria Onbe- Ontvangen; 5.00 gelegenheid te biechten; 18.30 avondmis als igsviering. Mis-intenties iterdag 18.30 overl. fam. Dech- vSijbers en Vermeulen-Dijkmans - londag 7.30 voor de parochie; 9.00 Itarina Poels-van Dooren; 10.15 L rl. fam. Spee-Arts; 11.45 Gerard f Leuken en Anna Maria Reijn- L 18 00 voor een overledene, laandag 8.00 Ger Ambrosius en tri. familie en overl. ouders Ak- ■^mans-Timmermans; 19.00 Lam- de Lauw en zoon Peter en tot •e intentie. isdag 8 00 Antoinette Rammel- 19.00 Wim van den Munckhof en •Elsevier en Eva Wilhelmina Ro- •1. familie en voor de gelovige n. [Woensdag 8.00 Sjang Ewals en erl. ouders Akkermans-Timmer- ins; 19.00 Piet Spee-van Osch en ^rl. kinderen. londerag 8.00 tot zekere intentie tverl. ouders Akkermans-Tim mans; 19.00 Johanna Huberta La- jfrijdag 8.00 overl. fam. Ambrosius |over 1. ouders Akkermans-Tim- ïans; 19.00 gezinsmis; Gerlach i Ass en Teng Stevens. Zaterdag 8.00 Elisa Gregoria Palm en overl. ouders Akkermans-Tim mermans en t.e.v. de H. Geest. Misdienaars en akolieten Zaterdag 18.30 Arnoud Verhaeg en Hans Kerstjens. Zondag 7.30 Peter Sohoenmakers; 9.00 Geert Claes en Eric Arts; 10.15 Willy van Bekerom en Geert Kopp^s; 1145 Tony Scholten en Ricky Dou- wes; 18.00 Peter en Martijn Smelt. Maandag, woensdag, vrijdag 8.00 Twannie Peeters en Robbie Arts; 19 Jacq Smetsers en Martijn Smelt. Dinsdag, donderdag, zaterdag 8.00 Hans van Geenen en Pepijn Dobbe laar; 19.00 Marcel Philipsen en Mar tin Leenders. Zaterdag 1 december euch. viering om 19.00 uur. Geen kindercrèche. Misintentie: overl. fam. Mullenders. Zondag 2 december: gezongen euch. viering met muzikale medewerking van het Pauluskoor uit Boxmeer olv, Theo in 't Panhuis. Organist: Theed Schouten. Kindercrèche wordt verzorgd door Irmgard Kol en Lydia v.d. Bosch. Misintentie: overleden fam. Hen driks. Woensdag 5 december: euch. vie ring om 19.00 uur. Misintentie: dhr. A. van Cuyk. Zaterdag 19.00 avondmis v. overl. Jos Cup en voor overl. ouders Sjef Jacobs en Hendrika Daniels. Advents liederen samen met het kinderkoor De Vredesklokjes. Zondag 8.00 leesmis voor overleden fam. Willems-Tijssen; 9.00 leesmis voor overl. Martinus Bonants (v. d. kaartclub); 10.00 hoogmis voor overl. Leo Snijders. Advents-liederen met het kerkelijk zangkoor; 11.30 leesmis voor overl. Jan van Haren en Her man Zegers; 18.30 avondmis v. overl. Wilhelmina van Zwamen-Barents (buurt). Maandag H. Franciscus Xaverius, priester. 8.00 leesmis voor overl. Lies Jeuken-Verhulsdonk; 19.00 avond mis voor overl. Martinus Jacobs. Dinsdag 8.00 leesmis voor overl. Thijs Arts en overl. familieleden; 19 avondmis voor overl. Harry Janssen. Woensdag 8.00 leesmis tot het ver krijgen van een zalige dood; 1900 avondmis voor overl. Lies Jeuken (fam. P). Donderdag H. Nicolaas, bisschop. 8 00 leesmis voor overl. Joseph Lin- ders; 19.00 avondmis voor overleden Engelina Rutten-Rutten en v. overl. Piet en Gerrit Janssen. Vrijdag eerste vrijdag van de maand. I Toegewijd aan de verering van het 1 H. Hart 8.00 leesmis voor overleden familie Thielen-Hendriks; 19.00 uur avondmis voor overl. Martin Hoede- maekersi Zaterdag feest van de Onbevlekte Ontvangenis van Maria. 8.00 leesmis voor alle overledenen van de paro chie (kollekte Allerzielen); 14.30 pl. eucharistieviering uit dankbaarheid bij gelegenheid van het 25 jarig kloosterfeest van broeder Billekens; 19.00 avondmis voor overl. ouders Pouwels-Verbeek en zoon Frans en voor overl. Maria Jacobs-Daniëls. Mededeling Zondag onder de mis van half 12 kleutercreche in de kleuterschool vlak bij de kerk. Leidster: Henriëtte Jacobs. Misdienaars en akolieten Zondag 8.00 R. Aben, R. Smits; 9.0C C. v d Brand, Th Ursulman; 1000 J. Jacobs, H. Litjens, E. Wiegman; 11-30 Th. Houwen, A. Millen; 18.30 J. de Bruyn, R. Beerkens Maandag, dinsdag, woensdag 800 T. Franken, R. Barents; 19.00 H. Boom, R. Duivenvoorde Donderdag, vrijdag, zaterdag 8.00 A. Vercauteren, B. Verstegen; 19.00 J. Dommeck, C. de Bruyn. TEN BATE VAN VENRAYS MANNENKOOR KAN MEN BEZORGEN IN DE CONTAINER ACHTER GARAGE VAN HAM, MAASHESEWEG ingang via Bosweg Zondag 2 december a.s. de Eerste zondag van de Advent, om tien uur gezamelijke dienst met de Molukse Evangelische Gemeente in de aula van Den Hoebert aan de Westsingel. Predikanten zijn Ds. P. J. Pesuli- ma en Ds. J. R. F. Heine De extra kollekte is bestemd voor het diakonaatsprojekt. Daarna koffiedrinken in de koffie kamer. Om 5 uur December-Vesper met medewerking van de instrumentale kantorij. In Blitterswijck geen dienst. Zaterdag 19.00 gest. jaard. Wilhel mina Jeuken en ouders, Anna Ger- trudis Janssen-Renkens (vw. fam.), Jan Haegens, Peter Derks, overl. fa milie Stappers en Nel Arts. Zondag 9.30 Jacob Janssen en An na Janssen-Wijnhoven, gest. jaard. Leonard Maas (Gem. Koor); 11.00 ge st. jaard. Antoon en Wilhelmina Ver- heijen. Maandag 9.00 Harry Graat. Dinsdag 9.00 tot int. familie T. Woensdag 9.00 Ide Min. Donderdag 9.00 Henricus Derkx. Vrijdag eerste vrijdag van de maand 9.00 overl. fam. Rutten-Koekei koren. Zaterdag 19.00 overl. fam. Litjens- Hendrix, mevr. Hulsman-Jansen, Me la en Jan Hulsman. Misdienaars: Zaterdag 19.00 Eddy Drabbels, Alex Oudenhoven, Marcel Janssen, Mar cel Litjens. Zondag 9.30 Alouis Martens, Eric Jeuken, Robert Claessens, Robby Raymakers; 11.00 Frank Verheijen, Antoine Camps, Hans Mulder, Ge rard Verbruggen. le Zondag van de Advent Zaterdag 19.00 gez. h. mis overle den ouders Nellen-Lijssen, maandd. Alfons Kurvers, overl. ouders Hesen- Heiligers en zoon, ouders Tielen- Verstappen en tot intentie familie Creemers-Lottem. Zondag 8.30 h. mis voor de paro chie; 10.00 hoogmis maandd. Hendri- na Rutten-Sijmons, maandd. Zuster Richtruda Classens, maandd. over leden ouders Janssen-Driessen. Maandag 8.00 h. mis st. Peter van Kempen en Anna Weijers en zoon Peter van Reith en Petronella Lit jens. Dinsdag 8.00 h. mis st. Joh. en Jo hanna Hendriks en Math. Vullings. Woensdag 8.00 h. mis st. Ger. Ne- lissen, Johanna Geurts en Martien Nelissen. Donderdag 19.00 h. mis gez. eucha ristie familie Rongen-Ewals. Vrijdag eerste vrijdag van de maand toegewijd aan verering allerh. Hart van Jezus. 10.15 h. communie aan de zieken; 13.30 pl. huwelijksmis bruids paar Nooycn-Camps; 19.00 gez. h. mis Maria Petronella Janssen-Driessen om genezing, t.e.v. H. Machutus, fa milie Lendfers, overleden fam. Phi- lipsen-v. d. Ven en voor Alfons Kur vers. Zaterdag feest van O.L. Vrouw On bevlekte Ontvangenis. 19.00 gezins mis verzorgd door de kinderen 0e klas v. Alfons Kurvers (Lourdes- vrienden). Deze h. mis is een gezinsmis die ge heel verzorgd wordt door de meisjes en jongens van de 6e klas. Daarom worden alle kinderen met hun ouders van de basisschool uitgenodigd daar aan deel te nemen, om zich zo voor te bereiden op het Kerstfeest. le Zondag van de Advent Misdienaars: Johnny Reinders en Edwin Dinghs, Jos Heidens en Mar cel Duykers Hoogmis: Mark Don ders en Luc Vennekens. Zaterdag 19.00 Jan Cremers (best. door de buurt). Zondag 8.00 overl. fam. Verstee- gen-Vullings; 10.00 Jan Reinders. Maandag 8.00 overl. fam. Tielen- 1 Tielen-Smits. Dinsdag 8.00 overl. fam. van Kuyck- Veirrijdt. Woensdag 8.00 Leonardus Geurts en Wilhelmina Linders. Donderdag 19.00 Gerardus Smits. (Let wel: avondmis!) Vrijdag eerste vrijdag van de maand 8.00 Maria Donders-Hoedemakers. Zaterdag 19.00 jrd. voor overleden fam. Gel lings-Verhoeven. Feest van Maria Onbevlekt Ontvangen. le Zondag van de Advent Vandaag eerste zondag van de maand, bijzondere kollekte voor on ze eigen kerk. Laat de kerk ook mee delen in de goedgeefsheid van Sin terklaas. Dank u wel! Zaterdag 19.00 lsm. voor Sjeng Phi lipsen, Johanna van Kempen-Loch- tens. Zondag 8.00 lsm. voor Mathijs Lit jens en echtg., lsm. voor Maria As- selberghs; 10.00 hgm. voor Jan Rein- tjes en echtg., Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen; 11.15 weekd. v. Maria Loonen-Scheffers, lsm, v. Jo zef Litjens-Lucassen. Maandag 18.00 maandd. voor Anna M. de Bruijni-Nellen, lsm. v. Maria Asselberghs; 18.30 maandd. v. Leo Loonen en echtg., maandd. v. Chris Gooren en echtg.; 19.00 maandd. v. Jozef Croijmans en echtg. en Martin Croijmans, Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen. Dinsdag 18.30 lsm. voor Frans Ver- koeyen, lsm. voor Maria Asselberghs; 19.00 lsm. v. Peter Goumans en echt- gen., lsm. v. Henricus en echtg. en Koos Jonkers Woensdag 19.30 maandd. v: Helm de Bruijni, lsm. v. Maria Asselberghs; 19.00 maandd. v. Fiet Vullings en overleden familie, Jan van Meijel, echtg. en overl. kinderen. Donderdag 7.30 lsm. voor overleden ouders en kinderen Baltussen-Loe- nen, gest. jd. voor Verheijen, Ewals, Simons; 8.00 weekd. voor Harry As selberghs, lsm. voor Maria Assel berghs; 18.30 lsm. v. overl. fam. Hel- dens-v. d. Sterren, lsm. tot bijz. int. (H); 19.00 lsm. voor Maria Achten-v. Dijck en overl. ouders, lsm. v. overl. familie Loenen-Pouwels; 19.30 mndd. voor Louisa Geurts-Geurts. Vrijdag eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart. 7.30 uur maandd. voor pastoor de Bot, lsm. v. Maria Asselberghs; 19.00 maandd. v. Elly Loonen en Elly van Berlo, lsm. voor Jan van Meijel. echtg. en overl. kinderen. Zaterdag 19.00 lsm. voor overleden familie de Lauw-Bron, lsm. v. Maria Asselberghs. Misdienaars: 18.30 Olaf Terpstra; 19.00 Rudy Kuenen. Akolieten: 19.00 H. van Rhee en R. David; 8.00 Tj. Jenniskens; 10.00 P. Verstappen, F. van Bavel en A.Rein- tjes; 11.15 Wilbert Heidens en André Peeters. Huwélijksafk.: Harry Litjens en Mia Geurts (Ysselsteyn). H. Vormsel: Dit schooljaar zal het H. Vormsel worden toegediend op zondag 8 juni onder de hoogmis van 10.00 uur. Dit zal gebeuren door Vi caris-generaal L. Meertens. Zaterdag 19.00 jrgt. voor Martien Smits en Anna Smits-Weijs. Zondag 8.30 h. mis v. Jan Eeren (nms. petekind); 10.00 maandd. voor mevr. Arts-Gielen; 11.30 jrgt. v. H. v. d. Weijer. Maandag 19.00 maandd. voor Nic. van Beers. Dinsdag 8.00 maanéd. v. Harrie Er- mens; 8.30 jrgt. voor Gonda Baghus. Woensdag 8.00 h. mis voor Antoon Verheijen; 8.30 h. mis voor Martien Smits. Donderdag 8.00 maandd. v. mevr. Swinkels-Verschuuren; 8.30 h. mis voor Harrie Peeters, nms. kollektan- ten. Vrijdag eerste vrijdag van de maand 14.00 h .mis t.g.v. huwelijk van Mia Geurts en Hay Litjens; 19.00 maand- dienst voor H. van Lipzig. Zaterdag 19.00 jrgt. voor Willem Winnen en Theodora Holtermans. Misdienaars Zaterdag 19 00 Willy Hendriks en Francis v. d. Hoff. Zondag 8.30 John Michiels en Ko Flinsenberg; 10.00 Robert van Ass en Wilfried van Dijk; 11.30 Rob Koo nings en Joost v. d. Elzakker. Weekdagen: Richard Juwett en Pe ter Peeters. le Zondag van de Advent Eerste zondag van de maand met bijzondere kollekte voor onze kerk. Zaterdag 19.00 hgm. best. jrgt. voor Jo Kessels. Zondag 8.30 h. mis voor de parochie. 10.00 hoogmis voor overl. fam. Hen- drix-Pluk. Maandag 8.00 gez. h. mis voor Jo han van Keysteren. Dinsdag 8.00 gez. h. mis voor Lam- bertus van Meyel en Laurentia No- yen. Woensdag 8.00 gez .h. mis voor Ber nard Gielen en Martien Baltissen. Donderdag 8.00 gest. jrgt. voor Jo hanna Cath. Bistervels. Vrijdag 8.00 gest. jrgt. voor Petro nella Litjens. Zaterdag 19.00 hgm. gest. jrgt. voor Henricus van Meyel en Gertrudis Poels. Misdienaars: Zondag 8.30 en door de week: T. Engels, J. Eyssen; 10.00 P. Jacobs, P. Kessels. Kollektanten: Zaterdag: Ewals; zondag: 8.30 van Cuijck; 10.00 van Hoof. Zaterdag 19.00 voor Martien Zee- gers. Zondag 10.00 voor Joh. van Keys teren. Maandag 8.00 voor bijz. int. fam. van Kasteren. Dinsdag 8.00 voor overl. ouders Janssen-Timmermans. Woensdag 8.00 t.i.v. fam. Botden. Donderdag 8.00 voor Ben Coolen. Vrijdag 8.45 voor Maria Hakvoort- Peeters en Thea, de dochter. Zaterdag 19.00 t.i.v. fam. Bloemen. Zaterdagavond 7 uur hgm. v. zal. Wim van Ooi vwg. de buurt, Zondag 9.45 hgm. voor zal. Maria Ewals-Holtackers, vwg. de buurt; 11.15 hgm. gest. jrgt. voor zal. Jan Nabuurs en echtgen. Maandag 8.00 lsm. overl. fam. Bo- vee-Broekmans. Dinsdag 8.00 lsm. zal. Jan van den Akker. Woensdag 8.00 lsm. zal. Sef Lin ders. Donderdag 8.00 lsm. zal. Cecil van Wylick-Engelen. Vrijdag eerste vrijdag van de maand toegewijd aan het H. Hart van Jezus. 8.00 h. mis tot bijz. int. ter ere van H. Hart. Zaterdagavond 7 uur hgm. zal. Piet Cleven en echtg. en overl. ouders van Heugten-van den Beuken. Akolieten: G. Geurts, G. v. d. Ligt, G. Timmermans. Misdienaars: V. Cleven, H. Rein- tjes. le Zondag van de Advent Zondag 8.00 h. mis voor de overle den ouders Willems-Janssen en kin deren; 10.00 hoogmis voor het recto raat, Akolieten: Jan Janssen (Heidsew.) en Peter Spee. Misdienaars van de week: Wim Janssen en Jos Geurts. Maandag H. Franciscus Xaverius, priester. 8.00 h. mis t.b.i. (Th.) Dinsdag 8.00 h. mis uit dankbaar heid t.i.v. de familie Muijsers. Woensdag 8.00 h. mis voor Sef Lin ders. Donderdag 8.00 h. mis t.i.v. de fa- hilie Rutten Vrijdag eerste vrijdag van de maand. H. Ambrosius, bisschop en kerkle raar. 8.45 h. mis voor Arnold Gie- lens. Zaterdag Onbevlekte Ontvangenis van de H. Maagd Maria, patrones v. onze kerk. 8.00 h. mis voor de overl. familieleden Poels-Voesten; 19.30 avondmis voor Toon Huisman. Zaterdag 19.00 avondmis t.z.i. en voor John v. Veghel (namens vrien den). Zondag 8.30 h. mis te Holthees v. Gerardus Bastiaans; 10.00 hoogmis voor ouders Philipsen, Maria Gerar- da van Kempen-Lochtens, familie Thijssen-Geurts en Sjang Remmen. Maandag 8.45 h. mis voor de over ledenen van de Karmel en v. broe der Quirinus. Dinsdag 8.45 h. mis voor vrienden van St. Jozef. Woensdag 8.45 h. mis in de Jozef kapel t.e.v. de H. Jozef v.b.i. famile Buyzen. voor een goede afloop en t.z.i. Verstèegen. Donderdag 8.45 h. mis uit dankb, Vrijdag 8.45 h. mis voor alle ver eerders van St. Jozef. NOTICIAS RELIGIOSAS El domingo proximo es el primer domingo del Adviento. A las once y cuarto Misa con platica y cantos en Castellano. Después de la Misa re union en la salita del convento. Horas Misselijke streek? Ons bericht van vorige week, als zou een 74 jarige mevrouw M. uit Oostrum, die op het voetpad liep, door één van twee fietsende jonge lui, van naar schatting 16 jaar, aan haar rechterarm zou zijn geraakt en zware kneuzingen zou hebben opge lopen. waardoor ze zich onder dok tersbehandeling heeft moeten stel len .schijnt geen juiste voorstelling van zaken te zijn geweest. De politie verzocht eventuele getuigen zich te melden. De twee jongens hebben zich naar aanleiding van ons bericht bij de politie gemeld en geven een geheel andere lezing van het geval. Het onderzoek in die zaak loopt en de beide jongens blijven ieder voor zich volharden in hun lezing. Overi gens zal de rechter t.z.t. uitspraak doen wie schuldig is. Gewonde wilde niet naar ziekenhuis De 38 jarige bestuurder van een bromfiets, O. S. uit Wanssum, reed over de Mgr. Hanssenstraat in de richting Wanssum. Ter hoogte van de kerk bemerkte de bestuurder te laat de daar geparkeerde personen auto van G. S. uit Venray. Op 't laat ste moment wilde hij nog uitwijken maar dat gelukte niet. Bij de botsing kwam de bromfietsbestuurder ten val, liep een grote snijwond op bo ven zijn rechteroog en schaafwonden aan zijn handen, verder klaagde hij over veel pijn aan een been. De ge wonde bromfietser weigerde gebruik te maken van de ambulance, omdat hij niet naar het ziekenhuis wilde. Hij ging nu op eigen gelegenheid huiswaarts. Koe kon niet meer worden gered Venrayse brandweerlieden hadden de grootste moeite om een koe welke door een putdeksel was gestapt en in een zinkput aan de Laagheidseweg was geraakt uit de blubber naar bo- v ente halen. Hun hulp kwam echter te laat. Voor de eigenaar een behoor lijke schadepost. De Rotary in Venray heeft het ini tiatief genomen om te komen tot het organiseren van geregeld gratis ver voer van en naar de begraafplaats Boschhuizen. Door verschillende hulpverlenende instanties is geconstateerd, dat er be hoefte bestaat aan dit vervoer bij mensen, die zelf moeilijk in staat zijn om naar het kerkhof te gaan. De Algemene Hulpdienst in Venray is gevraagd medewerking te verle nen bij de organisatie en zijn vrijwil ligers in te schakelen bij het vervoer. Het is de bedoeling, dat er twee maal per maand gereden wordt en wel op de eerste vrijdag en de derde dinsdag van de maand, 's morgens om 10 uur. Vrijdag 7 december zal dit de eer ste keer gebeuren, de volgende rit is op dinsdag 18 december. Belangstel lenden die zich willen opgeven, moe- ton bellen naar de A.H.D., tel. 84163. Voor vrijdag 7 december kan men zich opgeven tot en met woensdag 5 december, voor dinsdag 18 december kan dat gebeuren tot en met zater dag 15 december. De volgende data zullen aangekondigd worden in de agenda van dit blad. Ook mensen, die willen meewer ken en hun tijd en auto ter beschik- kink willen stellen, worden gevraagd zich aan te melden bij de A.H.D., te lefoon 84163. de visita del Padre Juan: todos los dias entre las doce y la una en nues- tra capilla. Overloonseweg 2; en su casa en Geysteren con aviso previo (04784-1253). Hasta la vista! NOTICIAS CULTURALES El sabado proximo, el dia 1. di- ciembre, en el Centro Espanol, la co- lonia espanola recibrira a su eminen te compatriota San Nicolas con Pe dro Negro; tienen regalos para todos los ninos espanoles de anos y abajo; ofreceran cafelito y tarta las madres y las mayores. De su parte San Nicolas pide a los ninos que, con la maestra, preparen la fiesta de Navidades. Hasta la vis ta! STICHTING NAT. FONDS SPORT GEHANDICAPTEN IN VENRAY EN DE KERK- DORPEN Geachte lezeressen en lezers, Allereerst wil ik alle medewerkers en medewerksters die tot het wel slagen hebben bijgedragen, zeer op recht bedanken voor hun inzet. De totale opbrengst in Venray en de kerkdropen was het grootste be drag van 9.275,83. Als we de gege vens van 1978 bezien, dan heeft: Ge leen 10.073,15; Kerkrade 4.362,97; Maastricht 4.557,75; Weert 5.412,75 opgebracht. Dit waren de 4 hoogste van het vorig jaar. U kunt zich voor stellen hoe wij reageerden op dit re sultaat. Wij zijn er erg trots op. Maar ik wil'wel een opmerking ma ken. In diverse publicaties van de afgelopen weken heeft steeds ver meld gestaan dat de collecte ten gun ste zou zijn van de Invaliden Sport club Venray. Mensenwas het maar waar. Wij zijn alleen tussen schakel geweest. Nee het is namelijk zo: De bedragen van alle collecte plaatsen worden overgemaakt naar de Stichting in Den Haag. De Invali den Sportclubs c.q. Verenigingen (ook wij) kunnen een beroep doen, op deze Stichting, en om financiële steun verzoeken. U ziet, de collecte gelden worden besteed aan kosten, verbonden aan de Gehandicapten Sport. Ik hoop dat u met deze informatie een idee heeft gekregen over de juis te toedracht. Gulle gevers en medewerk(st)ers nogmaals veel dank voor uw gaven en inzet. Allen die ik om welke reden dan ook niet heb kunnen bereiken, langs deze weg.zeer veel dank! We kunnen terugzien op een zeer geslaagde collecte. Namens het Plaatselijk Comité, J. P. v. d. Biggelaar Voorz. Inv. Sportclub Venray e.o. „Alle laatjes open" kostte maar 40,— Menige Annie M. G. Schmidt be wonderaar uit Venray of omgevinè heeft woensdag 21 november in de Schouwburg het programma „Alle laatjes open" voorzover* mogelijk aangehoord. Een nieuw programma van de be faamde Annie M. G. Schmidt ver meldt het programmaboekje. We za ten reeds tijdig op onze stoelen, we wilden immers niets missen van de nieuwe creaties van de drie befaam de tekstdichters, Schmidt, Van de Plas en Vleugel. We verkneukelden ons op de dingen die we' zouden on dergaan Edoch, wat kregen we te zien? Veel rood licht en drie zogenaamde „acteurs" gezeten op een stoel. En wat kregen we te horen? Een spitse, geestige en intelligente tekst, die stumperig, knullig en tevens op een kanselachtige manier werd ge bracht, door een zekere Ferd Hugas. Achter elkaar oude bekende, liedjes van Annie M. G. Schmidt. Dat dit inerte vierspan met deze uitvoering parasiteert op de geniale Annie M. G. Schmidt is een schand§. Zeker, zeker, alle mensen knagen aan elkaar. Maar dit was happen! Navraag bij de schouwburg-direk- tie werkte verhelderend. De direk- teur had de uitvoering niet gezien. Jawel, jawel, hij had de verantwoor ding bij de keuze van de program ma's. Neen. neen, om verantwoording af te leggen hoefde hij het niet ge zien te hebben. Ja, ja, mijnheer, ik kies mijn pro gramma's op grond van pers-kritie ken. Dit programma had lovende kri tieken In welke bladen? Dat wist hij niet meer! Dat argeloze onschuldige schouw burgbezoekers op de „Alle laatjes open" manier, belazerd c.q. bedro gen c.q. verkeerd ingelicht worden vindt de schouwburgdirektie blijk baar heel gewoon. Immers: „maar mijnheer, u heeft gewoon een ver keerde keuze gemaakt- Maar mijn heer, u heeft niet goed gelezen!" etc. etc. etc. De schouwburgdirektie hoeft t.a.v. niemand verantwoording af te leg gen. Immers hun budget komt uit al gemene middelen. De argumenten of iets artistiek ver antwoord is doet men af met Als de perskritieken maar lovend zijn!!! De hemel beware ons Zie de domme recentie in het Dag blad voor Noord Limburg van 23 no vember. ondertekend door dhr. Vlie- genberg. W. Cuypers Schell. straat 1 Geysteren Sansui G-401 receiver 2x40 W continu, phono, aux, FM, AM en tapemonitormogelijkheid. 4 luidspreker aansluitingen. microfoonmixmg Adviespriis 739.- TOPKLASSE telefoon 077-41014 maandag gesloten telefoon 04920-40803. Markt 26 telefoon 04750-16620 Winkelcentrum Veltum 60 telefoon 04780-86032 dinsdag gesloten Sansui SC 1120 frontloading cassettedeck Dolby en directloadingsysteem. band- keuzeschakelaar, zweving 0,08%. Sig naal/ruisverhouding 64 dB. freq.bereik 30-16.000 Hz Adviesprijs 825,- 2 JAAR GARANTIE Sony PS-T30 Volautomatische draaitafel. Direct-drive BSL motor. Pitch en Repeat. Inklusief MD element. Scott R 327 tuner-versterker 2x28 Watt continu Scott PS-17 halfautomatische draaitafel incl. MD element Scott S-176 luidsprekerboxen 30 watt 2-weg 3 jaar garantie Deze set nu geheel compleet 1ee:eed 0 0 G G G G Marantz 1530 tuner-versterker 2x30 watt continu (8 ohm) EM stereo en AM ontvangst, 3-voudige toonregeling, diverse aansluitingen. Adviesprijs 828,- Nu 398,- Marantz 2238 tuner-versterker 2x38 Watt continu (8 ohm) Adviesprijs 1178- Nu 598,- ü3lSDi iimi Marantz 5010 frontloading cass. deck Met Dolby, soft eject bandkeuzescha- kelaar, limiter, MPX filter, automatische stop Adviesprijs 828,-

Peel en Maas | 1979 | | pagina 11